Akvárium

Rodičovství

Hlavní projekt akvárko. Konečně jsme mohli přivézt ty dva tvorečky s vykulenýma očima domů. A tak se u nás opět otevřela otázka, jak koho pojmenovat.

Než se stěhovat, to je lepší vyhořet, říká se. Máte-li naskládat 2 dospělé osoby, 3 děti a jednu psí slečnu do jednopokojového bytečku bez balkónu, to potom čekáte na stěhování jako na smilování. Kdo by si nepřál pěkný baráček s bazénem?!

Jenže ty malé papírky a trocha kovu interpretovány číslicemi na účtu velmi zasáhnou do vašeho „movitostního osudu“. Procházeli jsme možnosti, počítali a přepočítávali, řešili, až dořešili. Byt musí stačit. Konečně jsme narazili na ten nejsprávnější a stěhovací chaos byl zahájen.

Výhoda toho, když jste průměrný český nemajetník v podnájmu, spočívá v tom, že těch pár hadříků, spotřebičů a sportovních potřeb zvládnete přestěhovat s dohora naloženou octávkou combi dvakrát na otočku. Pardon - třikrát. Nesmíme zapomenout na převoz dětí, psa a mé maličkosti.

Budeme se tvářit, že se manželova poznámka: „Chvílemi jsem se zamýšlel, či se mám ještě jednou otočit a přestěhovat i vás,“ vůbec neuskutečnila a odlétá vzduchem někam do zapomnění. Nazvala bych to mužským talentem na „nejméněvhodnost“. Aneb vytvoření té nejméně vhodné věty v tu nejméně vhodnou chvíli.

Stejně tak jako další - raději se tvařme také neuskutečněná - otázka, která navíc byla položena s nepřehlédnutelnou nadějí v očích: „Chceš stěhovat všechno oblečení, nebo to už po dětech nezapneš a můžeme něco vyhodit?“

Říká se, že po přestěhování je třeba „pokřtít“ každý pokoj. Ano - i u nás k tomu došlo. Jenom jsme křtili mírně jiným způsobem, než je původně v tomto významu schováno - a to spánkem. Tuším, že není místo, ve kterém by některé dítě, pes, nebo někdo z nás dospělých, alespoň jednou neusnul.

Dvojčatům rostou zoubky, navzájem se budí a budí i Aničku - prý je dětský pláč nastavený tak, aby vzbudil jenom maminku a ne další děti nebo tatínka, haha, kdo to vymyslel?! Jak tedy vážně spíme? Jsou tři pokoje, tři děti, dva dospělí a jeden pes. Se správným použitím správného kombinačního vzorce si můžete udělat představu o organizaci našeho spacího pořádku. A to prosím máme vlastní luxusní ložnici. Třeba ji někdy v budoucnu využijeme čistě pro nás dva. Doufejme…

Dvojčata už lezou, starší breberka chodí a když se zrovna nespí, je u nás veselo. Pro jistotu před každým praním důkladně prohlížím buben, abych někoho nedopatřením nevyprala. Podobným způsobem probíhá každé spouštění myčky, trouby a občas hledím ze zvyku i do záchodové mísy…

Při odjezdu přepočítáváme dudlíky, čepičky, plyšové hračky, botičky a přiznám, občas i děti samotné. Člověk by řekl, že v počtu tři to není ještě tak nutné. Co má říkat chudák paní učitelka ve školce? Jenže v tom balícím a nakládacím chaosu hrozí, že bychom si jako rodina mohli nedobrovolně vyšvihnout hlavní role ve filmu Sám doma po Česku. A na to by se česká sociálka dívala zřejmě méně benevolentně, jako v americkém originále.

Naštěstí zdárně a v plném obsazení jsme víkend na chatě absolvovali a ve stejném počtu - trochu váhám, jestli by byl větší problém, kdyby u nás po víkendu někdo chyběl, nebo přebýval - jsme se vrátili zpět.

Po pobytu v přírodě člověk zjistí, jak moc doma chybí nějaká ta fauna a flóra. Někdo by řekl, že náš počet je přinejmenším dostačující. Přesto - vlastně ani nevím, jestli od Marka, nebo ode mne - u nás padl návrh pořídit si akvárko. Můj švagr je pan akvarista, rybičky, to je jeho největší koníček. A tak jsme dotazy směřovali k němu.

Došli jsme k závěru, že bude nejlepší pořídit si dvě zlaté rybky do středně velkého! nekulatého! akvária. Pro ty, co to nevědí, kulatá varianta je prý pro rybičky to nejhorší. Další užitečná rada tkví v pravidlu, že čím menší akvárium, tím více práce. Ne, vážně jsem to nespletla. Prý potvrdí každý akvarista.

Zařizování akvária se u nás stalo největším a nejdůležitějším projektem. Nevadí, že děti nemají hotový pokojíček, stejně jsou ještě malé. Kuchyň ještě na výměnu také počká. Ale akvárium - to musí mít vlastní inženýrský i designérský projekt a nesmí chybět vyjádření statika. Filtrovací systémy, to je vám, prosím, věda. Světlo, ohřívač, stabilizátory vody, akvarijní flora a především ty kamínky - ty přece musí ladit se záclonami.

Po zařízení nastalo 7 dní čekání na vytvoření mikrobiologického základu našeho akvária. Poté jsme konečně mohli přivézt ty dva tvorečky s vykulenýma očima domů. A tak se u nás opět otevřela otázka, jak koho pojmenovat. Menší sameček bude… Bernard - blesklo mi okamžitě hlavou. A samička? Tu už přicupitala Anička. Celá rozzářená ukazuje prstíkem na akvárium a říká - Liiiba (čtěte Ryba).

„To je rrrrryba,“ dodává Marek.

„Ale víš co, Ani, můžeme jí říkat Líba.“

To nebylo tak těžké…

Marek, Tereza, Matilda, Anna, Soňa, Marek II., Bernard a Líba - to jsou prosím jména našich rodinných členů. VŠECH ČLENŮ!!! Alespoň zatím…

Hodnotilo 39 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
maminka201  19.03.16 00:08
:P :P :P :potlesk:
 
Leenuska
Závislačka 2531 příspěvků 19.03.16 06:17

Moc pěkné, nás stěhování čeká až v létě, doma je nás pět- psí kluk, dvojčata, já s chlapem. My se budeme stěhovat z vlastního (malý být),kupujeme větší byt, jsem usoudila že s dvojčaty a se psem to ve 2+1 už fakt nejde. ;)

 
Azzii
Stálice 64 příspěvků 19.03.16 07:09

:palec: Nechapu, kde beres cas na psani denicku, kdyz mas doma s detmi jiste casto rodeo. Klobouk dolu a pis dal! :mavam:

 
Ivulee14
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 19.03.16 08:15

Opět krásný deníček. A to stěhování závidím, my jsme se takhle lehce stěhovali s manželem a psem z prvního 1+1, stačilo nám taky 3× otočit osobák. Pár měsíců zpátky jsme se ale stěhovali ze 2+kk v Praze zpátky za rodinou na Moravu a s jedním členem rodiny navíc a to už jsme potřebovali dodávku a plně naložené auto. A do roka nás to čeká znovu, tentokrát už konečně do vlastního a jen v rámci Moravy - z našeho romanticky vysněného maloměsta s bytem v RD, kde jsme zjistili, že nám ty statisíce lidí a ruch velkoměsta hrozně chybí do 4+1 s lodžií na sídlišti v Ostravě..Manžel tentokrát slíbil, že objedná stěhováky a já doufám, že už to bude konečně poslední stěhování..

 
Lenka 80  19.03.16 10:12

Ten cas na denicky taky nechapu.ale byl pekny jako vsechny :-) pis dal :-)

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 19.03.16 11:07

:lol: pěkné :palec:

 
nanoBETA
Kecalka 321 příspěvků 19.03.16 11:09

Super,

hrozně se mi líbí, že sem zavádíš trochu jiná témata. Jasně, že takové nejsou všechny deníčky, ale naprostá většina ano, a už mě nebaví číst po x-té o porodu, nebo o tom, jak kdo otěhotněl :mrgreen:. Do porodů a rodičovství sem tam zabrousíš, ale není to celý deníček o tom, kdy začaly kontrakce, jak jsi jela do porodnice a jak sestoupila hlavička. Taky nechápu, kde bereš ten čas, ale jestli to bereš jako relax a místo pouštění televize si odskočíš sepsat deníček, tak fakt super. Těším se na další :mavam:

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 19.03.16 12:13

:P Opět Plný Počet :palec: v tématu stěhování klidně pokračuj. I u nás je aktuální, tak se to čte jedna báseň :palec:

 
Zuzu02
Stálice 53 příspěvků 19.03.16 13:13

Moc pekne napsane :) Taky bych se stehovala, ale bohuzel jeste si musime chvilku pockat, nez se vratime na tu nasi krasnou jizni Moravu

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 19.03.16 13:17

Super :palec:.

 
kolgabora
Stálice 57 příspěvků 19.03.16 13:25

@Blešík Děkuji :mrgreen: Nevím ale, co bych ke stěhování dodala - mě hnala ta síla, že stávající stav byl opravdu dlouhodobě neúnosný. Tedy celé mi to nepřišlo tak hrozné.

Pro ostatní - času mi deníčky moc nezaberou. Píšu to tak spontánně, že je to hned - ani nevím jak. Ve chviličkách relaxu, uvařím si k tomu čaj a odprostím se od toho chaosu. Je toho dost, ale když se najde nějaký systém a má vše režim, dá se to zvládnout :). Umím si do budoucn představit ještě další :lol:. Opravdu však do budoucna, no uvidíme. ;)

Příspěvek upraven 19.03.16 v 13:26

 
renule121
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 19.03.16 13:42

Ty Tvoje deníčky jsou fakt pecka :palec: Tvůj muž mi svým humorem trošku připomíná toho mojeho. Něco jsem se už od něj ale přecejen naučila a občas taky dostane čočku v podobě vtipného komentu :mrgreen: A ty jména taky pecka.. Líba a Bernard :mrgreen: :palec:

 
Naruby
Povídálka 13 příspěvků 19.03.16 14:40

:palec: :lol: super! Díky za úsměv na tváři

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 19.03.16 22:13

Podle mě zatím tvůj nejlepší deníček :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Jana Martinková
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 21.03.16 17:36

Krásný vtipně napsaný deníček. Stěhování je vždy náročné, to je skvělé=, že jste to tak zvládli.

 
Alternativa
Kecalka 235 příspěvků 25.03.16 01:09

Krásně napsané. Proběhl mi mraz po zádech při pomyšlení na stěhování… Když pominu haldu věcí, nábytku a nás. Máme ještě tři akvária 400 l, 100 l a 20 l… :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama