Řachanda – pohádka, ve které si najde každý něco

  • Komerční sdělení
  • 29.02.16
*

Do kin konečně dorazila nová pohádka Řachanda, která se pyšní nejen plejádou skvělých českých herců. Kromě takových jmen jako je Bolek Polívka, Jan Hrušínský, Petr Čtvrtníček, Oldřich Kaiser, David Novotný nebo Ester Kočičková se ve filmu objeví také například spousta nadpřirozených bytostí.

Bytostem, které žijí v kouzelném Černém lese, vládne Paní lesa. Tu ztvárnila Vilma Cibulková. „Paní lesa je nádherná postava, protože touží naučit člověka vážit si přírody a respektovat přírodní zákony, na což my už jsme samozřejmě zapomněli. Jsem matkou všemožných skřítků, dryád a bytůstek, které mi v tomto snažení pomáhají,“ vysvětlila herečka.

Mezi kouzelnými bytostmi se v rolích zelených dryád objevila například i Šárka Vaculíková, Michaela Zemánková, Anna Stropnická nebo její sestra Františka. „V maskérně jsme trávily vždycky několik hodin před samým natáčením. Maskéři na nás natírali latexovou gumu, která když zaschla, vytvořila takovou druhou kůži. Taky jsme nosily kontaktní čočky a pak v tom všem běhaly po kmenech stromů, střílely jsme z luku… Byla to hodně zajímavá zkušenost,“ popsaly náročné natáčení herečky.

Tři hlavní postavy princezny a dvou zlodějíčků ztvárnili mladí herci Denisa Pfauserová, Vladimír Polívka a Aleš Bílík. „Moje princezna je rozmazlená a často říká: Nechci, nechci, nechci! Ale ony se vždycky líp hrají takové ty groteskní charaktery než ty hodné princezny,“ řekla herečka, jejímž filmovým tatínkem se stal Jan Hrušínský. „Krále už jsem hrál asi pětkrát a do téhle pohádky jsem šel s radostí. Jen měli maskéři nějaké mimořádně dobré lepidlo, když mi lepili vousy, protože to mi na tváři vydrželo i dva dny po natáčení,“ zasmál se známý herec.

V Řachandě se vůbec poprvé před filmovou kamerou setkali otec a syn Polívkové. „Před kamerou už jsme se s Vladimírem potkali v Manéži, ale ve filmu je to poprvé a jsem za to rád. Hraju tam ohavnou postavu, hloupého sebestředného sobce, který hrabe pod sebe, a takové postavy se hrají krásně a s odporem,“ vysvětlil Bolek Polívka. „Moje postava je zase takový antihrdina, který nejdřív činí a až potom myslí, takže většinou co může, to pokazí. Vlastně to byla moje první pohádka,“ dodal jeho syn Vladimír Polívka.

Skvělý herecký výkon v pohádce předvádí také David Novotný. „Hraju Drvoštěpa, který kácí na cizím, a tak ho Paní lesa potrestá a udělá z něho nešikovného. A nemehla jsou vděčné role. Bylo to sice náročné, někdy až na hranici kaskadérských kousků, ale jsem zvědavý, co na to řeknou moje čtyři děti,“ řekl herec.

K pohádce vznikla také písnička, kterou nazpívala teprve šestnáctiletá Eva Matějovská. „Je to úplně jiný žánr, než běžně zpívám, ale byla to moc hezká práce a doufám, že se z písničky stane hit, který se mnou budou zpívat i děti,“ přeje si zpěvačka. Ostatně posuďte sami:

Řachanda vstoupila do 188 kin v celé republice ve čtvrtek 25. února. Zajděte si na ni i vy!