Asi budu bubenice

O životě

Tak jsem vám už jednou slíbila, že vám povím o tom Lukášovi, co má rád mamku, ale hlavně si stejně myslím, že s mamkou je jen kvůli mně. No a tak tedy, milé tety, říkala jsem, že vám povím, jak mě učil bubnovat.


2 komentáře


1 komentář


1 komentář

Ahoj tety, tak jsem tady zase… já, Vaše Andulína z Bohumína. Už přesně nevím, jak moc je to dlouho, kdy jsem tu byla naposledy, ale to jsem byla ještě malé mimino… teď jsem už velká, už sama chodím totiž a umím si utřít nos do kapesníku.

Já jsem totiž byla a pořád jsem hrozně zvědavá holka, víte. Maminka mi říká, kdo je zvědavý, ten bude brzo starý… a ono to asi funguje, bo já stárnu strašně rychle. Nedávno jsem se vylíhla a už mi bylo 365 dní, to je rok.

No tak už víte , že ta moje malá mamka je s tím velkým strejdou Lukášem , ale já, jak ho vidím, tak mu neříkam strejdo, volám na něj TATATATATA a on se vůbec nezlobí, normálně mi přijde, že je rád, a dokonce jsem slyšela, jak jednou mamce říká… moje dcera… a koukal na mě :-) No tety, tak jsem mu začala říkat táta… ze začátku nesměle , ale teď už docela jasně a nahlas :-) Mamka mi říká, Andulko, řekni máma… a já na ni koukám a nakonec řeknu stejně táta :-)

Ale to jsem se chtěla jen pochlubit, že mám tátu, že to už není strejda… No tak proste ten taťka Lukáš, milé tety, on je muzikant, představte si to, on má doma hooodně fajn helátek a mačkátek a foriftunku, prý to jsou hudební nástroje… mi říkal jednou… Prý to je kytara a ukazoval mi nějké heblo s provázkama… chtěla jsem je urvat, ale nešlo to, prý to jsou struny… udělal brnk brnk a už mi hrál pohádky z mechu a kapradí.

Pak jsem objevila něco stříbrného a plno mačkátek a tlačítek to mělo a jak do toho foukl, tak jsem koukala, kde je ten ptáček… řekl mi, že je to příčná flétna, ale já si stejně myslím, že jak foukl, tak vyfoukl ptáčka, ktery krásně cvrlikal, jenom já jsem ho nemohla nikde najít :-( V kleci máme Pepu, ale ten řve, bo na něj chodim třískat :-)

Pak mi ukázal takovou ptačí budku… mamka říká, že to je květinový stolek, no tety, jako ta mamka to nepozná, copak květinový stolek má dírku? Ale taťka Lukáš říkal, že se obě pleteme, že to není žádná ptačí budka ani květinový stolek, ale že je to cajon, čte se to milé tety kachon. To je prostě takové dřevěné heblo, prostě přerostlá ptačí budka bez bidýlka před otvorem, na kterou se sedne s roztaženýma nohama a bouchá se do toho dlaněmi… a drnčí to v tom i cinká zaroveň. Prý to nahrazuje bicí, říkal taťínek.

Pak má doma hooodně takových různých tyčinek, prý píšťalek, i mamka mu od sebe dvě přidala… a musím se pochlubit :-), jednu dali i mně, ale ja ji zatím jen olizuji a slintám do ni, ještě neumím fouknout :-( Prý musím našpulit pusinku, udělat větřík a ten fouknout do té píšťalky, ale ja se to naučím :-) No a pak jsem našla na zemi plno hraček :-), teda já myslela, že to jsou hračky na hraní, ale nejsou :-( Tedy na hraní to je, ale hračky to nejsou, ale štěrká to a cinká to a jsou tam i dvě dřívka, co se s nimi tluče o sebe :-)

Ale to nejdůležitější, tety… to byste koukaly… to vám ten taťka mamce určitě vyraboval kuchyň, protože přes půl pokoje tam má plno hrnců a kastrolů a pokliček, ale má je obrácené dnem nahoru a normálně do nich bouchá takovýma dřevěnýma tyčkama. Tak jsem mamce taky vzala kastrol a lžičku a mně mamka pokřičela, že dělám rambajs :-( a tomu taťkovi neřekne nic jako a ten si tam do toho vesele mlatí. On může a já ne? Tak jsem mu ta dřevěná bouchátka jednou vzala a ty kastroly šla prozkoumat pořádně zblizka!

Představte si , že jsem se dozvěděla, že to nejsou kastroly ani hrnce, ale že to jsou bubny :-) A ten taťka mě vzal, posadil si mě na klín a nechal mě, abych si taky bouchla, teda tetyyy, to byl rambajs. Mamka tam byla chvilku s námi, ale pak zavřela všechny oboje dveře, asi aby nás nerušila, jak byla v kuchyni :-) A tehdá jsem se tety rozhodla, že budu bubeničit :-) U nás je bubínků moc, taťka mi je všechny ukázal i mi povykládal, jak se který jmenuje… prý kopák a šroťák, pak tam má i irský buben bodron a prostě plno jiných, ale ty velké, ty, co vypadají jako mamčine hrnce, ty se mi stejně líbí ze všeho nejvíc… kam se na ně hrabe mamka s houslema.

Musím vám tety něco prásknout… mamka hraje na housličky i brácha, a tak mi jednou chtěli zahrát, abych prý lepe spala… no já začla řvát jako malý usuryjský tygr… ale když taťka začal bubnovat, mamka sice řekla, mlátit jak vzteklý… no prostě, jak začal bubnovat, vzala jsem myšku pod paži a hezky usla :-) A stejně, já fakt asi budu ta bubenice :-)

Hodnotilo 5 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 29.11.11 11:12

Andulínko,opět krásný deníček…ještě že máš tak hodnýho tatku který tě nechá hrát si se svými hračkami..:) tak se měj hezky ty malá bubenice a napiš zase njáký pěkný deníček :kytka: :kytka: :hug: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
maminka 28
Kecalka 310 příspěvků 29.11.11 13:35

Krasny denicek jsi napsala,ty mala bubenice :o))))

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 29.11.11 15:09

:lol: Ahoj my budeme za pár let do kapely potřebovat šikovnou bubenici! :pankac: Manžel je taky muzikant a zvukař a prej obě děti budou na něco hrát. A protože je dobrých bubeníků málo a holka za bicíma to je prostě pecka, tak prej bude Verča bubeničit a druhý pokud bude kluk-na toho prej zbyde baskytara :mrgreen: Tak to já mu řeknu, že jedna bubenice se tu už klube a že by naše malá mohla hrát třeba na klavír, nebo na tu kytaru „s provázkama“ :lol: -k té já to táhne zatím nejvíc :pankac:

Příspěvek upraven 29.11.11 v 15:19

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 29.11.11 18:52

Krasny denicek! Andulinko, vyrid mamince, ze ma velke stesti, ze potkala tveho tatinka! :* :srdce:

 
Dino
Neúnavná pisatelka 18026 příspěvků 29.11.11 20:06

Sylvi, super :palec: :palec: :palec:

 
PetaP
Neúnavná pisatelka 19208 příspěvků 29.11.11 20:11

Moc pěkně napsané :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama