Brusinka - 22. týden

Těhotenství

Zdravím těhulky, snažilky i ostatní, Předem gratulace Kairu k prvním kopanečkům. Tak která další budetete na řadě? Také vítám Jiřinu. Tvůj deníček znám, sice nepravidelně, ale pročítám :))) Minulý týden byl ve znamení ultrazvuků. Na čtvrtečním (jak už jsem popisovala ) to bylo takové tradiční (Vinohradské) krátké pokoukání, ale v sobotu v GENNETU................bombáááááá!!!!!

Prostě úžasné představení. Kuklín se pěkně předvedl. Reference nelhaly. Doktor Marek je pohodový šprýmař.Celkově atmosféra příjemně domácká.
Hned na začátku se nás ptal, zda chceme znát pohlaví. Sdělili jsme, že ne. Upozornil nás, že je možné, že to sami poznáme. Ale nepoznali :-)))

Prozkoumal Kuklinka kousek po kousku, sledovali jsme činnost srdíčka, jednotlivé chlopně, ukazoval nám taková jezírka na Kuklínkově těle ? což byl žaludek a močový měchýř.
V jednu chvíli se legračně dotýkal pusinky, pak se zase plácal do stehna a taky se hrabošil v rozkroku. Jestli to tedy nakonec nebude ten kluk :-))))

Také srandovně napřahoval tlapku, udělal z ní takový jakoby zobáček. Zvolala jsem ? jaký to má pěkný pařátek. Doktor se smál, že by mi mimčo dalo, slyšet mě jak ho nazývám. Jako by byl nějaký pták. To kdyby tušil, že ho někdy nazývám marmotem, či netopýrem :-)) Ale Kuklínek ví, že to jsou lichotky :-)))

Termín porodu upřesnil na 2.12. Takže zatím má evidence bazálních teplot nezklamala. Je o slabé dva týdny mladší. Tak uvidíme, kdy se nakonec vylíhne :-))

Když jsem se ptala, nakolik je určení pohlaví přesné, tak mě ujistil, že u nich na 100%. Prý se jedná o jeden z nejkvalitnějších přístrojů (jsou to takové dva mercedesy ). On sám se netrefil jen jednu.
V tu chvíli jsem byla totálně nahlodaná a házela na manžela zvědavé pohledy, jestli to nakonec nebude chtít vědět. No prostě jsem byla tak nalomená, že kdyby přikývl, bylo by rázem po tajemství. Ale nevyužil mé chvilkové ?zvědavostní indispozice? a nepodpořil nalomenou zvědavku. Jsem samozřejmě ráda, že je tajemství zachováno :-)))

Kopanečky jsou stále decentní. O víkendu jsem jela za mamčou na chatu. Manžel jel s kamarády na cyklovýlet a já si užívala s maminou. Fotečka z ultrazvuku se jí moc líbila. Opečovává mě, ani mě nechtěla nechat vynést z chaty lehátko :-)))) To mě pobavila. Lehátko, které váží asi 3 kg :-)) Na procházkách po lese jsme objevily rozsáhlé malinové porosty malin drbala a pěkně jsme se nacpaly. Až jsem to v neděli lehce přehnala a maliny musel ven :-))))

Když jsem se v neděli vrátila domů, čekalo na mě v koupelně překvápko. Manžel zakoupil koupelnovou skříňku a s tchánem pověsili :-))) No udělal mi velkou radost. Nerada chodím po různých Ikeích a Bauhausech a sháním zařízení do bytu. Jsem to ale divná ženská :-)) Ještěže jsem mu přivezla krabičku malin :-)))

Také jsem po 2 měsících převážila Verunu a čučela jsem jak nám zase vyrostla. Přibrala dalších 180 g. Teď už je to 630 gramová želva. Náskok nad Kuklínkem si ještě drží, ale za měsíc už jí Kuklínek dožene :-)

Mějte se moc krásně a mimča rozčutejte se :-)))
Pa
Martina
21tt+5 (UZV 20+0)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 15.07.03 06:55

Tedááá,tady je to fajn!Chodím se nasávat těhubacily a móóóóc se mi tu líbí.Tak se tu držte a ať Vám mimískové pěkně rostou!

kairo
Kecalka 115 příspěvků 15.07.03 07:39

Dobré ranko,
tak musím chlubit, že včera to byl den plný signalizací. Chvilku ťuk a zase ;-) To je najednou elánu. Nebo spíš už to je poznat.
Včera jsem uzavřela rybízovou sezónu. Mamka opět nějaký dostala, tak alespoň to mi nechají jim pomoci, tak jsem odšťopkovávala. Dotaz, zda mne to baví sice nebyl na místě, ale venku a s pejsáčkem to bylo fajn.

Brusinko: mooc gratuluji k udržení tajemství. U nás jsem tak jediná, kdo to nepotřebuje vědět. Jinak jsem ráda, že jsi si vynahradila ten čtvrtek a hlavně je to takové uklidňující, že jako vše v pořádku maminko ;-))

Taky jsem chtěla nahlásit, že jsem si už vybrala kočárek a tak nějak s mužíkem srovnala, jak to v pokojíčku uděláme. Kupovat zatím nic nechci, ale to kde, co a za kolik je důležité.

Pa Kairo

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 15.07.03 07:40

Ahojky!

Posílám spoustu pozdravů!
Náš víkend byl také ve znamení cyklovýletu - já, už jsem se účastnila pouze v roli doprovodného vozidla … i když na kole pořád jezdím - ale to je spíš takové pomalé popojíždění po městě po cyklostezkách …

Během toho, co kluci hnali své „oře“ po lesích a lukách v okolí Plzně jsem doma pěkně uklízela - takový ten blbákov, kdy se vyndá všechno ze skříněk, ty se vymyjí a pak se to tam zase pěkně naskládá - piplačka je to děsná a na první pohled to vůbec není vidět - ale co se mi podařilo vyházet „užitečných“ věcí … pak jsme si pořídili nový botník a proutěný koš na prádlo a zase to u nás vypadá o trochu útulněji.

Taky mě v neděli úplně zničeho nic napadlo, že bych mohla na mimíska uplést svetříček, až půjdeme z porodnice - nechystáte se taky některá na pletení? myslím, že by měl být tak malinkatý, že bych to měla i svým želvím tempem zvládout, no uvidíme jestli se dokopu a nápad zrealizuji - vymyslela jsem vzhled, byla jsem okouknout úžasně měkoučké vlny a teď jen nevím, jak to vlastně má být veliké, tak budu muset zajít do krámu na čumendu - co taková velikost 58 obnáší.

Jinak mimísek se v posledních několika dnech usídlil úplně dole pod bříškem a pořád o sobě dává znát kousíček nad stydkou kostí - nevím, jestli se to vůbec dá poznat, ale rozhodla jsem se, že tam musí mít hlavičku a tu a tam s ní otáčet, protože mi přijde, že tak veliký ručičky ani nožičky mít nemůže a taky ty doteky nepřipomínají moc kopance, ale spíš sunutí - tak nevím jestli je to jen moje fantazie nebo se tam mimísek opravdu takhle vrtí …

Brusinko: představení na UTZ muselo být moc prima!! škoda, že se ta srandovní „žehlička“ nedá pořídit domu, aby se na mimíska dalo koukat každý den! Jsem zvědavá, co bude vidět na UTZ ve 30. týdnu - ale to je ještě za strašlivě dlouhou dobu …

Kairo: to je príma, že už jste taky vstoupili do klubu fotbalistu - za chvilku bychom tu mohli poskládat celou jedenáctku …

Andulko: tvůj chlapák musí být opravdu skvělý - je moc dobře, že jste se nakonec potkali

Jiřino: vítej, jsem moc zvědavá na tvé zážitky s dvěma miminkama …

Mějte se moc pěkně
zdraví Sýkorka 22tt+1

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 15.07.03 07:41

ahoj Brusinko
tak si pomalu balím kufry a stěhiju se k vám, i když s těmi týdny jsem proti vám břídil:-)
Začaly mi trošku růst prsa,ale ráno už se ozývá žaludek.Jsem unavená,protiv­ná,náladová.Ješ­tě,že to koblížek chápe.
V pondělí jdu konečně k paní doktorce na kontrolu a snad uvidím svýhho prďouse.Už se na to moc těším,hlavně na slova,že je všechno tak jak má být.
gratuluji všem ke kopanečkům:-))
Brusinko - náš kocour má asi 5 kg,tak to prďous co dohánět
Magráta 5tt+4

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 15.07.03 08:18

Ahojky Kairo!

Můžu se zeptat jaký kočárek jste vybrali? My o tom taky začínáme přemýšlet, tak zuřivě surfuju na internetu a sháním informace - sem tam nakouknu do krámu jak vlastně ty kočárky vypadají a pořád jsme tak nějak na vážkách - tak třeba pomůže další názor - teda jestli ti nevadí o tom psát …

předem díky Sýkorka

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 15.07.03 08:55

Krásné úterní ráno všem ve spolek! :o)

O víkendu jsem už psala, včerejšek byl pohodový a hlavně už máme za sebou první noc ze čtyř bez tatínka :o) vždycky to počítám… už se jenom 3× vyspíme a budeme zase spolu! :o)

Dnes mám za sebou nemilou událost… ranní obrácení žaludku :o( poprvé od začátku… ale vypadá to, že už se to zklidnilo, tak snad už bude jen a jen líp :o)

Brusinka: ten UTZ musel být super! už se taky těším na pořádný… v neděli a včera jsme debatovali o pohlaví - jestli si ho nechat prozradit anebo vydržet… tatínek by si rád počkal až do porodu, já zase bych to raději věděla dříve, protože když jsem rodila kluky, nebyla vůbec tahle možnost. Nakonec tatínek řekl, že přece záleží hlavně na mě :o) a že se nebude zlobit, když to bude vědět dříve :o))

Nafteta: jen pojď mezi nás chytat bacilky…
hepčííííííííí­íííííííííííííí
ppppppppppppp­pppppprrrrrrrssssssssssk­kkkkkk
chytej a brzo se přestěhuj k nám......

Sýkorka: Nebudeš věřit, ale včera večer mne pletení taky napadlo, či spíše háčkování, ale já háček neměla v ruce asi 15 let! No uvidíme :o)
Velikost? Nejlepší je si koupit nějaký časopis s mimi věcičkama k pletení a háčkování - tam máš přesnější rozměry. Pokud pleteš rychle, tak klidně nejdříve tu 58 a potom 64, pokud pomalu, tak přímo 64 :o)
A chlapák je opravdu super…

Magrata: vítej mezi náma, já holkám Tvůj příchod hlásila už po Tvých // :o)
ať Ti koblížek krásně roste! A jnak - i já tu vstoupila jako 5tt :o))

Krásný den všem :o)
Andulka a koťátko
11tt+2

Januska
Stálice 77 příspěvků 15.07.03 08:57

Ahoj spolutěhulky,
hlásím se po týdnu své druhé dovolené ? tentrokrát na Slovensku. Bylo to moc fajn, ale rychle to uteklo. Jako ostatně vždycky.

Včera jsem byla u svého pana doktora na kontrole a dokonce už byly výsledky z AFP testů ? všechno je O.K. Taky jsme se snažili přijít na to, jestli se mi v bříšku skrývá chlapeček nebo holčička, ale neměli jsme štěstí ? je to stydlín a nechtěl/a se ukázat.
Dneska večer jsem ale objednaná na 3D ultrazvuk (do Brna, tam co psala Hanulka) a tak jsem děsně napnutá a šíleně se těším, protože tam by to mohlo být vidět. Zítra se budu hlásit s čerstvými zážitky.

Lajlo: máš úplnou pravdu, Kréta stojí za to a vřele ji všem doporučuji. Určitě jste si dovolenou skvěle užili a taky se mi zdálo, že koupání a houpání na vlnách se musí těm našim drobečkům moc líbit :-)

Brusinko: zážizky z UTZ jsou super, doufám, že budu taky zítra tak nadšená, už se nemůžu dočkat, až to naše drobátko pořádně uvidím. U mého pana doktora, který je mimochodem hrozně hodný a vždycky mi ukazuje na monitoru, co právě vidím, si vždycky připadám jako naprostý slepýš ? kromě hlavičky nejsem schopna poznat vůbec nic :-)))

Jinak gratuluji všem těhulinkám, které už cítí kopanečky a běžím pracovat, máme dneska celodenní poradu, tak abych nepřišla pozdě. Zítra se ozvu,
Janka (17tt+1)

Misul
Kecalka 120 příspěvků 15.07.03 09:09

Krasne rano,

po krasnem poctenicku je mi hned lepe. Holky, ja koukam, jak jste akcni, rejdilky :)

Vikedn jsme s manzilkem stravily kousek od Havlickova Brodu u kamaradu, je to rodinka s trema rostakama, nejmladsimu jsou 4. V sobotu mi sice bylo, jak jinak, dost zle, ale nakonec jsme odjeli a dobre udelali,t en cerstvi vzdousek delal zazraky, byli jsme na prochazce v lese a taky jsme objevili uzasny maliny, to vam byla namka. Rano se k nam do postele prihnal ten nejmensi, nejdriv stal u dveri a koukal jestli se pohneme a pak hup a byl mezi nami - takze takovy nacvik do budoucna :)

Reknu vam, doufam, ze koncem 3. tiho mesice ty nevolnosti skonci, zacina se to stupnovat, uz je mi spatne jak rano, tak vecer.Ale manzilek me podrzel a rikal, ze uz to finisuje (no kez by). V autobuse a metru se zacinam chovat jako duchodce (nic proti nim nemam jen me nekdy prevalcujou) a hned pri nastoupeni vyrazim k volnemu mistu :)
Jenom mi dela problem jist, ty chute nechute a k tomu ty spatnaky, jeste ze jsem se vybavila vitaminkama :) jinak nevim z ceho by Myska rostla :)

Brusinko: to je nadhera, to byla podivana, ja jsem to doma nadhodila jen tak mezi reci a zatim byl na tim ohrnut nos, no ale pockejte priste, jen tak se nevzdavam. At Kuklinek pekne roste.

Kairo: blahopreju ke kopaneckum

Sykorka: takze Hadatko Kotatko:)

Jirinka: cim nas bude vic nebudem se bat vlka nic :)

Andulka: vy takhle hospodarite samotince, jeste ze uz e jenom 3× vyspinkate

Magrata: huraaaaa, jak rikam, cim vic tim lip :)

Mejte se krasne a spokojene, zadne obraceni zaludku (ja budu tez doufat).

Pa Misa 11tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.03 09:21

Ahojky Těhulky!
Taky se k vám chci připojit. Nechci nic zakřiknout, i když mi vyšly pozitivně 2 testy a i paní doktorka potvrdila, že pravděpodobně jsem těhotná a od tý doby už uplynulo taky pár týdnům, ale na kontrolu jdu až 28.7. Ale zato všechny příznaky popisovaný na těchle stránkách už se dostavily. Měla bych na tom být stejně jako nově příchozí, tak 5tt. Tak snad mě přiberete mezi sebe.
 Hanka

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 15.07.03 09:44

ahoj hanko
tak to jsem ráda,že je tady někdo nastejno jako já:-)
já jdu k paní doktorce 21.7,tak jsem zvědavá

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 15.07.03 09:57

vítej mezi náma!
Držím palečky, ať jste oba v pořádku a mimísek krásně roste!!

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 15.07.03 10:17

Ahojky,

Kairo : s tou poznámkou k rybízu ? to bylo trefné. To dobrá piplačka :-)))
A nevím jak u Vás, ale docela se mi ulevilo, když jsem si definitivně vybrala typ kočáru. Je totiž velká nabídka a jeden pak neví. Popíšu v příštím deníčku, jak jsme vyřešili vozidlo pro Kuklínka :-))

Sýkorko : kdysi jsem pletla, teď už bych se do toho asi nepustila :-)) Spíš bych mohla dovyšít ubrus, který mám pro mamku rozvyšívaný snad z roku 95 :-))) To není už snad ani běh na dlouhou trať, to je takový mega-maraton :-))) nebo taky Tour de zapomenutá jehla :-))
Jak píšeš o těch pohybech ? tak to asi bude hlavička. Nebo že by prdelka :-)))

Magrato : víte mezi námi!!! AŤ Ti v pondělí dr. pěkně dvě čárky potvrdí a nejsi tolik nervozní :-)))
A fazolka ať pěkně klíčí!!

Hano : Také Tě vítáme :-) Ať vám to do toho 13.týdne rychle uteče a veškeré obavy (pokud je máte) jdu stranou.

Martino : jasoň, že si Tě pamatuji :-))) Tak to je super, že už máš první týdny za sebou. Tak pěkně špatné myšlenky stranou a užívej si rostoucího pupíku. Ještě asi moc vidět není co?
S falešnou pozitivitou AFP testů osobně zkušenosti nemám, ale také jsem slyšela, že se to stává.
Přeji, aby jsi toho vůbec nemusela řešit. Prostě určitě dopadnou na jedničku :-))

Mišul : myslím, že pokud budeš chtít na detailní UZV, tak manžela určitě zlomíš :-))) A jestli je trochu technicko-vědedký typ, tak určitě možnosti prozkoumání srdíčka neodolá :-))) Jak to tam bouchá a tepe :-))) a ta srdeční křivka :-))))

Dneska to vypadá zase na horké počasí.
Zatím páček,
Martina

Ami1
Nováček 6 příspěvků 15.07.03 10:17

Ahoj Brusinko,
ted jsem se zaregistrovala, pravidelne ctu Tvoji rubriku, je to fajn, zvlaste, kdyz mam podobny termin porodu :-)). Chtela jsem Te pozadat o nejake info ke Gennetu, kde to je a kolik se plati, rada bych se tam taky zastavila a poradne se podivala na naseho mimouse. Diki a mej se hezky,
Ami 20tt+4

Ami1
Nováček 6 příspěvků 15.07.03 10:19

Fuj, samozrejme DIKY, nejak mi to ujelo :-))
Ami

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 15.07.03 10:23

Ahojky!

Dneska je tu pěkně živo! to je paráda - mám v kanclu volno, takže pořád šmíruju emimino …

Hanko: vítej v deníčku! přeji příjemné začátky těhotenství a pokud možno žádné nevolnosti …

Magrato: to je prima, že jste si už vybrali dovču - my jsme v červnu měli podobnou - taky jsme vyrazili autem, dělali výlety a vždycky se k autu vrátili a popojeli - jinak spani po vandrácku jsme řešili tím, že partner nosil veliký batoh se dvěma spacákama, karimatkama a stanem a já malý batůžek typu „do města“ se svačinkou …

Janusko: gratuluju k prima výsledkům testů! další šutr spadl dolu - to čekání je dlouhé

Andulko: tak jestli máš chuť tak se můžeme hecovat - já pletu moc ráda, ale je fakt, že co jsme spolu s partnerem (9 let) tak používám jehlici jen, když píchám do bábovky, jestli už je dopečená … ale teď se cítím tak nějak „nažhavená“ a něco bych teda pletla - jen nevím, jestli bude vůle pevná a vydržím až do konce ..

Brusinko: no a co taková pěkná výšivka na povlečení? jsem moc zvědavá na tvé vyprávění o kočárku - onehdá mě kamarád povídal o své sestřence, která zakoupila „mercedes“ mezi kočárky - kromě všeho má i tachometr na rukojeti … no a já si pak mám vybrat…

Misul: konec třetího měsíce máš na spadnutí, tak snad se už tě nevolnosti trápit nebudou - držím palečky!

Marty1: no to je paráda - moc skvělý! Přehoupnutí do druhého trimestru - to je snad už pohodička - jinak AFP testy se dělají v 16. týdnu - a týden až 14 dní se čeká na výsledky - jak kde - jinak myslím, že snad většině holek tady v deníčku vyšly testy správně tj. negativně, takže zkušenosti s falešnýma výsledkama znám jen z takového toho všeobecného vyprávění - většinou se při špatných výsledkách chodí na odběr plodové vody, kde se udělá podrobný 100 % rozbor a většinou tenle rozbor právě potvrdí, že se jednalo o falešný poplach … no držím palečky, ať AFPíci dopadnou dobře!

Hezký den přeji
Sýkorka 22tt+1

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.03 10:29

Ahoj Brusinko!
Chci Te moc poprosit o radu, protoze vidim, ze jsi zkusena absolventka ultrazvuku :o). Jsem na zacatku 10. tydne a muj doktor me jeste neposlal na zadny ultrazvuk, pry staci jit az kolem 13.-14. tydne. Jsem nervozni, jestli je vse OK (nema za sebou zadna vysetreni, proste nic!), cekam uz moc dlouho. proto se chci zeptat, jestli nevis, nebo nejaka jina mamina, kde by se v Praze dalo zajit na ultrazvuk, ktery bych si treba zaplatila (kdyz nemam doporuceni)…? Na strankach GENNETU jsem se nic moc nedozvedela, internetovy vyhledavac taky nic.
Dekuju moc za radu!
Vsechny moc zdravi verna ctenarka Magda

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 15.07.03 10:34

Ahojky,

pokud se k nám chceš přidat, srdečně Tě vítám :-))

adresa na Gennet je zde:

GENNET, Klimentská 20, Praha 1 a tel. 22-23-13-000 nebo 22-23-13-118

Vyšetření na srdíčko se dělá kolem 20.týdne, tak pokud se na něj chystáš tak neváhej a žhav tydlifon. Nevím nakolik jsou objednací lhůty dlouhé, ale určitě mívaj skulinky a nemusí to být nutně objednání za xx týdnů :-))
Buď si můžeš vybrat 3D UZV nebo UZV se zaměřením na srdeční vady.

Platí se Kč 900,– JEn v případě, že by Ti byl Gennet ze zdravotních hledisek doporučen, tak se tuším nic nehradí.

Ale jak jsem už psala, určitě těch 900,– stojí za to.

Tak dej vědět, jak jsi pochodila.
Kdyžtak jukni na www.gennet.cz.

Čauky Martina

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 15.07.03 10:47

no to jsi na tom ještě docela dobře.
První UZV jsem absolvovala až v 16.týdnu.
Nevím, zda v Gennetu dělají i UZV vyšetření v rannějších stádiích těhotenství.

Tento „srdíčkový“ se prování ve II trim 19-22 TT, kdy je už mimčo ve fázi, kdy se může na případné srdeční závady a různé rozštěpy pořádně přijít.

Ještě jeden odkaz na Klimendu:

www.clinica.cz

Tuto adresu mi dala i má gyn. sestřička, když jsem se stále kolem 12. týdne ptala, zda už půjdu na UZV a měla jsem jít až v 16.

Tak mi dala tento kontakt (to jsem tenkrát nevěděla, že se jedná o Gennet, abych v případě nutkání vidět mimčo dříve, kontaktovala je)

Ale nevím, kolik by jsi hradila za tyto UZV.
Ale zřejmě to žádná láce nebude.

Neměj žádné obavy. Určitě se dočkáš, až pídě prvně uvidíš.
Ono to uteče jako voda :-))

Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.03 10:55

Moc Ti dekuju za rychlou odpoved a za radu!!! Vzhledem k tomu, ze jsem teprve na zacatku 10. tydne, na ty specializovane ultrazvuky je asi zatim jeste brzo. Jde mi o normalni ultrazvuk, abych videla, ze ma miminko vse, co ted ma mit. Rozhodne tam zkusim zavolat a zeptam se.
Jeste jednou diky, taky za privitani… Zaregistruju se a ozvu se!
Ahoj Magda

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 15.07.03 11:16

Ahojky Magdo!

Vitej v deníčku a vůbec se netrap - mě poslali na 1. UTZ po 12. týdnu a až když jsem měla výsledky v ruce, tak se se mnou na gyndě začali bavit - tehdy mi to přišlo, že se o mě jako zdravotnictví málo stará - no pak se to rozjelo a přišla jsem si, že jen lítám po doktorech - teď už je to zase lepší …

měj se fajn - a užij si první ultrazvuk - mě se to děsně líbilo - snad natrefíš na povídavého doktora a všechno ti ukáže

Sýkorka

kairo
Kecalka 115 příspěvků 15.07.03 11:51

Ahojky dneska to tu ale fofrní, sotva stíhám ;-)) to je dobře.

Tak k UTZ. My jsme se na mimi dívali v 5tt, v 7tt u nového dokora (ke kterému jsem přešla a má svůj UTZ), ve 13tt placený a doporučený za 300,– Kč, v 16 tt no a teď nás čeká za týden.
Pn doktor mi vysvětlil, že UTZ hradí každá pojišťovna 4.
1. stanovení těhotenství
2. 16tt AFP testy,..
3. 20. - 22. tt detekce orgánových VVV
4. 30.-32. tt posouzení biometrie plodu
On doporučuje další dva tj. v 10.-12.tt měření, kdy by se dali určit první event. vývojové vady a druhé v 36.tt biometrie plodu, poloha, uložení placenty.
Ostatní UTZ pak spadají pod danou porodnici, kde se maminka rozhodne rodit.

Jinak vítám všechny nové s otevřenou náručí a doufám, že Vám mimísci přinesou tolik sluníčka do tvářiček jako nám.

Sýkorko: Kočárek jsme si vybrali u fa. ABC Design. Je to kombinace a jedná se o trojkolku NOVUS-3. Je to i pro úplné mimi až k sezení. www.abc-design.de Je za rozumnou cenu a má pěkné jízdní vlatnosti a tak.
S tím pletením to pro mne není, ale už mám vyšitou celou abecedu no a teď mám chvilku pauzu ;-)

Misul: doufám, že tě to brzy přejde. Už jsi jen chvilku k úlevě, tak držím palečky.

Marto1: Ohledně AFP. Kamarádce vyšli testy falešně pozitivní. Musela na Amnio a ta potvrdila, že jsou o.k. Je to mnohem přesnější jen se pak musí hajat aby se nezavdalo na nějakou komplikaci. No je to tak na týden doma v postýlce a pak zas tradá do světa.

Uf Kairo 19tt

gabriella
Povídálka 48 příspěvků 15.07.03 12:04

ahojky spolutěhulinky,

moc moc vás zdravím, zase jsem vás dlouho neviděla :0) a je tady sousty novinek a hlavně stále spousty šťastných maminek!
Chtěla bych vás jen pozdravit a popřát vám hromadu štěstíčka a zdravíčka a hlavně pořád udržujte tu pohodu, která z vás jde tak hrozně moc cítit :0) snad víte, jak to myslím :0)

Musím vám napsat, že jak jsem se hrdě hlásila k řadám tajnůstkářek, bohužel, vím pohlaví miminka. Bohužel pro to, že jsem přišla o překvapení a rodina kolem o to správné napětí. Byla to sranda, dokud nevěděli co máme v pupíku.
Byla jsem v Brně na UTZ , pochopitelně s tatínkem a ten to nevydržel a zeptal se, co se nám tam schovává, jasné je, že jsem se tam nechtěla v přítomnosti paní doktorky hádat. Hlavní je, že nám řekli, že miminko je zdravé, no a dál vás nebudu napínat

máme tam holčičku, takže nevěstu pro Hančiného chlapečka :0)

Teď už mi jen zbývá doufat a přát si ať to dotáhneme všechno do šťastného konce!!!

A to stejné přeju vám všem, buďte v pohodičce, opatrujte miminka, opatrujte sebe, užívejte si tohoto jiného stavu :0)

Brusinka: Tobě jsem Brusinko chtěla poděkovat, jak píšeš, za chlácholiho slova, když jsem měla problémy s přítelem. A vlastně za všechno, Díky !!! Ta nedůvěra k němu tam bude asi ne stále ale dlouho. Ale jak říkáš jdeme dál.
Kila které šli dolů se mi pěkně vratili, mám nahoře už 5 kg, miminko je akorát velké na 20.týden, takže obavy, že stres ublížil mimču jsou snad fuč :0)
Ještě jednou děkuji :0)
Ještě ti musím napsat, že jsme byli v zimě na UTZ v Praze Motole na dětské kardiochirurgii taky za panem doktorem Markem. Pokud je proti nám prckům hóóódně vysoký, tak jsme byli u stejného chlapáka.

Pomalu budu končit, vždycky jsem jen po dlouhé době mrknu a pak vás zahrnu dlouhým komentářem :0)

Opatrujte sebe a prcky :0) a sledujte kopanečky :0)

Mějte se krásně zatím pá gabriella 20.tt

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 15.07.03 12:34

Ahoj holky, tak sem se nakonec taky odhodlala sem napsat. Porad jsem si rikala, ze se pripojim po svatbe ke snazilkam k Monticce, ale 2 dny pred svatbou sem zjistila ze jsem konecne tehotna. No a asi mesic mi trvalo nez sem se rozhoupala a napsala. :) Tvuj denicek, Brusinko, ctu poctive uz od unora, co jsem narazila na tyto stranky. Jinak si zdarne dojizdim 11TT. Zatim v pohode, jen tak okolo 8TT jsem mela jak si jednou psala permanentni sutrik v zaludku. Uz je to ale lepsi, az na dnesek, ale moje wc povidani prisuzuji mnozstvi snedenych merunek. :)
Tak se opatrujte, pohladte a usmejte se na briska.
Darca a malej „Pida“ jak rika tatinek. Jina moznost pry neexistuje. :)
Darka 11TT

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 15.07.03 12:41

ahoj brusinko,
já už mám prďouse potvrzenýho i krví,jen potřebuju vědět,že tam je a je všechno v pohodě.My zdravotníci jsme pěkný poserové:-)

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 15.07.03 12:46

Ahoj holciny, Brusinko. :)
Tak jsem se konecne odhodlala pripojit se k tvemu denicku. Tyto stranky navstevuji uz od unora a v cervnu jsem se chtela pripojit k Monticce jako snazilka, ale zjistila jsem ze sem konecne tehotna. :) Ted si dokoncuji 11TT, tak doufam, ze nebude vadit moje pritomnost.:)
Darka a malej „Pida“
P.S. Podle tatinka kluk, protoze my prece nebudem mit prvni holcicku. :))

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.03 13:15

Ahoj spolutěhulky!
Teda vy jste se dneska rozepsaly!!!! A těch nových těhulek co přibylo!!! To ráda vidím a pěkně vás tu vítám. Přeji pohodové bříškovství!!!
Brusinko, to musela být paráda co, takhle si hezky prozkoumat Kuklínka :o). Taky bych si dala říct, ale asi to časově nestihnu. U víkendu odjíždíme na dovolenou, pak se vrátíme a za další den odjíždím na další. Čas budu mít tak akorát na přebalení kufrů a tradáááá pryč. Do nemocnice jdu na UTZ 28.7, tak snad to bude v pořádku.
Jinak pupík hezky roste, hlásím obvod 81 cm!!
Mějte se krásně, pohlaďte bříška a nashledanou asi za měsíc.
Gábi 19tt

Ami1
Nováček 6 příspěvků 15.07.03 13:38

Diky, to je mile, rada se pridam.
Urcite dam vedet, prozkoumam stranky a objednam se. Muj doktor rikal, ze srdicko je OK a ze dalsi vysetreni nepotrebuji, ale rada bych tam stejne pro jistotu zasla, jeden nikdy nevi, ze. Za ty penizky ten zazitek urcite stoji.
zatim papa,
 Ami

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 15.07.03 14:14

Ahoj,
přeji vše nej, ale teď už vypadá, že máš to nejhorší za sebou, tak se prosímtě ničeho neboj. Můj doktor mi řekl, že je lepší UTZ než krevní test, protože ty výsledky mohou být klidně vyšší a přitom to nemusí vůbec nic znamenat. Byla jsem na testech minulý pátek, tak čekám na výsledky. Mám za sebou UTZ na odhalení vad a podle něj je vše v pořádku, pozná se to podle prosvětlení u šíje, nejlepší jsou 3mm, já měla 1,5 mm a to je prý v pořádku.
Rozhodně se neboj, důležitá je hlavně psychika. Šťastné těhotenství přeje Daniela 18tt+4

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 15.07.03 14:16

Jeeeej, Brusinka,
tak ak to Kuklinek vykukne v termine, tak bude mat narodky so mnou! ;o) Aj ja som sa narodila 2.12. ;o))))
Majte sa pekne, opatrujte sa! ;o)
spehujuca predsnazilka Jana

Hanulka1
Závislačka 3186 příspěvků 15.07.03 14:50

Ahojky holky pupíkatý i ty které na pupík teprve čekáte.
Máme tu nový týden a já se docela těším na čtvrtek kdy jdu do poradny. Za tenhle měsíc jsem přibrala dvě kila, takže celkový váhový přírůstek je 4kg. Což si myslím, že je vcelku v normě. Musím říct, že v pátek jsem měla den jako z Dynastie. Se sestřenicí jsme si zašli společně na oběd a pak na kosmetiku. Bylo super a velice příjemné.

Hanko Vítám tě mezi námi, jsi tu srdečně vítána.

Marty1 vítej zpět, už jsem si říkala co je s tebou. To jsem ráda, že jsi se úspěšně přehoupla do druhého trimestru. Těch testů AFP se neboj, člověk je většinou zbytečně nervózní. Jak už tu někdo řekl, tak UTZ je přesnější.

Tak zatím pa pa a hezký den
Hanka 21+1 tt

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 15.07.03 15:08

Ahojky!

Tak už zase ťukám do klávesnice - nedá mi to, abych se nepochlubila … jsem šla do krámku omrknout pidioblečky, abych měla představu o velikostech - no a neodolala jsem a mám teď na stole rozložené dvoje dupačky (overaly) jsou takový světlounce béžový (na etiketě stojí, že je to barva vanilka) jedny s malinkýma medvídkama, druhý bez potisku - no úžasný - tak se tady kochám a rozplývám

Gabriello: to je skvělý, že máte potvrzenou holčičku (občas mě trošičku mrzí, že nevím kdo v bříšku je …) - a je prima, že jste s partnerem v pohodě

Kairo: děkuji za tip - my se rozhodli pro čtyři kola, takže se určitě nebudeme opičit

Darko: vítej v deníčku! meruňkám taky nedokážu odolat …

Za chvilinku mažu na své první těhu cvičení - tak jsem na to děsně zvědavá - doufám, že budou nějaké cviky na záda - docela už bych to potřebovala … jinak s sebu mám partnerovo boxerky - naštěstí nevypadají moc jako spodní prádlo - nějak jsem se do svých věci nevešla - tak doufám, že nebudu středem pozornosti - tričko mám dostatečně dlouhé na překrytí …

Pro dnešek zaručeně končím
Sýkorka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.03 20:03

Dančo,
prosvětlení šíje je jeden z ukazatelů na downův syndrom, 3mm jsou NEJHORŠÍ!!!
Za druhé - AFP testy jsou asi na sedm různých genetických vad, nejen na downův syndrom (mimochodem, u toho mají spolehlivost jen 57%), takže bych tyhle dvě věci nezaměňovala…

Jirina
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 15.07.03 22:02

Ahojda všichni,

hehe tak jsem psala, že se budu hlásit jen „občas“ no a už jsem to nevydržela protože … UŽ SE TAKY MELE! Doufám, že mi teď holky z našeho vrabčákova deníčku nevynadají, že to nehlásím prvně „u nás“, ale posílám Šárce deníček zítra a tam to bude :o))

Ale z těhotenství s Jírou si pamatuju ty kopance až ke konci a ty teda byly podstatně silnější, tohle je spíš takové šťouchání a vrtění, ale je to tam. Juchůůůů :o)) Je to sranda, teď mě čutá jedno mímo zevnitř a druhý zvenku :o)

Brusinko, ty jsi mě tak natěšila na ten ultrazvuk, že snad do úterý nedospím. Taky jdu do Gennetu, ovšem ne k Markovi, ale k nějakému Dr. hrazenému pojišťovnou. Ale ujistili mě, že je to na stejném přístroji, takže už se moc těším. S Jírou jsem toho na UZ moc neviděla a jak se zdá, tak moje doktorka taky ne, neboť do konce tvrdila, že tam žádný pindík není. To bylo na porodním sále překvápko, větší než budete mít vy všichni, kdo si to nenecháte prozradit, hehe :o)

Chci se zeptat, je vás tu hodně a ještě se neorientuju, nemáte nějakou databázi vás všech kdo kolik odkud atd … Samozřejmě vlastní údaje případně dodám, díky předem. Tradičně mě zajímá, jestli někdo z vás nechce jít rodit do Motola, že bychom se případně potkaly :o)

Taky jsem loni upletla dva svetříčky barev univerzálních (žlutá a bílá) a oba byly super, Jírovi vydržely oba až do jara (tím myslím velikostně, ne že by se hned na jaře rozpadly, hehe). Takže na drobečka nic nového plést nebudu, taky kdy, že jo (chudinka, všechno bude mít obnošené, i když ani Jíra neměl vše nové, to spíš byly výjimky :o)
Tak kdyby to někoho zajímalo tak svetříčky najdu a napíšu vám rozměry, trefila jsem se docela dobře.

Tak hezky rosťte a kyňte a těšte se, čeká vás úplně jiný život!
Jiřina a drobeček necelých 19 t.

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 16.07.03 06:54

Krásnou středu všem, s bříšky i bez :o))
Už se jenom 2× vyspíme a budeme s tatínkem :o) Jak já se těším!
Holky, jak to tak sleduju, je to paráda… vždycky jsem si říkala, že snažilky od Montičky jsou ukecanější, ale směle jsme je včera trumfly! Jen tak dál! Je to supera, když si holky můžeme spolu poklábosit o všech radostech a starostech, které souvisí s našim těhulkovstvím i o všem ostatním :o)

Janka: vítej z dovolené! Musela být nádherná :o) A jak dopadnul UTZ, povídej…

Misul: držím palečky, ať Tě ty nevolnosti co nejdříve přejdou! A v MHD se chovám jako Ty - volné sedadlo? Okamžitě se k němu vrhám! :o)

Hanka: vítej mezi náma a neboj se, nekoušeme :o) já tady taky přišla jako 5tt a už se tu cítím jako doma :o)

Marty1: gratuluji! Teď už bude vše OK a i Ty se dočkáš miminka ve své náručí!

Sýkorko: závody zatím neberu… musím se nejdříve vybavit… odešla jsem od manžela jen s osobními věcmi (a stejně jsem už slyšela, že zlé jazyky povídají, že jsem ho obrala o všechno, že dokonce ani nemá na čem spát :o))))
Jak bylo včera na cvičení??

Brusinko: pusť se do ubrusu, třeba mě to bude více motivovat :o)))

Ami: vítej mezi náma, už máš polovičku za sebou, to Ti uteče jako voda :o) Ať je vše OK!

Magda: vítej mezi náma! Já mám tu výhodu, že můj pan doktor má UTZ přímo u sebe, takže přvní vyšetření bylo v 5tt. druhé v 9tt a slíbil, že příště budeme zkoumat podrobně, tak už se moc těším, že konečně budu mít i fotečku!

gabriella: gratuluji k holčičce!!! Měj se krásně a zase se ozvi!

Darka: vítej mezi náma! Ať jste v pohodě všichni tři! :o)

Gábi: hezky si užij dovolené!

Jiřina: suprovně to zvládáš! Jeden štouchá zevnitř a druhý zvenku, paráda :o) Jen tak dál! Já na mladšího kluka uháčkovala taky svetřík a několikery ponožky. Budu muset hrábnout do zásob, abych vytáhla velikostní vzorek :o) Ale dříve jak v září se k tomu asi nedostanu.
Databáze - to není špatný nápad - co říkáš, Brusinko??

kočárek mne nebere… mám slíbené zapůjčení kompletní výbavičky včetně kočárku. Teda částečnou výbavičku mám ještě po klucích, ale kočárek už opravdu ne :o) dovedete si představit vyjet s 20 let starým kočárkem? :o)))))

Krásnou středu všem. Dávejte na sebe pozor, má být velké vedro, tak opatrně na bříška!

Pa

Andulka
11tt+3

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.03 07:58

Ahojky!

Včera jsem byla na prvním těhu cvičení - bylo to naprosto báječné - první půlhodinku jsme cvičili na muziku - takové obyčejné cviky (jako ve škole při rozcvičce) - překvapilo mě, že jsme cviky málokrát opakovaly - třeba jen tak 3-4× a hned potom přišla změna - tím, že to bylo opravdu jednoduché tak jsem se v pohodě chytala (na aerobic jsem přestala chodit kvůli pitomým sestavám, které jsem si prostě nedokázala zapamatovat). No a nejlepší na tom bylo, že aniž jsme se nějak namáhali, tak jsem měla perfektně protažená záda - paráda!

Druhou půlhodinku jsme měli „teorii“ - protože jsem se přidala, tak jsem začínala kojením s tím, že porod a šestinedělí uslyším dodatečně. No musím přiznat, že jsem byla mírně naivní, co se kojení týče - vůbec jsem netušila jak to miminko vlastně dělá - myslela jsem, že saje a ono spíš mléko vytlačuje jazykem - no zajímavé, taky jsem vůbec nevěděla, že se mimču musí do pusinky dávat celý dvorec - no za ty informace budu jednou moc vděčná! Taky nám PA ukazovala různé kloboučky a prsní vložky a vysvětlovala co na co je, no a nakonec jsme s panenkou nacvičovali správné přiložení - tak na jednu stranu to je pohoda, ale na tu druhou - no to budu muset pěkně zatrénovat - jsem dost nešikovná …

Navíc jsem v cvičení potkala těhulku, co bydlela v dětství ve stejné čtvrti jako já (takže se od vidění známe) a teď opět bydlíme ve stejné čtvrti a podle břiška typuju, že budeme i podobně rodit, tak uvidím, jestli tam nakonec nenajdu kamarádku na procházky s kočárkem …

No prostě a jednoduše jsem z toho cvičení totálně nadšená - pak nám ještě vysvětlovala PA co znamenají záhadné údaje v těhuprůkazce a dala nám seznam co nakoupit pro miminko a co pro sebe do začátku - ale to už stejně mám povětšinou nastudováno z emimina…

Jirino: jestli budeš mít chviličku, tak mě by se rozměry hodily - střih a vzor mám připravený podle sebe a koupila jsem overal vel. 62, takže ten svetřík bych pletla tak nějak podle toho a doufám, že se více méně trefím, ale není nad porovnání …
stačí šířka dole kolem boků, délka svetříku a délka rukávu - ostatní se podle toho dá vcelku odhadnout …

Andulko: to máš dobře zařízeno, že dostaneš většinu výbavičky - já se zatím začínám rozkoukávat a moc tomu nerozumím - i když myslím, že v závěru mě bude všechno to nakupování i bavit …

Databáze by vůbec nebyla špatná - sice přehled docela mám, ale bylo by to mnohem jednodušší …

Mějte se fajn
zdraví Sýkorka 22tt+2

kairo
Kecalka 115 příspěvků 16.07.03 08:05

Dobré ranko Berunky a skřítkové,
zjistila jsem, že jsem jak detektiv. Pořád se teď pozoruji a sahám mimískovi na domeček, zda spinká nebo ne ;-) Jsem z toho pořád celá pryč.

Sýkorko: jaké bylo cvíčo? Teda ty oblečky to musí být paráda. ;-) Taky okukujeme, ale opravdu chceme nakupovat až tak v září nebo říjnu. Nechci nic uspěchat.

Hanulko: 4kg to je paráda. V pondělí se budu vážit u pana dokotra, tak jsem zvědavá.

Jiřinko: Gratuluji ke kopanečkům. Teď taky ťuk, ťuk signály. Maminko jsem tu u tebe v bezpečí. Uvidíš na tom UTZ příětí týden jak je to super. ;-)

Marty1: Posílám ti trochu své (naší) energie a sluníčka, ať jste tu do termínu, tak jako my všechny!!!!!!

Jinak dneska asi uteču a pojedu se koupat. Už teď mám zaječí a co teprve odpoledne. Ta pracovní morálka se opravdu zhoršila.

Brusinko: Ta databáze by fakt byla super.

Pa Kairo 19 tt

Misul
Kecalka 120 příspěvků 16.07.03 08:55

Krasne dobre rano,

musim se vam pochlubit, doufam, ze to nezakriknu, ale dneska jsem to „predejchala“ a zachudek nepokrtila (ponekolikate) - tuk, tuk, jupiiii. Neodolala jsem a pri ceste do prace jsem si koupila maliny, kdyz jsem je zmercila, vypadalo to,ze mam vzteklinu, no aby toho nebylo malo na doma mam boruvecky, jeste nevim s cim je zbastim, jogurt nebo slehajda :))))

Dneska po obede jdu na ultrazvuk, uz se nemuzu dockat. Takze cekejte odpoledni zpravicku, protoze to nevydrzim a budu zhavit internet, porad si rikam, je tam, neni tam, pak se mi zvedne kufirek - JE TAM :)

Kairo:zajeci umysly - to je krasny :), ja bych se sla taky nekam „vyvalit“ a osvezit do zivlu - tak krasne zajeceni

Sykorka: to je prima, jak popisujes cvicenicko, ty jsi z Prahy? ja ze bych si do budoucna nechala doporucit

Andulka: no s vybavickou to mas zarizeno primove, o starost min, vid

Marty1: nemej strach, vsechno bude v naprostem poradku, nez se nadejes, budes chovat krasne miminko

Jirinka: mas to dvojmo, zvenku i zevnitr :)

Berusky, mejte se krasne, doplnujte tekutiny.

Misa 11tt+3

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 16.07.03 09:10

Cau holky!
Chtela sem se zeptat, nemate nekdo zkusenosti se zahranicni leteckou dovolenou. K doktorovi jdu 31.7. na kontrolu a tam se zeptam, ale abych vedela jestli o necem s manzilkem muzem uvazovat, nebo si o tom muzem nechat jen zdat. :)
Myslim si, ze kdyz se nekam nepodivame ted, tak to v pristich 4 letech asi nehrozi, a budem doma s „pidou“. Prece ho nebudu nekam odkladat. :)
Vy se mate, ze v Praze mate cviceni. U nas o prazdninach jsou tehulky tabu a nikde se necvici… :-/ a nejak bych to potrebovala. :) Porad jim a pohyb mam jen kdyz se odstrcim na zidli a prejedu mistnost. :)
Mejte se pekne a neupecte se… :)
Darka a Pida 11TT

Ami1
Nováček 6 příspěvků 16.07.03 09:17

Ahojky,
tak jsem se objednala, potvrdili mi termin 26.07.03, ale nebude tam Dr. Marek, ale ten druhy. Doufam, ze bude stejne tak dobry, jako ten „Tvuj“. Vlastne, ted si nemuzu uvedomit, bylas tam s manzilkem ? Musi se to hlasit dopredu ? Snad ne, pripadne komplikace vyresime na miste :-) A co Kuklinek ? Ten nas se zatim jeste nehybe, ale pry ma cas, jinak na UTZ sebou mrska uplne neuveritelne, pak doktor rika, ze kopanecky nemam privolavat, ze podle toho, co se deje na UTZ to bude peknej divoch a jeste si uziju dosytosti. Zajimalo by me po kom, kdyz mi jsme s tatkou docela lenosi :o))))
Preji pekny den,
papa,
 Ami

mysinka1
Povídálka 22 příspěvků 16.07.03 09:54

Ahoj holky,
už asi od začátku dubna nakukuju na stránky emimina (no, nakukuju - spis jsem tak trosku zavislak :o) ) a rada bych rozšířila vaše řady, pokud by to šlo.
Co se týče AFP testu, tak jsem jedna z těch, kterým vyšel mimo normální hodnoty, ale následná amnio potvrdila, že je všechno v pořádku, takže jsem ukázkový příklad falešné pozitivity krevních testíků. :o)
Chtěla jsem se zeptat, holky co jste z Prahy, nechodíte někdo cvičit do POMADu?
Přeju pohodový den a přežití dnešních 31 C.
Ahoj
Misa 20tt

Hanulka1
Závislačka 3186 příspěvků 16.07.03 10:04

Ahojky všem. Tak se nám týden přehoupl do druhé poloviny a mě zbývají už jen dva dny do dovolené. Takže tu budu, nebudu tak 14dnů.

Gabrielo. Paráda holčička. Moc gratuluju. Jsem pro. Ať žijou domluvené sňatky.

Jina vítám všechny nové příchozí.

Všem přeji pohodové dny a ty co čekaté na výsledky AFP držím pěsti.

Hanka 21+2 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.03 10:23

Ahojky,

me doktor rikal, ze letani nevadi, pry az kdyz je vetsi brisko. Myslim, ze pokud se ty citis dobre, neni problem. Moje mamca se mnou letala jeste v 9. mesici, ale to byl extrem:) My o tom taky uvazujeme, jeste ted nez budu mit brisko, jenze me je porad spatne, tak doufam, zee uz to rpejde a hura k moricku.

Pa Misa (Misul) 11tt+3

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 16.07.03 10:37

Asi si nerozumíme, mně řekl doktor, že pokud to prosvětlení tam není, tak je podezření na Downův syndrom, protože to znamená otok šíje. A to že jsou AFP testy i na jiné věci je mi jasný, taky jsem netvrdila, že je to jen na Downův syndrom.
Daniela

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 16.07.03 11:08

Ahojky všechny,

Gabriello : ano, určitě to byl stejný dr. Marek. Musela jsem se smát, když jsme s manželem vešli do ordinace a ze židle se zvedla vysoká postava. Tak jsme tam stáli dva dlouhý a jeden trpaslík :-))) Ten trpaslík jsem byla samozřejmě já :-))) Téééda vlastně jsme tam stáli 4. Jeden se schovával :-))
A holčička předpokládám, že Tě potěšila :))) Možná, až natrefíš na pěkné šatičky a pidivěcičky v holčičích barvách, tak budeš ráda za ?nepřekvapení? a pustíš se do drancování obchodů :-)))
Přeji ať se dušička pokud možno zahojí a v rámci možností se podaří ?zapomenout?. Ale je mi jasné, že to vůbec není jednoduché. Tfuj tfuj, ať už je všechno zlé pryč a tato kapitola je za vámi.

Marty1: s tou objednací lhůtou ? jsou to cca 3 týdny. Objednávala jsem se kolem 16. týdne. Raději volej dřív, ať máš nějaký termíny na výběr. Oni tam jsou jen některé dny, takže moc volby není. Pokud možno žádné velké strachování. Afpíci budou určitě v poho. Začátkem srpna to pak oslavíme a sejdem se virtuálně na sklendu mlíka ju? :-))

A jak píše, máme druhou deníčkovou želvu :-)) Jaký druh, stáří, víš, jestli je to opravdu samička? :-)) Mám podezření, že Veruna je chlap. Jak tak přibývá a ten apetyt ? celej páníček :-)) My máme želvu žlutohnědou. V srpnu jí budou dva roky. Krmím jí v létě zeleným (pampeluchy, jetel, jitrocel apod.) a denně takovou lžíci-dvě růžových granulí . Je to krmivo pro všechny druhy želv , značka je SERA a.......teď jsem ten název zapomněla........ a to jsem se večer dívala a snažila se zapamatovat. No je to žluto-oranžová plastová válcovitá nádoba a jsou na ní vyobrazený želvy nádherný ? dvě malý na sobě. Název nějak ? mineralizované krmivo. Jsou to takové růžové granule ? tyčinky. Jako je třeba granulovaný čaj. Strašně to Veruně chutná. Může se po tom utlouct, běží k tomu dřív než k zelenýmu.

Darko : tak to jsi pěkně skočila rovnou do těhu-deníčku :-)) A s tím rozhoupáváním ? vím o čem mluvíš. Emimčo jsem drahnou dobu také jen ?šmírovala? než jsem se (tenkrát k Ed) připojila :-)))
AŤ Píďa pěkně roste a žaludek se už neozývá.

Gábi : téééda, to máte pěkný dovolenkový maratón :-))) Prozkoumání mimísů je fakt fajn. Až jsem si pak doma říkala, jestli ho neprudíme, jak mu čučíme do bydlíku :-)) Néé vím, že to rozhodně tak divoký nebude. Když jsme ho tak pozorovali, neubránila jsem se představám, že se tam musí celé ty měsíce nudit :-))) Prostoru nic moc, příliš podnětů a hraček tam nemá , nic ke čtení také ne :-) Zase jeden s prdlých nápadů :-)

Schamko: nooo bude to taky ?střelenec? jako Ty :-))) A máš ráda zviřátka ? coby správný Střelec?:-)))) Přiznám se, že v to doufám. Kéž by také sdílel přízeň ke zvířeně a společně se s mamkou mohl u TV zvířo-dokumentů rozplývat a hýkat a kníkat :-))) Babička (má mamka) by se bez okolků přidala :-)) Ostatní by zřejmě znechuceně odcházeli :-)))

Hanulko : to je správný, že jste si to se sestřenkou takhle užili. Kdepak, musíme se také občas rozmazlovat :-)
Ať se čtvrtka dočkáš :-)))

Jiřino : pobavilo mě, když jsem četla o Tvé brzké návštěvě Gennetu a že jdeš k dr. hrazenému..... Jsem si říkala zvláštní jméno, než jsem to dočetla dál:-)) To už se jen párkrát vyspíš a úterý je tu :-))) Přeji pěkné pokoukání.
Takže vy jste celou dobu čekali holčičku. To věřím, že jste se pěkně pak divili :.)

**dobrý nápad se seznámkem. Takže..............

SEZNÁMEK:**

pokud jste pro pošlete mi mailem nebo do os. zprávy info o sobě: Věk, bydliště, stávající dětičky, termín porodu, kde chcete rodit, Pokud máte ještě další nápady, nahoďte. Seznámek zpracuju a můžeme si ho poslat mejlíkem.
Co vy na to?

Andulko : dobré pošťouchnutí. Fakt zase vyšívání vyhrabu a pustím se do toho :-)) Mamina bude mít radost. Dám pak vědět a Ty také :-)))
Ale s výšivkama na povlečení to pro mimíska nevidím. Se svými dodacími lhůtami by to potomek měl tak k maturitě :-)))
To je príma- to zapůjčení výbavičky. Byla by to dobrá sranda, vyrazit s takovým veteránem. Ale neříkej, že ještě máš kočárek uschovaný :-)))

Sýkorko : jak už psala i Hanulka ? ono se to nezdá, ale to cvičení i přestože je lang sang tak pěkně protáhne co?
A ta příležitost poznat tam parťačku na kočárko-vycházky též není od věci.

Misul: přeji kvalitní obraz a dobrý zvuk :-))) Pěkně mimíska na monitoru vykoukej :-))))

Ami : super, tak už jsi objednaná. Druhý doktor bude určitě taky příjemnej. Byli jsme tam oba s manželem. A byla tam ještě jedna otočná židle (k pianu) tak jsem se hned v duchu smála, že jsme mohli na představení ještě někoho přibrat. Myslím, že by určitě nebyl problém, vzít tam třeba 2 členy rodiny :-)) Takový Hujerovic v ordinaci ? to by nemělo chybu :-))

Janusko : jsem zvědavá na Tvé zážitky ze 3D. Povídej, přeháněj :-)))

Hanulko : pěkně si dovolenou užij, budu Tě informovat po SMS o případných událostech :-))))

Vítám další příchozí Mysinku.
To je supééér jak se rozrůstáme :-))) Databáze bude více než na místě :-))
Do Pomadu na Vinohrady chodím občas cvičit. Teď tam jdu příští středu. Tak se můžem domluvit a vyrazit spolu. Buď na cvíčo, případně na kurzy. Ještě jsem žádný neabsolvovala. Pár si jich u nich dám :-))

Dnes ráno mě chytla v pořadí druhý lýtkový křeček. A opět do stejné nohy ? levé. Ale tentokráte to bylo do horní části jelitového svalu a nevadí mi to v chůzi. Jinak obvykle při křeči cítím nohu ještě po dva dny a třeba chůze ze schodů je docela bolestivá.
Dost se napájím magnesií a i sem tam něco granulí Dologramu do sebe nasypu. No jo, vidim to u Veruny, tak chci také svoje granulky :-)))

Dnes odpoledne vyrážíme na prodl. víkend ? taková minidovolená do Adršpašsko-teplických skal. Budeme ubytováni v penzionu Na kopečku. Hezký název co. Pak poreferuji. Na fotkách vypadá penzionek moc sympaticky.
Poreferuji v deníčku.

Mějte se tu moc pěkně, už se těším až si přečtu, co jste tu naštěbetaly.

Zatím ahojky,

Martina
21+6 (20+1)

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 16.07.03 11:14

Ahojda,
diky za radu. Me nastesti spatne neni. Ja si taky myslim, ze by to problem nemel byt, ale pro predstave ze by se neco stalo a ja byla nekde v Tunisu a meli tam semnou neco delat, me vstavaj vlasy hruzou na hlave. :)
No, ted bysme to stejne nestihli (kontrola 31.7.), tak si myslim, ze nekdy v srpnu nebo zari (spis zari, protoze sem objednana na nejaky testy nekdy kolem 25.8. tusim ze na cukr, nebo co) poletime. To uz teda budu mit bricho, ale kdyz bude vse ok, tak nevidim problem ani v brisku. :)
Preji ti vse ok a brzo srovnany zaludek at se mimo taky nekam podiva… :)
Darka + pida

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.03 11:22

Ahojky,

tak do Adrspachu a penzion Na kopecku - ja tam byla pred rokem - to je nahodicka. Je tot am moc hezky a strasne prijemna pani domaci. Snidanicka super a dokonce jsme dostali i pamlsek, jen jsme cestou skoro zaloudili - truhlici. Uzijte si to, ty skaly, no nadhera. sice jsem mysleal, ze vypustim dusi (jsem padavka), ale byla to nadhera.

Krasny vikendik.
Misa (Misul)

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 16.07.03 11:35

CAuky,
tak ja se taky hlasim do klubu „Zelvicek“. Ale ja mam vodni - Zelva vodni - nadherna. :) Doufam, ze to neni moc veliky handicap. :) Ale jsou trochu starsi. Jedny bylo tusim ze 9 nebo 10 a druhymu o rok mene. Takze mam parecek a krmim je „Agil“ (jestli me teda mysl neklame - je to nejaky nemecky nebo co a nebo se to jmenuje taky uplne jinak. :) )
No seznamek bude dobra vec, aspon se v tom bude dat vyznat. Od unora jsem sice dost zavisla na emiminu, ale tech jmen je porad moc a nejak se to plete. :)
Takze zatim cau a ja jdu neco sesmolit a popremyslet co napsat do seznamku. :)
Tak se neupecte a Brusince prijemny prodlouzeny vikendik. :)
P.S. Uz si ochutnala jujce od relaxu - svoji jmenovkyni? :) BRUSINKA

Cauky Darka + pida

mysinka1
Povídálka 22 příspěvků 16.07.03 11:40

Ahoj Brusinko,
to je prima nápad, já jdu na cvičení do POMADU zítra (poprve po dlouhé době se zas budu hejbat, tak jsem zvědavá :o))))
Příští středu bych klidně šla zas, kdyžtak mi dej vědět, kdy tam půjdeš, a já se zkusím objednat na tu samou hodinu.
Zatím ahoj
Míša 20tt

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 16.07.03 11:56

Pro Míšu a Míšu

Brum brum brum, zazpíváme medvědům…
no to jsem se zase nechala unést svým oblíbeným večerníčkem -))

Mišul : doufám, že to nějak jednoduše najdem. Samozřejmě není problém v Bučnici pak tydlfonovat paní domácí a ta nás snad zdárně kdyžtak odnaviguje, ale pokud bys zvládla letmý popis (jestli si ještě pamatuješ) tak uvítám.
Přijedeme od Teplice (od Náchoda, preferovala bych s tou naší těhu-indispozicí od ?záchoda? :-)))

Kdyžtak dík, ale pokud jsi takový nepřítel jak já popisování, tak se netrap. Bučnice vypadá na pár řadových domků a jestli je to opravdu na kopečku, tak bychom měli najít :-)))

Myšinko : jsem objednaná v POMADU na 23.7 na 17. hod. Tak snad budeme mít štěstí a ještě bude volno. Kdyžtak se v pondělí domluvíme na dalším termínu :-)))

Pa M+K

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 16.07.03 12:09

Vítám v želva-klubu :-)))
No vůbec to není zandicap. Naopak to ukazuje, jak jste pracovití. To je docela práce udržovat vodní želvuchy v čistotě.

A taky jsou to docela drakouši - prý. Pěkně dokážou prý stisknout.
U veteriáře byla paní s pěknými „nádherami“ obříky a manžel prý od nich má prokouslý krk. Byl fakt obrovský. Paní se smála, že veterinář říká, že jsou to největší pražský (doma chovaný) nádhery :-)))

Manžel měl taky Tačmuda - nádhernou a dožila se asi 14.let.

Pa M

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »