Zrcadlo

Rodičovství

Děti, to jsou i starosti, problémy, bolístky a trápení. Především ale neopakovatelné chvilky plné veselých, radostných a úsměvných chvil, které bych nikdy za nic nevyměnila. Tentokrát v našem životním příběhu získalo svou roli právě zrcadlo.

Na jednom břehu je pasáček ovcí, vlk, koza, zelí a lodička. Vlk by rád sežral kozu, koza si dělá zálusk na zelí. Do lodičky může pasáček vzít jen jedno zvíře nebo zelí. Dvě zvířata nebo zvíře a zelí se na lodičku najednou nevejdou. Jak dostane pasáček vlka, kozu i zelí na druhou stranu tak, aby na jednom břehu nikdy nebyla koza s vlkem nebo se zelím bez dohledu pasáčka?

Toť známá dětská hádanka. Podobné hádanky vytvářelo každodenní opouštění domu na „venčení“ a návraty naší smečky tvořené dvojčaty, o rok starší holčičkou a psem. Pasáčka představovala milá sousedka v důchodu, která byla ochotna pomoci s organizací odchodů a příchodů. Na oplátku dostávala pravidelné dávky mlék a minerálek z Kauflandu s dovozem až do bytu.

Tipuji, že lodička, do které se více jak „jedno zelí s pasáčkem“ nevejde, je pořád větší než náš (teď už bývalý) výtah.

Vlk, koza a zelí jsou prosím v příběhu tři dítka - Anna, Soňa a Marek. Samotný však nemůže zůstat vlk, koza, ani zelí, a to bez ohledu na to, s kým by místo sdíleli. Jeden z břehů tvoří 3. patro v panelovém domě, druhý přízemí.

Já bych se v příběhu nazvala převozníkem, krotitelem šelem, přenašečem těžké váhy a oblíkačem. Nevěřili byste, jak rychle se dokáže oblečené dítko svléknout za dobu, kdy oblíkáte další. I z těchto důvodů jsme se rozhodli nový byt pořídit v přízemí.

Nyní už „venčení“ tak dobrodružné není. Zato si užijeme spoustu jiného dobrodružství - od cigaretového kouře z ulice, po cvrčka zalezlého za skříní, pro kterého není přízemní okno dostatečně vysoko. Upřímně - čert to vem. Nové rozměry bytu a usnadněné odchody a příchody všechny nedostatky s přehledem přebijí.

Za podobného provozu se ženská přirozenost, spočívající v touze vypadat co nejkrásněji, někam vytrácí. Já sama bych tenkrát v paměti nevylovila, kdy jsem se naposledy nakrucovala před zrcadlem. A tak po stěhování trvalo ještě několik týdnů, než mi došlo, že mimo malé zrcadélko v koupelně doma žádné není.

Velké zrcadlo do bytu patří - opticky ho zvětší a působí pak o kus útulněji. Tak netrvalo dlouho a konala se návštěva obchodu IKEA. Možná jsem se nechala mírně unést. Vybrali jsme to největší z největších. Mimo zrcadlo jsme naši domácnost obohatili o barevné věšáčky, umělohmotné „krabice“ na hračky, lampičku a dvě plata čajových vonných svíček. Také se musím zmínit o třech malých tužtičkách, bez kterých se - každý zde nakupující ví - z obchodu IKEA neodchází.

Věřte, že matka více jak jedné ratolesti, vycvičí své periferní vidění do míry, že by mohla svoje zorné pole porovnat s rozsahem úhlu koňského vidění. Se zrcadlem těchto rozměrů tak získáte pocit, že se vaše děti rozmnožily. A občas, pokud bych měla spoléhat pouze na zrak, bych se pro dítě vydala přesně na druhou stranu bytu.

Naštěstí - když ne na zrak - na sluch se můžete spolehnout. Ten si matky vycvičí téměř k dokonalosti. Koho by to překvapilo. Vždyť taková matka je nucena naučit se rozlišit všechny druhy dětského pláče a vytvořit si vlastní frekvenční spektrum, ve kterém se pláč nedůležitý od toho důležitého často liší pouze o desetiny hertz.

Navíc z hlubokého spánku vás najednou dokáží vytrhnout i zvuky, které se sotva blíží jednotkám decibelů. Následně se naučíte rozumět „větám“, které pro běžného smrtelníka zní přibližně jako „babbaabbbbabu­babulaluli“. Poté tak už není problém rozpoznat, v jakém pokoji se které křičící dítě zrovna nachází, a co přesně jeho křik představuje.

Změna, která u nás doma nastala, spočívá především ve šlechtění mého muže. Člověk by řekl, že zrcadlo je doménou žen. U nás však větší zalíbení v pózování našel Marek. Ne však tu největší.

Psi podle výzkumů nepatří mezi zvířata, která by poznala svůj odraz. Nepochybuji, že tomu tak je. Naštěstí naše Matylda zvládla během krátké doby pochopit, že onen další pejsek, který se tam někde za sklem nachází, není dobrý parťák na hraní.

Sonička s Marečkem jsou na tom zatím o něco hůře a tedy získávají prvenství v době strávené před zrcadlem. Možná to je částečně způsobené tím, že vyrůstají i s Aničkou ve třech. Další děti jim tedy přijdou jako něco přirozeného. A zřejmě vůbec nevadí, ani když jsou trvale uvězněny v zrcadle.

A tak nezbývá než se na nich zasmát a doufat, že až pochopí zrcadlový princip, nebudou jim dvojníci chybět do party. Šest jich vážně neplánujeme. Ťuk, ťuk, ťuk…

Děti, to jsou i starosti, problémy, bolístky a trápení. Především ale neopakovatelné chvilky plné veselých, radostných a úsměvných chvil, které bych nikdy za nic nevyměnila. A přesně takový obraz od doby, co mám svou velkou, veselou rodinku, vidím v zrcadle vzpomínek každého dne.

Hodnotilo 32 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 25.03.16 00:33

Hezké povídání o zrcadle z ikey :D. Otec dětí v příběhu nefiguruje? Trochu mne zmatl ten začátek s převozníkem, ovcí, vlkem, zelím…zajímavé přirovnání rodiny :D

 
Alternativa
Kecalka 235 příspěvků 25.03.16 00:45

Hezké, vtipné, pravdivé…

 
nanoBETA
Kecalka 321 příspěvků 25.03.16 00:56

Super :palec:. Jenom se obávám, že to je pro některé tu (tím se nechci povyšovat, nebo někoho dotknout, soudím podle diskuzí, které jsem měla možnost číst) příliš intelektuální :mrgreen:. Tedy připrav se na to, že možná nebudeš pochopena. Ale nevadí, vážně je to moc pěkné a pravdivé :hug:

Příspěvek upraven 25.03.16 v 00:58

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 25.03.16 01:04

@nanoBETA to že jsem se zeptala, proč v příběhu nefiguruje otec dětí a s nadsázkou a ironii napsala, že je to hezký příběh o zrcadle z ikey hned ze mně dělá člověka, který postrádá intelekt? :potlesk: :mrgreen: děkuji za info asi mně znáš mnohem lépe

Příspěvek upraven 25.03.16 v 01:05

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 25.03.16 01:10

:cert: začínám být znechucena, zde něco komentovat, protože se tu vždy najde „chytrá horákyně“, která ví vše lépe a ačkoliv udajně nechce si zde masíruje své ego :jazyk:.

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 25.03.16 01:10

Hezké, i v jednu v noci jsem se pobavila, i když na to skoro už nevidím :lol:…Jinak otec dětí je Marek a ten se před zrcadlem vykrucuje nejvíc, teda víc než žena :lol:

Příspěvek upraven 25.03.16 v 01:14

 
nanoBETA
Kecalka 321 příspěvků 25.03.16 01:20

@MiaRimonta Nezlob se, nechtěla jsem na nikoho útočit, ale teď jsi se stala potrefenou husou :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (a myslím to jako slovní obrat, nenazývám tebe husou)

Psala jsem tu, že soudím podle různých starších diskuzí, tedy mám na mysli velkou část hodnotících, které se tu ještě do budoucna objeví. Neměla jsem na mysli tebe, ale když už jsi se tak dobrovolně přihlásila, dělá na mě tvůj příspěvek dojem, že jsi také nepochopila. Ale možná jsi se jenom tak špatně vyjádřila. Přeji dobrou noc, protože už je na mě vážně pozdě ;)

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 25.03.16 01:28

@nanoBETA :potlesk: :D tak jak jsi nepochopila mou ironii z komenáře, tak zase já nepochopila, že nenarážíš na muj jediný komentář. :potlesk: potrefená jedině těhotenskýmy hormony :palec: dobrou noc :dance:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 25.03.16 01:40

Krasny :kytka:

 
Nikolettka1
Stálice 96 příspěvků 25.03.16 02:01

Pro zakladatelkou - Terezko, jsem Vaše velká faninka! :palec: cokoliv napíšete hltám jako málo co!!! Vždy se tesim na vaše nové deníčky. Opět jste nezklamala a já budu usinat s úsměvem na rtech :potlesk:
Prosim kdybyste někdy náhodou vydávala nějakou knihu mohla byste mne upozornit?! :hug: Jen tak dál!!! Přeji krásné Velikonoce celé Vaší rodině :kytka:

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 25.03.16 07:01

:lol: parádní čtení po ránu. Opět plný počet :kytka:

 
Pov
Kecalka 204 příspěvků 25.03.16 07:11

Krasne napsane :kytka:

 
evill
Závislačka 3576 příspěvků 25.03.16 08:13

Pokud muzou spolu sdilet misto koza, zeli i vlk, jen nemohou zustat sami, das kozu, vlka i zeli do vytahu na jednom brehu ve 3 patre a privolas je na druhem brehu v prizemi. :pankac:

 
Lutonka  25.03.16 08:21

Normálně jsem se znovu zapotila nad řešením té hádanky, i když o to v deníčku v podstatě nešlo :lol: Moc hezky napsané, klidně to mohly být deníčky dva - jeden o logistice dětí a druhý o zrcadle ;)

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 25.03.16 11:32
:pankac: :palec:
 
petruše33
Kecalka 117 příspěvků 25.03.16 12:05

Moc hezké psaní…a děkuji za připomenutí tohoto kvízu…dáme si ho hned po obědě :mavam:

 
Heivka
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 25.03.16 12:07

Moc hezky napsané, syn se před tím klukem v zrcadle stydí. :mrgreen:
Jinak tyhle přesunové hádanky mě taky čekají. Máme malý výtah, vejde se tam kočár pes a já. Teď mi přibyl druhý pes a možnost, že bych starší čubu posílala po schodech nejde, ona je návštěvní typ. Jak vidí otevřené dveře, jde tam loudit :cert:

 
Veru-nka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 25.03.16 12:42

Opět super počteníčko :kytka:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 25.03.16 12:56

:pankac: :potlesk: Pěkný deníček a je super, že matka s dětmi ještě dokáže i přemýšlet :D

 
Mataka.p
Povídálka 42 příspěvků 7 inzerátů 25.03.16 13:55
:P :potlesk: :palec: :srdce:
 
eva mrazova
Kecalka 102 příspěvků 25.03.16 18:19

Pěkně napsané. Konečně něco bez papáníček, zlobeníčka, snaženíčka, mršek spermijek apod. Další podobné prosím! :potlesk:

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 25.03.16 18:53

Si to prectu pozdejc, ted si lamu hlavu nad kozou, zelim a vlkem - vim, ze jsme to resili a ja neviiiiiim reseni!!!

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 25.03.16 20:43

Tak jsem měla pocit, že jsem zhulená, když jsem začala číst o zelí a vlku… :lol: naštěstí jsem začala znovu a pochopila. Moc hezké, příjemně napsané. A mimochodem, tu hádanku vůbec neznám..tedy jdu číst ten začátek potřetí :kytka:

 
kolgabora
Stálice 57 příspěvků 25.03.16 22:36

@Nikolettka1 Mockrát děkuji, ale obávám se, že mě přeceňuješ. Každopádně také přeji tobě i celé rodině krásné Velikonoce :)

Ostatním také děkuji za přečtení a pěkné příspěvky, potěšily ;) Psali jste sem i o hádance na začátku, není to pro deníček podstatné, ale myslela jsem, že to je takové známé a všichni znají řešení. První se převeze koza, potom se jede pro zelí. Poté převozník převeze kozu zpět a nabere vlka. A nakonec se vrátí pro kozu.

Všem přeji pěkné prožití Velikonoc a i když my - maminky - si ani na státní svátky volno vzít nemůžeme, přeji, abyste je všechny prožily v kruhu rodinném a v rodinné pohodě ;)

Příspěvek upraven 25.03.16 v 22:37

 
Mishullka  26.03.16 15:45

Moc pěkné :) Se zrcadlem a dvojčaty jsem slyšela taky zajímavou historku. Dva chlapci, jednovaječná dvojčata, nemohli dlouho pochopit, že v zrcadle není uvězněný bráška, ale jen jejich odraz.
A historka se psem: V dřívějším bydlišti jsme měli výtah se zrcadlem. Náš pes, malý gaučák, přes rok celou cestu provrčel, frajer jeden.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama