Podřipská nemocnice s poliklinikou v Roudnici nad Labem, s.r.o., Gynekologicko-porodnické oddělení

Porodnice nabízí jak konzervativní péči, tak i alternativní metody vedení porodu. Na porodních sálech jsou k dispozici vany, žíněnky či závěsné lano.
Rodička si může sama zvolit polohu k porodu.
Po porodu se aplikuje metoda Rooming-in. Porodnice poskytuje komplexní péči fyziologickým těhotenstvím a porodům.

Každý pátek od 16 hodin si můžete porodnici zdarma prohlédnout. Prohlédnout porodnici si můžete ale také pomocí 3D prohlídky na internetových stránkách nemocnice.

Předporodní kurzy, které jsou určeny pouze maminkám, jsou složeny ze dvou dvouhodinových lekcí. Počet míst na kurzu je limitován - o přesných termínech se dočtete na Facebooku porodnice.
Objednat na kurz se můžete na tel. čísle 416 858 320. Cena kurzu je 600 korun za obě lekce.
Cvičení pro těhotné se koná každý pátek odpoledne a objednat na něj se lze na tel. čísle: 777 172 320.

Porodnice nabízí také online poradnu.

Kompletní ceník pojišťovnou nehrazených výkonů a služeb naleznete zde.

Doporučují maminky porodnici Podřipskou nemocnici s poliklinikou v Roudnici nad Labem, s.r.o., Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 50x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Maria Procházková PhD. MPH

Porodnice: +420 416 858 320

Novorozenecké oddělení: +420 416 858 121

Adresa: Alej 17. listopadu 1101, Roudnice nad Labem 413 01

URL: http://www.pnsp.cz/cs/pro-pacienty/oddeleni/gynekologie-a-porodnictvi/

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Roudnice nad Labem

273
20.06.20

Já jsem s porodnicí byla spokojena. Jakmile nastal problém, a že jich v mém případě bylo jak v těhu, u porodu i po něm, tak ho okamžitě řešili a vše mi řádně vysvětlili.
Byla jsem hospitalizována v 31tt a jelikož měli podezření na předčasný porod, okamžitě zařídili převoz do Prahy, aby se předešlo odloučení matky od dítěte, jak se píše níže, jelikož jsou v rci připraveni na miminka až od 36tt. Nakonec jsem rodila 37tt císařem.
Jediné, co se mi nelíbilo, bylo, že mě nutili do malé nalévat hromady mléka, které vůbec nebyla schopna pojmout a následně blinkala… A že mě nepustí domu, když nebude pít tolik co určili. Také bych řekla, že sestry od miminek se sestrami pro maminky nejsou moc sehrané, ale to je hlavně jejich problém…

Personál:

MUDr. Coufalova, Primářka Procházková, MUDr. Dlouhý

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přebalovací podložky a vlhčené ubrousky. Pití.

18.05.20

Ahoj,

v porodnici jsem rodila 11/5/2020, takže mám aktuální zkušenost. A musím uznat, že 100% pozitivní.

Úžasná je nejen samotná péče, ale především personál, který je milý, ochotný a velmi empatický. Prostředí porodnice je příjemné a velmi čisté (jak pokoje, tak i porodní sály).

Co bych ale vypíchla ze všeho nejvíc, je osobní přístup, kterého se mi dostalo a který, dovolím si tvrdit, mi zachránil celý porod. V momentě, kdy jsem si myslela, že již rodit přirozeně nezvládnu a panikařila jsem, se mě ujala mladá doktorka a zbytkem porodu mě doprovázela tak, že na porod (ač velmi bolestivý) vzpomínám kladně. Její psychická i lékařská podpora mne natolik posílila, že jsem dokázala pro sebe nemožné. Takže všem porodnici moc doporučuji!

Personál:

MuDR. Jaroslav Franěk

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Základem je nesoustředit se na porodní plán nebo představu, že porod nebude bolet. Což ale nevylučuje, aby se maminka na porod těšila. Psychická příprava je důležitá. Doporučila bych například kurz hypnoporodu. Porod bude bolet, takže úplně nevěřte, že po absolvování kurzu se na tom něco změní…to by totiž rodička musela být opravdu plně zrelaxovaná a umět se přepnout do jiného vědomí. A to chce dlouhý trénink. Co vám to ale dá, je příprava psychická a hlavně příprava dechu a uvolnění během porodu. Protože pokud se opravdu maximálně uvolníte, necháte strach stranou a dovolíte stahům projít vaším tělem, porod bude rychlý.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si k porodu pití! Sladké a hodně.
Určitě doprovod, bude se hodit po porodu, kdy vám bude pomáhat s miminkem.
Nějaké pěkné pyžamko, župánek a kosmetiku - ať máte ze sebe dobrý pocit, že jste krásná i v porodnici.
V neposlední řadě arganový olej na bříško, po porodu vám pak poděkuje:-)

09.04.20

Co se péče o ženu týče, super. Co se ale porodu týče absolutní katastrofa. Přes stížnosti ženy, že cítí velkou ostrou bolest v oblasti jizvy po předchozím porodu císařským řezem jí odbyli tím, že je to jen branka a nebylo na to bráno zřetel. Později se ukázalo, když ztratily ozvy miminka a po dlouhých minutách se konečně odhodlali k císařskému řezu, že děloha skutečně praskla. Byla odtržena placenta a miminko na půli cestě dírou v jizvě. Neskutečné, co se asi muselo dít. Trvalo neuvěřitelných 13 minut od ztráty ozvu po vyjmutí miminka a následná resuscitace. Miminko se narodilo a nyní po více jak týdnu stále na JIRP v Praze, kde se ho jeho strážní andělé snaží dát dohromady. Takže Roudnice už nikdy více. Jinak poporodní péče byla skvělá, velice příjemný kolektiv a o manželku se starali velice dobře.

Personál:

primářka Procházková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby si na paní primářku dali veliký pozor. Budu tu situaci ještě řešit, aby se snad budoucí rodiče nedostali její vinnou do podobné situace.

21.12.19

Rozhodla jsem se rodit v této porodnici na doporučení známých.
Já tedy spokojená nebyla. To, že si p. doktorka spletla datum mého nástupu do porodnice na vyvolání porodu vem čert.
Ale nastaly nějaké komplikace a musela jsem jít na císařský řez. Syna odvezli ihned do Ústí, protože potřeboval kyslík a antibiotika (což v Roudnici neměli), takže jsem ho vůbec neviděla. Na můj dotaz druhý den, co s nim vlastně je, mi dali telefon do Ústí ať si to zjistím sama (strašná ochota personálu). Kdyby tam přítel a já denně nevolali, vůbec bychom netušili, co se synem je. Propustili mě domu a neměla jsem žádné informace, jak se o syna postarat, kdy ho dostanu, co mám vlastně dělat.
Druhý nebo třetí den jsem se vrátila s bolestma zpět do porodnice, ležela jsem tam 2 dny s léky na bolest a nikdo se nijak nestaral. Až p. Havlík, který mě vzal na vyšetření a zjistil, že jsem měla silný zánět v břiše a začal ho léčit.
Když jsem chtěla, aby syna přivezli, byl to velký problém, p. primářka mi řekla, že jelikož jsem byla propuštěna, tak už syn není novorozenec a nemůžou nás spolu přijmout zpět a dětské měli zavřené. Ve finále mi bylo řečeno, že je to ,,Moc papírování,, proto nechtějí syna přijmout. To už jsem byla zoufalá. Naštěstí p. Havlík vše zařídil a patří mu naše díky. Ale znovu po této skutečnosti bych do této porodnice nešla.

05.11.19

Na základě doporučení mých kamarádek jsem se rozhodla rodit v Roudnici, ale byla jsem velmi zklamaná. Měla jsem objednaný nadstandardní pokoj, ale prý byly obsazený. Když jsem viděla, že paní pokoj opustila, začala jsem se těšit, že tam půjdu. Jenže už tam vezli jinou paní, která šla z příjmu (nejspíš někoho známá). Byli jsme 3 lidi na pokoji, z toho jen já jsem byla po císařském řezu. V pondělí mě dali na pokoj a paní uklízečka nám vytírala až v pátek a to ještě na naší žádost. Pouze jedna sestřička byla ochotná, která mi chtěla pomoct jak s kojením, tak se vším. Jako prvorodičce mi ani nic neukázali, jak přebalovat, jak kojit, koupat, převlíkat, nic. Ani je nezajímalo,že jsem po císařském řezu, že nemůžu vstát, ráno mi přivezli miminko a starejte se… tato nemocnice si zakládá na bondingu, což absolutně nedělá! Paní porodila miminko, ukázali partnerovi, řekli, ať si ho vyfotí a odešli s ním. A nikdo jim nic neřekl. Mně osobně přinesli dceru až po 3 hodinách. Divila jsem se, že odmítá prso,jen spala a vůbec se nesnažila sát. Tak mi sestřička řekla, že mi jí dokrmili Nutrilonem. Takže Roudnickou porodnici už v žádném případě. Ještě na konec, když mi vyndávali stehy, tak na mojí otázku, co to tam mám, (když jsem si všimla, že tam ještě něco mám) mi sestřička řekla: jéé oni Vám tam zapomněli trubičku z drenu. Takže jediná věc, která byla na mém pobytu pozitivní, je ta, že jsem odešla po svých:)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

NEDOPORUČUJI

16.10.19

V této porodnici jsem už zkušenost měla s dcerkou, kterou jsem rodila před dvěma a půl lety a byla jsem celkem spokojená, proto jsem se rozhodla rodit ve stejné nemocnici i syna, který má nyní tři měsíce a byla jsem dost nemile překvapená.
Je pravda, že měli zrovna narvanou porodnici, na sále vše probíhalo podle mého porodního plánu, se kterým souhlasili, doktor mi při dost náročném porodu velmi pomohl, až na to, že nenechal dotepat placentu, jak jsem chtěla a pupeční šňůru také odstřihl sám i přes naše přání, aby to udělal manžel. Já byla ale ráda, že jsme v pořádku oba a neřešila jsem to, ale přístup doktora, že se ani nepředstavil, nepozdravil, nic, to je u nich běžné. Když byl na odchodu, tak jsem doktora zastavila, protože jsme mu chtěli poděkovat a on jen něco zamrmlal pod fous a odešel bez pozdravu, chování prostě naprosto neprofesionální!! Horší to bylo na oddělení šestinedělí, nikdo si mě nevšímal, pokoj katastrofa!! Nechtějte se nikdy dostat na pokoj číslo 6!! V den, kdy jsem rodila, měli zrovna přeplněné pokoje. Tento pokoj, jak mi bylo později řečeno, je totiž prý pro romky a vietnamky (nechci se tím nikoho dotknout, ale tohle je skutečnost).
Byl špinavý, musela jsem požádat, aby utřeli 1cm prach z postýlky, která byla připravená pro čerstvě narozené miminko, všude prach a špína a o koupelně ani nemluvím! Ucpané odpady, které opět na moji žádost nechali vyčistit, aby aspoň odtékala voda, prostě hnus a smrad! Povlečení děravé odrbané, věcičky, co poskytují na miminka se ani nedaly použít, na štěstí jsem měla svoje. Špatnou technikou kojení mi popraskaly bradavky, takže celá bolavá a sešitá a nikdo mi nebyl schopný pomoci. Prý jsou na to školené sestry. Já mám ale zkušenost takovou, že sestry o tom ví podle mě úplný kulový, jestli vůbec kojení v životě zažily. Když jedna přišla po předchozí dohodě, že mi to ukáže, vysmála se mi do ubrečenýho obličeje se slovy, že holt každá tu bolest jinak snášíme!! Že to prostě musím vydržet! Byla drzá a mému manželovi doporučila, aby ,,si mě uklidnil,, s koňským úsměvem. Popraskaný bradavky a šílená bolest ke kojení dle jejich slov běžně patří, takže ze mě udělala hysterku, co špatně zvládá úplně běžnou záležitost. Divím se dnes, že jsem si tohle nechala líbit a nevyhodila jí, ale byla jsem v tu chvíli prostě celá bolavá a zranitelná.
Tahle porodnice mě zklamala na celé čáře a nikdy bych ji nikomu nedoporučila, strašně se zhoršili i co se týče lékařského personálu, je to katastrofa! Na štěstí mi správnou techniku ukázala dětská sestřička u pediatra, která se zhrozila, když viděla moje bradavky. Okamžitě si všimla špatné techniky kojení. Přitom stačilo tak málo, říct, že miminko musí víc otevřít pusinku, aby nesálo jen bradavku, ale i část dvorce. Díky tomu jsem začátky kojení zvládla, bradavky se zahojily a teď už krásně kojíme. Kdyby to pokračovalo, jsem si jistá, že bych musela přejít na umělou stravu, což by byla velká škoda, nedat dítěti to nejlepší, co může být!

Personál:

nepamatuji se, nepředstavují se

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Když by si vybraly tuto porodnici, tak aby si nenechaly nic líbit, měly svoje oblečení pro miminko, přebalovací podložky s sebou a aby se nebály chtít se o všem informovat, máme na to právo!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě hygienu, dvoje, nebo troje košilky s výstřihem na kojení, nebo přímo kojící, oblečení pro miminko, zavinovačku, zásobu pití na pokoj.

16.09.19

Porodnici jsem si vybrala na základě pozitivních recenzí na internetu a toho, že se prezentují jako velmi „baby friendly“. Navštívila jsem i jejich předporodní kurz, kde nám také tvrdili, jak nic není problém a jak všechno vedou velmi přirozeně a nenásilně. Bohužel, realita byla úplně někde jinde. Po příjezdu s rozjíždějícími se kontrakcemi mě šoupli na pokoj k paní po porodu s miminkem, nemají tady totiž tzv. hekárnu. Takže nulové soukromí, strach, abych ji nerušila atd.
Při samotném porodu mi byly nitrožilně podány léky bez mého souhlasu, provedena exprese plodu tlakem na břicho a nástřih…vše bez mého souhlasu, nic z toho jsem nechtěla :-( PA mi skákala na břiše tak, že jsem se později ten den nemohla pořádně nadechnout ani narovnat…A ve finále neproběhl žádný bonding, malou hned odnesli na zvážení a ukázal mi ji až manžel. Při šití mě porodník stále okřikoval, ať se neklepu a jsem v klidu. Prostě hrůza…z porodního boxu nás vyhnali už po hodině, že mají další porody.
A oddělení šestinedělí je taky hrůza, díky nim jsme pohořeli s kojením - nepřiložily mi malou, neporadily, vnutily kojící klobouček a UM.
No bylo by to ještě vše na dlouhé psaní.
Rozhodně roudnickou porodnici NEDOPORUČUJEME a příště už stoprocentně jinam.

Personál:

Nepředstavují se

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrat si jinou porodnici nebo si vzít k porodu vlastní PA.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na internetu píšou, že vám pro mimi vše dají, ale není to tak. Např. přebalovací podložky přímo vyžadují vlastní.

1
08.06.19

Rodila jsem v září 2019. Porodnici jsem pečlivě vybírala, byla jsem zde na předporodním kurzu, kde se prezentovali jako porodnice nakloněná přirozenému porodu. Dle porodní asistentky na kurzu nebyl nic problém - volba porodní polohy, aromalampa atp. Dokonce mi bylo řečeno, že toto všechno dělají automaticky, není potřeba porodní plán.
Při příjmu mi bylo řečeno, že mám smůlu, protože nemám prokonzultovaný porodní plán s porodnicí (porod přišel přirozeně o pár týdnů dřív).
Jediné pozitivní bylo, že mi napustili vanu, jinak porodní asistentka nepříjemná, protivná. Léky mi nenutili, ale byly mi několikrát nabídnuty. Podlehla jsem nátlaku a svolila k čípku s tím, že ale injekci rozhodně nechci. Po nějaké době, nakráčela sestra s injecí, že čípek nezabral. Porodní polohu mě zvolit nenechali, argumentem bylo: „kdyby jste nebyla prvorodička, tak možná.“ Nástřih proveden mimo kontraci, vzhledem k jeho bolestivosti odešly kontrakce úplně. Miminku „POMÁHALY“ na svět tím, že mi ZATLAČILY na břicho. Tím způsobily hematom a potrhaly placentu, na rezidua přišel až obvodní gynekolog, protože jsem i po šestinedělí měla silné očistky. Na což jsem upozorňovala už v porodnici. Na informace, že mě bolí následné šití, reagovaly pouze poznámkou typu: „Mě taky bolí záda a chtěla bych to mít už za sebou.“
Na oddělení šestinedělí byli milí, ale rozcházely se informace od sester o kojení. Jedna směna říkala, kojit a odstříkávat, druhá neodstříkávat, třetí pro změnu jen odstříkat… Podpora kojení minimální, laktační poradkyně přišla na mou žádost, podívala se a odešla, moje dotazy nezodpověděla. Odcházela jsem z porodnice s tím, že NUTRILON je lepší a mám rozhodně dokrmovat!
To jak se prezentují a to, jak se chovají v reálu je hodně odlišné.

Personál:

nepředstavily se

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrat jinou porodnici

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

soukromou porodní asistentku a prokonzultovaný a podepsaný porodní plán

02.04.19

Porodníci chválím, kudy chodím. Rodila jsem v únoru 2019 druhé mimi. Dobu předporodní jsem nezažila, malém jsem rodila v autě, takže všechno pak bylo opravdu rychle a vlastně ani nevím, kdo všechno u porodu byl. Ale za sebe mohu říci, že jsem neměla problém se svými porodními přáními (předem odsouhlasenými e-mailem), všechna byla dodržena. Nikdo mě do ničeho netlačil (asi bych to zvládla i bez nástřihu, ale sama jsem si o něj řekla, prý už maličko padaly ozvy a já se necítila dost silná). Po porodu dle mých přání odložené měření a vážení, takže mimi opravdu hned putovalo ke mně a tam zůstalo cca 2 hodiny i během šití. Bonding díky tomu opravdu úžasný nezapomenutelný zážitek, s manželem jsme většinu dobu byli na sále během bondingu sami. Sestra pomohla na žádost s prvním přiložením. Jediné mínus byl starší pan doktor, který mě při šití peskoval, ať se uvolním, že jsem v křeči. Snažila jsem se vysvětlit, že to nedělám schválně, ale že mě to bolí, na což mi dost hrubé několikrát opakoval, že mi nic nedělá a nemůže to bolet (hm, škoda, že si porod a následné pocity tam dole nevyzkouší). Ale nenechala jsem si tím zkazit ty krásné chvíle.

Oddělení šestinedělí jsem strávila na nadstandardu a připadala jsem si jako ve velmi dobrém hotelu se skvělými službami. Všichni velmi ochotní a milí. Vždy při střídání směn se mě chodili ptát, jestli je vše v pořádku, manžel byl až v šoku, jak částo mi tam někdo chodí (nevadilo mi to). Jsem vybíravá v jídle a přesto jsem byla spokojená.

První mimi jsem rodila v Neratovicích, nicméně v Roudnici jsem byla mnohem spokojenější na všech frontách (tedy porod samotný byl v Neratovicích s vlastní PA skvělý, ale pak nulová pomoc od personálu - nedostatek lidí a příšerný pediatr, který mě vystresoval na několik dalších týdnů).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnické vložky (ale lze tam koupit)
Přebalovací podložky (jak pod mimi tak na postel)

Sepsat porodní přání, odsouhlasit si e-mailem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky (ale lze tam koupit)
Přebalovací podložky (jak pod mimi tak na postel)

Jídlo ani pití netřeba, všeho dostatek. Jsem hodně vybíravá a najedla jsem se dobře. Sice kynuté buchty možná nejsou na šestinedělí optimální volba, ale moje dítě nemělo problém a byly naprosto výborné :)

12
18.01.19

Porodnici mohu jen doporučit. Porodila jsem zde druhého syna a právě se tam chystám znovu s třetím miminkem. Personál je milý, vstřícný od prohlídky porodnice, konzultaci porodního plánu až po porod samotný. Příjem byl velmi hladký, předporodní oddělení jsem nenavštívila, šli jsme rovnou do boxu. Vše čisté, jednoduše uspořádané a po ruce. Váňa, polohovací porodní lůžko a toaleta. Nikdo mě k ničemu nenutil, nebyl prudký ani protivný. Paní asistentka je báječný člověk na svém místě. Velice nám pomohla. Manžel se mnou byl po celou dobu a nikdo s tím neměl problém. Po porodu obstarali nejnutnější věci okolo syna přímo v boxu. I jméno jim stačilo až po porordu. Rozhodovali jsme se, až když jsme ho viděli. Následně všichni na 2 hodiny odešli a nechali nás s miminkem samotné. Nezapomenutelné chvilky, které z porodu udělají úplně jiný zážitek. Na oddělení šestinedělí jsme byli s mužem a synem tři noci na rodinném pokoji. Prostorné a příjemné zázemí, nic nám nechybělo. Snad jen strava by se dala ještě vylepšit. Vzhledem k situaci maminek bych snížila příjem bílé mouky, které bylo opravdu hodně. Sestřičky na novorozeneckém oddělení mi připadaly více unavené, možná zvýšit počet personalu.?

Personál:

Porodni asistentka Cirmanova, Lekarka Prochazkova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Domluvit a zaplatit si porodní asistentku předem, je velmi nápomocná a vše je více v klidu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nejnutnější doklady jsou na webu porodnice, seznam věcí najdete na netu všude. V porodnici mají dokonce oblečení pro miminko a zavinovačku.

02.10.18

Nejlepší porodnice, jakou jsem si mohla vybrat.

Personál:

Procházková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby se nebáli říct, co chtějí .

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady papíry. Vodu, přezůvky, kalhotky, košili, kojicí podprsenka, toaleťák, intimní gel, vložky.

2
16.08.18

Dne 19. 7. 2018 jsem s pomoci úžasné porodní asistentky Lenky Cimlerové přivedla na svět svého druhého syna. Porod byl velice rychlý, ale nic nemění na tom, že příjem a průběh porodu odpovídal mému porodnímu plánu a veškerý personál se choval naprosto skvěle. Na vše se mě vždy zeptali a vše probíhalo dle domluvy. S dítětem jsme byli pořád spolu a na oddělení šestinedělí byl pořád se mnou.

Porodnice je krásně moderní - cítila jsem se tam jako doma, ne jako v nemocnici. Dokonce i jídlo se podává na talířích. :-) Novorozenická péče byla stanadardní, ale i tak se nás ptali a do ničeho nenutili. Veškerý personál byl velmi přátelský. Velmi porodnici doporučuji, pokud chcete individuální a profesionální péči v krásném prostředí.

Personál:

Lenka Cimlerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kurz hypnoporodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji se předem registrovat v porodnici. A vzít si veškeré osobní věci pro sebe a miminko. Oblečení, perlany, kosmetiku pro miminko jsme měli k dispozici v porodnici.

16.03.18

Před 13 dny moje báječná přítelkyně porodila v Roudnické nemocnici naši překrásnou holčičku. Zážitek to byl vážně obrovský a musím říct, že nádherný.

Původně jsme si nebyli jisti, zda chceme rodit v Roudnici, ale nakonec nás přesvědčila dobrá pověst porodnice, ale třeba i to, že vám zajistí profesionálního fotografa, aby vám udělal aspoň pár fotek vašeho nového člena rodiny, a to zcela zdarma.

Co se týče personálu, musím jenom chválit. Všichni od uklízečky až po primáře byli příjemní a naprostí profesionálové. Nikdo neměl problém poradit, usmát se nebo pomoci. Pokoje byli čisté a vybavené. Možnost spát na pokoji s holkama bylo hlavně pro maminku k nezaplacení - samozřejmě to bylo v rámci nadstandardu. Ta kromě jiného ocenila také možnost zvolit si polohu při porodu, napustit si vanu atd.

Tímto chceme poděkovat celému porodnickému týmu, fotografovi i uklízečce. :-)
Pokud chcete rodit v příjemném prostředí za pomoci profesionálů, jděte do porodnice v Roudnici nad Labem.

Ondra a Renča

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu

14.10.17

V porodnici v Roudnici nad Labem jsem nedávno přivedla na svět své první miminko a musím říct, že jsem si nemohla vybrat lépe! Až na jednu nepříjemnou dětskou sestřičku byli všichni opravdu velmi milí a vstřícní.

Porod byl sice s nástřihem hráze a malá byla vytažena porodnickými kleštěmi z důvodu omotaného pupečníku kolem krku, ale i tak vzpomínám na porod jako na něco moc hezkého a to díky naší malé, která je naprosto v pořádku. A vím moc dobře, že malá je v pořádku hlavně díky rychlosti personálu, který na nic nečekal, sdělil mi, co bude dál a maximálně za minutu (manžel tvrdí, že max 20 vteřin) byla malá venku. Takže i v případě komplikací je personál v roudnické porodnici opravdu skvělý, sehraný a umí si s nimi velmi dobře poradit. Následná péče byla také skvělá, neměla jsem pocit, že bych někoho svými dotazy či prosbami otravovala, celkově mi přijde, že personál je opravdu skvělý tým a panuje zde velmi klidná a přátelská atmosféra, což je určitě důležité, jak pro přicházející rodičku, tak pro ženu po porodu!

Strava v porodnici byla podle mého názoru dobrá a jídla bylo dost.

Personál:

MUDr. Jan Havlík, porodní asistentka Lenka Cimlerová, MUDr. Klára Sobotková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě doporučuji si porodnici prohlédnout ještě před porodem, velmi mi pomohlo, že jsem nešla do úplně neznámého prostředí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Co se týče potřebných věcí, tak jsem se řídila seznamem na stránkách porodnice a radami porodní asistentky, která nás porodnicí provázela při registraci a nic mi nechybělo. Naopak plenky přinesené z domova jsme vůbec nevyužili, neustále mi byly dodávány nové a to bez toho, aniž bych si o ně řekla s tím, že použiji svoje. Na miminko dostanete v porodnici opravdu vše, včetně oblečení. Akorát nám bylo doporučeno při prohlídce si vzít jednorázové podložky na přebalování a ty jsme opravdu využili přinesené z domova.

16.05.17

Tak za mě absolutní nespokojenost…

Měli jsme zaplacený nadstandard a vůbec to tak nevypadalo. Manžel spal na proleželé pohovce s roztrhanými polštáři. Jídlo, které si zaplatil, manžel ani nedostal. Já, co jsem dostala, bylo naprosto nechutné (např. suchý rybí file s oschlými bramborami, jako kojící matka jsem dostala květák a pomeranč apod).

Co se týče porodního plánu, nedodrželi absolutně nic. Nedostala jsem míč, i když jsem si zažádala i osobně, kontrakce jsem měla každé 3 min a nikdo se o mě nezajímal. Nakonec po vyvolávačce jsem šla na akutního císaře. Chtěla jsem být okamžitě umrtvená celá, ale sestřička, co si tam chodila okolo koukat jen tak na mě v bolestech, pak na křesle, mě PŘEMLOUVALA, ať si nechám dát jen lokál. A i když jsem říkala, že nechci, že chci být teď hned umrtvena prostě celá, tak mě furt přemlouvala. No, nakonec přemluvila. V případě akutního císaře se o ničem nemá diskutovat a okamžitě umrtvovat celá!

A to ještě nemluvím o poporodní péči.

Po operaci mi bylo neskutečně zle a říkala jsem, že něco není v pořádku. Druhý den zamnou přišly 3 ženy (mám pocit, že jedna z nich byla uklízečka) a tahaly mě do sprchy, i když ze mě tekla krev na podlahu a nemohla jsem se absolutně hýbat, motala se mi hlava apod…

Manžel to nevydržel a seřval je, co to jako vlastně vůbec dělaj, když vidí, že kolabuju! A na tento popud mi udělali krevní testy a ejhle co nezjistili? No že mám málo krve, že ano… (to mi je nemohli udělat už po operaci, jak se to správně dělá?). Takže hned nechali objednat 3 transfuze. Napíchali do mě hrozně moc věcí, jizvu po kanyle z ruky mám ještě doteď (4 měsíce po porodu).

Při propuštění mi dělali ještě ultrazvuk břicha a zjistili, že tam mam velký hematom. Dali mi antibiotika a pustili mě domů, že na kontrolu příští týden mám dojet. Doma jsem se nemohla ani hýbat, z břicha mi z ničeho nic začalo vytýkat docela dost krve. Byla jsem z toho už velmi velmi zoufalá. Krev mi vytýkala asi 2 měsíce, jestli ne víc (což bylo dobře, že se to tam nehromadilo, ale manžel musel být na ošetřovačce, aby se mohl postarat o syna 1 měsíc a 2 týdny.

Po týdnu zjistili, že ta paní, co mi dělala ten ultrazvuk při propuštění, je úplně hloupá a vůbec mě pouštět neměla a měla jsem jít ihned na sál na dočištění a vypuštění krve. No, chtěli si mě tam opět nechat, ale přes můj hysterický záchvat, že tam byt prostě nechci a nebudu, mi na malém šálku strčili peán do čerstvé jizvy a krev tlakem vymačkali - 3 dny po sobě a píchali antibiotika do zadku každý den 7 dní. Kdyby nebylo paní, stát se to nemuselo, a kdyby mi dren po operaci nevytáhli už ráno, mohli mi ušetřit neskutečné bolesti po dobu 2 měsíců.

Personál až na pár výjimek dostatečný (takže za 4). Co se týče kojení, ukázali mi jednou, jak se to dělá (a to jsem byla pod prášky) a pak mě v tom nechali plácat, takže samozřejmě bradavky v háji.

Porodní plán absolutně neakceptovali, protože jsem tam mela psáno, že velmi velmi prosím o bonding, a když to nepůjde u mě, tak ze ho přeji aspoň manželovi, který mohl být po celou dobu císaře se mnou. Manžela se ptali jestli chce přiložit dítko. Ten samozřejmě ihned souhlasil, mooooc se těšil. Dítě mu přinesli umyté a zabalené v ručníku či v čem… Manžel byl moc zklamaný a já taky.

Péči o novorozence jsme absolutně neměli, neporadili ( jen základy a ještě špatně jako třeba mazat zadek při každém přebalování, přebalovat před každým kojení, nutit dítě do kojení? No děs prostě).

Co se péče o mne týče, vše za ně dělal manžel (vodil mě do sprchy, na wc apod., protože tahat násilím se nenechám).

Jediný pozitivní je na tom fotograf, který dělá vážně krásné fotky a je s ním super domluva.

Do Roudnice už nikdy! Bohužel za mě velmi negativní zkušenost. Bylo toho daleko víc, ale už si na vše takhle narychlo nevzpomenu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

I na nadstandard si vezměte vše, co je napsané, že si máte vzít do porodnice (plíny dostanete, ale koukají na vás blbě, že jste si nepřivezla svoje), erární košile nemají, ručníky, toaleťák, klidně i jídlo, protože to je vážně horor, vložky, kalhotky, oblečení na mimčo, hlavně jelení lůj.

115
04.02.17

Byl to můj třetí porod a byla jsem maximálně spokojená - jak s péčí personálu, tak s prostředím porodních sálů i šestinedělí. Porodnice je skutečně rodinná, měla jsem pocit soukromí a klidu, což je pro mě velmi důležité. Skutečně jsem si po porodu odpočinula, vizity byly hotové v 9,00, což se při předchozích porodech nedá říci. Všichni byli velmi ochotní, dobře naladění, což je dneska vzácnost. Nikdo mě nezatěžoval zbytečnostmi, na všechno se mě ptali. Takhle si představuji ideální porodnici. Doporučuji všemi deseti.

Personál:

Lenka Cimlerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechat si přinést ještě něco na snídaně a svačiny, ovoce a zeleninu, toho bylo málo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Podložky na přebalovák pod miminko, dostatek nočních košil, poporodní vložky a kalhotky, dostatek ručníků.

07.11.16

V porodnici jsem poprvé rodila v květnu 2015 a nyní i svou druhou dceru, a to v říjnu 2016. Obě moje zkušenosti s porodnicí se dají vystihnout slovy naprostá spokojenost.

Všechny porodní asistentky i lékaři se kterými jsem se setkala byli velice milí, vstřícní a podpůrní, takže se člověk cítil maximálně příjemně, uvolněně a v bezpečí. Jakýkoli zásah do porodu lékaři předem zkonzultují a do ničeho nenutí. Po porodu v obou případech dvouhodinový bonding a ponechání maximálního soukromí ze strany personálu.

Na oddělení šestinedělí jsem byla spokojená také. Chtěla jsem mít dceru u sebe v posteli, což se sestrám ani paní doktorce nelíbilo, ale nechali mě podepsat papír s tím, že to tak chci a je to na mojí zodpovědnost, a pak už to nikdo nekomentoval.

Zažila jsem porodnici po rekonstrukci. Myslím, že nyní zde člověku opravdu nemůže nic chybět. Vybavení je prvotřídní a prostory působí příjemně (nyní porodnice disponuje třemi porodními místnostmi). Byla jsem na nadstandardním pokoji. Veškeré jídlo nosí sestry na pokoj, pořád se chodí někdo ptát, zda něco nepotřebujete. V obou případech jsem šla po 72 hodinách domů a odcházela jsem šťastná, že jsme nakonec vybrali právě Roudnickou porodnici, i když jí nemáme právě nejblíž.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji se do porodnice přijít podívat na prohlídku. Seznámíte se s prostředím a navážete kontakt s personálem, což na mě mělo velice pozitivní vliv.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

K porodu košili a ručník, na později síťované kalhotky a porodnické vložky.

14.01.16

Původně jsem chtěla rodit v porodnici na Mělníku, která byla vždy vyhlášená a mám jí nejblíže. Nakonec se vše vyvinulo jinak a v mém termínu se Mělník rozhodl porodnici uzavřít. Navíc se vyrojilo spoustu negativních zkušeností souvisejících s odchodem personálu z Mělníka právě do Roudnice. Roudnici jsem měla jako alternativu právě k Mělníku.

Velkou výhodou je, že Roudnice nevyžaduje dopředu registraci - ale přesto doporučuji využít možnosti si porodnici prohlédnout a při té příležitosti se i registrovat. Co musím vyzdvihnout, je perfektní personál - jejich chování a vstřícnost od kurzů, po příjem, porod i následnou péči můžu jen chválit! Všichni příjemní, usměvaví a vstřícní! Závěr byl trošku dramatičtější, a i přes to, že je porodnice maličká, bylo najednou kolem mě místo jednoho lékaře a jedné PA deset lidí a vše „frčelo“.

Vybavení porodnice i nadstan. pokoje je trošku zastaralejší třeba oproti Mělníku, ale naprosto dostačující. :-) Strava nebyla nejhorší, něco se dalo, něco ne - ovoce, mléčných výrobků byl dostatek. Vše kvalitní, vařená strava, tj. oběd, byla silně podprůměrná a po porodu vcelku nevhodná, chyběla mi zelenina.

Neměla jsem žádný porodní plán. Od začátku jsem personálu důvěřovala, vše si nechala vysvětlit, ptala jsem se a nebyl žádný problém - nikdo mi nic nenutil. Jediné, co považuji za nevhodné, a bylo by dobré to vyřešit, je umístění hekající čekatelky na porod na pokoj k čerstvým maminkám (kontrakce byly, ale na porod to nevypadalo, jinak je samozřejmě těhotná umístěná na sálku s bazénem, míčem apod).

Dětské sestřičky byly všechny super, poradili perfektně s kojením. Každá má trošku jiný přístup, což není od věci, protože každá jsme jiná. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Absolvovat prohlídku porodnice i předporodní kurz a kurz kojení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro sebe delší vložky tj. Batist Flower (Sanu, které jsou k dispozici, jsou velmi krátké), dostatek ručníků a nočních košilek; pro mimčo látkové plínky, možná i nějaké oblečky (měli jsme drobka a ve všem nám plaval. :-)

30.11.15

V Roudnici jsem rodila v září 2015. Tuto porodnici jsem si vybrala protože na mě působila takovým domácím a útulným dojmem. V červnu jsem se zúčastnila dne otevřených dveří, kdy nám porodní asistentka ukázala porodní sály,všechny pokoje a odpovídala na dotazy. Později jsem zde absolvovala také předporodní kurzy o porodu a o kojení spojeným s péčí o novorozence.

Původně jsem plánovala být na nadstandardním pokoji, což se nakonec nepovedlo, protože jsem rodila v době kdy porodnice byl plná a všechny nadstandardy byly obsazené. Byla jsem tedy na normálním pokoji s dalšími dvěma maminkami. Na pokoji nebyla žádná skříň na naše věci, takže jsme tam byly ve třech trošku stísněné a skákaly si navzájem přes tašky.

U porodu se mnou byl přítel. Porodní asistentka mě chodila pravidelně po každé kontrakci kontrolovat. Nejdřív jsem ležela na porodním lůžku a pak jsem seděla na míči. K samotnému porodu byl zavolán pan doktor. Byla jsem trošku mimo, ale hodnotit péči při porodu mohu pozitivně. Nikdo na mě nebyl nepříjemný a nikdo na mě nijak nenaléhal. I když jsem byla maličko hlučnější. :)

Po porodu nás nechali s přítelem a s miminkem dvě hodiny na sále. Co se týká dětských sester,tak jsme s žádnou problém neměli. Já jako prvorodička jsem ocenila každou jejich radu ohledně kojení, přebalování i koupání. S kojením jsem sice začínala už v porodnici přes kloboučky, ale ty jsem doma po měsíci odbourala.

Personál:

MUDr. Jíra

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajít si do porodnice předem a seznámit se s prostředím. Když jsem pak jela k porodu, nebyla jsem nervózní z nového prostředí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přezuvky, noční košile na knoflíčky, síťované kalhotky, dostatek poporodních vložek, oblíbené pití.

29.04.15

Porodní bolesti mi začaly v pondělí okolo poledne a stupňovaly se, tak jsem si okolo páté zavolala sanitku a hned mě začaly opečovávat.

Malý se narodil až v úterý před 19. hodinou, ale bylo skvělé, když mi ho poprvé dali do náruče a nakojit. Plakala jsem radostí. Nejkrásnější pocit na celém světě.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně pyžam, hodně velkých vložek a polštářky do podprsenky.Vložky doporučuji Tampax, hodně berou a nekroutí se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně pyžam, hodně velkých vložek a polštářky do podprsenky.Vložky doporučuji Tampax, hodně berou a nekroutí se. Všechny doklady a případně i napsané doklady tatínka, tím myslím rodné číslo.

1474
19.06.14

Již jednou jsem zde psala mou zkušenost s touto porodnicí. Letos 17.1. 2014 jsem zde rodila již potřetí a mohu vám napsat jen samou chválu.

Měla jsem vyvolávaný porod kvůli velikosti miminka. Na předporodním pokoji jsem využila míč, vanu i žíněnku. Paní doktorka mi hodně pomohla, nebýt jí, šla bych rodit císařem, protože měl malý velkou hlavičku a nesestupovala tak, jak by měla. Nakonec jsme to zvládli a malý se narodil s váhou 3,902 g, délkou 53 centimetry a se šňůrou omotanou kolem krčku. Tatínek byl u porodu, přestřihl si pupeční šňůru. Malého mi dali hned po porodu na břicho. Při porodu jsem hodně krvácela, ale za to nikdo nemůže. Po porodu jsem dostala transfúze.

Za těch skoro 13 let, co sem tu byla naposledy, se to ještě zlepšilo, velmi milý personál, vstřícný. Často se mě ptali, zda něco nepotřebuji, co jsem potřebovala, to mi bylo srozumitelně vysvětleno. Strava byla vhodná pro kojící maminky a vcelku chutná. Pro malého jsem nepotřebovala nic kromě osušky a věcí na cestu domů. Plenky kosmetika pro dítko i poporodní vložky mi naprosto vyhovovaly.

Personál:

MUDr. Viglašová Katarína, sestra Jana Báčová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji se nebát na vše zeptat, sdělit svá očekávání a přání, co se týče porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, síťované kalhotky, osušku pro miminko.

15.06.14

Naprostá spokojenost, rodinná nemocnice, veškerý personál ochotný, vstřícný, příjemné prostředí. Naprosto respektovali můj porodní plán, vše mi předem vysvětlili, zeptali se, zda souhlasím.

Měla jsem soukromí na předporodním pokoji, měla jsem k dispozici vanu, míč a jiné pomůcky. Při samotném porodu jsem si mohla vybrat polohu, manžel mi dával kyslík, aby se mi lépe tlačilo, což doporučuji. Ihned po porodu mi malého dali na kůži - pouze zabaleného a otřeneho, jak jsem si přála. Kontrolu životních funkci udělali na mě a se zbytkem jako vážení, měření atd. počkali po dvou hodinách za doprovodu manžela.

Po porodu jsem se mohla najíst a napít, po dvou hodinách jsme šli na pokoj, kde mohl se mnou být manžel, mohl i přespat. Péče dětských sester super, ochotně pomohly s kojením, koupáním atd. Jídlo také super. Jen asi jako všude hrotili, aby malý přibíral už dva dny po porodu, než jsem se rozkojila a malý přibral. Trvalo to čtyři dny a pak nás pustili domů.

Celkové velká spokojenost. Doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Seznamte se s porodnicí, předem pošlete porodnici plán na e-mail porodnice k písemnému odsouhlasení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si na 1. dobu porodní hroznový cukr, na pobyt pleny a příbor, zbytek dostanete. Také oddací list pro matriku. Já potřebovala kloboučky na kojení, doporučuji koupit od firmy Medela, já je koupila až třetí den po porodu s již rozkolu samými bradavkami.

503
02.01.14

Roudnickou porodnici rozhodně doporučuji. Personál porodnice i novorozeneckého oddělení byl moc milý, často se mě ptali, zda něco nepotřebuji, případně jestli se já i miminko cítíme dobře. Jsou ochotní pomáhat s kojením i koupáním.

Strava opravdu nebyla nic moc, ale kvůli jídlu tam nejsme. :) Měla jsem nadstandardní pokoj, kde s námi bez jakéhokoliv problému mohl spát i manžel, návštěvy k nám pustili i po osmé večer.

mě mladá slovenská doktorka a ještě jedna porodní asistentka, moc milé, přátelské a klidné, jména bohužel nevím. Vůbec jsem se ničeho nebála, vždy mi vše vysvětlili a chovali se opravdu mile.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Absolvovat předporodní kurz.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky Hartmann (ty jejich nejsou tak pohodlné a lepí), jednorázové kalhotky Tena (síťové se vytahují), osušku, příbor, vlhčené ubrousky pro miminko (spotřebovali jsme jich dost).

1474
29.12.13

V této porodnici jsem rodila už 2×. Poprvé v lednu roku 1999, podruhé v roce 2001 a v obou případech jsem byla naprosto spokojena s péčí lékařů, porodních asistentek i dětských sestřiček. Všichni byli velmi milí a ochotní, vždy měli čas odpovědět na dotazy, které jsem měla. Jediné, co mi nevyhovovalo, byla strava. V současné době je tam naštěstí už výběr ze 2 jídel, takže jediná vada odstraněna. Mám to cca 23 dní do porodu třetího dítka a samozřejmě rodit půjdu opět tam. Vše je tam takové domácí a klidné oproti velkým porodnicím, což je pro mě velmi důležité.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbor, toaletní papír, osušku pro miminko. Jinak vložky, pleny, kosmetiku pro mimi značky Hipp i oblečení není třeba brát, vše dostanete.

Chystají se rodit v porodnici Roudnice nad Labem

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici