Voda

Rodičovství

Jedna z nejkrásnějších možností, kterou vám nabízí mateřství, je právě možnost odžít si dětská/dospívající léta znovu. A tak jsem velmi zvědavá, jaké přezdívky si jednou vyslouží naše dítka. Jaká randící fiaska čekají naše holčičky. Ve kterých rolích se ocitne náš synek. Děti to je radost, slýchávám často kolem sebe. Je to ale vždy ta nejprvnější asociace, která vás napadne? Co si spojit se slovem děti? Děti to je...

Je zvláštní, jak si lidský mozek dokáže spojovat slova, obrazy, tóny, vůně,… s něčím, co k sobě logika nepřipojí. Možná jsou některá spojení zcela náhodná. Někdo tvrdí, že všechny asociace souvisí se vzpomínkami a zážitky, i těmi, které si sami nevybavíme.

Pokud tomu tak je, přála bych si vzpomenout na každý ten okamžik… U některých spojení ale význam rozhodně skrytý není. Zcela jistě a přesně vím, že od jisté příhody ze školních let nikdy nesedám do trávy bez důkladné kontroly terénu.

Rozsednutí šneka při svačinové pauze během školního výletu, s následovným neplánovaným „namočením“ ruky do psího výkalu při pokusu o rychlou záchranu ubohého tvora, kalhot a vlastního pozadí, není zážitek, který byste si chtěli zopakovat. A to i přes to, že vám už není 20, máte 3 děti a manžela.

Bez ohledu na to, jestli se mohu klasifikovat jako duševně vyspělá osoba, či nikoli - „lichotivá“ přezdívka „hovniulitka vražedná“ již navždy vytvořila nervové, či informační - omluvte prosím mou (ne)znalost biologie - spojení v mém mozku.

Další zcela nezapomenutelná asociace souvisí s návštěvou jednoho nejmenovaného kina, které můj tehdejší spoluúčastník našeho rande opustil přímo uprostřed promítané romantické komedie. Jako vsuvku s dobrou radou pro všechny mladší ročníky doporučuji, nevydávejte se v takovém případě protějšek hledat a především opravdu v takovém případě nezapojujte do pátrání celý zdejší personál.

S odstupem času se tomu sice od srdce zasmějete, ale prožití několika dalších školních let jako „veřejně známá“ osoba, která donutila ubohého mladého chlapce k zběsilému úprku z kina, a poté zalarmovala „půlku města“ při jeho následovném odchytu za účelem dokončení rande, je zcela nevyhnutelným důsledkem. Vysvětlujte poté, že jste měly čistě strach, že se mu něco přihodilo. (Kdyby to někoho zajímalo, důvod náhlého odchodu jsem se dosud nedozvěděla.)

A tak jsem velmi zvědavá, jaké přezdívky si jednou vyslouží naše dítka. Jaká randící fiaska čekají naše holčičky, jestli se synek ocitne v roli statného útěkáře, nebo bude raději čelit „zabijáckým a hrozivým“ spolužačkám…

Jedna z nejkrásnějších možností, kterou vám nabízí mateřství, je právě možnost odžít si dětská/dospívající léta znovu. V mém případě hned na tři způsoby - způsob à la Anna, způsob à la Soňa a způsob à la Marek. Do těch dospívajících let máme ještě času dost.

V posledním čase prožíváme krásné exkurze do malého-velkého světa. Světa fantazie, světa nadšení, světa bezpečí, světa barev,… u posledního bodu bych se ráda pozastavila, neboť se tento duhový dětský svět nedávno přenesl do našeho reálného světa. A tak jsme byli s mužem nuceni v reálném světě peněz, neplánovaně sáhnout do poslední rezervy a stěny opět přemalovat podle našeho vkusu.

A to jsou přesně ty chvíle, kdy se vám krásné spojení DĚTI, TO JE RADOST, samovolně promění na zcela ironické HMMMM, DĚTI, TO JE TEDA RADOST. Neuběhne ale ani minuta a už je opět milujete nadevše. A tak se tato asociace v průběhu vteřin, minut, hodin, dnů, měsíců, let mění.

Děti, to jsou sladká čisťounká miminka, spinkající v kočárku. Děti, to jsou proplakané noci a poblinkané dupačky. Děti, to je úsměv a pláč. Děti, to je,… Kdo ví, kolik dalších výrazů v průběhu života dosadím.

Nyní mám však zcela jasnou, převládající a v čase před dětmi nepochopitelnou asociaci: děti, to je voda. První pocity v těhotenství, jsou, jako by ve vás plavala malá rybička - žel tato rybička příliš žbluňká a to váš žaludek ve většině případech dlouhé týdny nesnáší příliš dobře.

Porod je také nevyhnutelně spojený s vodou. K miminku neodmyslitelně patří koupání, praní, vyvařování, umývání,… To pravé „vodové“ období však přichází až později. Vylité čajíky, polívky, džusíky,… jsou ve svém množství bytu a jeho linoleovým podlahám téměř neškodné. Dětmi rozlitý kýbl s vodou při jejich likvidaci už však pro byt zcela neškodný není!

Zmáčené roláčky až po pupík při obyčejném umývání rukou, by někomu mohlo přijít jako mistrovské dílo. Věřte ale, že pro děti je to hračka. Stejně mistrovský výkon předvedla nedávno naše nejstarší, která si za parného slunečného dne dokázala zmáčet kalhoty při pádu do snad jediné kaluže na celém sídlišti. Zmiňovaná kaluž měla rozměry menší, než dcerky koleno a nacházela se na jinak zcela rovné cestě.

Vylitý bublifuk v kočárku dvojčat, do kterého Áňa běžně nedosáhne, rozlitý nočník v naší posteli, který se normálně nachází v koupelně, koupání Marečka v psí misce a ovladač na TV poklidně si ležící na dně záchodové mísy, dotvořují dokonalou atmosféru našeho vodového období.

Dětský dudlík, nacházející se v akváriu zřejmě naaranžován jako nová dekorace pro rybičky, opět dokazuje „rčení“: děti, to je voda. Alespoň pro naši domácnost. Těžko říct, které z našich dítek má takový smysl pro „akvarijní design“. Kam toto ještě povede? :D

Nedávno jsem se dočetla, že malé miminko má až 85 % vody v těle. Se stoupajícím věkem by hodnota měla procentuálně ubývat. Dětičky si však tento úbytek velmi rády kompenzují… a tak si někdy říkám, jestli my se přece jenom nebudeme ještě jednou stěhovat. Tentokrát do oceánu!

Hodnotilo 37 lidí. Score 3.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
karcasebkova
Stálice 67 příspěvků 27.05.16 05:40

Pecka cteni, k rannimu kojeni :D :kytka: My jsme zatim v rustove fazi,,lezeni" a uz ted je te vody dost! :D

 
romanaginova
Povídálka 11 příspěvků 27.05.16 06:10

Dobre rano, takhle se po ranu zasmat :potlesk: :lol:
je fakt ze voda je nezbytnou soucasti zivota a co se narodil Zachariáš je vody vic nez dost. ani by mi neprislo kolik vody vlasne spotrebujem… Díky

 
Blešík
Extra třída :D 12093 příspěvků 1 inzerát 27.05.16 06:31

:lol: zážitek z kina teda luxusní. Hezký deníček :kytka:

 
sinapis.alba
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 27.05.16 06:32

Pravda pravdoucí :mrgreen: zrovna minulý pátek, s břichem plným mimina a vody, jsem lezla po kolenou v koupelně a vsakovala do hadru pár litrů omylem vycákaných (to vám tak věřím, příšery) při koupání a hned další den udělaly zlatíčka podobný zavodňovací pokus s kobercem v pokojíku :lol: přeju pevné nervy a hojnost hadrů na podlahu :palec:

 
Alušáček
Závislačka 2523 příspěvků 27.05.16 07:11

Krásně napsáno, s dětmi objevíme znova celý svět :) Doma máme taky malou vodnici, před kterou neobstojí ani miska s vodou pro psíka :D

 
Kattynka000
Závislačka 2961 příspěvků 27.05.16 07:49

:mrgreen: :lol: pobavilo takhle po cestě do práce :-D :potlesk:

 
Veru-nka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 27.05.16 08:17

Super! Něco na tom vážně bude :mrgreen:

 
Mataka.p
Povídálka 42 příspěvků 7 inzerátů 27.05.16 12:04

Jo jo. Nikdy bych nevěřila, co vše zavodní jedna vylitá sklenička s pitím. O dítku ve vaně ani nemluvě.

Krásně, výstižně a velmi vtipně napsáno. :lol: Už mi to tu chybělo :palec:.

 
KPKristy
Hvězda diskuse 46620 příspěvků 27.05.16 12:33

Díky za krásně napsaný deníček! Hezké téma a moc dobře se četl :palec:

A ano, souhlasím s tím, že děti jsou voda. A naši kluci ještě speciálně písek a voda :lol:

 
Popokatepetla
Ukecaná baba ;) 2006 příspěvků 27.05.16 12:53

Taky mám doma dvojčata, raky..ale taky je někdy podezřívám, že jsou spíš vodníci :lol: :roll: povedený deníček

 
baccata
Kecalka 235 příspěvků 27.05.16 13:32

Já mám doma vodnáře a to ne jen znamením… Ještě bych přidala, ze oni maji snad radar na to najít byť sebemenší náznak vody v celém širém teritoriu jejich malých nozicek a vyvíjejí rychlost světelnou, jak do ni zaborit kterýkoliv úd, který je pokryt co největší vrstvou oblečení :potlesk:

 
Mona111111
Kecalka 192 příspěvků 27.05.16 17:57

.

Příspěvek upraven 28.05.16 v 19:33

 
kattie
Extra třída :D 11483 příspěvků 27.05.16 19:24

Deníček moc hezký, zasmála jsem se, díky. Nejvíc se mi líbil dudlík v akvárku :D

 
Bonnie7
Kecalka 184 příspěvků 27.05.16 21:16

@Mona111111 a schovávej se za anonym hrdinko :D smůla, že se zneužití odtajňuje ;)

 
Spojka2
Kecalka 179 příspěvků 27.05.16 21:51

Skvělý deníček, úsměvné, pravdivé a čtivé!! Super!! :palec:

 
Suzuveverka
Závislačka 4934 příspěvků 27.05.16 22:46

Taky mám doma dva vodomily :-)
Velmi povedený vtípek je taky vytažení hadice od pračky z vany poté, co rodič vše zkontroluje, zapne a odejde. A zalívání jahod, kdy se nějakým nepochopitelným způsobem stane, že jahody jsou suché a dítě komplet mokré i s vlasama. Nebo šipka do potoka, když je venku kolem nuly. Voda je prostě magnet.

 
Gabrielka S.
Kecalka 326 příspěvků 28.05.16 09:50

Nemluve o tom ze rostou jako z vody a cele to utece jak voda a my budeme koukat jak nasi vodnickove prozivaji svoje vlastni vodni pribehy :mavam:

 
eva mrazova
Kecalka 102 příspěvků 28.05.16 13:33

Díky, tak už vím, proč dcerka 1,5 roku pokaždé strčí nožičku do psí misky z vodou. I když ví, že pak se musíme jít domů převléct a dát suché boty. Ona se chce jen zavodnit. :P

 
ALENA G
Kecalka 129 příspěvků 30.05.16 11:04

Zrovna včera jsme řešili kde se vzalo tolik vody na stěně a podlaze když to byla malá sklenka (cca 100 ml)??? :mrgreen:

 
Alternativa
Kecalka 237 příspěvků 31.05.16 14:41

Deníček se mi moc líbí. Je přesně jako z naší domácnosti :-). U nás v akváriu se z ničeho nic objevil koník a k neuvěření ještě asi dalších pět hraček. Tatínek si to stačil vyfotit, že to dá, jako novou vychytávku na akvaristické stránky a tak se s vámi také podělím. Každý den hlídáme s manželem, jako dva ostříži čajík, aby ho náš malý nevyléval a poté ručičkami neroztíral po podlaze. Skleničky na stole a vše tekuté v dosahu. O převrhnutém nočníku a koupání nemluvě :-) Přeji všem rodičům malých vodníků pevné nervy, velkou trpělivost a hodně sucha :-D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama