Brusinka - 27. týden

Těhotenství

Ahoj bojleříci, snažilky i ostatní, Asi nechápete, proč vás takto oslovuji, ale právě mě napadlo, že máme z bříška v těchto nekončících parnech vlastně takové ?ohřívače vody? :))) Mimča se sice narodí převážně do zimy, ale velcí otužilci to s takovouhle tedy nebudou :) Ještě tak možná Hanulka se svojí ?kapesníkovou chladicí metodou? své robě patřičně otuží :)))

No myslela jsem na vás minulý týden moc a v duchu vám přála , abyste ta tropika zvládaly. Ve středu jsme s mamčou musely být jen v chatě, kde bylo alespoň část dne milosrdných 28 st. Ve čtvrtek jsem jela do Prahy na svůj první kurz v POMADU. A prvotní zážitky a dojem po absolvování byly značně ?vyděšené? :-)))

Moc to zřejmě prožívám a strachuji se, že nebudu dostatečně šikovná atd. atd. Druhý den se mi to v hlavě už srovnalo a již se nebojím vlka nic :-))) No tak pravda, červíček pochyb občas zahlodá, ale........rychle vydloubnu a pryč s ním .-)

Tentokráte byl kurz o manipulaci s dítětem, výbavička, koupání. Během dvou hodin to bylo vše samozřejmě letem světem, ale dle mého názoru poučné. Spousta věcí mi prosvištěla opět druhým uchem ven, ale do porodu zbývá stále ještě nějaký ten čas, tak se při dalších návštěvách můžu ptát a sbírat info dosytosti :-))

Dobrý bylo, když nám asistentka předváděla jak správně uchopit děcko a přiložit ho k ramenu, ruce apod. Projevila jsem se jak ?typická žena? (bez urážky) a to v tom smyslu, že když se řekne levá strana, přikládám dítě k levé straně. PA musela dojít až ke mně a názorně mi přiložení mimča předvést. Zkrátka říkejte mi šikula. No myslím, že Myšinka, která tuto lekci absolvovala pár týdnů přede mnou a pochybovala o své zručnosti, byla ve srovnání se mnou borec :-)))) Zvládly to všechny přede mnou, věřím, že Kuklínka hned zpočátku nezlomím :-))

Informací bylo hodně, ale hodím do placu alespoň některé. Jak jsem koupila tak prodávám, sama odzkoušeno nemám, patřičné odborné znalosti také nemám a tudíž nejsem s to objektivně tyto názory posoudit.

Tak třeba....... Ohledně plenek. Pokud porod proběhl bez komplikací a nezjistí se žádné problémy s kyčlema, není třeba přes papírové plenky dávat navrch ještě jednu látkovou.
Zda látkové, či papírové - finančně prý vychází náklady nastejno. Zpočátku je spotřeba papírových plenek větší, ale po čase se mimčo stává ?menším průtokáčem?.

V zimním období zateplovat kočárek i zespodu ? např. vlněnou dekou.
Od ?3stupňů zakrýváme ústa.
Novorozeněti dávat vždy přes dupačky ponožky. Nohy mají stále studené. Čepička má vliv na boj s odstátými oušky :-))). V případě potřeby můžeme experimentovat :-)))

Při nákupu kosmetiky obstarat jen od jedné značky. Zamezí se tím možnosti vzniku alergické reakce. Ještě než tu kterou značku koupíme, vyzkoušet na sobě a bedlivě se pozorovat. Krém na zadeček asi nebudeme zkoušet, ale třeba tělové mléko. Máme prý hormonální složení stejné jako náš budoucí potomek a když sneseme kosmetiku my, děcko snese též. Hojivou kosmetikou ( jako je např. Welleda, Sebamed) nezačínat, tu použít až v případě zjištění nesnášenlivosti na běžnou kosmetiku. Zdejší PA prý mají velice dobrou zkušenost s kosmetikou Bübchen. Zatím nezaznamenaly žádnou alergickou reakci.

Při nákupu odsávačky se zaměřit na balonkovou a ne tu, kde vysáváte ústy podtlakem do nádobky. Tam může docházet k bakteriálnímu ?kolotoči? a navzájem se pak s mimčem můžeme nakazit.

Novorozeněta ukládat do postýlky střídavě na bok, aby nedošlo ke zkrácení trapéz.svalů. Na zádech či bříšku mají tendenci točit hlavu k jedné (oblíbené) straně.
Do 2.měsíce mají píďata tzv. ?novorozeneký tik? a při uchopení se můžou rázem vymrštit, či sebou nějak škubnout. Proto držet pevně. Samozřejmě pozor na rozmačkání :-))))

Při koupání plnit vaničku do 2/3 vodou, koupat krátce, voda rychle chladne.

Nebát se příliš možnosti vdechnutí zvratků. Novorozeňata mají po určitou dobu (už nevím kolik týdnů) schopnost zároveň polykat a dýchat. Skalní pivaři by jim mohly závidět :-))

Tak to by bylo něco málo z pochycených informací.

Manželovi jsem esesemkovala po návratu z kurzu mírně vyplašenou zprávu doufajíc v chlácholivá slova. Pochopil správně a ujistil mě, že Kuklínka stopro zvládnem :-))))

Přeji všem pěkný týden a pokud máte ještě dovču tak si ta vedra ukraťte.
Opět si prodloužím víkend a čtvrtek, pátek a pondělí se budu flákošit :-)))

Martina
26tt+5 (UZV 25+0)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
kairo
Kecalka 115 příspěvků 19.08.03 06:51

Ahojky Sluníčka,
Brusinko to je paráda, že pokaždé přijdeš s takovou spoustou nových informací. Jak to tak vypadá, tak by se ten kurz vyplatil. Každá máme své představy a informátory, ale takhle intenzivně je to něco jiného a z úst PA taky. Osobně jsem z toho taky trochu vyplašená, ale jakmile si na sebe s mimískem zvykneme, tak to půjde lépe. Ten začátek bude náročný.
Jinak poslušně hlásím, že máme už mimíska Lochnesku. V pátek jsem měla tak unavené bříško. Jak se ochladilo, tak to bylo něco pro něj. Bříško sebou házelo sem a tam. ;-) Taky jsem se konečně přeměřila. Momentálně mám 77kg (+4kg) v pase 91 cm (+13cm) a přes pupík 112cm. Hodně lidí se mne ptá, kdy to bude a ten prosinec je zaráží ;-). No holt rosteme a už se vejdeme jen do 2šatů na ven a do jedněch na doma. Ještě tam mám nějaké zimní sukně, když jsem byla asi před 3 lety 80kg, ale ty mi zas v zimě nebudou. :-/ Uvidíme jak se budeme rozpínat.

Taky přikládám slibovaný seznámek obečů podle rad současných skoro čerstvých maminek:

Oblečky: 56-58 (dle výrobce)
Body (event. trička) 5
overal (s dlouhým rukávem) 5
dupačky / tepláčky do začátku 2 jinak spotřeba tak 5
svetřík 2 čepička a rukavičky 2 teplejší, čepičku i na doma alespoň 1× tenčí (jak píšde Brusinka na experimenty s ouškama ;-))
ponožky 8-9 2
botičky přes dupačky 1-2
kombinéza 1

Jinak samozřejmě záleží na materiálu neboť čistá bavlna se většinou vytáhne, tak to vydrží i trochu déle. V průměru je to podle velikosti deťátka. Má-li při narození 50 cm, tak za dva měsíce bude mít o 10 cm více. Denně potřebujeme na mimi čisté a musíme počítat s potřebou převlékat třeba 2× denně, kdo bude používat pouze látkové plenky, tak i vícekrát. Trička, tepláčky a svetříky je možné zakoupit i větší. Vždy je možnost ohrnout rukávy.
Ptala jsem se kamarádek s miminky a zhruba se shodly na této počáteční výbavičce. Někteří výrobci prodávají i velikosti 52, ale to už je extrém. Jinak další velikosti by měli být 62 a 68. Teď už jen záleží, jak velcí ti naši Cipískové budou a že něco málo dostanete od známých a příbuzných. ;-) Lepší mít doma od všeho něco a dokoupit se dá kdykoliv.

To je tak nějak vše. Jinak taky ráda uslyším Vaše názory a rady. Hodně se říká, že toho nejmenšího, co nejméně. Mám třeba dupačky po mně a taky jsem rozhodnutá je využít. Jsou to ušetřené penízky, a ty se budou hodit na spoustu jiných drobnosti.

Pa Kairo 24tt+0

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 19.08.03 07:39

Ahojte holčiny,
je tu nový týden a tolik informací od Brusinky. Moc děkuji, mám zapsané všechny chytré poznámky. Se zvládnutím miminka se Brusinko neboj, určitě to zvládneme a když ne na poprvé, tak na podruhé určitě.
Jinak, když jsme u těch rad, tak mám pro vás taky jednu. Od středy mají v Carrefouru akci na Pampers plíny, 345 Kč asi za 100 ks. Jinde mají tuto cenu za 80 ks.

V pátek jsem byla u doktora, viděla jsem naši babulku, ale ten čumáček nám pořád nechce moc ukázat. AFP testy dopadly velmi dobře, tak to mě uklidnilo. Doktor mi řekl, že mám placentu na přední stěně, nevíte jestli je to dobře? Co se týče protilátek, tak jsem B negativní, tuším, že stejně jako Hanulka.

Počasíčko, se konečně trošku umoudřilo, včerejší bouřka byla dost děs, snad to aspoň dva dny vydrží.

Pěkný den přeje Daniela 23tt+4

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.03 08:13

Ahojky!

Měla jsem prima víkendík - u známých na vesnici byla velká grilovačka a přijela i kamarádka s dětma - Magdalence je dneska 6 týdnů a starší Kamilce je 3 a půl roku. Nevěděla jsem, na kterou koukat dřív. No asi na tu menší - chovala jsem, hladila, lechtala, houpala v kočárku - no prostě pohodička. Navíc u sousedů tam mají holčičku dvouměsíční, takže jsem pro jistotu zašla na čumendu i tam - no prostě to tam vypadalo jako v miminkovském ráji. Čerstvé maminky mi ošahávaly bříško a vzpomínaly, jak nedávno také měly a já se nemohla odtrhnout od miminek …
Partner taky neodolal a miminko si v náručí pohoupal a dokonce dostal i nesmírnou pochvalu, neb u něj mimčo spokojeně usnulo - no fakt už se nemůžu dočkat na toho našeho broučka!

Brusinko: taky jsem měla co dělat abych se s tou panenkou na kurzu správně vypořádala, když jsme se učili kojit … nezbývá než doufat, že až budeme chovat miminko, tak instinkty zapůsobí i na nás a všechno nám to půjde …
Chtěla jsem se ještě zeptat ohledně koupání - říkali vám, že se nemusí koupat denně? - nám říkali, že máme koupat ob den a nepoužívat nejlépe žádné krémy a olejíčky (kromě zadečku a míst záhybů kůže, kde by se nám zdálo zarudnuto) a ještě i tak doporučovala PA nejlépe olivový olej - že je to čistý olej bez pří:,–( a tudíž nealergenní … tak jsem se chtěla zeptat, jaký názor na to mají v Praze

Kairo: moc děkuji za seznámek, docela se shoduje s mojema představama - takže až budu dokupovat výbavičku, tak se budu cítit spokojená, že mám snad všechno…
Ptala jsem se u kamarádek ohledně zavinovaček - tvrdily mi, že stačí bohatě 2, a že mají lepší zkušenosti s těmi starými klasickými zavazovacími než s těmi moderními rychlozavinovačkami - z těch, že děcko snadněji vyklouzne a na těch klasických si pochvalovaly i ty šňůrky - že se za ně dá přidržet (nicméně stejně o jedné rychlozavinovačce uvažuji - nechám to nakonec a uvidím podle penízků).
A ještě jedna poznámka - prý se vyplatí (pokud se s mimi cestuje) zakoupit jednorázové přebalovací podložky - např. Fixies - 10 ks stojí cca 100 Kč - a prý se dají většinou použít i víckrát … přijde mi to jako dobrý nápad, tak si je asi taky pořídím.

BDančo: to je skvělé, že jsou testy v pořádku - a děkuji za typ na plenky v Carefoure - určitě vyrazíme nejméně s náklaďákem …

Mějte se moc hezky
zdraví Sýkorka 27tt+1

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.03 08:37

Ahoj spolubříšulky!
Tak se konečně definitivně hlásím po dovolené!!! Že jsem si jí tenhle rok, ale užila! No alespoň jsem nabrala sílu, budu jí potřebovat ;o)

Brusinko, děkuji za informace. Určitě se hodí. Jen mám takovou malou technickou poznámku, ze zkušenosti…s ba­lonkovou odsávačkou jsem nikdy nebyla úspěšná. Na můj vkus jsou moc široké, nevejdou se do nosánku a tudíž moc neodsajou.

Jo a ještě jsem se s vámi chtěla poradit. V sobotu přišel manžel, že má možnost přes známeho, který má dalšího známeho, gynekologa, možnost podívat se na mimíše na UTZ. Při tom posledním se Törpilka trochu styděla a nechtěla ukázat panu doktorovi srdíčko. Takže ho zkoumal delší dobu, ale mě a manželovi to přišlo jako věčnost. Už jsem prostě viděla nějakou hrůzostrašnou vadu srdce. No nakonec doktor řekl, že je vše v pořádku, ale v nás ten červíček nejistoty hlodá. Uklidňujeme se tím, že byl mladý a pro jistotu to zkoumal dýl, aby nic nepřehlédl. Protože kdyby bto byl starší lékař, tomu by stačilo to co viděl, ze zkušenosti. Doufám, že mi rozumíte co tím chci říct.
No takže se nám naskytla možnost se jít ještě na Törpilku podívat, ale na druhou stranu nechceme pokoušet osud, něco lámat přes koleno…chápete mě? S Adamem jsme nic extra neměli a nechci, aby tohle bylo něco jako „rouhání“.
No snad jste pochopily z mého vyjadřování ci tím „chtěl básník říci“.

Mějte se hezky
Gábi 24tt

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.03 08:41

můžeš mi ještě jednou na email poslat náš seznámek. Co jsem byla pryč, tak nám PC napadla nějaká brebera a manžel musel počítač zformátovat a já nemohla uhlídat co potřebuji uložit, díky.

Sýkorko: ty podložky od Fixies jsou výborný, doporučuji. Při cestování, u pediatra. A máš pravdu, že se dají použít víckrát.

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.03 08:52

Nezlobte se to jsem zase já…to víte absťák po dovolené :D.
Vidím, že tu probíráte seznámky, co všechno pořídit pro mimčo.
Já jsem před časem nějaký sepisovala pro těhulku z Rodinky, takže si ho dovolím zkopírovat i pro vás. Třeba vás to bude zajímat. Jen upozorňuju, že jsem to psala podle sebe, co vyhovovalo mě, což se nemusí úplně shodovat s vaší představou ;o)

Oblečení:
body s dlouhým rukávem,
dupačky- mě vyhovovaly se zapínáním v rozkroku
ponožky- dávala jsem je ještě pod dupačky, protože nohy musí být v teple! (jak říká moje maminka ;o))
svetříky
kombineza nebo bundička s kapucí v kombinaci s teplejšími dupačkami čepičky, rukavice
košilky se mi moc neosvědčily, protože špatně drží na tělíčku a vyhrnujou se nahoru

Velikost- já jsem měla oblečení až od velikosti 62, protože jak mi všichni tvrdili, děti rychle rostou (velikost 56/58 jsem měla snad jenom jedno oblečení) Což je pravda, ale když se mi Adam během dne pročůral nebo poblinkal, tak jsem ho musela převlíknout do té větší velikosti, ve které vypadal srandovně ;o). Ale pak po kontrole na kyčlích jsme museli dávat dvě látkové plenky navíc. A ta malá velikost mu byla opravdu malá, protože vypadal pro změnu jako čmeláček :o). A teď jsem u tohoto mimíska rozhodnutá preventivně (možná jenom
na noc, to ještě uvidím) dávat plenku navíc už od narození, alespoň do kontroly na ortopedii. Takže ty malé věci dokupovat ani nebudu, protože se do nich čmeláček nevejde. Ale jinak, takový tři kousky velikosti 56/58 se neztratí.

Koupání+přeba­lování+kosmeti­ka
někdo pořizuje vaničku, mi jsme jí neměli a koupali jsme malýho ve velký vaně, do který jsme dali podložku
osušky,
buničina- čištění oušek a pupíku
líh na pupík
nůžky na nehty- jsme měli normální, žádné s kulatou špičkou…stejně jsme nehty stříhali až když malý usnul
kartáč na vlásky
teploměr do vody žínky- jednu jsme měli na obličej a druhou na zadeček a umývali jsme ho ještě před vložením do vany
kosmetika- tady pro mě platí, že čím míň, tím líp- měla jsem dětské mýdlo, olejíček, krém na zadaček proti opruzení a vydrželo mi to hooodně dlouho ;o). Na zimu bych, ale doporučila
ochraný krém na ven- ale musí se mazat asi 30min. než jdete ven, aby se stačil vstřebat.
papírové plenky- je dobré si pér kousků té nejmenší velikosti vzít sebou do porodnice, protože (teda alespoň u nás) jsou na příděl, určitý počet, a občas se stane, že jich je potřeba víc ;o)
látkové plenky- asi 30ks
vlhké kapesníčky
jednorázové přebalovací podložky- osvědčily se mi při návštěvě u doktora, při cestování
přebalovací pult- vyrobil manžel- na dř.desku přichytil přebalovací podložku a celé jsme to měli na vaně
teploměr- rychloběžka
odsávačka na hleny- mi jsme jí potřebovali o mnoho později, takže se dá kdykoliv dokoupit
odsávačka na mateř. mléko- tu jsem kupovala až po příchodu z porodnice. Hodně mi pomohla, ale ne každá jí potřebuje.
lahvička na mléko- myslím, že se jedna dvě doma neztratí,i když budete kojit. Může se do nich dávat odstříkané mléko, které potom zamrazíte na „horší“ časy.
dudlík- mít jeden při ruce také není k zahození, člověk nikdy neví ;o)

Spaní
min. 2 prostěradla a povlečení na peřinku
overal na spaní-Adámek ze začátku spinkal zabalený v zavinovačce- cítil se v ní dobře a později spinkal ve spacím pytli, protože se stále odkopával a tohle byl jediný způsob, jak byl zabalený
Jo a ještě jedna, pro mě velice důležitá a praktická věc!!! Polohovací lehátko!!! V něm byl Adámek přes den, kdy nás pozoroval a mi ho měli stále při ruce a i v něm přes den spinkal, protože spaní v postýlce odmítal. Takže stačilo lehátko sklopit pohoupat a krásně spinkal. A lehátko mu vydrželo dlouhou dobu. Když byl větší, tak jsme ho používali při krmení místo židličky.
Do kočárku určitě deka, fusak- ten jsme neměli, protože v kočárku máme přenosnou tašku, která spolu s dekou je jako fusak.

Pro maminku
2-3 kojící podprsenky
vložky do podprsenky- jsou jednorázové a látkové. Já jsem používala jednorázové od Fixies
mast na bradavky- Bepanthen nebo úplně stačí obyčejná calciová mast, která splní stejný účel a je výrazně levnější.

Gábi

Januska
Stálice 77 příspěvků 19.08.03 08:57

Ahoj spolutěhulinky,
všechny vás zdravím v novém týdnu ? snad už nebude tak horký, jako byl ten minulý :-)

Brusinko: je to prima, tolik nových informací, taky se budu muset časem poohlédnout po nějakém tom kursu ? už se na něj moc těším.

Kairo: díky za seznámek výbavičky :-) I já plánuju použít ?starší? věcičky, které dostanu od kamarádky, takže nakupovat budu jen omezené množství a s těma velikostma máš pravdu ? alespoň co jsem slyšela, tak 52 je naprosto zbytečná, dítko jí nosí max. měsíc (a když se narodí větší, tak ani to ne). Bylo mi doporučeno koupit tu nejmenší výbavičku ve velikosti 56 až 62, tak se toho asi budu držet.
Ještě se chci zeptat na jednu věc, ve které nemám jasno: vzhledem k tomu, že budeme mít zimní miminka, chystáte se koupit fusak nebo kombinézku? Nebo obojí??? Já si nevím rady, co bude pro mimíska lepší.

Bdanco: díky za tip s plenkama, asi zakoupím svůj první balík a gratuluji k výsledkům testíků :-)))
Jinak s tou placentou bohužel neporadím, já mám zase v průkazce napsáno ?placenta na zadní straně, mimo DS? (tipuju, že DS je děložní stěna) a taky z toho vůbec nejsem moudrá. Možná nám někdo zkušenější napíše, co to znamená :-)

Sýkorko: grilování závidím, my se na chatu nedostali, už ani nepamatuju :-( A ta miminka musela být úžasná! K nám tento víkend přijede kamarádka s roční holčičkou a už se taky nemůžu dočkat (navíc mi přiveze ty výše zmiňované pidi věcičky po své holčičce, takže se těším dvojnásob).

Jinak u nás byl víkend ve znamení přestavby pokojíčku a musím se pochlubit ? včera jsme to dodělali a je to nááááádhera! Fakt. Tapetovali jsme pokojík asi do 2/3 takovou krásnou vanilkovou tapetou s jemným vzorkem, ke které byla i široká bordura s medvídkama, a tou jsme to naše dílko olemovali. Složili jsme zbytek nábytku a usavili ho, no a taky jsme tam nastěhovali nový kočárek. Jak se znám, tak teď zase budu mít zase ?kochací? období a budu v pokojíčku pečená vařená, já z toho mám prostě hroznou radost :-))) Jinak jsme to tam jako správní blázni hned vyfotili, takže budu mít náš nový pokojík i zdokumentován ;-)

Dneska se k nám chystají na návštěvu naši, tak doufám, že stihnu ještě alespoň trochu uklidit. Mám teď naprosto ?neuklízecí? období ? asi na mě působí ta vedra. Jinak jsem uklízením (dle některých nezávislých pozorovatelů) prý posedlá, no já si to samozřejmě nemyslím :-)))

Teď koukám, že jsem se zase pěkně rozepsala, tak už raději končím.
Holčinky, mějte se krásně a opatrujte bříška,
Janka (22+1tt)

Januska
Stálice 77 příspěvků 19.08.03 09:03

Gábi,
teda koukám, že než jsem sepsala ten svůj román, poslala jsi nám super seznam všech věciček - díky, díky, díky!!! Uričtě ho plně využiju :-)))
A k Tvému dotazu: za sebe musím říct, že bych té nabídky využila a šla bych - pro klid na dušičce.
 Janka

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 19.08.03 10:02

Můžu se připojit k osvědčené značce Bübchen a Batole. Používáme od narození a nikdy jsme nezaznamenali žádnou reakci, ani holky z plavání, co to také používají. Batole je český výrobek a je levnější, Bübchen německý, trochu dražší, ale skvělý výrobek. Vůbec držím na kosmetiku německé a švícarské značky, nikdy mě nezklamala.

Ze zdravotní kosmetiky doporučuji Sebamed a kosmetiku od Karla Hadka, oboje najdete na internetu.

Plínky mám vyzkoušen Huggies, ale jsou dost drahé, chce to střídat s něčím jiným nebo mít štěstí na akci. Zatím si nikdo nestěžoval na Pampers. Pozor na plínky Nová Nikol, jsou balené v průhledných igelitových sáčcích a děti se z nich osypávají. Igelitové Tesco se nám osvědčily jakou „pokakávací“, dáváme se hned ráno, pokud v té noční plínce nebyl smudík. zaručeně ho najdeme v té nové do hodiny… Ale to má asi každé dítě jinak. Verunka má zlatý zadeček, neosypává se a snese dobře i ty ilegalitky. Všeobecně se doporučuje střídat značky, ale my používáme převážně Huggies a Babylove v kombibaci s Tesco.

Vaše stálá nakukovatelka a čtenářka

Alice

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 19.08.03 10:22

Ahojky!

Gabino: teda to je seznámek!! tak jdu na kopírování a tisknutí … moc děkuji!
Jinak co se UTZ týče - taky bych byla pro - už jen to kino stojí za to! a to že se na mimčo koukne ještě další doktor taky není k zahození - určitě bych tam být tebou zašla

Janusko: ten pokojíček musí být nádherný! jestli můžeš, pošli nám nějakou fotečku do galerie …
co se týče fusaku - tak já chci kupit kočárek rovnou s fusakem - tedy je to přenosná taška, ale zateplená a když se z ní vyndá taková „deska“ co zpevňuje záda (dno), tak je z toho normální fusak - takže myslím, že v kombinaci s dekou bude stačit …

jo a ještě mě napadlo, jak psala Gabina, že malý spal ve fusaku - mamina mi radila, ať nekupuji peřinku - že prý se mimča vrtí a vždycky jim pod ni odněkud fouká, že prý je lepší koupit deku (larisu) přeložit a povléknout a okraje zastrkat za matraci - tím vznikne jakýsi pytel, ze kterého se mimčo neodkope, takže má v noci teplíčko - navíc se deka potom dá mnohem déle využít a není tolik těžká a „prkenná“ jako peřinka - nevím co si o tom myslíte vy, mě to přijde celkem dobrý nápad a asi to tak udělám …

Alice: díky za další dobré rady - co se týče značky Babylove - taky jsem na ní slyšela chválu …

No a na závěr se chci omluvit za minulý příspěvek - nějak mě počítač odhlásil a já si toho všimla až pozdě …

Zdraví Sýkorka

kairo
Kecalka 115 příspěvků 19.08.03 10:36

Hojky děvčata,
zase chvilka času, tak rychle čtu. ;-) Teda takových informací! To je moc fajn.

Gabi: Moc děkuji za rozšířený seznam. Něco podobného jsem si vypsala doma s očima na vrch hlavy, co všechno musíme koupit. ;-)

Janusko: Fusak mám pěkný starší po nás s beránkem uvnitř, ale i tak se chystám i na kombinézku. Bude hodně cestování. Ještě uvidím, jak to nakonec bude s koupí kočárku. Ten, co máme vybraný má i tašku, tak jak říkali holky s dekou je to teploučký domeček.

Sýkorko: To grilování muselo být zážitek. Taky už se nemůžeme dočkat. ;-) S těmi podlložkymi máš pravdu. Budou se určitě hodit. S tou dekou na spaní to taky nezní špatně. Uvidím, co nám nakonec nabídnou v krámcích až budeme nakupovat.

Januško: Tak my jsme to ještě nedodělali, tak jsme pozadu, ale ten Váš musí být kouzelný. Mohla by jsi nám poslat tu fotečku? Jsem loudil obecný ;-) To neuklízení u mne vystřídal stav furt něco doma dělat. Taky zvláštní ;-)

BDanco: Díky za tip. S tou placentou jsme to myslím už jednou probírali. Myslím, že by měla být spíš vzadu, ale zatím to neva. Nevím, snad bude někdo vědět víc.

Pa Kairo 24tt+0

Jarnicka
Stálice 70 příspěvků 19.08.03 11:20

Ahojky spolutěhulky,

omlouvám se, že budu dnes reagovat poze na Amálku, mám trošku fofry.

Amálko myslím, že v minulém deníčku jsi se ptala na ty nepříjemné pocity kolem tvrdnutí bříška. Já sama stím „bojuji“ už nějaký čas a co mi hodně pomáhá je Magnesium. Předepsala mi jej pí. Doktorka, když jsem jí popsala svoje problémy - jakoby se mi bříško najednou napnulo a bylo mnohem tužšší něž obvykle. Magnesium beru podle potřeby - pokud mi bříško „tuhne“ tak beru 2 tablety 3 x denně. Jinak když je vše OK beru 2 tablety ráno a večer - odpoledne vypouštím. Někdy vezmu jen 2 tablety ráno. Momentálně jsem pocit na tvrdnutí bříška neměla už velmi dlouho a můžu říct, že díky Magnesiu.
Jesti chceš můžu ti napsat přesný název, dá se koupit v lékárně bez receptu.
Moje pí. Doktorka říkala, že Magnesium v žádném případě nemůže ublížit.

Jo a děkuji za informace kolem obchůdku.

Ahojky Evula

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 19.08.03 11:51

Holky, jen chci přidat svůj názor na zimní zabalení mimin. Já mám koupenou zimní kombinézu a ještě budu mimčo dávat do spacího pytle a popřípadě zakrývat larisou. Když si vzpomenu na sebe jak v zimě chodím oblečená ( aspoň 7 vrstev), tak si myslím, že je lepší raději víc než míň. Koneckonců lepší je, když se mimčo v případě tepla odvrství, než aby mu byla zima.
Jěště jedna chytrá rada, četla jsem si článek o syndromu náhlého úmrtí. Prý se to stává častěji, když je dítě v přetopené místnosti. Ideální teplota v pokoji by měla být 21-23 Stupňů, tak pozor!

Daniela 23tt+4

Jirina
Neúnavná pisatelka 15076 příspěvků 19.08.03 12:14

Ahoj bříškandy,

Tak hlásím, že už je mi dobře. V sobotu mi ještě bylo na umření, ale v neděli najednou jak když utne, takže super. Sice ještě trošku posmrkávám a pokašlávám, ale už se cítím fajn.

Minulý týden se tu probíralo tolik témat, tak s chutí do toho!

Prvně musím pochválit Sýkorku, jak moc jí to sluší. Překvapilo mě, jak už máš velký pupík. Já jsem tedy oproti Tobě o 3 týdny zpět, ale pořád nic moc není vidět.
Ovšem ze zkušenostech z minulého těhotenství ani nic moc nečekám - to jsem pořád čekala, až mi naroste pořádný pupík, že ho vyfotím, no a nakonec nemám jedinou fotku. V době porodu jsem totiž měla pořád přes prsa asi o 5 cm víc než přes břicho, takže v hodně volném tričku se to skoro ztratilo. Letos jsem se rozhodla každé 4 týdny pečlivě dokumentovat, takže fotku z 20.týdne můžete najít na http://rodina.cz/vrabcaci v albu Drobeček. Jak vidíte, nic vidět není a za ty 4 týdny se toho moc nezměnilo, nicméně už jsem vyfotila týden 24. Bohužel musím nejdřív dofotit film, takže bůh ví, kdy se fotky dočkáte.
Z loňska mám za každý týden pečlivě zaznamenávány míry, takže v tom letos pokračuju a musím konstatovat, že jsem přesně „v lajně“. Akorát jsem měla trošku nižší hodnoty v začátku, ale nárůsty jsou přesně stejné (prsa, pas a břicho zatím cca +4 až 6 cm). Pokud to i nadále půjde podle stejného scénáře, přiberu ještě asi 8 cm na břiše a na prsou už nic (hurá). Jelikož mám prsa veliký, doufám, že se mi nakonec trošku smrsknou, což se po kojení skutečně stalo, takže bych nakonec mohla skončit i na hodnotách pod stovku, no uvidíme.

Andulce i ostatním, kdo čekají na výsledky, držím pěstičky a doufám, že se brzy dozvíme, co se vám v bříšku schovává.

Ad oblečky: pokud máte možnost nějaký „základ“ vyzískat od příbuzných či kamarádek, určitě toho využijte. Já dostala komplet výbavičku za hubičku od kamarádky a byla jsem jí vděčná. Sice některé věci už byly docela jeté (ani ona to neměla většinou nové), ale pak když se vám dítě 3× za den pokadí a poblinká a nemáte vyžehleno, jste rádi za cokoliv, to jsem vytáhla i kousky, které jsem normálně nedávala. Já sama jsem vůbec nic nekupovala, ale samozřejmě spoustu pěkných dupaček a bodýček jsem dostala, takže Jíra měl tak napůl nové a nošené. Kdybych neměla možnost to získat po kamarádce, asi bych pro začátek probrala sekáče, kde se slušné věci dají najít dost levno, a pak teprve bych kupovala nové. Ono dupky stojí tak okolo 200 Kč nejlevnější no a když jich potřebujete minimálně 6 a za 2 měsíce z toho mimi vyroste, tak člověk nevydělává na nic jiného.

Ad velikosti: v té 56 bych pořizovala opravdu minimum. Z vlastní zkušenosti, Jíra vždy nosil oblečení o 1 vel. větší, než měřil (např. nyní - měří cca 75 cm, ale pořebuje minimálně vel. 80, spíš 86). Takže když se narodí mímo 52 cm, tu vel. 56 máte tak na 2 týdny. Jíra měřil 48 cm, takže jsem to trošku užila, ale stejně. Doporučuji 1-2 ks 56 a dále už 62 a 68. Vůbec nevadí, když je to prťouskovi trošku větší, aspoň to trošku unosí.
Totéž pleny. Třeba pleny MINI, které jsou na 3-6 kg, měl dokud vážil do 5 kg, pak už jsem dávala MIDI 4-9 kg (teď si to rozpětí přesně nepamatuji). Takže těch MINI jsem spotřebovala tak maximálně 7 balíků (používám Fixies, ve vel. MINI jich bylo okolo 60 ks). A to se narodil maličký 2,7 kg (o měsíc nedonošený). Může se vám narodit i 4,5 kg macík a pak máte ty MINI tak na 2 týdny. Doporučuji startovací množství cca 2 balíky vel. MINI a pak raději dokupovat, než abyste měly mraky malých plen a pak s nima dláždily koupelnu :o))) A taky než si samy na sobě vyzkoušíte, že vámi vybraná značka je opravdu pro vaše dítko ta nejvhodnější. Velikost NEWBORN jsem neměla vůbec (Fixies ji snad ani nedělají, v drogerkách jsem je neviděla) a nevadilo to. Cca od 3 měsíců měl Jíra MIDI a od 6 měs. až doposud MAXI.

Ad kočár předem či ne: já měla stejně jako oblečky kočár od kamarádky, takže jsem si ho přivezla už někdy 3 měs. před narozením a raději jsem ho zaparkovala u našich ve sklepě (stejně potřeboval pořádně vyčistit). Částečně jsem se vymlouvala, že ho nemám kam dát, což byla pravda, neb jsme dodělávali přízemí v baráku, a částečně kvůli pověře. Teď nevím jak přesně zní, ale něco v tom smyslu, že když máte kočár doma dřív, stane se neštěstí. Každopádně asi měsíc před termínem (bylo začátek září a krásné počasí) jsem zjistila, že už mi u našich v tom sklepě trochu zatuchá, tak jsem si řekla, že využiju sluníčka a už si ho připravím. Tak jsem ho na zahradě vydrbala, usušila … a druhý den se Jíra zcela nečekaně narodil. Fakt nevím, jestli to bylo tím kočárem, ale jedno vím, že to rozhodně nebylo neštěstí :o)))

Zítra jdu do poradny, takže se vám potom ozvu znovu, bojím se, že už jsem moc dlouhá :o))
Zatím ahoj Jiřina, skoro 24 tt

Ahoj vespolek,
Teď jsem přelouskala vaše příspěvky, takže píšu dál :o)))

Ad kosmetika: též zastávám názor že méně je více. Mně úplně stačil krém Nela Batole a mýdlo stejné firmy a pak z lékárny Dětská mast na zadeček (v kelímku, stojí asi dvacku a je to víc než na měsíc). Já koupila předem i pudr a olej, ale dodnes jsem je nepoužila, nějak nebylo na co. Pak jsem ještě dostala od Nely pleťové mléko, takže ho střídám s krémem. Nevíme co je to opruzenina ani žádný jiný kožní problém.
Teploměr do vody jsem zdárně rozbila hned asi při třetím použití, takže jsem vodu měřila rychloběžkou. Je to rychlejší a taky to jde, stejně se po použití musí umýt. Posléze jsem rozbila i rychloběžku, takže jsem Jíru měřila normálním krátkým teploměrem. Šlo to i líp, protože jak se mrskal, tak na rychloběžce to lítalo nahoru dolů, na tom normálním se naměřená teplota zastaví.

Ad zavinovačky: klasickou jsem neměla žádnou a nechyběla mi. Vystačila jsem s jednou rychlo - v té Jíra spinkal doma a zpočátku i venku (narodil se v září). Pak jsem dostala froté fusáček, naven byl slabý, ale spinkal v něm doma, když už z rychlozavinovačky vylezl (až skoro do půl roku). V zimě jsem měla naven fusak s beránkem (prastarý), na doma ještě larisku a starou larisku povlíknutou - tu jsem dávala přes fusáček přes zádíčka (Jíra spí od asi 2 měs. na bříšku) když z fusáčku vylezl. Toť vše, velkou dečku používáme až asi od 8 měs.

Ad kombinézka: na zimu doporučuji pořídit i kombinézu i fusak. V kombinéze jsem Jíru dávala do autosedačky, kde měl jen larisku, a taktéž ven do fusaku. Rychle se oblíká a je lepší než několik vrstev oblečení (mimísci se hrozně neradí oblíkají, takže tak jak byl nadoma, dostal jen svetříček a kombinézku a šup ven).

Gabi: napiš prosím, zda ti došel mail.

Tak to by snad bylo, ještě napíšu zítra nebo pozítří.
Jiřina 24t

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.03 14:05

…tak tvůj mail jsem dostala, ale až tenhle. Ten první se někde zatoulal. Hned jsem ti poslala odpověď, tak doufám, že dorazí :o).
Ahoj
 Gábi

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 19.08.03 14:18

Tak vás zdravím v novom denníčku.
Som trochu skleslá, lebo som sa tak strašne tešila na ten „veľký“ ultrazvuk v 20. týždni, bola som neskutočne zvedavá a tiež už aj červíček hlodal, či je všetko OK. No v poriadku sme, aspoň bublinka, ale teda poviem vám, celé to trvalo asi dve minúty, doktor akurát zmeral, čo musel, ani len neviem, ako je teraz škvŕňa veľké a najmä ma veľmi sklamalo, že sa doktor ani nepokúsil zistiť pohlavie. Odbil nás s tým, že je to ešte príliš skoro! No povedzte, taká somarina. Automaticky asi predpokladá, že žiadna mamina nie je o ničom informovaná. Ale tie časy sú už veru preč… Som samozrejme šťastná, že bubli je OK, ale toto mi dosť vzalo náladu. Šla som tam s takým očakávaním… Keby sa nám proste nechcela ukázať, tak je to v pohode, ale keď to ani neskúsil…ach jo. Tak som sa tešila, že vám to konečne prezradím a nič z toho nie je. V piatok idem k svojej doktorke a skúsim ju poprosiť o jeden „protekčný“ ultrazvuk navyše, uvidíme, ako dopadnem.

Čo sa týka kozmetiky, chystám sa tiež na Bübchen, dosť si cením, keď sú výrobky prírodné. Ale aj tak radšej využijem možnosť kúpiť tie maličké balenia na skúšku.

Tak to je asi tak všetko, zatiaľ sa majte.

Lulu 18tt+6 (podľa USG 19tt+6)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.03 15:14

Sorry že sa sem tlačím, ale len chcem upozorniť, že magnézium síce neublíži, ale viaže vápnik v pomere 1:2 a preto treba zvýšiť príjem vápnika, aby nedochádzalo k odvápneniu kostí a zubov… doktor ťa na to mal upozorniť. LuciaM

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.03 15:26

To jsem zase jááááá! Dneska jsem fakt neodbytná :o).
Jen jsem se s vámi chtěla podělit o zkušenost ohledně mazání. Firma Johnson&Johnson vyrábí pro dětičky oleje a gely, které se nanášejí ještě na vlhkou pokožku. Určitě jste viděly reklamu, že to uzamyká 10× více vlhkosti bla, bla bla…Já jsem na sobě vyzkoušela ten gel a musím říct, že je to fakt výborná věc. Krásně pokožku zvláční a není tak vysušená. Takže to ještě přidávám k mazání.
Jo a nejsem placená za reklamu :D
Tak a to je pro dnešek všechno. Už vás nebudu otravovat. To až zase zítra :o)
 Gábi

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 19.08.03 20:45

Ahojte,

všechny vás moc zdravím v novém deníčku. Teda tady je tolik a tolik informací, že mám co dělat, abych je nějak zpracovala. Za všechny seznamy i cenné rady moc děkuju, už se těším, až je budu moct využít. Moje těhotné kamarádky jsou oproti mě spíš „pozadu“, takže nebýt vás, neměla bych, kde čerpat informace. Jistě, je spousta moudrých knih, ale to nějak není ono. Takže ještě jednou děkuju.

Už se těším na září, kromě práce by měl začít i předporodní kurz, tak jsem na něj moc zvědavá. Je to celkem osm lekcí - vždycky hodina cvičení a hodina přednášky.

BDančo - gratuluju k testíkům! Pokud jde o tu placentu, tak obvykle bývá na zadní stěně. Když je na přední stěně, není to nic špatného, kromě toho se to ještě může změnit. Problém je, když se nachází ve spodní části a překrývá děložní hrdlo. Bránila by tak při porodu miminku na cestě k nám. Ale v tuto chvíli je ještě moc brzo dělat z toho závěry.

Januško - to DS mám v průkazce taky, podle toho, co říkal doktor u UTZ, jsem vydedukovala, že to znamená dolní segment. Gratuluju k zařízenému pokojíčku, určitě se tam vašemu drobečkovi bude moc líbit. S tím kocháním to naprosto chápu, jsem v tomhle úplně stejná.

Gábi - teda ten tvůj seznam je super! No a s tím UTZ souhlasím s hokama. Pokud máte z toho předchozího podivný pocit, určitě si dojděte pro uklidnění. Jistě je všechno v pořádku, ale člověk to potřebuje slyšet. Je to určitě lepší varianta, než se nechat takhle nahlodávat pochybnostma.

Jiřino - já si říkala, že tě ta choroba nejspíš skolila, když ses neozývala. Ještě se šetři (aspoň v rámci možností), aby se potvůrka nechtěla vrátit. Jinak pořád nemůžu vstřebat těch +4-6cm. Já mám v pase +16!

Lulu - teda někteří doktoři jsou… no, nebudu komentovat. My jsme ve 20. týdnu měli štěstí (protivu jsme si vybrali hned zezačátku), i když se taky docela kroutil ohledně určování pohlaví. Ale nakonec hledal a tipnul, ale prý si to máme radši ověřit ve 30. týdnu, to by to mělo být líp vidět.

Brusinko - vítej zpátky z dovolené! Dnešní informační deníček se ti obzvlášť vydařil. Ten kurz musel být docela náročný, tolik informací. Je skvělý, že si to všechno může člověk natrénovat aspoň trošičku. Až budeš držet v ruce Kuklínka, půjde to pak samo, uvidíš.

K těm (ne)uklízecím náladám - já mám naštěstí spíš tu uklízecí. To mě taky momentálně dost źachraňuje, protože jsme v pátek a sobotu malovali celý byt (kuchyň, pokoj, předsíň), takže mám o zábavu postaráno. Nejdřív jsem celý den tahala všechno ze skříní a polic, pak se dva dny malovalo a vytíralo, v neděli se pralo, věšelo a civilizovalo. Nábytek už stojí na svých místech, včera jsem vypíglovala kuchyň a dnes se snažila udělat něco s pokojem, aby to tady nevypadalo jak po výbuchu. Už se celkem blížím do finále, jen koutek, který jsme už vyhradili pro bambulku je momentálně totálně zaskládaný knížkami a papíry. Tak je ještě musím přebrat a roztřídit, frknout do knihovny a bude to. Mám na to čas do konce týdne, protože pak už jdu zase pracovat a to bych chtěla mít všechno v pořádku.
Docela mě to malování ale bavilo, i když k večeru už jsme měli všeho plné zuby a padali do postele únavou. Manžel mě neustále zaháněl odpočívat, ale když jsem viděla, jak pořád kmitá, radši jsem šmudlila ty futra.
Nábytek jsme přeorganizovali tak, abychom se sem vešli v pohodě všichni tři, takže teď se náš pokoj dělí už na pracovnu, ložnici, obývák i dětský pokoj! Pravda, některé části se různě prolínají:-) Ale fakt je, že to hrozně prokouklo.

Zase román, co? Takže končím, ještě tady něco málo zapracuju a pokračování příště…

Mějte se pohodově,

Lajka (21tt+3)

Jarnicka
Stálice 70 příspěvků 19.08.03 21:12

Ahojky ,

opravdu nevím jak je to s tím vápníkem , doporučili mi ho celkem tři lékaři. Ani jeden z nich se mi o vápníku nezmínil. Moc jsem se o toho svého broučka bála a byla jsem moc ráda , že mi magnesium pomohlo.

Pa pá Evula

VVerca
Stálice 75 příspěvků 20.08.03 07:48

Ahoj holky,

tak jsem zase konečně po pěti týdnech mezi vámi. Nejdřív jsem měla neschopenku po amniu a pak hned dovolenou. Ani jsem nestihla přečíst všechny deníčky, ale doufám, že všechny souvislosti pochopím.

Brusinko i vy ostatní - díky za všechny informace. Určitě se budou hodit, zvláště když čekám první miminko, takže zkušenosti mám nulové. O nějakém kurzu taky uvažuju, ale trošku později. Takže si to všechno tisknu a těším se na další informace.
Brusinko, taky jsem pochopila, že jsi rozesílala nějaký seznámek, moc bych taky o něj prosila. Vím, že jste psali do nějakého seznámku něco o sobě, takže bych se ráda přidala. Napiš prosím kam a jaké údaje poslat. Díky.

BDančo - gratuluji k AFP testům. Já mám taky placentu na přední stěně. Ptala jsem se doktorky, jestli to je nějaká závada a ta mi řekla, že vůbec ne. Placenta prý nemá být umístěna dole (myslím, že se tomu říká vcestné lůžko), protože to by bránila při porodu (však už o tom tady psala Lajka). Takže s tím si nedělej žádné starosti. Krev mám taky B negativní a manžel B pozitivní, takže mi píchli injekci kvůli nějakým protilátkám.

Gábi - na UTZ bych šla. Určitě bude vše v pořádku a Ty se aspoň pokocháš pohledem na své mimčo.

Lulu - vůbec se Ti nedivím, že jsi z UTZ zklamaná. Já jsem byla na ultrazvuku včera a pan doktor byl naopak perfektní. Podrobně ukazoval všechno, co bylo k vidění. Sám se zeptal, jestli chceme vědět, co to bude. My to chceme mít jako překvapení, takže jsme odmítli. Protože mi ale domů přišli výsledky z amnia a tam bylo napsáno: karyotyp plodu: 46, XX, tak jsem z toho pochopila, že to bude holčička. Nikomu ani manželovi (kromě vám) jsem to neprozradila. Ať jsou aspoň trochu napnutí, co to bude.

Co se týká oblečků na miminko, tak to nechávám až na poslední dva měsíce. To už bych měla být doma. Mám slíbené věci po své neteři, takže kromě kočárku a nějakých drobností bych měla mít skoro všechno. Kočárek chceme koupit starší, až se to narodí.

Krásný den vám i miminkům!
Verča 21tt+5

Miskyna
Nováček 5 příspěvků 20.08.03 07:54

Ahoj spolutehulky.
Dekuji za seznamky .. budou se urcite hodit. Ja si doma sepsala taky jeden - a k tomu sem si pripsala predbezne ceny, abych mela nejakou predstavu co kolik asi stoji. Vlastne sem si sepsala dva seznamky - jeden pro mimco a jeden pro me - co jeste budu potrebovat ja.. Pred tydnem jsme byli s manzelem v MAKRU - kamaradka co ma pulrocniho chlapecka mi poradila ze tam maji plinky jmenem ARO a ze ma s nima dobre zkusenosti. Tak sem hned jedno baleni koupila - je to sice od 5-9 kg - dvou baleni 2× 72 za 490,–-Kg .. coz me prijde v celku dobra cena. Kdyz uz jsme byli v MAKRU a ja mela s sebou ten svuj seznamek - tak sem neco malo koupila i z kosmetiky - kupovala jsem od firmy Johnson&Johnson - sampon, olej ve forme gelu, mydlo,telový sprchový gel s mlekem a vlhcene ubrousky.. .. vse bylo po dvou v jednom baleni a k memu uzasu o polovinu levnejsi nez v normalnim obchodu, coz me potesilo.
Jinak Gabi - na ten UTZ bych sla hned .. ja bych chodila klidne kazdy tyden, kdyby to slo .. ted sem byla 2× za sebou jednou ve 20 tydnech a po druhe hned 14 dni pote kvuli srdicku .. dalsi me ceka az ve 30 tt - coz me prijde hrozne dlouho .. takhle alespon vim jak je nas Skvrkalek otoceny, ze je vsechno v poradku a ze je mu u me v brisku fajn. Tak nevahej a klidne na dalsi UTZ jdi.
Brusinko: myslim ze na takovehle kurzy by meli spis chodit tatinkove .. myslim ze my - budouci maminky to zvladnem od prirody, ale jedinej kdo s tim bude mit problemy bude tatinek. Uz to slyslim doma ted - jak manzel se kasa ze bude koupat mrnouse .. ale pry az bude vetsi.Tak si z nej delam srandu a rikam mu ze az mu bude 15 let tak se bude koupat sam .. :-)))
Tak pomalu koncim .. mejte se hezky .. opatrujte sva briska a brzy zase na napsanou.
Miskyna 24tt+3

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 20.08.03 08:26

Ahoj holčiny,

děkuji za odpovědi ohledně placenty, byla jsem klidná, ale přece jenom jsem se chtěla ujistit, jestli je vše OK.
Včera jsem zakoupila malinké bačkůrko- ponožečky, dudlík a taky brinďulu. Koupila jsem se suchým zipem, který se zapíná za krkem. Byli to hlouposti, ale stejně jsem se na ně celý večer pořád koukala. Myslím, že jsem vypadala jako blázen, ale nemůžu si pomoct. taky jsme se byli podívat na novou skříň pro malou. Vybrala jsem si v Ikei policovou vysokou skříň bez dveří. Je poměrně dost prostorná a všechno se mi tam určitě vleze a jednou bude sloužit na hračky a knížky. Zatím na ni ušiju závěs, aby se neprášilo. Jinak večer valím pro plíny do toho Coerffouru, mají k nim zdarma stojací hodiny, do pokojíčku budou dobrý.
Holky, chtěla jsem se vás zeptat , co porod a tatínkové? Jak to u vás vypadá. Ten můj se tomu nějak moc brání. Říka, že tam bude celou domu se mnou, ale na ten závěr zůstane na chodbě. Prý na to nebude mít nervy a taky se bojí, že by mi stejně moc nepomohl. Mně to sice trošku mrzí, třeba až k tomu příjde, tak tam se mnou bude. Vím, že nemá smysl ho nutit a taky to není dobrý, ale přece…

Daniela 23tt+ 5

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 20.08.03 09:00

Ahojky! Včera jsem byla na těhucvičení - v teoretické polovině jsem probírali porod - protože mi přišlo, že jsme kromě klasického seznamu co do porodnice dostali i několik cenných rad, tak seznam opisuji (ale je takový normální) a dobré rady předavám:

Doklady:

 • občanský průkaz
 • oddací list
 • těhotenskou průkazku
 • prohlášení o narození dítěte (tam se vyplňují jména pro mimčo - nutno vyplnit obě holčičí i klučičí)

Věci pro sebe: + mateřskou podprsenku 2× + vložky

 • plenky 2×
 • noční košile rozepínací 2×
 • župan
 • kalhotky + balík jednorázovek
 • toaletní potřeby (klasické - kartáček, pasta, mýdlo, tělový krém - nezapomenout na krém na bradavky a na krém na ruce - časté mytí vysušuje, tak abychom mimi hladili a ne smirkovali ..)
 • 2 ručníky (k tomu nám PA vysvětlila, že si musíme ručníky rozdělit - jeden používat na horní část těla - do pasu, a druhý od pasu dolu a nikdy je nesmíme pomíchat - doporučovala ještě třetí ručník mít ho jen tak u sebe na ruce místo ubrousku apod. Jinak to rozdělení ručníků je proto, aby se eventuelní očistky utřené do ručníku z dolní poloviny nedostaly k prsům - prý je infekce okamžitá)
 • pantofle (čisté aby se v nich dalo jít na sál)
 • boty do sprchy (jednak kvůli bradavicím a hlavně kvůli tomu, že se ve sprše může narazit na nespláchnuté očistky a k tomu je prý bosá noha naprosto nevhodná)
 • ponožky (nesmí se prochladnout od nohou)
 • telefon či kartu nebo mince do automatu
 • džus (nebublinkaté pití - vhodné brčko)
 • poznámkový blok + tužka (prý se budeme dozvídat spoustu zajímavých věcí, tak abychom mohli poznámkovat a pak si taky můžeme psát dotazy, které se nám v hlavě vyrojí a při setkání se sestrou se na ně obvykle zapomene - tak abychom je měli po ruce - jinak ty otázky si máme psát i potom doma, abychom se na všechno zeptali, až půjdeme s mimi do poradny)

Dále nám PA říkala, že si máme vzít spíš více menších zavazadel, že takové ty veliké tašky potom většinou nejsou kam uložit, takže se šoupou pod postel a uklízečka zbytečně nadává, ty menší tašky, že se zpravidla vejdou do skříněk či nočního stolku …

Věci pro mimi:
přinést až den před propuštěním + košilku (bodýčko)

 • kabátek s čepičkou
 • teplou soupravičku
 • ponožky
 • 4 pleny (kdyby kvůli kyčlím chtěli naučit úvaz)
 • igelitovou plenu (do toho uvazu - obdélník igelitu o velikosti složené pleny - vsune se do poslední pleny a hlídá vlhkost) jednorázovou plenu
 • zavinovačku
 • deku, pytel - dle počasí (pokud se mimi poveze v autosedačce nelze využít zavinovačku - pak je třeba nahradit v zimě dekou)

Seznamy věcí do porodnice jsem našla na internetu mnohem podrobnější - takže spíš potom budu balit podle nich, ale některé rady a vysvětlení mi přišli zajímavé, tak snad budou k něčemu i pro vás … Jinak jsme včera viděli i porod na kazetě a na spoustě odborných obrázků - máme moc skvělou PA - vypadala při přednášce, jako že to nic není a že si jen tak odskočíme do porodnice, abychom za chvilku mohli muchlovat mimi v náručí … no stejně jsme se s holkama shodly, že máme strach už teď, natož potom, až se porod bude blížit…

Jo a ještě důvod pro odchod do porodnice: + pravidelné stahy po pěti minutách, stále se zkracující interval stahů

 • odtok plodové vody (k tomu nám říkala, že pokud mimi bude otočeno koncem pánevním, tak si musíme za každou cenu při/po odtoku vody lehnout a zůstat chvíli ležet - prý proto, že zadeček je malý a mohla by se mezi zadeček a vchod dostat pupečníková šňůra a následně se skřipnout - v leže se šňůra přesune jinam)
 • krvácení (nemáme si plést s odchodem hlenové zátky ta je prý narůžovělá, krvácení má sytou barvu …)

Poznámky:+ V porodnici nepoužívat voňavky - mimi má hodně vyvinutý čich a mělo by maminku a prso s mlíčkem poznat po čichu.

 • V případě účasti partnera při porodu je možno při první době porodní využít různé masážní pomůcky přinešené z domova
 • Ideální polohy při první době porodní - břicho překlopené dopředu - tzn. klečet, sedět obročmo na židli a rukama se opírat o opěrátko apod.

No a zbytek včerejšího dne byl taky u nás zajímavý - protože se mi podařilo báječně uklidit byt, pozvali jsme partnerovo babičku na večeři - přinesla mi jako dáreček užasně růžovoučký kytičkový flanel - že prý si z toho mám ušít župánek … tak nevím, ale asi se zachovám nečestně a nesportovně a látku uklidím hodně na dno skříně - brrr ta představa, že se do něčeho takového nasoukám mě úplně děsí …

Mějte se moc hezky
zdraví Sýkorka 27tt+2

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 20.08.03 09:17

Jsem tu zase, Sýkorko dost jsi mě pobavila něco mi to připomělo. Včera jsem navštívila mou babičku a ta mně se slávou dávala peřinky do kočárku, které byly ještě po mně a k nim sytě oranžovou látkou, kterou doma někde našla a prý si mám z toho ušít povlak. Něco, tak otřesnýho jsem jěště neviděla!! Ty peřinky taky hrůza. No, za nás asi nic lepšího nebylo. Pochopitelně jsem to odmítla s tím, že mi babička řekla, že mi mladí musíme mít všechno moderní. Hned jsem jí odvětila, že stejně žádné peřinky do kočáru nechci a že budu používat deku. Nevím jestli jí to uspokojilo, ale každopádně tato výbava zůstala u ní doma.

Daniela

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.03 09:29

Ahoj spolutěhulky!!
Tak už mám za sebou ten hnusný glukozový test. Teda tfuuuuuuuuujjjjjj, sladký už nechci vidět alespoň půl roku :o(

Na ten UTZ nakonec půjdeme. Zátra máme ráno zavolat a domluvit se s doktorem. Tak jsem zvědavá.

Koukám, že tento týden je ve znamení seznámků. Jen bych chtěla upozornit, že by se po porodu nedoporučují pít džusy z citrusů, kvůli možné alergii miminka.
Gábi 24tt

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.03 10:23

Před časem jste tu probíraly, ruční práce…vyšívání. Tak jsem se nechala inspirovat a mám v plánu vyšít dětem dětský metr. Je s medvídkama a vypadá úžasně!! Doufám, že to do prosince stihnu :o)
Jen jsem se chtěla zeptat, jaké bavlnky používáte nejčastěji a nejraději???
Jenom doufám, že to do prosince stihnu :o)

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 20.08.03 10:38

Ahojky!

Gabino: je prima, že jste se rozhodli pro UTZ - pěkně si užij promítání!
S bavlnkama neporadím, mamina jich má úžasnou zásobu z dob totáče, takže nekupuji … a určitě to stihneš!

BDančo: partner se mnou k porodu půjde - naštěstí je po letech strávených ve zdravotnictví otužilý a pohled na krev apod. ho nerozhodí - ale věřím, že pro některé chlapi to může být hodně náročné … je dobře, že tě podpoří aspoň zezačátku - no a třeba si to nakonec rozmyslí a zůstane až do konce …
sytě oranžová? to musí být taky dobrý nářez- no abych přiznala - babička povídala, že by se nám hodili do bytu skvělý závěsy co má už nějaký ten pátek doma - prý to má jednu vadu, že jeden díl měla leta na balkoně na slunci a je silně vyšísovaný - tak si ho mám obarvit, aby byl stejně tmavý jako ten, co leží celou dobu ve skříni - s babičkama je někdy opravdu sranda

VVerco: snad nevadí, když odpovím místo Brusinky - do seznámku jsme uváděli věci o sobě - jméno, věk, bydliště (město), termín porodu, pohlaví a vybraná jména pro mimi, porodnici, jestli už máme děti a email na zaslání seznámku - tohle všechno jsme posílali Brusince jako osobní zprávu a Lajka to potom zpracovala do tabulky …

Lajko: to malování muselo být celkem náročné - doufám, že si se moc nenamáhala … popis místnosti jsi trefila přesně - už se těším, až budeme rozdělovat „sektory“ u nás … připomnělo mi to scénku z básníků - úprava psacího stolu - akorát tohle je ve větším

Lulu: teda ten tvuj doktor - to musel být ale tupoun! doufám, že se ti podaří u doktorky vyloudit nějaký ten náhradní UTZ !

Jiřino: je prima, že už je nemoc za tebou!! A díky za dobré rady …

V Carefoure mají kromě Pamprsek i bodýčka s dlouhým rukávem - :,-(a 3 ks za 199,– Kč - počítám, že budu utrácet dostatečně … nevím jestli znáte www stránky s letáčkama - můžete se kouknout na www.akcniceny.cz

Zdraví Sýkorka

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 20.08.03 11:07

SEZNÁMEK!!!

Kopíruji ze staršího deníčku podrobnosti k seznámku.

Jinak ty které chcete také seznámek a ještě jste neposlali info pošlete mi do os. zprávy.
Uvádíme tam přezívku, jméno, věk, bydliště, termín porodu, porodnici, Holka, kluk, překvapení nebo stydlín (pokud se nechtěl ukázat a vy chcete znát pohlaví :-))), jména pro miminka, již stávající děti, mail, či vaše www. stránky.
Uvést můžete samozřejmě i další věci, třeba jak dlouho jste se snažily, čím matlošíte bříško, jaké máte domácí mazlíčky :-)))

Prosím posílejte k vašim datům i Emily.

Všechno toto sypejte na mou hlavu :-))) respektive do mé schránky :-))))

Na další informace se těší,

Váš sysel (to jako, že hromadím ty údaje :-)))))

Martina

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 20.08.03 11:07

Ahoj holčiny,

zdraví spací mrtvoň. Dnes mám strašný útlum. Víka se mi zavírají, musela jsem si udělat zelený čaj. Snad mě vzpruží a jeden šálek Kuklínkovi neuškodí :-))

Přelouskala jsem konečně deníček z minulého týdne, vy pilné pisatelky .-))

ANDULKO: moooc držím palečky, ať je všechno v pořádku!!! Pěkně odpočívej myšlenky nezbedy zaháněj. Myslím samozřejmě ty ošklivé!!

SÝKORKO: u vás bylo tedy docela napětí. Hlavně, že to dopadlo dobře a odnesl to pouze přiškvařený prstík. Jo a móóóć pěkná fotečka

MARTY1: taky se u vás někdo koukám podruhé narodil. Želva měla opravdu štěstí a pes je dobrák, že jí nezmasil :-)))) a Ty jsi bystré oko :-))
S tchýní nemáš na růžích ustláno. Přeji pevné nervy a hroší kůži. Aby Ti přístup příbuzenstva neubližoval.
To přeji všem, které se potýkají s podobnou nepříznivou rodinnou atmosférou. Je to smutný a často jen žasnu, nad některýma reakcema a chováním. No bohužel občas je život boj a člověk aby byl vyzbrojen pořádnýma okřídlenýma Alwayskama, aby se mohl ?povznést?. Nebo, žeby něco fazolí a hrachu pomohlo? :-))

LULU: ať se bříško umoudří a nezlobí Tě !!!! Ten metelesku-blesku UZV je smůla :-(( Snad se Ti podaří dostat se na protekční.

Včera jsem došla ke zjištění.....­.............­...........

ŽE PROSTĚ NEMÁM CO NA SEBE!!!! :-))))

Bříško tak vypučelo a pohodlný jsou mi tak maximálně jedny letní šatičky a další, na které jsem spoléhala ? už jaksi nejsou to pravé ořechové.
Kalhoty, na které jsem též spoléhala už též poněkud ?těsní?, no budu muset vyrazit a něco pořídit :-))

SÝKORKO: s tou frekvencí koupání nám nic neříkala a až doma jsem si vzpomněla, že jsem se na to měla zeptat. No nevadí příště. Zjistila jsem, že se na to názory různí, uvidíme :-)))

Příští deníček se malinko opozdí. Budu si ještě v pondělí dovolovat a v úterý jdu dopo na kontrolu, takže deníček bude až během dne.

Zatím páček,
Martina

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 20.08.03 11:16

Jéééé koukám, že SÝKORKA to o seznámku už napsala.
Díky :-))))

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 20.08.03 11:29

Ahojky!

Mamina mi právě volala z Carefoure - prý tam ty Pampersky mají za udanou cenu 345,– Kč, ale jenom 68 ks a omlouvají se za tiskovou chybu, takže žádná super velká sleva … škoda …
jenom abyste si třeba zbytečně neplánovali cestu

Sýkorka

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 20.08.03 11:54

Moc děkuji a pěkně mě naštvali. No, co se dá dělat, budeme mít alespoň hodiny.
Daniela

Januska
Stálice 77 příspěvků 20.08.03 13:04

Ahoj spolutěhulinky,
tak jsem ?to? udělala (ale třepaly se mi ruce :-)) a vložila nějaké fotečky do naší fotogalerie. Dvě do kategorie ?Bříška? ? tam jsem dala sebe a pupík, ale upozorňuju, že náš foťák právě stávkoval a tak tam s mimískem vypadáme trošku legračně ? je to prostě rozmazané) a dvě do kategorie ?Různé? (tam je ten náš výtvor ? základ pokojíku pro miminko). Tak můžete mrknout :-)))

Bdanco: k tématu tatínci u porodu ? se mnou manžel půjde, ani jsem mu nemusela říkat, prostě jít chce. Jen já mám trošku obavu, protože má rád legraci a tendence všechno zlehčovat a tak doufám, že nezačne šprýmovat v ten nejnevhodnější okamžik ? to bych ho asi zabila :-))) Zatím mi doma občas předvádí, jak se mnou bude dýchat, apod. (poučen náležitě z amerických filmů :-) ? no doufám, že na porodním sále to předvádět nebude).

Sýkorko: díky za skvělý seznámek! No a taky díky za zprávu ohledně plen v Carrefouru, ale ty bodýčka by možná stály za hřích, co?

Gábi: užij si UTZ a přeju, ať je vše v naprosté pohodě (já vím, že je :-))))

Tak já běžím zase pracovat, mějte se krásně a pohlaďtě bříška,
Janka (22tt+2)

Misul
Kecalka 120 příspěvků 20.08.03 16:24

Ahoj Berusky,

vsechny vas zdravim. Vcera jsem mela den dovolena, manzilek se mi vratil, tak abychom se aspon trosku videli :)

Jeste jsem nestihla cely denicek procist, v praci mame blazinec, kolegyne ulehla s anginou a me ta prace poleze i usima. Dokonce jsem stacila i svym sefum oznamit, tu radostnou novinu a opravdu me prekvapili, ze budou tak mili, to jsem necekala.

Ja se z toho fakt zblaznim, kdyz se mi nezvada zaludek postihne me neco jinyho, dva dny po sobe se mi objevilo lehke „svedo“, pak to preslo a ted je to takovy neurcity, tak nevim jestli s tim mam hned bezet k doktorovi nebo jeste pockat co se bude dit, docela na tokevehle ty vecicky trpim a tehotenstvi se to taky objevuje, jen jsem z tohho opet mimo, muze to nejak ublizit miminku?

Teda tak jsem si postezovala, dusicku trochu uklidnila.

Jdu zhynout praci, mejte se krasne a po prelouskani vas muj komentar nemine:)))

Pa Misa (Misul) 16tt

Jirina
Neúnavná pisatelka 15076 příspěvků 20.08.03 16:40

Ahoj bříškandy tento týden podruhé,

nejdřív se chci omluvit za včerejší komentář. Schválně jsem to napsala nadvakrát, aby to nebylo moc dlouhé (bylo by to tak akorát) no a pak to já trumpeta zkopíruju celý najednou. Tak doufám, že jste si přečetly i ten schovaný zbytek … Kdyby vám připadalo, že jsem padlá na hlavu, tak máte pravdu :o))

Jinak s dovolením pokračuji ve svém vykecávání :o)))

Dnes jsem byla v poradně, byla to rychlovka, jen honem UZ - zážitek z Gennetu nedostižný, takže už mě UZ nechává v naprostém klidu, jen konstatování, že velikost odpovídá a srdíčko tluče. Na můj dotaz, zda by Dr. zkusila kontrolně odhalit pohlaví, mi bylo řečeno, že pokud tam pinďour přímo nemává, tak to prostě nepozná. Já hloupá, když mi loni tvrdila, že tam nic není, jsem si myslela, že tam pindík není, ale ona tenkrát opravdu neviděla NIC :o)))
Jinak mě ani „neošahala“ jako jindy, jelikož tam byla bez sestry, tak ani neměřila tlak (přestože do průkazky jako tradičně zapsala 120/80), v moči nic nebylo, tak na shledanou za měsíc. Vážila jsem se jako obvykle sama v čekárně a ve 24.t mám +2 kg. Takže mi pořád ještě kilo schází do výchozí váhy před Jírou. Drobík a jeho „propriety“ už budou mít okolo kila a minimálně kilo mám v prsou, takže dobrý, ne?

Poslední dny mě hrozně pálí žáha. Což je přesně v souladu s loňskem, taky mě pálela touhle dobou, pak to přestalo a cca od 8.měsíce to už bylo tak nesnesitelné, že jsem skoro nemohla nic jíst. Teď mi nejvíc vadí ovoce a zelenina, takže to moc nekonzumuju. Vůbec asi nejím nijak vzorově, ale kašlu na to, asi mimi ví, co chce. Zatím zabírá anacid (loni taky zabíral), ale ke konci už nepomáhalo nic. Ještě někdo doporučuje mandle, ty taky zabírají, ale nedají se jíst pořád.

Jinak je mi divné, že všechno probíhá přesně stejně jako loni. I tvar břicha, i velikost, i místo kde mímo kope. I loni mi říkali, že to bude holka, ale nebyla :o) Stejně mám pořád pochybnosti, jestli se i letos pan doktor nespletl, ovšem každý mi říká, že když to říkal Břešťák, tak je to na tuty.
I ty chuti (spíš nechuti) jsou podobný, s malým rozdílem - loni ten hnus v puse skončil mnohem dřív, taky jsem celý těhotenství pila pivo (samozřejmě max. 1 malé) a teď ho nemůžu ani cítit. I tím ovocem jsem se cpala mnohem víc. Ale jinak je to fakt úplně stejné.

Ještě ke jménům - Adélka i Anetka jsou moc hezká jména, ale co vím ze svého okolí, jsou teď hodně moderní. Ještě je docela hodně Nikolek a Natálek a pak klasických Terezek a Kačenek. U kluků mám pocit, že je dost časté Adam, David, Daniel, Jakub, Filip, Jan, Vojta a Kryštof - to jsem vypozorovala z okolí - sledujeme, jak se rodí Jírovi budoucí spolužáci :o)) Jiří tu zatím jiný není, ale je to klasické jméno, tak se určitě ještě nějaký přistěhuje :o) My vůbec máme s druhým klukem problém, vybrali jsme Jindřich, ale pořád mám pocit, že to tak nějak není ono a doufám, že ho nebudeme muset použít a bude to Hanka. Nechci žádné z těch nejčastějších, ještě se mi líbí Petr, ale to je manžel, takže to jsme vyloučili, Ondru jsme zase vyloučili kvůli svátku v listopadu a nic víc jsme nevybrali. Pro holku bych měla v záloze spoustu dalších - Dana, Lenka, Lucka, Jitka, Petra, Jana, Pavla … celou třídu bych dokázala pojmenovat, ale kluka příjmení Vrabec fakt nevím.
Noemi je hezké a zvláštní, jen si neumím představit, jaký tvar bych použila pro mimouška. Noemko? Noemáčku? :o)))

Koukala jsem, že nejvíc miminek se tu asi čeká v prosinci. Tak kdo se trefíte na 25.12. tak máte specielní bonus, protože to budu slavit třiatřicátiny :o))

Když už jsem u toho bonusu, prý v dm-drogeriích dávají letos narozeným miminkům nějaké dárky. Stačí předložit kopii rodného listu, že je mimčo opravdu narozené 2003. Teď jsem se informovala v deníčku u Mikisky, ale nabyla jsem dojmu, že to je spíš ve formě slev. Ale asi se tam pak stejně přihlásím, maximálně to nevyužiju (kvůli slevě nebudu měnit osvědčenou značku), taky je tam něco rovnou zdarma. Přenášet do ledna snad proboha s termínem 12.12. nebudu :o)

To je snad vše, takže za týden zase ahoj.
Jiřina, 24t.

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 20.08.03 16:56

Janusko: sluší Ti to moc :-))) A příště na focení mimčo neodkládej :-))

HOlky mějte se pěkně a ať vám to do pátku uteče.

V úterý zase na napsanou.

Pápááá,

khaki krtek.

P.S. Dnes jsem totiž zakoupila lněno-bavlněný krtkáček. Sice za 900,– (po 50%slevě :-))) ale propadla jsem panice, že nebudu mít co na sebe. Snad ještě v říjnu budou „normální“ teploty a užije je i ten říjen :-)) no a pak snad v druhém těhu :-))))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.03 17:13

Ahoj Danco,
tvoje poznamka partnera u porodu mi pripomela muj porod. Muj pritel mel asi stejny nazor na pritomnost u porodu jako tvuj partner - bude tam, ale na samotny porod pry tam byt nechce - bal se, ze by to nezvladl… (a parkrat se priznal, ze se boji aby se mu neudelalo spatne :) Ale jedna vec je predsevzeti - druha konecny vysledek :) Skoncilo to tak, ze jsme prijeli do porodnice (podruhe ten vecer), vzali me na pripravku, pritele nechali cekat venku, ze tak za hodinu nas pusti na sal. Za tri ctvrte hodiny uz ho shaneli (jeste si ho malem popletli s nejakym jinym tatinkem : ), do zeleneho munduru a galosi (takove ty nemocnicni prezuvky :) se oblekal v behu chodbou k porodnimu salu a stihnul to asi tak na poslednich deset minut. Drzel me za ruku a opravdu mi pomohl, protoze kdyz uz jsem nemela silu tlacit, tak me moc hezky povzbudil. Nas chlapecek se narodil zdravy a cile se mel k svetu - a tatinek ac byl nakonec pritomen pouze te casti porodu, u ktere vubec nechtel byt, to povazuje za zivotni zazitek, ktery dodnes dost hluboce proziva. (Spatne mu nakonec vubec nebylo : )
Drzim palce, aby si to ten vas tatinek rozmyslel, a zustal, protoze ty prvni okamziky s vasim miminkem jsou opravdu nenahraditelne.
Mej se krasne a zdravim,
Kristyna (+ Luka, 11 mesicu)

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 20.08.03 18:43

Ahojte,

zdravím takhle ve středu, i když si to nejspíš přečtete až ve čtvrtek, takže přeju pěkný čtvrtek, do víkendu už jen kousek, tak ať vám to v práci utíká.

Werčo - vítej zpátky, už jsem si říkala, kam ses nám poděla. Jestli ten seznámek ještě nemáš, můžeš se mi ozvat na mail (lajecka@email.cz) a já ti to pošlu. Když pošleš i ty údaje, hned tě tam doplním:-)) Taky gratuluju k holčičce!

Sýkorko - neboj, manžel mě u toho malování pořádně honil - ale odpočívat. Když se dělal pokoj, dokonce mi ustlal v kuchyni na zemi a já si musela povinně dát po obědě šlofíka. No musel to být ale pohled - všude haldy knížek, oblečení atd. a mezitím nastlané peřiny a v nich spící břichatka:-))
S tím naším „čtyřpokojovým pokojem“ to je fakt docela sranda. Kamarád, co u nás předtím nikdy nebyl, nám přišel pomoct po malování nastěhovat skříně podle mého super plánku a ptal se, jestli tohle je náš obývák. Oba jsme se rozesmáli a odpověděli, že jo, ale kromě toho je to i ložnice, pracovna a dětský pokoj:-))

jo a ještě ten tatínek u porodu - manžel nejdřív tvrdil, že tam se mnou bude, ale na sál ho nedostanou, teď už by šel i tam, ale upozorňuje mě předem, že tam sebou praští a všichni budou lítat místo kolem mě, kolem něj. Tak uvidíme. Jinak šprýmař je to taky (celou svatbou jsme se prochechtali, nedopustil jedinou dojemnou chvilku při obřadu:-)), což je o důvod víc, proč bych ho tam chtěla mít. Já pak nemám čas být nervozní, protože se nestačím divit, co všechno se mu v té hlavě urodí:-))

Vypadá to, že počasí se jakž takž umoudřilo, i když včera to oproti dnešku bylo podstatně lepší, tak snad bude zas dýchatelno. Mějte se pohodově,

Lajka (21tt+4)

Jirina
Neúnavná pisatelka 15076 příspěvků 20.08.03 20:21

Tak jsem to nevydržela a ještě jednou :o))

Koukám, že se seznámky množí a už jste pěkně pokročily, sotva půlka těhotenství a už balíme tašky do porodnice :o)))
Já jsem si zrovna dneska řekla, že si to sesumíruju co jsem potřebovala a co ne, takže jsem si to sepsala. Nebudu se vracet k tomu, co už bylo napsáno, spíš jen co mi přišlo zbytečné a co naopak se nesmí zapomenout.

Tak ZA PRVÉ: doporučuji sbalit tašky dvě (vlastně tři :o)). První pro samostatný porod a první den. Vysvětlím: když jedete do porodnice a netušíte (nebo i tušíte) jestli už jo nebo ne, není nutno mít věci na celý týden. Jak už někdo psal, překáží to a na příjmu na vás koukají jak na blázna, když tam jdete s „hokejovou“ taškou :o))) Druhou tašku přinese manžel nebo návštěva druhý den, třetí taška jsou věci na mimi pro odchod domů.

Potřeby na porod - no dobře, přepíšu celý „svůj“ seznam a vysvětlím:

 • sprcháč a základní hyg. potřeby pro pobyt přes noc, nezapomenout sponku pro dlouhovlasaté, ruč­ník
 • pantofle (mně stačily jedny, před sprchou jsem se zula)
 • mobil, nabíječka - jediný styk se světem
 • foťák, případně kamera - my netušili, že jdeme rodit, takže zůstaly doma :o(
 • oddací list, těhu průkaz, pokud porodnice vyžaduje i certifikát o školení otce u porodu. Papír pro matriku jsme vyplňovali až na místě, ale můžete i předem
 • láhev vody, něco malé k jídlu (piškoty) - pořád jsem se bála, abych měla dost energie a nebyla vyhladovělá, jak radili na kursu, a pak jsem byla ráda, když jsem to vyzvracela :o)
 • blok, tužka - ani ne tak pro zapisování dotazů (i když to taky), ale pro zápis autentických zážitků, odkud to pověřená osoba odnese a zatepla pošle na emimino :o)))) ale teď vážně - pro seznam, co má manžel donést z domova (a co má doma udělat, chichi), se to hodí, já psala po okrajích novin a to moc praktické nebylo :o)
 • něco na čtení, stačí noviny - nikdy nevíte, jak budete kde čekat, v bolestech chabý pokus o odreagování :o)
 • toal. papír (nevím proč ho v nemocnicích nemají), kapesníčky
 • staré kalhotky - mně se osvědčily, protože jak z vás postupně odchází plodová voda a co ještě, tak musíte mít vložku a bez nich se nedá pohybovat, teda dá, ale třeba na balonu to prostě nejde. Pak jsem je tam vyhodila. Samozřejmě místo toho můžete mít síťované, ale já k nim mám odpor, škrtí mně a tak jsem to vyřešila takto.
  No a to je vše.

Druhá taška:

 • další kalhotky, ať síťované nebo „staré“ na 1 použití a posléze vyhození
 • prsní vložky (přimlouvám se za Fixies) - někde v porodnicích jsou k dispozici, v Motole například ne, 2 nebo 3 podprdy (záleží jak jste v por. dlouho a jak často si je chcete převlíkat)
 • další ručníky, sprchovala jsem se klidně 5× denně, takže klidně 2 velké a 2 malé
 • mast na bradavky - Bepanthen nebo Calcium pantothenicum nebo cokoliv jiné. Ovšem já jsem je moc nepoužívala, protože jsem nějak nestíhala se řvoucím dítětem jít to před krmením smývat, ale místo to nezabere
 • další hektolitry vody, případně sáčky ovocného čaje (v Motole byla možnost si čaj uvařit, aby člověk pořád nepil jen vodu), nějaké jídlo, pokud vám nestačí univerzál co dostanete
 • vyvařený dudlík pro mímo, pokud chcete vlastní
 • manikůra - někdy mívají dětičky pěkně dlouhé drápky, sice vám řeknou, že se mají stříhat až dýl, ale každá máma přece ví svý :o)))

Třetí taška: věci na mímo a to už někdo psal, plně souhlasím, není co dodat.

Co jsem vůbec nepotřebovala (závisí na konkrétní porodnici):

 • župan - je to obrovský balík, ale nikoho jsem v něm chodit neviděla, všichni měli jen noční košile. Je fakt, že v Motole můžou návštěvy přímo na pokoj a moc lidí se proto po chodbě nepromenuje.
 • vložky - v Motole volně k dispozici, pro první dny doporučuju ty jejich, pak na doma (záleží jak dlouho v por. jste) 1 balík vložek pro šestinedělí (v lékárnách nebo zdr.potřebách) a pak už stačí co jste běžně zvyklé pro slabší krvácení - Allways atd.
 • noční košile - počítáte-li, že vás mimčo několikrát denně počůrá nebo pokaká - vás možná ne, když budete šikovnější, ale já byla děsně neohrabaná, pak se potíte, krvácíte, teče mlíko … takže já jich potřebovala na ten týden asi 20, v M. jsou volně k dispozici a mohla jsem si ji měnit kolikrát denně jsem chtěla (aspoň 3×).
 • pleny ať hadrové nebo papírovky, vše bylo k dispozici a přidělené množství stačilo.
 • fén - někdo radí, že je dobrý na sušení stehů. To je možná pravda, ale není-li v koupelně zásuvka (v M.nebyla) je vám na prd. Samozřejmě na dlouhé vlasy se hodí, ale obešla bych se i bez něj.

Tak a teď držte palce, ať ze mně není Přečíst zbytek … a o účasti taťky u porodu napíšu až příští týden.
Jiřina 24tt

Jirina
Neúnavná pisatelka 15076 příspěvků 20.08.03 20:24

Loni se mi s UZ stalo přesně totéž co Tobě. Vysvětlení: někteří „ultrazvukáři“ nejsou gynekologové, ale rentgenologové. K nim pak chodí lidi na UZ čehokoliv - ledvin, prsou, děti kyčlí, ale i těhulky. Nejsou tolik sběhlí v rozeznávání pohlaví a nechtějí se do toho pouštět. Mně též loni dr. řekla, že pohlaví nejdřív ve 24.tt, musím přijít znovu a zaplatit! Letos jsem byla jinde, dělal to gynekolog, který se specializuje pouze na těhule (a amniocentézy atd.) a pohlaví odhalil bez problémů. Takže rada: máš-li možnost, jdi na UZ i někam jinam, kde se na těhotné specializují.
 Jiřina

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 21.08.03 08:18

Děkuji za tvůj příspěvěk. Musím říct, že si myslím, že to tak nějak i dopadne, alespoň v to doufám. Ono je něco jiného, když o tom ti chlapi mluví a něco jiného je potom na místě. Manželovi jsem řekla, že bych chtěla, aby byl on ten první, který naši holčičku bude držet v náručí. Snad se mi to splní.
Daniela

VVerca
Stálice 75 příspěvků 21.08.03 08:52

Ahoj holky,

četla jsem, že v příštím týdnu by mělo být už konečně dýchatelně, takže už se těším.

Mišul - doktorce bych určitě o nepříjemnůstce řekla. Už kvůli klidu na své dušičce.

Lajko - dnes ráno jsem Ti posílala svoje údaje. Doufám, že se nikde nic nezaseklo a informace šuply do Tvé e-amilové schránky.

Jiřino - perfektní informace! Už mám Tvůj příspěvek vytištěný a schovaný.

Jinak k tatínkovi u porodu. Ten můj tam se mnou jít chce a já jsem ráda. Vím, že ho jen tak něco neodrovná, tak snad bude utěšovat on mě a ne já jeho. Prý si chce miminko pochovat ještě přede mnou. Zatím se tváří fakt odvážně, zatímco já se toho už teď bojím. To je ale asi normální.

Mějte se i s miminky mooooc krásně!
Verča 21tt+6

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.03 10:01

Ahoj spolubříšulky!
Tak na ten UTZ nakonec jdeme a to dneska v 15. hod.!!! Už se moc těším a zároveň trochu bojím. Jo a Adámek uvidí svého sourozence!!! Manžel mě tam veze a nemáme hlídání, teda my jsme to babičce ani neřekli. Nechtěli jsme jí nějak vyplašit. Jsem moc zvědavá, jak to bude komentovat :o). Jo a prý se pohlaví dítěte nejlíp určuje po 24 tt, tak nevím nevím, jestli vydržím nešpízovat :o)
Tak se zatím mějte a odpoledne se ozvu.
 Gábi

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.03 10:03

Jsem zvědavá, jak to bude komentovat.....jsem samozřejmě zvědavá na Adámka a ne na babičku :D. Je vidět, že nervy pracují!!!!G

kairo
Kecalka 115 příspěvků 21.08.03 10:13

Ahojky,
tak jem se sem konečně zase na chvilku dostala. Je to teda náročné, abych na to měla dost času na čtení, a pak i na vzkaz.
Včera jsem byla cvičit a bylo to super. Mám za sebou jeden celý kurs, tak se asi ještě někam přihlásím jinam. Hlavně cvičíme oba ;-) Mimískovi se to asi líbí, protože pak je vždycky čilouš ;-)
Dneska se chystám brzy dom. Jdu se nechat zkrášlit ke kadeřnici, tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Vždycky až do poslední chvilky nevím, co a jak si nechám upravit.
Jinak příští týden se chystám v pondělí na kontrolu ke gyn., v úterý dovolená a ve středu další doktor, tak se budu trochu ulejvat. ;-) Už se těším na procházky.

Gábi: ten glukózový test je odporná záležitost. Jsi dobrá, že jsi ho zvládla. Teď by to chtělo samé slané co? Jinak s bavnkama jsem na tom jako Sýkorka. Mám doma plnou velkou igelitku.

BDanco: Ty babičky. Ještě, že ta naše zatím neblázní. Jen by nám chtěla dát nějaké penízky pro mimi, tak jsem jí musela vysvětlit, že zrovna ona nemá bláznit. Jednak má sama málo a hlavně je brzy, ale byla jsem ráda, že nám to nabídla.

Brusinko: To je marné, zase volno. Asi jsem si to tu špatně zařídila, ale hned příští týden to napravím. ;-) Co se týče oblečení, tak mi jsou momentálně 2 šaty.

Janusko: S tím tatínkem u porodu jsme na tom podobně. Můj muž je smíšek a při každé příležitosti to na mně testuje. Jednou mi řekl, že mám být ráda, protože má o mne největší zájem, tak jsem středem jeho vtípků. Milé co ;-))). To zda půjde k porodu nebo ne zatím nevím. Myslím, že má strach, ale nebudu ho nutit, ikdyž bych byla moc ráda. Asi to bude záležet na momentální situaci. Tvoje fotečky jsou úžasné. Jsem oproti tobě jak slůně. A pokojíček je prostě parádní. Hned jsem poslala mužíkovi atˇ na ně jukne. ;-)

Misul: Šťastně po návratu tatínka. To je fajn. S tím problémkem bych ale neváhala a určitě kontaktovala dr. není radno si zahrávat.

Jiřino: Super Hanka je kráné jméno a Jindra taky. Nám se líbil Richard, ale s příjmením Korfel, to fakt nelze. Taky děkuji za další seznámek. S tou dm-drogerii to taky stihnu, tak díky za tip.

Taky speciální pozdrav pro Andulku! Ať už jsi zpátky mezi námi ;-)

jéé taky jsem se nějak rozběhla. Už musím zase do pracovního procesu.

Zatím papa Kairo 24tt+2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.03 11:15

Ahoj holky s bříščky i bez, mám Vám vřídit vřelé pozdravy od Andulky a koťátka, v pelíšku se jim daří dobře. Pilně jim tisknu deníček, aby měly co číst a nenudily se. Píšu všechno tvrdě, protože se těšíme na holčičku :o))) .....třeba to bude kluk :o).
Příští týden už bude jasno. Vláďa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.03 11:22

Vydím, že překlepy jsou moje hoby :o)
Omlouvám se. V.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.03 11:25

Vydím, že překlepy jsou moje hobby :o)
Omlouvám se. V.

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 21.08.03 14:55

Ahojky!

Januško: máš skvěle malinkatý bříško, ale je vidět, že už se pěkně rýsuje! Pokojíček je naprosto nádherný - je prima, že máte volnou místnost - jinak koberec, tapety, nábytek - přesně styl, který se mi líbí, mooooc hezký!
Závidím ti dlouhé vlasy - já jsem je měla na začátku podobně dlouhé, ale padaly tak moc, že jsem radši ostříhala na mikádo - padají sice pořád stejně, ale není to tolik vidět …

Andulko: doufám, že čekání rychle utíká, a že se ani trochu nenudíš!

Kairo: ať ti kadeřnice vytvoří nějaký obzvlášť zajímavý účes!

Gabino: přeji hezký UTZ - hnedka napiš zážitky

Jiřino: Jindřich je moc hezký jméno … jinak my akorát téma porodu probírali na kurzu - PA to říká pořád dokolečka, takže když nastoupí nováček, tak se prostě připojí třeba v půlce a až po konci začne začátkem - já třeba začínala kojením … takže vím, že je to předčasné, ale zase zážitky z přednášky teď byli silné a než na to bude správný čas, tak bych určitě spoustu informací zapomněla …
Jinak mockrát děkuji za seznámek a spoustu praktických informací … lecos mi přijde zajímavější než od PA …

Misul: držím palečky aby se bříško umoudřilo…

Mějte se fajn
zdraví Sýkorka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »