Člověk míní, život mění

Těhotenství

Můj poslední deníček byl o tom, že mám doma holčičky, díky kterým se každý den učím poznávat stále nové věci. Nyní mám v hlavě vír myšlenek, jak, proč a co budu dělat, jestli všechno zvládnu a bude to v pořádku.

Je březen 2012, já mám úraz s kolenem, který bohužel díky špatným diagnózám dospěl až k operaci, podezření na utržený meniskus se nepotvrdil, byly to jen hypertrofní vazy, které mi sdíraly kolenní chrupavku, proto mě každý krok tak bolel. Takže 14. 6. podstupuji jednodenní hospitalizaci (sama jsem si o ni řekla, kvůli holkám, samozřejmě si to člověk hezky zaplatí:-D), nicméně se dostanu po narkóze domů živá, ale bolavá jako čert. První noc bez léků na tišení, protože jsem kojila, byla příšerná. To jsem ovšem netušila, co mě ještě čeká. Přála jsem si to do budoucna, tak brzy bych to nečekala, ale i přesto…

Mám 14 dní po operaci a je mi pořád strašně zle a od rána do večera, trpím šíleným průjmem, ale nezvracím, začínám lépe cítit vůně a pachy, svoji posrajděnou dceru cítím přes čtyři metry:-D Bojím se, že jsem chytla nějaký střevní bacil, tak se vydám k paní doktorce, cestou mi to prostě nedalo a šla jsem do lékárny koupit těhotenský test. Po jeho vyhotovení na záchodcích v čekárně mudry jsem jen na sucho polkla, protože se mi potvrdilo, že jsem zřejmě těhotná. Udělalo se mi zle ještě víc, byla jsem zelená jako žaba a místo, abych si sedla k obvoďákovi, tak jsem si sedla ke dveřím gynekoložky. Když jsem jí test ukázala, začala se smát, vyzvala mě, abych si lehla na lehátko a udělala UTZ. No, samozřejmě je to tam!

Čekám své čtvrté dítě, jsem 14. tt, pořád je mi blbě jako po tahu, jen s tím rozdílem, že nezvracím:-D Byla jsem na kombinovaném screeningu ve 12. tt, z krve všechno v pořádku, na UTZ je taky všechno v pořádku, alespoň ty rozpoznatelné vývojové vady. Paní doktorka mi dokonce prozradila, že by miminko ukryté v bříšku mělo být víc chlapeček než holčička. Takže jsem odjela z vyšetření a celou cestu jsem neviděla pomalu ani na volant, brečela jsem. Termín porodu mám 11. 2. 2013, tak to byl fofr :-D

Ano, přála jsem si do budoucna ještě jedno miminko, ještě jeden pokus, kdy by se třeba podařil chlapeček a narodil se mi živý a zdravý. Přála, ale teď se šíleně bojím, jestli to zvládnu s batoletem a miminkem a prvňáčkem. Můžu jen říci, že mě život pěkně zkouší, zřejmě, co všechno vydržím. Zatím je vše v pořádku a já se každý večer modlím, aby se to miminko narodilo zdravé a živé a já měla dům plný dětí. Bude to boj, ale já do něj půjdu se zvednutou hlavou, uvidíme, jak dlouho ta hlava bude nahoře. Už teď vím, že každý večer s třemi dětmi bude níž než na polštářích :-DDD

Přeji vám krásné dny a ještě hodně sluníčka!

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
cher  14.08.12 08:10

Co popřát? Snad jen hodně sil :D :kytka:

 
lenasek235
Stálice 98 příspěvků 14.08.12 08:21

Taky přeji hodně sil. Já teď řeším to samé, je mi pořád zle nemůžu se podívat ani na jídlo a mám už tři dny šíleně bolí hlava a bojím se si udělat test protože nevím co bych dělala mám doma kluka který půjde v září do školky a půlročního chlapečka :think: taky nevím jestli bych to zvládla ale určitě ano a kdyby to byla na potřetí holčička byl by to krásný bonus ;) vím že když to bude pravda budu ta nejštastnější maminka ale ted tedy převládá strach z toho co bude :nevim:

 
Vermilion
Kecalka 308 příspěvků 14.08.12 08:40

Ahoj, ja myslim, ze deti jsou dar, do budoucna si pro jistotu nastuduj neco o antikoncepci… Preju hodne sil :-)

 
tedtadyhned
Kecalka 206 příspěvků 14.08.12 09:09

Moc gratuluji a moc přeju! Spoustu holek tady by s tebou hned měnila věř mi. Holt někomu člověk dopřeje hromadu dětí a někdo se ne a ne dočkat jednoho jediného vysněného. Na druhou stranu ti rozumím v tom co tě asi bude čekat za fofr..mi jak se sejdou doma oba kluci, vlastní i nevlastní a do toho ještě můj mužíček a pár zvířátek kolem baráku i v něm, tak mám taky někdy hlavu šejdrem, ale i přesto chci ještě miminko, protože to je teprve ten pravej život no ne??? Kluci už mají deset let a obávám se, že brzo příjde doba, kdy se už nebudou chtít mazlit s maminkou, ale s někým úplně jiným :lol: Takže hlavu vzhůru a žij tak, jak ti to osud navolil. Jsi šťastná žena! Držím pěsti :potlesk:

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 14.08.12 14:21

Ty to zvládneš. Nejstarší už bude rozumná holčička, sice v první třídě, ale co. V životě už tě potkalo hodně zlého, věřím, že teď to bude další štěstíčko a se všemi si hravě poradíš :kytka:!

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 14.08.12 15:07

Gratujuleme a ať jste zdraví :-) Já bych chtěla hodně moc dětí, ale ten porod :P Ale tobě držím palce :hug:

 
katsha
Kelišová 5741 příspěvků 28 inzerátů 14.08.12 15:17

(oml. se, je to reakce na autorku deníčku)
Gratuluju a přeju, ať se vám narodí zdravý chlapeček. Bude to náročné, ale určitě to zvládneš a bude to fajn mít tak velkou rodinu.
Já má taky dvě holky (3 a 3/4 a 19 měsíců) a teď za tři týdny čekám třetí holčičku, takže u nás se do budoucnosti taky počítá ještě s jedním dítkem. Ale je to dost náročné, takže věkový rozdíl od třetího dítka vidím tak na 2 roky. Jenže člověk míní a pánbů mění :mrgreen:

Příspěvek upraven 14.08.12 v 15:19

 
zitorka
Ukecaná baba ;) 2198 příspěvků 14.08.12 20:49

Čekala jsem takovouhle reakci, ale s trombofilníma mutacema v krvi si nemůžu kvůli krevním sraženinám jíst žádné nové antikoncepční přípravky, což antiko pro kojící je…mám se nechat zabít, protože nechci otěhotnět nebo prostě porodím a nechám di odstranit vejcovody a nebudu to do budoucna řešit…

ale jinak děkuji…pobavilo mě to… :palec:

 
Upupapa  15.08.12 08:36
4.miminko

Ahoj, tak to držím palečky. Já čekám také své 4.dítko, ale už to mám za pár a dětičky doma trochu starší. Nejdůležitější je snad to zdraví (Tvé i miminka) a pevné nervy. V nejhorším případě schováš tu svou hlavu na chvíli pod polštář :)

 
zitorka
Ukecaná baba ;) 2198 příspěvků 15.08.12 10:18

Ano 4.miminko, ale žijí jen tři…proto toho nelituju, že se podařilo tak brzy a kdyby to měl být chlapeček, tak jsem nejšťastnější člověk na světě…děti miluju a nejsem zrovna typ, který je jen na rození dětí…chtěla jsem mít vždycky velkou rodinu, než umřel syn, tak jsem byla rozhodnutá mít jen dvě děti…jeho smrt to vše změnila…musela jsem těhotnět pro druhé zdravé dítě už po třetí a nyní jsem těhulkou po čtvrté…ničeho nelituju, mohlo to být o něco později, ale ničeho nelituji…do budoucna bych to tak stejně chtěla a když už se k tomu vyjádřím i po jiné stránce, prostě a jednoduše jsem to měla napsané v osudu…

protože jak tu byla jedna pisatelka, která mi navrhla prostudovat možnosti antikoncepce, tak jsme s manželem používali ochranu…když má přijít dítě, tak prostě přijde a hotovo… :mrgreen:

 
zitorka
Ukecaná baba ;) 2198 příspěvků 15.08.12 10:21

Vím, že je tu spousta maminek, který bojují aspoň o jedno…já jsem se jen potřebvoala vypsat…bude to náročný, ale já to ráda podstoupím, jen mě prostě na chvilku přepadla panika :mrgreen: :mrgreen: to se děje snad u každého min. jednou do roka :mrgreen:

 
Zlobísek:))
Kelišová 6299 příspěvků 51 inzerátů 15.08.12 10:35

Přeji pevné nervy :hug: jéjé teď koukám, že máme na stejno termín :mrgreen:

 
wendyz
Povídálka 22 příspěvků 15.08.12 11:51

Gratuluji a držím palečky! Hlavně, ať jste oba zdraví. My čekáme druhý přírůstek v lednu a prvnímu bude tou dobou 17 měsíců. 3 dítko sice nemáme, ale strach, jak to zvládnu mám také :-) No, zvládly to maminky před námi, zvládneme to my a zvládnou to další po nás :D

 
petrikaaa
Ukecaná baba ;) 1457 příspěvků 18.08.12 09:13

Moc gratuluji, a přeji aby to byl vytoužený chlapeček, ale i kdyby to byla holčička tak hlavně ať je miminko zdravé, je to moc hezký mít velkou rodinu zvládneš to už jsi zvládla i horší věci, držím palce :-)
my teď momentálně také přemýšlíme nad dalším miminkem mám za sebou dva potraty z toho jeden ve 24 týdnu dvojčátka a pak mám doma ročního synka, a vím, že mít dítě je opravdu zázrak takže ještě jednou gratuluji :D

 
Budínka  18.08.12 10:09

Moc gratuluju, přeju hodně sil, určitě to zvládneš. Já mám 2 dcery (6 a 5 let) a teď si moc přeju chlapečka. Bohužel už se půl roku léčím s borreliozou a nevím, jak vše řešit :( Lékařka mi říkala, že maminek s nemocema je spousta a neví o tom a mají zdravé děti, zase se ale bojím aby miminko nebylo nemocné :( není to jednoduché. Mám 2 císaře a teď poslední šanci, tak se docela bojím aby to klaplo. Přeji všem hodně sil. Děti jsou ten největší dar a za slova „maminko mám tě ráda“ stojí všechna péče i zlobení :srdce:

 
zitorka
Ukecaná baba ;) 2198 příspěvků 18.08.12 22:44

Petrikaa:i ty se dočkáš dalšího dítěte…moc dobře vím, že cesta k miminku vůbec jednoduchá není…zvlášť po některých ránách osudu si udržet zdravý rozum až do konce těhotenství…dě­kuju… :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama