Obilní trh Fakultní nemocnice BRNO CAR 01 Brno

IVF centrum na Obilním trhu má nejdelší tradici v léčbě neplodnosti v České republice. Centrum se podílelo na prvním těhotenství a porodu po IVF v tehdejší Československé republice v roce 1982. Zkušenosti s diagnostikou a léčbou neplodnosti, podložené i vědecko-výzkumnou činností a řadou grantů, se odráží v nabízených metodách a v úspěšnosti léčby.
Klientům nabízí všechny dosud známé metody a techniky umělého oplodnění - od intrauterinní inseminace až po preimplantační genetickou diagnostiku a monitorování vývoje embryí.

Hodnocení centra asistované reprodukce - Obilní trh Centrum asistované reprodukce - CAR 01 Brno

Informace a kontakty

Typ zařízení: státní

Primář: Prof. MUDr. Pavel Ventruba, DrSc., MBA

Kraj: Jihomoravský kraj

Adresa: Obilní trh 11, Brno 602 00

Telefon: +420 532 238 253

Ambulance asistované reprodukce: +420 532 238 266

Mimo pracovní dobu: +420 721 786 833

URL: http://www.ivfbrno.cz/

Email: car01@fnbrno.cz

Pojišťovny:

  • Všeobecná zdravotní pojišťovna
  • Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky
  • Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
  • Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví
  • Zaměstnanecká pojišťovna Škoda
  • Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky
  • Revírní bratrská pokladna

Fotografie

Zkušenosti uživatelek s centrem Obilní trh Fakultní nemocnice BRNO CAR 01 Brno

Anonymní
29.10.19

Zastaralé metody. Mladé doktorky, které nemají vůbec zájem nějak pomoct.

15.07.19

Naprostá spokojenost…je úplně jedno, jak stará je nemocnice, ale za mě na jedničku. Jak sestra, tak pan docent.

Personál:

Docent Crha

21.03.19

Z naší strany maximální spokojenost po všech stránkách. Centrum jsme s manželem navštěvovali cca půl roku. Nejdříve byla provedena potřebná vyšetření, aby se zjistilo, kde je problém. Poté se postupnými kroky a přizpůsobováním „léčby“ reakcím těla po krátké době povedlo to, co nám příroda sama o sobě nedopřála. Letos v únoru se nám narodilo krásné zdravé miminko. Nejen, že jsme byli s manželem spokojeni s odborným vedením umělého oplodnění (ve kterém jsou na Obilním trhu bezpochyby jedničky), ale také nás mile překvapil laskavý a lidský přístup všech doktorů i sester a jejich víc než ochota vyjít vstříc. Pokud nám i v dalším pokusu o druhé miminko nebude přáno jít přirozenou cestou, určitě se zase obrátíme na CAR na „Obilňáku“.

Personál:

všichni

Anonymní
08.03.19

Moje zkušenost s tímto centrem je kladná, máme odtud dvě děti v rozmezí 3 let a vždy jsme byli s přístupem i léčbou spokojeni. První dítě vyšlo na druhý pokus, druhé vyšlo hned na první. Takže super. Ještě máme dva mražáčky, tak přemýšlíme, jestli ještě zkusit třetího prcka. :D Držím všem snažilkám pěstí, musíte tomu věřit a určitě to vyjde.

1016
24.02.19

Tady nám bohužel nepomohli, prostředí nic moc, zastaralé metody a vybavení. Za nás to byli zbytečné dva roky a vyhozené peníze. Chodili jsme tam v době 2014-2016, snad se od té doby alespoň trochu zlepší. Dávám neutrální hodnocení, a to z toho důvodu, že známá má od nich už asi 13 let stará dvojčátka.

Anonymní
23.02.19

Do tohoto CARu jsem nechodila dlouho, ale rozhodně nedoporučuji. Nemám ráda lékaře, který mi maže med kolem pusy, což jsem zde bohužel zažila. Mluvili o mém problému, jako by to nebylo nic závažného, prý mi pomohou tabletky, ale v jiném CARu mě pak vyvedli z omylu. O partnerově spermiogramu se vyjadřovali taktéž optimisticky (teratozoospermie), pak jsme jinde zjistili, že to není taková hitparáda. Nelíbilo se mi chování nepříjemných vyhořelých sestřiček vůči mé osobě. Všude se mluví o tom, že mají špatnou laboratoř (toto ale já osobně nedokážu posoudit). Taky se mi nelíbilo, když mi byla nabízena stimulace tabletkami chvíli předtím, než mi udělali operaci – zdravotní problém byl takový, že před operaci bych snad nikdy neotěhotněla – toto jsem se dozvěděla až poté, když mi to další lékař naznačil při kontrolním vyšetření průchodnosti. Nepůsobilo na mě dobře ani to, že jeden lékař tam vykonává různorodou práci, tzn. věnuje se neplodným párům v rámci CAR, pak zase na pracovišti v Bohunicích rodí, operuje, pak pracuje na ambulanci atd. Bylo mi taky nepříjemné hlásit v přízemí na evidenci pacientů přede všemi pacientkami své jméno + že jdu na CAR!!, aby si podle těchto informací mohla sestřička vyhledat spíš zařazeny v kartotéce.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do centra:

Předchozí lékařské zprávy a vyšetření, doklady.