Chleba přímo od krajánka: Ochutnali jsme nové pečivo Odkolek

V redakci jsme měli možnost otestovat dva nové chleby Odkolek. Mají vysoký podíl žitné mouky a nádherně propečenou kůrku, která láká k ochutnání už na pohled.

Chleba přímo od krajánka: Ochutnali jsme nové pečivo Odkolek Nádherný, voňavý a s tou nejkřupavější kůrkou

Řemeslný, vypečený chléb

Nové žitné chleby obsahují 29 % a 44 % žitné mouky. Mistři pekaři je nechávají volně kynout a díky zářezům je jejich kůrka krásně křupavá. Chleby vám vydrží dlouho vláčné a jako čerstvé. Zvlášť, když je uchováte v plátěném pytlíku. Seženete je zatím pouze v Praze a okolí ve vybraných prodejnách Billa.

Jak nám chutnaly?

Jitka: „Tentokrát se chystám hýřit superlativy. Tenhle chléb si to totiž zaslouží. Už pohled na něj lákal k ochutnání, nádherná barva a vůně, vypečená kůrka, pocit křupání v rukou. Krájení bylo naprosto bezproblémové (a to i po dvou dnech, déle nevydržel, na to byl příliš dobrý).
Předesílám, že miluju pocit zahryznutí a ten mi pevná křupavá kůrka bohatě dopřála. A ta chuť… Ověřila jsem v praxi, že chléb s máslem (a trochou soli) je lahůdkou hodnou králů. Navíc chléb skutečně zůstal vláčný i po dvou dnech. Úžasný chléb, jen doufám, že brzy objevím v blízkosti prodejnu, která ho bude nabízet. Za mne 5 hvězdiček a k tomu 3× podtržených.

Chléb doporučujeme s kvalitním máslemChléb doporučujeme s kvalitním máslem

Zuzka:Miluji chleba s domácí pomazánkou. Je to snídaně, kterou si užívám až s nostalgickou chutí. Jenže rozpékané polotovary ze supermarketových pekáren mi nedělají v dospělosti dobře. Vychutnat tradiční snídani se mi občas povede díky Antonínovu pekařství, kde jsou chleby čerstvé a něco v nich buď chybí nebo přebývá, každopádně mi po nich není těžko.
Když jsem viděla dozlatova propečenou kurku chlebu od Odkolku, neodolala jsem. A ještě stejný večer zaběhla koupit vajíčka i bylinky na pomazánku. Chleba křupe, uvnitř je měkký a nadýchaný. A to nejzásadnější, mohu si ho v klidu vychutnat při snídani, která mi připomíná dětství – je mi po něm totiž dobře. Buď s domácí pomazánkou nebo jen obyčejně s máslem a solí, tak jak ho připravovala babička.

Iva: „Tenhle chleba si vychutnáte všemi smysly, je krásně vypečený už na pohled. Nádherně voní, má dokonale propečenou kůrku, která křupne, když se do ní zakousnete. Střídku má měkoučkou a vláčnou i druhý den.
Kluci mi hned snedli patku jen tak nasucho a já pár poctivých krajíčků s tvarohovou pomazánkou se zelenou petrželkou. Výtečný bude taky s máslem a domácí marmeládou.“

Recept na vajíčkovou pomazánku

  • 1 x klasické pomazánkové máslo
  • 1 x našlehaný sýr President, ideálně s mořskou solí (nemusíte tolik dochucovat)
  • 3 x vařená a oloupaná vejce nakrájená na kousky
  • 2 lžičky plnotučné hořčice
  • pepř a trochu soli
Namažteho vajíčkovou nebo tvarohovou pomazánkouNamažteho vajíčkovou nebo tvarohovou pomazánkou

Značka Odkolek

Odkolkové z Újezdce byli starým rytířským rodem, v historii hojně rozvětveným na českém území. A z tohoto starobylého českého rytířského rodu pocházel František Serafin Odkolek. Ten se původně živil jako tzv. mlynářský krajánek. V roce 1840 přišel do pražského Sovova mlýna na Kampě a oženil se s nejstarší dcerou majitele mlýna Františka Trödla. Pekárna vzkvétala a postupně rostla až do doby, kdy ji znárodnili komunisté. Po revoluci ji opět vzkřísili pekařští vizionáři. Od roku 1994 si na tradičních chlebech a houskách od firmy Odkolek pochutnává zase celá Česká republika.

S čím si ho dáte vy? S mlékem, čajem, nebo bílou kávou?S čím si ho dáte vy? S mlékem, čajem, nebo bílou kávou?

Sledujte novinky značky Odkolek na Facebooku a nově také na Instagramu »

Autor:

My píšeme, vy čtete. Pokud chcete zapřáhnout naše klávesnice, posílejte své tipy na info@emimino.cz. více

Témata článku

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...