Deníček Matýsků 30.

Snažení
  • hajinka
  • 23.08.04

Zdravím vás, Matýskandy moje J! Musím říct, že jsem se tentokrát docela zapotila, než jsem sepsala tento deníček. Pořád jsem přemýšlela, o čem by měl tak být. Spoustu témat už jsme probraly, však je tento deníček už jubilejní třicátý. Na mnoho témat jsme narazily jaksi v průběhu týdne, jeden už si to sotva všechno pamatuje :)

Nakonec jsem se rozhodla navázat tak trochu na předchozí deníček od Pajdule. Všechny víme, co chceme ? mimi. Ale jaké to bude? Jaké bude naše těhotenství? Jaké budeme mámy, jací budou ti naši chlapi, kteří jsou občas dost velcí prevíti, jací budou tátové? A jaké vlastně budou ty naše děti??? A jaké to vůbec bude všechno, náš další život??? Zkrátka, samé otazníky, samé nejistoty?..
Pojďme dnes začít právě u sebe, u té nejistoty, jaké budeme mámy. Třeba se tomu, jak jsme si to malovaly a představovaly, za pár let srdečně zasmějeme.
Jak si tak okolo mne známé ženy vesele těhotní, a posléze nevyhnutelně rodí děti, setkávám se s několika typy matek. První typ je matka úzkostlivá, druhý typ je matka ležérní a třetí typ je matka tak akorát :-)
Matka úzkostlivá se na první pohled projevuje jako matka velmi pečlivá, až dokonalá. Má nastudovanou veškerou dostupnou literaturu, odebírá a se zvýrazňovačem v ruce pravidelně studuje Betynku a Maminku, popřípadě i zahraniční tituly, je-li jazykově zdatná. Bývá jí kolem třiceti, či lehce přes (teď mám na mysli prvorodičky, zasloužilé matky Pajdulka a Dandule prominou ). Dítě pomalu nedá z ruky, přibíhá na první zaplakání, střeží ho jako ostříž. Při prvním kýchnutí jede s dítkem na pohotovost. Pečlivě kojí nejméně do roka a půl, příkrmy jsou přísně hypoalergenní, slovo čokoláda je zakázáno a doma je vždy hygienicky čisto, domácí zvířata nepřípustná. Nejméně tři roky se od dítka nehne a pak se uvidí.
Matka ležérní je pravým opakem úzkostlivé matky, sem tam si něco přečetla, ale stejně se řídí pravidly, která platila v době, kdy se narodila sama. Může to být hodně mladá maminka, ale pravidlem to není. Půl roku kojení se jí zdá až až, vlastně, když jí její sedmdesátiletá teta řekla, že se jí zdá, že má ?slabé? mléko, a dítě nepřibírá, přestala kojit vůbec a nahradila kojení lahví. Roční dítko už jí to, co všichni dospělí u stolu, jen ve více ?rozkouskovaném? stavu. Klidně nechá dítě probrečet se do spánku. Rýma podle ní není nemoc, a pokud dítě nemá čtyřicítky horečky, nedusí se a nemodrá, není důvod k panice a volání lékaře. Ležérní matka neřeší, jestli se její dítě při pokusech o samostatný pohyb ušpiní, uhodí nebo zbaští třeba chcíplou mouchu. Život se s ním přece taky mazlit nebude. Spěchá rychle zpátky do práce, takže o dítě se přes den stará babička nebo paní na hlídání.
Matka tak akorát je kombinací předchozích dvou typů. Snaží se získat co nejvíce informací, ale při jejich aplikaci se řídí nejen autoritou publikujícího lékaře, ale taky trochu mateřským instinktem a selským rozumem. Kojí, jak dlouho to jde, ale když to nejde, výčitky svědomí z toho mít nebude. Snaží se vyhnout alergizujícím potravinám, ale kousek čokolády si prostě dát musí J, semtam přetrpí ona i mimi nějaké ty prdíky, ale tu topinku s česnekem a cibulí si prostě musela dát. Uklízí, ale zastává názor, že semtam nějaká ta bakterie dítku spíše prospěje než ublíží. Domácí zvíře i dítě často leží na jedné dece, možná občas jí i z jedné misky. Namísto antibiotik a lékařské péče nejprve vyzkouší heřmánek a prieznitzův obklad, Když to nezabere, pak vyhledá lékaře. Chce zůstat s dítětem doma co nejdéle, ale kdyby měla pocit, že se doma na mateřské zblázní, určitě najde způsob, jak se alespoň částečně vrátit do práce a přitom se maximálně věnovat i dítěti.
Taak, to byl, bráno s nadsázkou, popis tří základních typů matek J)). Jaká matka budu já? Cítím, že asi matka tak akorát, se občasnými sklony k jednomu či druhému extrému. Ale zvládnu to? To ukáže až čas?.. A co vy?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 23.08.04 20:57

Tak jsem právě objevila nový deníček, hurááá :-)))
Ale nemám čas číst, napravím pozděli, jen jsem se naposledy před dovčou koukla na emimi…

Tak se tady mějte krásně, pááá
Dadla

Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 23.08.04 21:10

Tak já bych ráda byla matkou tak akorát, ale obávám se, že až se to stane realitou, budu se zmítat ode zdi ke zdi. Myslím tím od matky úzkostlivé až po matku ležérní.
Ono se pak ukáže, ale jen aby už to bylo, ne?
D.

Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 23.08.04 21:13

Ještě jsem zapoměla:
Pajdule, taky jsme se před půl rokem zbavovali těch šílených Erik. A to dokonce v hnědé !!! barvě (koupelna měla 1,6×1,6m).
Teď máme Champagne od fy Rako, zelenou a je úúúúžasná. Ale kdo ví, jak se na ni budu tvářit za 15 let :-)))))
D.

Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.04 21:37

Ježiši, tak já se už odhlásila a koukám, nový deníček!!! Holky ale koukejte si přečíst můj poslední příspěvek ve starém, protože tak dlouhý jste tady ještě neměly :-)))), já se překonala, dokonce mi píše „přečíst zbytek příspěvku“ :-)))

Tak a teď si jdu přečíst Hájinky nový deníček. Komentář až u dopoledního kafíčka Hájí, protože právě přijel manža a tak cupitám domů, zda mi něco přivezl (ó jak jsem naivní:-)))

Pajdule

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 24.08.04 06:37

Ahojky!
Tak jsem tu po dovolené a musím říct,že jsem si to fakt užívala.Všechno a všude.:-)))
Ale teď k tématu.Vzhledem k tomu,že nejsem ještě ani aktivní snažilka,tak mám jen představu.Rozhodně nebudu starostlivá matka.%Svagrová mého bývalého přítele porodila a od té doby svojí holčičce linkuej život podle tabulek.Když jsem přišla do pokoje,kde Lucinka hajala,bylo tam k nedýchání.A na můj dotaz,proč je tam jak v sauně,mi Vlaďka odpověděla,že podle lékařů musí být v pokoji určitá teplota.Jenže tam fakt bylo k nedýchání.Ne že by muselo mimi spát v lednici,ale ona byla chudák celá spocená.A pak stačil malý průvan a byla nastydlá.Myslím,že to byla spíš medvědí služba.Jak říkala Hájinka,kojení do dvou let,příkrmy sterilizované a bio,plínky prané pomalu v minerálce.Ach jo.
Tak přesně to doufám nebudu.Mám takovou vizi,že moje dítko si bude hezky běhat v kaťáskách po zahradě,bude děsně špinavé,za ním bude cválat nějaký pejsek a budou se navzájem olizovat.Pak jeden z nich dostane na zadek,protože rozbil truhlík na kytky.Pak si můj malý Vojtík nafasuje polívčičku a guláš(nepálivý),zalehne a unaven usne v houpací síti.
Ono to asi dopadne trochu jinak,ale fakt nemám slepičí sklony.Snad se z toh nezblázním.
Tak se zatím mějte hezky a přeju vám,ať už jste ty maminy podle vašich vizí.
Nafteta

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 24.08.04 08:04

Jéje, to je ale hezounký deníček! Hajinko, uděluji ti za něj pochvalu!
A co já? No, samozřejmě se vidím jako matka tak akorát. A musím říct, že taková matka je i Káča, takže doufám, že k tomu máme rodinné sklony :-))) Tak jak to popsala Naftetka si to představuju taky, jen s tím rozdílem, že moje dítko se nebude jmenovat Vojta :-D
Nechtěla bych mít z potomka skleníkovou kytku, která je podle mně vypěstována matkou úzkostlivou. Na druhou stranu nechci mít ani frustrované cikáně, které může ztvořit matka ležérní … Sama o sobě je otázka, kdy se vrátím do práce? Už teď o tom hodně uvažuju a popravdě - nevím. Moje sestra teda do práce jít nechtěla a nastupuje právě dnes po čtyřech letech. Dlužno říct, že prodávat v supermarketu je otročina a vůbec, ale vůbec se nedivím, že se tomu chtěla vyhnout na co nejdelší dobu. Na druhou stranu já si na svoji práci stěžovat nemůžu, ale to zas neznamená, že bych ve dvou měsících věku dítěte mazala do práce. Mám v tomhle dost nejasnou představu. Nejsem si jistá, jestli bych se doma po dvou či třech letech nezbláznila, to ukáže čas. Máte v tomhle jasno, holky???

Naftetko, vítej zpátky z dovolené. Já vždycky zapomenu, která z nás je na dovolené a pak se strášně divím, že se tu tak dlouho neukázala a přemýšlím, jestlipak se něco nestalo… Ale ty jsi se určo měla dobře, jsi odpočatá a budeš zase pravidelně psát, viď?

Juanco, samozřejmě, že o tobě víme. Neboj se nic, nikdo na tebe nezapoměl :-DDD Jak vlastně pokračujete s doktorama? Nebo už se žádné vyšetření nechystá? Japa na tom jste, vy dva španělé ? :-)))

Pajdulko, samozřejmě jsem si přečetla tvůj ukrutánsky dlouhý příspěvek. A jak jsem se u něj nasmála :-))))) Teď ti popíšu, jak to mám s kafčem já:
kafe č. 1 - v 6:30 ještě doma - tzv. kafe startovací
kafe č. 2 - v 7:30 už v práci - tzv. kafe pro změnu startovací
kafe č. 3 - cca v 10:00 - tzv. kafe zahánějící chuť na cokoliv
kafe č. 4 - cca v 12:00 - tzv. kafe poobědové, slehávací
kafe č. 5 - cca v 14:00 - tzv. kafe prostě abych něco pila
kafe č. 6 - cca v 16:00 - pouze, pokud jsem dlouho v práci, tzv. kafe závěrečné

Doma už kafčo nepiju, mám problémy s usínáním, pokud si ho dám moc pozdě. Tak jsem včera vykřikovala, jak to omezím na dvě denně, ale už teď vím, že to jsem si na:,–(ila laťku móc vysoko. Už teď jsem dopila svoje kafe č. 2, takže na míň jak 4 to asi neudolám. Ale pokusím se. Jo, a samozřejmě nepiju žádný lomcováky, ale normálně silný kafčo, samozřejmě se spoustou mléka, takže tím si tak nějak omlouvám to strašidelní denní množství.

Včera na koních to bylo fajn. Moje kobylka pojede v sobotu na závody, takže jsme si spolu malinko zajezdily a pak už musela trénovat se svou paničkou a zákonitou majitelkou :-))). Byl na ni nádhernej pohled, škoda že jsem zase zapoměla foťák :-D Určitě holky dopadnou dobře, musím se na ně jet podívat a držet palečky.

Tak hezky pište pište.

P.

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 24.08.04 08:52

Dobré jitro Matýskandy,

Hájinko, to je filosofické téma, hi hi, moc hezky napsané…

Pájo: mám kafe č.2, dnes dřív, jdu asi do sebe, když tak zodpovědně vstávám.

Naftetko, vítej z dovolené!!

K tématu. Jako :-))) zkušená :-))) a zasloužilá matka (ježiši jak blbě to zní, jako by mi bylo 50) vám teda řeknu, že TO, JAKÁ JSTE VLASTNĚ MATKA, nebudete nikdy vědět a od chvíle, kdy se jí stanete o tom budete stále přemýšlet. Já si tuhle otázku kladu pořád. Jsem dost zodpovědná? Jsem starostlivá, když děti jsem proboha úplně vykopla k babičce a vůbec se mi dnes nestýskalo!? Neměla jsem jet raději s dcerou k doktorce? Co kdyby to byl meningokok a já jí taky (ano Hájí, správně:-))) dávám bylinky a jenom pusu na čelo. Na rodičáku si připadám směšně a dodnes nevím proč. Chtěla bych za svoje děti tak trochu bojovat a přitom mám z těch učitelů ještě takový divný respekt. Vyčítám si, že se jim málo věnuju a nahonem plánuju rodinný výlet s prohlídkou hradu, kde ale tápu, jestli to pro ně není nuda. Na druhou stranu si říkám, že mají přece dostatek prostoru pro své vlastní zájmy a tak proč je nezbytně tahat s sebou, to se zase nabízí otázka, zda bychom si neměli s Martinem udělat víc času jen sami pro sebe.
Když půjdu do minulosti, tak asi že se mi narodily dvě najednou, ani jsem neměla šanci se nějak nezdravě upnout. Bojovala jsem s pocitem, že jednu míň miluju, když zrovna držím v náručí tu druhou. Kojila jsem je 3 měsíce, i když zpočátku jsem měla mléka pro čtyřčata, po příchodu domů byl stres a mlíčko zmizelo. Ale najednou jsem je mohla z lahve krmit „stereo“ a nemusela poslouchat srdceryvný řev té druhé hladové, když první se právě kojila.
Pak bylo období chůze a to mi věřte, každá utíkala na jinou stranu. Zase otázka - kterou první chytat, tu, co běží do silnice, nebo tu ke schodům od domu? Poměrně často ochutnávaly z misky naší fenky a sbíraly kdeco. Takže - měly protilátky :-))).
Na hlídání jsem je dávala docela ráda, abych si odfoukla a třeba uklidila, nebo se věnovala sama sobě. Do práce jsem šla po 3 letech a věřte, když vidíte ty uplakané oči dítěte, jak teda smířeně vchází každý den do třídy školky s paní učitelkou, jdete do práce taky se skleněnýma očima.
Ale to bych psala dál a dál, prostě já si vůbec nejsem jistá, jaká jsem matka, řídím se instinktem, srdcem a rozumem, ale ty pochybnosti mám stále.
Napadlo mě, že bych dala holkám napsat moji charakteristiku s tímhle tématem. Když na to přistoupí, tak vám to napíšu.( když to nebude hóódně zlý :-))))

Pajdule

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 24.08.04 08:54

Děkuju za přivítání.Na dovolené bylo fajn,ale teď jsem zase tady a hned tak se mě nezbavíte.:-)))
Je fakt,že volnost a svoboda je fakt super,ale asi bych nechtěla mít z dítka zvlčilé zvíře.Někdy dobře míněná rána na zadeček taky udělá své.
Nafteta

Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.04 09:18

Ahoj holky,

tak už máme úterý. Dneska jdu k holičce. Chodím si tak jednou za půl roku obarvit šediny. Jo, jo, už mi rostou úplně bílý vlasy a jde mi to na nervy. Je jich sice pár, ale já je vidím a nedaruju jim to. Nejdřív jsem si je vytrhávala, a teď si to radši občas obarvím a mám klid.

Pajdule, četla jsem tvůj komentář a dost jsem se pobavila. Tanec kolem umyvadla taky praktikuju, i když ne kolem umyvadla - ještě žádný nemáme :o). MS čekám každým okamžikem, u mě ale nic neznamená ani posun o 5-7 dní. Samozřejmě, že to teď prožívám jinak a neustále lítám na záchod, jestli už a přemlouvám se, že to stejně není možný, abych byla těhu, když jsme se moc nesnažili a mám všechny příznaky „poruchy“. No jsme docela cvok a zvažuju, že koupím test, ať ukončím své trápení a mám jasno.

Juanco, a kde a jak vlastně bydlíte? Možná to už všichni ví, ale já jsem pochopila jen, že ve Španělsku.

Pajo, Pajdule a ostatní kafařky, já piju kafe jen velmi, velmi zřídka na chuť nejradši se šlehačkou a vaječňákem. Ale zase mám jiný zlozvyk a to je doslova požírání čokolády a sladkostí. Prostě si nemůžu pomoct. Každý má asi něco a dokud si to obrazně nepíchá do žíly, tak se nad tím asi dá přivřít očičko.

A jaká budu maminka? Vážně nevím. Mám dost strach ze všech těch praktických procedur kolem miminka. Vůbec o ničem nic nevím a nejsem zvyklá ani pravidelně vařit a starat se o domácnost (při našem způsobu života to vážně zatím nešlo) natož o mimi. Ale doufám, že to zvládnu.

Každopádně mě děsí naši známi, kteří mají chlapečka 9 měsíců. Jeho máma ho ne že nedá z ruky, ale ani z něj nespustí oči a neustále na něj šišlá, prská a vůbec s ním dělá hrozný věci. Přizpůsobují se mu na 110 %. Nedá se to úplně přesně popsat, ale připadá mi, že se porodem zcvokla. Mám z toho strach, protože to ovlivňuje i jejich moc dřív moc pěkný vztah s manželem, a to bych já dopustit opravdu nechtěla.

Miluju zvířata a myslím, že dětem neškodí spíš naopak. Samozřejmě to chce děti i zvířátka trošku pohlídat, aby si neubižovali navzájem. A hrozně se těším až budu s mrňousem doma. Budem chodit do lesa, pracovat na zahradě, malovat a cvičit. Pokud budeme s Martinem zdraví a mít dost peněz, tak by nás a hlavně mě lákalo zkusit projekt Škola doma. Hrozně mě to nadchlo a už se o domácí vzdělávání zajímám několik let, tak uvidíme. Do práce se každopádně nepoženu, i když mě baví. Ještě si představuju (dokud žádné děti nemáme), že budeme mít děti aspoň 3. Nevím, jestli všechny vlastní. Prostě mám spoustu představ, jak a co budu dělat, ale jsem si vědoma, že už jen těhotenství mi v tom udělá trošku guláš. A když nad tím tak přemýšlím, tak jsem vždycky chtěla být mladá maminka a první dítě mít tak v 23 letech. A to už jsem teda prošvihla nejmíň o tři roky :oD.

Hlavně bych si přála (stejně jako vy) být pro své děti ta nejlepší maminka na světě.

Mějte se fajn, já už musím pracovat :o(.

Suri

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 24.08.04 10:03

Ahoj zlatíčka,
to jsem ráda, že se vám deníček aspoň trochu líbí :-), i když je o tom, co opravdu žádná z nás v tuhle chvíli nemůže vědět (i když příklady z okolí jsou mnohdy inspirativní a mnohdy varující, viz přetopený dětský pokoj - znám taky jednu takovou :-D).
Popravdě, napadlo mě asi pět-šest témat, a pak jsem se rozhodla pro takové, které je bližší naší momentální snaze. Děti a kariéra bylo taky jedno z nich, už jste to některé nakously, ale chtěla jsem to vzít popořadě :-).
Vlastně jsem vůbec nerozebírala to, jaká bych chtěla být máma já. No, v první řadě si to maluju tak, že budu bez problémů kojit, že mimi mě nechá v noci více méně vyspat, nebude hyperaktivní, ale prudce inteligentní, takže bude brzy sedět, pak chodit (a nebude už chtít vůůůbec vozit v kočáře) a zbaví se co nejrychleji plínek. :-DDD. To, že budeme mít doma kromě dítěte i psa, je jasná věc, a že se občas najedí a umejou spolu, možná si schrupnou v jednom pelíšku, s tím se počítá. Samozřejmě, že vzhledem k výskytu alergií a astmatu v rodině asi jídelníček svůj i dítěte trošku uzpůsobím, ale některých milovaných věcí se asi taky sotva vzdám. Chci jen bojovat proti sladkostem a sladkému pití, co to půjde. Ráda bych byla soběstačná ve městě, takže kromě kočáru budu mít asi i šátek na nošení. Nějaké ohlídání hygieny (jíst brouky a kytky by drobek fakt nemusel) a bezpečnosti je samozřejmé, ale lítad doma denně s domestosem asi nebudu. Do dvou let nosit v náručí ho ale taky nebudu, když zakopne a upadne, tak se mu prd stane, prostě si příště dá lepší pozor, a to i v případě, že vleze pod stůl a tam se zkusí narovnat :-))).
Doufám, že se mi podaří zachovat si i určitou sociální inteligenci, tj. nebudu přejíždět kočárem lidem nohy v autobuse, nenechám dítě šlapat v botech na sedačky, ječet na celé kolo (teď nemyslím miminkův pláč, samozřejmě), olizovat sklo v metru, atd. A hlavně - nechci sahat k tělesným trestům, ale americká výchova se tedy u nás konat nebude :-)))).

Taak a teď ještě k předchozím komentářům.

Juanco, jasně, že o tobě víme, neboj. Kašli na hry a buď tu s námi!!!!

Pájo, já taky nejsem s to ty protipomerančové rady dodržet, snad až na body g (obrazně) a h (dokonale) :-D. A jak jsem na tom s kafem? Strašně dlouhu mi nechutnalo, a dodneška jsem ráno „čajová“. Ale po příchodu do práce mířím teď rovnou ke konvici a vařím si svoje milované Nescafé Gold (z posledních původních zásob). Teď jsem ale někde četla, že nejlepší rozpustné kafe je Cote d´Or, stejná značka, jako má naprosto vynikající, 86% hořká čokoláda, ale mají ho jen v Tescu (250Kč 100g) a tam jsem ještě od té doby nebyla. Ale určitě si ho za odměnu (teď hned nevím za co) koupím.

Naftetko, vítej z dovolené, už jsi nám tady chyběla :-).

Tak a na závěr svého předlouhého komentáře vám musím ještě zatepla „vykecat“, s čím včera přišel manžel. My oba máme rádi památky, staré hrady, zámky, zříceniny, staré chalupy a baráky, tvrze. Manža koketuje s myšlenkou, že by se jednou rád věnoval rekonstrukcím takových zchátralých objektů. A víte, co na mně včera vybalil? Prý - co kdybychom prodali všechno, co máme, koupili od nějaké obce za „pár korun“ nejakou takovou ruinu zámečku, tvrze nebo třeba fary, a opravili si to pro sebe??? Málem jsem omdlela, pak jsem mu ukázala na kolemjdoucího bezdomovce s kárkou, a říkám mu: Jasně, všechno prodej, přinejhorším skončíme takhle, stoletá Barča se bude vozit na vozíku, koupíme si flašku rumu, zajdem na polívku do naděje, a jak nám bude :-)))). (Ale v koutečku dušičky by se mi to líbilo, bydlet na nějakém maličkém opraveném venkovském zámečku :-D).
A dost, musím dělat, že dělám!!!!
Hajinka

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 24.08.04 10:34

Páni, ty máš ale romantika manžela. Jen ty tvoje homeless-myšlenky to trochu kazí :-DDD Ale zaváhali jste, tady se v okolí nedávno prodal nádhernej zámeček. Pravda, spolknul by pár milionů na rekonstrukci, ale bude to jednou paráda, pokud ho tedy nový majitel opraví.
Takže kdybyste měli těch „pár korun“ a zatoužili po krásách Vysočiny nebo Jižní Moravy, tak dej hlášku a já už vám něco najdu :-))))

P.

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 24.08.04 10:38

ale,ale trosku si zavzdycham a uz som znama.
hajinka zabudla si na mna v denicku-aj ja som mama a fakt uz zasluzila,keby moj syn pokracoval v mojicj slapajach tak som uz babka,ale ked ze je to suhaj moderny tak neviem kedy budem babickou.
aka som ja mama-nas vztah je viac menej kamaratsky ja mu poviem ze je blby ako tacky a on mi to povie tiez -jasne ze ma respektuje ako mamu ale po druhej stranke vie ze moze so mnou pocitat aj ako s kamoskou,obcas si spolu zapalime vypijeme kavu alebo pivco a kecame.dokonca aj ked dosiel o poctivost tak mi to oznamil.taky bol vtedy zlaty-zobudil ma rano o osmej aby mi to oznamil,este bol cely roztraseny ale stastny-a ja som si tak pomyslela ze tak uz mam doma mladeho muza a ked som si ho predstavila chudatko moje ako to asi robil tak mi bolo tak vseliako.jasne ze uz ho nemozem tolko vybozkavat ako ked bol malinky-to mi dost chyba,ale jasne ze sa nebudem mazlit s 21.rocnym chalanom,uz si dame tak pusu na licko ked mame niaky sviatok.jeho kamosi mu hovoria ze ma spravnu mamu -sa necudujem ked vidim tie blbe spanielky .nikdy som mu niak nezakazovala neprikazovala ,tiez behal po ulici obcas spinavy ako prasiatko tak istyo mal rozbite kolena.nikdy nerobil niak problemy ze by som ho musela zbit-za cely jeho mlady zivot som ho zbila ak sa da povedat o bitke dvak rat,raz ked som ho asi tri hodiny hladala po sidlisku a on sa stastne hral u kamarata a raz ked mal asi 12-13 rokov a dost papuloval.
ako pokracujeme u doktora-uz som to pisala ale napisem znova,vstky vysetrenia su o.k.le matysek niak nie a nie prist.ideme teraz 3.9. tak som zvedava co sa bude diat.
no a poslñedna otazka myslim ze od suri,byvam v spanielsku v okrese zaragoza ak ti to nieco hovori.
naftena dusa stratena vitaj z dovolenky-dufam ze si si uzila vsetkeho ale vsetkeho…a ozaj este k tym bocianom-cap.tak tu ich mame neurekom ale stale lietaju tak to neviemdokonca aj pri pacovej kolibe maju hniezdo na takom komine az no -ale mne sa vyhybaju oblukom ale sak ja raz jedneho chytim pod krk a donesom ho domov,tu bude na balkone ako rukojemnik kym mi ostatny nedonesu matyska alebo pacicu.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 24.08.04 10:49

Jasně, Jižní Morava je po Jižních Čechách naše oblíbená část republiky, takže, klidně hledej, Pájo, hledej!!!
A kterýpak zámeček to byl??
H.

Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.04 11:27

:-)))))))))))))))))))))))))))) Juanco to je dobrý, chytit čápa pod krkem, přitáhnout domů a držet na balkóně, dokud nebude mimi. :-)))))))) tečou mi slzy smíchy
Pajdule

planetka
Kecalka 242 příspěvků 24.08.04 11:29

Ach jo, to se mi ještě nestalo, napsala jsem tak dlouhý komentář a pak při zmáčknutí „prohlédnout“ jsem najednou měla bílou obrazovku:-((((((
No teď si fakt musím dát pauzu, ještě jsem dneska nic nejedla, ani kafíčko nebylo. Ráno mě přepadl šéf s překladem 10 stránkové prezentace do AJ (bylo tam naštěstí dost tabulek), ale mělo to být za hodinu, nakonec jsem to smolila hoďku a půl a ještě teď se mi klepou kolena , jak jsem to dělala pod stresem. Slovíčka z oboru reklamy a televize, fakt super!

Tak ani nereaguju, jen že deníček se ti Hájinko jako vždy povedl a po obědě snad zdárně „přepíšu z paměti“ ten komentář!

naštavná Planetka

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 24.08.04 11:48

Teda Planetko, ty jsi normálně génius!!!
Mohla bys z voleje tlumočit v parlamentu!!!

Holkýýý, normálně nám (vypadá to definitivně) utekla Klaris do Jarňaček-Březňaček , Klaris, ty nevěrnice, dostaneš na prdel!!!!! I když tě omlouvá to těhu, no. Ale zase tak rychle jsi teda zdrhat nemuseláááá!!!!! Taky mi tady chybí už snad všechny těhulky, no kdepak je Magika, Binky, Kosinka má svůj deníček- ta je omluvená :-)), Vichy je už taky v jiném deníčku, Shirin je taky přestěhovaná, to je automatické? Já bych chtěla, abychom držely všechny Matýskandy, ale na druhou stranu je to asi pochopitelné, těhulky už mají úplně jiné starosti a jiné společné téma. Tak holky alespoň občas o sobě dejte vědět,jooooo

Pajdule

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 24.08.04 11:56

Planetko, kloubouk dolů, že jsi finančnice jsem věděla, ale že i překladatelka??? Smekám.

Pajdulko, asi je to přirozené, že se těhulky drží spolu, řeší úplně jiné starosti než my… ale nevěřím, že to nejde „hrát“ na obě strany..... Taky bych ráda, abychom zůstaly pohromadě, ale jak vidíš, i ty, které nám slibovaly „věrnost“ bez rozloučení mizí..... :-((( S tím nic neuděláme.

Pájo, právě prohlížím fotky hříbátek dvojčátek, pokusím se nějakou umístit na seznámek, i když to bude asi zajímat jen několik málo z nás :-).
Při nejbližší příležitosti nechám na koni nebo aspoń u něj „vyblejsknout“ sebe…
H.

planetka
Kecalka 242 příspěvků 24.08.04 12:01

Pajdule, prd génius, rozkaz zněl, hlavně pželož vše i s chybama, a těch tam bude. Ještě jsem neměla odvahu to znovu otevřít a „zkontrolovat to“ a ani ji raději nacházet nebudu, Výsledek se dozvím, až se šéf vrátí od místa kam to jel prezentovat.

Jo hlavně jsme chtěla napsat, že Jančo máš u mě body plus za to, že se snažíš oprostit od něžňůstek ke svému synovi, hlavně asi na veřejnosti. Neznám nic horšího nez když jdu po ulici za ruku s přítelem a z druhé strany se vlastně ještě vedu s jeho máti (dělá to VŽDY když někam jdeme, ale synáček už se docela vytrhává). Jakmilo to zjistím, okamžitě se pouštím. No a přitulení se k 35 letému synovi kdykoli, kdekoli a žádat pusu a oslovení „miláčku“!!!!! At už budu jednou jakákoli máma a nedej bóže jen s jedním dítětem a to synem, tak takhle tedy ne, to si snad můj mozek navždy zapamatuje e vyvaruju se toho.

A ty těhulky co nám tak utíkaj mě teda taky pěkně trápí, kdyby tu zůstaly, tak si přece navzájem taky můžou sdělovat pocity o těhu. No nevím, asi se to hůže chápe když člověk sám těhu není.
Tak hezké poledne a dobrý obídek!
Planetka

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 24.08.04 12:07

Hájí, přihoď hříbátka, prosím. Holky, které to tak moc nezajímá jistě rády prominou! :-D Jo ten zámeček, už ani nevím, jen vím, že je to v jedné vesnici asi 50 km odsud, ale nevybavím si ani jméno vesnice a už vůbec ne název zámku :-)))) Ale najdu ti lepší, nebo! Do kolika milionů se chcete vejít ? :-))))))
Jo a těhule - zrádkyně mě teda taky pěkně štvou. Všechny napřed vykřikovaly, jak zvládnou oba deníčky a jak to dopadlo? Opustily nás! Ale Klaris jako jediná zatím zvládá boj na obou frontách, tak snad jí to vydrží.

P.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 24.08.04 12:10

Pájo, přihodím tak akorád prd - vždycky se mi po zadání všech údajů zobrazí chyba, a je po přikládání. A to jsem našla jak fotku, kde jsou ty mršky obě, tak i jednu, kde oždibuje „drzejší“ z nich mého mužíčka. :-(((
No, tak nic, zámek už je stejně prodanej :-))), ale když vypátráš jinej, sem s ním, na ceně nezáleží, jen když bude vlastník obec nebo stát :-)))).
H.

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 24.08.04 12:12

Posílám ti do soukromé zprávy svůj mail a pošli mi určo ty hříbátka, jo????
A jak moc velikej by ten zámek měl být? Chápej, moravská šlechta nebyla nejskromější :-DDD

P.

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 24.08.04 12:12

baby ja vam prisaham ze tu budem este aj ako 80.rocna snazilka-).prestavam verit ze sa mi este niekedy podari byt tehulka.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 24.08.04 12:13

Planet, vypadá to, že máš taky dost trhlou „tchýni“, jen co je pravda. Jo, tak to je jedna z věcí, kterou taky dělat nechci - oslovovat dítě broučku nebo miláčku. U nás se to nikdy nenosilo. Máma byla máma a táta táta, žádné oslovování křestním jménem, a my byli s bráchou oslovováni jmény, nebo případně přezdívkami, které občas záhadným způsobem vznikly. I manžovi jsem zakázala aby mě oslovoval těmi obecně profláklými „zvířátkovskými“ jmény. (Nikdy jsem nechtěla být Beruška, Brouček, Čumáček, apod.). Pravda, vymysleli jsme si nakonec vzájemné oslovení, ale myslím, že tak originální, že ho nikdo jiný nepoužívá. :-)))
H.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 24.08.04 12:14

Hned je pošlu :-))
No, Lednicko-Valtický areál to být nemusí, čím menší, tím lepší :-)))).
H.

Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.04 12:15

Mě by teda koníčci taky moc zajímali!

Suri

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 24.08.04 12:15

Tak to zase pozor, Juanco, my těhulky budeme, a to všechny, a dávám nám to rozkazem!!!!! :-))) Nejlépe by bylo, kdyby to přišlo na všechny najednou, abychom mohly plynule přejít v těhudeníček, ale i když to bude postupně, tak prostě mimi budou!!!!!!!
Hajinka

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 24.08.04 12:19

Vida, další zájemce o koníky? To je chvályhodné :-))))
Jo, Juanco, s těmahle pesimistickýma řečma to na nás nezkoušej!!! Tak takhle teda ne!!! Těhulit se bude a hotovo. Jakýpak tudlety saky paky, ne? Koukej poslechnout Hájinčin rozkaz, já se o to taky pokouším.

P.

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 24.08.04 12:28

hajinka k smrti nenavidim prikazy,rozkazy ale ani nevies s aku mam chut splnit tvoj rozkaz.a ked ze sme s pacicom sami doma tak ked pride na obed tak sa vrhneme na popoludnajsie plodenie-som sice len 8.den ciklu ale co aspom si trosku precvicim telo.

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 24.08.04 12:34

Hajinko, to bych nevěřila, kolik zámků se dneska prodává. Ale všechny jsou v osobním vlastnictví. Právě jsem našla jeden čuprovej. Posílám odkaz do SZ.

P.

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 24.08.04 12:45

baby tak prave som sa docitala ze radka neni tehula,teda s nou si tie testy ozaj zahravaju.

planetka
Kecalka 242 příspěvků 24.08.04 12:45

Holky, tak vám musím napsat, že jsem celá vedle. Radka do deníčku „těhule?“ právě napsala, že těhulka není (test z krve), teda ta holka má ale smůlu, to musí být strašný na psychiku, vidět na ClearBlue //, pak krvácet a takový konec. No nechci tu přínášet chmůry, jen že Radku známe, tak to píšu.
Radko, pokud to čteš, každá rada drahá, ale neklesej na mysli, jednou se to prostě podařit a asi hlavně udržet musí. Hodně síly!!
Planetka

Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 24.08.04 13:01

Ahojky koťátka!
Tak se hlásím že žiju - chtěla jsem už včera ale to jsem byla víc mrtvá než živá - byla jsem na tom tak že jsem za celý den stihla - 3× se najíst - se sebezapřením a myšlenkou - něco jíst musím (ani hlad ani chuť nemám, 3 kila dole, ble je mi furt ve dne v noci..), umyla si hlavu a přečetla kousek knížky. JInak jsem seděla, ležela a koukala do blba..a na nic víc se nezmohla - ani na to jít si sednout k počítači a něco napsat - prostě nadlidský úkol. Jsem opravdu vděčná že nechodím ani do práce ani do školy (do školy se stejně už asi nevrátím..), protože bych tam snad ani nedošla. Vím že bych měla být šťastná že jsem konečně těhu -ale zatím jsem jen ufňukaná, protivná a unavená z věčných nevolností.. A tak se modlím aby to po tom třetím měsíci přešlo a já si to těhu konečně užívala.. Holt ta méně příjemná stránka těhu na mě doléhá.Ale tím vás nechci strašit - že by vám mělo být jak mě , ono je to individuální - některé ženy ani nepoznaj že jsou těhu třeba až do pátého měsíce (no a za ty já to tu oddřu :-))

Hájí: prima deníček, je jasné že většina z nás by chtěla být tou matkou akorát a i já v to doufám - ale obávám se že se mi to někdy až tak úplně asi dařit nebude. Co se týče hygieny tak se to asi u nás přehánět nebude - že jo domek na vesnici, zahrádka… - no jsem názoru že špinavé batole = zdravé batole .-)) Na druhou stranu ohledně „půjčování“ mimi komukoli - tak asi na to budu dost háklivá - aneb nikdo mi do něj čokoládu, lízátka a podobně cpát nebude!! Jinak si to představuju asi takhle - mimi bude spát s námi v posteli abych nemusela kvůli krmení vstávat :-)), kojit budu co to půjde - nejmíň rok.., budu ho více nosit v šátku než v kočáru (koupíme nějaký starý ojetý za pár stovek :-)). Mimčo bude mít oblečky po známých a z bazaru (no na bodíčko za 500 fakt nebudem mít :-)). Pokusím se používat látkové pleny (vody máme víc než dost - vlastní studna..)..
No maluju si to hezky že? :-)) tak já vám pak povím jak to dopadlo :-))

Pajdulko: držím moc a moc palce ať máš to květňátko!!! A když nemáš žádné příznaky - to je dobré znamení , ne? ;-)))))) JInak tchána bych asi ubezdušila neprodleně - na své věci a svou domácnost (zatím ještě budoucí :-)) jsem háklivá až hrůza..Panejo jak se taklhe můžou chovat dospělí lidi..

Dadunko. vítám z dovolené - pěkně sis to užila..se ti nediivím že se ti po tak dlouhé době nechtělo vstávat do práce :-)) Tý jo toto fakt letí - zdá se mi jako včera kdy jsi hlásila Budulínko a vy už jste v v 13. týdnu!! No doufám že mi to taky tak uteče :-)) no opatrujte se oba a pravidelně se hlašte, ne že tu budu jako jediná pravidelně cosi smolíci těhulka!!
Já teda neuteču já ne :-))

holky: kafe - já nemůžu kafe ani vidět ani cítit, nemusela jsem ho poslední dobou moc ale co jsem těhu tak mi nesmí na oči vůbec :-)) Však uvidíte jak to bude s váma :-))

a celulitidu teda neřeším - na to jsem moc líná :-)) a taky se radši moc nepozoruju :-))

Planetko: po:,–(it chlapa do křesla, přibít ho tam hřebíčkem, zamknout dveře a ať se vyjádří - všecko lepčí než nejistota . No držím palce ..

Pájo : a před dovčou by ten srazík nešel? až se z ni vrátiš to zas já nebudu v Brně..Mě se to hodí nejvíc v úterý 31.8. äle beru i pondělí 30. a čtvrtek 2.9…

juanco: ale to víš že o tobě víme, neboj že když ti nenapíšem žádný vzkazík tak tě zasklíváme.. (hm hm už totu bylo jednou s Kosinkou…).Ty přece víš že tě moc rády čteme neboť se vžycky hrozně nařehtáme :-)). A jak to vypadá se snažením (když nejste zrovna na nože nebo neumíráte vedrem :-)) ?)

Naftetko: jé já úplně zapomněla žes byla na dovče a už jsem si říkala žes na nás hodila bobek :-)) Źádný princ se neobjevil?POtvora, ten si dává na čas :-))

jo psala bych ještě dlouho, ale opravdu mě to unavuje už jen ťukat do klávesnice, no nic jdu si lehnout

páá a mějte se tu
Klaris + Klubíčko 7tt+5

jouda1
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 24.08.04 13:21

Ahojda tetky
normálně představte si máma má dneska nějakou žravou.Zbaští všechno na co přijde.To těch 7kg co ji ještě chybí asi neschodí.
A jaká je mamča mamina?Někdy až příliš pečlivá a starostlivá a někdy to zase docela slušně fláká.Ale jinak bych řek že to celkem jde.Nějaká ta bakterie ji nevadí.Taky mě občas k někomu nachvíli odloží aby si dala pauzu.Jen pořádně vyspat mě nenechá pořád semnou cloumá jestli dýchám prý dýchám moc pomalu že to neni ani vidět.Taky semnou dělá samé lumpárny a to se mi líbí a tak se směju až se zajíkam a to se zase líbí mamce.Taky by chtěla abych baštil mlíčko co nejdéle.Pani doktorka po mamce chtěla aby mi na noc dávala kašičky a to jste ji měli vidět jak se rozčílila.Prý 5.81kg je na spodní hranici.Taky se mi to nezdá protože babí mi říká buřte.Pejska bych chtěl a mamka taky,ale tata je silně proti takže spolu spinkat v jednom pelíšku nebudem.A jakej je táta?Je pořád v práci a nebo sedí u počítače a tak si ho moc neužiju ale jinak je užasnej.Učí mě jak mamce zaneřádit celej pokoj když se koupu,jak se prská a vyplazuje jazyk.Bere mě sebou na nákupy a to jezdíme tak rychle že mám pocit že jedem formuli 1.Taky mě přebaluje, v noci mě bere k sobě když se mi něco nelíbí a taky mi už dovezl od dědy staré časopisy ABC aby jsme mohli spolu lepit autíčka a hrady a zámky.
A co srazík tetky bude?Zatim mě viděla jen teta Tenar.Zatim to vypadá že ted nikam nepojedem a tak by jsme mohli někam vyrazit třeba na procházku.Tak dejte vědět kdy můžete a mamka mě vyparádí abych se vám líbil a sejdem se.
No a protože mi nějak divně škrundá v žaludku tak se s váma loučím a jdu dát mamce najevo at stím něco udělá.
Tak pá Ondrášek 4měsíce a mamka

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 24.08.04 13:29

klaris a ked ja mam tak strasne rada ked ma vsetcia ospevuju a chvalia aka som uzasna a tak.ono co som napisla ze halo ja sem tady ,tak proc si mne nikdo nevsima-to je z hry ktoru teraz hram ,no a mne sa to strasne zapacilo tak som to tak napisala-a vidis ako to pomohlo hned sa vsetky ozvali.staci len pohrozit no,no ,no,a hned je vsetko vyriesena.ked hajinka zahajila ze ideme mazat zoznam holek ktore neprispievaju do denicka hned sa vsetky ozvali.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 24.08.04 13:38

Joudi, to je moooc krásný komentář :-))). Srazík bude, samo, jen řekni kdy, my se ti přizpůsobíme. A můžeme vyrazit někam do parku, aby se tam dalo drndat s kočárem :)).
Prima je třeba Krčský les, to jen, co znám z okolí svého obydlí, je tam i hospoda se zahrádkou, kde se dá vypít něco na osvěžení a posedět :-)))). Tak to jen tak pro inspiraci.
Srazík každopádně anooo!!!!!
Hajinka

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 24.08.04 14:05

Babulky, právě jsem otevřela Hospodářské noviny a v příloze Svět věcí 2004 je dvoustránkové pojednání o kočárcích, včetně šikovných www stránek. Ne, že bych to teď chtěla číst, ale některé informace by se mohly hodit třeba jako inspirace nad čím se při výběru kočáru zamyslet.
H.

Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.04 14:17

Holky, já vždycky juknu a ani se nepřihlašuju, snad to nevadí, že nééé, jsem a tím už trapná :-))), ale a pořád natírám, dokud je teplo a zároveň lítám do kanclu trochu úředničit. Teda ale jestli mi sem vleze zákazník, bude asi koukat na ten můj ohoz a flekance :-)).

Klarííís, máš pochvalu velikánskou a omluvu mou obrovskou, že na nás nezapomínáš, takovým dlouhým komentářem jsi se úplně vykoupila :-))). Doufám, že tyhle ble stavy mě minou. Bylo mi při holkách taky příšerně a už jenom ta vzpomínka na všechny smrady je hrozná. Tak nic nečuchej, papkej pomaličku a s kolíčkem na nose a spinkej a spinkej, ať to Klubíčko přečká a snad bude brzy líp.

Juanco co je to za pesimismus? Mně dala rozkaz nedávno Pája a kdybys věděla, jak se vehementně snažím :-))). Takže pochytáme vrány a čápy, vyždímem mužský a pak už budem jenom spokojeně hladit bříška (ne po obědě!!!).

Ó, Hájí, tak ty budeš nakonec „zámecká paní“, no to by se mi taky líbilo. A není to vůbec špatný nápad!!! Hnedle až něco koupíte, budu ti bez ohledu na tvou přezdívku říkat hraběnko, jóó??? A budu s tím u známých machrovat - jedna známá, víš, hraběnka…:-))) Mně by se líbil nějaký starý hrad, já miluju kámen a staré klemby, obrovské krby, louče, kov. To je moje, to teda fakt žeru a sanžím se to malinko vnést domů. Ale je fakt, že ne každému se tenhle styl líbí a několik záporných reakcí už bylo. No ale jsem ráda za každý názor.

Probíraly jste oslovení. Tak my jsme holkám, když byly mimina občas říkali „Dacan“ a „Prďous“. To proto, že Dacan-Lucka měla vždycky o 10dkg víc a nám přišla oproti Prďousovi-Martině tlustší (přestože od ostatních dětí to byly housky :-))) . Pak, asi někdy ve školce se Martině začalo říkat Píďa. Vůbec si nevzpomenu proč, ale já jí tak říkám dodnes. Na veřejnosti ne, to by mi dala. Lucka zůstala Luckou, Martin jí říká často Luco, Luciku.
Nejsme infantilní, že nééééé

Pajdule

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 24.08.04 14:24

moj syn bol vzdy janko a ostava janko,niekedy je nevychovany smrad,ach boze co za debila som to porodila no a nadavky podobneho znenie.
pajdula to neni pesimismus to je tvrda realita,ked sa tak nad tym zamyslim tak ja som tu este ani vranu nevidela len tie svine bociany a tie ako som uz napisala na mna kaslu,no nic vidim ze sa fakt musim zverit do ruk pacicovych.
a este ja ked som bola mala tak moj otec ma volal SLAVENKA-NIKDY MI NEPOVEDAL INAC.
tu ma volalju slavka,slavkita,popoluska alebo cucoriedka.no a moj pacico ma oslicu a vola ju slavky

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 24.08.04 14:29

Teplo, Pajdule??? U vás je teplo???? V Praze (aspoň podle mě) teda neee!!!!
Jestli smím prosit, tak radši „kněžno“ :-))). Je mi to bližší kvůli příjmení za svobodna :o). Jo. Stejně z toho bude prd, to bychom museli vyhrát ve sportce, přepadnout banku a nevím co dál, ale je to takový náš sen, kdybychom jednou byli „za vodou“, zabývat se rekonstrukcí nějaké takovéhle „skororuiny“. Jo, tak ten styl, co popisuješ, ten taky můžu. Kdybych jen mohla přihodit na Rodinu fotku ze svatební noci na Hluboké, bylo by to hned jasné, to prostředí mi prosě SLUŠÍ!!! :-). A v kovu a dřevu jedeme u nás doma taky. Jen ten krb zatím není. Ale co není, bude :-).
Když už jsme u těch oslovení, tak mě doma říkali jako malé ze záhadných důvodů „Meku“ a „Šetku“, fakt nevím jak to vzniklo :-). Brácha byl a je Vojta, táta táta, ale mámě říkal „Šneku“ (proč asi?? :-D). No, tak to je asi vše k těm oslovením.
H.

planetka
Kecalka 242 příspěvků 24.08.04 14:41

Háji, jestli to teda moc lezení do soukromí, jak si říkáte s manžou, ráno jsi to nakousla, tak.....

P.

planetka
Kecalka 242 příspěvků 24.08.04 14:43

hmm, sleduju jedním okem vedle v kanclu Šebrleho, tak pak se nemůžu divit, vynechala jsem slovo není při větě lezení do soukromí.
P.

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 24.08.04 14:48

my si s pacicom hovorime tak pekne-moj zivot,moje nebo,niekedy tiez ze imbecil alebo podobne,alebo mu hovorim gordo-to je tlsty,ale hovorim mu to tak s laskou ze gortito-tlstucky.
oni tu nemaju vo zvyku ako mi hovorit zlatko alebo tak ,hovoria mi vida-to je moj zivot,alebo mi cielo-moje nebo,ono v preklade to je take zvlastne alo po spanielsky je to pekne.
fuj som navarila gulas a tak som sa nadlabla ze ledva fucim

planetka
Kecalka 242 příspěvků 24.08.04 14:54

je fakt, ze kdyby mi ten můj - nemůj řekl nebe moje, asi bych si myslela, že se zbláznil a hnala bych ho na vyšetření do bohnic, ale v cizí řeči to nemusí znít vůbec špatně, schválně Juančo, jak to je?

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 24.08.04 14:56

Planetko, tohle nevykecám :-))), jinak cokoliv. Právě proto, že to není takové to obligátní „zlato“, „lásko“, „kočko“, a tak. Ale pravda je, že to slovo, ač jsme ho skloňováním počeštili, z češtiny nepochází. Na výše uvedené výrazy jsem alergická :-D. Pravda, jedna moje láska mi říkávala „osobo“, ale v milém, něžném slova smyslu. To už je ale taaaak dávno… :-)
H.

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 24.08.04 14:59

Jéje, oslovení, to je teda věc! Já mám pro manžu naprosto originální oslovení, který ale nemůžu ventilovat :-))))
On mi říká šílenou zkomoleninou jména Pavla (jsem Pavlína), která je ale zároveň docela hezounká.
Děvčátka má drahá, mám padla, tudíž páčko a zítra ránu jsem tu zas jak na koni :-D

P.

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 24.08.04 14:59

mi cielo-cita sa sielo,ono sa to musi pocut.
alebo maju vo zvyky povedat cury-tiez zvlastne ale je to pekne,ja som nenavidela ked mi moj ex hovoril milacik,ale karino sa mi paci.alebo mi amorcito-moja laska.

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 24.08.04 15:04

hajinka mne moja byvala ale byvala laska hovoril teiatko,ale on vam to hovoril tak krasne.....

Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.04 15:07

Já přímo nesnáším výrazy typu ta moje, natož moje stará. Úplně mě to nadzvedává i u cizích lidí. Jinak s Martinem si na veřejnosti říkáme jmény, ale doma všelijak. Máme různá období a to zvířecí nebo různých zkomolenin a taky se tím trošku pošťuchujeme.
Suri

Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 24.08.04 15:16

Ahoj kočky, tady to dneska ale žije! Skoro ani nestíhám číst natož reagovat.

Samozřejmě, že bych chtěla být tou mámou tak akorát, ale kdoví.. Ale hygiena se rozhodně přehánět nebude, to vím jistě - sama jsem takové malé prasátko :o)) Když kolegyňka vidí, jak si jenom utřu jabko do sukně a vesele se do něj zakousnu, tak vždycky úpí, že žloutenka je nemoc špinavých rukou a bůhví, kdo na to šahal.. Ale je to ona, kdo má zhroucený imunitní systém..

Jo, kafe… už jsem to tu zmiňovala dřív - já v rámci omezení přešla na Caro a jsem maximálně spokojená. Pívala jsem kolem těch pěti hrnků denně a nedokázala jsem si ho odřeknout, i když mi po něm nebylo dobře (mám ráda v kafi hodně mlíka a po mlíku mě bolí hlava). Napřed jsem kafe začla pít hodně řídký, abych si do něj nemusela dávat toho mlíka tolik, pak jsem přešla na instatní a nakonec jsem se od tchýně naučila to Caro. To zato ale piju po půllitrovejch hrncích :o))

Celulitida mě naštěstí netrápí - mám kůži pěkně napnutou těma špekama pod ní :o))

Juanco: Zaragoza mi tedy něco říká - ne snad, že bych měla tušení, kde to ve Španělsku je, ale je tam fabrika, odkud dovážíme trafa :o))

Hajinko, předpokládám, že když zámeček, tak jedině se stájemi, že? Jinak musím s Tebou souhlasit, že čokoláda Cote d'Or je jedna z nejlepších (úplně nejlepší, co znám, je Whittakers, ale se u nás neprodává :o((().

Pajdule, čáp nebo vrána - mě je to jedno, jen když z toho něco bude :o) Kdybych si mohla vybrat, tak vlastně ani nevím, co bych radši.

Klaris, držím palce, ať Tě Klubíčko přestane co nejdřív trápit. Jěště přes měsíc toho, co popisuješ, by bylo hrozný.

Joudi, to je tak krásnej komentář od Ondráška, že jsem se tu usmívala do monitoru jako blázen :o) Už se moc těším na vycházku s kočárem - je mi celkem jedno který den, po páté si můžu udělat čas kdykoli.

Co se týče oslovení, tak taky nemám ráda zprofanované miláčky, broučky, medvídky.. Aleši, říkám svému bráchovi, takže na manžu zbyl Kulík, Kolík, Kolda apod. (už ani nevím, jak jsme se k tomu dopracovali). Případně tedy ještě Zmetek, Hnus, Truhlík a tak :o)
Jednou na chalupě jsem upekla borůvkový koláč, přišla matička a ptala se, kde mám koldu. No a já na to, že je na záchodě, protože mi v první chvíli nedošlo, že přece nemůže vědět, jak manžovi říkám a ptá se po koláči :o))

Tak se mějte hezky, T.

Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 24.08.04 15:24

A ještě, jak říká manža mě - oslovuje mě nejčastěji Iči (to odvodil od Inčí, jak mi říká táta), v soukromí jsem pak někdy Bumba a různé odvozeniny od toho, třeba Bumbiozní Trumbaštet :o))
T.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »