2x a pokaždé jinak

Porod

Jak k nám zavítalo štěstí. Venoušek byl tvrdohlavec již v bříšku a nakonec mu to vydrželo až doteď. Byl velmi očekáváný a jak se blížil termín porodu, nemohli jsme se dočkat, až si toho našeho drobečka poprvé pochováme.


1 komentář

Venoušek

Jako nezkušená provorodička jsem se na porod moc těšila a komplikace si absolutně nepřipouštěla. Uběhl termín porodu, Vašika nám pan gynekolog popohnal a vypsal žádanku do porodnice, kdyby se to po Hamiltonovi nerozběhlo, „ale nebojte se, ono se to určitě roběhne“, tvrdil nám po odchodu z ordinace. No, nerozběhlo, takže jsem nastoupila do porodnice, kde mi udělali druhého Hamiltona a čekalo se.

Vašík tvrdohlavec se mě držel zuby nehty. Druhý den jsme absolvovali ještě ultrazvuk a ozvy a na ráno byla už naplánovaná vyvoláčka. V noci mi už bylo tak nějak divně, ve 4 hodiny ráno mi praskla voda a náš tvrdohlavec se rozhodl, že se teda vypudit nenechá a raději půjde sám.

Sestřička mě po sprše odvedla na porodní sál, kde mě nechali přes 2 hodiny čekat v bolestech na studené chodbě, protože se zrovna roztrhl s rodičkami pytel a nestíhali, nebylo ani volno na hekárně, takže mě po vyšetření uložili do maličké místnůstky. V 6 hodin ráno jsme tedy konečně mohla zavolat tátovi a ten za námi dorazil.

Službu tenkrát měla starší porodní asistentka, která byla nepříjemná až zlá,nno, než přijel manžel, měla jsem jí plné zuby a byla ráda, když se ráno služby vyměnily. O oné paní se mi zdálo ještě 6 měsíců po porodu, ale dnes už to vidím trošku jinak, ale to Vám vysvětlím níže.

Nakonec se nám Vašík narodil po osmé hodině ráno s nadvakrát omotanou šňůrou natěsno, okamžitě putoval do inkubátoru pod kyslík. Zažili jsme si plod v ohrožení a nedostatek času pro akutní sekci, jsme rádi, že kluk je v pořádku a nenese si do života žádné následky.

Karolínka

Za 4 roky, letos v březnu jsem se do Kadaně vrátila podruhé. Miminu se opět nechtělo na svět, ale nakonec bylo rozumnější než bráška a Karolínka se po dvou Hamiltonech a den před nástupem do porodnice rozhodla přijít na svět. Jak jsem si přála zažít porod z domova s partnerem po boku od samého začátku, ta naše holčička mi má přání splnila.

Noc byla absolutně klidná, ráno v 6:30 přišel malý: „maminko, vstáváme, už je ráno“, jen co jsem spustila nohy na zem z postele a postavila se, začaly 5minutové kontrakce, manžel se mi smál, jestli už jako fakt rodím. Nakonec jsem ho poslala do práce s tím, že mu dám vědět. Horká sprcha nepomohla, bolesti se stupňovaly, manžel se vrátil domů, odvezl malého k babičce a v 10:30 jsme vyrazili do porodnice.

A kdo byl na příjmu? Moje oblíbená baba asistentka. Vyšetřila mě a suše konstatovala „jedete moc brzy, jste na začátku a my máme zrovna plno, nemám Vás kam dát“. Než jsme vypsali papíry, přišla mě prohlédnout ještě paní doktorka a ejhle, nález za půl hodiny postoupil skoro o pět centimetrů, takže z „jedete brzo“ nakonec bylo „bude to rychlé“. O tom, že se baba s doktorkou o nálezu ještě 10 minut dohadovala, že není možné aby takto postoupil a dokud se nepřesvědčila, tak tomu nevěřila, se snad nemá cenu ani zmiňovat.

Klystýr jsme nestihli, protože nález postupoval rychle. Uložili mě na skládací lehátko v mini místnůstce, kde bylo WC, sprcha a vana, něco jako přípojka k hekárně. Do 12. hodiny jsem to zvládala dobře, ale po 12. to začalo být kritické, byla jsem unavená a přestala to tak nějak celkově zvláda. Nucení na tlačení pořádné a přitom stále „netlačte, ještě je brzy“. Manželovi už také docházel humor a neustále jsme se dohadovali o otevření a zavření okna - on nemohl dýchat, mně byla strašná zima :-) Pak ale začaly Karolínce kolísat ozvy, takže si mě vzala na starost baba, sprdla mě na tři doby, napolohovala a když do mně šáhla, tak prohlásila - „rodíme“, píchla mi vodu a v 13:27 se nám narodla Karolínka.

Baba mě pak šila, odvedla perfektní práci, po prvním porodu jsme pomalu nechodila, pod jejím vedení to bylo všechno v podstatě hned v pohodě. Po ukončení porodu se z báby stala žena. Prý se nemáme zlobit, ale že jim vždycky jde jen o zdraví miminka a proto byla občas nepříjemná. Tenkrát mě ta slova pohladila, ale dnes si myslím, že kdyby byla milá od začátku, bylo by to mnohem účinější. Každopádně se mi o ní už nezdálo a porod Karolínky vnímám jako nádhernou životní zkušenost.

A shrnutí na závěr. Každý porod je opravdu specifický a pokud platí, že druhý je lehčí, tak u mně ne. U prvního mi praskla voda a bolesti přišly až pak, Vašík se narodil za 4 hodiny. Karolínka se na svět hlásila prní bolestmi, voda mi nepraskla, tu mi museli píchat a porod trval 7 hodin a rozhodně byl bolestivější. Co se týče porodních zranění, první byl o 100 % horší na poporodní hojení. U druhého jsem byla téměř hned fit.

Děkuji, že jste dočetli až sem, tak nějak jsme se jen chtěla podělit o štěstí, které mě potkalo v podobě mých dětí.

Hodnotilo 5 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Škurpice
Extra třída :D 10120 příspěvků 19.08.11 07:06

krásný deníček :-) gratuluji k nádherným dětem…a co do třetice? :wink: třeba by „baba“ byla v poho :mrgreen:

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 19.08.11 07:53

moc gratuluji k hezkemu porodu :-)

taky jsem rodila v rijnu v Kadani…ta baba…nebyla to takova pani odhadem tak 45 na kratko???:-)

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16904 příspěvků 19.08.11 08:39

moc hezky napsané.Taky bych šla do třetího :lol:

 
knapek  19.08.11 14:34

tak nějak mi to připada jako by se to stalo už davno.Doufam,že ja nepotkam žadnou babu.Čeka mě za dva měsice druhy porod.U prvniho jsem měla všechny sestry přijemne .Je pravda,že ta babča to na mě malinko take zkoušela ,ale manžel vždy rychle zasahl.Jinak moc krasne děti .

 
lys
Kelišová 6155 příspěvků 19.08.11 14:51

no jo, ty asistentky už zažily takových porodů, že rodička už pro ně kolikrát není člověk, který má zranitelnou duši, ale spíš jen organismus, že kterého je zaživa třeba dostat ven dítě.
Hlavně že máš dětičky zdravé a že už se ti o babě nezdá. Přeji vám všem zážitky lepší, než byl porod, hlavně se mějte rádi.

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 19.08.11 16:28

Knapek, jestli je to ta sama, na kterou jsem se ptala, tak diky bohu za ni! Chytla jsem toho idiota Lukase a ten mi tak zkazil celej porod - viz muj denicek, az to do svych rukou vzala tahle a bylo po problemu. Dokonce me i lidsky hladila po ruce ze to bude dobry :-) i ostatni mlade PA ji moc nemaji v lasce, tak to urcite bude ona :-)

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 19.08.11 21:54

Taky mě napadlo…tak kdy jdete do třetího? :mrgreen: :wink:

S porody jsem to měla taky tak - i u mě byl druhý bolestivější než první, ale člověk brzy zapomene :wink:

Gratuluji ke krásným dětem :kytka:

 
kracmeratko
Kecalka 410 příspěvků 19.08.11 22:02

Díky za ohlasy :-D . Já bych klidně do toho šla i do pětice :lol: :lol: :lol: :lol: , ale uživit všechny radosti by byl mazec :lol: .
A my máme s tím plozením trošku problém, takže teď to necháme volně na přírodě a když se nám ještě poštěstí, děťátko přivítáme (otěhotněla jsem s přirozeně, ale strašně dlouho nám to vždy trvalo, malou jsme chtěli do 2dvou let po Vaškovi a přes dva roky jsme se snažili).

Ahoj Careynko, určitě to bude ona :-). A k Lukášovi se vyjádřit nemohu, neměla jsem tu čest ho potkat :zed: :zed: .

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak jsem hledala // čárky


Reklama