Aplikace Včelka na měsíc zdarma: potrénuje slabiny malého čtenáře i dyslektika

  • Komerční sdělení
  • 13.07.15

Čte pomalu, dělá chyby a čas strávený s knížkou není radost, ale utrpení. Že to zní povědomě? Individuální trenér čtení dostane i slabé čtenáře do formy.

*

Ani slabikář a poctivé procvičování automaticky neznamená, že se z dítěte stane dobrý čtenář. Málokoho totiž napadne, že číst se můžete naučit i špatně. To alespoň dokazují mezinárodní průzkumy, podle kterých má až čtvrtina gramotné populace problémy se čtením. V praxi pak nejen školáci, ale i dospělí často bojují s rychlostí a přesností čtení, slabým porozuměním textu a v deseti procentech dokonce vývojovou poruchou čtení – dyslexií.

Slabé čtenářské schopnosti nekazí jen požitek z knížky, ale znepříjemňují i každodenní život, studium nebo výběr zaměstnání. Problémy začínají už ve školní lavici. To si uvědomují právě autoři cenami ověnčené aplikace Včelka, kteří při jejím vývoji těžily ze svých zkušeností z úspěšného projektu Rozečtise.cz. Tentokrát cílí právě na malého čtenáře. Potrénovat čtení s ní mohou i uživatelé eMimino.cz, a to na měsíc zdarma.

Online aplikace Včelka zlepšuje úroveň čtení a pomáhá i při specifických poruchách, jako je dyslexie. Přestože je trh výukových programů plný, od ostatních aplikací, her a videí se Včelka podstatně liší. Funguje totiž jako individuální trenér čtení, který se přizpůsobí potřebám každého dítěte.

Včelka sama diagnostikuje problémové oblasti čtení a navrhne seznam cvičení, který se zaměřuje právě na slabiny malého čtenáře. Procvičí písmena, slabiky i náročnější text pro starší studenty. Výuka je doplněna o sadu her, které lze jednoduše přidat do seznamu cvičení.

Včelka byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky pro poruchy čtení, proto odpovídá potřebám nejen slabších čtenářů, ale i dyslektiků. Rodiči poskytuje nástroj, pomocí kterého problémům dítěte snáze porozumí. Aplikace je přehledná a uzpůsobena tak, aby ji dítě mohlo ovládat i bez asistence dospělého.

Interaktivní forma aplikace je vhodná zvlášť pro ty, kteří u klasického procvičování ztrácí pozornost. Jak potvrzuje uživatelka Lenka: „Davču prostě číst nebaví (2. třída a čte strašně (ADHD)), ale na procvičování s Včelkou se těší, tak snad ho to brzy neomrzí. A hlavně, když se slyšel na nahrávce, sám se zděsil a to je, myslím, ta největší motivace.“

Knížka nebaví? Redakce eMimino.cz si pro vás připravila unikátní kupón, se kterým můžete trénovat čtení celý měsíc zdarma.

Jak to funguje?

  1. Zaregistrujte se na stránkách Včelka.cz
  2. Projděte si s dítětem orientační diagnostiku.
  3. Včelka automaticky vytvoří seznam cvičení na míru vašemu dítěti.
  4. Aplikace sama přizpůsobuje obtížnost cvičení na základě zlepšení dítěte.