CAR - Obilní Trh - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dasha01
Ukecaná baba ;) 1136 příspěvků 15.09.11 11:59
CAR - Obilní Trh

Ahoj, má někdo čerstvou zkušenost s CARem na Obilňáku? Děkuji za kladné i negativní zkušenosti :lol:

Přečtěte si článek: Co zajišťují centra asistované reprodukce

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 24 Další »
Reakce:

batist
Kecalka 471 příspěvků 15.09.11 17:08

Ahoj, ja tam momentalne podstupuji IUI a jsem maximalne spokojena. Je ale pravda, ze jsem prisla s konkretnim pozadavkem, takze jsem necekala zadnou velkou konzultaci a radu. Pristup sester velice prijemny, muzu se zeptat na co chci a nikdo se na me nediva divne. Pravda, je to nemocnice, ne nejake luxusni centrum, ale i tak je to v pohode. Jake maji vysledky nevim, predpokladam, ze se to nikde moc nelisi. Jinak vysledky vsech vysetreni, co nam delali byly behem jednoho mesice hotove a pak uz se cekalo jen na muj cyklus. Takze za me rozhodohne pozitivni zkusenosti.

petra878
Stálice 80 příspěvků 15.09.11 20:09

Ahoj, ja negativni. Na to, ze to u nich stoji stejne jak v soukromem CARu byl pristup doktora k nam hodne odmereny. Cekove to tam na nas nepusobilo dobre. Mam velmi dobrou zkusenost s Heliosem, doporucuju.

batist
Kecalka 471 příspěvků 15.09.11 20:25

Neni uplne pravda, ze to stoji stejne, jako vsude jinde. Ja podstupuji IUI a v soukromem centru si chteli uctovat 2000 Kc. Tady to mam zdarma. Pokud se bavime o IVF, tak tam to asi bude opravdu podobne. Ja teda potkala zatim doktory dva - tedy doktora a doktorku, a oba se velmi zajimali, navrhovali a podporovali nas v nasem rozhodnuti. Ale je to o lidech. Kdyz clovek narazi na jednu jedinou protivnou sestricku, tak i to mu muze zkazit celu dojem, bohuzel.

Dasha01
Ukecaná baba ;) 1136 příspěvků 16.09.11 08:43
petra878 píše:
Ahoj, ja negativni. Na to, ze to u nich stoji stejne jak v soukromem CARu byl pristup doktora k nam hodne odmereny. Cekove to tam na nas nepusobilo dobre. Mam velmi dobrou zkusenost s Heliosem, doporucuju.

Petro, já právě zvažuji odchod z Heliosu, pokud se ten pokus, co tam teď podstupuji nepodaří. Můžu se zeptat, čím jsi v Heliosu stimulovala?

petra878
Stálice 80 příspěvků 16.09.11 19:03

Proc zvazujes odchod? Ja jsem se stimulovala Decapeptylem a Merionalem

Dasha01
Ukecaná baba ;) 1136 příspěvků 16.09.11 20:06
petra878 píše:
Proc zvazujes odchod? Ja jsem se stimulovala Decapeptylem a Merionalem

Tak to máme úplně stejný léky. U 1.IVF jsem měla Puregon a teď mě dal Merional, ale asi to byla chyba, protože jsem na něho vůbec nereagovala a museli stopnout stimulaci, teď to zkouším znovu, tak snad to bude lepší, ale musela jsem za něho doplatit 8000,–, :zed:
Před tím jsem tam měla 5 x neúspěšný KET z toho 2 x biochemické a 1 x mimoděložní. Nechci říkat, že udělali něco špatně,ale chce to už změnu. Dala jsem jim teď poslední šanci, protože Texlovi pořád ještě trošku věřím, že nejde jen o prachy. Přemýšlela jsem kam bychom mohla jít a už se mě do soukromých center moc nechce, ale třeba už ani Obilňák potřebovat nebudu. Konečně mě začal zabírat Merional, tak doufám.

petra878
Stálice 80 příspěvků 17.09.11 09:28

Mas toho uz za sebou dost :hug: Ale jednou se to musi otocit…
Myslim, ze v Heliosu se vetsina pacientek stimuluje Merionalem - dr. nam to tehdy vysvetloval, ze to maji vyzkouseny a funguje to a je to vyrazne levnejsi nez treba Puregon nebo Gonal. Ale at delaji co delaji, porad v tom velkou roli hraje priroda a 100% ovlivnit nejde nikdy vsechno :(
Nás teda docela zarazilo, kdyz nam az v Heliosu zjistili, ze mame fragmentovanou DNA u spermii, nikde jinde se takove vysetreni tehdy nedelalo - a diky tomu nam pak delali PICSI …a dopadlo to dobre.
Neni to jednoduchy, ale verim, ze to tentokrat vyjde, uvidis :wink:

Dasha01
Ukecaná baba ;) 1136 příspěvků 17.09.11 10:03

Ten test na DNA nám teď dělali taky a nedopadl moc valně, budeme mít taky PICSI, to jsem ráda, že vám to dopadlo dobře. U 1. IVF ještě stačily ICSI, teď už je to horší. Můžu se zeptat, kdy jsi měla to IVF ?

petra878
Stálice 80 příspěvků 17.09.11 10:11

Pred 2 rokama. Tehdy jsme vsechno s doktorem probirali skrz na skrz :) Ono pry to PICSI neni o tom, ze by to bylo nejak vic videt behem oplozeni nebo vyvoje embryi, ale projevi se to az pak - jestli se embryo uchyti nebo ne. Jak vam to vyseterni vyslo?

Dasha01
Ukecaná baba ;) 1136 příspěvků 17.09.11 10:21

Jsme na hranici, kdy jde ještě PICSI udělat, kdyby to bylo o trochu horší, tak už by ani to nepomohlo. Hned jak se manžel dozvěděl, tak okamžitě změnil životosprávu, přestal pít pivo a začal sportovat, tak uvidíme, jestli to nějak pomohlo. Ale moc tomu nevěřím :cry: A kolik jsi měla vajíček a kolik se jich z toho oplodnilo?

petra878
Stálice 80 příspěvků 17.09.11 10:23

Na hranici? My jsme meli 35% poškozené DNA - od 30% je to prý na PICSI. Oplodnily se nám 2 ze 3 a z obou byly krásný embrya.

Alex01
Kelišová 5801 příspěvků 26.09.11 12:07

Ahojky holky,
zvažuju, že se na Obilňák objednám na Sono průchodnosti vejcovodů, nemáte s tím nějaké zkušenosti?? Co se týče přístupu doktorů a ceny? Protože mě Mudr. poslala zrovna do soukromého CARu, kde za to chtějí 1500 Kč a tak bych chtěla vyzkoušet všechny možnosti, aŤ za jedno vyšetření neplatím zbytečně.

Šampion 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.13 16:31
Poděkování

Dobrý den.Po dvou neuspěšných pokusech IVF v Repromedě jsme dostali tip na CAR Obilní Trh v Brně. Maximální spokojenost s personálem a hlavně lidským přístupem Mudr. Renaty Krajčovičové a Doc.Mudr. Igora Crhy CSc.Po konzultaci nám zjistili pravděpodobnost problému na který nás v Repromedě neupozornili.Po odstranění„ba­nálního“ problému, jsme prodělaly hormonální léčbu s následným IVF a výsledkem je šestý měsíc těhotenství. Ještě jednou MNOHOKRÁT děkujeme a Všem VŘELE DOPORUČUJEME.

Viki09 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.13 17:12
špička

Ahoj všem,
já také chodím do CARu na Obilňák a mohu všem jen doporučit! Vybrala jsem si ho hlavně kvůli tomu, že jsem slyšela, že tam jsou opravdu odborníci a nyní i z vlastní zkušenosti mohu říci, že to je pravda a ke všemu velmi milý, vstřícný a lidský přístup. Byla jsem tam na jednou IUI - bohužel neúspěšném a nyní jsem po transferu po IVF, tak doufám, že to vyjde… Je sice pravda, že tato klinika není tak luxusně vybavena, jak ty soukromé, ale tady přece nejde o nějaký nábytek… Pro mě je důležitý přístup a odbornost personálu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 24 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný souboj Muže roku s ex Robinsonkou pokračuje: „Mlátil mě a podváděl!“

Jeden z nás tady lže, ale já to nejsem! Tohle je přesně věta, kterou se ohání... číst dále >

Matka Daisy Lee je ve vážném stavu v nemocnici. Její dcera se těší na veřejnou soulož!

Uplynul přesně měsíc od požáru v bytě příbramské političky Aleny Ženíškové,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >