Editino štěstíčko - 20. týden

Těhotenství
  • emimino
  • 11.05.03

Ahoj všem, tak a jsme v polovině. Super! Pokud si pamatuju dobře, tak teď už to opravdu poletí a než se nadějeme, tak rodíme :o)) Ve čtvrtek jsme měli opět těhu technickou prohlídku, tentokrát už v novém obydlí a Andrya nám to tady chválila, jak jsme si to hezky zařídili :o) Říkala mi to se ti tu bude hezky rodit hi hi :o))))

Vše je v naprostém pořádku. Děloha odpovídá týdnům těhotenství, štěstíčko sebou mele, srdíčko šlo tentokrát slyšet hrozně silně a najít se nám jej podařilo také okamžitě. No jo, už se nemá kam schovat, když zabírá v tom svém domečku skoro všechno místo. Tlak je fajn, nic mi nechybí a tak se uvidíme zase za čtyři týdny.
Apolenka byla opět hrozně sladká, protože sotva se Andrya objevila ve dveřích, tak Polinka utíkala pro polštář a ukazovala, ať si lehnu na zem, vyhrnula mi triko a vyžadovala si poslouchání ozev :o)) Sice vážně nevím jak moc chápe, že tam mám miminko, ale je vidět, že si pamatuje, že když příjde Andrya tak se vše točí kolem maminčena pupíku a vydává to srandovní zvuky hi hi.

Již jsme plně rozhodnuti, že v době porodu si necháme Polinku hlídat tchyní. Ovšem v noci spí malá jako zabitá, takže kdybych rodila uprostřed noci, tak ji necháme spinkat a až ráno ji vzbudíme, aby se mohla na nového sourozence podívat :o) Andrya nám tu nechala video, kde je několik porodů, že se na něj prý máme společně dívat, aby tak byla Polinka připravena, kdyby se nááááhodou k samotnému porodu přichomýtla, ale já si vážně myslím, že to se nestane.
Počkáme kdy kontrakce začnou a pokud to bude přes den, tak zavoláme tchyni, ať si malou odveze, abych se potom mohla soustředit jen na porod a pokud porodím v křesťanskou hodinu, tak si zase malou necháme dovézt, aby bez nás nemusela být příliš dlouho.
Toď teorie, teď se uvidí jak dopadne praxe :o)

Slíbila jsem ještě prozrazení váhového přírůstku. Tak k tomuhle týdnu nám to dělá + 4 kg.
Je to méně než jsem touhle dobou měla s Polinkou, takže nezoufám, ale vím, že to poslední kilo je opravdu jen a jen díky mé nenažranosti!!! Prý mám jíst hodně jídla obsahujícího protein, protože ten způsobí ztrátu chutě na sladké, tak manžílek se nabídl, že mi sestaví jídelníček :o)))

V pondělí máme UTZ a hrozně se těším na to, že se podíváme, jak moc štěstíčko porostlo, zda se vyvíjí jak má a snad mu číhnem mezi nohy!!! Teď mě možná budete nenávidět, zvláště vy, které jste od přírody zvědavé (asi tolik jako já he he), protože jsem se rozhodla, že vám to pohlaví neprozradím!!!!
Jsem ale hrozná co? Ale tak ten deníček bude alespoň až do konce napínavý jako malé gatě!!! Sice se znám a vím, že to budu chtít rozkřičet do celého světa hned co to zjistíme, ale na druhou stranu to bude pro všechny ostatní hezké překvapení a 20. týdnů to ještě vydržíte co??
hi hi.

Ještě jsem se Andryi ptala, co dělat, když mě Apolenka nechtíc kopne do bříška, což se už párkrát stalo. Bohužel se tomu nedá úplně vyvarovat, ikdyž ji učíme, že má na bříško dávat pozor.
No tak pokud nezačnu krvácet a nezačnu mít kontrakce a miminko se bude pořád hýbat, tak mám být nějakou dobu v klidu, nejlépe si lehnout a nepanikařit. A když budu mít moc strach, tak jí mám zavolat, a ona příjde mimi zkontrolovat. No zatím se štěstíčko hýbe jako o závod, nezdá se, že by mu něco scházelo, ale minulý týden mě Apolenka při plavání opravdu hodně nakopla, tak jsem potřebovala uklidnit, že miminku neublížila. Je to hrozně těžké, když máte aktivní dítě jako je Apolenka na sebe dávat pozor, ale zatím to nějak zvládáme, ikdyž si myslím, že tohle mimi bude po tom všem strkání a různých kopancích z bříška už pěkně navyklé na bojovou situaci, která u nás vládne :o)))

Také jsme probíraly v deníčku kočárky a nakonec jsem se rozhodla, že nový kočárek už vůbec pořizovat nebudeme. Měli jsme vyhlédnutý sporťák tříkolku od Maxi Cosi, ale když jsem o tom tak uvažovala, tak by to byly vohozené penízky. Víc potřebujeme nějaký dvojkočár do terénu, takže teď koukám po inzerátech, zda by se nějaký vhodný našel.
Kamarádka prodává kočárek pro dvojčátka, ale ten je spíš do města, takže ten, pokud nám vleze do auta, pořídíme na nákupy a snad se nám poštěstí sehnat ještě nějaký s nafukovacími koly do lesa :o)

Po Apolence máme ještě klokanku a babyvak, takže stejně to vidím tak, že ze začátku bude Apolenka ve svém kočárku a mimi se bude nosit :o)

No nic, jdu vařit nějakou mňamku, ať jsme tlustý na tři prsty a v pondělí vám dám vědět, jak dopadl ultrazvuk. Protože je v neděli den matek, tak všem přeju krásný svátek a abych nezapomněla - MONTIČCE „od vedle“ přeju vše nejlepší k narozeninám a ať se jí splní ty nejtajnější sníčky!!!!

Ed

Ps. Bříško focené v 20. tt

ed20tt.jpg
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
BB
Povídálka 21 příspěvků 11.05.03 21:03

Ahoj Ed a všechny těhulinky.

Omlouvám se, že se ozývám skoro po měsíci, ale moje přestěhování ze Slovinska bylo spojený ještě se změnou trvalého bydliště, na kterou jsem celý rok, co máme nový byteček, neměla čas. Částěčně kvůli zařizování nového hníždečka a taky jsme pak odjížděli do SLO, tak nebyl čas. Bohužel se změna trvalého pobytu netýká jenom celkem jednoduché výměny občanky, ale taky změny živnosťáku, nové registrace na finančáku, sociálce, VZP atd. Ale teď už mám snad konečně vše za sebou a budu snad víc času trávit doma u internetu.

Ve středu budu přesně v polovičce těhotenství, tak se na to těším. Mimi kope od minulého týdne, tak se v úterý paní doktorce při prohlídce pochlubím. Před třemi týdny jsem byla na AFP testech a měli mi volat, jenom kdyby bylo něco v nepořádku. Tak snad je vše v pořádku, když nevolali a paní doktorka pro mě nebude mít žádnou špatnou zprávu. Ve středu jdu na velký ultrazvuk do Thomayerovy nemocnice, tak se těším, že pořádně uvidím našeho mimíska. Bohužel bez mužíčka, ten musí být do konce května ve SLO. Ale naštěstí se dohodl na rozumném ukončení smlouvy, a pak už budeme spolu a může vypuknout nákupní horečka mimískovskejch věciček. Samozřejmě už mám pár drobností, to jsem nemohla vydržet, ale větší věci si netroufnu koupit sama a ani nechci, budu radši, když se manžílek bude na všem podílet. Zatím se na to těší, tak ho to snad moc rychle nepřejde :o)

Já jsem zatím přibrala jenom kilíčko, ale ohromně se mi zvětšila chuť, a to hlavně na sladký - pro mě docela nepochopitelný, protože já jsem hlavně masožravec - takže si myslím, že teď ta váha asi poletí nahoru.

Ještě jedna novinka - začala jsem chodit plavat a strašně se mi to líbí. Pěkně se u toho protáhnu a cítím se moc dobře, tak snad mi to paní doktorka nadále nezatrhne.

Pro ED - Apolenka musela být hrozně roztomilá při té prohlídce, když tam mamince pomáhala. Jé, já už se taky těším, až u nás bude běhat takový brouček. Ale když teď říkáš, že ta druhá půlka těhotenství bude utíkat rychleji, tak snad se už brzo dočkáme:o)

Holčiny, mějte se hezky a já se pokusím ve středu ozvat, jak jsem dopadla na ultrazvuku a u paní doktorky.

Blanka.

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 11.05.03 21:13

Ahoj Ed,

tak koukám, že bříško krásně roste, pořád vypadá jako moje s Jarečkem. Teď mám kulaté a dole.
minule jsem psala, že mi doktor řekl v 29+2 tt. na 90% holku a teď v 32+2 tt. mi jí potvrdil na 100%.
Takže budeme mít Vendulku.
Kila mi konečně přbyla mám + 1 kg. Tak hurá!!!
Jinak vše v pořádku i hlavičku máme dole a váží přibližně 1800 g.

Je škoda, že nám nepovíš co že to tam máte. Ale přeju ti aby to vidět bylo, je to legrace říkat pupíku jménem ještě před narozením.
Tak hezky před ultrazvukem choď ať je ve správné poloze a je mu tam vidět.

Měj se krásně a pohlaď za nás pupíka.

Ahoj Nikol 33 tt.

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 11.05.03 22:22

Ahojky Ed!

Musí to být krásný, když ti Apolenka ukazuje, že si máš lehnout a že se bude poslouchat bříško:)
Zítra přeji krásné podíváníčko na UTZ!
Pá Montik
Jo a děkuji za narozeninové přání:)

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 12.05.03 06:55

Ahoj Edinko,
musím ti napsat jak strašně moc to utíká ? když si představím, že jsi před chvílí byla ještě u nás u snažilek a dnes už máš tak nádherné bříško !!!!!!!

No já se snažím zatím 2 měsíc tak jsem zvědavá jestli to tento vyjde nebo ne ? bohužel vím že se na to myslet moc nemá ale opravdu my to nejde.Myslím na to kudy chodím. :-( :-(

Tak se tu těhulky mějte moc hezky.

Ahoj Petra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.03 11:10

Ahoj všechny těhulinky,

tak jsme zase o kus dál, já už jsem 21+3, takže už za půlkou. Pomalu se začínám rozhlížet po dětských obchodech, co všechno by bylo potřeba nakoupit, i když mi na to nezbývá moc času - tak ho ukusuji z pracovní doby. Zase mi začíná měsíc pernamentního napětí, od konce května mám totiž na výšce zkouškové období. Doufám, že ty moje nervíky fazulka zvládne v pohodě. Manžel mi říká, že to bude mít do života - už bude vědět co je to lineární programování a bude umět spočítat hrubý domácí produkt, ap. Tak nevím, jestli si to bude pamatovat.
Jinak mám jednu krásnou novinku - fazulka už kope. Začala včera po obědě a vydrželo jí to celý den (s přestávkama). Vždycky začala, když jsem si sedla k učení -ta mě teda motivuje!! Měla jsem už ve čtvrtek pocit, že mě něco šimrá, ale nebyla jsem si jistá. Včera to byly ale regulerní kopance. Manžel vydržel hodinu poslouchat bříško. Byli jsme z toho oba celý rozněžnělí.
Už budu končit, protože mám hlad jako vlk, takže pádím na oběd.
Mějte se všechny moc krásně.
Kačkač
PS : S těmi kily, které jste přibrali, jste mě dost naštvali, vypadá to totiž, že zatím vedu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.03 11:29

Ahoj Kačkač,
když jsme u těch kil, tak já jsem přibrala +5 kg, tak abych nakonec nevedla já… hihi.
A kolik máš vlastně ten váhový přírůstek?? Nebo jsem se někde překoukla? chi
Já mám totiš hroznou žravou a žaludek jak bez dna. Děsím se toho jak budu vypadat… chi chi.........
Zdraví Marťula 21. tt.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.03 11:33

Ahoj Ed a vsechny tehulky!

Mas pravdu Ed, ze nam to ted bude rychle utikat, protoze od pristiho tydne bych uz mela zacinat posledni trimestr (jestli to zpravne pocitam od 25Tydne). Tak to neuveritelne leti a za 3 a pul mesice uz bychom meli mit nase prvni miminko, je to az neuveritelne!

Brisko mas opravdu krasne kulatoucke, moje je mensi, ale je to tim ze cekam sve prvni dite. Ale taky si myslim ze mi ted poroste jako z vody, nebot denne pozoruji zmeny, jako by se ted rozhoupalo k tomu ze poroste. Ja doma ale nemam metr, tak si ho nemuzu zmerit, budu si muset nejaky koupit. Jinak jsem uz pribrala 5kg a co jsem to cetla ze Nikky pribrala pouze 1kg?? Malem mi oci vypadly z dulku… to bych taky brala, hehe! Nevim jak vy ostatni tehulky se citite, ale mne jak to brisko ted roste tak mam neustale pocit jako by bylo moc plne, jako bych se doslova prezrala a chce mi prasknout. Jinak pohyby a kopanecky citim denne a jsou hodne citit. Dneska v praci sedel celou hodinu vedle mne klient, protoze jsem mu navrhovala vinetu na vino a bricho mi doslova skakalo. Ten pan moc hezky zrovna nevonel, spis smrdel jako plesnivy syr :-))) a manzilek mi pak na to rekl ze se mimi asi mrskalo tim smradem.

Vcera byl den matek a my jsme koupili kocarek (Svedsky „Emaljunga“ nevim jestli se v CR prodava), ktery nam opravdu prinesl velikanskou radost. Privezli jsme kocarek k nasim a tatka jako prvni ho sel otestovat, pak se vystridala mamka. Nasi jsou uz taky dost na mekko a uz se nemuzou dockat prvniho vnoucatka. Kocarek nas sice pripravil o $750 Aust. = 14000Kc, ale myslime si ze se vyplati, protoze ho urcite budeme mit nejmin 5 let pro 2 deti a pak ho prodame, nebo nekomu dame. Je ale uzasny, uplne jsme do neho zamilovani.

Ed, Apolenka je opravdu tak sladka a ze si pamatuje co s tebou Andrya delala. Musi ti delat samou radost. A co ta zprava ze nam nereknes, teda neprozradis co cekate?? No to to… bacha ale aby ses neprerekla, my budeme totiz cist mezi radky, abychom to vedeli taky. hehe

Jinak preji Ed a Blance krasny zazitek pri UTZ, at se vam zlaticka ukazou v plne krase!
Pak napiste jak UTZ probehnul.

Holky vsechny mej te se krasne!
Ahoj Gabi + stesticko (24Tydnu presne)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.03 11:42

Ahoj Kackac

No tak vidiiis, uz ses konecne dockala krasneho kopanicka. Ted uz se ho nezbavis :-)). Ja je citim cim dal tim vic a nekdy se mi zda ze to nase mimi tam dela aerobik nebo co, jak hodne tam radi.
Tak se poradne napapej at nadale vedes s tema kilama (jsem zla, ze jo), protoze ja nechci vest. :-).
Mej se krasne ahoj Gabi + stesticko (24T)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.03 12:01

Ja tipuji kluka Sebastiánka, neuděláš anketu? Lucie

Babinka
Povídálka 20 příspěvků 12.05.03 13:42

Tak ses konečně dočkala kopáníčka - bezva. Jinak - sice nejsem těhulka, ale taky dálkově studuju a mám kamarádky spolužačky, které čekají mimi. Ta jedna tvrdí, že děti budou z toho zkouškového nerváci, ta druhá zase, že jiné děti se narodí s rodným listem - ty jejich s vysokoškolským diplomem hihi
Babinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.03 16:53

Ahoj holky,
jak tak pročítám vaše radosti, tak vám všem strašně závidím (ale samozřejmě řeju), jsem ve 21 tt a už od počátku mně doktoři straší a já si těhotenství vůbec nedokážu užívat, i kyž jsem se na tenhle okamžik těšila 2 roky, než se povedlo. Kvůli down. syndromu v rodině mě poslali na genetiku, tam odsud na ultrazvuk k Aplináři a tam se jim nelíbila hodnota jakéhosi NT - 2,8 a posílali mně pořád na odběry. Všechny ty odběry dopadly OK, ale přece jen jsem se rozhodla pro odběr plodový vody, teď budu čekat 3 týdny na výsledky a nedovedu si představit, co bude, kdyby mi na konci 24 tt sdělili, že je to špatný… Mějte se všechny moc a moc hezky a ať to všem vyjde. Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.03 18:49

Edi brisko mas moc pekne, ja ho mam sisatejsi. Na UZV ve 20 tt nebylo videt pohlavi, moc me to mrzelo. Jinak je OK. Srdicko dobre a rozmery pry odpovidaji. Musim pockat az asi do 7.7. Tedy 30 tt. Ja pribrala taky 4 kila. Po 30 se to hur shazuje, sice v Michalovem roce jsem mela vahu na svou konstrukci postavy dobrou, ja bohuzel nebudu nikdy tak stihla jak ty.(160 cm vyska a vychozi vaha ve 12 tt 60kg). Aby jsi videla na UZV vic nez ja ti preje Renca PS Ty pohyby se mi zdaly u tebe pozde, protoze mame stejny termin a ja je mela( a to si opravdu neslo splest- kopance) uz 12.4.- tedy 107 den tehotenstvi. Cao R (21 + 5)

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 12.05.03 23:45

Ahoj Gabi,

moc nejásej nad tím, že jsem přibrala tak málo. Můj doktor s toho moc nadšený není. :o(((
Ale rozhodně jsem udělala pokrok, protože jsem za 3 tydny stihla nabrat +1 kg z -2 kg, Takž celkem 3 kg. Snad se ještě polepším a přiberu jinak mě čeká papání hroznového cukru.

Mimochodem s prvním miminkem jsem přibrala celkem 16 kg!!! :o))))

Hezky papejte a přibírejte.

Ahoj Nikol a Vendy 33+1

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.03 12:12

Ahoj Martino,
mně řekla genetička, že down. syndrom a ostatní podobný syndromy nejsou dědičný, protože jsou způsobený „chybou v dělení chromozomů“ a to není dědičné. Takže se tak neděs. Všechno bude v pořádku. Já tě uklidňuju a přitom si mě taky pozvali na odběr plodový vody kvůli jedné hodnotě z AFP testů, ale nešla jsem, ale o tom už jsem tu napsala hodně.
Tak hodně štěstíčka a nestresuj se, ať je mimi v pohodě.
Vendula

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.03 12:55

Ahoj Marťulo,

neboj, opravdu vedu já. I když jenom o fous - 6kg. Je to tím, že zase chodím do práce. Když jsem měla dovču, tak jsem chodila pořád na procházky s pejskem a váha se mi držela, ale teď už jsem skoro 14 dní v práci a dřepím tu na zadku u počítače. Výsledek - od dovolené 2 kg navrch.

Kačkač

emcaca
Povídálka 43 příspěvků 13.05.03 15:18

Ahoj bříškatý princezny, královny i carevny!!

Ufff. To jsem se zas dlouho neohlásila, že? Ale mám omluvenku, protože jsme tu měli na čtyři dny přátele se dvěma malejma dětma. Bylo to nádherný, ale hrozně náročný, každej večer jsem už padala únavou… No, a teď doháním hodně restů v práci - ty dva zkrácený týdny se tu na tom hezky podepsaly… Ale jak vidím, nejsem v tom sama, nějak to tu vázne :-))

Takže to zas vezmu systematicky a popořadě:

Kačkač: tak vidíš, že ses dočkala a že ty kopanečky stojí za to. Jsem zvědavá, jak to tady bude vypadat v srpnu, jestli nebudem nadávat, že nám ty prdelky okopávají žebra… Zatím je to fakt příjemný, že? Ty teda fazulce dáváš zabrat s těma zkouškama!! Stejně tě obdivuju, protože já mám teď pocit, že moje inteligence s těhotenstvím výrazně klesá. Představa, že bych opravdu měla sednout k učení, mě přímo děsí! A do toho ještě práce… uááá, tak to jsi opravdu hrdinka. Tak ti budu držet palce, ať ty zkoušky dobře dopadnou ;-)) Co Bára, už ji připravujete, že bude mít konkurenta? Ty máš termín někde okolo 15. září, ne? To jsme kousek od sebe, já mám jeden termín začátkem září a druhý 20. A neboj, jestli na tom nejsme s kilama už stejně, brzo tě doženu!!

Ed: moc hezký bydlení, zjistila jsem, že máme stejný povlečení a typově i sedačku (ale my ji máme červenou). A ta zahrádka!! To je úplná nádhera. My jsme postavili nový domeček a zahrada se teprve dělá (jsou hotový terénní úpravy a čekáme až vyroste plevel, abychom ho mohli zlikvidovat a založit trávník a sázet kytky a stromy…). Takže ti trochu závidím, že už to máš takhle hezký teď - a hlavně tu intimitu! To je opravdu krásný!! Takže si tam s Polinkou můžete užívat a nějaký horko vás nerozhodí, že? A co ten ultrazvuk?? Kde jsou tvoje dojmy? Byla´s tam včera, ne? Jestli se mám přidat do ankety, tak taky tipuju chlapečka ;-) Ale ty nám to nepovíš, jak vyhrožuješ, že? S Polinkou to musel být moc hezkej zážitek, já jsem si teď taky trochu užila toho, jak jsou ti prťouskové chytří a pamatují si věci, o to víc se těším, až budu mít doma vlastního prcka napořád (ona ta návštěva byla opravdu náročná, ale jen odjeli, už se mi po dětech začalo stýskat). A máš asi pravdu s tím, že teď nám to začne ubíhat. Ještě mám v živé paměti, jak začínala Brusinka se snažilkovským deníčkem, já se tu rozkoukávala a jak mi to utíkalo pomalu a pořád jsem počítala a přepočítávala… chm. teď už to bude než se nadějem. Jen mám opravdu strach z toho, že předpovídají mimořádně horké léto - asi budu muset pracovat doma, protože tady v kanclu mám když zasvítí sluníčko hrozný horko.

Jinak jsem koukala, že jsme tu dvě Blanky, tak to je veselý, normálně moc jmenovkyň nepotkávám.. Blani, to musel být záhul stěhovat domácnost ze Slovinska, ne? S tím plaváním s tebou souhlasím, já chodím už od 12tt a je to moc fajn, ale teď bych měla vynechat, protože mám nějaký zánět (fuj to jsem se včera bála, když mi to dr. řekl, teď už na to zas moc nemyslím…). Hezky si zítra užij ultrazvuk a podej zprávy, jo?

Holky, já jsem tak líná, když jsme u těch jmen! A každej týden mám vymyšlený nějaký jiný! Tak by se mi líbilo toho mimouška pojmenovat až bude na světě a budu vědět, jestli se k němu to jméno hodí! Takže zatím opravdu nevím.. Původně jsem byla rozhodnutá pro Emču (odtud můj nick), ale je pravda (to už tu taky někdo do deníčku psal), že s Emičkama se roztrhl pytel. Takže dneska mám v bříšku pocitově Kačenku (no a nick si taky nemůžu měnit každej den, že???;-). Fakt je, že zatím všichni na UTZ (na specializovaném vyšetření srdíčka i v Heliosu) říkali, že to bude holčička. Jenom ten můj pan doktor se furt snaží najít pindíka - asi od té doby, co řekl manželovi, že tam „něco“ vidí. To bylo ovšem v 11. týdnu, takže to mohlo být cokoliv a nejspíš pupečník. Tak se pořád pachtí a furt mi tu princezničku nechce potvrdit na 100%. Tak jsem mu už vyhrožovala, že jsem koupila jedno růžový pyžámko, takže ať mi to nekomplikuje :-)) a fakt je, že já se na holčičku cítím od začátku. Takže si taky povíme v září, ne?

Jinak co se týče nákupů, teď jsem aktivitu trochu utlumila, hlavně jsem asi uznala, že nemůžeme mít tunu oblečků ve velikosti 56 a 62. Takže teď kupuju ponožtičky a čepičky ;-) Mimoušek bude mít podle ultrazvuku krásnou kebuličku po manželovi (fakt, on má krásnou hlavu - takovou „egyptskou“), tak mu na ni musím koupit nějaký kráááásný prouhatý a rohatý čepce.

No jo, tak už zas je to nějaký dlouhý. Když já se vždycky chci zeptat na takovou spoustu věcí a takovou spoustu vám toho říct!! jo, teď jsem si vzpomněla k těm kočárkům: opravdu jsem v Chiccu v brněnským TESCU koukala na tři kočáry a všechny tři byly se vším přes 30 tis. Jeden byl od Bébé Comfort, druhej Chicco a ten třetí si nemůžu vzpomenout. Ono se ta cena dost zvedne, když chci hlubokou korbu, sedačku i sporťák.. Vím, že tu někdo psal, že má vybranou žlutomodrou Inglesinu, ta se mi taky moc líbila, ale podle paní prodavačky je opravdu spíš do města. My jsme se přesunuli kousek za město a v tom terénu bych takovej kočár asi hodně rychle zničila a to by mi bylo líto. Takže u nás pořád vede Quinny, uvidíme ;-))

Tak se mějte moc hezky a pište, jooo? Kde je vůbec Lesina? Ne, já už opravdu končím, mějte se hezky, ju? Ahoj Blanka (emcaca)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.03 20:27

Ahojky těhulky,
tak v sobotu jsem začala 21. týden a minulou středu jsme byli s přítelem na echu srdíčka. Všechno je v pořádku. Pana doktora jsme poprosili, jestli by nám neprozradil pohlaví miminka.Nejdřív se mimínkovi nechtělo, ale nakonec jsme se dozvěděli, že budeme mít Matěje.
LaBouche

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 13.05.03 21:22

Downůw syndrom je i dědičný i vrozený. Je-li downův syndrom v rodině, většinou není nutný odběr plodové vody, jestliže jsou krevní testy v pořádku a u postiženého dítěte je prokázáno, že se jedná o vrozenou - tedy nikoli dědičnou - formu. (Forma se zjišťuje po narození - u všech postižených se vedou záznamy - ochotně mi z ústavu, kde postižený sourozenec tatínka dlel, zaslali do Motola kopii jeho zdravotní karty, kde to bylo uvedeno) ušetřili mi týden nepříjemného harcování po Praze. Romana

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 13.05.03 23:04

Ahoj těhulinky,

omlouvám se za zpoždění, včera jsem se šla mrknout do chatu na Emiminu a kecalo se až do půlnoci, takže pak jsem byla ráda, že jsem se doplazila do postele :o)
Takže podávám hlášení až dnes.

Podrobněji se o ultrazvuku zase rozepíšu až v pokračování deníčku, ale musím se pochlubit, že už teda víme co to bude ale jak jsem říkala, držíme to v tajnosti, takže klidně hádejte, tipujte a odhadujte, ale já to neprozradím hi hi :o)))
Bylo to úžasně vidět, takže jsme se rozhodli, že na ten soukromý ultrazvuk už nepůjdeme, tím ušetříme nějaké penízky a za to koupíme mimískovi třeba autosedačku. Štěstíčko krásně roste, má vše co má mít, je zdravounké, paní sonografka byla hrozně spokojená, že vše je jak má být a dokonce jí za odměnu koplo :o)
Byli jsme tam zhruba půl hodiny a manžílek byl totálně nadšený z toho, jak se miminko ukazovalo.
Byla to nádhera holky, já už se prostě nemůžu dočkat, až tu malou tvářičku uvidím naživo a opusinkuju toho tvorečka po těch krásných nožičkách, které pod pupíkem vystrkovalo :o)

Máme pár foteček, ale už na nich není moc vidět, buď se mimi hnulo a tak to je rozmazané, nebo není moc poznat, kde co je. Ale přidám pár do dalšího deníčku, plus kdo máte zájem, můžete mrknout do našeho albumu. Přidala jsem tam i foto našeho nového dvojkočárku, který se mi podařilo ukořistit za 40 liber :o) Tak teď už jen ten tříkolák!

Blanko, hodně štěstí na UTZ!!! Obdivuji tě, že jsi přibrala jen kilo :o) To já jsem se dnes vážila a už je to skoro plus 5 kg hi hi.

Nikky - a ty taky čéče, holky jak to děláte, že máte jen jedno kilo navíc??? A dokonce ty až v 33 tt?? No to je teda - ale možná kdybych nejedla to sladké, tak si také nestěžuju :o))))

Petulinko - děkuju za krásný vzkazík. Moc a moc držím pěstičky, ať to výjde a odstěhuješ se k Brusince!!!

KačKač - nešil ženská. Kolikrát ti mám říkat, že já touhle dobou při prvním těhu měla navíc snad už 8 kg??? :o)) Vážně se to po porodu shodí, když s nabýváním váhy nic nenaděláš, tak se tím prostě netrap, užívej si bříška a pak to nějak shodíš.

Jinak ti gratuluju ke kopanečkům- no vidíš to, že už je to tu, my ti to říkaly :o) Je to krásné viď? Mě dnes zase jen tak ťuká aby se neřeklo, ale možná je to tím, že mě bolí bříško a to já mám terorii, že mimi zrovna roste a hodně spí :o)

A musím říct, že tě také obdivuji, že skládáš zkoušky, já jsem ráda, když mi to myslí dost na to, abych si zapamatovala, kam jsem položila klíče natož abych šprtala lineární programování :o)

Gabi - opravdu neřeknu co tam v bříšku je a doufám, že se nepřeřeknu :o) Však to bude potom alespon psina, když všechny máte nějaký tip, tak potom se uvidí, kdo odhadl správně :o)

Martino - je mi líto, že tě doktoři takto straší a nemůžeš si těhotenství užívat. Budu moc držet palečky, ať je vše po testech OK a ať ta čekací doba uteče co nejrychleji.

Emcaca - vítej po odmlce :o) Jsem ráda, že se ti náš baráček líbí ! Hodně našich věcí pochází z IkEI, protože se mi líbí jejich jednoduchý styl. Nám se obou líbí minimalismus, ale s dětma je to o něčem jiném. Tu se nastěhuje komoda, tam zase bedna na hračky a už je to :o)

LaBouche - gratuluji k Matějovi - krásné jméno. Je super, že je vše v pořádku, jen tak dál!

Holky končím, jdu spinkat, jsem po včerejšku totálně nevyspaná a sotva držím očička otevřené, navíc to příšerné bolení bříška, auvajs, budu si muset udělat čajík z malinového listí.
Zítra jdeme s mužíčkem na oslavnou večeři, zajíst toho našeho drobečka, když se nám tak krásně ukázalo :o) Tak na vás budu myslet a na tu naši debatu o přebytečných kilech až si budu cpát pusu dobrotama :o)

Pozdravujte bříška a pište pište!!!!

Ed

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 14.05.03 00:46

Ahoj Ed,

gratuluji že už víš co to je.
A když teda máme tipovat tak teda já bych řekla - Kluka !!!! :o))))

Jo????? Já vím neřekneš, jen jsem to zkusila. :o))))

Nikol 33+3

stesticko
Stálice 69 příspěvků 14.05.03 04:21

Ahoj Ed,

Urcite jste stestim bez sebe ze uz to vite!! A my ne… :-(
no tak ale ja si taky tipnu…kdyz vsichni tipuji kluka…ja zkusim tipnout holcicku.. Daisinku.

Zatim ahojky, vas domecek jsem jeste nevidela, ale jdu se hned podivat.

Gabi + vis kdo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.03 08:49

Ahoj Ed, jsem moc ráda, že už taky víš, co to bude......
A když si teda máme typovat, co je to.........???Tak zkusím jednu takovou teorii...... Kolik je tobě a manželovi?? ..... to jen abych typovala správně, zatím to vždy vyšlo…
pá pá Marťula

emcaca
Povídálka 43 příspěvků 14.05.03 10:51

Ahoj holky!

To jsem zas měla předsevzetí, co všechno za dopoledne stihnu udělat a jak budu opravdu pilně pracovat a nebudu se flákat a pročítat emimino ;-) Ale mně se tak nechce pracovat! Všechno se mi to mění, teď mám spíš chuť zavřít se doma (zvlášť v tomhle počasí), pustit nám s bříškem nějakou příjemnou muziku a třeba šít závěsy nebo se pustit do jiných činností spojených s „hnízděním“. A to jsem si myslela, že bych se bez své práce zbláznila a intelektuálně zakrněla :o) Jak to vidím teď, budu jen ráda, když ode mě klienti nebudou moc požadovat…

Jejdamane nevím, jestli mě nakazila Kačkač, ale ráno jsem si vzala jednu z příruček (Velkou knihu o matce a dítěti) a studovala v zrcadle stav pupku. Dospěla jsem k závěru, že jsem se vypupila o měsíc napřed - vypadám jako „náš model“ ve 28. týdnu a to teprve začínám 24 tt. Jé, a jak mi narostl zadek a stehna!! Taky mám tmavou čáru přes pupek dolů a navíc mám pocit, že mi na břiše začínají růst chlupy!! Teda fuj, ze mě je obludka! Podle obrazu v zrcadle to vypadá, že jsem přibrala nejmíň 20 kilo! Vzpomněla jsem si na tu reklamu, co teď pořád běží v rádiu, jak si holky předvádí nový plavky a ta jedna začne hystericky ječet: „ježišmarjá, ty máš celulitýýýýýýdu“. chm. tak co. Stejně se na tu holčičku cítím a aspoň bude krááásná, ne? To mi připomíná, jak jsem se před chvílí rozněžnila nad nově přidanou fotkou okaté Apolenky (holky fakt se běžte k Editě podívat ;-)). Tak mě zalila zas vlna citů a těšení se na mimouška a představila jsem si tu ohromnou záplavu lásky, kterou asi každá mamka ke svýmu dítěti cítí. Chci se jen zeptat Ed, nemáš strach, že pro toho novýho drobečka už tolik nezbyde? Já vím, že můj taťka byl celej na nervy, když se měl narodit brácha - prostě se bál, že ho nebude mít rád, když už měl tak straaaaašně rád mě :-)) Ale pak se to asi nějak srovnalo…

Marťulo, chci se zeptat na tvůj tajný výpočet pohlaví - no, jen tak pro sichr, aby pak nějakej Lotrando nemusel nosit růžový pyžámka ;-)). Mně bude třicet za předpokladu, že se prcek narodí v pozdějším termínu (ten mám opravdu na třicátiny) a Tomovi je 34. Tak jsem zvědavá, co z toho vyjde…

Taky jsem koukala, že tu budem mít svatbu!! Tak nám Lucko nezapomeň poslat nějaký virtuální koláčky, jo? Jé, já ti to trošičku závidím, hrozně jsem se vyřádila a strašně mě bavily ty přípravy. Akorát jsem si přes internet objednala nááádherný botičky a nějak blbě jsem si přepočítala americký velikosti, takže když se můj nastávající vrátil ze služebky ve Státech s balíčkem, zjistila jsem, že jsou tak akorát pro Popelku. Tak to už máš za pár, už máte všechno vymyšlený?

Holky, já už mám zas hlad, půjdu si koupit nějakej šikovnej koláček. Brzo se ozvu! Pozdravujte pupíky Blanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.03 13:31

Ahojky Emcaco,
k těm výpočtům: jsou od mojí prabábinky a na každýho to zatím vyšlo…
ale abych to upřesnila věk je důležitý při oplodnění. tak hádám tobě bylo 29 a tvému milému 34? Jestli ano tak to máte skoro na rozhraní chlapečka a holčičky, ale ten věk 34 se přiklání spíše k chlapečkovi. Tady je to takové na váškách…
Tak to jsem ti asi moc jasno neudělala viď?
U mě to teda vyšlo na 100%. Mrňousek vzniknul v mých 22 letech a manželovi v tu dobu bylo 25 let. Tak to je tutová holka.
Nebo já to teda profláknu..... hihi Jsou to celkem jednoduché počty: po 7mi letech se vlastně mění krev. Tak je to násobilka sedmi: Mě je tedy 22 (7,14,21 a pak je 28) je to tedy blíže ke mě - k holčičce a můj Martin - 25 se taky přiklání spíše k holčičce...... z toho tedy vyplívá holka!!
Doufám, že jsem to vysvětlila trošku jasně..... hihi
No a u Vás je to tedy 29 a 34: takže na hraně - 7,14,21,28,35 - Emcaco ty se přikláníš k 28 a manžílek ke 35..........
Kdyby ti bylo v tu dobu třeba 30,31 tak máte určitě kluka, takhle je to na rozharaní…
Tak pápá, opatrujte pokládky mimoušky
Marťula 21+2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.03 14:17

Ahoj holky,

tak v žaludku mám jako v pokojíčku, koláček jsem ještě zaplácla hrachovou polívkou :))

Marťulo, já jsem asi trochu natvrdlá - nepochopila jsem jak píšeš, že Martin se přiklání taky k holčičce. To jako že on je od té výměny krve dál než ty? Tomovi bylo v době početí o fous ještě 33, mění to nějak výsledek? No, já se s těma růžovýma věcma stejně hodlám držet zpátky. A na to růžový pyžamko mě stejně přemluvila paní prodavačka. Fakt je, že i když růžovou neprožívám, je nádherný!!

Holky teď jeden trochu intimní dotaz: už vám teče mlezivo? Já jsem si v jednom deníčku přečetla, že je to normální už tak od 5. měsíce a u nás furt nic. Ptám se proto, že nedávno kámoška prohodila, že aspoň věděla, že je s mimčem všechno v pořádku a že bude mít dost mlíka. Tak mi ta poznámka pořád vrtá v hlavě… Nevíte o tom něco? Teda ne, že bych o to nějak stála ;-))) ale ráda bych věděla, že jsem normální a hlavně mimouškovi že to nějak neva.

Jo, a pak jsem se taky chtěla zeptat na bolesti břicha - když třeba rychle vstanu, tak mě tam chvilku děsně píchá, když sedím dlouho v kanclu, tak mě spíš bolí tak tupě… Když si pak rozpustím trochu magnesia, tak to celkem rychle přejde. Je to normální?

Promiňte, že se ptám na takový „kraviny“ - pro mě to teď jsou náramně zajímavý věci. I když si k doktorovi kolikrát nesu papírek s napsanýma otázkama, na tohle mi moc neodpoví, protože je chlap…

Tak se mějte a trochu pište, ať nám to tu neusíná! Blanka

emcaca
Povídálka 43 příspěvků 14.05.03 14:21

Omlouvám se, čistila jsem si počítač, takže jsem nebyla přihlášená automaticky - ten poslední komentář je ode mě. Hezký den Blanka (emcaca)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.03 14:49

Kluk nebo holka? Mám čínský lunární kalendář, tabulku vám můžu poslat mailem, nebo když mi napíšete věk a měsíc oplodnění, dám vám vědět. Je dost široká a nevím jak ji zde zveřejnit. Prý je spolehlivost této metody určení pohlaví až 90%.

Příklad: žena 22 let, k oplodnění dojde v květnu, bude mít pravděpodobně klu­ka…

Lucie, lmcz@seznam.cz

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.03 14:59

Ahoj Marti,
teda tabulek, pover, cinskych a jinych astro kalendaru na urceni pohlavi jsem uz videla desitky, ale tohle jeste nee. Obavam se, ze jsem Tvuj nastin mozna vubec nepochopila, ale pokud jo, tak napr. JA- pocata v mamincinych 32 (tedy nejdale jak to jde od 28 i 35) a tatinkovych 36ti letech, teda hned za jeho 35, coz oboji podle me podle tve metody ukazuje na jasnyho kluka??? A jsem teda URCITE holcicka :-)))))
A ja- o mimi se priblizne zacneme snazit az me bude 28 a pritelovi taky. Kdyby i tak bylo pocato, budem to mit oba ve svem presnem sedminasobku, takze pekne na vahach???? Chapu to dobre? jestli jo, napadl me jen hermafrodit, brrrr, jeee, to jsem prehnala.
Tak prosim me kdyztak vyved z omylu.
Dik
neprihlasena predsnazilka Claudia

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 14.05.03 15:53

Ahoj Marťulo,

no tak ze srandy ti řeknu ten věk, moc mě zajímá, jestli se trefíš nebo ne, ikdyž prozradit ti to můžu až za několik měsíců :o)

V době početí mi bylo 25 (teď už je mi 26) a manžílkovi je 28.

Tak schválně!!!!

Ed

BB
Povídálka 21 příspěvků 14.05.03 16:36

Ahoj těhulinky,

Tak se hlásím, jak jsem slibovala po prohlídce u paní doktorky a po ultrazvuku. AFP testy byly opravdu negativní, tak mě paní doktorka uklidnila. Taky mi říkala, že je všechno v nejlepším pořádku, jenom mám míň železa, což je prý teď v těhotenství celkem běžné, tak mi řekla, ať beru Maternu, jednu tabletu denně. Paní doktorka byla se mnou tak spokojená, že jsem jí ukecala, že smím na měsíc odjet. Manžel už má totiž potvrzené datum, kdy ve Slovinsku končí tj. 13.6., a tak si pro mě teď o víkendu přijede a strávíme tam spolu poslední měsíc. Aspoň si dohlídnu na přestěhování všech našich věcí, on by tam určitě polovičku nechal :o) Přeci jenom tam člověk za ten rok navozí a nakoupí takových věcí, kterých je mu ale líto tam nechat, protože k nim přilne. Už teď plánuju výlety, kam se ještě musíme jet rozloučit ? a není toho málo, kdo to ve Slovinsku trochu znáte, tak mi dáte za pravdu, že příroda je tam neuvěřitelně nádherná (po Finsku je to druhá nejzelenější země v Evropě).

No a dneska jsem byla na tom velkým ultrazvuku, kterým se kontrolují všechny orgány mimíska, jestli se nevyskytla nějaká vývojová vada. No, byla jsem pěkně nervózní, špatně se mi spalo a miminko se pěkně vrtělo, tak jsem se uklidňovala, že mu přeci nemůže nic být, když je tak aktivní. Docela dlouho jsem čekala než jsem přišla na řadu, takže jsem už byla opravdu rozklepaná a strašně už jsem to chtěla mít za sebou. Paní doktorka v Thomayerový nemocnici byla moc milá a všechno mi povídala, ukazovala mi močový měchýř, ledviny, žaludek, srdíčko, hlavičku, počítala prstíky na rukou a na nohou, potom kontrolovala páteř a říkala, že nehrozní rozštěp páteře ani patra. Já jsem tak akorát byla schopná rozeznat hlavičku a srdíčko, to ostatní jsem nepoznávala. No a nakonec jsem se dozvěděla, jestli budeme mít holčičku nebo chlapečka ? a já to nevydržím vás napínat jako Ed. Paní doktorka mi ?to? i našla na ultrazvuku a ukázala mi, že to bude kluk jako buk. Tak teď o víkendu už se budeme muset s manžílkem dohodnout na nějakém jménu, jestli to teda bude Ondrášek, Vojtíšek nebo Pavlíček, abychom v tom všichni tři měli od začátku jasno :o)

Když jsem rozzářená odcházela z toho ultrazvuku, tak mi spadnul obrovský kámen ze srdce. Všem, které na tento ultrazvuk jdete, přeju, ať se dozvíte takové dobré zprávy jako já a cítíte se taky tak báječně. Od příštího týdne se vám budu ozývat se Slovinska, aspoň jednou týdne zajdu k manželovi do kanceláře, abych zkontrolovala, co je tady nového.

Ed - gratuluju, že je vaše miminko taky v pořádku, to se hned člověk cítí tak krásně, viď :o)

Blani (Emcaca) - s tím mlezivem si nedělej starosti, moje paní doktorka říkala, že do 8. měsíce bych se tím vůbec neměla znepokojovat, že mlezivo začíná občas vytíkat až v tomto měsíci. Já bych se spíš trošku vylekala, že by mi vytékalo už teď.
A ty bolesti při rychlým vstávání taky občas cítím, ale docela brzo to přejde. Já se tím neznepokojuju, protože se mi to stává už 2 měsíce a přitom je mimísek úplně v pořádku. Tak snad se není čeho bát, ty naše bříška musejí něco vydržet :o)

Přeju vám krásný den a mějte se pohádkově.

Blanka 20+0tt, takže jsem přesně v polovičce, hurá !!!

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 14.05.03 21:10

Zdravím vsechny tehulky. Pročítání emimina se stalo mojí zábavou č. 1, měla bych žehlit, ale to počká. Ještě že máme pevné připojení na internet. Než jsem otěhotněla, tak jsem přesdvědčovala manžela, že je to zbytečný, když ho máme oba v práci :-) Jsem ráda, že se takhle dozvím, jak to jde ostatním a jak to prožíváte a co nového. Já jsem se rozhodla, že se nebudu trápit čekáním na výsledky a budu užívat. Vzala jsem si dovolenou a jdu nakupovat a utrácet za mimouška. Jo, dneska jsem v práci zjistila, že mám nárok na čerpání celé dovolené a že mám ještě 25 dní. Do srpna!!Huráá. Ať se daří Martina 21+š

boule
Kecalka 140 příspěvků 14.05.03 22:16

Blani, neboj se, mlezivo Ti může začít téct dříve, ale i déle. Mně se začaly objevovat flíčky na podprsence až pár týdnů před porodem (zhruba tak dva až tři, jestli si dobře pamatuji) a to nebyly nijak velké, ani se neobjevovaly pořád, spíš jen občas. Jana

Kackac3
Nováček 10 příspěvků 14.05.03 22:28

Ahoj Marťulo,

já to taky moc nechápu. Jsem nějaká natvrdlá, ale možná to bude tím, že je půl jedenácté večer a mám za sebou dost perný den. Můžeš mi, prosím, říct, co budu podle tvé metody mít??? Mě je 25 a manželovi 30 (ale v době oplození mu bylo 29).
 Díky

Kačkač

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.03 22:37

Ahojky Ed, nevím, jak bych se na tebe jinak dostala. Dneska jsme byli na UZV. Nádherně jsme naše miminko viděli, je zdravé, krásné a je to holčička. Takže se mi přání vyplnilo.
Měj se hezky
Léna, bobísek 20tt

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 14.05.03 22:44

Ahojky, tady agentka Montička 007:D

Juuuuuuuuuu tak, mimísek se ukázal v celé své kráse! A teď už víš, že si u srdíčka hřeješ holčičku. Moc blahopřeju. Předpokládám, že záříš jak sluníčko, tak si ten nádherný pocit vychutnej plnými doušky
Pá Montička

Kackac3
Nováček 10 příspěvků 14.05.03 23:05

Ahoj holky,

tak nějak nemůžu spát, tak jsem si řekla, že ještě zkontroluji emimino. To se to tu ale rozepsalo za ty dva dny, co jsem tu nebyla :-).
S tím kopáním - myslela jsem si, že to bude jenom takové šimrání, a ta naše potvůrka do mě buší festovně, dokonce i zrovna teď (asi mi chce říct, běž už spát ať si za celý den odpočinu). Chtěla jsem se vás zeptat, v které části bříška cítíte ty kopanečky. Já je cítím hrozně nízko, těsně nad podbřiškem, nevím, jestli je to v pohodě, jestli by mimísek neměl být výš. Taky mě dneska bolí okolí pupíku, docela dost, tak jsem z toho trošku nervózní. Ale v úterý jdu do poradny, tak se zeptám.
Edito a Blanko - oběma vám moc gratuluji k vaší novince, doufám, že je to přesně to, co jste si přály. I když je to v podstatě jedno - holka nebo kluk, hlavně, že je to zdravý miminko. Taky bych se ráda připojila k typování, co bude mít Edita. Podle toho jak vypadáš (dobře) typla bych kluka - děláš si evidenci, Edito???
Jo a z těmi kily to zase tak vážně neberu, mám ale trošku špatné svědomí. Ony ty moje přírůstky nejsou zdaleka způsobeny těhotenstvím, jako spíše mou nenažraností. Já dojídám oběd (polívka, hlavní jídlo, salát) a přemýšlím o tom, co si dám ke svačině. A kdyby to aspoň byly zdravé věci, ale já mám chuť na samé zrůdnosti!
Blanko (emcaco) - kdybys viděla, jak připravuji Báru na nový přírůstek, tak by sis ťukala na čelo. Ukazuju jí bříško, vysvětluju jí, že budeme mít miminko. Kouká na mě, jako by mi rozuměla a pak mi vždycky to nahý břicho olízne. Asi ho bude mít ráda. Původně jsme s přírůstkem vůbec nepočítali, a právě proto jsem si asi před rokem koupila tohle čtyřnohé chlupaté miminko, a vychovala jsem si ho k obrazu svému (garantuji vám, že neznáte mazlivějšího psa). Plánovali jsme koupit domeček a miminko až tak za pět let. A půl roku po psím miminku ejhle, dvě čárky na těhu testu. Byla jsem z toho tak mimo, že jsem si ty testy udělala dva po sobě, pro jistotu. Ale nakonec jsem ráda, vlastně oba jsme rádi. Domeček chvilku počká, máme hezký byt a do lesa co by kamenem dohodil (to je naše kritérium, nikdy by jsme se neodstěhovali nikam, kde by byl les dál jak 1 km, máme oba rádi procházky v přírodě), tak si myslím, že mimísek bude spokojený i tady. Mimochodem Edito, ten váš domeček je opravdu móóóc krásný.
Ještě vám musím říct, jaký je můj manžel blázen. Představte si, že nás přihlásil na cvičení rodičů s dětmi od jednoho roku dítěte a v Giga sportu povážlivě dlouho okukoval dětský lyže :-))) Naštěstí je nakonec nekoupil.
Tak už snad půjdu opravdu spát, ráno musím být v práci už v devět, to vstávání mě vždycky drtí.
Mějte se krásně a opatrujte bříška.

Kačkač

Karolinka
Kecalka 111 příspěvků 15.05.03 05:27

Ahoj Ed a ostatni holciny,

nevim jestli se jeste na me vzpomenete, ale byla jsem s vami v tomto denicku od zacatku meho tehotenstvi - Karolinka. Bohuzel, bylo mi stale tak zle a citila jsem se spatne, ze jsem musela vseho nechat a ani jsem nemela naladu na nic. Zvraceni pokracovalo, nic jsem nepribirala, dostavala jsem pomalu i deprese a tak jsem nemela naladu ani na internet. Ted uz je to mnohem lepsi a zacatkem 21 tydne mohu rict, ze si konecne vychutnavam tehotenstvi. Sice s lekama, ktere asi budu brat do konce tehotenstvi Zofren, ale neda se nic delat. Take jsem uz konecne pribrala 4 kila a tak i ja i doktorka jsme spokojeni.
Minuly tyden jsme meli ultrazvuk a i kdyz jsem si byla temer jista, ze to bude chlapecek, predstavte si je to HOLCICKA. Je strasne krasna, ma vse co mam mit, zdrava a doktor po 60 minutovem ultr. nenasel zadny problem. Opravdu jsem ted uz stastna a zacinam s pripravami, nakupy a s chystanim pokojicku.

Jsem rada, ze jsem nasla vas denicek a mohu se zase pripojit zpet. Dnes slavim, 10 den bez zvraceni, ani nevite jaka je to nadhera udrzet jidlo… parada.

Ed, obdivuji tve brisko, je krasne, ja jeste nemam zadne a stale chodim k zrcadlu a koukam jestli pres noc nahodou nevyrostlo. Zatim nekteri ani nevi, ze jsem tehotna.

Mejte se vsichni moc hezky a posilam vsem hodne pozdravu.
Tesim se na vas.

S pozdravem Karolinka

stesticko
Stálice 69 příspěvků 15.05.03 06:49

Ahoj Karolinko z USA

Ja si te moc dobre pamatuji a abych pravdu rekla, tak jsem mela obavy jestli jsi neprisla o miminko, kdyz ses uz vubec neozvala.
Mam opravdu radost, ze ses ozvala a ze je vsechno v poradku. Je mi lito, ze jsi prozivala takove obdobi, snad se uz blyzka na lepsi casy. Gratuluji k holcicce, uz mate vybrane jmeno? My s manzilkem chceme skoro od zacatku Karolinku jestli to bude holcicka, protoze i v anglictine to zni hezky.. mne se i libi Carole (vyslovnost). Sice tohle jmeno nebylo na 100%, ale nad jinym ted uz ani nepremyslime. Pro chlapecka jmeno uz mame, je sice hodne bezne, ale jako mala jsem vzdycky mela rada jmeno Tomasek a v angline Tom, Tommy, Thomas je krasne.

Karolinko, mej se krasne.. mne se brisko kulati, ale jeste to moc pres obleceni nejde videt. Ti co mne znaji vidi zmenu, ale cizi lidi se kteryma se seznamuji jsou prekvapeni kdyz zjisti ze uz jsem tak daleko v tehotenstvi.
No nic uz to nebudu natahovat. Mejte se s manzilkem super, at jste v poradku a brzy se zase ozvi.

Ahoj Gabi a stesticko 24T+3

stesticko
Stálice 69 příspěvků 15.05.03 06:53

Ahoj Karolinko z USA

Ja si te moc dobre pamatuji a abych pravdu rekla, tak jsem mela obavy jestli jsi neprisla o miminko, kdyz ses uz vubec neozvala.
Mam opravdu radost, ze ses ozvala a ze je vsechno v poradku. Je mi lito, ze jsi prozivala takove obdobi, snad se uz blyzka na lepsi casy. Gratuluji k holcicce, uz mate vybrane jmeno? My s manzilkem chceme skoro od zacatku Karolinku jestli to bude holcicka, protoze i v anglictine to zni hezky.. mne se i libi Carole (vyslovnost). Sice tohle jmeno nebylo na 100%, ale nad jinym ted uz ani nepremyslime. Pro chlapecka jmeno uz mame, je sice hodne bezne, ale jako mala jsem vzdycky mela rada jmeno Tomasek a v angline Tom, Tommy, Thomas je krasne.

Karolinko, mej se krasne.. mne se brisko kulati, ale jeste to moc pres obleceni nejde videt. Ti co mne znaji vidi zmenu, ale cizi lidi se kteryma se seznamuji jsou prekvapeni kdyz zjisti ze uz jsem tak daleko v tehotenstvi.
No nic uz to nebudu natahovat. Mejte se s manzilkem super, at jste v poradku a brzy se zase ozvi.

Ahoj Gabi a stesticko 24T+3

stesticko
Stálice 69 příspěvků 15.05.03 06:59

Ahojky Ed

Jen jsem se chtela podivat na vas domecek, ale nepamatuji si vasi web adresu. Alespon si nepamatuji jak jsem k ni prvne prisla. Tak bud tak hodna a napis mi ji, joooo? dik Gabi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.03 07:25

Tak já jsem těch zbylých 10% :-)) Podle všech možných předppovědí a prognóz bych měla čekat holčičku a zatím je to kluk!
Katka /32tt/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.03 08:38

No, Ed,
podle čínského lunárního kalendáře jestli k oplodnění došlo v prosinci a tobě bylo 25, měl by to být kluk Sebastiánek, nebo když byl mimísek pozván až v lednu měla by to být holčička Daisynka. Tak to jsem fakt zvědavá, co se z toho vyklube :-))) Můžu ti kalendář poslat mailem. Lucie

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.03 08:49

Jééééé ahoj holky, koukám, že jsem tady rozpoutala pěkný zmatky ohledně těch výpočtů. Ještě musím podotknout, že tys výpočty jsou taky - jako čínské kalendáře - na 90% účinné. Ovšem na mě to bylo na 100% účinné. Ale jinak, když mi to moje mamk a vysvětlovala tak jsem z toho dlouhou dobu byla úplně jalová, než jsem to pochopila… hihi
Tak pro ještě jednou pro Claudii: matka (holčičí pohlaví) 32 let - 7,14,21,28....... a otec 35......... tady to bylo na rozhraní. Vždy když je to blíže k násobku 7 ke každému pohlaví, tak je to na rozhraní a tady to už rozhodne příroda......
Pro Kačkač:25 a 30, jestli si dobře pamatuju… tak tady je to blíže k holčičímu pohl. - dle počtů.....
V naší rodině to tedy vyšlo když si to vyzkoušeli… možná že je to náhoda nebo fakt… hihi
to jsem tady rozpoutala zmatky..... chichi
Každopádně příroda je mocná čarodějka… , no ne?
Já totiž nevěřím ani ultrazvuku… chi Několikrát se třeba stalo, že i Dr. se zpletl…
Ale, když jsme sledovali moje mimí tak já ani Dr. jsme pindíka neviděli...... he he. Takže holčička.
Ale prozatím máme hokej ve jménech. Martinovi se líbí Terezka a já zatím teda nevím. Ikdyž Terezka není špatný jméno. Já jsem zatím ve jménech měňavá jako počasí.
Edi, musím ti pochválit Váš byteček, hrozně moc se mi totiš líbí ta jednoduchost zařízení a máš taky pěkně hezkýho pupíka. Já už tě doháním.........
Tak se mějte hezoučky a opatrujte bříška…
Marťula 21+3

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.03 10:56

včera nastal den pro mého přítele, který se mnou absolovoval jednu z lekcí kursu pro těhulky a to „Úloha tatínka při porodu“. Dlouho předem jsem se ho ptala, jestli půjde se mnou. Měl takové stísněné pocity, ale nakonec šel. Sešli se nás čtyři páry, tatínci byli zpočátku pěkně zamklí, ale po deseti minutách se rozpovídali. První půlhodinku se tatínci dozvěděli, jak nám v porodních dobách mohou pomoci - jak fyzicky tak psychicky. A zvládali to všichni na jedničku, včetně mého přítele. Když pak ale lektorka zapla televizi s tím, že nám pustí autentický porod, příteli se zatmělo před očima a chudák byl vykulený, že prý to ne. Je pravda, že mamina, která rodila, byla trošku hysterická (i paní lektorka to potvrdila), ale aspoň tatínci vědí, co je může čekat. Čekala jsem, že mi přítel oznámí, že s ním u porodu nemám počítat, ale on ví, že mi bude velikou oporou co se psychické stránky týká a je rozhodnut absolovovat tuto náročnou, ale nakonec překrásnou cestu se mnou.
Přeji Vám krásný den.
LaBouche

emcaca
Povídálka 43 příspěvků 15.05.03 10:57

Ahoj holky!!

Tak koukám, že toho asi zas moc neudělám, protože to tu krásně ožilo :-))

Blani, gratulace k ultrazvuku, taky si ještě hodně živě pamatuju, jakej kámen mi spadl ze srdce. Ne že bych se předtím nějak dramaticky nervovala, ale když ti doktor všecko předvede, tak se člověk ohromně zklidní. Nebo taky ne ;-) Byla jsem na kontrole v pondělí a doktor si najednou pro sebe mumlá: kde je ta druhá ruka? Co vám mám povídat, nadskočila jsem tak, že jsem mu z té kozy málem spadla! Pak mi klidným hlasem vysvětlil, že to je čistě technický problém jeho ultrazvuku a že mu to někdy takto blbne. Tak jsem se mu pomstila a trápila ho tak dlouho, dokud jsem i já neviděla obě ručičky a nožičky a prostě všechno…

Ale můžu vám říct, že v těhotenství se mi změnilo i vnímání gynekologa a na další těhotenství budu asi chtít nějakou ženskou. On ten můj pan doktor je sice velký odborník a je moc milý, ale na druhou stranu to bere všechno tak nějak „technicky“, zatímco když jsem byla u lékařky kvůli srdíčku plodu, tak to bylo úplně jinačí a takový chápavější.

Nevím, ale mám pocit, že opravdu si máme těhotenství užívat a chlapi někdy nechápou, co všechno může natropit v psychice těhule, která sice kdysi byla inteligentní a vyrovnanou rozumnou ženou, nějaká z jejich hlediska naprosto „nevinná“ poznámka. Což mi připomíná, že musím popřát Martince V, aby jí vydržela dobrá nálada, protože pro mimouška je to určitě lepší než maminka ve stresu. Neboj, určitě bude všechno dobrý, já už jsem tu jistě dávala k lepšímu historku o tom, jak doktoři občas zbytečně vyvádějí, když jim něco nesedí v tabulkách (zatímco ženský spíš zastávají názor, že každý miminko je jedinečný a do tabulek ho prostě narvat nejde, takže jsou pro ně jen orientační)… Takže držím palečky, ať už ty výsledky dostaneš a můžeš si těhotenství užívat v klidu a pohodě!

Kačkač, s Bárou jsi mě náramně pobavila, musela jsem si to představovat. Možná, že už jsi to tu někde psala, ale já to nemůžu najít, jaká je to rasa? Já teď pořád váhám, jestli si máme pejska pořídit ještě před příchodem miminka a mám trochu strach, že zvládat ty miminka psí i lidský zároveň by mohl být trochu problém. Už si to moc nepamatuju, ale když byla naše stará jezevina malá, vím, že byla opravdu jako děcko a trvalo to nejmíň půl roku… Ale když jsem žila v Praze, strašně mi pes chyběl a i teď cítím, že pejska prostě chci a budu chtít, navíc bude mít pro sebe velikou zahradu a kolem les a přírodu. Poradíš? Jaký to bylo s Bárou - miminkem? Jinak k těm pohybům - já je cítím většinou na bocích (prcek je prý čumáčkem dolů), ale zrovna před chvilkou mě kopl hodně nízko pod pupík. Je to asi na miminkovi, jak se tam vrtí a přemetuje. Zatím tam prý ty prdelky mají dost místa a proto je možný cítit kopance prakticky kdekoliv. A bolení břicha jsem měla včera taky nepříjemný. Od začátku těhotenství mám ale Magnosolv - takový rozpustný šumáky s magnesiem a to mi vždycky břicho hezky zklidní. Faktem ale je, že večer je to někdy opravdu už nepříjemný a nezbývá mi nic jinýho než hodit nohy nahoru a odpočívat..

Karolínko, přeju ti, aby se ti dařilo už jen hezky. Já jsem zvracela v prvním trimestru asi třikrát a musím říct, že představa, že by to trvalo dýl, je pro mě děsivá. Když mi mamka říkala, že to může trvat třeba i dva měsíce, tak jsem se rozbrečela… Opravdu klobouk dolů, jsi hrdinka! A neboj, bříško naroste, aspoň z tebe nebude takovej balón jako ze mě ;-) Už máte pro holčičku jméno?

Gabi, na tobě to opravdu ještě je tak málo poznat? A ty už víš, jestli to bude holka nebo kluk? Tak nějak mě zarazil tvůj podpis ve vzkazu Editě (Gabi+ vis kdo), tak jsem se honem pídila, jestli mi něco neuniklo a přijít na to nemůžu!

Marťulo, jsem asi zabedněná, ale pořád mám v těch tvých počtech hokej… nerozumím tomu, co píšeš: „Vždy když je to blíže k násobku 7 ke každému pohlaví, tak je to na rozhraní a tady to už rozhodne příroda......“ uáááá, já si teď kvůli tobě připadám úplně pitomá, vidíš, co jsi způsobila?? ;-)).

Holky já už raději budu končit, zjistila jsem, že jsem tu stejně nejstarší, nejtlustší a navíc mám nejdelší komentáře, takže aspoň něco z toho budu muset napravit :-D. Mějte se krásně, já to beztak nevydržím a napíšu.. Blanka

Vendula
Kecalka 102 příspěvků 15.05.03 11:35

ahoj Karolinko,
moc dobre si na tebe pamatuju. Obcas jsem si na tebe vzpomnela a hledala tve prispevky. Vim, ze ti bylo moc spatne a neudrzela si jidlo, tak jsem se bala, jak to s tebou pokracuje a je uzasne slyset … tedy cist … , ze je vsechno na dobre ceste a zlepsuje se to. Ja uz mam poradny brisko a nevolnosti ustoupili okolo 12. tydne, takze jsem zadny podobny problemy nemela, ale zase byly a jsou jiny, ale my to vsechno prekoname.

Moc ti drzim palecky a vzpominam na tebe. Uzivej texaskyho slunicka a mej se bajecne.

Vendula 24+6

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.03 11:37

Ahooj Blani,
jeeeee prooooomiiiň, nechtěla jsem tady udělat dusno s výpočtama, ale já to taky ze začátku nemohla pochopit… hihi
A když jsme u toho přibírání, tak bych řekla, že asi nejtlusčí jsem tady jááááá, nabrala jsem už 5 kg, né-li 6kg… Připadám si jako slonice!! Všechno mi to jde do zadku a do nohou, tak si představ ty tvary..... chi chi
pá pá Marťula

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.03 11:54

Ahoj Karolíno,

moc ti gratuluji k holčičce a přeju ti, aby sis to těhotenství teď už jenom užívala.
Měj se hezky.

Kačkač

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 15.05.03 14:48

Ahoj holčiny,

no žije to tu hezky!!! Jen tak dál.

Předně musím přivítat zpátky Vendulku!!!
Nejsem jediná, kdo o tebe měl strach, jak to tak čtu a opravdu i mě se ulevilo, že jsi i s mimískem v pořádku - gratuluji k holčičce!!!!!!!!!!­!!!!!! Také mé zajímá jestli máte vybráno jméno, tak se honem pochlub!!

Marťulo, ty jsi mi pořád nenapsala, co to bude podle těch tvých výpočtů! Já bych si to sčetla sama, ale jsem lenivec hi hi.
Podle čínského kalendáře nám to vyšlo 50 ku 50, protože jsme zadělali na Silvestra, takže kdo má vědět zda se vajíčko oplodnilo ještě 31.12. nebo až 1.1. :oD

Emcaca - tobě za chvíli dají výpověď ženská :o) Jinak to mlezivo se mi objevilo v prvním těhotenství nějak až ke konci, takže jestli ho máš v pátém měsíci nebo šestém vůbec neindikuje, kolik budeš mít mlíka na kojení.
Mlezivo a mléko jsou dvě odlišné věci. Mlezivo má KAŽDÁ nastávající maminka, ale ne každé se kojit podaří.
Já se ještě podívám do spisků kdy se mi to mlezivo přesně objevilo, psala jsem si těhotenský deníček i s Polinkou, ale vážně neboj. Já nakonec kojila 21 měsíců i když se mlezivo objevilo nějak v devátém měsíci :o))

Bolesti břicha při vstávání, rychlé chůzi a prudkých pohybech - jééé je mohla bych vyprávět. Je to zřejmě naprosto normální, když jsem o tom říkala naší por. bábě, tak jen přikývla s tím, že no jo, ono to všechno roste a natahuje se. Takže nějak to rozdýchat, nohy hodit nahoru a odpočívat ale nadělat s tím bohužel nic nenaděláš.
A na „kraviny“ se rozhodně neptáš, jsou to náhodou všechno hrozně zajímavé věci, které mě také při prvním těhotenství napadaly a vlastně hodně nezodpovězených otázek mám i teď!

Lucie - díky za nabídku toho čínského kalendáře, on je tady na Emimču a tam jsem právě okoukla, že podle něj to u nás vychází díky měsíci početí nerozhodně, ale Apolenka nám podle toho vyšla správně.
Jinak anketu myslím dělat nemusím, zatím to vypadá, že nám většina tipuje chlapečka :o))

BB - gratuluji k chlapečkovi!!!!! Krááásný. Mě se líbí nejvíce jméno Vojtíšek, protože to je můj synoveček, potom Ondrášek - toho zase mají vybráno u bráchy, a potom Pavlík.
Jsem ráda, že je malý zdravý, máš pravdu, že je to to nejdůležitější a já také pořád zářím, protože vím, že je mimuško v pořádku a roste jak má.

Martino V - děláš dobře, že si užíváš mimíska a nakupuješ a neodkládáš vše až na dobu neurčitou, protože musíš věřit, že vaše miminko JE v pořádku a podle toho si toho těhotenství užívat, jinak to vše uteče hrozně rychle a přitom těhotenství je tak kráááásné neopakovatelné období, že to poslední co by jsi se ted měla je trápit, když ještě ani není jisté, že mimisek v pořádku není.

Léno - GRATULUJI k holčičce - je to nádhera, když ti vyšlo to, co jsi si moc přála. Už se těším až se uvidíme na chatu a probereme to :o) Jupíííí

KačKač - já kopání cítím jak kde, nejvíce taky dole, ale potom i nahoře u pupíku. Třeba na ultrazvuku bylo miminko hlavičkou dolů a to sem tušila podle těch kopanečků, ale včera mě zase okopkávalo nad stydkou kostí, takže se určitě otočilo. Takže tvůj mimísek je určitě v pohodě, jen má ještě dost místa a různě se tam otáčí a protahuje.

Gabi - adresa je http://rodina.cz/grant

Jinak jsem dnes mimískovi koupila zase jeden obleček - teď už se to nakupuje, když člověk ví na koho :o)
Polinka dříme (teda doufám) tak jdu něco uklidit a natáhnout se, nějak jsem po včerejšku nedospaná, byli jsme na té večeři a vrátili jsme se dost pozdě. Byla to mňamka a nacpala jsem se k prasknutí!

Pa pa pa
Ed

Karolinka
Kecalka 111 příspěvků 15.05.03 16:47

Ahoj Holky s krasnymi brisky,
tak je deset rano a ja se konecne dostala z postele - bez zvraceni. Ja mam takovou radost, ze si to ani neumite predstavik - konecne… Dekuji vam moc za hezke mailiky, ja uz take doufam, ze vse uz bude jen dobre.

Ptali jste se na jmeno, rozhodli jsme se dat holcice jmeno Therezie Lucie a prijmeni. Moc se nam s manzelem libila Terezka a Lucii ji dame po me mladsi sestricce, ktera zemrela strasme malinkata. Rodice z toho meli velikanskou radost a ja taky.

Za ctrnact dni me ceka kontrola a tak uvidim jak se dari… konecne se nacpavam a dohanim to co jsme zanedbali.l.

Ahoj a preji vsem krasny den.
S pozdravem Karolinka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »