Jak čest a morálka zvítězila

Těhotenství

Nedávno jsem uvedla deníček s názvem A všechno bude jinak. Kdo ho četl, tak je zasvěcený, kdo nečetl, tak pro souvislosti je lepší si ho přečíst. Ale jen pro nastínění, že jsem těhotná jsem zjistila, po skoro dvou letech snažení/nesnažení, ale zrovna jsem byla čerstvě v novém zaměstnání. Tak co teď?

Naše miminko v 11tém týdnu :-)

Byl to skutečně šok, když na mě 31. 8. ty // vykoukly. Jak je to možné? Zrovna teď, když jsem v novém zaměstnání? Po skoro dvou letech, kdy jsme se snažili, pak přežili krizi, a pak se snažit přestali a smířili se s umělým oplodněním, někdy výhledově do dvou, tří let, protože jsem právě byla měsíc v novém zaměstnání, a to přímo mém vysněném zaměstnání. Výborná pozice, výborný plat, výborná budoucnost a stabilita. Tak co si víc od zaměstnání přát. V ten okamžik to byla snůška emocí, štěstí, smutek, naštvání, radost. To všechno se ve mně mísilo jak v mixéru:-) Samozřejmě, že pocit štěstí vyhrál nad vším, je to přece náš zázrak po tom všem. Jakmile jsem měla potvrzené těhotenství od lékaře, tak jsem začala bojovat s pocitem, co dál v zaměstnání. Jsem ve zkušební době a oni mě vyhodí, když jim to řeknu. A co když mě nevyhodí? No nebudou přece tak hloupí a nenechají si mě tam do mateřské. Na druhou stranu jsou zatím maximálně spokojení a výsledky jsou dle očekávání, všechno se mi v hlavě točilo.

Hodně z vás mi tu na základě prvního deníčku radilo nic neříkat a říci to až po zkušební době, ať nejsem hloupá, že dneska už se morálka a čest nenosí a mám myslet na sebe. Jenže mně se to nějak příčilo, začala jsem sama sebe přesvědčovat, že když půjdu s pravdou ven, tak se uleví všem a hlavně mě a už to nechám osudu. Tak bych šla při nejhorším marodit do rodičáku, napadalo mě to asi jako jediné řešení. Čas plynul a v zaměstnání šlo všechno v poklidu. Nikdo netušil, že bych vůbec mohla být těhotná a to trpím nevolnostmi. Ale všechno se mi dařilo dobře maskovat.

Když se blížil termín mého prvotrimestrálního screeningu, tak jsem si říkala, že to řeknu mojí kolegyni, je to skvělá ženská, která je sama už babičkou a přišlo mi, že jí můžu na 100 % důvěřovat. Navíc to bylo už skoro v půlce října a zkušební doba mi končila na konci října. Měla ohromnou radost a moc mi to přála, že se mám vykašlat na myšlenky, že by mě propustili, že by nikoho schopného ani tak rychle nesehnali, než mi ta zkušebka skončí, protože je to už za chvíli a že jsou se mnou spokojeni, a když budu moci chodit do práce, tak to bude v pohodě. Nikomu nic neřekla a já jsem s ní diskutovala, zda to šéfce říci hned, jak budu po tom screeningu. Tak mi říkala, že by to bylo vhodné a fér. Taky mi to tak připadalo.

Screening byl úžasný. Ta naše tečka, která to byla na začátku, se proměnila v človíčka, do kterého jsem zamilovala jako do ničeho na světě. Manžel by se mnou a bylo vidět jak je pyšný a dojatý :-) Tak a teď už to teda řícti v práci šéfce. Vždy, když už jsem k tomu měla příležitost a měla jsem to na jazyku, tak musela hned běžet, měla moc práce. Na screeningu jsem byla 17. 10. a minulý pátek 19. 10. kdy k nám šéfka přilítla rychle do kanceláře, a pak že musí letět, jsem zvolala, že s ní musím skutečně důležitě mluvit a ona, že jindy a do toho se vložila moje kolegyně a povídá, že je to fakt akutní, a pak se na mě koukla a ať to hnedka řeknu :-)

Tak sice jsem si to představovala, že budeme jen my dvě u ní v kanceláři, ale když měla tak naspěch, tak jsem to ze sebe chrlila jak vodu na mlýn a bylo to venku :-D Šéfka zkoprněla a začala se smát, nevím jestli ze zoufalství, ale každopádně to přijala na první reakci dobře. Ptala se, zda můžu chodit do práce a kdy je termín a jestli to zvládnu pracovat. Pak, že to ještě probereme, že nemá čas a že teda je překvapená, ale nějak to zvládneme. Měla jsem z toho radost. Ulevilo se mi neskutečně a měla jsem z toho celkem dobrý pocit.

Jak je to nyní? Zbývá mi pár dní do konce zkušebky a já zatím pořád na plno pracuji a šéfka mi úkoluje, že to na nějaké ukončení pracovního poměru nevypadá:-) A skutečně, dneska mi to potvrdila. Měli jsme spolu promluvu co dál a jsem velice mile překvapena a potěšena. Řekla mi, že má na mě velmi kladné hodnocení, že jsem se výborně zapracovala a je se mnou moc spokojená a že mě asi zastřelí, protože se mnou počítala na nějaké projekty a kariérně by mě povýšila. Rozhodně nebude ukončovat pracovní poměr a budu tam do mateřské. Smlouvu mám na dobu určitou na rok a ta uplyne uplynout a už přemýšlela, že nechce přetrhat vazby. Kdy prý bych se chtěla asi tak vrátit, nebo zda by snad manžel šel na rodičák? To jsem na rovinu řekla, že nejde, protože má vyšší příjem a on bude ten pan živitel.

Ale už špekulovala nad nějakým home officem v budoucnu apod. Je to všechno ve hvězdách, ale moc mě potěšilo, že mě tím nijak nezavrhla a naopak mě tam chce i do budoucna, jakmile by byla příležitost. A jsem na sebe moc a moc hrdá, že ve mě vyhrála ta morálka a čest a řekla jsem to ještě ve zkušebce, ať by se dělo cokoliv. Víte, ono je sice hezké myslet sobecky, ale choďte pak do práce, kde si na vás každý ukazuje prstem a jsou na vás naštvaní. Takhle mám svědomí čisté a ještě se mi potvrdilo, že na světě pořád existují i lidští zaměstnavatelé :-D A že mám báječnou šéfovou :-)

Hodnotilo 22 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
medvidek  30.10.12 12:58

Ahoj, gratuluji Ti. Gratuluji jak k těhotenství tak ke skvělé šéfové :palec:.

 
janicka23
Závislačka 2560 příspěvků 30.10.12 13:03
:potlesk: :palec:
 
Anonymní  30.10.12 13:21

Také gratuluji k těhotenství a k super šéfové. :potlesk: :palec:
Moje to vzala dost mizerně, v podstatě mi bylo řečeno, že jsem na ni udělala podraz (nejsem ve zkušební době)…a po skončení RD vím, že se nebudu mít kam vrátit :nevim: Važ si toho, jakou suprovou šéfovou máš :D

 
JuliKo
Kecalka 454 příspěvků 30.10.12 13:34

Tak to tiše závidím. Jsem na tom stejně jako ty, ale o měsíc dřív. Těhu jsem zjistila těsně po ukončení zkušebky a moje šéfová to vůbec nepobrala. Nekomunikuje se mnou, vzala mi skoro všechny projekty s ničím mě neobeznámí a tak jsem tu jak v Jiříkově vidění. Buď ráda za takovou šéfovou jakou máš! Jinak moc moc gratuluji :mrgreen:

 
iveta.zenda
Povídálka 45 příspěvků 30.10.12 13:50

AHOJ, GRATULUJI K TAKOVÉ ŠÉFCE A UŽÍVEJ SI TĚHULKOVÁNÍ MAMINO, AT JSTE ZDRAVÍ A NESTRESUJ SE! :hug: :mavam: :mavam:

 
soninečka
Stálice 53 příspěvků 30.10.12 13:50

I já gratuluju, jak k miminku, tak k šéfové. Já takové štěstí neměla. Moje vedoucí byla fajn, jenže… Po té co jsem ujistila, že jsem těhotná, jsem hned nastoupila na neschopenku. Za pár týdnů jsme o miminko přišli a já taky o práci na filiálce, kterou jsem milovala. Když jsem ji se slzama v očích prosila, aby mě neposílala jinam- mi jen odsekla, že už má někoho jinýho a nehodlá to měnit. Sice ji jako vedoucí uznávám, ale jako člověka? Říkám si že na každýho jednou dojde

 
martina.se
Hvězda diskuse 54509 příspěvků 30.10.12 13:52

Tédy, máš super šéfovou, pokud jedná takhle, tak smekám.. Tobě jen to nej, ať se daří i nadále :palec: :kytka:

 
Dlabalka  30.10.12 14:12

Gratuluji k těhotenství i k dobré práci. :kytka:

Můj názor je obecně takový - že těhotenství se oznamuje po 12.týdnu nejdříve. Mám to tak sama za sebe, že do té doby do toho nic nikomu není. Aplikovala bych to tak i v práci, pokud by to vyšlo na zkušební dobu. Právě z důvodu možného potratu, vysvětlovat to jiným než nejbližším lidem je nepříjemné.

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 30.10.12 14:15

Gratuluji a závidím, já jsem takové štěstí neměla a po mateřské mě nejspíš poprvé v mém životě čeká pracák. Ale nějak se to doufám zvládne :pankac:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8711 příspěvků 30.10.12 14:16

@Luminex Já bych to asi taky řekla, jsem v tomhle stejná. Myslím, že jsi tam navíc teď dobře „zapsaná“ a kdyby Ti třeba na rodičovské hrabalo a chtěla jsi pracovat z domova na částečný úvazek, máš tam vždy otevřené dveře. Jen bacha na tu smlouvu na dobu určitou, moje kamarádka takto bohužel ze dne na den přišla o peníze, protože musela z vážných zdravotních důvodů jít na rizikové těhotenství a jelikož v tu dobu jí skončila platnost smlouvy, nedostala po celé těhotenství ani korunu nemocenské. Teď jí konečně naběhla mateřská, ale bylo to krušný. A ona by přitom chtěla pracovat, ale měla fakt přísný zákaz…snažili jsme se všichni najít nějakou kličku v zákoně, ale bohužel, prostě neexistuje.

 
ZuzulikB
Závislačka 3161 příspěvků 2 inzeráty 30.10.12 14:48

Super. :) to tak rychle utíká, fakt už je to 11.tt? nádhera :)

 
Caty  30.10.12 14:51

No vidiš, všechno má řešení a je dobře, že jsi to řekla. Sice někdo tvrdí, že se dnes už morálka a upřímnost nenosí, ale já myslím, že ano a je to základ mezi slušnými lidmi. Moc gratuluji k miminku a k fajn práci i šéfce. Můžeš se těšit na Vaši budoucnost, která už teď vypadá moc slibně. :hug:

 
Lucinatko
Závislačka 4750 příspěvků 30.10.12 15:51

Tak snad to šéfové vydrží, aby jste si rozuměly. V dnešní době je to opravdu výhra mít nad sebou někoho, za kým nemusíš mít strach přijít a řešit cokoliv. Jsem rada, že ti to dobre dopadlo.

 
Lucienkaaa
Závislačka 3154 příspěvků 30.10.12 16:41

Tak to moc gratuluju, šéfová je formát :potlesk: Já jsem se svojí vedoucí svěřila s našimi plány ohledně IVF (s podobnou vizí jako ty a v rámci čestnosti) a bylo mi řečeno, že jestli otěhotním, tak jsem pro organizaci neperspektivní zaměstnanec a smlouvu mi neprodlouží :pocitac: Nemusím určitě říkat, že už bych takovou blbost nikdy neudělala :roll: Máš štěstí :kytka:

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 30.10.12 16:53

Gratuluji :kytka:, myslím že je to dobrý začátek vaší vzájemné důvěry.
Kéž by takových lidí, zaměstnavatelů bylo víc.

 
janees
Kecalka 437 příspěvků 30.10.12 17:08

Já mám podobnou zkušenost. V lednu jsem měla nastoupit na nové vysněné pracoviště (v rámci jedné firmy) a v prosinci jsem otěhotněla 8o ale já teda neutajim ani prd, takže nový šéf to na mě poznal hned první den, co jsem si dělala test - už jsem se chodila zapracovávat :lol: a v pohodě, i tak jsem v lednu nastoupila a byla tam až do května. :mavam:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 30.10.12 18:57

Negratuluji Ti ani k super práci ani k super šéfové.

Gratuluji Ti k tomu, žes k věci dokázala přistoupit čelem, podle svého svědomí a nenechala ses přesvědčit bláboly o tom, jak „do 12. týdne do toho nikomu nic není“.

Zachovala ses jako čestný člověk a můžeš být na sebe hrdá. :potlesk:

Příspěvek upraven 30.10.12 v 18:57

 
Petra2829
Echt Kelišová 7889 příspěvků 30.10.12 19:20

No já byla na Dohodu a víš co se stalo? Okamžitě mně propustil a smlouva nebude. Kdybych mlčela smlouva mohla být A to jsem na dohodu pracovala přes rok.Tak že za mně..Příště bych držela pusu. :mavam:

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 30.10.12 20:45

Děkuji Vám. :kytka: Já mam ze sebe prostě dobrý pocit. Otázkou je, jak bych to brala, kdyby postoj šéfky byl opačný, ale naštěstí to dopadlo dobře a já pracuji nadále o sto šest dokud můžu :D Je mi líto Vás co jste zažili tu opačnou zkušenost. Bohužel mám dojem, že těhule a vůbec ženy po mateřských apod. jsou pak takovým trnem v oku pro zaměstnavatele, je to hrůza :zed: Jakoby jsme snad nemohli být nadále stejně dobré a kvalifikované :roll:
Dlabalko, já když jsem to oznamovala tak jsem byla v 11týdnu a měla jsem pro prvotrimestrálním screeningu (dopadl dobře), takže už jsem napevno věřila, že to říct můžu v klidu a ještě se mi to navíc vešlo do té zkušebky ;) Tak to mi taky hrálo do karet. @Petra2829 je to hrozné, jak říkam, je mi líto, že jsou zaměstnavatelé, kteří to pak neradi akceptují, držím pěsti, aby byl v budoucnu daleko férovější zaměstnavatel :andel:

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 30.10.12 20:50

@MartinaIrena smlouva mi naštěstí vyprší v době kdy už budu na mateřské. TP mám 7.5. a smlouva končí až 31.7. :D Takže to co se stalo tvé kamarádce by se mě týkat nemělo.

 
Espe
Závislačka 3261 příspěvků 30.10.12 21:07

Gratuluju k miminku, praci i sefove. Moznost home office nebo castecneho uvazku chytni za pacesy, to se jen tak nenabizi. Ja mam sice home office, ale plny uvazek, nastoupila jsem, kdyz synovi byl rok a pul a bylo to brzo, vnitrne toho nekdy dost lituju. Kdyby to bylo na castecny, bylo by to super. Takze urcite nezavrhuj nastoupit i driv za predem danych podminek (par hodin tydne) Ono to ma neco do sebe, trosku si od materstvi odpocinout, vic si to pak clovek uzije. Ale zalezi na kazdem samozrejme.

 
Dashaa  30.10.12 21:15

Tak já teda zatím těhotná nejsem, ale byla jsem na IVF, taky mi přišlo férové to v práci říct šéfové, protože kdyby to vyšlo, musela bych na nemocenskou. Ta mi nabídla ať si vezmu hned od začátku IVF dovolenou nebo nemocenskou, přece jen mám v práci trochu stres. Bohužel to neklaplo, ale podporu od nadřízených mám stále, kdykoliv mě omluví ohledně návštěvy caru, jsou opravdu vstřícní. U nás je to ve firmě dokonce tak, že v době mateřské pokud chce žena pracovat tak může, třeba i na půl úvazku a jako benefit firma dává pracujícím maminkám na mateřské 5 tisíc k výplatě navíc a pracovní dobu jak jim to vyhovuje, jen musí mít odpracované hodiny za měsíc.

 
Espe
Závislačka 3261 příspěvků 30.10.12 21:31

Dashaa, to je prace snu:) a to je v Cechach?:)

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 30.10.12 21:32

Dashoo, tak to je ale super. Dobrý zaměstnavatel ;) A přeji ti moc, aby IVF klaplo a dočkala jsi se brzy miminka :srdce:

 
Dashaa  30.10.12 21:59

Espe jo, práce je to v Čechách, respektive na Severní Moravě :-)
Lumeinex, díky, já jsem optimista, takže věřím, že tento pokus v prosinci, nebo lednu vyjde. Tobě přeju pohodové těhu a užívej své vysněné práce :-)

 
mmuerka
Závislačka 4431 příspěvků 30.10.12 22:32

Já to měla podobné, už jsem ti to psala k minulému deníčku, ale já to měla tak, že mi končila smlouva na dobu určitou a měla následovat smlouva na neurčito. Moc jsem s tím, že mi ji dají, nepočítala. Ale taky bych neměla čisté svědomí, kdybych to neřekla a taky jsem musela myslet na svoje zdraví, protože jsem tím, že jsem otěhotněla, potřebovala jisté úlevy :nevim: Nakonec mi mistr dal smlouvu na dobu neurčitou a to dokonce v době, kdy už jsem byla nějakou dobu na neschopence :)
no, bohužel to teď vypadá, že se stejně nebudu mít kam vrátit, protože zřejmě naše firma krachne :(

 
Kelsey
Hvězda diskuse 41848 příspěvků 30.10.12 22:39

Máš bezvadnou šéfku :palec: :potlesk:, gratuluji k těhotenství, užívej si ho a ať se daří dál :kytka: :hug:

 
brisco
Závislačka 2879 příspěvků 30.10.12 23:08

Super, mo Ti to přeju :kytka:

 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 31.10.12 08:01

Takové šéfové se dneska už nevidí :) přeju pěkný těhulkování

 
sweetpretty
Ukecaná baba ;) 2148 příspěvků 31.10.12 08:33
:potlesk: :palec: :palec:
 
bjetuschka
Závislačka 4170 příspěvků 31.10.12 13:05

Paráda!! :palec:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 31.10.12 15:44

Gratuluji k tehotenstvi a ke skvele sefove :hug: :kytka:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8711 příspěvků 01.11.12 12:52

Souhlasím

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama