Co je v těhotenství "příliš brzy"

Těhotenství

Tak si tu ležím na gauči (v tom už jsem opravdu dobrá), mimčo zahájilo večerní program a spokojeně si v mém břiše rejdí a protahuje si svých odhadovaných 2920 g a já mám čas si pro změnu lámat hlavu dalším bitevním plánem co a jak dál. Momentálně mě za tři týdny čeká plánovaný císařský řez, ale bohužel jsem ještě málo těhotná, jsem teprve v 36. TT, takže na stanovení přesného termínu je prostě příliš brzy. Mě už z těch odkladů klepne. Takže pro ukrácení času a jen tak na odlehčení malá rekapitulace, na co je v těhotenství příliš brzy.

Protože to moje těhotenství musela moderní věda a technika trochu pošťouchnout, tak jsem odhalila // dvanáctý den po početí. Jediné, co jsem v tu chvíli chtěla, bylo sednout si v práci do recepce s transparentem „jsem v tom, můžete gratulovat“ :-) Po prvních pár rozpačitých reakcích jsem ovšem zjistila, že jsem prostě „málo těhotná“ a že je „příliš brzy“ na to, abych to mohla někomu říct a on se netvářil, jako bych mu právě oznámila, že chodím po kanceláři bez kalhotek a neholím si nohy. Připadala jsem si tak trochu v ilegalitě a těšila se, až tohle období skončí.

První trimestr jsem překlepala, ale s těmi „příliš brzy“ se roztrhl pytel a od té doby se to se mnou veze… No schválně:

„Je příliš brzy jít si lehnout“. Nevím, jak Vy, ale já jsem otěhotněla a prakticky upadla do kómatu :-) Usínala jsem u zubaře, při návštěvách kamarádů u nás doma sesutá mezi polštáře na gauči, spala jsem v práci v garáži stočená na zadním sedadle v autě, v témže autě odstaveném v jakési ulici po cestě do práce nebo z práce. Žádné místo mi nebylo příliš hlučné, žádný čas příliš časný. (Mám utkvělou představu, že mimčo tam dole má takovou tu páku s označením „mamču zapnout“ a „mamču vynout“ a když roste, tak mě prostě odstaví, abych se mu do toho zbytečně nemotala :-)

„Je příliš brzy začít přibírat“ Tyhle tabulky o přibírání mi připadají zvlášť vypečený. Nějak v nich zapomněli přimalovat tu část na začátku, kdy má člověk hlad jak sedmihlavá saň. Žijete pod diktátem „jíst, teď hned, ne za deset minut, ne za pět minut, OKAMŽITĚ!“ A křížky v těhotenské průkazce sadisticky opouštějí načrtnutou osu a vystřelují vzhůru, a ještě výš… no a na tu osu se už nikdy nevrátí… ;-)(Jó, uznávám, asi byla taky taktická chyba udat jako počáteční váhu takovou tu vylepšenou verzi, tj. nahatá, ráno, vyčuraná, prakticky levitující nad osobní váhou).

„Je příliš brzy na určení pohlaví“. Tady by nám příroda mnohé usnadnila, kdyby jim ty pindíkové a buchtičky narostly jako první věc. Dotaz „čekáte holčičku nebo chlapečka?“ je totiž univerzálním pozdravem vhodným k oslovení těhotné ženy. Neznalost tohoto základního faktu z Vás potom automaticky dělá ignoranta, který už teď nemá ani základní potuchy o svém budoucím dítěti, takže potěš koště, co od Vás čekat dál :-)

„Je ještě brzy na pohyby“, zvlášť pokud je člověk prvorodička, ale mimčo jí tam jako napotvoru poskakuje už od 16. TT. Slušnost velí si podobné kratochvíle nechat až na 20. TT a nepředbíhat v lékařských tabulkách :-). Sestřičku u gyn. jsem tím sdělením o 16. TT upřímně vyděsila. Se jí rozklížily ty moje termíny porodu nebo co. Po krátké válečné poradě odehrávající se konspiračním šeptem v čekárně jsme se nakonec dohodly na kompromisu a datum porodu podle pohybů zfalšovaly. Vzhledem k tomu, že jsem s jinou rozumnou lékařkou už předtím podobně zfalšovala poslední datum menstruace, ani jsem nemrkla :-)

„Je příliš brzy na odběr plodové vody“. Samozřejmě Vám předtím vyjdou nějaké ohavnosti v tripple testech, abyste měly o čem přemýšlet. Tohle období trvá obvykle dostatečně dlouho na to, aby si člověk vygoogloval ty nepříšernější scénáře a pak mu je ještě barvitě vylepšila představivost (a deníčky na eMiminu :-) Toto období je následováno neméně populárním „Je ještě brzy na výsledky“.

No to jen tak namátkou, jistě máte v téhle naší těhotenské čekárně také svoje „příliš brzy“, budu ráda, když je připíšete. A já jdu dál ležet na gauči a čekat na porod. Snad aspoň ten nebude „příliš brzy“ :-)

Hodnotilo 24 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 03.07.11 09:21

No to je trefné!! Úplně se v tom vidím! Já jsem u příliš brzy se radovat a chlubit a dokonce mluvit! ,,Nejlepší" sou takoví kteří již dítě mají…To jsou řeči: na to je brzo aby jsi měla takové břicho… :pocitac: :pocitac: Každopádně moc jsem se zasmála a děkuji za deníček :srdce: A hodně štěstíčka :kytka:

 
Renčí2  03.07.11 09:24

Moc hezky napsaný deníček :palec: . A nemohu než nesouhlasit s tvrzením, že v těhotenských tabulkách o váze zapomněli na ten neustálý pocit hladu v prvním trimestru :mrgreen: :palec: .

 
lentilka76
Kecalka 411 příspěvků 03.07.11 09:47

Hezky napsané :palec: , viděla jsem v určitých věcech sebe :mrgreen: . Naštěstí jelikož jsme čekali dvojčátka, tak jsem měla nárok být unavená a chodit brzo spát, což bylo tak po půl osmé večer a nebyl pro mě problém se jít po obědě natáhnout. S jídlem a váhou jsem byla dokonce podporovaná, byla jsem nenapapaná celé těhotenství. A to jsem do 34tt přibrala 15kg a to jsem slýchávala „JENOM?“ Asi jsou pouze dva těhotenské stavy: buď zvracecí nebo žrací. Ať žíje ten druhý! Jen na pohyby bylo příliš brzy. V 16tt. Pro okolí. Ale pozor ne pro mojí gynekoložku. :-D .

Příspěvek upraven 03.07.11 v 09:49

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 03.07.11 09:58

Ahoj, moc krásně a výstižně jsi to napsala. U mě bylo příliš brzy taky - příliš brzy mít dítě(21let), příliš brzy se tím chlubit, mít bříško, mít zase hlad, být zase unavená, přibírat(za první 3m jsem přibrala 2,5kg, což bylo příliš brzy:-)
Opravdu super vtipný deníček:-) Přeji pohodový příchod prcka na svět:-)

 
Sheelle
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 03.07.11 10:04

Skvělý smysl pro humor ;)

 
lencaplenca
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 03.07.11 12:52

Takhle napsané to vyzní opravdu hodně vtipně :-) U mě se „příliš brzy“ vyskytlo asi jen z úst mojí mamky, když jsem se chlubila prvními oblečky, které jsem pořídila po té, co dobře dopadl screening v prvním trimestru a doktor nám při něm oznámil, že to bude holčička. Mamka je holt trochu pověrčivější :-) Jinak mám naprosto „tabulkové“ těhu, zatím žádné výkyvy, takže „příliš brzy“ se u mě jaksi nekoná..třeba to přijde po porodu :mrgreen:
Opatrujte se a držím vám všem palečky!

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 03.07.11 13:24

Tohle je opravdu povedený deníček! Klobouk dolů!!!!!!! :potlesk: :potlesk: :potlesk: ¨

Já osobně jela „příliš brzy“ do porodnice. Konkrétně o tři dny dříve :mrgreen:

Posléze jsem chtěla „příliš brzy“ tlačit. Konkrétně hodinu před úplným otevřením. :roll: :mrgreen:

„Příliš brzy“ je hodně…

 
Vertiline
Závislačka 4246 příspěvků 03.07.11 14:23

Ahoj,moc povedený deníček. Úplně jsem se v tvém deníčku našla. U mě bylo také příliš brzy ,,na všechno,,. Příliš brzy na těhotenství, na přibírání, na rostoucí bříško i na únavu…
Nejlepší byly hlášky typu: Je příliš brzy, abys měla takový velký břicho…
Přeji hodně zdraví a štěstí tobě i miminku :kytka:

 
Spee
Závislačka 3536 příspěvků 03.07.11 15:29

Super deníček,hodně jsem se nasmála :palec:

U mě bylo příliš brzy taky tlačit..doktor mě vyháněl na žíněnku,ať si ještě zacvičím,že je brzy rodit..ale já jsem rázně vylezla na křeslo a říkám: „jdu rodit a je mi to jedno,co s tím jako budete dělat,cvičit ale určitě už nejdu“ :-D no a prcek byl do půl hodinky venku :mrgreen:

 
DianaAndílek
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 03.07.11 15:30

nejen je brzo na to mít takové břicho, ale při otázce na týden mého těhu a po odpovědi se mi dostalo další odpovědi, že to je asi nesmysl, že? tak kdo kurňa otěhotněl já nebo oni? a dnes jsem to nevydržela a jednomu zvědavci na otázku kdy to bude řekla, že až se mi bude chtít tak porodím a ať už jdou s otázkami kdy to bude do háje.....ach jo, jsem čím dál víc podrážděná :pocitac:

 
saiiimona
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 03.07.11 16:50

Suprově napsané, moc pěkné!!! :potlesk: :kytka: :palec:

 
pepiny
Ukecaná baba ;) 2033 příspěvků 03.07.11 16:57

hihi parádní deníček… :palec: :lol: také jsem se nasmála…a slova příliš brzy jsou opravdu na palici…přecci jen se nezapře každá mamina svou jedinečností a originalitou. Také jsem cítila pohyby v 16tt a když jsem to jako prvorodička sdělila kolegyni, která se mnou ležela v nemocnici(mi­mochodem už mamina 2leté holčičky)tak mi řekla, že to jsou střeva :lol: :lol: Nene nebojte já věřila tomu co jsem cítila a věděla na 100% že střeva to určitě nejsou :lol: A s přibýváním na váze..? 1.trimestr..+5kg…no já nezvracela, já prostě žrala jak kyselina, protože mi pak bylo dobře… :pankac: Taky mi každej cpal nic nekupuj, je brzo…za chvíli začnu 3.trimestr a to se budu muset začít otáčet s nákupama…Takže pojem příliš brzy je nejspíš každého z nás jiné pojetí času :palec: :kytka:

 
skymaggie
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 03.07.11 17:44

Krásný deníček, také mám svoje „příliš brzy“- na oznamování té staronovinky všem okolo, na ranní zvracení,aniž bych se vůbec stihla najíst a mít tak co zvracet,na nakupování těhotenského oblečení, přestože už mě skoro všechno tlačí nebo škrtí, brzy na nakupování jakýchkoliv věcí pro miminko, protože co kdyby :roll: , brzy na pohyby (15.tt, 2. těhu), které mi dr. jen velmi nedůvěřivě a zlehka poznamenal do průkazky a tak dál..
Tak přeju pohodové poslední týdny, mně jich zbývá ještě 24 :nevim:

 
Bikis
Závislačka 4553 příspěvků 03.07.11 18:05

Krásně napsaný!!!!!! :palec: :mrgreen: :mrgreen:

 
Evick1
Kecalka 209 příspěvků 03.07.11 18:18

já myslím že pojem PŘÍLIŠ BRZO vymyslely protivné supermatky a všeználkové… je brzo abys ho cítila, prosim tě to není možný je brzo na to a tamto.. jestli já někdy k někomu budu mluvit takhle s despektem tak si dám facku :D :D
moc pěknej deníček! :palec:

 
Zdeni90
Závislačka 3721 příspěvků 03.07.11 18:25

Ahoj, krásný článek a já jsem netrpělivý člověk a ráda často věci uspěchávám takže „příliš brzy“ mám teda krutě dost často! Napsalas to vtipně a trefně, paráda ! :kytka: :pankac: :dance: :palec:

 
jankaslos  03.07.11 18:44

hahaha :-D tak měla jsem to stejně .. hlavně s tím spaním teda .. to jsem se fakt pobavila :-D :palec:

pohyby jsem taky cítila, jako prvorodička, od 16tt ale u nás se to od prvních pohybů teda nepočítá, tady věda trošku pokročila :-D to neber osobně, to je vtip ;-)

triply jsem odmítla přesně proto, aby mě to jenom víc neděsilo :roll: a děsila jsem tím doktory :-) že proč a jak? jestli jsem nějaká věřící nebo co :-D říkám, že ne, že to prostě není spolehlivé a já mám už tak těhotenství „neužívající“ tak proč to hrotit .. Byla jsem na 1.trim. screening a všechno oukej. No a teď mi tady leží zdravý chlapeček :srdce:

všichni mě hrozili, jak je „příliš brzy“ na to, aby se narodil .. ležela jsem 14dní v nemocnici někdy v 26týdnu tuším .. že „to“ ani nedonosím .. a nakonec se „to“ narodilo 3dny po termínu a ve dvou měsících a pár dnech „to“ má 67cm a bez pár gramů 7kg :lol:

já bych byla prostě proto, aby se tohle hrocení absolutně všeho nějak zrušilo. Určitě by to maminkám mnohé ulehčilo ;-) Byla jsem na vysocerizikovém od 8týdne doma .. dooost mi to lezlo na mozek :zed: a užívat jsem si to začala až od 36tt, kdy se mimi může narodit bez nějakých větších obav, jak tvrdí medicína. No není to na palici? je .. těhotenství má být nejkrásnějším obdobím v životě ženy a ono je to akorát období neustáleho čekání na nějaké kontroly, testy, ultrazvuky, poradny a tak .. :roll:

Pohodový zbytek těhulení a hlavně rychlý a pokud možno bezbolestný porod! no a nejhlavněji zdravé a spokojené miminko a z vás, ať jsou šťastní rodiče :kytka: !

Příspěvek upraven 03.07.11 v 18:46

 
Lucy007
Povídálka 11 příspěvků 2 inzeráty 03.07.11 19:25

Lepší brzy…než pozdě :-) asi už si sbalím tu tašku do porodnice.
No a jinak? Koukej si na ty poslední týdny vzít na gauč tužku a blok a piš. Vydavatelé se o tvojí prvotinu určitě poperou.

 
Romaelka
Závislačka 3911 příspěvků 03.07.11 19:26

ahoj, tohle je moc prima deníček :palec: úplně se v tom vidím.. s jediným rozdílem, já měla i příliš brzo na odtok plodovky (32tt) a nakonec i příliš brzo na tlačení :mrgreen: tak ti přeju ať se dočkáš správného času a porod si užiješ se vším všudy (tedy i s přiložením miminka, což u „příliš brzy“ nehrozí) :wink:

 
nela77
Závislačka 2505 příspěvků 03.07.11 19:35

fakt pěkně napsané, přestože čekám třetí haha - je to jako by to bylo poprvé :-D :wink: a ve spoustě věcí z deníčku se úplně vidím :think: :mrgreen:
tak přeju hodně štěstí ve finále :hug: :kytka:

 
neumisa
Neúnavná pisatelka 18622 příspěvků 03.07.11 20:04

pěkné a pravdivé :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Já zas po stěhování přišla na reistraci moc pozdě - tvrzení „u nás rodit nemůžete, jste moc těhotná“ mám písemně s razítkem příslušného oddělení jedné velké nemocnice. :pankac: :pankac:

Příspěvek upraven 03.07.11 v 20:04

 
zrustice
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 03.07.11 20:14

Moc pěkně napsané :lol: Jako bych se v tom viděla, mám pocit, že jsem byla unavená už ode dne oplodnění. Příliš brzy jsem začala přibírat na váze, neboť jediné co mi pomáhalo proti nevolnestem, bylo pořádně se nadlábnout.

 
milmic
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 03.07.11 21:12

Perfektní! :palec: :kytka:

U mě bylo příliš brzy, když mi v 11.týdnu vyskočilo bříško a byla jsem nekompromisně odhalena kamarádkou.
Potom jsem musela bříško nějakou dobu schovávat pod mikinou (v parném létě), jelikož jsem nechtěla být odhalena dalšími.
O 4 týdny později, kdy už jsem byla fakt nápadná, bylo stále ještě příliš brzy na to, aby to mohlo být UŽ vidět, přece (co na tom, že vážím 45 kg i s postelí ,že…) :mrgreen:
V 16.týdnu bylo příliš brzy na pohyby… 8-)
V 36.týdnu bylo příliš brzy na porod, ale miminko mělo svůj názor. Naštěstí se narodilo zdravé, sice maličkaté, ale zdravé. :srdce:

A ještě perla z porodního sálu. Měla jsem buben, že jsem se sotva valila a porodní asistentka v přehledem prohlásila: Teda na to, že rodíte, máte nějaký moc příliš malý bříško. (he??? jsem si fakt nevšimla!) :mrgreen:

 
hanka.hanka
Kecalka 390 příspěvků 03.07.11 21:17

Ahojky,jojo - pěkně napsaný…
u mě bylo teda důležitý mít raději „příliš brzy“ zbalený věci do porodky,tak jsem nechtěla to mít příliš pozdě,když jsem od ostatních slýchala,že nestačily ani zabalit a jeli rodit…
Jinak jsem taky měla spací období a do 4 měsíce i zvracecí,ale někdy jsem hned po :poblion: mohla jíst třeba nektarinku :lol: no zvláštní,člověk by si řekl,že nic do úst nedá hned a já najednou měla strašnou chuť na něco… i když jsem kolikrát „žrala“přibrala jsem za celé těhu 11 kg a celkem rychle i shodila(kojení tomu hodně přispělo a nevyspání)
A takovéto není příliš brzy na nakupování,příliš brzy na jméno,příliš brzy na porod…byla jsem už u konce a nikdo mi nevěřil,že už mám termín,že budu rodit,měla jsem malý bříško,takže i já měla ta slova"příliš brzy"skoro denně :roll:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 03.07.11 21:56

Skvěle napsaný deníček :palec: :palec: :palec: I u mě se většina „příliš brzy“ objevila … příliš brzy na detekování těhu (po těhu testu jsem volala mamce, byla jsem v 5.tt. a ona - ale to je blbost, jak to můžeš vědět, včera jste toto a ty už se děláš těhotná, je brzy :mrgreen: ), taky u mě bylo příliš brzy na břicho (v 10.tt. druho. jsem prostě byla očividně těhotná), taky mě doma zprdli, že příliš brzy kupuji těhu hadry (a já přitom toužila chodit bez kalhotek, jak mě ty moje škrtily), příliš brzy bylo na dokupování výbavičky, apod. Příliš brzy se akorát nechtělo malé ven, takže šla ven 2 dny po termínu :wink:
No a příliš brzy pak pokračuje :wink:
Je brzo na návštěvy, brzo na procházky, brzo na chození s miminkem do obchodu mezi lidi, je brzo na očkování, na příkrmy, … a furt se někam spěchá :wink:

Příspěvek upraven 03.07.11 v 22:01

 
Banny
Závislačka 3401 příspěvků 03.07.11 22:21

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: taky jsem si na začátku těhotenství upravila trochu váhu (-5kg) to pak koukali a bylo jim divný, že jsem do další poradny přibrala sedm :lol:

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 03.07.11 22:29
:palec: :lol:
 
Helusa
Kelišová 5094 příspěvků 03.07.11 23:04

Krásně napsaný! :palec:

Mě se zase pořád zdálo, že je „příliš brzy“ balit tašku do porodky. V 35tt jsem si řekla, že teda po víkendu si už konečně zabalím, jenže jsem to už nestihla, protože v neděli v noci mi praskla voda. A v tu chvíli jsem si opravdu s velkým strachem pomyslela, že je přece PŘÍLIŠ BRZY !!! Naštěstí se mimčo narodilo zdravé a v pořádku. :D

Přeju pohodový zbytek těhu, porod bez komplikací a krásné a zdravé mimčo v náručí :srdce:.

 
macin
Závislačka 4595 příspěvků 03.07.11 23:35

Super sepsané, často jako by mi ty věty mluvily z duše… ať zbytek těhulkování proběhne v pohodě a mimi se narodí „tak akorát“ :palec: :wink:

 
martext
Ukecaná baba ;) 2182 příspěvků 04.07.11 00:25

Naprosto presne a vystizne :palec: :palec: :palec:

 
alenka84
Neúnavná pisatelka 18873 příspěvků 04.07.11 08:38

výborný deníček, skvěle napsané :palec: :palec:

 
Prchynka
Kecalka 320 příspěvků 04.07.11 10:36

Neuvěřitelně úžasný! Jsem na zač 3.trimestru a zrovna jsem měla takovou chnmuru je brzo abych byla tak unavená., pořád spím…a pak najednou jsem mrkla na tenhle deníček! Úžasný! Fakt dobrý! Hodně mě pobavil a uklidnil :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
makuli
Závislačka 2630 příspěvků 04.07.11 11:33

Tak opravdu pěkně a vtipně napsané :potlesk: Jo jo, příliš brzy se u nás taky vyskytuje a upřímně, už se kvůli tomu některým lidem vyhýbám nebo se snažím debatu svést jinam než na můj pupík :lol: Ale kupodivu se tyto otázky objevují hlavně z úst mých kamarádek, nerodiček, který jen pár info někde zahlídly a řídí se tabulkama :-D No, uvidíme, kdy bude chtít maličká kouknout na svět :lol:
Přeji hodně štěští!

 
Kakika
Extra třída :D 14217 příspěvků 04.07.11 14:13

Tak já přidám jedno svoje příliš brzy a to..je příliš brzy na to, aby se ti spouštělo mlíko (3 měs. před porodem moje mamka objevila na tričku skvrnku velikosti dvacetikoruny)…vždyť ti do porodu žádné nezbude :mrgreen:

 
Girly
Kecalka 316 příspěvků 07.07.11 21:18

Ahoj holky, moc děkuju za Vaši chválu a za příspěvky. S chutí jsem si početla. :palec:

 
ay
Nováček 10 příspěvků 04.11.15 15:15

Opravdu super denicek

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama