boule - 15.týden

Těhotenství

Ahoj maminky i bříška! Před chvílí jsem napsala příspěvek a omylem jsem ho před odesláním zavřela, takže začínám znovu.

Po trochu uběhaném víkendu, který jsme strávili v Praze dál od všedních starostí, jsme se vrátli do zaběhaného kolotoče všedních radostí i starostí.

Dnes jsem navštíila pana doktora a vše vypadá v pořádku. Tlak mám 105/60, přibrala jsem první dvě kilča. Zdá se mi, že už se mi trochu ztrácí pas. Při prvním těhotenství na mě nebylo do čtvrtého měsíce skoro nic vidět a pořádné bříško se mi udělalo až tak v šestém měsíci, teď to začíná až na konci třetího. Při druhém dítěti, říká se, to jde rychleji.

Jak pročítám deníček, tak většina z Vás už má pěkně čilá bříška, my si ještě chvilinku počáme, S Ondrou mi pohyby začaly až ve20.týdnu, doufám, že teď to bude o něco dřív.

Na prohlídku máme jít za tři týdny - 18.3. v 18.týdnu. Jdu i na krev, a tak to vidím na celé dopoledne. Budu tam muset být hned ráno a zpátky mi jede vlak až v poledne. Na běžnou prohlídku mohu jet až v poledne (ve dvanáct tam a v půl druhé zpátky). No a pak už jen dva týdny a půjdeme konečně zase na ultrazvuk, už se na to naše zlatíčko těším.

Pozdravujte všechny svoje broučky. Doufám, že nám to náledí brzy skončí a přijde jaro, u nás to klouže hrozně. Zvlášť když to přes den taje a v noci mrzne.

Opatrujte se a těšte se na naše letní miminka, uteče to jako voda.

Jana (14t.+5)

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.03 11:09

Ahoj Jano!

Právě jsem se vrátila z poradny, kde jsem na ultrazvuku viděla naše miminko - krásně mu bilo srdíčko a trošku se mrvilo. Jsem z toho tak nadšená - ani mě nebaví pracovat a tak procházím na internetu miminkovské deníčky. Taky budeme mít letní miminko - termín je 27.7.2003.

Já jsem těhotná poprvé, ale bříško už se rýsuje. No, kalhoty a sukně už zapínám na zicherku :-) Zatím jsem přibrala 2 kg.

Přeji Ti hodně radosti z miminka a aby těch pár týdnů do ultrazvuku rychle uběhlo.

Hanka (18t)

boule
Kecalka 140 příspěvků 01.03.03 21:37

Zdravím všechny,
koukám, že tenhle týden je tady „mrtvo“. Je pravda, že jsem teď na internet ani deníček neměla moc času? U začínajících těhulinek do desátého týdne je živo a nové těhulky stále přibývají, což je dobře.
Ahoj Hani, vítám Tě mezi nás „letničky“, zatím jen dvě kila, to je pěkné, (podle tabulek takový průměr). Ale i kdybychom měli přibrat těch kilo dvacet či více, co bysme pro ty naše drobečky neudělaly. Ono se to při tom běhání kolem nich rychle ztratí.
Vendulo i Heleno, já budu mít, doufám, o té aromaterapii zprávy z první ruky, protože moje sestra bude rodit koncem května a jelikož bydlí v Klatovech, předpokládám, že bude rodit tam. Já jsem v Klatovech rodila, protože nemocnici v Domažlicích zrovna malovali, do Stoda se mi nechtělo a Plzeň už byla trochu víc z ruky, (jedno z těch hodnocení na Klatovy jsem psala já). Porod proběhl v pořádku a problémy jsem neměla, horší to bylo potom. Teď jsem chtěla zkusit ty Domažlice, ale ještě vybírám. Žádné hodnocení jsem na ně zatím nenašla.
Pozdravuju samozřejmě i ostatní těhulky - Evku, Lucajdu, Nikky i s Jarečkem (jsem ráda, že ultrazvuk dopadl dobře), Hanču i Lucku (blahopřeji k princezničce, teď se rodí nějak moc kluků, tak ať nám přibývají i děvčátka) a samozřejmě všechny, na které jsem zapomněla.
Já jsem tenhle týden měla plno starostí, manžílek byl nemocný, setry syn taky (marodí u babičky), protože ona si musela jít lehnout do nemocnice. Měla hrozně vysoký tlak, vyskočil jí až na 160 a to je teprve v 28.týdnu. Dostala jsem od ní zprávu, že by jí snad zítra měli pustit domů, už se to spravilo. Nemáte s tím někdo zkušenosti? V jednom deníčku jsem četla, že museli kvůli vysokému tlaku porod vyvolávat dříve, ale teď se mi to zdá ještě dost brzo. Snad už to bude lepší, zřejmě zůstane už doma na nemocenské, mateřskou má nastoupit od začátku dubna.
Mějte se všichni báječně, venku už to všechno taje, tak snad už brzy začne jaro.
Papa - hodně pozdravů bříškům posílá Jana (15t.+2).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.03 22:50

Ahojky holky,
tak Vás zase všechny zdravím.

Tento týden prožívám děsnou domácí krizovku. Jsem už vlastně od konce října na neschopence a skončilo mi období docházení na injekce a tak jsem dá se říct pořád „zavřená“ doma. Na procházky chodím až večer, protože vycházky mám až od dvou odpoledne a to akorát manžel chodí z práce, než kdesi cosi, tak je pozdní odpoledne.

Ještě štěstí, že máme povolenou dovolenou a tak za tři týdny pojedem do trochu teplejších krajin. Alespoň nějaká změna:-))

V úterý jdeme na UZV na vady v 17.týdnu a pak pravděpodobně na krev. Doufám, že výsledky dopadnou dobře.

Také mám konečně částečný klid od migrén. První tři měsíce jsem mívala dvě až tři za týden, teď jen slabou jednu (poslední dva týdny) - hurááá. Už jsem si myslela, že mrňous je závislák na Paralenu. Musím říct, že jsem zatím nezažila nic horšího než migrénu, na kterou mi musí stačit jen Paralen. Uvidímě jaký bude porod:-))

Tento týden jsem koupila pár oblečků ve výprodeji. Nedalo mi to a pár jsem jich „nutně“ musela koupit.

Od ledna se snažím chodit plavat. Když už jsem se konečně rozhodla vyjít, zjistila jsem, že jsem poněkud vyrostla z plavek. Bohužel moje roční dojíždění (denně 13 hodin pryč) a podstupování pokusů o otěhotnění mi přidalo pár kil. Nyní čekám na vrácení větších plavek od kámošky, ale české pošty si dávají na čas. Balíček je na cestě již deset dní a na naši poštu ještě nedorazil.

Zatím ahoj a nezapomeňte mluvit na mrňousky, už nás slyší.

Evka 16+5

Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 03.03.03 14:54

Ahoj holky,

tak Vás zase po delší době zdravíme. Je fakt, že je tady nějak mrtvo. Máme se dobře, už si zase vsugerovávám, že i ta AMC dopadne dobře. Beruška kope čím dál víc, taťka už konečně taky viděl ty boule, tak je zase víc rozněžnělý a pořád mě hladí po břiše.

Taky jsem byla nakoupit pár body a jeden overálek na spaní. Jedno body a ten overal jsou s beruškama. Mají teď v CaA akci ? 3 body za 175,– Kč a ten overal byl za 125. To si myslím, že je docela dost slušné. Završil to zase taťka, když se mě ptal, na co kupuju 3 body, když už mám 2. Jako kdyby jemu stačily 2 trička, a to už neroste, nepočůrává se, a tak?

Teď se mi zase naskytly další kšeftíky, dodělám pár přiznání, vyděláme zase pár korunek navíc, abychom mohli zase víc utratit za ty krásné pidi věcičky. Taky už mám domluvenou práci od ledna 2004 na doma ? budu účtovat. Tak to mám velikou radost, protože to už bych dostávala jenom tu ?malou? mateřskou, takhle se to aspoň trošku vykompenzuje.

Doma taťka dodělává posezení, ať máme s Beruškou kde v létě válet šunky a taky nám dodělá chodníky okolo baráku, ať nejezdíme pořád jako čuníci.

Už si vybíráte kočárky, nebo nad nima přemýšlíte? Mně se líbí ten Deltim, hlavně že je takový velký, tak to zkusím v pátek, až půjdu z toho Motola, okouknout na Plzeňské a vysondovat co nejvíc informací. Ani nevím, jak je ten kočárek velký, když se složí, aby se nám vůbec vešel do auta. Kamarádka má Knorr Nizza Airlift, ale ten není tak velký jako ten Deltim, ale zase na druhou stranu je lehčí. Jak jste teda na tom Vy?

Mějte se moc hezky, zdavím Vaše prďolky v bříškách a dávejte na sebe pozor.

Lucka, 21.tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.03 20:40

Ahoj Lucko,

kočárky vybírám už asi dva měsíce:-)) Snad už máme i vybraný.

Vzhledem k tomu, že jsem pořád doma a mám neomezený přístup na internet, neustále šmějdím po nějakých stránkách s mrňousovskými potřebami. Teď naposled jsem probírala postýlky. Chtěla bych si vzít postýlku z chalupy, ale je už dobrých 35 let složená na půdě. Pokud půjde smontovat, tak je to O.K. Jinak bych si koupila novou, trochu bytelnější a s rozměry 140×70. Hm, nejsem skromná.

Evka, 17TT

boule
Kecalka 140 příspěvků 03.03.03 22:16

Mám radostnou zprávičku. Dnes jsem sestřičce volala, tak už je doma, musí už ale zůstat na nemocenské. Za měsíc stejně nastupuje mateřskou, tak si to trochu prodlouží. Jsem ráda i za ni. Jana.

Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 04.03.03 15:19

Holky,

kdepak jste, tady je teda fest mrtvo. Doufám, že jste všechny v pořádku, Vaši drobkové taky a že si to těhotenství pořádně užíváte.

Dejte o sobě taky vědět, prosím.

Mějte se všichni krásně,

Lucka, 22.tt

Vložit nový komentář