Zobrazuji pouze komentáře k záznamu Deníček Matýsků č.80 - Máte doma skřítky?, zpět na záznam v deníčku můžete jít ZDE.

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
1466
21.2.06 11:32

chachaaa! a 200ty komentar k tomu! :-D
to mam za to!
chudinka mysicka „to“ dostane a nikto ju tu nie ze ani nepolutuje, este jej tu nadavaju, buéééé :-(
 s.

  • načítám...
  • Zmínit
22315
21.2.06 11:38

Souris,

jeste ted se smeju:-))) Teda, mne by asi odnesli.......

Ale s tou tvou MS je to docela divne, to si mrcha pospisila.......mozna to bude jenom den, a pak zjistis ze to bylo na 9 mesicu posledni :-)))
Moc ti to preju

Iko, jsem rada, ze krasne na stimulaci reagujes, teda ty tvoje vajecniky:-))
A jak psala Souris, mazej domu do postele.....

Dadli, teda, to byl komentar:-))) Jenom juknu a mizim, ze???

No, kafe uz jsem mela, a porad me boli hlava......malej zatim spi

Katka

  • načítám...
  • Zmínit
22315
21.2.06 11:39

tak souris, kym jsem to napsala, ty uz jsi se postezovala:-)))
 Katka

  • načítám...
  • Zmínit
1930
21.2.06 11:46

Katko, jednou rukou se píše blbě, tak jsem velmi stručná :o)))))) Zároveň taky vařím… V rámci možností, taky jen jednou rukou :o)))

Dadla

hjmtrzuiijtzgre j bv t vrtvc - to je pozdrav od Vojtíka :o))))

  • načítám...
  • Zmínit
22315
21.2.06 11:56

Ja si to myslela.......

Tak var, at nedopadnes, jako ja temer pravidelne........hrnce strasne podrazeli:-)))

KAtka

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
21.2.06 12:02

Souris … lutost nie je bohvieco :-) S takym lutovanim a lamentovanim nad mrchou to je na kocku. Ber to tak :-)))

Dadli a co dobreho varis ? Ja su tu taka hladnaaa ! Alebo ani radsej nehovor … alebo hej povedz, nech si aspon nazbieram slinky :-)))

  • načítám...
  • Zmínit
1930
21.2.06 12:18

No nevím, jestli ti naladím chuťový buňky :o)) Dělala jsem játra na cibulce (nevím jak je to slovensky, asi pečeň?). No a teď jsem ohřála rozmixovanou bramboru, brokolici a kukuřici s trochou olivového oleje :o))))

Tak a Vojta jde baštit :o)

Dadla

  • načítám...
  • Zmínit
1466
21.2.06 13:00

dnesny sms serial od Baboo :-)
(odovzdala som mudre rady o vyuziti volneho casu na poriadny spanok a pogratulovala som ku kojeniu)

---------------------------
No, je to boj. Mala musi vela papat, aby sa jej ten bilirubin vyplavoval z tela, ale ako ju nahrievaju a vobec celkovo zo zltacky je malatna a furt spinka. Kazdy glg je probem, ale snazime sa co to da dostat do nej maximum. Tatik sa dokonca podujal na jemu nevonajuce mtody ako je studna plienka na hlavku alebo na nuchnanie labky. Ina hrozia, ze ju zacnu dokrmovat, co NECHCEM. Ale prave prisla dobra sprava! Od vcera sme klesli v zltacke z 350 na 230, co je vraj nevidane (povedala sestricka) Tak snad uz sa to bude len zlepsovat.
prosim baby so skusenostami co so „spodkom“ aby sa rychlejsie hojil, stale bolest jak slak :(

o tak baby, radte!!!
s.

  • načítám...
  • Zmínit
22315
21.2.06 13:14

rada,

sprchovat vlaznou vodou, sprchovat, sprchovat, taky je dobry led na hraz......
a sedet na nafukovacim kruhu.......jo a taky vetrat a vetra a vetra spodek......
opravdu to pomaha........ja byla v posteli jenom v kosili, nohy od sebe a pod sebou vlozka.....¨

Katka

A ze moc zdravime, jo a nas postili domu kdyz mel malej 228 zloutenky.....

  • načítám...
  • Zmínit
22315
21.2.06 13:19

jo a jeste dokonale zabirali Algifen kapky.......ty se muzou brat i pri kojeni, opravdu, mam to potvrzene......

staci 3× denne 20 kapek

  • načítám...
  • Zmínit
1466
21.2.06 13:32

Super, na teba je spolah Katka! :-) hned som jej to poslala; hlavne s tou zltackou ju to urcite potesi!: -)
diky :-)

Kto ma este nejake rady?

s.

  • načítám...
  • Zmínit
22315
21.2.06 15:51

koukam, ze nikdo:-)))

Nebo jsou vsichni venku…my se taky vratili z prochazky

Katka

  • načítám...
  • Zmínit
1466
21.2.06 16:00

potvrdzujem: ani noha :-(((
podte sa niekto s nami hraaaat!
 s.

  • načítám...
  • Zmínit
1466
21.2.06 16:05

ako je u vas, stale ste pod snehom?
s.

  • načítám...
  • Zmínit
659
21.2.06 16:15

Ahojda,

Iko určitě bereš Prednison na snížení imunity, viď? Při obou stimulacích jsem měla parádní virózu !!! Poprvé jsem myslela, že mě pro kašel ani neuspí, ale nevadilo jim to, je to krátká narkóza a neintubuje se, je to jenom do žíly + trošku do čumáčku kyslíku, než usneš. Podruhé jsem zase odpadla, to mi bylo ještě hůř a po ET jsem alespoň byla donucená ležet. Uvidíš, že to dobře dopadne, hlavně se šetři a citrónkový čaj, Petoshe do postele, potit a papat vitamínky, joooo?

Souris teda já jsem tady vybouchla smíchy nad tou kočkou. Popsala jsi to tak živě, představovala jsem si tu éterickou majitelku, jak tančí…tohle jsem ale nečekala !!! :-)))))))) Mimochodem nedávno jsem se přihlásila na břišní tance, je to i pro těhule. Bohužel mi to doktor vůbec nedoporučil, že jsem riziková a nebudem raději nic pokoušet, tak mi sklaplo a začnu až po porodu, abych se vrátila brzo do formy a vůbec - chci to umět, přidat si na ženských ladných pohybech, hihi. S tou ms je to divný, třeba má Katka pravdu. Taky jsou ovu testy ve Francii drahý? Tady 1ks 50Kč, tam to bude ještě víc, co? Ale Dandulka díky nim otěhotněla :-). Jo a skřítky neoblbneš :-)))), i když jim dáš mlíčko do rohu, stejně maj svoje dny :-).

Pajdule

  • načítám...
  • Zmínit
22315
21.2.06 16:26

Souris,
snih je porad, akorat ted to taje, je to takova kasovita brecka, kocarem se to blbe projizdi.......uz mam svaly na rukov, jako nikdy predtim:-)

a uz neni krasne bily, ale hnusne cerny..... at uz je jaro.......

Holky, j du pect chleba… nasla jsem nejaky recepis, tak to zkusim........kdyz to nebude k jidlu, tak to hodim do popelnice, ono to nejakemu bezdomovci bude snad chutnat:-)))

Katka

Pajdule, teda brisni tance......mne se to libi, ale ja se nekam na cviceni dokopat.......jo a v tunise i egypte, meli takove krasne oblecky na brisni tance… i s tema cinkatkama:-)

  • načítám...
  • Zmínit
1466
21.2.06 16:40

Tak vam je to smiesne???!!! tééda, mne ked to o tej vysusenej macke rozpravali, skor prebehli zimomriavky! :-) ste odolnejsie…

ehm, ja som to s tou predbehnutou ms asi nepochopila, ako si/ste to myslely?
No, tu je to strasne drahe; zbezne som videla 2 testy clear za 10€, ja mam este velku zasobu z ciech…
Inac vramci hladania (energetickej) rovnovahy (uz som mala pocit, ze som zombie bez energie) som sa objednala na shiatsu. Som tam nabehla v piatok, nic som nevravela a baba mi pri tom cinskom merani tepu (to je vam vec, to sa musi este preskumat!!) zacala, ze vy ste dost emotivna, ze? ja ze mhmm; a lahko vytocitelna! a ja zas ze mhmmm (ale som si pomyslela, ze jaj keby si ty vedela za ake kraviny momentalne skacem k stropu!) a na konci sa ma pytala, ze ci som vo velkom strese, lebo sa jej zda, ze tie moje energie (tam kontrolovala viacere hladiny ci co) su cele rozlietane…
namojdusu okrem Bonjour som jej nevravela nic, takze volaco na tom bude…tak si vravim, ze ci ta ms nebude nasledok nejakej tej odboklokacii ci ako to napisat…
 souris

  • načítám...
  • Zmínit
1466
21.2.06 16:45

na celom tom obleceni su tie cinkatka uuuuplne najdolezitejsie!!! :-D vies ako to motivuje ked hodis zadkom a ono to pekne zasusti? :-)

hm, tak to brodenie snehom nezavidim. Tu bol rano maly poprasok, ale to len aby to dalo atmosferu bordelu na cestach, inach hnus zaprsany :-( takze tiez nic moc :-(
 s.

  • načítám...
  • Zmínit
22315
21.2.06 16:54

tak jdu pect.. zitra poreferuji

Katka
Hezkej den

  • načítám...
  • Zmínit
2107
21.2.06 17:03

kua, taky dlhy prispevok som vam po stojaciky napisala on line z porodnice a je fuc !!!!!!!!

:(((
  • načítám...
  • Zmínit
1466
21.2.06 17:03

tak nech sa ti vydari! :-)
s.

  • načítám...
  • Zmínit
1466
21.2.06 17:06

Babooo je tooooooo!!!:-D
Nazdaaar, tak ako mate? uz sa chodis prechadzat po chodbach?
Ako ten vas pistek sladucky? Kedy vas uz konecne pustia?
 s.

  • načítám...
  • Zmínit
1466
21.2.06 17:08

…to sa tykalo samozrejme toho chleba od Kat-ky a nie toho zmiznuteho prispevku od Baboo! :-)
 s.

  • načítám...
  • Zmínit
2107
21.2.06 17:15

kuk !

frcim tu rychlostou tri pismenka za minutu, tak ani neviem, ci stihnem odpisat, kym si este v robote :)

vcera som sa prave prvy krat bola posuchtat po chodbe, mali sme s polovickom romanticku prechadzku k automatu na kavu :-DDD

pusinka nasa je sladka :o)
akurat nas ma uz asi plne zuby s tym natlakom pri kojeni.

boze, keby pustili aj hned! uz mame vsetko nachystane a zbalene. DUFAM, ze ZAJTRA !!!
ked nie, chytim na nervy, uz to inak nevidim!

Baboo

  • načítám...
  • Zmínit
1930
21.2.06 17:23

Baboo, vydržať!!!!! Pobyt v nemocnici se ti krátí…
 Dadla

  • načítám...
  • Zmínit
1466
21.2.06 17:24

chacha, vy romantici! :-D
neboj, uz to mas za chvilku, doma budes mozno este na ten sterilny smradlavy ale very full servis spominat! :-)
uz sa na teba tesime, nemam si tu s kym pisat! :-( to bude urcite hrrrba zazitkov na pisanie! :-)
 s.

  • načítám...
  • Zmínit
2773
21.2.06 17:34

Já jen rychle, byla jsem celý den pryč, malej řvéééééééé :o))))))))

Baboo, na spodek je výborná dubová kůra, ale pozor, strašidelně barví!!!!! A jak už tu bylo psáno - větrat, fénovat, sprchovat, vydržať!!!!! :-).

Tak já zase letím, k čertu se zubamaaaaaaaaa!!!!!

Hajinka

  • načítám...
  • Zmínit
2107
21.2.06 17:38

ved ja drzim, drzim ! :)

nooo, full servis… musim uznat, ze personal je tu skvely. (niekto sa pytal, kde som rodila - tak v Podoli), pomahaju, poradia… ale tie 4 steny mi chybat nebudu … doma je doma :)

zazitkov na pisanie, mam, ale ci bude aj cas :)
a hlavne aby som si uz konecne mohla :,-(nut .......

Baboo

  • načítám...
  • Zmínit
2773
21.2.06 17:42

Neboj, jednoho dne si sedneš, a zjistíš, že to normálně jde :-D. Já byla zašitá až do ------ jak to říct slušně? A nemohla jsem si sednout ani na kruh. V porodnici jsem byla 8 dní a určitě už před odchodem domů to najednou nějak šlo :-))).

Zatím si sesumíruj deníček, máš ho rezervovaný na ty zážitky :o)))). Podrobný popis porodu, atd., vždyt to znáš :-D.
Pusinku princezně Viv!!!!

H.

  • načítám...
  • Zmínit
2107
21.2.06 17:45

a katko, haji, diky za rady !
snad doma sa to pri domacich moznostiach starostlivosti zacne konecne hojit …

  • načítám...
  • Zmínit
1719
21.2.06 18:08

juuu Baboo ahóoj, vydrržžžžžžžžžžžžžž,určo pošupajdíte zítra domů a všecičko to krásně zvládnete - bude s tebou polovičko doma? já bych doporučovala aspoň týden :-))) mě drahý vařil, jinak bych byla asi o suchých rohlíkách . Jo a sednout jsem si taky pořádně nemohla - ale asi jen 14 dní, bu´d sedět na krajíčku židle (to se ale blbě kojí) nebo si po sebe smotat kruh třeba z ručníku, v porodnici měly molitanový čtverec potažený koženkou - to bylo prima!

koukám jste tu po mě tahali recept na chléb a já na to úplně zapomněla..až dnes jsem si vzpomněla jak jsem viděla že Katka peče..
takže tady ho máte, ovšem výsledky nezaručuju :-)) u nás je to tak 1:1 (jednou se povede a podruhý ne)
základní recept: 4hrnky pšeničné mouky (já dávám celozrnnou, nebo to namíchám i s bílou), 1 hrnek žitné mouky, po pol. lžíci semínek (slunečnice,sezam, len, pšen. klíčky), asi 2lžičky soli, trochu kmínu a anýzu. Toto množství je asi na výsledný 1kg chleba.
Udělá se do hrnku kvásek z 1/3kostky kvasnic,lžičky cukru a mouky a teplé vody - nechá se zakryté 10min vzejít. Pak se to naleje do té promíchané směsi mouky, doleje se ještě 1-2hrnky vody (možná i víc, podle toho jak ta mouka saje), pořádně zamíchat, ani to nemusíte vypracovávat. Pak to rovnou nalejete do nějaké pečící nádoby, vymazané nějakým tukem (já mám plechové hranaté formy a vymazávám Florou), v ní to necháte asi hodinu zakryté utěrkou vykynout.
Pak pečete - dle originálního návodu prvních 10min při 250st, pak 50min při 200st. Zde ovšem musím poznamenat že se musíte řídit tím, jak vám peče trouba - já třeba peču nejdřív při 170, pak 150 a pak to ještě ztlumím na 100 - strašně mi to totiž peče a spálil by se..Taky po těch prvních 10min (i míň) formu zakryju alobalem, který sundám zase cca 5-10min před dopečením, aby to nahoře zhnědlo. Pokud bych to tak neudělala tak bych měla nahoře chleba spálený a uvnitř syrový..trouba jedna hloupá ;-))
Po vytažení z trouby potřete povrch několikrát vodou (kůrka tím trochu změkne), necháte zchladnou a vyklopíte a pak dobrou chuť :-))

no a moje variace - protože mám ty dvě formy poměrně velké tak dávám všeho víc a mouky různě kombinuju - takže třeba 5hr pš. mouky, 2 žitné, půl hr.ovesných vloček, půl hrnku jiné mouky (třeba pohankové, ječné, sojové, amarantové) (celkem 8hrnků všeho), pak se ovšem kvásek dělá z 1/2kvasnic a samozřejmě se dává víc vody. Z tohodle množství vyjdou dva velké bochníky, každý asi 800g (podle té formy vypadají jako chléb Moskva a uvnitř v postatě taky - takto upečený chleba je trošku „mokřejší“ než ten z obchodu). Ač jsme jen dva a jedn mikrostrávník, tak oba chleby stačíme sníst za 3dny, takže pro nás ani nemá cenu toho píct míň.

no nic musím se jít věnovat rodince, piští mi tu pod židlí , teda manža nepiští a pod židli by se taky nevešel :-))

Klaris

  • načítám...
  • Zmínit
339
21.2.06 22:03

Ahoj holky,

děkuji za přivítání, jsem moc ráda, že už jsem zase na drátě a budu se moct radit a taky se těšit na další Matýsče od Pajdulky a držet ze všech sil palečky Ikušce :o).

Doufám, že to chápu správně a Pajudlka má opravdu potvrzeného kluka jako buka.

To víte, já jsem teď dost mimo, tak mi omluvte různé blbé dotazy.

Baboo, přeji hodně štěstí do prvních dnů doma, ani tam to nebude snadné, ale přece jen je to o hooooooooodně lepší než v porodnici.

Háji, naše Elenka je teď taky čím dál tím víc nevrlá, ale má to hodně i od zoubků. Šoupání do zadu jí taky pěkně rozčiluje :o).

My jsme byly dnes v Brně u Martinové mamky a já jsem byla po půl roce u holiče. Je to paráda, mám to ostříhané a obarvené a vypadám jako člověk. Zítra to teda bude horší, až se mi slehne ta foukaná, ale to už se holt nedá nic dělat.

Nemáte někdo zkušenost, jak zredukovat noční kojení? Malou se snažím večer nacpat jako husu, ale stejně je to houby platné a za tři hodiny je vzhůru. Spí se mnou v posteli, takže kontakt jí nechybí a tlumit jí dudlíkem jde jen chvilku, nakonec si mlíčko vyřve a za tři hod. znovu. Kojím tak třikrát za noc a zdá se mi to už fakt dost. Nemůžu říct, že by mě to nějak extrémě vadilo, ale nerada bych to tak měla ještě rok :o).

No nic, malá mi tu řve jako tur, tak se jdu pokusit uspávat.

Dobrou noc.

Suri

  • načítám...
  • Zmínit
2107
22.2.06 01:46

tak sme po nocnom kojeni :)
dnes sme na to same, polovicko bol zapijat dceru a sice uz je tu, ale hm, je jaksi nepouzitelny :)))

tak mne nehrozi si :,-(nut ani na hromadu makkych vankusov. odtialto domov snad budem musiet ist peso. nechcem ani vediet, co mi tam dole dorobili, resp. mozno je to tym, ze mne sa sialene zle hoji vsetko. co sa koze tyka :(((

cez okno som prave videla nadejnu rodicku, ako vystupuje z auta, v predklone dokraca k vchodovemu stlpu a tam pritulne onho opreta predychava kontrakciu … :) ej veru, nemenila by som s nou !

oops, radsej to idem poslat, nech mi to zase nezmizne.

tak drzte palce, nech uz konecne napisem z domu !

Baboo

  • načítám...
  • Zmínit
2107
22.2.06 01:54

Klaris,
polovicko ma od vcera dva tyzdne dovolenku a doma sa budeme nejako zabiehat vsetci spolu.

chvalabohu :)

Baboo

  • načítám...
  • Zmínit
985
22.2.06 08:17

Nazdárek!

Tak dneska ce terorista rozhodl, že mě zničí, páč vstával už před šestou :-/ To teda nejni nif mof, ale naštěstí jsem šla brzy spát, takže snad nepadnu na hubu :-)

Včera jsem se dozvěděla, že mám jezdeckou licenci! Teda já to věděla, dostala jsem ji někdy ve třinácti, ale páč jsem tehdy přestala jezdit, tak jsem ji nikdy neprodlužovala a zapoměla jsem na to. Už jsem byla připravená na ty nervy, až budu dělat zkoušky ZZVJ a při aktualizaci členské základny naší stáje se zjistilo, že už registrovaná jsem. Takže jsme jen zavolali na federaci a zjistili, že za poplatek si můžu nechat vystavit duplikát. Hurááá! Žádné zkoušky, žádné testy, oficiální jezdecká licence je moje! Mám z toho radost. Teď už jen pořádnou přípravu a může se vyrazit na závody. No, pochybuju, že já se předvedu letos, páč po takové pauze, co jsem měla v ježdění, to nevidím nadějně. Ale pokud se budu letos činit, tak příští rok už by se mohlo něco dít.

Zítra budu mít po skoro osmi měsících den volna. Jsem zvědavá. Domluvily jsme se totiž s Ivkou, že vyrazíme na ty dlouho plánované nákupy do Rakous, takže jsem tatínkovi oznámila, že má celodenní hlídání a já si beru oddychový den. Neprotestoval, ale podezírám ho, že se chystá dát Mebídka ke tchýni. Určitě budu celý den přemýšlet, jak to malej zvládá, ale nutně potřebuju vypnout, takže to risknu. Mám v plánu udělat si radost, páč potřebuju nějaké oblečení a samozřejmě nezapomenu i na Mebídka, na kterého tam určo seženu spoustu parádních hadříků. A levných…

Přiznávám, že jsem opět zapoměla konkrétní reakce, takže jen zdravím Suri a Iku, které tu obě moc moc chyběly, jdu si dát kafe a zase přifrčím…

Pája a terorista Honzin

  • načítám...
  • Zmínit
22315
22.2.06 08:38

Ahoj holky,

Baboo, urco vas dnes uz pusti domu. a je fajn, ze polovicko bude s vama a pomuze....... s tim sedenim.....musis opravdu vydrzet..... a doma chodit dolu naha......opravdu to pomahalo…

Pajo, nevim, ale jak zvykne psat Baboo, asi neco bylo. nejaka erupce na slunci, Honzik dnes taky vstaval pres pul sestou a ma mizernou naladu..... ja sla spat az v 23 a je to znat¨

Klaris, dikes za recepis.......

No musim se pochlubit tim chlebem.. delala jsem ho z tmave zitne a psenicne mouky, jenom 1/2 davky..........kdyby se nepovedl.....
upekla jsem to, pak nakrojila, a jeste nebyl dopecenej, takze opet do trouby........konecny vysledek docela dobry......chleb moc chutny, akorat nebyl tak nadychanej, spis to byla delova koule..... ale moc chutna:-))
Takze budu tenhle pokus opakovat a privadet ho k dokonalosti:-)))

No, jdu taky dat kafe. a snidanu

Katka a zlobrd Honzik

  • načítám...
  • Zmínit
2773
22.2.06 09:09

V noci teror, ve dne teror............. zakládám novou teroristickou organizaci Mimi-kajdá, muž číslo jedna této organizace budiž mimiňák Fanda :-).

Baboo, tak polovičko slavil??? No, to se musíííííí!! Přeju vám, ať už jste doma! A na polštářích se fakt sedět nedá, zkus ten kruh, má uprostřed otvor :-D.

Pájo, no teda! Budu muset taky na jaře na nějakou tu kobylu vylízt, je mi před tebou úplně trapně!!! :-)

H.

  • načítám...
  • Zmínit
1930
22.2.06 09:10

No, tak já vás asi dneska trumfnu. My jsme vzhůru od 4!!!! Nepočítám desetiminutovky, kdy jsem usnula mezi uklidňováním a dopravováním dudlíka do pusiny :o(( Je to dneska fakt rekord, páč jindy je to až!! od pěti…
A už pěkně dlouho :o((((((
Asi se budu muset naučit chodit spát dřív než o půlnoci, jinak mě spánkový deficit jednou doběhne a já padnu na hubu…

Dadla

  • načítám...
  • Zmínit
22315
22.2.06 09:16

JA TO RIKALA

ERUPCE NA SLUNCI:-)))

HAJI S TOU ORGANIZACI SOUHLASIM…

A JA SE VUCI PAJI TRAPNE NECITIM, JA SE NA KONI STRASNE BOJIM, A ONI TO VEDI.......TAKZE JENOM HLADIM A POZORUJI.....
A TAKY ME UZ JEDNA KOBYLA KOUSLA.....

Katka

  • načítám...
  • Zmínit
985
22.2.06 09:25

Háji, trapně bude mě, až se vyškrábu do sedla, páč ta rok a půl dlouhá pauza se musí nutně někde projevit. Mám neblahé tušení, že zase polezu po čtyřech a bude mě bolet celý člověk. Ale ukrutně se na to těším!
A připojujeme se k organizaci Mimi-kájda, páč Mebídkovec mě tímhle vstáváním dost mučí. A popsala jsi to přesně. Hodné mimi, které se časem mění v protivce a vztekálistu je prostě děs. Radši bych obrácený postup, ale bohužel :-( Taky nejsem zvyklá, aby Honzin protivkoval a každé zakňučení a protest beru docela tragicky :-))) Ale snad bue zase líp.

Katko, jedna moje kamarádka je skálopevně přesvědčená, že když se přiblíží ke koni, tak ten ji nutně kousne nebo kopne. Absolutně nepřipouští jinou možnost :-))) Zkrátka všichni koně kopou a koušou :-DD Já moc dobře vím, že kousnutí není nic příjemnýho, takže se ti ani nedivím :-)

P.

  • načítám...
  • Zmínit
880
22.2.06 11:01

Ahoj holky

Jen v rychlosti dneska toho má moc.

Baboo:Eliška byla taky žlutá,taky se válela na solárku a domuý jsme šly skoro po týdnu!!!!!!!Děsně jsem to obrečela

Souris:Moc děkuju za reakci na Elišky velkou postel,udělala jsi mi opravdu radost(byla jsi totiž jediná)za to ti snad vážně toho oslůíka s růžovou hubičkou namaluju,ale včera jsem nakreslila ´Křemílka,Vochomůrku a Rákosníčka a ty jsi taky libový:-))))

Suri:vítej zpátky,my měli taky krizovku

Binky+Eliška

  • načítám...
  • Zmínit
1930
22.2.06 11:37

Tak ty erupce mají na svědomí nejenom špatné spaní, ale taky moji totální neschopnost. Opět jsem připálila Vojtovi maso… Ahoj, Katko!! :o)))))))

D.

  • načítám...
  • Zmínit
799
22.2.06 11:53

Ach jo, děti už zase do sebe kopou a Kamča se navíc už dožaduje oběda, tak mě omluvte, že nereaguju. Jen se zeptám - co dáváte na opruzeniny? Doteďka jsme vystačili s rybí mastičkou a Bepanthenem, ale teď se oběma uděly fakt hrozný - takový mokvavý pupínky a Rádíkovi už z nich i dvakrát tekla krev :o(((( Vysouším je pudrem, nechávám je maximálně větrat, ale už to mají od pátku a nelepší se to :o( Jediný co trochu pomohlo, dávám jim samý zácpotvorný jídla, aby neměli vlhkou stoličku, ale zas je mi jich líto, jak tlačí… Poraďte prosím…

Jinak dnes dopoledne jsme byli na vyšetření očí (ukazovali jim tam černobílé proužky a barevné hračky a tak) a oba vidí skvěle - jsou na horní hranici dobrého vidění, tak mi to udělalo radost…

Pa, T.

  • načítám...
  • Zmínit
22315
22.2.06 11:57

Tenar,

nekde v diskusich jsem cetla, ze moc dobre zabira Imazol
Za vyzkouseni nic nedas, myslim, ze se da koupit v lekarne bez predpisu

My na ocni asi taky pujdem, Honzik porad silha......

Dadli, ja dneska nevarim.......nakoupila jsem v akci sklenicky :-)))

Katka

  • načítám...
  • Zmínit
1930
22.2.06 11:57

Ráda bych ti poradila, ale my si zatím vystačili s Bepanthenem. Ale jestli jim z toho teče i krev, nezdráhala bych se zajít k dr. Když jsme leželi s Vojtou v nemocnici, tak vedle ležící miminko mělo taky škaredou opruzeninu a dostalo na to nějakou speciálně míchanou mast. Ale bohužel si už nepamatuju, co to bylo…
 D.

  • načítám...
  • Zmínit
985
22.2.06 12:17

Tenar, výborná je mast Pevaryl, ale nevím, jestli je i bez předpisu. Taky bych zašla k doktorce. Takhle škaredé opruzení určitě není nic příjemného.

P.

  • načítám...
  • Zmínit
22315
22.2.06 13:10

Pevaryl je jenom na predpis

Katka

  • načítám...
  • Zmínit
1466
22.2.06 13:50

Ahojte !

Baboo - no konecne, uz som myslela, ze ten tvoj polovicko je posvateny ! Chichi, predstavujem si tu vasu trojku u nocneho kojenia : spave mimi v naruci a vyoslavovany bezvedomy manzel sladko odfukujuci vypary vedla - si nevedela koho skor pohladit, ze ? :-D
Ked som este pracovala v blave, raz v nedelu som sa vecer vracala z rodicovskej navstevy a slapala som s velkou taskou potme na zastavku ; kvoli rozkopanym kanalom som musela ist vedla krcmy po takych sustavach lat prelozenych cez diery a zrazu sa spoza rohu vynorila taka postava tmava, kolisava, podozriva. Strasne som sa zlakla, v tych tmavych vojnovych zakopoch vobec nebola cesticka na unik, tak som len cakala co bude…a ked sa priblizil, tak tak namahavo zdvihol hlavu, cely ziarivy a blabotal … « mne sa narodila dcééééra, ja som taky stastny !!! ja mam dcéééru ! »
Rehotala som sa az domov (aj som mu pogratulovala) :-D
Tak dufam, ze dnes uz masirujete ruka v ruke spolocne k stastnemu domovu! :-)

Pekny den vsetkym!

souris

P.s. uz som pochodpila katku a Pajdul ohladne tej ms, ale len dodavam, ze podla intenzity a, ehm, konzisencie nie je na nejake nedejicky absolutne ziadne miesto. Je to to co to je :-(

  • načítám...
  • Zmínit
2773
22.2.06 13:57

Tenar, zkus jako první pomoc odvar z řepíku, nebo černého čaje, potřít a nechat zaschnout. Když je necháš takhle a s holýma zadečkama, mohlo by to pomoci, řepík i černý čaj vysoušejí. Akorát budete mít asi větší spotřebu nepromokavých podložek :-))). Nezkoušelas třeba nové plíny, které jim nesednou?

Binky, všimla jsem si, že má Ela velkou postel, ale nějak jsem to zapomněla náležitě ojásat, asi jsem to sfoukla v jednom konstatováním, jak je šikovná, stejně jako to, že se naučila říkat ano.
Tak to neber nijak zle, když se o nějakém jejím pokroku výslovně nezmíníme ;-).

Budu se muset podívat, kdo nepochválil Fandovi žub ;-)))).

Jo, maso, už se na něj chystám dlouho, že ho Fandovi předhodím, jenže tuhle jsem koupila biobiftek, stál 150 Kč, a hodila jsem ho celý do záchoda, po rozkrojení totiž kolem celého obvodu byl šedivej hnusnej pruh..... Tak nevím, co ten můj chudínek bude baštit, v Praze se biomaso snad sehnat nedá, kromě těchhle hnusů ze supermarketů. Nechcete mi některá někde na venku sehnat a poslat králíka??? :-)))))

Fanda se asi za moment probudí, tak půjdem ven. Jo, a včera večer jsem na něj zkusila rýžovo-pohankovou instantní kaši (Country Life), a dlabal ji pěkně. Ráno jsem si ji udělala sama, a nechápu, jak to může to dítě pozřít :o)))). Musela jsem přihodit cukr a skořici :-D.

Tak páčko baby, zasejc přindu!

Hajinka

  • načítám...
  • Zmínit
22315
22.2.06 14:05

HAji,

ja budu mit kraliky ze Slovenska, jen jsem zvedava, jak je propasujeme pres hranice, kdyz radi ta chripka:-)

Souris......vypadalo to zpocatku jako scenar z hororu:-)) A pak jsem se docela zasmala pri te predstave…

Binky, ja taky nepochvalila tu Elcinu postylku..... hanba mi

Katka

  • načítám...
  • Zmínit