Můj první velký výlet

Ostatní

Tak to bylo takhle jednou v úterý v červenci. Můj brácha má už prázdniny a je na táboře, já jsem na tábor ještě tuze malinká, ale na výlety, to nééé, to už jsem velká holka.

ja ještě spící a vedle Adík

a ještě já spící

myslela jsem , že je to ten hříbek , ale prý to byl jen slunečník

jen tak jsem se slunila

už jsem byla nachystaná k odjezdu domů a pořádně unavená

tak to je ten můj ženich :-)

tady jsem přemýšlela už ale nevím nad čím...

ten ženich si semnou vůbec nechtěl povídat furt jen žužlal cumlík...

Ahoj milé tety :-) Jmenuju se Anička a teď v červenci mi bylo už osm měsíců, už jsem velká holka, protože pořádně a ráda papám a spinkám :-)

Tak jsem tak dnes koukala na mamku a říkám jí: „Poslyš mamko, ty pořád koukáš na to eMimino a čteš si tam, co se kde šustne a povídáš mi, jak ten papá a jak zas tam ten roste a tak… a tak ti říkám, napiš tam něco i o mně :-) Ať ty všechny hodné tety ví, že jsem už byla na velikém výletě třeba!“…jo jo tety, tak jsem to té mojí mamce řekla :-)

No, chvíli na mě koukala a tak jsem na ni mrkla přesně tak, jak to umím jenom já :-) MRK MRK mamko a už piš… Mamka na mě koukla a já jí povídám: „Napiš, jak ti volala teta Barča, co má toho Adámka, co mi z něho roste ten ženich pro mě, jak ti volala, jestli s nimi nechceme jet na výlet na Podolánky“…no a tak, milé tety, mamka té tetě Barči řekla, že jo. Téééty, já jsem se tááák těšila, že jsem ani usnout nemohla… maminka mi sice říkala: „Spinkej Aničko, odpočiň si.“ Ale copak to jde, když se někam hodně moc těšíte? :-)

No a tak sbalila plínky, bo já je ještě potřebuji, i když mám doma už nočník a udělala mi pudinek, i když jsem jí říkala, ať nasmaží řízky…nabalila piškoty, banán a čajík… nachystala spacák a karimatky a pro jistotu i slunečník a už jsme čekaly až pro nás přijede teta Barča, strejda Marcel a Adámek… ten můj ženich možná :-)

No, mamka si myslela, že já budu spinkat, ale to se spletla… copak jde spinkat, když jedete na výlet? Všechno je tak nové a voňavé a já ňufala jako o život :-) No ale nakonec jsem stejně usnula, i když né na dlouho, protože mě hned strejda vzbudil, začal mě lochtat travičkou na nose a na nožkach, a to bylo něco šíleně nepříjemného a mě to vzbudilo… Nespala jsem ani 15 minut, takže si dokážete milé tety představit, že jsem byla pořádně naštvaná na celý svět a dala jsem to jasně a pořádně všem najevo… vztekala jsem se na celé kolo, ale po chvíli, jak jsem se rozkoukala, mě to přešlo.

Tety, já vám víděla plno stromů a maminká říkala, že to je les a že v tom lese rostou borůvky, to jsou prý takové modré kuličky, co špiní pusinky… ještě jsem je nepapala, ale už se na ně těším, jestli to fakt funguje… a říkala, že tam jsou i hříbky, to jsou prý nesmysly s kloboučkem a stojí na jedné noze… no tety chápete to?! Na jedné noze! Jak to dokázaly? Jak se to naučily? Já neumím stát ještě ani na těch dvou a oni jen na jedné… no musím se jich pak poptat. A taky říkala, že tam jsou zvířátka.

Mamka nachystala spacáček a položila mě na něj, tedy to bylo něco… koukám, koukám a všude kolem mě něco zeleného a na tom zeleném… vypadalo to jako fousy od strejdy Lukáše a pochodovalo to… broučci se jim prý říká a mravenci, říkala mamka :-)

No a tak jsem lozila, tedy spíše se plazila, bo to lození mi zatím ještě moc nejde, ale už to vychytávám, jen musím přijít na to, co s rukama, ale to nebude trvat dlouho. A slyšela jsem něco hučet, maminka říkala, že to je řeka. Teda takovou bych chtěla mít vanu, milé tety… voda a kamínky na hraní, jen bych tam připustila trochu teplé, bo byla brrr ledová. Ale sluníčko svítilo a bylo tááák krásně. Mamka pak vytáhla něco, co mělo taky jednu nohu a klobouk, myslela jsem, že to bude asi ten hříbek, o kterém mluvila, ale nebyl… prý to byl slunečník, ale dalo se s ním dělat spousta věcí… musela jsem ho pořádně prozkoumat. A pak tety, pak mě mamka přebalila a nechala mě na chviličku s holou dupkou… no to bylo žůůůžo… šlo mi to rychleji, to utíkání a zkoumání a tak nějak líp :-)

Pak mě ale čapla, chvatem hmatem zabalila a dala mi papat. Na čerstvém vzduchu fakt tráví, no já snědla skleničku pudinku a banán a kousek buchtičky a vypila moc čajíku. Pak jsem zakukovala na toho mojeho ženicha… tety s ním není žádna sranda, jen leží a kouká a kňourá… ale až povyroste, bude to asi fešák, si myslím, a jak si budem rozumět, to zjistím na pískovišti časem.

A tak jsem ho zase chvilku okukovala a hrála si se strejdou Marcelem, to je jeho tatínek. S Adámkem ještě není moc sranda, jen pořád spinkal skoro, ale to se snad zlepší, už jsem byla hodně unavená, ale spinkat jsem nechtěla, co kdyby mi uteklo něco důležitého! No a taky, že jo, málem jsem usnula a uniklo mi to, že mamka s tetou někam zmizely. Pak něco šustilo a praskalo a najednou něco tak krááásně vonělo, a to voňavé donesly na nejakem tácku… teda já jsem myslela, že je to tácek, ale on to byl chlebíček… to se papá, víte. A mamka mi pak kousínek dala a pak ještě, protože jsem klapala pusinkou pořád a dělala jsem: hmmm, ňam ňam a to mamka už ví, že mi to moc chutná, to co mi dává, tak mě krmila. Snědla mi to skoro všechno, říkala, že na to jsem ještě malá… no, chápete to? Mám skoro 80 cm a 8,20 kg a mamka mi klidně řekne, že jsem ještě malá.

Pak jsme si ještě chvíli hráli a povídali a pak mamka začala balit, já už byla tak unavená, těšila jsem se domů, na moje plyšové myšky, až jim to večer budu vyprávět a na strejdu Lukáše, až mě ponese do vany a taky mu to všechno povím. Ani cestou domů jsem v autě neusnula :-)

Strejda Lukáš si pro mě přišel k autu, aby mamce pomohl, je hodný a já ho mám moc ráda. Mamka říká, že je to náhradní taťka, prtože ten můj na mě prdí… a Lukáš mě má rád, vím to, protože se mnou dělá různé blbinky a houpe mě na koleni a zpívá mi a povídá :-)

No tety, já vám řeknu, že mě rychle okoupali a nakrmili a než jsem stačila říct myškám ahoj, tak jsem usnula a spinkala jsem celou noc. A jak dobře se mi spinkalo, to byste ani nevěřily :-)

No a tak přesně jsem to té mamce řekla, ať Vám to tu napíše. Tak tety ahoj a příště Vám zase povím, jak jsem se učila hrát na bubny :-)

Zdraví všechny Andulína z Bohumína :-D

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 16.07.11 10:00
:mrgreen: :srdce: :mrgreen:
 
martina75
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 16.07.11 13:03

moc hezké Andulko :srdce: jsi moc šikovná hezky jsi té svojí mamince poradila co má napsat :hug:

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 16.07.11 23:18

Krasne napsany denicek! :potlesk:

 
monika82
Ukecaná baba ;) 2010 příspěvků 16.07.11 23:41

moc hezký Sylvi :palec: :mrgreen: , zdravíme andulinku do bohumína :mavam:

 
koralina11
Neúnavná pisatelka 16756 příspěvků 17.07.11 08:02

super deníček a Anička je fakt šikovná holčička jak ti poradila

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama