Porodnice Rakovník

, http://www.nemorako.cz/oddeleni/gynekologicko-p...

porodní sál: 313 525 460
oddělení šestinedělí: 313 525 483
osobní porodní asistentky: 733 640 636

Primář: MUDr. Radek Poláček

V této porodnici se dostane rodičkám intenzivní péče, stejně jako dalším téměř pěti stům rodiček, které zde každý rok odrodí.
Na porodním sále jsou k dispozici dva moderně vybavené porodní pokoje. Oba porodní pokoje jsou vybaveny velmi prostornou sprchou s hydromasážním panelem a WC. Porodnice nabízí porody v klasické poloze, ale vyhoví i ženám, které upřednostňují alternativní formy porodu. Porodnice disponuje i mnohým vybavením na operativní zákroky a umožňuje tak široké využití především miniinvazivní chirurgie. Možnost nadstandardního pokoje stojí 600 Kč na den.

Doporučují maminky porodnici Rakovník?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Rakovník

Rodila jste v porodnici Rakovník?
doporučuje
Porodnice Rakovník - Lennie_R 29.04.19 napsala :

V rakovnické porodnici jsem porodila před třemi týdny. V 1 ráno začala odtékat plodová voda, v 7 ráno jsme byli v porodnici a teprve v 8 večer se náš Kubík narodil. Měla jsem dohodnutou osobní PA Kateřinu Rochovou, která měla noc před tím službu, a tak s námi po příjezdu provedla příjem a poté přijela v podvečer, kdy se porod teprve pořádně rozběhl. Katka byla skvělá, už při poradnách na mě působila klidným dojmem, u porodu mi pomáhala najít správnou polohu, do ničeho mě nenutila, nikam nechvátala, masírovala a nahřívala hráz, radila a povzbuzovala. U samého závěru porodu byl doktor Jakub Vykouk, který mě po porodu zkontroloval. Samozřejmostí byl bonding a byl to nádherný pocit, když malý poprvé otevřel oči a viděli jsme se.
Na novorozenecké oddělení jsme se nedostali - nadstandardy byly obsazené a na běžných pokojích bylo jedno místo pro mě, nikoliv i pro manžela. Jelikož ten den nikdo jiný nerodil, přespali jsme s manželem a malým na pokoji čekanek, kam za námi docházely sestry z novorozeneckého oddělení, a druhý den dopoledne jsme jeli domů.
Velký dík nepatří jen Kateřině Rochové, ale i dalším PA, které se o nás před porodem a po něm na pokoji čekanek staraly (Dominika Römanová, Veronika Hažlinská, Petra Galiová) - všechny PA i zdravotní sestry byly velice milé, vstřícné a empatické.

Personál: PA Kateřina Rochová, Jakub Vykouk

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní PA

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní oblečení k porodu a po porodu (není nutné, ale já se v něm cítila lépe), vše ostatní je na místě k dispozici

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Anonymní 27.04.19 napsala :

Rakovník jsem si vybrala již před dvěma lety ke svému prvnímu porodu, ale kvůli komplikacím jsem nakonec rodila jinde a bohužel akutním císařem.
Když jsem otěhotněla podruhé, byla jsem přesvědčená, že na druhý pokus můj vysněný Rakovník vyjde. A že chci rodit přirozeně, pokud to jen trochu půjde. V Rakovníku to nebyl problém.
Sice to máme hodinu cesty, ale do poraden jsem jezdila tam, abych se seznámila s personálem.
V poradně byly všechny porodní asistentky báječné, jen pan doktor, mi ten dojem trochu kazil (MUDr. Rametse). Je hodně pečlivý a přísný, bohužel měl problém s jedním monitorem, kde mimčo spalo, a ač se monitor natočil znovu, když bylo dítko aktivní a vše v pořádku, chtěl mě nechat hospitalizovat. Ještě je tam problém s komunikací, nedokáže vysvětlit, co je za problém, jen řekne „není to dobrý“.

K samotnému porodu.
Den po termínu už jsem se necítila dobře, říkala jsem si, že tak za dva dny by to mohlo být. Ještě odpoledne jsem netušila, že pojedeme. Nakonec okolo půl osmé se objevila první kontrakce, šla jsem rychle do vany, abych si stihla ulevit, než se půjde koupat syn. Vana neulevila, kontrakcí přibývalo, syna jsme ještě vykoupali a pro jistotu odvezli k babičce. Okolo deváté večer jsem zjistila, že kontrakce jsou pravidelné po třech minutách. Následující dvě hodiny jsme řešili, jestli je to už ono a máme jet. Volali jsme do Rakovníka, prý jsou přetížení, ale ještě nás vezmou. Domluvili jsme se s dulou a vyrazili. Přijeli jsme o půlnoci. Dula na nás už čekala před nemocnicí. V porodnici už nás čekali a další rodičku nebrali. Byl úplněk, obsazeny oba sály, jedna rodička na čekacím pokoji a mě umístili na příjem. Udělali monitor, přišla doktorka (MUDr. Báčová), představila se a vyšetřila. Byla trpělivá a dávala mi čas. Vše bylo v pořádku, nález 6cm, takže na dobré cestě. Pak už jsme byli o samotě, jen s mužem a dulou. Dvakrát přišla porodní asistentka, jen poslechnout ozvy rychlým přiližením monitoru. Službu měly dvě - mladší, Dominika Romanová, ta byla milá a v pohodě, a starší (Dupačová?), z ní šel trochu stres, protože mi trvalo, než jsem se jí přetočila, aby mohla přiložit monitor (Dominice jsem se ani přetáčet nemusela). Pak jsem šla na porodní sál, dle rady duly jsme poprosili, jestli by nám asistovala PA Dominika a nebyl problém. Pak už to šlo rychle, jen ve fázi tlačení už tam bylo na můj vkus moc lidí (pediatra, dětská sestra, lékař :-)), ale za chvíli byla malá venku ve 2:23. Přiložili okamžitě na hrudník, nechali dotepat pupečník, ještě se nás dvakrát ptali, jestli chceme schovat placentu, což jsme s díky odmítli. Pak se ptali, jestli můžou malou vážit teď, nebo až za dvě hodiny. Přáli jsme si bonding, tak s pozdějším vážením neměli problém. Na závěr přišel pan primář pogratulovat a zašít zranění.

Šestinedělí
Tady nečekejte zázraky. Porodnici jsem vybírala kvůli přístupu k porodu, ne podle šestinedělí.
Nadstandart nebyl volný, tak jsem šla na dvoulůžák, který jsme měli asi půl hodiny pro sebe, než přivezli další paní. Mimčo mi sestry nechtěli nechat u sebe, protože jsem po porodu omdlévala. Naštěstí paní vedle byla tolerantní a dovolila, aby ve 4h ráno tam byl se mnou manžel, takže i mimčo nám nechali. Po sedmé už jsem byla dobrá, tak jsem manžela mohla poslat domů a o mimčo se starat.
První směna z dětského nebyla úplně příjemná, další už byla v pohodě.
Jídlo nic moc, klasická nemocnice. Obědy byly docela dobré, ostatní jídlo - pečivo k snídani, svačině, večeři, s margarínem, taveňákem, paštikou. K tomu nějaký mléčný výrobek, ovoce a bílé kafe. K snídani jako bonus nějaké kupované sladké „chemické“ pečivo.
Museli se dělat čárky za kojení a vylučování a dětské sestry to chodily kontrolovat klidně o půlnoci. Šli jsme domů o den dřív, neměli s tím problém.

Personál: MUDr. Báčová, MUDr. Poláček, PA Dominika Romanová, PA Dupačová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Soukromou PA či dulu, porodní plán (zajímají se o něj), vlastní jídlo

Nahlásit
neutrální
Porodnice Rakovník - Anonymní 07.04.19 napsala :

V Rakovníku jsem rodila s vlastní PA na podzim 2018. Po prasknutí vody jsme tam volali, zda mají volno a pak vyrazili. Do příjezdu se ale rodičky nějak nakupily a na porodních sálech nebylo místo. Tou dobou už jsem se otvírala a měla velmi bolestivé kontrakce.

Při příjmu mě vyšetřili, pak jsem tam na lehátku musela nějakou dobu čekat, než mě poslali na hekárnu (docela by se hodil nějaký vozík na ty přesuny). Ta byla naštěstí prázdná, takže jsme tam s manželem a mojí PA byli dokud jsem se úplně neotevřela (asi 3 hodiny). Tím tedy vzala moje představa o využití místních pěkných porodních sálů za své. Myslím, že byli opravdu rádi, že tam moje PA byla, protože měli dost práce a tak si nás skoro nevšímali.

Po otevření jsme se tedy už konečně přesunuli na sál. Rodila jsem na koze, což jsem si sama zvolila (neměla jsem chuť dělat cokoli jiného než ležet a doufat, že už bude konec :D ) ale zpětně to hodnotím jako chybu. Samotné tlačení trvalo asi hodinu, což je docela dost a tuším, že v jiné pozici by to šlo líp. Cca 45 minut jsme tam pořád byli jen s manželem a vlastní PA ale ke konci už přišla i jejich PA (vlastně dokonce 2) a doktor. Jedna z nich byla asi vrchní PA, taková starší paní a nebyla tedy úplně nejpříjemnější, ale zase nic tragického. Když už byl mrňous skoro venku, začaly mu lehce padat ozvy, nemohl se dostat přes hráz a to i přes snahu asi tří lidí, co jí různě drželi. Tak mě doktor nakonec střihnul. To jsem samozřejmě původně nechtěla, ale v té situaci se i mě opravdu zdálo, že je na mě moc velký (3,7kg) a střihnutí bylo na místě.

Po porodu mi ho dali na pár minutek na břicho a nechali dle porodního plánu dotepat pupečník. Pak ho vzali vedle na lehátko na kontrolu. Asi bych víc ocenila kontrolu přímo na břiše a zbytek až později. Během toho mi dali transfuzi oxytocinu, prý bych s těmito kontrakcemi placentu neporodila. Placenta tedy za chvíli vyšla, vypadala ok. Nicméně při šití jsem pořád dost krvácela. Zakázali mi pít, kdyby bylo potřeba na sál a pan doktor se jal rukou pátrat v mojí děloze, co tam kde krvácí. :D
Příjemné to tedy nebylo, ale dalo se vydržet a po nějaké době tam naštěstí našel kousek placenty. Prý to byl asi kousek, co tam byl navíc, protože původní placenta vypadala celá. Asi po hodině dalšího oxytocinu a chlazení břicha (aby se děloha zavinula) se podařilo. Miminka jsem si v těchto dvou poporodních hodinách moc neužila, protože se ve mě nejdřív hrabali, pak šili, k tomu jsem nemohla hýbat rukou s transfuzí a ještě si držela ledový obklad na břiše, ale co se dá dělat. Nakonec mě odvezli na lehátku na šestinedělí. Zeptali se mě, zda mi mají miminko vykoupat a dali mu kapičky vit. K (dle porodního plánu i dotazníku).

Šestinedělí hodnotím poněkud záporně. Nemám srovnání s jinými, ale modernizace by tomu neuškodila. Sprchy a záchody společné. Pouze se závěsy. Sprchy samotné neměly moc tlak, takže se těžko sprchovalo tam dole. Váhy na vážení miminek z dob klacka. Vůbec se na tom nedalo vážit. Postele a vozíky pro miminka, ale byly nové, postele dokonce i polohovatelné.
Pokoje byly po dvou (nepočítám nadstandardy, ty byly po celou dobu beznadějně plné). Byl tam mini stoleček se dvěma židlemi, lednička a jeden přebalovák. Stoleček a lednička byly ale umístěny u okna u postele druhé maminky, takže mi bylo nepříjemné je využívat, protože to narušovalo prostor druhé maminky. Taky na pokoji kromě nočního stolečku není žádná skříň na věci. Tašky se válely prostě vedle postele. Kladně ale hodnotím jídlo. Bylo ho spousty, takže hlad nehrozil. Vadilo mi, že na pokoj neustále někdo chodil a to mnohdy i dost neurvale. Klidně ve tři ráno na pokoj vrazila sestra, rozsvítila zářivky, a že prý musím jít kojit (jednalo se o první noc). Někdy v šest chodila sestra doplňovat vložky. Pak jedna vizita zkontrolovat mimča a cca za hodinu zas další pro nás. Nechodili vždycky stejně, takže bylo někdy těžké plánovat, kdy jít jíst, kdy se sprchovat (je nutné i 12× denně, což už zabere dost času) a tak podobně.
Obědy byly většinou chutné teplé jídlo. K snídani spousta pečiva a vždy několik různých pomazánek k tomu, případně i nějaký ten salám, ovoce, jogurt, kefír…svačiny skoro to samé, někdy sušenka a večeře taky ale asi obden je teplá. Jídla bylo obecně dost, spíš příliš. Co se týká rad a pomoci od sester, tak převážně na požádání. Rady ke kojení prakticky žádné. Pouze pomůžou poprvé s přisáním ale do laktačního poradenství to má daleko. Neradi vidí dudlík. Při potřebě dokrmit byly sestry ochotné ho poskytnout, ale nevnucovaly se, pouze na požádání. Porodnice používá značku Hipp, takže tu najdete erární Hipp kosmetiku pro miminko a případný příkrm je Hipp Bio combiotik. Oblečení na miminko taky dostanete, pokud chcete, ale ne vždy má všechny knoflíky. :D

Osobně tedy porodnici hodnotím průměrně. Ráda bych trávila první dny s miminkem v lepším prostředí a také bych ocenila větší pomoc s miminkem. Buď formou nadstandardu s doprovodem nebo alespoň od sester.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nadstandard s tatínkem nebo někým kdo pomůže

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní plán, košile na spaní, přezuvky, ručník, doprovod

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Rakovník - Nokomi 11.03.19 napsala :

Rodila jsem zde na jaře roku 2017 po dlouhém zvažování na radu zkušenějších (dojezd déle než hodina). Na porod jsem se připravovala, chodila jsem na kurzy (i na rakovnický, kde se na vás tváří hrozně v pohodě), fyzicky jsem se cítila ok, s dítětem jsem se také tak nějak „dohodla“, že už může přijít na svět.
Praskla mi voda po běžném vyšetření na gynekologii, v klidu jsem ještě jela domů se sbalit, manžel mě odvezl do porodnice, kde se kolem 18:00 rozjely přirozené kontrakce. Doktor na příjmu byl milý, PA byla taky moc milá. Na hekárnu se mnou mohl i manžel, bylo tam více postelí, ale tu noc jsme tam zůstali sami. To bylo velmi příjemné. V noci jsem měla kontrakce, pravidelné k ránu již dosti bolestivé. PA nosila nahřáté polštářky a čaj, moc milá slečna, doporučovala odpočinek.
Ráno nastoupil nový lékař a nová PA - vyšetření - porod nepostupoval. Lékař byl takový nemastný neslaný nebo mi prostě neříkal všechno. Byl nerozhodný, byla jsem už unavená, nově nastupující PA se mnou již neměla moc trpělivosti, sama však nenabídla žádné rady, služby, nic - kromě měření monitorem. Protože ozvy dítěte slábly, byl mi doporučen oxytocin. S tím jsem souhlasila, protože už jsem byla velmi unavená a kontrakce byly bolestivé, ačkoliv porod stále nepostupoval. Bylo mi slíbeno, že pokud budou bolesti silné, dostanu epidural. V 13:00 mě tedy převezli na porodní sál, dali mi oxytocin (po společné dohodě). Po asi 4 hodinách skvělé jízdy na oxytocinové kůře jsem už prosila o cokoliv na bolest, ale vystřídal se opět personál a nový pan doktor mě ignoroval. Ignoroval moje vzdechy, prosím pěkně, neřvala jsem, nehekala jsem, ale už jsem byla na dně se silami, pan doktor vždy jen přišel, aby mě velmi bolestivě a bez gelu vyšetřil a pak zase odběhl dělat něco asi zajímavějšího. Sestra, která s ním sloužila, byla už asi tak deset let v důchodě a tomu odpovídaly její názory a postoje. Takže jsem tam ležela už X hodin na zemi (ještě pro zajímavost - předchozí lékař dělal vyšetření kdekoliv a nebolestivě, současný po mně požadoval vždy vylézt na kozu, takže opravdu každý doktor má jiný přístup), neotevírala jsem se, ale měla jsem již kontrakce do konečníku (byl mi nabídnut klystýr, ten jsem využila, ale nepomohl). Ve 20:00 mi konečně udělali císaře, to už jsem prosila všechny živé duše kolem, aby mě už osvobodili (původně jsem chtěla něco na bolest, ale to asi v této porodnici neradi dávají).
Od té chvíle vše probíhalo dobře. Epidural dával moc milý pán, na sále vše v pořádku, všichni milí a hodní a na oddělení šestinedělí jsem měla také štěstí na dobré lidi. Bylo to i tím, že jsem byla vděčná za cokoliv, jakoukoliv lidskou snahu, kterou jsem na porodním sále vůbec necítila. Mé jediné porodní přání bylo strávit alespoň část porodu ve vodě, vůbec mi to nebylo umožněno a celkově hodnotím porodnici negativně. Pro toho, kdo má svou PA, tak asi super přístup - nechají vás tam rodit, jak dlouho budete potřebovat, případně pro toho, kdo má standardní postup porodu to bude asi taky fajn. Ale pokud budete mít nějaký problém, tak já jsem se rozhodně s nějakým vstřícným přístupem nesetkala.
Možná to bylo způsobeno tím, že tam třeba probíhaly i jiné porody a neměli na mě moc čas, ale dosud postrádám jakékoliv vysvětlení situace, lidský přístup a dohodu. Vím, že vše je o lidech - a na ty jsem při mém porodu neměla štěstí, proto doporučuji určitě sebou někoho vzdělaného v oboru.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vlastní porodní asistentku

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

jídlo - jídlo plné cibule, fazolí atp se moc nehodí pro kojící ženu :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Deenaa 27.02.19 napsala :

Výborná. Lepší porodnici jsem si vybrat nemohla ❤. Všichni milí, vstřícní, neodsuzují alternativní stravování, přítel mohl všude se mnou, žádné omezování, poučování… Na rozdíl od Kladna, kde byla moje zkušenost úplně hrozná…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Je tam vše. Možná pár dětských plenek. Těch dostanete jen omezený počet.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Rakovník - xsovicka 02.11.18 napsala :

Rodila jsem zde 05.2016. MUdr Růžička se choval velmi arogantně. Chtěl mi ukázat zač je toho loket, že jsem si dovolila přinést porodní plán. Ve chvíli, kdy jsem byla otevřená na 8 cm a mohl pomalu začít porod, mi oznámil, že to dítě stejně nedostanu ven, ať si rodim jak chci. Pak byl ještě arogantní na začátku sekce, pomlouval mého manžela s kolegou. Mohla bych se rozepisovat dále a dále. Vše je prostě o lidech. Doporučuji se před odjezdem do porodnice zeptat, kdo bude mít službu a panu Růžičkovi se obloukem vyhnout.

Personál: MUDr Růžička Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - MartinaH123 29.01.18 napsala :

Na Rakovník i porodní asistentku Petru Galiovou jsem dostala doporučení vzhledem k mému přání po předchozí akutní sekci porodit přirozeně a VBAC se nám opravdu povedl. ❤️ Petra se mi věnovala už od těhotenských poraden a byla se mnou celý porod, pana doktora jsem viděla jen při příjmu a pak až po narození miminka při kontrole a šití maličkého poporodního poranění, jinak jsme byli na sále jen s manželem a dulou.

Po prvním porodu jsem věděla, že se s porodním křeslem nekamarádím a do bazénu po sekci rodit není možné, ale lze jej tady využít během první doby porodní a pro druhou si zvolit kromě křesla i stoličku nebo matraci. V průběhu porodu jsme při kontrakcích ozkoušely všechny možné varianty a polohy, nakonec zvítězila jako pro mne nejpříjemnější kombinace bazénu a matrace, na matraci jsem nakonec i porodila.

Teprve po vyklouznutí maličké přišly na sál paní primářka a sestra z dětského oddělení. Porodní přání bylo dodrženo do puntíku, většina bodů je tady součástí standardní péče. Při porodu nejenže nezakazují jíst a pít, ale dokonce to doporučují, aby bylo stále dost energie (pokud to samozřejmě průběh porodu dovoluje). Je možné si na porodní sál půjčit difuzér na vonné oleje. Péče novorozenecká a šestinedělní je také velmi respektující. Jsme z Prahy, takže každá poradna/návštěva byla trochu časově náročnější, ale rozhodně to za to stálo, nevěřím, že by se nám takto laskavě povedlo porodit v jakékoli z pražských porodnic.

Personál: Bc. Petra Galiová, MUDr. Patrice Baba-Musah

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nelekněte se stavu budovy, porodní sály jsou po rekonstrukci. Pokoje na šestinedělí jsou trochu starší, ale na funkci to nemá vliv. ;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kromě standardní tašky do porodnice nezapomeňte houbičku a mycí prostředek na nádobí, při příchodu na šestinedělí dostanete jeden příbor, který máte po celou dobu pobytu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - lovethelife 25.01.18 napsala :

Rakovnickou porodnici jsem si vybrala dle recenzí, které jsem si dohledala na internetu. Jelikož jsem žila v Anglii a maximálně mi vyhovoval zdejší přístup a péče midwifes, celkem mě děsil „klasický český porod“. I přes to, že bydlíme 5 minut od Prahy, zvolili jsme hodinovou cestu do Rakovníka. Naše první zkušenost byla při porodním kurzu, který jsme navštívili. Z něj jsme odjížděli s pocitem, že sice porod bude náročný, ale bude to krásné :-) a také, že tatínek je DŮLEŽITÝ, na což jsme u jiné porodnice dost narazili. Byli jsme z Anglie zvyklí být u všeho co se týče těhotenství spolu. Po druhé jsme Rakovník navštívili v 37. týdnu, kdy jsme jeli na monitory a doregistraci k porodu. Sestřička, která se o nás starala, byla úžasná a veselá, MUDr. Baba Musah byl veselý stejně tak. :-) Úplně jsem se těšila, až tam pojedeme rodit.

Ovšem naše malá holčička na svět stále nechtěla, a tak jsem nastoupila 29.12. v 41+3 k vyvolání (které mělo proběhnout druhý den). Ovšem v půl 6 ráno přišly první kontrakce a při ranní vizitě MUDr. Polaček zhodnotil, že tomu dáme volný průběh a vyvolávat nebudeme a počkáme, zda se porod rozjede, což jsem šťastně ocenila, protože přesně tak jsem si to přála. Porod trval od prvních kontrakcí 40 hodin a i přes to, mě nikdo do ničeho nenutil, ani se nesnažili porod popohnat, prostě jsme si s malou jely ve vlastním rytmu.

K mému porodnímu plánu neměli žádné výtky a naprosto jej dodržovali. Starala se o mě porodní asistentka Tereza Roháčová a byla skvělá, milá a empatická. :-) Když končila její služba, ptali jsme se, zda ta další bude taky tak hodná, ale nemuseli jsme se bát. :-) Porodní asistentka Pavlína Koláčková byla učiněný anděl, člověk na svém místě, byla neuvěřitelně šikovná, vždy přesně odhadla, co potřebuji a porod vedla úžasně přirozeným a klidným způsobem. Ona má obrovský podíl na tom, jak krásně celý porod proběhl. Snažila se nás nijak nerušit, ale když jsem ji požádala, aby zůstala s námi, že se s ní cítím mnohem klidněji, vyhověla mi. Až doma mě napadlo, kdy asi chudák jedla či pila…

Porod proběhl bez komplikací v přítmí a klidu, k druhé době porodní přišla ještě porodní asistentka Kateřina Rochová, která ve mně budila pocit vlastní maminky, hezky mě oslovovala a byla velice trpělivá a i přes mou hysterii. :-) Nakonec neslyšně dorazil doktor s dětskou doktorkou a sestřičkou a zůstali v tichu v povzdálí. Až po porodu placenty teprve přistoupil doktor, zkontroloval mě a zhodhotil, že pro něj tam není žádná práce. :-) Prostě paráda, klid, přítmí, soukromí a kolem samí příjemní hodní lidé. Na tento zážitek budu vždy ráda vzpomínat.

Porodnici rozhodně doporučuji! Šestinedělí už ne. Věděla jsem, do čeho jdu, ale i přes to mě to zaskočilo. Pokud budu znovu rodit, jako zkušená druhorodička už asi budu volit ambulantní porod.

Personál: MUDr. Polaček, Pavlína Koláčková, Kateřina Rochová, Tereza Roháčová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní plán (body, které jsem si přála, jsou zde standardem, i přes to mi doporučili ještě při příjmu sepsat porodní plán). Jinak do porodnice v podstatě potřebujete jen ručník, mýdlo, přezůvky a to, v čem budete rodit. Hodí se nějaké nutri tyčinky a CocaCola (v mém případě super věc, byla jsem bez energie, 2 noci jsem nespala).

Nahlásit
neutrální
Porodnice Rakovník - Anonymní 27.12.17 napsala :

Pro Rakovník jsem se rozhodla díky skvělým recenzím a maximální podpoře přirozeného porodu. Z Prahy jsem pak dojížděla na konzultace za soukromou asistentkou Petrou Gailovou, kterou jsem si vybrala. Během těchto konzultací jsme vyplnily téměř všechny administrativní záležitosti, takže mě pak při příjmu už nic nezatěžovalo.

K porodu jsem měla k dispozici velký porodní sál. Velmi oceňuji soukromí a možnost volného pohybu v I. době porodní. K dispozici mají také přenosný monitor. Porod postupoval velmi pomalu a tak jsem kývla na protržení vaku blan a na oxytocin.

Jelikož II. doba porodní trvala velmi dlouho, musel být přivolán lékař. Jeho přítomnost působila poněkud rušivě, pořád přibíhal a odbíhal. Miminku pak pomohli na svět tlačením na břicho a nástřihem - pan doktor střihl mimo kontrakci, takže to bylo dost nepříjemné. Trvalo delší dobu, než se pak doktor dostal k šití a ztratila jsem víc krve. (Další týden mi pak dávali 2 transfuze v nemocnici v Kladně).

Miminko mi bylo krátce přiloženo na hruď a poté ho ošetřili. Bohužel se u miminka vyskytly zdravotní komplikace a bylo ještě v den porodu odvezeno na JIP do Kladna.

Na oddělení šestinedělí v Rakovníku jsem strávila jeden den, sestřičky byly velmi empatické a ochotné. Také mi zapůjčily odsávačku, abych si stimulovala prsa, když jsem neměla dítě u sebe, díky tomu jsem pak neměla vůbec problém s kojením. Pokoj byl pěkný, pohodlná polohovatelná postel, TV. Sprchy a wc by potřebovaly rekonstrukci. Se zařízením vegetariánské stravy nebyl problém. Co mi přijde dost divné a nehygienické, je to, že dostanete na celou dobu jedny příbory, které si pak musíte na pokoji mýt.
Příjem do Kladna k dítěti jsem si vyjednala sama na místě až po propuštění z Rakovníka. V Rakovníku mi s tím nikdo nepomohl.

Celkově hodnotím pobyt v Rakovníku pozitivně, i přes komplikace, které nastaly.

Personál: Petra Gailová, Václav Čmelinský

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Počítat s tím, že pokud nastanou komplikace u miminka Rakovník nemá JIP a miminka převáží do Kladna.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Potřebné doklady, balenou vodu - místní kohoutková je velmi chlorovaná, doporučuji také kartáček na zuby a náhradní kalhotky zabalit do tašky na porodní sál.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Lumíkovec 26.12.17 napsala :

Přenášela jsem, a tak jsme se domluvili, že 10. den po termínu zkusíme vyvolávat. Měla jsem nastoupit v pátek v 8:00, ale dorazili jsme už ve 3 ráno s kontrakcemi po dvou minutách, které jsem měla cca 3 hodiny a pak úplně ustaly. Takže jsem se k ránu přestěhovala na gynekologii a tam byla celý den a noc a v sobotu ráno v 8:00 mi pan doktor zavedl tabletu na preindukci (dozrání cest), protože dole bylo zavřeno. :) V 9:00 začaly kontrakce zase hned po minutě až dvou. Ve 13:00 mě prohlédli, otevřená na 1 cm, to mě vyděsilo, protože kontrakce byly dost silné a musela jsem prodýchávat.

Hodně času jsem trávila ve sprše. V 15 hodin jsem byla na 3-4 cm a to mě nakoplo. :) Přestěhovala jsem se na porodní sál, kde byla vana, a plno super vybavení, kvůli kterému se mi porodnice také líbila. Vlezla jsem do sprchy asi na 10 minut. Asistentka se mě zeptala na klystýr, který jsem chtěla, tak ho dovezla. Vylezla jsem ze sprchy a bylo cca 16:30. Kontrakce zesilovaly. Pořád po cca 1 až 2 minutách. Pořád jsem pochodovala nebo stála a od začátku se u každé kontrakce uvolnila. Dýchala jsem zhluboka a pomalu. Na pejska až posledních cca 10 minut, když už jsem nevyšla s dechem. :)

Když mě kontrakce začaly nutit tlačit, v asi 17:30, řekla jsem to asistentce a ta koukla, že jsem na 7 cm. Voda rupla, když mě prohlížela. Lehla jsem si na „kozu“ a do 15 minut byla branka zašlá a já na 2 kontrakce porodila naši Valentýnku. :) Klystýr se nestihl, antibiotika kvůli pozitivnímu streptokokovi nakonec vykapaly asi jen hodinu. Vybavení jsem si neužila. :-D Chtěla jsem rodit v leže, cvičila jsem tak i s Aniballem a vyhovovalo mi to. Měla jsem mobilní monitor miminka, takže jsem mohla v pohodě chodit. :)
S Aniballem jsem měla nacvičeno 30 cm. Asistentka říkala, že super, že mají dobré zkušenosti.

Žádný nástřih, nakonec uvnitř 1 steh, že mě po cestě drápla. :) Asistentka mi nahřívala hráz teplou vodou. Byly u mě 2 a byly naprosto skvělé. Bohužel nevím jméno ani jedné. Pan doktor se objevil až po porodu. Zkontroloval mě, udělal ten jeden steh, pogratuloval nám a bylo. :)

Na šestinedělí bezva. Když potřebujete, tak poradí, ale nijak vám do ničeho nemluví. :) Dětská doktorka, jejíž jméno také bohužel nevím, byla naprosto úžasná!

Valentýnka byla pořád se mnou. Jen když jsem šla ze sálu na šestinedělí, tak si ji vzaly sestry na cca 20 minut. Ale na všechno se ptají, jestli souhlasíte. Porodní plán jsem měla. Konzultovala jsem ho při příjmu s dětskou sestrou a na všem jsme se domluvily. :) Já byla moc spokojená. :)

Je teda pravda, že by bylo potřeba napumpovat trochu peněz na společná WC na chodbě. To dost kazí dojem. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Anonymní 14.12.17 napsala :

První zkušenost s porodnicí byla ve 39. týdnu těhotenství, kdy mě celý den píchalo v břiše, tak jsem se rozhodla nechat si radši malého zkontrolovat. Po příchodu na 8. patro přišla porodní asistentka Zolalová, které jsem popsala, co mě bolí a že se bojím, jestli je vše v pořádku. Místo nějakého uklidnění nebo tak něco mi akorát řekla: „A co jako chcete po nás?“ Myslela jsem, že se na patě otočím a budu hledat porodnici jinou, jenže strach o malého byl větší. Nakonec mě teda neochotně poslala na pásy. Naštěstí bylo vše v pořádku, ale jak to má člověk vědět.

Podruhé po příjezdu do porodnice s bolestmi po 5 minutách se nás ujaly dvě starší porodní asistentky. Příjem trval dvě hodiny, takže sedět v křesle v bolestech a sledovat, jak si ani jedna neví rady s počítačem, bylo trošku o nervy (prý nový systém v počítači), ale obě byly moc příjemné. Poté nás poslali na porodní sál, kde mi píchli injekci na bolest, abych se trochu prospala, po které se kontrakce úplně zastavily a začaly až další den večer.

Všechny porodní asistentky, které se o mě staraly byly úžasné, milé a příjemné (bohužel nevím jména), ale zrovna když se porod rozjížděl, holky se vyměnily a o mně se začla starat porodní asistentka Vašková. Prostě hrůza a děs. Nechápu, že takhle nepříjemmé a arogantní porodní asistentky, které si myslí, že jsou víc než doktor, nemocnice vůbec zaměstnává. Díky ní to bylo celé daleko víc nepříjemné a stresující. Opravdu neskutečně arogantní a nepříjemná ženská!

Když už přišlo na porod, poslala mě na lehátko, řekla: „Tlačte si,“ a odešla. Jenže jak má člověk vědět, co a jak, když je to pro něj poprvé. Dvě hodiny mě tam takhle nechala v bolestech trápit. Naštěstí se ráno porodní asistentky vyměnily a k nám přišla mladá, neskutečně příjemná porodní asistentka (bohužel nevím jméno :( ), začla se mnou komunikovat a říkat mi, co a jak mám dělat a malej byl za 40 minut na světě. Kdyby se nevyměnily, věřím tomu, že rodím ještě dnes. Pan doktor Patrice Baba Musah byl skvělý a příjemný, samá sranda, ihned s novou porodní asistentku navodili úplně jinou atmosféru a rodilo se o 100 % lépe. Takže s porodnicí jsem byla spokojená, až na zmíněnou porodní asistentku Vaškovou.

Na oddělení šestinedělí jsou strašně moc hodné sestřičky, které rádi pomohou i poradí. Hlavně sestřička Rybová H., která je i v poradně, je prostě úžasná, usměvavá a neskutečně milá. Byla jsem moc spokojená.

Personál: MUDr. Patrice Baba Musah, PA Vašková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít větší štěstí na porodní asistentku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Anonymní 01.12.17 napsala :

Skvělý personál, který se o mě staral 2 dny na pokoji, na tzv. čekankách, mladé porodní asistentky, které byly všechny moc milé a usměvavé. Nakonec mi porod museli vyvolat použitím půlky tablety, pan doktor Patrice Baba Musah se snažil zvolit co nejšetrnější způsob, aby porod neskončil sekcí.

Na porodním sále jsem měla svou porodní asistentku, Janu Dvořákovou, které jsem neskutečně vděčná za pomoc a cenné rady.
Jak pokoj čekajících, tak porodní sály jsou nádherně zrekonstruované a čisté, každý porodní sál má svou sprchu, jeden dokonce i vanu a další vybavení pro snažší porod.

Personál: PA Jana Dvořáková (externistka)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravte se na to, že někteří doktoři jsou cizinci, mluvící česky a taktéž moc příjemní, jen by to mohlo někoho možná zaskočit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně sil a dobré nálady!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - panikockova 15.09.17 napsala :

V Rakovníku se koncem srpna narodil náš druhý syn (první porod v mělnické porodnici ukončen císařským řezem z důvodu nepoměru).

V rakovnické porodnici jsme byli stoprocentně spokojeni od první poradny až po propuštění, všechno probíhalo v klidu, v přátelské atmosféře, veškerý personál profesionální, ochotný, všichni usměvaví.

Porod byl dlouhý a náročný, ale díky skvělému panu doktorovi Michalu Polačkovi a úžasné porodní asistentce Martině Zolalové proběhl v pohodě, intimní atmosféře, bez medikace, s využitím éterických olejů, relaxace ve vaně, a díky pomoci PA a možnosti volby polohy při tlačení dokonce úplně bez poranění.

Porodní asistentky na šestinedělí i sestřičky a lékaři z dětského oddělení byli též skvělí, naprosto bez námitek.

Využila jsem možnosti nadstandardního pokoje, velmi jsem ocenila soukromí, hlavně vlastní WC a sprchu. K mému překvapení byla možnost výběru vegetariánské stravy, jídlo bylo velmi dobré.

Rakovnickou porodnici můžu určitě doporučit, a tímto ještě jednou děkuji za vše!

Personál: MUDr. Michal Polaček, PA Martina Zolalová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - basah 27.08.17 napsala :

Pôrodnica v Rakovníku bola tou najlepšou voľbou. Pôrod síce neprebiehal podľa plánu a z môjho vysnívaného prirodzeného pôrodu sa stala nočná mora. Oddelenie pôrodnice je super vybavené, mali sme štastie na najväčší sál s vaňou, ktorú som hneď po príchode využíla a fakt sa v nej kontrakcie predýchavali dobre.

Ako som spomínala, pôrod sa premenil v nočnú moru a náš malý nebol schopný po 10 hodinách zostúpiť dole. Mala som so sebou svoju pani pôrodnú asistentku plus pomáhala jedna z oddelenie. Prostredie a prístup personálu bol skvelý, intímny a na vysokej úrovni. Sklamalo ma konštatovanie doktora, ktorý mal nočnú a podľa jeho slov operačný zákrok na konci mu to „pokazil“. Akoby to bola moja vina… Skončilo to nakoniec cisárskym rezom, pri ktorom mi bola veľkou oporou pani anesteziologička. Mala som pocit, že sa na tento zákrok zišli dobrí profesionáli z chirurgie a gynekologie.

Trvalo to celé asi 25 min, malý bol vonku po 8 min. Hneď mi povedali pohlavie a pani anesteziologička išla zistiť stav malého a „parametre“. Po vyšetrení pediatrom ho dali manželovi a potom šiel rovno ku mne na oddelenie šetinedelia. Tam na nás čakali sestry so svojím starostlivým prístupom. Podarilo sa získať nadštandardnú izbu, čo bolo skvelé, keďže som nemohla chodiť a o malého sa musel postarať manžel. Sestry z oddelenia boli výborné. Cítila som sa ako princezna, tak sa o mňa starali. So všetkým boli ochotné pomôcť a asi tak 100× za deň mi pripomenuli, že sú tu pre mňa. Ich rady boli vždy užitočné, mala som vždy pocit, že ide o skúsený zdravotný personál. To isté môžem napísať o sestrách z detského oddelenia, ktoré boli vždy poruke a pripravené poradiť, či s kojením alebo s dokrmovaním. Naučili nás správne zaobchádzať so synom, kúpať a pravidelne kontrolovali jeho zdravotný stav a prejavy. Išla by som tam rodiť určite znova!

Jediné, čo sa dá vytknúť, je starší interiér na šestinedelí, trochu neprimeraná cena za doprovod na nadštandarde, kde manžel za 1000 Kč na noc spal na rozkladacom kresle. Nemocnica by mohla prehodnotiť cenu vs. kvalitu služby.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - IvaKos 01.07.17 napsala :

Jsem ráda, že jsem se rozhodla porodit v Rakovníku. Byli jsme se s partnerem podívat i v moderní porodnici ve Strakonicích, která je k nám nejblíže, ale rozhodli jsme se všemi deseti pro Rakovník, i když jej máme 2,5 hodiny jízdy od domova. Naštěstí jsme stihli dojet a auto jsme mohli ponechat přímo v areálu nemocnice. Příjem a vyplnění formulářů, vstupní kontrola proběhla v příjemné atmosféře. Porodní asistentka se nám představila a vše nám vysvětlila. Byla po celou dobu profesionální. Zachovávala intimitu porodu a vlastně jsem ji ani nevnímala. Kontrolovala mobilním monitorem, jak se daří děťátku a byla klidná. Komunikovala s doktorem ohledně průběhu porodu i s mojí dulou.

Doporučuji k porodu zkušenou dulu, je to pro vás velká pomoc a opora. Přece jen, když vážíte k metráku a zmítáte se v bolestech, potřebujete podpírat, nejsou partner s dulou po obou stranách od věci. Asistentka se tak mohla plně soustředit na průběh porodu. Cítila jsem se bezpečněji. Vybavení sálu je špičkové. Fotogalerie zde na webu má zastaralé snímky.

Vše je tam nově rekonstruované. Obrovská kulatá vana, která mi poskytovala po tři hodiny relax při kontrakcích. Porodní křeslo v kůži s opěradlem pro partnera jako oporou a závěsnou šňůrou, žíněnky, sedačka a lehátko. Koupelna je s prostornou sprchou a sedacím míčem (např. ve Strakonicích mají tak úzký sprchový kout, že bych se obávala, že bych se tam s břichem ani neotočila, navíc bez madel, takže bych se nemohla snad ani zvednout ze země - sestry popisovaly, že tam rodičky většinou v bolestech klečí…? vanu jsem tam neviděla.), vedle záchodu je prostor, takže je možné provést klystýr bez obav.

Hlavní výhodou je respekt ke dvěma doprovodným osobám, možnost volného pohybu v průběhu porodu, možnost výběru různých poloh, mobilní vodě odolný monitor, doktor je přítomen na zavolání nebo při problémech a na konci porodu. Po celou dobu je Vám nápomocna porodní asistentka. I když už jsem byla vyčerpaná z bolestí, ocenila jsem zdejší trpělivost a sečkání na přirozený průběh porodu. Dula říkala, že by mne v jiné nemocnici už dávno napíchali, ne-li odvezli na císaře. Přirozený porod potřebuje svůj čas, důvěru a bezpečí a tu jsem v Rakovníku měla.

Po drobném zásahu doktora jsem po 17 hodinách přivedla spontánním porodem na svět holčičku. Byla mi na mé přání přiložena okamžitě na hruď. Bohužel dětské sestry vyhodnotily dýchání dcerky jako ne zcela ideální a daly pokyn k odstřižení (apgar skóre 6-9-10). Dodnes si myslím, že stačilo profouknout cesty miminku na mé hrudi a neodstřihávat jej, když je napojené pupečníkem a dostává tak stále okysličenou krev. Poprvé se rozdýchat není zcela jednoduché. Pak už jsem jen slyšela křik malé, i když do té doby byla klidná. Jen tyto chvíle byly pro mne traumatizující. To jediné bych snad po porodu změnila.

Na sále nás nechali společně s miminkem více než hodinu, aby se malá přirozeně přisála. Následné přijetí na Oddělení šestinedělí nebylo zcela tak vřelé. To podle toho, jaké vás „schytají“ sestry. Vybavení pokojů standardní, strava s možností volby i pro dietáře a vegetariány. Možnost využít nadstandardních pokojů, kde s vámi může být partner 24 hodin (doporučuji). Pokud se nepostavíte na nohy a neprokážete, že se o miminko postaráte (přebalení, kojení/příkrm), tak bude miminko u sester. Je zde praktikováno převažování před a po kojení, což může být stresující zejména kvůli mechanické a ne digitální váze. Na pokojích byla pro miminko k dispozici pečující kosmetika od HiPP a jednorázové plenky + dárková kazeta pro péči o miminko do začátku.

Jinak byly časté kontroly miminka i mně na pokoji, doktorky si vyslechly naše problémy s kojením, poskytly kojící kloboučky, odsávačku, aroma olejíčky na prsa, nahřívací gely, příkrm HiPP apod. Pod postýlkami miminek jsou senzory dechu. Doporučuji pobyt na oddělení zkrátit, abyste se dostaly do domáckého prostředí, což je lepší pro Vaši pohodu a rozkojení se, hojení. Porodnici vřele doporučuji. Osobně jsem zde prožila v bezpečí porod. Na Oddělení šestinedělí je to o individuální zkušenosti, každopádně standardní péče zaručena.

_____________________

Velké děkuji za trpělivost a pomoc patří při mém porodu sloužícímu doktorovi Jiřímu Čapkovi a porodní asistentce Dominice Römanové (opravdu trpělivé děvče).
Službu měl tuším MUDr. Polaček, který ale na mne koukal jen ode dveří a asistentka ho ujišťovala, že máme ještě čas, že miminko je v pořádku. Po změně směny se na mne MUDr. Čapek přece jenom přišel podívat blíže a myslím, že pomohl odstranit příčiny pomalého porodu (vycévkování plného močového měchýře a pak následně protržení blan pro zahájení II. doby porodní). Při šití jsme spolu navíc vtipkovali. Jeho optimismus a nasazení pro věc mne povzbudilo a dalo důvěru, že vše nakonec společně dotáhneme do zdárného konce, což se i stalo.

Vedení se snaží o zlepšení podmínek v porodnici směrem k přirozenému porodu. Snáší kritiku a musí obhajovat cestu k přirozenosti porodu.

Mám známé v Holandsku a tam se uskuteční většina porodů doma. I má známá tam své tři děti odrodila doma i její dcera a švagrové všechna její vnoučata. Zde se to považuje za hazard a opovrženíhodné.

Pokud bych měla kdy ještě rodit, budu se snažit dojet do Rakovníka, protože to bude rozhodně lepší než doma. :-)

Horší už je zkušenost s následnou péčí na Oddělení šestinedělí. Některé ze sester jsou nevlídné, chladné a nevstřícné s nevhodnými poznámkami. Interiér bude snad rekonstruován, zasloužil by si to. Doporučuji zaplatit si nadstandardní pokoj nebo co nejdříve opustit šestinedělí a jet domů.

Na pokoji byla zdarma k užívání dětská péče od HIPP a dárková krabička pro mimi do začátku, což bylo velmi milé (vždycky něco zapomenete vzít s sebou a vůbec prvorodičky moc neví, co všechno bude opravdu nepostradatelné, zejména co se týká rozkojení se). Lze zvolit i vegetariánské menu nebo respektují i různé diety, tuším i bezlepkovou). Jídlo bylo k jídlu, sociální zařízení by bylo fajn rekonstruovat. Na společných pokojích je minilednička, která prostě vrčí. Po odchodu kolegyně z pokoje jsem ji okamžitě vytáhla ze zástrčky a také vypla TV, kterou měla jako kulisu (já žiji již 20 let bez TV). To bylo pro mne velmi únavné a nepříjemné na pokoji.

Personál: MUDr. Jiří Čapek, PA Dominka Römanová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajistit si nadstandard na šestinedělí nebo co nejdříve oddělení opustit a být v klidu doma, lze-li to. Kojící kloboučky nejlépe švýcarské Medela (k dostátní velikost S, M), lehký župan, ťapky do sprchy, kojící polštář na polohování při kojení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Lze papíry vyplnit předem a nezdržovat se tím při příjmu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - DejnaPrag 29.04.17 napsala :

V porodnici Rakovník jsem porodila svoje třetí dítě, takže mám možnost porovnávat. Pokaždé jsem totiž rodila někde jinde. Dcera se mi narodila 20.4.2017.

Porodnici máme celkem z ruky, a to cca 130 km a všichni nám říkali, že jsme blázni a na třetí dítě tuplem, že nestihneme dojet. Porodnice jako taková se mi zvenčí, vlastně ani zevnitř, nijak zvlášť nelíbila. Ale tady prostě platí nedat na první dojem, protože když jsme se přijeli jen tak podívat a zaregistrovat k porodu, nechali jsme si zavolat pana primáře, který vyvrátil všechny moje obavy. Byl velmi vstřícný, milý a trpělivě zodpovídal všechny moje dotazy, a to s úsměvem.

V den porodu jsme přijeli zhruba o 3 hodinky dřív s nepravidelnými kontrakcemi, kde nás přivítala PA a dala mě na monitor. Za hodinu žádná kontrakce. Nikdo na mě nebyl nepříjemný, naopak jsme si hezky popovídali a mezitím vyplnili všechny papíry a dokumenty. Pak mě převzal na kontrolu pan doktor Ročárek, který zpočátku vypadal nevrle (asi jsme ho vzbudili), ale potom jsme si s ním skvěle pokecali a nasmáli se. Bylo mi sděleno, že nález je minimální, že to budou poslíčci, ale že domů mě nepoženou, že se tam vyspím a ráno když se nic nebude dít mě pošlou teprve domů. Tak mě dali na pokoj, kterému říkají čekanky a já si šla lehnout.

V průběhu dvou nastávajících hodin se rozběhl porod a doba intervalů mezi kontrakcemi se zkrátila na 7 min, tak jsem šla za PA a ta mě dala na monitor, kde byli kontrakce už po 3 minutách. Pak jsem šla do sprchy a po sprše se mi už chtělo tlačit. Samotné tlačení trvalo už jen chviličku a malá byla na světě.

Proč to všechno píšu? U porodu jsme měli pouze PA, která se sama ptala, zda už chci, aby byla u porodu. Do ničeho nezasahovala, o všem mě informovala. Ptala se a celou dobu mluvila jen klidně a polohlasem, takže jsme o ní prakticky nevěděli. Měla jsem tak pocit domácího porodu, ale pod dozorem. A taky pocit, že mě odrodil přítel, protože mu dala šanci se zapojit. Takže mě instruoval hlavně on a PA pouze dohlížela.

Nikdo na mě nekřičel, kdy mám, nebo nemám tlačit, jak dýchat, nenapomínal mě, že křičím a nikdo mi neskákal po břiše. Plodová voda praskla samovolně a za chvilku jsem měla malou u sebe. Rovnou na prsa, kde jsem jí nechala se hned přisát. Všude bylo příjemné přítmí, ticho, nikdo na sál necoural. PA nechala dotepat pupečníkovou šňůru a při porodu placenty mi za ní nikdo netahal a vše bylo v klidu. Pan doktor přišel až na konec zkontrolovat jizvu po předchozím porodu a podívat se na poranění. Byl citlivý a žádné zbytečné zásahy nedělal. Miminko mi taky nikdo nebral, pokud jsem nedala svolení a stejně i po tom mi vše hlásili.

Naprosto úžasný přístup, domácí atmosféra a parádní personál mi dali pocit bezpečí! Naprosto dodrželi můj porodní plán a porod proběhl bez komplikací a poranění podle mě i hlavně proto, protože to bylo takhle krásné a nenásilné.

Stejnou péči jsme dostali i na oddělení šestinedělí, kde mě i navštívila PA, aby se zeptala, jak se máme a na zpětnou vazbu. Na oddělení opět nikdo neustále necoural, nestresoval mě a kdykoli jsem potřebovala, tak mi poradili. Bylo to fajn. A všichni byli milí.

Takže ještě jednou bych chtěla touto cestou poděkovat hlavně PA Janě Zděnkové, byla skvělá a panu doktoru Ročárkovi, taky sestřičkám na odd.šestinedělí, hlavně dětské sestře, která sloužila noční (bohužel si nevzpomenu na jméno). Tuto porodnici mohu jen doporučit a vyplatí se jet i delší cestu. Moc děkuji, jste skvělí.

Personál: MUDRr. Ivan Ročárek, PA Jana Zděnková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se toho a přijít s dobrou náladou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré dokumenty nutné k porodu, noční košili, přezůvky, vložky do podprsenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Alfinha 21.12.16 napsala :

V prosinci jsem v porodnici Rakovník porodila dceru. Už kontrolní prohlídky probíhaly díky příjemné porodní asistentce v přátelském a uvolněném duchu. Prohlídky lékařů byly malinko slabší (jedna z doktorek se mě snažila v 38. týdnu těhotenství přesvědčit, že se mi děťátko otočilo zpět hlavou nahoru, což samozřejmě nebyla pravda). Zas ale oceňuji, že nedocházelo ke zbytečným vaginálním vyšetřením - vyšetření bylo jen na první poradě a pak v termínu.

Naše dcera si dávala na čas, pomalu jsme se tedy chystali na hospitalizaci a vyvolání porodu. Chtěla jsem rodit naprosto přirozeně. Naštěstí jsem den před domluveným termínem dostala kontrakce. Do porodnice jsem přijela v 10 dopoledne, podstoupila příjem a šla na pokoj pro čekanky, protože porod byl teprve v začátku. Odtud jsem se asi ve 14 hod přesunula na porodní sál, kde jsem za minimálních kontrol a zásahů čekala. Dokonce jsem po jedné kontrakci prohlásila, že už půjdeme na porodní sál - díky prostředí jsem úplně zapomněla, že už tam jsme.:)

V podvečer mi nabídli, že se můžeme přesunout na druhý porodní sál s vanou, což jsem s nadšením využila. Taky se prostřídala směna a o mě se začala starat úžasná PA Lucie. Porod postupoval a nakonec se v 19:25 narodila naše holčička. Přímo u porodu byl pan primář Poláček, který přišel vyloženě jen na samotný závěr. Moc oceňuji, že byl beze zbytku dodržen můj porodní plán, porod proběhl naprosto přirozeně a bez zbytečných zásahů a medikace.

O co lepší byl porod, o to horší bylo oddělení šestinedělí. Tam mě jako nezkušenou prvorodičku vystrašili natolik, že jsem málem rovnou vzdala pokusy o kojení. Doporučuji se nestresovat neustálým vážením a spíše zkoušet a dát na svůj instinkt. Pokud by šel případný další porod stejně hladce jako tento, uvažovala bych asi o ambulantním porodu.

Personál: MUDr. Poláček, PA Lucie a Milada Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - TanaKuchar 05.12.16 napsala :

V říjnu se v porodnici Rakovník narodil náš syn. Jelikož jsem rodila poprvé, svůj porod a porodnici nemám s čím porovnávat. Z našeho pohledu ale vše proběhlo dobře a to díky doktoru Michalu Polačkovi, porodní asistentce Petře Galiové, milým sestřičkám, personálu a celkovému prostředí v porodnici.

Atmosféra na porodním oddělení je příjemná a vůbec nepřipomíná nemocnici, což mi pomohlo uvolnit se. Jsem doktorům také velmi vděčná za trpělivost a správný odhad, čímž mi dali možnost porodit maximálně přirozeně i když se jednalo o předčasný porod.

Kdybych jsem někdy v budoucnu měla rodit znovu, jednoznačně zvolím opět Rakovník, na který máme i s manželem pěkné vzpomínky.

Personál: MUDr. Michal Polaček, PA Petra Galiová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - AnuKra 25.11.16 napsala :

Ráda bych tímto chtěla poděkovat veškerému personálu Rakovnické porodnice, který mě provázel od poradny až po první dny po narození naší dcerky.

Ačkoli jsme dojížděli do poradny z Prahy, všechny cesty se určitě oplatily. Sestřičky v poradně byly naprosto perfektní, usměvavé a zodpověděly jakýkoli dotaz, ktery jsem vznesla. Celkově tam vládla velmi příjemná atmosféra.

Na poslední poradně to vypadalo, že budu muset jít na vyvolání porodu, ale naštěstí se další den ráno spustil porod spontánně. Do porodnice jsme dojeli kolem půl osmé a byli jsme i s partnerem zavedeni do čekacího pokoje, protože zrovna na obou sálech probíhaly jiné porody. Nicméně vzhledem k rychlosti, jakou začal můj porod probíhat, mě vyměnili s jednou z rodiček (která byla s porodem opravdu hodně v začátcích a vypadalo to na pomalejší nástup).

Na porodním sále jsme byli s partnerem až do samotné chvíle porodu sami a chodila mě tam jednou za půl hodiny kontrolovat porodní asistentka. Vždy si poslechla miminko během několika vteřin a opět nás ponechala samotné. Porod jako takový proběhl za její asistence. V místnosti sice byli přítomni i gynekolog a dětská lékařka, ale celou dobu stáli v rohu místnosti, takže jsme o nic skoro nevěděli.

Miminko mi hned po porodu přiložili na břicho a zkontrolovali až po nějaké chvíli. Nechali nás poté s partnerem naší novorozenou dcerkou dvě hodiny na sále, abychom mohli v klidu vstřebat celou událost a sblížit se.

Poté jsem byla odvedena na oddělení šestinedělí. Všechno bylo v pokoji připravené. Na nadstandardní pokoj jsme se dostali druhý den, kdy se jeden uvolnil. Sestřičky nás chodily kontrolovat, ale vůbec to nebylo násilné. Cokoli jsme se potřebovali zeptat nebo ujistit, vždy nám odpovědely a vyšly vstříc.

Vše probíhalo naprosto profesionálně, ale hlavně v příjemné atmosféře. Nikdo nás nenutil do ničeho, co jsme nechtěli a bylo vidět, že je to pro ně naprostá samozřejmost.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Cmajdová 25.08.16 napsala :

Včera to byl měsíc, co jsem v porodnici Rakovník, porodila naše štěstíčko Marijanu Cmajdálkovou. Ještě dlouho budu čerpat z tohoto krásného zážitku a pobytu. Celé těhotenství bylo krásné, porod a pobyt v porodnici také. Škoda jen, že porod byl tak rychlý (z Prahy do Rakovníka, omylem přes Křivoklát, tedy hodinu, s kontrakcemi po 2-3 minutách, ale ten výlet přírodou za to stál) a nestihli jsme vytoužený do vody. Jelikož si ale přeji ještě jedno děťátko, tak není vyloučeno, že se nám to ještě nesplní.:)

Snažíme se žít co nejvíce v souladu s přírodou (ale ne fanaticky) a jsme hodně empaticky založení, proto jsem si vybrala Rakovník, kde je možnost porodu do vody a dle zkušeností jiných maminek i velice milý a empatický personál.

Už na „registrační kontrole“ (22.7.) byla velice příjemná sestřička - a to bylo to znamení „ano! jsem tu správně“. Za další si velice vážím možnosti být v péči afroamerických doktorů (snad to tak mohu napsat), kdy se to člověku poštěstí? :) Děkuji, za vlídnost panu doktorovi jménem Patrice Baba-Musah, který mě kontroloval při registraci, a MUDr. Imani Hamsa Kondo, který byl u porodu.

Tak ráda bych poděkovala všem, kteří se o mě a o dcerku krásně starali, ale všechna jména si nepamatuji, proto tedy volím tento způsob poděkování:

Pane primáři MUDr. Poláčku, ráda bych Vám chtěla říci, že v období od rána 24.7. do dopoledne 27.7.2016 jsem byla ve vynikající péči vašich sestřiček a doktorů. Úžasný, lidský a empatický přístup ve mně zanechal moc příjemný dojem. I když za sebou měly náročnou noc, přišly s úsměvem na rtech. Celému týmu VELIKÉ DÍKY! :)
Prostředí bylo také velice příjemné, porodní sál luxusní a pokoj s lůžkem útulný. Strava dokonalá! Dalším aspektem ke spokojenosti byl asi i osud, protože jsem měla štěstí na moc príma spolubydlící a pouze dvoulůžkový pokoj.

Když jsem ve středu odcházela, měla jsem pocit, že jsem byla na povedené dovolené. No co, někteří si z dovolené odváží košík hub a já si odvezla košík s miminkem.:D

Jediné, co mě doma zamrzelo, bylo, když jsem zjistila, že nemám těhotenskou průkazku, kde jsem měla uschovány všechny obrázky z ultrazvuku, ALE beru to jako motivaci do Rakovníka vyrazit na výlet, obrázky si vyzvednout a podívat se s kočárem po městě.:)

Omlouvám se za dlouhý projev, ale obsahuje vše, co jsem si moc přála říci a vyjádřit tím velké DĚKUJI. Přála bych všem maminkám takový zážitek. Ať se daří. S pozdravem Kateřina

Personál: MUDr. Patrice Baba-Musah, MUDr. Imani Hamsa Kondo

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prostudovat stránky porodnice, pak vám nebude nic chybět.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny důležité doklady.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Anonymní 24.08.16 napsala :

Rodila jsem zde v květnu tohoto roku po předchozím porodu ukončeném císařským řezem. Oceňuji, že jsem nebyla strašena dalším císařem, nikdo mě nenutil do porodu hned po termínu a nikdo mi nedělal váhové odhady.

Porodní sály jsou krásné. Je zde vana, žíněnka, gauč, porodní židlička a sprcha. Monitor lze absolvovat ve kdekoli volitelné pozici, naštěstí mají k dispozici bezdrátová zařízení.

První doba porodní byla skvělá až na bolestivé vaginální vyšetření MUDr. Růžičky, který se ani nepředstavil.

Lékař (MUDr. Michal Polaček) se mnou naštěstí trávil jen poslední půl hodinu mého velmi dlouhého porodu - snažil se mi chránit hráz masáží a roztahováním, pak mi navrhoval epizotomii, kterou jsem v porodním plánu odmítla a naštěstí jsem nabrala síly ji odmítnout i při porodu. Také měl velice „podporující“ poznámky ohledně mého tlačení.

Po celou dobu porodu jsem měla možnost pohybu a mohla jsem volit polohy.

Po porodu jsem miminko dostala hned na tělo a tam zůstalo po celé dvě následující hodiny. Bylo vyhověno mému přání a nebylo změřeno a umyto.

Výtku mám vůči poporodní péči o mě. Bohužel jsem byla po porodu vyšetřena zrcadly a lékař se mě snažil natlačit do manuální kontroly jizvy.

Na oddělení šestinedělí jsem strávila naštěstí jen 24 hodin. Záchody a sprchy jsou otřesné. Personál myslí setrvává v 70. letech. Prvorodičkám doporučuji neposlouchat jejich rady ohledně kojení.

V porovnání s ostatními českými porodnicemi je tato asi na špici, ale pokud chcete opravdu přirozený porod, tak sem raději jděte pouze se svojí PA, která má smlouvu s porodnicí a ideálně s sebou vezměte ještě jeden poučený doprovod, který nemusí porodnici vycházet vstříc. Doufám, že podávaná medikace během mého velmi dlouhého porodu byla opodstatněná.

Má zkušenost je vesměs pozitivní, zde jsem vypsala hlavně věci, se kterými jsem nesouhlasila a vadily mi. Chci pomoci budoucím rodičkám, které se do Rakovníka chystají v naději, že vše půjde jako po másle a že vše bude perfektní. V jiné porodnici bych byla zastrašena a dohnána k dalšímu císaři či bych musela porod trávit na lůžku připojena ke kontinuálnímu monitoru.

Personál: externí PA, MUDr. Michal Polaček, MUDr. Růžička Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Anonymní 22.07.16 napsala :

Pro tuto porodnici jsem se rozhodla týden před plánovaným porodem po traumatizujícím zážitku z plzeňské fakultní nemocnice, kde nikoho nezajímalo, co bych chtěla já a jak to cítím - podotýkám, že akutní nebezpečí mně ani dítěti nehrozilo. Cituji: „Sedněte si do čekárny a neopouštějte nemocnici, za dvě hodiny budou výsledky, raději nejezte a nepijte kdybychom chtěli vyvolávat porod“. Nemocnici jsem opustila více než ochotně a zamířila do Rakovníku.

V Rakovníku před samotným (bohužel díky mému zdravotnímu stavu vyvolávaným)
porodem byli ochotni po dohodě 48 hodin čekat(z toho 24 hodin po odchodu plodové vody na porodním sále), zda se porod nerozběhne samovolně. O nějakém zákazu jídla či pití nikdo nemluvil, naopak jsem byla povzbuzována až do samotného porodu, abych hodně pila a jedla ať mám sílu. Jídlo mi nosili na porodní sál, sestry vařily čaj dle mého výběru - černý, ovocný, s cukrem či bez cukru.

Druhou noc se mnou na porodním sále trávil i manžel. Mají tam rozkládací sedačku, takže on část noci v pohodě prospal. Porodní plán jsem ani nevytáhla, mé požadavky (výběr polohy při porodu, počkat na dotepání pupečníku, neodnášet dítě, neumývat dítě po porodu, odmítnutí preventivní kanyly do paže, bez nástřihu a podobně )považují za standard.

Nikdo mi nic nenařizoval, jen občas porodní asistentka poradila, co by mohlo pomoci. Měli jsme soukromí i klid a přitom jsem se cítila bezpečně. Vyvolávaný porod byl hodnocený jako rizikový, takže oproti plánu byl přítomný i lékař, ale během samotného porodu jen seděl a pozoroval porodní asistentky, zda je vše v pořádku. Po porodu mne zkontroloval.

Rodila jsem vlivem léků a bolestivých křečí zkroucená v leže na boku. Nedokázala jsem se pohnout. Nikdo s tím ale neměl žádný problém, snažili se mi maximálně přizpůsobit. Za celou dobu jsem se setkala snad se všemi lékaři a asistentkami na oddělení, všichni byli naprosto úžasní. Převládající pocit byl, že jsou tam oni kvůli mně, aby mi pomohli s porodem. Vše ochotně vysvětlili, nabídli alternativy a rizika.

V porovnání s předchozími zkušenostmi odjinud, kde lékaři měli většinou dojem,že rodí oni a já se mám přizpůsobit, tohle byl zážitek jako z jiného světa - neskutečně pozitivní. Škoda, že to takhle nefunguje všude.

Horší už je to na oddělení šestinedělí. I když jsou tam také ochotní, tak je to tam už klasika. Podmínky bojové - historické vybavení, do sprchy jsem se bála
vlézt - trvale se na dně vaničky držela voda a nešlo to pořádně spláchnout, za
celou dobu to nikdo nepřišel vydesinfikovat. Jediné umyvadlo s točícím
kohoutkem, takže pokud přijdete že záchoda a umyjete si ruce, pak musíte znovu
sáhnout na kohoutek a utáhnout vodu. A tak podobně.

Chtějí vážit dítě před kojením. Dostávala jsem matoucí nesmyslné rady - „Nekojte déle než 10 minut, ať si nepoškodíte bradavky“ a podobné perly. Když se mi druhý den ještě nespustilo naplno mléko, nabízeli mi příkrm, aby dítě „netrpělo“. Malá přitom usilovně tahala jako o život. Nebyla spavá, ani moc nežloutla. Byla naprosto spokojená a bylo jasné, že je vše v pořádku a mléko přijde. Jako zkušená matka jsem tyto snahy ignorovala a dělala si to po svém, ale unavovalo mi se zbytečně dohadovat.

Přežít se to dá, ale pokud bych rodila příště a vše bylo v pořádku, tak ambulantně (umožňují to bez problémů, chtějí jen potvrzený papír od dětského lékaře, že zajistí vyšetření dítěti a podepsat reverz).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady a potřebné papíry (hlavně kopii oddacího listu), více ručníků a dobrou náladu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Onamona 21.06.16 napsala :

Pro porodnici v Rakovníku jsem se rozhodla především kvůli tomu, že jsem chtěla zažít přirozený porod. (Poprvé jsem rodila v Hořovicích před dvěma a půl lety a byla jsem také spokojená). Přesto jsem měla pocit, že v Rakovníku budou vyslyšena všechna má přání ohl. porodního plánu a bez zbytečných řečí kolem. :-)

Na kontrole v 37.t. se mi moc nelíbil interiér vyšetřovny, ale vše vyvážila moc milá sestřička, která měla velké pochopení pro mého syna, kterého jsem měla s sebou. Na další kontrolu už nedošlo, 16.6. v jednu ráno mi praskla voda. Do porodnice mě přijímaly velice milé a ochotné sestry kolem třetí hodiny ráno. V té době jsem cítila pouze tlaky. Bylo mi řečeno, že se bude čekat, jestli se kontrakce rozjedou do 24 hodin a přesunuli nás na pokoj „Čekanky“ (jsou zde 3 lůžka, takže se může teoreticky stát, že na pokoji budete s jinou čekající maminkou, v tom případě, by musel partner ven) - my jsme naštěstí byli sami.

Odpočívali jsme a já se snažila myslet na kontrakce a v hlavě si je navodit. :-) Neměla jsem zájem o vyvolávání porodu.

A porod se opravdu začal rozbíhat. Kolem deváté hodiny jsme se stěhovali na porodní sál a já měla kontrakce cca po 5 minutách a intervaly se zkracovaly. Porodní sál je krásný, rekonstruovaný, vybavený pro přirozený porod (vana, židlička, žíněnka, atd.). Při kontrakcích jsem intuitivně zavírala oči a ještě si je překrývala rukou - zjistila jsem, že mi pomáhá tma. :-) Proto jsem téměř do konce porodu byla v prostorné koupelně, kde jsem si vytvořila přítmí - přivřené dveře, zhasnuté světlo. Své miminko jsem v myšlenkách neustále volala a přesvědčovala, že je všechno v pořádku, že může přijít, že na něj čekáme a že mu otevřu cestu. A buď to bylo tím, nebo tím, že dcera měla jen 2680 g, ale v jedenáct hodin byla na světě. :-)

Velmi jsem ocenila přístup celého personálu, který do porodu nezasahoval a plně respektoval můj porodní plán. Nedošlo na žádné další monitoringy (pouze na pokoji Čekanky), kdy nebyly kontrakce moc bolestivé. Při porodu jsem se mohla volně pohybovat, využít přítmí, hudbu k porodu a dokonce aromalampu (na tom jsem ani netrvala). :-) Mohla jsem jíst i pít. Bylo úžasné, že mi malou skutečně dali hned na břicho, ještě celou od mázku, zvážili ji až po dvou hodinách bondingu, neměřili (vše na mou žádost). Nechali jsme dotepat pupečník, který přestřihl partner. Malá těsně po porodu ani nebrekla.

Velké díky patří úžasné, milé, empatické PA Terezce (bohužel jsem si nepoznamenala celé jméno), sympatickému, povzbuzujícímu doktorovi M. Poláčkovi, který byl u porodu a doktoru Musahovi, který mi zašil drobná poranění a ještě jsme se na sále zasmáli. :-)

Po porodu jsem dostala pouze oxytocin kvůli nadměrnému krvácení, jinak bez medikace.
Pořád se v myšlenkách k porodu vracím a vnímám ho jako úžasnou zkušenost. Ani jsem necítila nějakou zvláštní únavu.

Na oddělení šestinedělí jsem si připlatila za nadstandard. K dispozici jsem měla vlastní sociální zařízení, TV, plínky pro mimčo, kosmetiku Hipp, vaničku. Personál skvělý, nápomocný, ochotný. Jediné co mi nesedlo bylo jídlo. Interiér také není nic extra, ale mají toto oddělení rekonstruovat. :-)

Akorát mi přišlo, že kontroly co se týče mně byly pouze formální. Měla jsem lehký porod, ale i tak se mě doktoři jen ptali jestli se cítím dobře. (Rozdíl oproti Hořovicím).

Celkově hodnotím celý pobyt v porodnici pozitivně, nad mé očekávání.

Personál: MUDr. Michal Poláček, MUDr. Patrice Baba-Musah, PA Terezka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit si.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Viz seznam, který vám dá porodnice při kontrole ještě před porodem. Něco na mytí příboru - ten Vám zůstává pouze jeden (personál ho neodnáší s použitým nádobím).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - vale12 18.06.16 napsala :

Porodnici v Rakovníku, kde jsem rodila letos v březnu, mohu jen doporučit, minimálně všem ženám, které chtějí rodit v klidu a téměř bez zásahů.

Tuto porodnici mi vlastně doporučili v porodnici Neratovice po přečtení mého porodního plánu, který označili za příliš alternativní. V Rakovníku jim na něm nic alternativního nepřišlo, tak jako mně. Chtěla jsem jen rodit přirozeně, bez přítomnosti lékaře a bez jakýchkoli zásahů, v případě nutnosti zasáhnout pak jen s mým souhlasem.

Po (velmi negativní) zkušenosti z prvního porodu v Mělníku jsem věděla, že pro doktory jsou důležité dvě věci, ve kterých je třeba jim vyhovět, aby byli v klidu a nechali pak člověka na pokoji. Výtěr na streptokoka, který se dělá v 36tt, a monitor při přijímacím vyšetření. Obojí jsem absolvovala a samotný porod proběhl přesně dle mých představ.

Do porodnice jsme přijeli po 7 hodinách od částečného odtoku plodové vody, bez kontrakcí. Nechtěli jsme starší dceru předávat na hlídání v noci, tak jsme odjeli večer s tím, že tam když tak přespíme. Velmi jsem ocenila, že ženy neodmítají a neposílají jinam, i když mají na odd.šestinedělí plno, tak jako v Praze nebo třeba Neratovicích, místo toho se prostě snaží najít řešení. Na příjmu nás přivítala PA Alžběta, se kterou jsem poté i rodila a které patří největší dík, že všechno proběhlo tak dobře. Byla úžasná, přesně taková, jakou si představuji, že má PA být. Milá, klidná, nápomocná, když člověk potřebuje, ale téměř neviditelná, když se člověk potřebuje soustředit nebo chce být sám.

V 36tt jsem absolvovala v této porodnici jednu poradnu, kde mi udělali výtěr na toho streptokoka a taky mě vybavili všemi potřebnými papíry, které jsme už na příjem tudíž měli připravené a vyplněné. Během příjemného povídání na příjmu s PA Alžbětou a následného monitoru se mi rozběhly kontrakce, nepolevily naštěstí ani po nepříjemném až hrubém vyšetření od doktora Polačka, který pak respektoval mé přání a u porodu nebyl.
Malá se narodila za 50 minut, nestačila jsem ani vlézt do bazénku. :) Byl to nádherný zážitek a i manžel nakonec uznal, že stálo za to sem vážit tak dlouhou cestu.

Ač nejdůležitější jsou lidi, které u toho máte, tak stejně tak musím pochválit překrásné porodní sály (nebo spíš místnosti), příjemné teplo a klid, který tam panuje!

Pobyt na odd.šestinedělí už bohužel doporučit nemohu a pokud by byly jiné okolnosti, využila bych možnosti ambulantního porodu. Sestry, zejména z novorozeneckého, byly arogantní a nepříjemné. Všeobecně tam panuje duch typické české nemocnice - shon, strohost, pacient musí poslouchat, jinak nastoupí výhrůžky: pokud neuděláte to či ono, tak vás domů nepustíme. Ošetřující MUDr. Baba-Musah byl naopak velmi milý a ohleduplný.

Strava celkem ok, jen snídaně a svačiny byly koncertem margarínu, cukrů, modifikovaných škrobů, barviv a tavicích solí - lepší pořešit z vlastních zdrojů nebo si dole v obchůdku koupit aspoň normální máslo a vodu.

Personál: PA Alžběta (bohužel nevím příjmení), MUDr. Michal Polaček

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravit si porodní plán, využít aspoň jednou předporodní poradnu, kde ho zkonzultovat a nafasovat potřebné papíry, aby se jimi člověk už nemusel zdržovat při příjmu. A pak se hlavně nebát, věřit, že mimčo si to bude řídit samo a jen se tomu poddat. Je to fascinující, jak dokonale to příroda vymyslela!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papuče, aspoň 3 ručníky a 2 noční košile, jednorázové kalhotky (mají i v místní lékárně). A případně vlastní jídlo a vodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Warholik 13.06.16 napsala :

Bol to môj prvý pôrod a keďže som chcela rodiť prirodzene bez akýchkoľvek umelých zásahov, pôvodne som zvažovala pôrod v Rakúskom Hainburgu. Medzitým som však dostala doporučenie na pôrodnicu v Rakovníku. Výhodou bolo, že som mala možnosť už pred pôrodom spolupracovať s pôrodnou asistentkou, ktorá mi pomohla vyjasniť si svoje pôrodné priania, sledovala priebeh môjho tehotenstva, usmerňovala ma počas začínajúceho pôrodu ešte pred odchodom do pôrodnice a nakoniec ma aj odrodila.

V pôrodnici boli akceptované všetky moje pôrodné priania, boli naplnené moje očakávania, personál bol na vysokej profesionálnej úrovni a presne vedel, čo robiť i v tých pre mňa najťažších chvíľach. Zároveň mal veľmi ľudský prístup.

Pôrodná sála bola výborne vybavená,využila som bazén, ktorý doporučujem, intímne a nikým nerušené prostredie.

Hoci som plánovala po 24 hodinách odchod z pôrodnice, nakoniec som ostala i na oddelení šestonedelia, kde som sa tiež stretla s veľmi milým a ľudským prístupom a na moje prekvapenie tam aj výborne varia :) K dispozícii som mala plienky pre dieťatko, detskú kozmetiku, vložky a čo je najdôležitejšie, dcérku som mala celý čas pri sebe.

Chýbalo mi tam však to správne poradenstvo ohľadom dojčenia, preto som sa riadila vlastnou intuíciou a počas popôrodnej návštevy mojej pôrodnej asistentky som dojčenie konzultovala práve s ňou.

Ak by som mala rodiť znovu, tak opäť v Rakovníku. Môj partner ma kritizoval, že moc vymýšľam a prečo chcem rodiť „tak ďaleko“. Počas pôrodu to pochopil a ocenil, že som bola na príchod našej dcérky dokonale pripravená… Je to pre nás oboch neopísateľný zážitok!

Personál: MUDr. Imani Kondo, Bc. Kateřina Rochová, BcA. Kateřina Šorejsová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Spolupracovať s pôrodnou asistentkou ešte počas tehotenstva, vyjasniť si pôrodné priania, absolvovať pôrod do vody.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ako to tu už niekto spomenul, odhodlanie rodiť prirodzene!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Ketla 17.04.16 napsala :

Porodnici Rakovník jsem si vybrala pro můj druhý porod na základě referencí, že je zde možné rodit, co nejpřirozeněji, což bylo mým cílem, protože předchozí zkušenost s porodem pod vlivem farmakologických přípravků (oxytocyn a plegomazin) byl velmi bolestivý a dlouhý.

Do porodnice jsem přijela po 12 hodinách po průběžném odtoku plodové vody bez kontrakcí. V porodnici jsem se ale ohlásila hned, co mi voda začala odtékat. Bylo mi řečeno, že bych samozřejmě dle stanovených lékařských postupů měla dorazit okamžitě, ale pokud chci vyčkat doma na kontrakce, nemají možnost mě nikterak přinutit. S tím, že kdyby kontrakce nepřišly do noci, bylo by dobré dorazit a na porod vyčkat raději v porodnici. Vše mi bylo řečeno velmi mile.

Do večera kontrakce nepřišly a tak jsem se vydala po dalším telefonátu do porodnice. Na příjmu mě přijala porodní asistentka Bc. Martina Zolalová a Alžběta? (bohužel nevím příjmení). Vše proběhlo v přátelské atmosféře a nad mé očekávání. Na vaginální vyšetření bohužel přišel arogantní pan doktor Růžička, které mu jsem nestála snad ani za pohled do očí či podání ruky a představení se, kdo je.

Následný pobyt v nemocnici - čekání na „přirozený porod“ probíhal naprosto bezproblémově. Všechen personál byl velmi empatický a příjemný, i když jsem během „čekání“ podepsala reverzy na „odmítnutí penicilinu po 18 hodinách po odtoku plodové vody“ a odmítla jsem porod vyvolat. Nakonec se mi porod samovolně rozeběhl po pomazání břicha esenciálními oleji a pití odvaru ze skořice (na doporučení PA Rochové ) asi cca po 40 hodinách o prvních známek odtoku plodové vody - v noci po půlnoci.

Ráno by mi jinak porod začali vyvolávat. Dcera se narodila po 7 hodinách kontrakcí, které jsem si většinu času prožila v koupelně čekacího pokoje. Poslední fázi jsem byla ve vaně za přítomnosti PA Rochové a manžela a dcera se do vody i narodila. Byly vyslyšeny všechna má porodní přání. PA Rochová jako by mi četla myšlenky a ještě mi nabízela možnosti, o kterých jsem třeba jen slyšela, popřípadě mě k těm možnostem navedla správně kladenými otázkami.

Dceři nechala dotepat pupečník, byl jí podán vitamín K na lžičce, nebyla umytá, atp. Nakonec jsem si domů odvezla i placentu ke zpracování, o tom se mi ani nesnilo. Bylo to nad mé očekávání naprosto úžasně přirozené, poklidné, příjemné bez jakéhokoliv stresu a nátlaku. S klidem mohu říci, že jsem si pro tentokrát porod užila.

Nakonec trocha kritiky. Euforii z porodu mi následně zkazil přístup personálu na šestinedělí a novorozeneckém. Starý pan primář vede oddělení ve „starém“ duchu. Jednak věk personálu se výrazně zvýšil, což by nevadilo, kdyby s ním nepřišly i nesčetné poučky, které jsou dávno překonané a neplatné. A evidentně i přítomnost manžela na nadstandardním pokoji byla pro personál překážkou. Z oddělení si odnáším jen pocit uvěznění, né zrovna pečlivou péči o mě i o novorozence (rychlé prohlídky, kdy jsem měla pocit, že i kdyby nám něco bylo, tak oni to nezjistí), dbaní na malichernostech (zápisy čůrání a kakání novorozence, rychlé docházky pro jídlo) někdy s arogancí, né zrovna chutné jídlo, neútulně vybavený a zastaralý interiér.

Pokud bych mohla na porodu dcery něco změnit, tak bych jednoznačně volila ambulantní porod!

A zároveň bych si nejspíš připlatila 5 tis., abych měla jistotu, že u porodu budu mít jen dotyčnou porodní asistentku. Já měla sice štěstí, ale příště bych to nenechala náhodě, když už vím, že porod může proběhnout diametrálně odlišně jen díky kvalitnímu personálu.

Nakonec jen podotýkám, že mě v porodnici zarazila jakási duálnost. Na jedné straně PA (ženy) nakloněné přirozeným porodům (až na výjimky) a na druhé straně tak trochu „klasičtí“ doktoři (muži) - ti, co řešili reverzy, a upozorňovali na rizika, vyvolávání porodu atp.

Personál: Bc. Rochová Kateřina (porod do vody), dále pak Bc. Martina Zolalová a PA Alžběta

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porod do vody!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Intuici a pevné odhodlání porodit přirozeně.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Lrich 07.04.16 napsala :

Můj první porod v této porodnici proběhl naprosto podle mých porodních přání. Odnáším si nádherný zážitek na celý život.

Personál se choval na jedničku s hvězdičkou, vše jsme zvládli jen s porodní asistentkou a manželem, doktora jsem viděla jen na příjmu a pak když se malej narodil, tak mě přišel jen zkontrolovat. Krásné a ničím nerušené intimní prostředí.

Jsem ráda, že jsem rodila v Rakovníku. I oddělení šestinedělí a novorozenecké, bylo fajn.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - P.e.t.r.a 23.03.16 napsala :

V Rakovnické porodnici jsem rodila podruhé - poprvé před téměř sedmi lety, a když to srovnám s porodem dnes - obrovský rozdíl. Nejen co se rekonstrukce týče, ale také přístupu personálu. S tím jsem byla maximálně spokojená už v době docházení do poradny, kde jsem se cítila bezpečně, příjemně a kde byla neuvěřitelně milá sestra, i přesto, že měla denně plné ruce práce. Lékaře jsem poznala všechny a všichni byli při kontrolách pečliví, ochotní odpovídat na otázky.

Samotný příjem k porodu hodnotím také velmi pozitivně. Celou dobu se mnou mohl být přítomný partner, sestry byly velmi milé, ochotné. Porodní sál vybavený tak, že jsem do poslední chvíle netušila, že budu rodit tam, že jsem na sále a ne někde v moderním pokoji. :) Bylo nám poskytnuto potřebné soukromí, porodní asistentka docházela na pravidelné kontroly a byla neustále k dispozici. Kromě toho byla neuvěřitelně klidná a trpělivá, za což jí patří můj obrovský dík. Po porodu jsme strávili dvě hodiny na sále, dcerku u sebe a užívali jsme si první rodičovské momenty.

Následná péče byla také velmi důsledná a ani na chvíli jsem si nepřipadala hloupě, trapně (krvácení apod.) Byla jsem překvapená za možnost sprchy ještě na sále, to jsem při prvním porodu nezažila. Na pokoj oddělení šestinedělí jsem odcházela již umytá, oslabená, ale spokojená. :)

I péče na tomto oddělení neměla chybu - sestry k dispozici, neustále se ptaly, zda něco nepotřebuji/jeme, malou kontrolovaly… Dostatek jídla a pití byl také moc prima.

Zkrátka a jednoduše mohu tuto porodnici jen doporučit. :)

Personál: PA Jana Dupačová, MUDr. Patrice Baba Musah Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - KackaSve 27.02.16 napsala :

Vše začalo na předporodním kurzu Ivany Konigsmarkové. Jeho absolvování pro nás bylo neuvěřitelně přínosné, neboť jsme se dozvěděli o tom, jak by měl přirozený porod vypadat, jaké zásahy porodníků jsou škodlivé/nepovolené a přesto v porodnicích prováděné, jaké mají důsledky a také hovořila o tom, jaká práva jako rodiče máme. Prostě nám otevřela oči, ale také značně zkomplikovala situaci, neboť jsem přicházela na to, že je problém najít porodnici, kde by ženu nechali v klidu, přirozeně a důstojně porodit. Až jsme se dopracovali právě k rakovnické porodnici, žádná jiná ji v rozsahu respektování porodních přání nepředběhla.

A tak jsme se tam vypravili podívat. Službu zrovna vykonávala PA Martina Zolalová, která nás ochotně porodnicí provedla. Krásné, nově zrekonstruované prostory - barevné stěny, veselé povlečení, útulné intimní prostředí, porodní sály připomínající spíše wellness plné alternativních pomůcek (bazén, žíněnky, porodnické stoličky, atd.) Byli jsme nadšeni! Za pár týdnů jsme se sem vrátili a Martina souhlasila, že nám naši dcerku pomůže přivést na svět.

Do porodnice jsme z Prahy dorazili poté, co jsem měla pravidelné kontrakce po 5 minutách. Martina nás přivítala a přivedla na pokoj k vyšetření. Službu měl pan primář. Vyšetřil mě a poté jsme se s manželem přesunuli na porodní sál. Přítomna byla ještě PA, nikdo jiný. Mé porodní přání bylo v plném rozsahu respektováno. Na sále tlumené světlo, aroma lampa… Martina o mě po celou dobu pečovala, pomáhala, psychicky podporovala. Malá přišla na svět po 8 hodinách - zcela přirozeně, bez tišících prostředků (ale přiznám se, že nebýt podpory manžela a PA, tak bych i přes mé původní přesvědčení pro tu šílenou bolest něco ráda zobla ;-)).

Během této doby jsem postupně vystřídala sprchu, bazén, žíněnku. Ve finále jsem se přesunula na porodnické křeslo, kde jsem byla v kleče. Přesto, že se dcerka narodila s tzv. salutující ručičkou a byla veliká (3,9 kg), hráz zůstala celá. Měla jsem jen drobné zranění, které si vyžádalo pár stehů a třetí den jsem již mohla sedět. Dostala jsem ji na hrudník, kde ji také pediatr vyšetřil. Pupečník dotepal, manžel jej přestřihl. Po porodu placenty a sešití jsme se všichni přesunuli na pohovku, a tam se malá poprvé přisála. :-)

Asi po hodině jsme ji dali sestře, která nám ji oblékla (nechtěli jsme koupat, měřit, atd.) a přinesla na odd. šestinedělí, kam jsme se z porodního sálu přesunuli.

Po celou dobu jsme s manželem měli pocit, že jsme v ráji. :-) Všichni zaměstnanci byli milí, ochotní, usměvaví, úžasní. A že se museli ohánět! Moc všem ještě jednou děkujeme a tuto porodnici jedině doporučujeme. Kéž si porodnice nadále udrží tento vysoký standard a bude dělat maminky a jejich miminka šťastné!

Personál: PA Martina Zolalová, primář MUDr. Radek Poláček Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - OlgaSvo 22.11.15 napsala :

Moje zkušenost s porodnicí Rakovník byla od začátku do konce výborná.

Rodila jsem druhé dítě, první syn byl císařským řezem. Prenatální ambulanci v Podolí měli problém s mým přáním rodit spontánně. Když jsem se doslechla o porodnici Rakovník, řekla jsem si, že to zkusím. Od začátku do konce si nemůžu na nic stěžovat.

Porodní asistentka Markéta byla velice klidná, vstřícná, trpělivá. Primář MUDr. Poláček byl rovněž velice pohodový, klidný, do ničeho mě nikdo nenutil. Veškerá má porodní přání respektovali. Dceru Jasmínu jsem měla hned od začátku na sobě. Nechali dotepat pupečník, nikdo mě nenutil jí hned vykoupat atd. Prostě nás nikdo nerozdělil.

Následná poporodní péče byla v podobném duchu. Byla jsem se svým mužem na nadstandardu, na odd. šestinedělí k nám byli všichni vstřícní. Takže za mě skvělá péče s respektem k matce i dítěti. Můžu doporučit. Doufám, že tato porodnice nezanikne.

Personál: MUDr. Poláček Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - kudrnacka 04.11.15 napsala :

Pro tuto porodnici jsem se rozhodla po neuspokojivé zkušenosti s předporodní péčí v Podolí, kde mě chtěli již 14 dní před termínem porod vyvolávat. Dokonce navrhovali i císaře z důvodů, které mi nepřišly dostatečně přesvědčující, abych si takto nechala ukončit těhotenství. Věřila jsem, že malá se chce narodit přirozenou cestou a že vše dobře dopadne.

Zavolala jsem tedy do Rakovníka v den termínu porodu, jestli se můžeme přijet podívat a mluvila jsem přímo s panem primářem, který řekl, ať přijedeme kdykoliv. Pan primář byl velmi příjemný, porodní asistentka nám vše ukázala (pokoje, porodní sál). Prošli s námi můj porodní plán a nebyl žádný problém.

Ještě tu noc jsme se do pordonice vrátili s nepravidelnými kontrakcemi. Byla mi doporučena a provedena preindukce, vzhledem k okolnostem, a v noci jsem začala rodit. Vše pak již probíhalo bez problémů, partner se mnou mohl celou tu dobu zůstat. Umístili nás na čekací pokoj, kde jsme byli sami. Se stupňujícími kontrakcemi jsem přešla na porodní sál, kde byl i bazén, který jsem využila a nakonec i v něm porodila, protože konečná fáze byla velmi rychlá a nestihla jsem vylézt. :) Celou dobu se mnou byl partner a kontrolovaly nás dvě porodní asistentky (paní Miková a Zolalová), které byly úžasné a podporující. Pan primář přišel až po porodu zkontrolovat mě. Byla jsem bez poranění, takže nemusel nic šít.

Malá byla bleskurychle ošetřená dětským lékařem pod partnerovým dohledem a hned mi byla přiložena na tělo a přisála se. Nechali nás asi 2 hodiny na sále a pak jsme přešli na šestinedělí.

Bohužel po pár hodinách jsem začala nadměrně krvácet a byla mi provedena revize. Reakce sestřiček i doktorů byla okamžitá a perfektní, takže během odpoledne se o malou staral partner, nikam ji neodnášeli a když jsem se vrátila na pokoj (měli jsme štěstí, že byl volný nadstandard), byli jsme stále spolu.

Partner mohl zůstat. Na šestinedělí jsme zůstala 4 dny. Všechen personál byl vždy milý, nápomocný, pokud jsem něco potřebovala, trpělivý, pokud jsem se na něco ptala.
Jídlo bylo ucházející, tradiční nemocniční strava, ale bylo ho dost. Jen vodu jsem si dokupovala, poskytovali jen čaj.

Jsem velmi ráda, že jsme zvolili tuto porodnici a moc ji doporučuji všem. Pokud budu rodit znovu, určitě se tam vrátím.

Personál: MUDr. Poláček, PA Miková, PA Zolalová, sestra Joglová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu a věřit, že vše dobře dopadne. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Skoro vše poskytují, pokud nechcete nemocniční oblečení pro miminko, tak si vzít vlastní a plenky (dávají omezené množství), vody na pití, jinak vesměs vše nutné poskytují.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Siemenss 20.10.15 napsala :

Rodila 2.9.2015. Původní plán byla nemocnice Vinohrady, ale po hororové zkušenosti ji nedoporučuji!

Díky našemu kamarádovi nás velmi rád přijal pan primář Poláček. Byla jsem 13 dní po termínu, vše mi bylo skvěle vysvětleno, co se s námi bude dít.

První den byl zátěžový test, ale mála nic. Chodila jsem často na monitor, sestřičky jsou úžasné. Chovají se k vám opravdu báječně. Cítila jsem se, jak kdybych tam měla rodinu.
Druhý den jsem byla už domluvena, že tam se mnou manžel bude spát, kdyby náhodou, a vše bylo nachystáno i pro mého může. Ráno v devět jsem dostala vyvolávačku. Ujal se mě pan doktor Poláček. Jsou tam dva: pan primář má dlouhé vlasy a druhý krátké, ale oba báječní. Vůbec nic to se mnou nedělalo, sestřičky se chodily ptát, ale já byla úplně v pohodě.

Kolem druhé jsem začala cítit kontrakce a během půl hodinky už jsem byla rada, že mě sestra brala na porodní sál a s velikou oporou a pozitivním myšlením. Manžel už běžel za mnou, dostal mundur a začalo se nám klubat mimčo. Porodní sál je krásný, domácí prostředí opravdu se cítíte skvěle. Sestřičky nám vše vysvětlily a nechaly nás tam s manželem a každou hodinu u nás jedna sestřička byla usmála se a řekla jen: Ještě vydržte, kočičko.)

Malá přišla na svět 19:30 za pomocí porodní asistentky a pana doktora, který přihlížel. Zatlacila jsem čtyřikrát a byla na světě. Dostala jsem malou na prsa a pak už se jen starali a já na ní celou dobu s manželem koukala. Vše dělají hned vedle vás. Manžel si to užil a byl báječný. Zašitá jsem byla jen dvěma stehy, a to, jak řekl pan doktor, nemusíme vůbec, ale tohle je takové estetické šití, což mě pobavilo.

Kdybych věděla za první dcery o takhle krásné a báječném personálu, tak rodím i poprvé tam. Na pokoj jsem s manželem přišla kolem půl desáté, sestřička přišla, popřála mi hodně štěstí a dostala jsem já i manžel jídlo. Pak přišla sestra s malou a já si ji tam rovnou nechala. Vůbec nic mě nebolelo, jako bych nerodila.

Manžel spokojeně usnul a já se do dvou rána dívala, jak je malá krásná. Chci opravdu všem moc poděkovat. Bylo to moc krásné a personál chválím do nebes. Pan primář Poláček odvádí svoji práci bravurně a vybírá velmi dobrý personál. Ještě jednou velké dík.

Personál: MUDr. Poláček

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, pití a jídlo. ;-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - fedkvicka 14.10.15 napsala :

V porodnici v rakovnické nemocnici jsem rodila 26. 7. 2015

Původní plán byl rodit ve Vinohradské nemocnici, neb to mám vzhledem k bydlišti skoro za rohem, tak jaképak s tím cavyky. Poté, co mi poměrně mladá paní doktorka na první poradně u nich řekla, že jestli chci rodit nějak alternativně, můžeme jít na trávník před porodnici a ona nemusí mít diplom, ale může být třeba uklízečka. Dost mě to šokovalo, chtěla jsem jen individuální a lidský přístup a neležet na zádech. Evidentně je to problém.

Po konzultaci s dulou jsem se rozhodla vyrazit do Rakovníka. Tam mě po urgentním telefonátu velmi rádi objednali na nejbližší možný termín na monitor. Po monitoru a konzultaci u pana MUDr. Kondo, který se mnou ochotně probral má porodní přání, mi dokonce velmi ochotně ukázali nově zrekonstruované porodní sály.

Všichni byli naprosto úžasní - milí, přátelští. Připadala jsem si pro dlouhé době v nemocnici jako v říši lidí. :) K porodu jsem vyrážela po 16 hodinách rozbíhajících se kontrakcí (moje gynekoložka mi potom řekla, že třeba v Apolináři by mě hned po příjmu vezli na urgentního císaře). Měla jsem štěstí, sloužil můj známý MUDr. Kondo a naprosto perfektní porodní asistentka (moc mě mrzí, že si nepamatuji jména těch úžasných dam, které strávili péči o mě a mého manžela celou noc).

Příjem proběhl velmi tiše a klidně během natáčení prvního monitoru. Potom mě zavedli na porodní sál, vysvětlili nám, jak se tlumí světla, seznámili mě s tím, jak budou postupovat a nechali nás v klidu „odpočívat“. Porodní asistentka chodila každou hodinu s přenosným doplerem, aby si poslechla ozvy miminka, nosila mi nahřátý termofor, radila mi, jak se uvolnit během kontrakcí a jak se položit a pokud možno co nejvíc odpočívat. Manželovi uvařili kafe, dali nám na porodní pokoj i džbánek s vodou a skleničky.

Odmítla jsem všechny rutinní postupy a nakonec jsem porodila 9 hodin po příjmu v širokém dřepu, zavěšená do manžela, na zemi na žíněnce. Druhá doba porodní trvala 70 minut, porodní asistentka mi pomohla porodit bez poranění. Všichni respektovali mé přání a měli svatou trpělivost, za což jim patří můj neskonalý obdov a dík!

Miminko se narodilo zdravé a řvoucí na celé kolo. Celou mě pokakalo smolkou, ale komu by to v tu chvíli vadilo, že? :) Nechali jsme v klidu dotepat pupečník, vážili jsme až po obligátní 2hodinovce na porodním sále. Dva týdny po porodu už jsem se cítila, jako bych pomalu ani nerodila, miminku budou tři měsíce, je krásně plně kojené. A za naši psychickou pohodu určitě velkou měrou přispěl přístup porodnice.

Na šestinedělí jsme měli příjemné soukromí na nadstandardním pokoji, kde s námi mohl spát i manžel. Všechen personál byl naprosto famózní - ochotný, milý a vstřícný. Mínus má u mě mají jen za stravu. Ale to je všude stejné, s tím pohne až obrovská systémová změna! :)

Jinými slovy - porodnice v Rakovníku je za současného pana primáře pana doktora Radka Poláčka porodní ráj na zemi! Alespoň pro mě. Pokud chcete přirozený porod, který proběhne v klidu a míru všech zúčastněných, mohu Rakovník jen doporučit.

Personál: MUDr. Kondo

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se porodu, buďte v klidu a vaše tělo a personál dobré porodnice už si s tím hravě poradí. Včas se dojděte do porodnice podívat, povídejte si s personálem, řekněte jim svá přání. A rozhodněte se na základě pocitu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oblečení/noční úbor vhodný na kojení, malou lžičku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - brandname 04.09.15 napsala :

Rodila jsem na začátku června.

Porodní box si nemůžu vynachválit. Porodní asistentka byla naprosto fantastická, empatická, super člověk. Pan doktor byl odměřený, ale s profesionálním přístupem, což mi vyhovovalo.

Na šestinedělí jsem měla nadstandard, který doporučuju. Využili jsme také možnosti přespání tatínka na pokoji. Myslím si, že to pozitivně ovlivnilo i jejich vzájemný vztah.

Jídlo je klasická nemocniční strava. Segedín pár hodin po porodu mě fakt dostal. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zkusit jejich předporodní kurz, při kterém vám ukážou vše v porodním boxu a na šestinedělí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuju si vzít s sebou jednorázové kalhotky, látkové pleny na kyčle nebo ublinkávání, malou lžičku a jar, protože příbory a skleničku máte jenom jedny na celý pobyt.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Rakovník - Anonymní 23.07.15 napsala :

Jsem totálně zklamaná z přístupu jak lékaře MUDr. Růžičky, tak PA Vaškové. Malém to skončilo tragédií, a to díky laxnímu a arogantnímu přístupu MUDr. Růžičky. Za 2 dni, co jsem tam ležela, přišel jednou, a to když už ozvy nebyly nejlepší, a přišel na to že nemám vůbec vodu.

Malá se narodila po x hodinách bolesti, když jsem byla už otevřená a PA tvrdila, že jsem totálně zavřená. Celý porod byl jedna katastrofa.

Oddělení šestinedělí super. Jsem maximálně spokojená.

Personál: MUDr. Růžička, PA Vašková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - lednova.jita 27.06.15 napsala :

Rodila jsem 15.6.2015.

Jako prvorodička jsem ocenila především úžasný přístup veškerého personálu porodního oddělení, stejně jako novorozeneckého/od. šestinedělí. Sestřičky super, prostředí pěkné.
Přijata jsem byla 15.6. ráno v 8 hod, kde mi při příjmu vše vysvětlili, optali se na mé představy o porodu a během poledne byla zavedena tableta na vyvolání porodu (den po termínu kvůli gestač. diabetu - těhu cukrovka). Malá byla na světe v osm hodin večer, naprosto bez problémů, bez nástřihu, bez jiných poranění. :-)

Velké díky patří hlavně úžasné PA J. Karbusové, jejíž přístup mi jistě porod v mnohém ulehčil.

Personál: MUDr. Kondo, PA J. Karbusová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si kávovou lžičku. :-D Dostávaly jsme jogurty k snídani, ale k dispozici jsme dostaly jen vidličku, nůž a polévkovou lžíci. Síťované kalhotky (opravdu byly super)!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Aluska V 27.06.15 napsala :

Rodila jsem 22.6.2015.

Dorazili jsme ve 2 ráno, protože jsem měla v noci už bolesti. Na příjmu jsem byla otevřená na 2 cm, porodila jsem v 8,15 hod. Porod proběhl rychle. Já i manžel jsme byli překvapeni, jak nás to emocionálně ovlivnilo, když jsme viděli poprvé syna.

Pěkné porodní sály, hlavně pěkné masážní sprchy, kde jsem strávila většinu času, i pokoje po porodu na šestinedělí jsou moc pěkné.

Všem doporučuji tuto porodnici, porodní asistentky pí. Dupačová a pí. Podzimková byly naprosto perfektní, velké profesionálky. Díky nim byl porod rychlý a jako prvorodička jsem velmi ocenila jejich rady. Porodník MUDr. Vanko taky skvělý. Musím chválit i personál na oddělení po porodu a dětské sestry. Péče o matku i dítě na výbornou.

Personál: MUDr. Vanko, PA Podzimková,PA. Dupačová, PA Lintimerová, PA. Skopečková, PA. Vitnerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně pozitivní přístup, partner hodně psychicky pomůže.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Síťované kalhotky po porodu, teplé ponožky (po porodu jsem měla zimnici).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Lenka Milerová 10.05.15 napsala :

V rakovnické porodnici jsem rodila 8. 4. 2015.

Měla jsem příjem o pár dní dříve pro přenášení. Přijímal mě MUDr. Hajči. Spolu se sestrami byli všichni milí a v dobré náladě. Vyšetřoval mě pan doktor Vanko, kterému jsem moc vděčná, že se rozhodl porod nevyvolávat, protože vše bylo v pořádku a pomalu se rozjížděl sám. Prošla jsem jen oxytocinovým testem. Druhý den se porod opravdu rozběhl. Službu měl zmiňovaný MUDr. Vanko a porodní asistentky Miková P. a Vašková D. Obě zlaté. Jsem jim moc vděčná za neskutečnou trpělivost, dobrou náladu a profesionální přístup nejen v situaci, kdy jsem už „ztrácela hlavu“ a přestala zvládat porodní bolesti. Porod nakonec skončil císařským řezem.

Byla jsem velmi překvapená obrovskou lidskostí sester na oddělení po porodu. Staraly se o mě jak o vlastní dítě. V porodnici jsem ležela týden a nesetkala jsem se s jediným problémem u personálu. Nejen nadstandardní pokoje jsou pěkné a čisté. Na stravu jsem si také nemohla stěžovat, byl i výběr obědů ze dvou jídel.

Celkově jsem velmi spokojená. Byla jsem předposlední, kdo rodil ve „staré“ porodnici a necítím se o nic ochuzena. Jsem moc ráda, že jsem mohla rodit právě v Rakovnické porodnici. Celý týden se o mě personál staral, jak kdybych byla na dovolené. Všem moc děkuji za příjemné prostředí a milý přístup, díky tomu mám i přes náročný porod hezké vzpomínky na příchod mé dcery na svět.

Personál: MUDr. Vanko, PA Miková, PA Vašková, MUDr. Lintymerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jednorázové kalhotky po porodu, kojicí noční košile.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Petrunilka1 04.11.14 napsala :

Rodila jsem v rakovnické nemocnici 2×, oba porody sekcí, z toho jednou dvojčata.

Naprosto jsem byla spokojena s doktorem Hajčim. Doktor Růžička trochu s odstupem, ale jinak ok. Předporodní péče super. Poporodní péče dobrá. Hlavně starší sestřička Anička byla naprosto úžasná, dělala si svoji práci a když jsem ji požádala, že nemusí tak často chodit na pokoj, tak to respektovala. Jinak dětské sestřičky v normě. Naprosto jsem nebyla spokojena s primářem Chodem.

Ale jinak mohu nemocnici doporučit, jestli ještě oddělení někdy otevřou.

Personál: MUDr. Hajči, MUDr. Růžička, MUDr. Maroušek, MUDr. Chod sestřička Anna a Renata

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dětské pleny, ručníky a oblečení pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - lenicek002 21.10.14 napsala :

V Rakovníku jsem rodila v září 2014 jako prvorodička a byla jsem spokojena. Všichni byli moc milí a přejemní. Chtěla bych touto cestou poděkovat celému personálu gynekologicko-porodnického oddělení, oddělení šestinedělí a novorozeneckému oddělení.

U porodu byl MUDr. Hajči a musím říct, že byl na prosto super. Oceňuji jeho osobní přistup a profesionalitu. Je to člověk na svém místě. Porodní asistentka paní Dupačová mi vše vysvětlila, radila jak správně dýchat, tlačit atd. Dětská sestra paní Kubáčová byla také suprová. Děkuji moc.

Personál: MUDr. Hajči, PA Dupačová, sestra Kubačová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit doktorům, sestřičkám a hlavně je poslouchat a dělat to, co říkají.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, ručníky, toaletní papír (jeden nestačí :)), plínky pro miminko a vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - jenny-wolker 27.09.14 napsala :

Chtěla bych alespoň touto cestou moc poděkovat celému personálu gynekologicko-porodnického oddělení, oddělení šestinedělí a novorozeneckému oddělení - všem lékařům a sestřičkám, kteří se mnou „sloužili“ od 4.9. do 10.9. 2014 - při a po porodu mojí dcerky. Děkuji za profesionální, lidský a velmi milý přístup! Velice si vážím jejich práce a díky nim mi bylo dopřáno té nejlepší péče. Samozřejmě moc děkuji panu primáři gynekologického oddělení MUDr. Poláčkovi za perfektní a profesionální přístup! :-)

Jsem ráda, že jsem si vybrala tuto porodnici a určitě mohu všem maminkám doporučit! Pokud dávají přednost soukromí, klidu a rodinnému přístupu a nevadí jim skromné, ale nadstandardní služby, doporučuji určitě. :-)

Personál: MUDr. Poláček Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Markéta17 23.09.14 napsala :

V rakovnické porodnici jsem rodila v srpnu 2014 jako prvorodička a byla jsem moc spokojená, všichni byli moc milí a příjemné bylo „rodinné“ prostředí.

Porodní asistentky pí. Fialová a Vašková mi vše trpělivě vysvětlily, radily jak správně dýchat, tlačit atd. U porodu jsem měla primáře MUDr. Poláčka, který byl také bezvadný. Všichni mě povzbuzovali, s jejich pomocí šel strach a nervozita stranou.

Sestřičky na šestinedělí byly také velice hodné, určitě bych v rakovnické porodnici rodila znovu.

Personál: PA Fialová, PA Vašková, primář MUDr. Poláček Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - xstrasilka 19.09.14 napsala :

S rakovnickou porodnicí jsem byla při obou porodech moc spokojená, lékařky Nora Romsauerová i Lenka Martolosová byly moc milé, dokázaly povzbudit, byla to s nimi pohoda. Stejně tak PA Dupačová a Fialová byly moc prima a dokázaly poradit.

Sestřičky na šestinedělí byly také moc hodné. Dětské sestry až na výjimku také fajn. Když člověk něco potřeboval, nemusel se bát zeptat na radu. O prázdninách byly podávány studené večeře, což bylo občas celkem zajímavé, např. křenové pomazánkové máslo nebo jahodový jogurt s nápisem „neobsahuje ovoce“, ale jindy dávají teplé večeře a člověk si poradí s vlastními zásobami. :) Bezva je mít nadstandard s WC a sprchou na pokoji i kvůli návštěvám a celkovému klidu.

Personál: MUDr. Nora Romsauerová, MUDr. Lenka Martolosová, PA Dupačová, PA Fialová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše potřebné je na seznamu, který dostanete. Hlavně dost ručníků.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - kackakac 12.08.14 napsala :

V rakovnické porodnici jsem rodila v červenci a byla jsem naprosto spokojená a šťastná, že jsem si ji vybrala! Mnoho lidí mě odrazovalo a teď vím, že naprosto zbytečně.

Personál je skvělý. Před porodem jsem chodila k MUDr. Romsauerové, znala jsem ji již z ledna, kdy jsem musela být hospitalizována. Paní doktorka je moc hodná, dokáže Vám pomoci, poradit a zodpovědět všechny Vaše dotazy. Mou porodní asistentkou byla paní Podzimková, která mi neskutečně pomohla a porod s ní si nemohu jinak než vynachválit. Rodil mě MUDr. Růžička, který byl skvělý. Sestřičky na šestinedělí jsou moc hodné.

Proto opravdu nedejte na ostatní a řiďte se sami sebou. Já se obávala naprosto zbytečně. Na rakovnické porodnici se mi líbí, že je taková „rodinná“, nerodí se tam jak na běžícím pásu a přístup je výborný.

Personál: MUDr. Růžička, MUDr. Romsauerová, porodní asistentka Podzimková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Patrika Frolíková 04.07.14 napsala :

V rakovnické porodnici se nám 10.3.2012 narodil náš první syn Matěj. :-) Po celou dobu jsem měla s porodnicí výbornou zkušenost a věděla jsem, že pro další miminko se určitě vrátíme do Rakovníka.

Za dva roky jsme se vrátili do porodnice Matějovi pro brášku Marečka, který se narodil 10.6.2014. :-).U porodu byl primář MUDr. Poláček, měl zrovna noční službum a MUDr. Nora Romsauerová. Ta sice neměla mít tu noc službu, ale už od prvního těhotenství s Matějem jsem věděla, jaká je skvělá doktorka a moc jsem jí chtěla mít u narození našeho druhého syna. Požádala jsem ji, aby u porodu zůstala. Je hodná - zůstala, místo aby šla domů. Tím bych jí chtěla poděkovat za to, jaká je, a hlavně za narození našeho Marečka, že jsme oba dva zdraví a v pořádku. Panu primáři také děkujeme.

Na oddělení šestinedělí se o nás moc hezky staraly hodné sestřičky. Na porodnici budu mít vždy hezké vzpomínky za narození našich dvou pokladů. :-)

Personál: MUDr. Nora Romsauerová, primář MUDr. Poláček

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

MUDr. Noru Romsauerovou - při porodu umí maminky skvěle podpořit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše je na seznamu, který dostanete v porodnici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - marie pilgerova 03.07.14 napsala :

V rakovnické porodnici jsem rodila již dvakrát. Oba porody vedl MUDr. Růžička a musím říct, že byl naprosto super. Oceňuji jeho osobní přístup a profesionalitu. Je to člověk na svém místě. Nepamatuji si jména sestřiček, ale byly skvělé naprosto všechny, se vším vám pomohou a poradí a navíc jsou velice milé. Byla jsem na pokoji nadstandard, který mi naprosto vyhovoval - vlastní sprcha, WC, televize, no co víc si přát.

Takže určitě porodnici v Rakovníku vřele doporučuji.

Personál: MUDr. Růžička Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - spunta 10.02.14 napsala :

Ráda bych touto cestou opožděně poděkovala personálu rakovnické nemocnice za krásný zážitek, kterým pro mne byl porod mé dcery Alžbětky. Rodila jsem v této nemocnici v červenci 2013.

Dcera se na konci druhého trimestru otočila do obrácené polohy, takže byla hlavičkou nahoru. I když jsem ji hodně ke konci těhotenství přemlouvala, nedala si říct. Věděla jsem, že to nebude jednoduché, ale i přesto jsem byla přesvědčená, že pro nás pro obě bude lepší normální porod než císařský řez. Termín porodu jsem měla 17. července, a tak po domluvě s panem primářem Chodem jsem do nemocnice nastoupila v pondělí patnáctého s tím, že porod vyvolají nebo provedou císařský řez.

Po dvou dnech přemlouvání mnou i zdravotním personálem jsem ve středu ke třetí hodině ranní dostala první kontrakce. Zašla jsem za sestřičkou, tenkrát sloužila sestřička Jaruška. Udělala mi vyšetření na pásech a řekla mi, že porod se rozjíždí, ale že nahoře na sálech mají právě dva porody a že je pro mne bude lepší a i pohodlnější být na svém pokoji s tím, že kdyby cokoli, takže mám přijít a mám si nechat i otevřené dveře a chodila mě kontrolovat. Měla naprostou pravdu, byla jsem jí vděčná, že můžu „hekat“ ve svém pokoji.

Před šestou hodinou mne odvedla nahoru na sály, kde mne pan primář Chod vyšetřil a zjistil, že jsem otevřená na 3 centimetry a že se porod hezky rozjíždí. Sestřička Péťa (moc milá sestřička) mi udělala přípravu k porodu. Po sprše mne vyšetřila sestřička, která měla denní službu - Jaruška Podzimková - a šla jsem hned na sál.

U porodu jsem měla skvělý tým pana primáře Choda, pana doktora Růžičku, sestřičku Jarušku, pana primáře Pavlíka a úžasnou, empatickou sestřičku Věru Lintymerovou, která pro mne byla tou největší oporou. Dcera se narodila v 11.01. Dceru musel pan primář Pavlík a sestřička Věra trošku oživovat, ale vše bylo nakonec v pořádku. Alžbětku mi hned sestřička Věra přiložila, dcera se přisála. Byl to ten nejkrásnější zážitek v životě.

Dceru mi přinesla tato sestřička i na pokoj hned odpoledne, vysvětlila mi vše kolem kojení, pomohla mi s přiložením. Od této chvíle jsem měla dceru už jen u sebe. V noci se mě sestřička přišla zeptat, jestli jí nechci dát Alžebětku na noc, abych se vyspala, ale nechtěla jsem. Dcera měla po porodu na prdelce po porodu puchýřky na zadečku, dostala jsem pro ní od paní doktorky Neumanové nějakou mastičku a prdelka se Alžbětce krásné zahojila. V neděli nás pustili domů.

Musím říct, že jsem se celý ten týden cítila jak na dovolené v nějakém hotelu. Krásně se o nás s dcerkou všichni starali. Moc děkujeme a doufám, že nebude dlouho trvat a vypravíme se do této se znovu za účelem dalšího porodu. Tuto porodnici můžu všem maminkám jen doporučit. Jen jedna maličkost mi mrzí, že u dalšího porodu nebudu moci mít pana primáře Choda, protože v prosinci odešel do důchodu. Jeho účast u porodu - to se snad nedá ani popsat, jaká z něj vyzařuje energie, klid, profesionalita, empatie. Líbil se mi hlavně osobní přístup celého zdravotního personálu. Ještě jednou všem moc děkujeme.

Personál: MUDr. Chod, MUDr. Růžička, sestřička Jaruška, pan primář Pavlík, MUDr. Neumanov Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - MiNeli 28.01.14 napsala :

Chtěla bych se s Vámi podělit o moji nedávnou zkušenost z porodnici v Rakovníku. Měsíc před termínem porodu mě bolelo břicho skoro půl dne, tak jsem se rozhodla, že pro jistotu zaběhnu do nemocnice a poprosím je, jestli se na mě můžou podívat. Doufala jsem, že mě nebudou mít za plašilku. Paní doktorka a pan primář mě prohlédli a rozhodli, že mě hned čeká císařský řez.

Sestřičky mě připravovaly, povídaly si se mnou, už jsem měla bolesti, těšily mě, povzbuzovaly, že brzo bude po všem a všechno bude dobré. Na sále mě umrtvili od půl těla dolů a začali vyndávat malou. Tu pak krásné umyli a přinesli mi ji ukázat, byla nádherná. Ukápla nějaká ta slzička dojetí, kterou mi sestřička, která stála vedle mě, utírala. Překvapilo mě, jak jsou všichni sehrání, jak vědí, co mají přesně dělat, cítila jsem se fakt v bezpečí a v rukách profesionálů.

Pak mě odvezli na pokoj - nadstandard - za 400 Kč na den odpovídající cena. Sprcha a záchod sice nic moc, ale byla jsem v porodnici, ne v Hiltonu, že ano. ;-) Na pokoji jsem měla klídek, sestřičky mi malou nosily na kojení, zvláště jsem si oblíbila paní Věru Lintymerovou, která mě fakt dostávala tím, s jakou láskou dělala svoji práci. Nejenže mi vždycky poradila, krásné se se mnou bavila, ale jak odnášela malou tak řekla: „Dáme mámě pusu na dobrou noc, popřejeme hezké sny a jdeme,“ a podala mi malou abych jí mohla dát hubana. To mi tak strašně moc pomohlo a psychicky nakoplo. Fakt je to člověk na právem místě a i pak mi dala řadu užitečných rád. Hlavně je strašně milá, lidská a vstřícná. I ostatní sestřičky se k nám chovaly hezky, pomohly, poradily, moc všem děkuji.

Odcházím s porodnice s velmi dobrým pocitem a kdo ví, třeba jsem tam nebyla naposled. ;-) Určitě ji všem maminkám doporučuji.

Personál: sestřička paní Lintymerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať jsou hlavně v klidu, sestřičky jim se vším pomůžou a u pana primáře, paní doktorky a pana doktora jsou v dobrých rukách.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - BaSu 06.01.14 napsala :

Ráda bych se podělila o vlastní zkušenosti s porodnicí v Rakovníku. Předně opravdu záleží na lidech, kteří kolem Vás jsou.

Na příjem jsem dorazila kolem 6. ráno s pravidelnými kontrakcemi a slabým krvácením po probdělé noci a s nejistotou prvorodičky. Sestra, která mě uvítala byla velice příjemná, a to i přes to, že jí služba končila a evidentně měla přes noc plné ruce práce. Po natočení pásů jsem zůstala na porodním sále, ale spíše z důvodu nedostatku místa na oddělení šestinedělí. Léto bylo opravdu parné. :-) Dcerka si to prozatím rozmyslela, celou dobu těhotenství byla noční pták. Na sále jsem tak strávila celý den a byla přítomna dvěma porodům (jednotlivé místnosti jsou propojené a dveře otevřené). Ale zpětně mohu říci, že vše „zlé“ je pro něco dobré.

Večer jsem byla přesunuta na oddělení, kde jsem pobyla ještě celou noc a den. Ve 22,30 následujícího večera směřovaly moje kroky opět na sál s tím, že teď už to bylo naostro. Nyní mě přijímala porodní asistentka, paní Vašková a od prvního okamžiku mi dala najevo, jak moc ji na noční otravuji. Komunikace byla minimální, pouze úsečné jednoslovné povely tónem velice nepříjemným, víceméně se se mnou nebavila. Na sále jsem byla jen já.

Po natočení a vyšetření panem doktorem, jsem šla na přípravu (klystýr, sprcha), dala jsem tedy vědět příteli, od prvního okamžiku jsem všude uváděla, že bych jeho přítomnost u porodu chtěla. Ze sprchy jsem se přesouvala již se silnými kontrakcemi na pásy. Zde mě paní Vašková, která po celou dobu přípravy „pracovala“ na počítači, uzemnila otázkou, proč jsem přítele volala. Neměla jsem sílu se bavit, ale přišla jsem si jako malé dítě. Pocit přerušila další silná kontrakce. Na moji otázku, zda se mohu položit jinak mi bylo sděleno, že si mohu lehnout na bok, ale že to je ještě horší. Pak opět nesnesitelné ticho.

Po dalším vyšetření to už šlo vše velice rychle, což asi nikdo nečekal, vůbec ne paní asistentka. S přestávkami jsem se doplazila na vlastní porodní sál. Ještě jsem zaslechla, co s tatínkem, že čeká za dveřmi. Kdybych mu neposlala zprávu, vůbec by to nestihl. Během porodu mi bylo vyčteno, že mám špatné žíly (což je určitě moje vina) a vzápětí jsem poslouchala paní asistentku, jak netlačím, vše však ve 3. osobě. V 0:14 byla dcerka na světě. Musím velice poděkovat dětské sestřičce (bohužel si jméno nepamatuji), která byla na sál přivolána její instrukce a příjemný hlas mi ohromně pomohly. Její přístup byl to, co by asi mělo při porodu ženu uklidnit a přivést ke spolupráci.

Mohu říci, že nebýt dne stráveného na porodním, kdy jsem slyšela, co a jak by maminka měla v jednotlivých fázích dělat, byla bych naprosto ztracená. Přístup paní Vaškové, coby porodní asistentky mi přišel velice neprofesionální. Avšak doktoři, sestřičky z oddělení šestinedělí i dětské sestřičky a ostatní porodní asistentky, se kterými jsem se během svého pobytu setkala, byly všichni velice příjemní a ochotní, za což jim také děkuji.

Mohu říci, že bych rakovnickou porodnici doporučila. Trochu nešťastné mi přišlo umístění sprch, kam, pokud nemáte nadstandard, musíte projít prostorem pro návštěvy, ale i to se dá na tu krátkou chvíli zvládnout. V závěru opravdu záleží na lidech. Já v té nejdůležitější chvíli moc štěstí neměla.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Anonymní 20.10.13 napsala :

Kvalifikovaný a vstřícný personál se o nás postaral od A do Z. Naprostá spokojenost, dávám 1*.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Kacan1 14.09.13 napsala :

V únoru 2013 jsem zde rodila již podruhé a mohu tuto porodnici jen doporučit. Oba mé porody vedl pan doktor Tomáš Růžička a byl skvělý. Stejně i porodní asistentky. Všichni byli moc hodní a trpěliví. Radili, chválili a povzbuzovali. :-) Na šestinedělí také vše ok. Péče o děti dobrá, když jsem potřebovala s něčím poradit, nebyl problém. Klidně bych zde rodila znovu.

Personál: MUDr. Tomáš Růžička

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid a pohodu. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Anonymní 18.07.13 napsala :

V porodnici jsem strávila týden kvůli vysokému tlaku, nakonec vyvolávaný porod.

Trochu mě zklamalo, že se mnou nemohl být přítel celou dobu (byl přizván až na sál), bylo nás tam víc ženských, tak by se to asi nehodilo. S PA jsem moc dobrý pocit neměla, asi toho měla za ten den dost, ale doktorka naprosto úžasná. Noro, moc Vám děkuji, že jste mi pomohla na svět přivést našeho chlapečka, moc jste mi pomohla, měla jsem strach a neměla sílu. :-)

Laktační poradkyně mi moc nepomohla, ale nakonec jsem se rozkojila doma. Dětské sestřičky byly fajn.

Personál: MUDr. Romsauerová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny potřebné dokumenty, župan, pantofle do sprchy, ručníky, lanolin od Medely na bradavky, pro prcka vlhčené ubrousky, tetra plínky, jednorázové plínky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Šárka Bařtipánová 05.05.13 napsala :

S rakovnickým gynekologicko-porodnickým oddělením mám dvě zkušenosti, jednu zápornou, jednu kladnou.

Záporná byla v době, kdy jsem čekala první dítě a přijela jsem do nemocnice s tím, že jsem těhotná a krvácím. Přijímal mě MUDr. Růžička, který mě v prvním momentu seřval, že mám vložku jen lehce krvavou, tak proč plaším, že tyhle prvočekatelky fakt miluje. Manžel čekal před příjmovou místností a když jsem vyšla po příjmovém vyšetření na chodbu a s pláčem oznamovala, že tam musím zůstat, tak mu bylo jasné, jak to dopadne. Když jsem mu řekla, že jsem brečela kvůli jednání MUDr. Růžičky, chtěl se tam vrátit a jednu mu napálit, aby se probral.

Ono když čekáte první dítě a po chvíli, co o těhotenství víte, o něj přicházíte, tak čekáte citlivější přístup a ne to jeho vulgární jednání. Druhý den ráno přišel primář Chod a ptal se, jak se cítím, jak mi je a zda jsem spokojená. Jsem člověk, který mluví na rovinu, takže jsem řekla, že po zdravotní stránce už dobrý, krvácení po lécích přestalo, ale že s přístupem MUDr. Růžičky spokojená opravdu nejsem a nepřeji si, abych ho musela ještě vidět. Bylo mi vyhověno. O miminko jsme po týdnu stejně přišli, prostě to tak osud chtěl.

Po čase se zadařilo a byla jsem znovu těhotná. Tentokrát celou dobu na neschopence z důvodu rizikového těhotenství, které ovšem probíhalo naprosto v pořádku. Po špatné zkušenosti jsem v Rakovníku rodit absolutně odmítala, takže jsem se zaregistrovala v Plzni Lochotíně, kam jsme také jeli na předporodní kurz. Nakonec jsem do Rakovníka chodila na pásy, abych nemusela jezdit co týden do Plzně. Tam většinou býval MUDr. Hajči a MUDr. Nora Romsauerová. O Hajčim se ví, že musí mít náladu a musíte být naladěna na stejnou vlnu politických názorů a je to v pohodě. Z Nory jsem prvotně měla pocit, zřejmě k jejímu věku a mladistvému vzhledu, že má všechno našprtané z knih a praxe bude jinde, ale na druhou stranu mi byla nějak bližší a co setkání na pásech, to lepší a lepší dojem.

V Rakovníku jsem v lednu 2012 porodila první dítě. Porod to byl vyvolávaný 10. den po termínu. Po zavedení tablety jsem po pár hodinách myslela, že bolestmi umřu, na pásech kontrakce téměř nepřetržité. Díky bohu sloužil primář Chod, tak jsem věděla, že rodit v Rakovníku nebude problém. Bohužel i přes tabletu jsem se neotevírala, aby to bylo na porod. Tak mi primář poslal na oběd a sám šel taky.

Ovšem pak to nabralo grády a po klystýru a sprše jsem začala rodit rovnou ve sprše, dojít na porodní křeslo byl nadlidský výkon. No a primáře nemohli nahnat. Najednou se na sále objevila MUDr. Nora Romsauerová, že si jde jen pro nějaké dokumenty a přála mi mnoho štěstí. Sestra se na ni usmála a řekla jí, ať se obléká, že mě musí odrodit, že jiný doktor není k nalezení. :-)

Než se oblékla, dorazil i primář, ale já měla z Nory tak super pocit, že jsem chtěla, aby nás odrodila ona. Primář tam ale zůstal a asistoval. Oba byli úžasní. Zpočátku jsem nechtěla poslouchat jejich rad, chtěla jsem počkat na příchod manžela, aby u porodu byl a stihl to tedy jen tak tak. Porod byl naprosto bezproblémový, primář, Nora i manžel mi byli velkou podporou, radili jak dýchat, kdy tlačit, aby vše šlo v pohodě a Valentýnka byla venku během chviličky. Problém nastal při problému s vyloučením placenty, kdy jsem ztratila hodně krve a musela pod narkózu.

Pak jsem dva dny měla dceru na pokoji jen, když přišla návštěva nebo byl čas kojení, jelikož sama jsem ještě nebyla schopná k ní vstát, natož si ji vzít do náručí a tak. Sestřičky i doktoři se o ní i mě starali skvěle a dneska máme 15měsíční princezničku, která naplnila náš život štěstím a dělá nám velkou radost. Je to náš rodinný poklad. Velké díky patří tedy především Noře, primáři, sestře Dupačové a také sestře Lintymerové, která mi byla velkou oporou v době rozkojování. Už po probuzení z narkózy na sále jsem říkala sestře Dupačové, aby tam ještě tři roky vydržela, že přijdeme zase. :-)

Takže druhý porod v Rakovníku plánujeme. S MUDr. Romsauerovou jsme v kontaktu dodnes a doufám, že nám odrodí i druhé dítko, které snad do pár let přijde. :-)

Personál: MUDr. Nora Romsauerová, MUDr. Jiří Chod, MUDr. Hajči, porodní sestra Dupačová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Především se zbytečně nestresovat špatnými zkušenosti jiných lidí. Každý porod je individuální, lidi jsou jen lidi, ne stroje, tak hodně záleží, v jaké náladě se personál bude nacházet. V Rakovníku je po prvních dnech poznat, koho můžete „otravovat“ různými dotazy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Téměř vše dostanete v porodnici, jen počet plenek nám nestačil, tak manžel donesl z domova na poslední den. Oblečky tam také jsou, jen prostě žádná moderna, ale stará klasika, takže kdo si potrpí na vzhled, vemte i oblečky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - daninka.ns 03.05.13 napsala :

Porodnici můžu jen doporučit, milé sestřičky u porodu i po porodu. Ochotný a milý personál na odd. šestinedělí, měla jsem nadstandardní pokoj a byla jsem s ním úplně spokojená, stál za tu cenu, a jídlo také ok. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Patrika Frolíková 01.05.13 napsala :

V Rakovníku jsem rodila loni v březnu své první dítě a byla jsem naprosto spokojená.

Před porodem jsem tam ležela měsíc, malý už chtěl dřív na svět, tak jsem měla možnost poznat porodnici. Matěj se měl narodit o měsíc dřív, byl ještě malinký, neměl ani celé 2 kg. Primář Chod zastavil předčasný porod kapačkou a pak jsem měsíc ležela v nemocnici. Nakonec se malý narodil v termínu a měl 3.35 kg. Čekání na něj bylo dlouhé, ale stálo to za to. Máme krásného zdravého chlapečka, který nám dělá jen samou radost.

Po dobu v nemocnici jsem měla skvělou zkušenost s MUDr.Norou Romsauerovou moc hodná doktorka, která je komunikativní, vždy vše vysvětlí a stále usměvavá.
Holky, co rodila, uměla prý skvěle podpořit, a to je hodně důležité. Všechny, co znám, s ní byly max. spokojené a přály mi ji také k porodu.

Na porodnici budu vždy ráda vzpomínat. Narodilo se nám tam to největší štěstí, co máme - náš syn Matěj. Druhé dítě bych rodila určitě taky v Rakovníku.

Personál: MUDr. Maroušek, primář MUDr. Chod, MUDr. Norou Romsauerová Nahlásit
neutrální
Porodnice Rakovník - Anonymní 16.04.13 napsala :

Na porodnici jsem slyšela různé názory, můj osobní je dost otřesný.

Bylo to hlavně tím, že jsem rodila 44 hodin od prasklé vody, cca 43 hodin od příjezdu do porodnice. Štvalo mě to, že si mě tam lékaři přehazovali a všichni jen řekli: stejný nález, stejný nález (otevřená snad na 3). A to trvalo jednu noc, jeden den, druhou noc a až druhý den dopoledne se teda smilovali, dali tabletu a čekali. V poledne na porodním sále informace: do hodiny rodíte, haha. Rodila jsem v 6 večer, bez možnosti pohybu z porodní kozy. Druhá fáze cca půl hodiny. No ale to už mi opět mizely kontrakce, tak trochu hnuli zadkem.

Shrnutí:
Dva dny jsem nespala, kontrakce, nejedla, den nepila (zapomněli na mě).
Poznala jsem všechny porodní asistentky a všechny v celku v pohodě, pár suprových, pár méně, ale zde žádná výtka.
Jedna stará sprcha na porodnici na uvolnění kontrakcí. Vadilo mi, že pořád čekali a čekali a dle mého názoru moc dlouho, že se to samo rozjede. No a ono ne. Pak jsem totálním vyčerpáním zkolabovala a nemohla se postarat o svého broučka.
Sestry na šestinedělí ok, k dispozici oblečky, plínky, mastičky.

Nejsem žádná třasořitka, vydržím dost, ale tohle se fakt nedalo. Naštěstí jsme to oba ve zdraví přežili. Teď jsem podruhé těhotná a fakt nevím, zda sem znovu zavítám, i když je to blízko. Bojím se, že by to bylo stejné, ten nezájem

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Hanulínek 24.03.13 napsala :

Třetí porod a třetí výborná zkušenost.

Měla jsem plánovaný císařský řez a při přípravě na něj jsme se s porodními asistentkami dokonce neskutečně nachechtaly.
Místo klasické narkózy jsem měla epidurál - výborně i přes moje velké zdravotní potíže píchnutý anestezioložkou Paterovou.

Císařský řez proběhl bez komplikací, rekonvalescence na šestinedělí též, jen u miminka se objevil závažný zdravotní problém, kvůli kterému neváhal přijít dětský primář o víkendu z domova - sloužící dětská lékařka chtěla konzultaci. Bohužel mi mimčo museli odvézt na JIP, mě obratem pustili i po císařském řezu domů dřív, abych na JIPku mohla vozit MM.

Takže za mě v Rakovníku na výbornou!

Personál: MUDr. Růžička, MUDr.Hajči - operatéři, MUDr.Maroušek - gynekologové, MUDr.Paterová-anesteziolog, MUDr.Pavlík - dětský dr. Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Kočanda 24.03.13 napsala :

Rodila jsem zde celkem dvakrát. Mám dvě krásné holčičky. Starší Karolínka byly 2 roky, mladší Michaelce budou v dubnu 4 měsíce.

První porod trval 10,5 hodin. Rodil mě primář Chod a měl vážně krásný a laskavý přístup. I porodní asistentky vždy pomohly a když to už hodně bolelo, měly slova pochopení a útěchy. Porod byl dost bolestivý, dlouhý, ale díky lidskému přístupu a položení dcerky na břicho hned po úmorném tlačení to stálo za to a ráda na to vzpomínám. Měla 3,40 kg a 50 cm. Narodila se 1.2. 2011.

Druhý porod byl zcela jiný. Měla jsem celkem pohodové těhotenství. Staral se o nás MUDr. Růžička, skvělý a hodný gynekolog. Bohužel hrozil předčasný porod, ale vše dobře dopadlo a nakonec se Michaelka narodila jen o 5 dní dřív (první dcerku jsem dva týdny přenášela). Ale zpět k druhému porodu. Nastoupila jsem v pátek do porodky s tím, že už jsem na 4 cm, ale bez bolestí. Na pásech vše v pořádku a žádné kontrakce. Tak mi pan doktor Hajčí oznámil, že v neděli půjdu domu a přijdu za týden na vyvolání - jak já Míšu přemlouvala.

Nakonec v neděli kolem půl páté ráno slabé bolesti a odchod hlenové zátky. Tak jsem šla za sestrou a ta mě poslala na pásy a prohlídku. Kontrakce malé, ale po prohlídce slušný nález a že brzo porodím. Tak na pokoj pro věci a zpět na sál. Rodily jsme tam dvě. Já dostala klystýr a to pak začaly bolesti. Tak šup do sprchy - ta moc pomáhala a pak chodit a chodit, aby malá sestoupila. Pak píchnuti plodové vody a napíchnout kanylu. Pak už potřeba tlačit, mohla jsem. No a na pár zatlačení bylo mé druhé štěstíčko na světě. Michaelka měla 3,15 kg a 49 cm a narodila se 2.12.2012.

Když to shrnu: první porod byl dlouhý, ale co se týče bolesti, nebyla tak intenzivní jako u druhého porodu. Ten trval 3,5 hodiny, ale bolesti byly chvílemi až nesnesitelné.

A na oddělení šestinedělí též super přístup.
Tímto děkuji všem, kdo pomohl mým dcerkám na svět a tuto porodnici jen vřele doporučuji. Takže za mě určitě palec nahoru.

Personál: primář MUDr.Chod, MUDr. Hajčí

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se. Bolí to hodně, ale to, že na konci toho všeho Vám bude odměnou miminko stojí za to. A na bolest brzy zapomenete.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky, pantofle, ručníky. Plenky a oblečení na mimi v porodnici dostanete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - mailo 27.01.13 napsala :

Já jsem v Rakovníku rodila teď v říjnu a můžu říct, že spokojenost byla moc velká. Rodil mě primář Chod a byl skvělej. Také i sestřičky jak při porodu, tak i dole na šestinedělí a dětské sestřičky. Přístup a prostředí bylo skvělé. Z vlastní zkušenosti můžu jen doporučit. :-D

Personál: Chod Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Anonymní 21.01.13 napsala :

Rakovnickou porodnici vřele doporučuji, rodila jsem zde podruhé, v červenci 2007 syna a teď v listopadu 2012 dceru. Můj gynekolog MUDr. Růžička mi během mého těhotenství poskytl perfektní péči i přístup, stejně tak jako jeho sestřička paní Lechnýřová. Byli vždy ochotní a vřelí, proto to byl i důvod, že jsem k tomuto lékaři přešla i od jiného.

Můj porod vedla porodní asistentka slečna Dupačová, která byla úžasná a velmi mě podpořila, stejně jako mého partnera. Porod dokončil pan primář Chod. Moc bych chtěla poděkovat i sestřičkám na oddělení, stejně tak i dětským sestřičkám. Děkuji Vám.

Personál: MUDr. Růžička, MUDr. Chod

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechte si poradit.
Trpělivost a lásku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věci sepsané dle papírů.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - poliopi 10.01.13 napsala :

Byla jsem s nemocnicí v Rakovníku velmi spokojena. Chodila jsem tam již před porodem na ultrazvuková vyšetření, KTG pásy a na předporodní kurz, který doporučuji, aby maminky (i tatínkové) věděli, kde je porod čeká a co vše maminka zažije.

U porodu jsem měla pana doktora Marouška a sestřičku Galiovou, oba moc milí a snažili se mi co nejvíce pomoci. S kojením jsem měla ze začátku problém, ale pak mě pomohla sestřička-laktační poradkyně.

Jediné, co bych ještě ocenila, kdybych se tam naučila manipulace s miminkem a různé polohy při kojení, ale to už asi musí každá maminka samostudiem…

Personál: MUDr.Maroušek, sestřička Galiová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivost a pozitivní náladu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek ručníků (před porodem strávíte čas většinou ve sprše a po porodu se často sprchujete), vlhčené ubrousky, noční košile.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Anonymní 03.01.13 napsala :

V porodnici jsem rodila v listopadu 2012 a zkušenosti mám pozitivní. Téměř celou první dobu porodní jsem strávila v horké sprše, ale na výběr jsou další pomůcky jako gymnastické míče a ripstole. Vše bylo ponecháno na mé svobodné vůli. Druhá doba porodní byla za pomoci pana doktora Růžičky rychlá a celková atmosféra na porodním sále byla velmi rodinná, dalo by se říct, že mě až pobavilo, jak všichni přítomní povzbuzovali při tlačení. :-)

Nejvíce spokojená jsem byla s péčí na oddělení šestinedělí, jak sestřičky na šestinedělí, tak dětské sestry byly všechny velmi ochotné a milé a kdykoliv pomohly s jakýmkoliv problémem. Rozhodně nesouhlasím s názorem, že dětské sestry se nezajímají, pokaždé, když jsem se na ně obrátila s žádostí o pomoc, tak velmi ochotně vyhověly, ať to bylo ve dne či v noci.

Měla jsem nadstandardní pokoj, což doporučuji z důvodu, že návštěvy mohou přímo na pokoj, na pokoji máte vlastní sprchu a poskytuje to více klidu na odpočinek. Skoro se mi díky výborné péči na šestinedělí ani nechtělo domů. :-)

Personál: MUDr. Tomáš Růžička

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji účast na předporodním kurzu, kde se seznámíte s prostředím porodnice.
K samotnému porodu už jen asi pozitivní naladění, klid a přesvědčení, že vše dopadne dobře.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky, pár dětských plen (k dispozici jsou, ale mně nestačily), látkové pleny.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - kateřina sochorová 06.06.12 napsala :

V porodnici po příjezdu, paní porodní asistentka Mačejová - velice milá, klidná, příjemná, sympatická se mi bezmezně věnovala, i když tam měla ještě jednu nespolupracující rodičku, MUDr.Hajči vedl porod přirozeně, uklidnil mě vždy při vyšetření, řekl další postup a nechal porod hezky přirozeně rozběhnout, byl velice trpělivý, po 18 hod se vyměnily porodní asistentky, přišla paní Podzimková, taky velice milá, hodná, porod jsme díky tomuto personálu zvládli perfektně, personál a klidné prostředí byl pro mě velikou oporou. Na novorozeneckém oddělením bych chtěla poděkovat všem sestřičkám, která mi ochotně ve dne v noci pomáhala s péčí o miminko i velice hodným a milým sestřičkám na šestinedělí, které mi také velice pomáhali. Všichni byli vělice milý, vzpomínám na pobyt v porodnici jako na velice krásný zážitek a určitě bych si znovu zopakovala porod v rakovnické nemocnici. Tímto jím všem ještě jednou děkuji.

Kateřina Sochorová, syn Davídek Kněbort

Personál: porodník MUD.Hajči, porodní asistentka Mačejová, Podzimková,

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlhčené ubrousky, jinak vše dostanete, mají tam i skvělou elektrickou odsávačku k půjčení medelu, kterou jsem si pak obstarala i domů, pro sebe pohodlnnou noční košili.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Rakovník - Anonymní 20.05.12 napsala :

Dobrý den. V pátek se nám narodila Kateřina. Porod byl tak rychlý :-), že jsem u porodu nestačil ani omdlít :-) - hrdý otec.

Porodní „bába“ asistentka velmi příjemná a profesionální, totéž doktor. Neuvádím jména, byl jsem tak vykulený , že si je nepamatuji.

Bohužel následná poporodní péče na 7.patře dětského oddělení totální KATASTROFA, nebo spíš tam asi nejsou sestry. Sice máme „naštudovanou teorii“, ale silně pokulhává za praxí. Včera jsem strávil s partnerkou a mimčandou 8hod. a dnes 7hod. Dětskou sestru bych na pokoji vůbec neviděl, kdybychom se nepotřebovali na nějaké věci zeptat a zajít za ní na sesternu - mimčo je naše první. Za celé dva dny přišly změřit ráno a večer teplotu, ráno zvážit, a první den pomoci vykoupat, tím jejich zájemm o dění zcela zkončil, rady pomoc a cokoliv jiného je zcela nulové. Rozhodně nemohu toto dětské oddělení DOPORUČIT, ono tam snad asi není. Jooo a byli jsme na předporodním kurzu a slov a řečí jak je to tu super bylo hodně, ale pouze chvástání nic jiného.
Jooo a první co vám na příjmu na dětské oddělení zdůrazňují, že musíte platit hotovostí a přímo na oddělení .

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

NERVY

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Rakovník - pajuch 17.03.12 napsala :

Za mě tedy ne..... Původně jsem si myslela, že zde budu rodit v poho, protože jsem slyšela kladné ohlasy..... ale v mém případě teda hrůza… Měla jsem ke konci těhotenství pozdní gestozu ( vysoký tlak a otoky ), od 38 týdne jsem pořád slyšela, že už bych měla porodit aby malá byla zdravá, nebyla postižená a podobný kecy, ale nikdo s tím nic nedělal, měla jsem velké otoky a tlak 160/110 a to jsem žádala vyvolání a nic, pořád dokola ať už rodím ale jak jsem to asi sama měla udělat???? No nakonec kdy mě po 4 zavřeli na hospitalizaci jsem odešla na revers rodit do Chomutova, to už jsem 8 den přenášela, tamní primář se divil proč mě tady tak sušily, že s těmito problémy to rodí už v tom 38 týdnu.......podotýkám že doteď beru léky na tlak, který se mě díky těhu bohužel nepustil ani po porodu......
Nejrozumnější tam byl dr Hajči, který mě přijmul na vyvolání a primář to zase změnil, že není třeba, ten tam hraje na přirozené porody za jakoukoliv cenu......nechápu a souhlasím s tím, že co dr to jiný názor a i mě bylo řečeno, to víte to je tak když pravá ruka neví co dělá levá!!!!!! no comment

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Rakovník - JANIIICKA 22.04.11 napsala :

naprosto katastorfa co se týče pana primare.hrozny arogant.s oteklou vodou me nechal bez bolesti pres den a na otazku kdy budu rodit,tak me rekl ze na me zkusi naky porodnicky kouzla to me teda dostal.seladon.vickrat ne!nechala jsem se prevest do slaneho lepsi pristup ale jinak taky hnus

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - mmartik 20.02.11 napsala :

Rodila jsem v rakovnické porodnici loni v říjnu a byla jsem maximálně spokojená. Velmi mi vyhovoval individuální přístup, takový rodinný. Rodila jsem tam sama, porodní sály jsou na samostatném patře, hrozně mi vyhovovalo, že jsem tam mohla bez omezení chodit, že jsem nemusela být zavřená v jedné místnosti. Porodní asistentka si s námi celou dobu povídala o normálních běžných věcech, takže jsem se vyloženě nesoustředila jen na bolesti. Pan doktor Hajči i porodní as. paní Fialová byli naprosto skvělí, poradili, pomohli.
Měla jsem nadstandardní pokoj, cena je 350 KČ, což je myslím celkem přijatelné a opravdu se dle mého vyplatí.
Velmi mile mě překvapilo, když za mnou po porodu přišla rehabilitační sestra kvůli cvičení.

Personál: dr. Hajči, por. as. D. Fialová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud to bude možné, pak určitě nadstandardní pokoj už kvůli sprše, která je jinak přes celou chodbu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky, vlastní noční košili

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Ajašla 02.11.10 napsala :

Porodnici v Rakovníku rozhodně DOPORUČUJI!!!!!!
Protože jsem rodila po třetí, byla jsem docela zvědavá jak to chodí v Rakovnické porodnici.
Rodila jsem dvakrát v Mostě, sice je tam spousta odborníků a super péče o nedonošená miminka, ale velmi neosobní přístup a někdy dost nepříjemné sestřičky.
Zaujalo mě, že poslední měsíc před porodem chodí maminky na ozvy do porodnice, takže se mají možnost, i bez předporodního kurzu, seznámit s prostředím, lékaři a porodními asistentkami. Tímto se omlouvám sestřičkám, které bych ráda jmenovala, ale já si zkrátka jména nepamatuji.
Vybavení porodního sálu i šestinedělí je skvělé. Jedna PA se o vás stará od příchodu až do konce. Poradí, pomůže.
Rodil mě pan primář a byl prostě úžasný, věděl kdy má pomlčet, aby mě nevyděsil (synek měl pupečník 2krát okolo krku). Byl velmi vstřícný a v těch nejhorších chvilkách dokázal povzbudit a vpodstatě dostat maminku tam, kam potřebuje.
Rodila jsem přirozeně, dokonce bez nástřihu a to měl náš Šimonek 4,45 kg! Komunikace dělá opravdu hodně.
Dětské sestřičky jsou taky skvělé, rozumí tomu co dělají, jsou to odbornice na svém místě. Dovedou poradit, hlavně s kojením (silná žloutenka a líné miminko)
Podle mého názoru je Rakovnická porodnice na velmi dobré úrovni.

Personál: MUDr. Jiří Chod, primář

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Radost z vašeho čerstvě narozeného miminka snadno vyváží bolest kterou porod doprovází.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky pro miminko, možná i nějaké mazání na zadeček

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Pasithea 27.10.10 napsala :

V Rakovníku jsem rodila první dítě, bylo to v listopadu 2009. Po celou dobu jsem byla velmi spokojená. Porod probíhal v klidu, úžasná byla hlavně porodní asistentka - do ničeho mě nenutila, jen doporučovala. Rodil mě doktor Hajči.
Po porodu jsem byla na nadstandartu, zařízení OK, jen záchod a sprcha trošku starší.
Setřičky se chodily pravidelně ptát a kdykoliv jsem něco potřebovala tak mi pomohly. Velký dík patří hlavně p. Lintymerové, protože jsme měly trošku problémy s kojením (spavé dítě po žloutence) a tak jsem odsávala a dávala malé mlíko stříkačkou. Při odchodu z nemocnice už bylo vše v pořádku.
Za sebe můžu jen doporučit.

Personál: dr. Hajči, zdr. sestra Lintymerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

absolvování předporodního kurzu, byl moc kvalitně udělaný a věděla jsem díky němu jak to bude přibližně probíhat a zaplatit nadstandart pokud to jde

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

dostatek nočních košil, vlhčené ubrousky a pár plínek

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Anonymní 17.09.10 napsala :

Ahoj.Rodila jsem v Rakovníku přesně před rokem své druhé dítě(první v Praze U Apolináře).Byla jsem maximálně spo
koje
ná jak na porodním sále,tak na oddělení šestinedělí.Ležela jsem v nadstandardtním pokoji a taky spokojenost.Všichni byli moc hodní a milí.Tuto porodnici stoprocentně doporučuji

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Svého jen vlhčící ubrousky,což porodnice neposkytuje.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Anonymní 19.04.10 napsala :

Rodila jsem zde v červnu 2009. Byla jsem přijata 5 dní po termínu kvůli problémům s krevním tlakem. Tak zkoušeli vyvolávat ale nedařilo se. Co mi dost vadilo bylo že co dr. to jiný názor co se bude dít dál. Nakonec jsem porodila císařským řezem 15 dní po termínu. Nebyla jsem spokojená s přístupem pana primáře Choda. Za každou cenu přirozený porod. I když jsem se neotvírala. Po deseti dnech vyvolávání nález nebyl ani trošku lepší. Musím vychválit pana dr. Marouška. Dokázal zvednout náladu i když už jsem psychicky na tom nebyla zrovna nejlíp. Sestry jsou zde také příjemné a rádi pomůžou. Jen s kojením mi tam nebyl nikdo moc ochotný poradit. I když kamarádka co rodila po mě to měla bez problému.
Jinak na miminko v porodnici dostanete vše potřebné. Jen vlhčené ubrousky nedávají a plenek omezené množství 6/den.
Nadstandart stojí 350kč/noc a myslím že stojí za to. Vlastní wc a sprcha, tv, lednice. polohovací lůžko, polohovací postýlka.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - Anonymní 17.03.10 napsala :

V Rakovníku jsem rodila 2× (normálně i císařským řezem) a pokaždé velmi spokojená!
Je to menší, rodinná porodnice s úžasným přístupem veškerého personálu. Mají moc pěkné nadstandartní pokoje a cena je přijatelná.
Mohu jen doporučit.

Personál: Dr.Hajči, Dr.Růžička, Dr.Maroušek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě chodit na cvičení a předporodní kurz, který tato porodnice poskytuje.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - salucu 16.03.10 napsala :

Rodila jsem v Rakovnické porodnici před 2 lety. Byl to neplánovaný porod císařským řezem. Z obyčejné kontroly jsem šla okamžitě na sál z důvodu alterace ozev. Všichni lékaři i sestry byli úžasní a vše dopadlo dobře. I sestry na oddělení byly velice příjemné. Tuto porodnici mohu jedině doporučit. Jak maminky tak i miminka jsou tady v dobrých rukou.

Personál: Mudr. Hajči Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rakovník - anlea 30.12.09 napsala :

Rodila jsem v Rakovnické porodnici před 2 lety plánovaným císařem,vše bylo naprosto úúúžasné,přístup sester,lékařů,jen dětské sestry byly občas dost protivné ale každý má někdy svůj den.Staraly se tam o mě moc hezky,a jestly se povede další mimi jedu si domluvit porod opět do Rakovníku

Personál: porodník-dr. Růžička Nahlásit

Fotky z porodnice

Vanička na standardu.

Na Oddělení šestinedělí, standardní pokoj.

Pokoj nadstandard

Nadstándart

Jeden z nadstandartních pokojů,kde jsme s mimískem našli na 6 dní útočiště:-)

Matěj s Marečkem

davídek a já

Na pokoji, v maminčině pelíšku
1 komentář

Na sále hned po narození

Eliška 2000g/44cm

nadstandartní pokoj v Rakovnické porodnici

Přidejte Vaše fotky k porodnici Rakovník.>

Děti z porodnice Rakovník

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Rakovník
Pitris985 Šarlota neznámé 29.07.2019
Děti narozené v porodnici Rakovník
--Bubulinka-- Tobiáš neznámé 08.05.2019
MartinaWw Bernard 50 cm, 4050g 21.01.2019
Verunka3 Sebastian 3320g 25.09.2018
DanaVasikFilipek Filipek neznámé 21.09.2018
VEVERKA123 Jesenice u Rakovníka Natalie
50 cm, 3620g 29.07.2018
Tejlllor Rakovník Pavla
48 cm, 2900g 17.07.2018
Tejlllor Rakovník Radek 47 cm, 2450g 17.07.2018
Pavlahlucha Slabce 123 Patricie
47 cm, 2780g 10.07.2018
Daneček Pták Danecek
neznámé 08.07.2018
Bravewolf Michael 46 cm, 2640g 03.07.2018
mala.nikca Martínek
48 cm, 2850g 25.05.2018
TerezkaSofinka Sofinka neznámé 12.05.2018
Laila2503 Laila Mejzlíková
48 cm, 2380g 25.03.2018
Viktorka112 Viktorie Lédlová
51 cm, 3430g 11.02.2018
Daneček Kudrna Daniel
neznámé 01.01.2018
MoniViktorka Viktorka
48 cm, 2780g 20.12.2017
marketarostasova Evelína 49 cm, 3230g 26.11.2017
Lumíkovec Hostouň Valentýnka 49 cm, 3690g 25.11.2017
Evajz 23 Rakovník Daniel 47 cm, 3000g 03.11.2017
Evulle23 Daniel
47 cm, 3000g 03.11.2017

Rodily v porodnici Rakovník

Chystají se rodit v porodnici Rakovník

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Rakovník?