Jak Daneček na svět přišel

Porod

Synáčka očekávala rodina už skoro 10 dní.

Ne že bych snad přenášela (malej se narodil 39+3tt),ale na kontrole mi doktorka říkala, že to vypadá až moc dobře, cesty skoro připravené, plodové vaky napjaté… Tak jsme byli taky napjatý a zkoušeli přemlouvat a vyvolávat. Ze svý zkušenosti můžu říci, že NIC nefunguje. Až do neděle 7.3 to na nic nevypadalo, žádné poslíčky, odchod hlenové zátky, nic. Jen slabé, jakoby menstr. bolesti. Večer nám taťka prdnul na břicho, že ho prý vypudí. Oba jsme se tomu smáli, ještě jsem měla jít v pondělí na kontrolu tlaku, už jsme s ničím nepočítali:-)

Ve 2:08 mě probral pocit chtění na WC, otočila jsem se na bok a rup - začala téct voda. Tak jsem zatřásla Pájou, že jako jedeme. Prý:„fakt?“ Letěla jsem na záchod, za mnou loužičky, když jsem vylezla, tatík byl oblečený a připravený s taškou u nohou:-) Zvládal to na jedničku, ještě se mě ptal, jestli mě něco bolí:-) V půl třetí jsme dorazili do porodky. Natočili mi monitor, doktor udělal prohlídku (otevřená na 2 cm), sestra dala klystýr a poslala mě rozloučit se s tátou, že až se bude něco dít, tak budu volat. A šla jsem do hekárny.

Asi po hodině mi začali slabé kontrakce, tak jsem si je začala v klídku prodýchávat a říkala si, že to není tak hrozné. V sedm už to taková lebeda nebyla, prohlídka doktora a verdikt - 3 cm (prohmatal mě tak drsně, že jsem skučela bolestí). To už jsme si začala přát hodně rychlý porod. V devět mi točili další monitor a to už jsem myslela, že to v lehu nepřežiju (žádné ulehčení totiž nepomáhalo - ve sprše se mi tak motala hlava, že jsem sebou málem švihla a na míči jsem se skoro neudržela, jediný snesitelný bylo stát, držet se pelestě postele a prostě to vydržet). To už jsem měla kontrakce po 4 min. Pak sestra řekla, že to podle mého vzdychání vypadá nadějně a že mám zavolat taťku. Přijel za 3/4 hodiny a já si říkala, že to přeci nemůžu vydržet. Všechny bolesti mi šli do břicha. Asi fakt moc nevydržím. Nakonec jsem si řekla o epidurál. Sice na mě koukali divně, každopádně po 10 min., co Pája dorazil přišel anesteziolog. Byla jsem otevřená na 5 cm a málem nevydržela sedět aby mi ho mohl píchnout. A najednou klid. Pohoda. Slabé tlaky do zadku.

Ležela jsem s monitorem na břichu, Pája mě držel za ruce a bylo mi blaze. Jediný negativný jev epidurálu byla neskutečná třesavka a infuze, kterou mi dávali vodu. Bohužel, kontrakce se mi zpomalili (předtím 3 min) a tak mi museli píchnout oxitocin (to bylo v 11 hodin). Pak už to docela frčelo. Kontrakce každé 2 minuty, tlak na konečník takový, že jsem myslela, že mi rupne zadek, na konci už jsme zase stála u pelesti a hrála si na pejska. Asi v půl jedný vydal doktor verdikt - 9 cm, můžeme na sál. Vylezla jsem na křeslo, PA mi přikurtovala nohy a doktor: až přijde kontrakce, můžete tlačit. Ha, tlačila jsem a tlačila a nic. Pak mi přestalo hučet v uších a slyším že mám tlačit dopředu, ne do zadu. No a pak se to rozjelo. Pája mi chudák držel hlavu, PA mi hupla na bříško, dvě kontrakce nic, pak přišla další, doktor mě opíchnul, nastřihl, pak pocit, že se roztrhnu a…jsem máma.

Tíha ze mě rázem spadla, slyším jak prcek řve a sestru jak říká, je to blonďák po tátovi! Pak mi to slizký, krvavý nic dali do náruče. Byl nádhernej. Taťka ho pak šel se sestrou změřit a zvážit, a přinesli mi ho k prsu. Sice se nepřisál, ale byl to nádherný pocit. Pavel pak řekl, že se sice celou dobu udatně držel na nohou, ale když mu ho dali poprvé do náruče, rozbrečel se jak malej. No, zkráceně, broučka odnesli zahřít do inkubátoru, Pája to šel rozdýchat na chodbu a my čekali na placentu. Půl hodiny. Nakonec to vypadalo, že mě budou muset uspat, ale pak přišla kontrakce a byla venku. No, šití nic moc, ale hodný pan doktor mě znovu opíchl, takže se to dalo v poho vydržet. Jo, kdo to se mnou řešil v minulé kolonce, nakonec mě fakticky rodil „můj“ doktor černoch, pan Mudr. Claudi Lewette, který byl naprosto úžasný a já jsem moc vděčná, že to nakonec byl on.

Porod sice nic moc, od odtoku plodovky 11 hodin, ale lidičky, stojí to za to! Až budu mít zase chvilku čas, písnu ještě o pobytu na šestinedělí.

Hodnotilo 5 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
irinek  24.03.10 07:10

Jejka tak nějak jsem to měla i já. Jen to byl vyvolávaný porod. Přeji hodně štěstíčka a blahopřeji k miminku. Mě to čeká teď po druhé v létě. Tak se už začínám trochu bát, protože člověk ví do čeho jde, ale především hrozně těšit na mimi.

 
mado
Závislačka 3758 příspěvků 24.03.10 09:11

Mě jenom udivuje, že dneska ještě někde vyženou manžela od porodu a může ho zavolat až na konec a ty přikurtované nohy…jinak určitě blahopřeju k chlapečkovi. M

 
myšánek
Závislačka 3085 příspěvků 24.03.10 10:28

Přidávám se ke gratulacím :palec: Zase mi málem ukápla slza :lol:
Ale co mě celkem vyděsilo, jsou ty přikurtované nohy, jak už psala mado.

 
JaninkaH.
Nováček 4 příspěvky 24.03.10 10:37

No, ne že by ho vyhnaly, ale ono se ještě ze začátku nic moc nedělo, tak aby se prá zatím na to vyspal (ha, prý nezamhouřil doma oči). Ty přivázaný kolena mě taky překvalipi, ale PA mi řekla, že to dělají prvorodičkám prý normálně, aby se když tak neublížilo miminku…

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21948 příspěvků 2 inzeráty 24.03.10 14:25

Moc hezky a vtipně napsaný :D

 
marjanka1
Stálice 95 příspěvků 24.03.10 17:29

Moc Blahopreji!
Ovsem prikurtovane nohy, hopsani po brise, strihani, a mereni , vazeni miminka pred prvnim kojenim a alespon hodinovym neomezenym kontaktem s maminkou (mozna proto placenta tak trvala), to uz tak hezke neni. Holky, piste porodni plany, dozadujte se prirozenejsiho pristupu, nenechte se odbyt tim „my to takhle delame“. Protoze kdyby „to zacali delat jinak“, meli by min komplikaci a vic spokojenych maminek, a mene siti( neni duvod prvorodicku strihat, spravnym vedenim porodu nemusi ani dojit k natrzeni)!!!!!

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Další nová snažilka


Reklama