Co se má stát, stane se

Těhotenství

Od puberty jsem byla naprosto proti rodinnému životu. Nejdřív si udělám kariéru a potom možná někdy... to se uvidí. Ale brzy jsem se měla přesvědčit, že co já si myslím, asi není až tak důležité.

Asi v devítce nám náš třídní učitel vyprávěl o porodu a nevynechal opravdu nic. Od té doby si s sebou životem nesu panický strach z porodu, takže jsem nechtěla ani rodinu a zarytě jsem tvrdila, že já a děti to teda nikdy. Před maturitou jsme se s kamarádkou dohodly, že spolu po maturitě odjedeme do Anglie na rok nebo klidně i na delší dobu.

A někdy v té době, tedy v květnu 2011 jsem HO potkala. Sice mi opravdu učarovala jeho upřímnost, sebejistota a hlavně ty jeho krásné hnědé oči, ale jinak jsem to brala jako krátkodobější známost a plány po maturitě jsem neměnila. V té době jsem už rok brala hormonální antikoncepci, kouřila jsem, a tak sem o nějakém těhotenství fakt nepřemýšlela.

V červnu 2011 jsem, i přes to, že jsem už byla zamilovaná a jedna moje část chtěla zůstat, odjela do Londýna. Tam jsem celkem rychle zapomněla (co si budeme povídat, on na mě taky:-D) a užívala jsem si práci a londýnský život jen s kamarádkou.

Už od července jsem ale měla pocit, že je něco jinak. Jedla jsem neuvěřitelná kvanta a co všechno jsem dokázala smíchat:-D, do toho jsem začala být opravdu hodně unavená (pracovala jsem noční jako číšnice a celé dny jsem prospala) atd. Myslím, že už jsem podvědomě věděla, že jsem těhotná, ale něco ve mně pořád doufalo, že ne a ne.

21. července 2011, na moje 19. narozeniny, jsem si koupila dva těhotenské testy. Druhý den před odchodem do práce jsem si udělala test a když jsem viděla, že je pozitivní, rozbrečela jsem se… kamarádka na mě tak kouká a povídá mi: „Týno, vždyť ty se ale směješ!:-D“

A bylo jasno. Od první chvíle, co jsem si uvědomila, že mám v sobě dítě, jsem věděla, že na žádný potrat nepůjdu, i kdybych měla být svobodná náctiletá matka :) Milému jsem to zavolala a domluvili jsme se, že na pár týdnů přiletím domů a uvidíme, co bude.

Do Londýna už jsem se nevrátila a my dva jsme teď spokojený pár, který se moc těší na našeho březnového synáčka :-D Sice jsem měla trochu strach, co s dítětem bude, když jsem byla na antikoncepci a všichni mě strašili, že to určitě budou dvojčátka:-D Naštěstí bylo všechno ok.

I když mě ještě někdy přepadá ta melancholie a nevěřím tomu, že můj život skončil, jak mě hodně lidí strašilo, myslím, že si toho ještě hodně užiju, a to, že teď musím svoje zájmy odsunout na druhou kolej, není napořád a že mi to za to všechno rozhodně stojí.

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 12.01.12 07:59

Urcite ti to za to stoji, Londyn neutece, da se tam v paru zit i s ditetem, kdyby vas to lakalo ;)
Deti jsou opravdu velka zabiracka hlavne ze zacatku, ale jakmile si oba zvyknete, je to uzasny…nikoho nemam tak moc rada, jako naseho syna :kytka:

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 12.01.12 08:00

Gratuluji k prckovi :) A co se týče konce života, nevím, kdo na takovou capinu přišel. Eliška má půl roku a já si život užívám ještě více než předtím. Vždyť stačí jen troška úsilí a miminko s sebou můžeš brát téměř všude

 
Zuzka06
Povídálka 18 příspěvků 12.01.12 11:34

Gratuluji k miminku, a myslím, že jsi se rozhodla správně! Podle mě také s dítětem rozhodně život nekončí, spíš naopak, tvůj život dostane nový rozměr. Přeji ti, abyste byli šťastní :srdce:

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 12.01.12 12:04

Hezké :kytka: … koukám, že jsme měli v pubertě stejný životní postoj(napřed kariera a pak dítě). Jen já jsem teda nebyla v Anglii ;) A také jsem otěhotněla naprosto nečekaně a neplánovaně přes antikoncepci :-D

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 12.01.12 12:56

Velice hezky a uprime napsane :D
neboj zivot Ti nekonci-ber to z jine stranky.V dobe kdy si budou kamaradky dite porizovat ,budes uz mit velikeho chlapaka,ktery ti urcite se vsim pomuze.zivot ditetem nekonci spis zacina-vzdyt co je krasnejsiho nez videt vlastniho pokracovitele??? :mrgreen:
Londyn neutece podivate se tam i se synkem a je to :palec: :palec: :palec:

 
nikol.ondrášovka  13.01.12 02:58

Ahoj. Gratuluji k prckovi. Mě se 21.7. narodil můj syn. V mých 20 letech… Život dítětem nekončí, ale začíná… Ber to tak že když bude dítě velké, ty budeš pořád v nejlepších letech :kytka: Přeji mnoho štěstí a úspěšný pohodový porod :mavam:

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 17.01.12 16:35

Moc hezky denicek…ja ti to mooc preji a hlavne at jste vsichni tri i s pritelem zdravi a stastni :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama