Kdo se chystá na cesty, ať si sbalí i džus.

  • Komerční sdělení
  • 07.09.15
*

Pokud balíme věci na cestu s dítětem nebo vyrážíme na obyčejnou procházku, musíme vždy pamatovat na to, abychom naší ratolesti přibalili něco k pití. Podle stáří dítěte můžeme zvolit lahve a hrnečky různého druhu. Nejdůležitější je přitom pohodlí.

Pokud naše dítě ještě nezvládá pít z hrnečku, je třeba přelít džus do uzavíratelné lahvičky s dudlíkem. Nezapomeňme však na to, že je třeba koupit zvlášť lahvičku určenou na džusy a zvlášť tu na mléko nebo kaši.

Další fází může být hrneček s brčkem. Na trhu je celá řada barevných hrnečků s brčky a zavíracím systémem. Jedná se o velice komfortní řešení. Děti se velice rychle učí pít brčkem, a navíc je pití brčkem bezpečnější a snižuje riziko zakuckání. Pití brčkem má i další výhody. Používání obličejových svalů významně ovlivňuje vývoj řeči u dětí. Jinak řečeno, je to nácvik řeči!

Dalším řešením je hrneček, který neteče. Naše děti se velice rychle chtějí osamostatnit. Pozorují rodiče, chtějí používat nůž, vidličku a pít z hrnečku. Častým výsledkem této samostatnosti je bohužel rozlití džusu všude kolem sebe a nutnost převlečení dítěte. Právě v takovém případě je užitečný hrneček, který neteče. Takový hrneček je vybaven uzávěrem speciální konstrukce, která zabraňuje vytékání džusu. Díky tomu dítě může nejen pít, ale i mávat oblíbeným hrnečkem během hraní.

Větší výzvou mohou být pyré, protože mají podstatně hustší konzistenci a obyčejné brčko je nemusí zvládnout.
Naštěstí máme na trhu celou řadu pyré ve speciálních obalech pro děti. Tyto obaly mají širší a zároveň bezpečnější uzávěr, díky kterému mohou děti pít i nápoje hustší konzistence. Navíc je možné pyré opět uzavřít a zbytek vzít s sebou na další cestu.

Více informací ZDE

Témata článku