Testovali jsme: Nejmenší multifunkční tiskárna na světě

V září proběhla na eMiminu soutěž o novou tiskárnu HP DeskJet Ink Advantage 3785. Tiskárnu, která vytiskne fotky vašich dětí, skenuje a vytvoří kopie důležitých dokumentů, vyzkoušely tři z vás.

Testovali jsme: Nejmenší multifunkční tiskárna na světě

1. Hobitka

Občasná akutní potřeba nějakého tištěného dokumentu začínala být v naší domácnosti logisticky téměř neřešitelným úkolem, pokud člověk nemínil angažovat široké příbuzenstvo. Začala jsem se tedy pídit po vhodné tiskárně, když tu na mě zamrkala soutěž, která slibovala výhru tiskárny. Stačilo počkat pouhý týden a bylo jasno - ono to vyšlo.

Instalace proběhla snadno a bezproblémově (operační systém Windows 7), pouze vložení cartridge bylo trochu namáhavější. Kvalita tisku zatím předčila má očekávání (využila jsem nastavení kvality: Normální). Tisk probíhá rychle (nicméně udávaným 19 stranám / min. zas úplně nevěřím) a není příliš hlučný. I vytištěné fotografie vypadají pěkně.

Oceňuji velikost - vzhledem k tomu, že nás žije 5 v bytě 2 + kk, bojujeme opravdu o každý centimetr. Největší radost z tiskárny mají děti - požadavky mě zahlcují celodenně.

Abych to shrnula - instalace jednoduchá, tiskárna tiskne poměrně rychle a snad i úsporně, všude se vejde. Pro nenáročné domácí použití je poměr cena / výkon super.

2. Adlita

Často tu vidím soutěže a párkrát jsem se i zapojila. Měla jsem štěstí a vyhrála jsem multifunkční tiskárnu. Těšila jsem se na ni, protože přesně něco takového menšího, chytrého a zároveň i pěkného mi chybělo. Často tisknu fotky našich dětí pro babičky. S dcerkou hodně tvoříme, tak se hodí i pro tisknutí různých předloh k vystřihování. Občas potřebuji i něco naskenovat nebo okopírovat. Tohle všechno tahle krasavice umí.

V krabici toho mnoho nebylo, a tak jsem si řekla, že zapojení bude asi jednoduché a ujala jsem se ho sama. Jinak nechávám z lenosti všechno instalovat muže. :-D A ono to opravdu i jednoduché bylo. Jediné, s čím jsem trochu bojovala, byly tonery. Stačilo ji ale vypnout a zase zapnout a už to bylo vyřešené. Sama jsem nevybojovala akorát WiFi připojení s mobilem. E-mail a heslo nejsou k vašemu účtu, ale musíte je dohledat online. To jediné stálo za drobným pokažením mé radosti, jak jsem všechno pěkně zvládla.

Tisk mě mile překvapil. Není nijak super rychlý, ale je kvalitní. Na barevné fotky výborný. Klidně se pak dají dát do rámečku, pokud tisknete na fotopapír. Kopírování a skenování také v dobré kvalitě, jen je potřeba mít předlohu na samostatném listu, který se vloží do tiskárny. Je tedy jasné, že stránku z knihy nenaskenujete, pokud ji nejste ochotni vytrhnout.

Tiskárna je překrásná a perfektně se hodí na bílý pracovní stůl. Je i výkonná a praktická - tiskne přes WiFi z mobilu i přes kabel z PC. Skenování je to jediné, co kazí celkový dojem, protože nejde skenovat z pevné předlohy /např. z knihy/. Toto je ale samozřejmost s ohledem k její malé velikosti. A tak ji doporučuji všem, kteří mají málo místa na stole a potřebují tisknout a skenovat.

Pokud jste náročný uživatel, doporučuji přístroj o třídu vyšší (někomu může scházet dotykový ovládací panel a větší display).

3. Nowuka2

Protože jsem, díky všem mateřským i nemateřským povinnostem, na výhru skoro zapomněla, bylo pro mě už samotné trhání papíru docela překvapením - vyloupla se z něj tiskárna. :-)

Jelikož jsem člověk technicky velmi zdatný, nebudu přece čekat na chlapa. Rozbalila jsem, vybrala jsem perfektní místo, vložila náplně, zapnula, tiskárna se rozsvítila, nainstalovaly se ovladače, tonery udělaly bzzz tam a bzzz zpět. Paráda, tak to bysme měli.

Pak mi to trklo - že ten USB kabel vlastně můžu vypojit, když je to ta wájfáj teknolodži. Otevřela jsem návod. Jasně, nastavení, blabla… nic. Hledání WiFi se nezdařilo. Zkouším tiskárnu posunout o 20 cm doprava. Pokouším se opět najít připojení, opět nic - přitom na mobilu 4/5 WiFi čárek. Můžu zkusit pomocí SSID kódu najít ručně. OK, chce to ale SSID kód, takže hledám na netu, jak najít kód. Nacházím řešení - přihlásit se na stránky poskytovatele a tam to je.

I bych se přihlásila, znát heslo, které neznám ani já, ani manžel a jejich rada „admin“ a „admin“ nefunguje. Píšu na O2 podporu, jestli by mi sdělili SSID kód. Dostala jsem informaci, že „hoši z technické podpory již nejsou přítomni, ať to zkusím druhý den“, takže to vzdávám a vypínám PC. Po 22 h přichází manžel. Přepojujem káblíky v routeru. Stále PC nic nenachází. Pomalu se chystám zvednout telefon a zavolat našemu ajťákovi z firmy, když přichází manžel s dotazem „a nemá tady to na té tiskárně svítit?“. Mačkám tlačítko zápalky a PC okamžitě nachází WiFi. Nejen naši, ale i dalších asi 5 sousedů. No nic, jedeme dál.

Zkusím napsat pár slov, změnit velikost písmen, fonty atd. Za chvíli BEZDRÁTOVĚ tisknu první A4. :-) Hned druhý den přichází výzva jak hrom, poněvadž potřebujeme vytisknout zelenou kartu k autu. Takže barevně a ještě oboustranně. Zkusila jsem si to opět nanečisto. Nicméně tiskárna je opravdu jako pro blbce. Při oboustranném tisku se po vytisknutí první stránky objeví kolonka se zprávou jak správně papír otočit.

Jinak ještě musím uznat, že tiskne fakt hodně rychle - na jednom konci to papír vcucne a na druhém skoro ve stejnou chvíli vyplivne. Ta rychlost tisku mě překvapila asi nejvíc. Co se týká hluku, řekla bych, že je srovnatelný s ostatníma. Tiskárna tiskne a je to slyšet.

Spokojená jsem zatím hodně. Má krásný design, žádná černá bréca, a zabere fakt málo místa. Tisk je ostrý, inkoust ihned suchý, tiskne rychle, instalace je jednoduchá… Teda za předpokladu, že vás napadne zapnout i tu WiFinu hned. :-P

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
450
2.11.17 10:35

Já se omlouvám, ale tohle a deníček? To už si admini děláte doopravdy srandu ne?
Když se objeví nový deníček, tak se těším, že si zase přečtu něčí životní příběh.
Ale TOHLE opravdu nemá s deníčkem co dělat!!!

Dodatek: Pokud admini chcete deníčky takhle zazdít, tak je radši zrušte.

Příspěvek upraven 02.11.17 v 10:42

 • Zmínit
 • Nahlásit
14000
2.11.17 11:12

@azalia Dobrý den,

v deníčcích samozřejmě chceme hlavně příběhy uživatelek. Nově se chceme zaměřit i na rozhovory s uživatelkami (viz deníček s rozhovorem s Tiger-lilly). Každopádně i uživatelské zkušenosti patří do deníčků. Kromě testování tiskáren ale můžete psát třeba i o návštěvě zoologické nebo akvaparku, pro ostatní maminky to určitě bude přínosné.

Děkuji za pochopení a přeji pěkné dopoledne,

Josefina

 • Zmínit
 • Nahlásit
450
2.11.17 12:50

@admin Znovu se omlouvám, ale já mám spíš pocit, že když uživatelky deníčky nepíšou, tak se snažíte uměle něco vymyslet a „šoupnout“ to sem, jen aby tu něco nového bylo. Osobně se domnívám, že je to špatný nápad.
Kategorie deníčků vždy byla vyhrazená zkušenostem a příběhům uživatelek. Proto si myslím, že by sem články od adminů (i když se „tváří“ jako deníčky) patřit prostě neměly.

Příspěvek upraven 02.11.17 v 12:55

 • Zmínit
 • Nahlásit
14315
2.11.17 13:23

Tak já za recenzi děkuji. Přesně takovou tiskárnu hledám a jsem ráda, že ji za mně někdo vyzkoušel.

Jinak mě takovéhle deníčky nevadí. I když možná než v kategorii deníčků by bylo dobré oddělení recenzí @admin

 • Zmínit
 • Nahlásit
14000
2.11.17 13:36

@azalia

Děkujeme za zpětnou vazbu. Ráda bych ještě poukázala na to, že ani tento deníček nepsal admin. Jde o kombinaci tří recenzí od zmíněných uživatelek, které vyhrály tiskárny v soutěži. Netajíme se tím, že bychom rádi uveřejňovali více deníčků ze života. Budeme se snažit pro tuto sekci udělat co bude v našich silách. Své další nápady případně vkládejte do diskuse o deníčcích.

@Netopirek
Děkujeme za napsání i za nápad :) Vlastně tak byla myšlena kategorie „vyzkoušeli jsme“, do které je deníček zařazený.

Josefina

 • Zmínit
 • Nahlásit
141
2.11.17 13:48

Hmmm, hned jsem si našla, že se tiskárna dá na netu koupit asi za 1300, plus tonery taky nejsou nejdražší. Až mi dojde trpělivost s tím mým krámem doma, tak do toho snad půjdu… :think:

Díky za hezky napsanou recenzi :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
2644
2.11.17 17:58

Každopádně i uživatelské zkušenosti patří do deníčků. :D :D

Kromě testování tiskáren ale můžete psát třeba i o návštěvě zoologické nebo akvaparku, pro ostatní maminky to určitě bude přínosné.

:) Fakt můžem? a k čemu je to dobré? Pokud jste si nevšimla, tak jsou zde diskuze na téma cestování, v deníčku budu sotva hledat kde je jaký koupaliště. Nedělejte tady z toho větší binec než tady je.
Promažte staré diskuse, které jsou o ničem, především, ty které se cyklují..ale to je marný

Deníček o tiskárně :) Dobře, pošlu návod na pračku

 • Zmínit
 • Nahlásit
36343
3.11.17 14:02

Já bych teda řekla, že uživatelská zkušenost = recenze a ty už tady mají záložku jinde.

Ale všem je jasné, že jde o reklamu, těm rozumnějším je jasné, že bez reklam to nepůjde - tak to jen držte na uzdě, ať nás nebo nové tváře neotrávíte.

 • Zmínit
 • Nahlásit
18359
6.11.17 13:49
 • Zmínit
 • Nahlásit