Jak jsem vzala osud do vlastních rukou

Snažení

Příběh o neplodnosti zvané PCO, jak jsem si to vyřešila po svém a jak jsem v těch všech špatných zprávách hledala naději.

Můj příběh, který ovlivnil naše snažení, začal už v mých 14 letech, kdy jsem ještě o dětech ani neuvažovala. Po imunologické léčbě alergie se mi rozvinula autoimunní nemoc. Přestávala jsem dobře chodit, viděla jsem rozmazaně, bohužel se to postupně zhoršovalo. Do nemocnice jsem se dostala až po dvou měsících, kdy už příznaky nešlo skrývat.

Z nějakého záhadného důvodu mi moje nemoc ovlivnila patrně i můj cyklus. Do té doby jsem „to“ dostávala pravidelně téměř jako hodinky. Po onemocnění jsem to 4 měsíce nedostala a pak už pro jistotu menstruace nepřišla vůbec. Začala jsem tedy chodit ke gynekoložce, která řeší tyhle komplikované případy. Dostala jsem Proveru, ale žádné vysvětlení, proč „to“ nefunguje.

Že je moje doktorka trochu zvláštní, mi mělo asi dojít už dávno, vzhledem k tomu, že mi na každé kontrole nutila antikoncepci, i když jsem se dušovala, že s nikým nechodím. Do papírů mi tenkrát napsala: „Antikoncepci odmítá, je věřící.“

Tak jsem fungovala další 4 roky. I já, naprostý outsider, jsem si našla přítele a v mých 19 letech došlo i na naše „poprvé“. Samozřejmě s kondomem. Asi o 2 až 3 týdny později jsem šla na kontrolu na gynekologii, měla jsem to za několik dní dostat. Tam mi doktorka řekla, že to vypadá, že jsem těhotná, že mám opravdu hodně vysokou sliznici a že si mám udělat test.

Tenkrát jsem se naprosto vyděsila, jednak proto, že to bylo pár dní po tom, co jsem se rozešla s přítelem (dověděla jsem se, že bral drogy), ale na druhou stranu jsem věděla, že bych si miminko chtěla nechat. Udělala jsem si test. Byl negativní.

Oddychla jsem si a zároveň mi bylo líto, že ten malý zázrak nebudu držet v rukou. Sžila jsem se s představou, že tenkrát u doktorky to musel být asi omyl. Ale i tak ve mně hlodá - co když to tehdy omyl nebyl…?

O rok později jsem si po úvaze, že kolem mě normální muži nejsou, leda tak grázlové a sociopati, dala inzerát na seznamku. Napsal mi milý kluk, který mi jako jediný upřímně napsal, kdo je, co dělá a co chce od života. Bydlel ode mě asi 400 km. Psali jsme si asi 3 dny. Pamatuji si, že bylo úterý a on mi napsal, že by se v pátek stavil. Cože? Tento pátek? Dělá si srandu?

Chodit jsme spolu začali hned na druhé schůzce, tak trochu i díky mému omylu. Dal mi kytici a nabídl mi políbení na tvář. Já to pochopila trochu jinak a dala mu normální pusu na pusu. A to už byla ruka v rukávě. Zasnoubili jsme se o 6 měsíců později a vzali se asi za 2 roky od naší první schůzky.

Miminko jsme chtěli, ale zároveň jsme se chtěli chvilku sžít a já chtěla dostudovat školu. Teď zpětně si říkám, že to asi ani nebylo nutné, protože dnes podnikám a moje škola (minimálně moje magisterské studium) mi vlastně k ničemu není. A když nemám menstruaci jako normální člověk, asi bych se ani nějakého nechtěného otěhotnění nemusela obávat.

Antikoncepci jsem brala od 20 let kupodivu kvůli akné. Brala jsem ji 6 let. S manželem jsme se dohodli, že se začneme snažit na jaře 2016. Nicméně v říjnu 2015 mi došla antikoncepce a kontrola u doktora měla být až 14 dní po dobrání platíčka, tak jsme to už neřešili a začali se snažit hned.

Naivně jsem si myslela, že hned otěhotním. Haha. Testů, co jsem si udělala a hledala pod světlem žárovky aspoň ducha, asi ani nespočítám. Pořád nevěřím, že existuje něco jako dvě čárky na testu. Popravdě i v době, kdy jsem brala antikoncepci, jsem si pořád říkala, že může selhat, vždyť jsem tak nepořádná a neberu to včas. Když mi bylo víc jak 2 dny špatně, hned jsem dělala testy.

Podzim ještě probíhal v poklidné atmosféře. Čekali jsme, jestli se cyklus sám rozjede. Tušila jsem, že to asi nebude jen tak, tak jsem pila kontryhel, v prosinci jsem už pila i zázvor, až se mi pusa křivila, protože prý vyvolá menstruaci. Nevyvolal. Občas mě pobolelo v břiše jako před menstruací a tím to haslo.

Začala jsem měřit bazální teplotu, která vypadala doslova jako na houpačce - jeden den tak, druhý den onak, žádný systém v tom nebyl. Den před Vánoci jsem šla na první vyvolávačku. Zhruba 60. den cyklu. Dali jsme mému tělu další pokus na další menstruaci, tentokrát jsme čekali „jen“ 48 dní. Pak jsem vyfasovala Proveru.

Zeptala jsem se gynekoložky, proč se to tak děje. Řekla, že nad tím nemám hloubat. Zmínila jsem se, že mi ve velkém padají vlasy a moje prsa jsou stejně chlupatá jako manžela, na což odpověděla: „Jo, ty hormony jsou blbý.“

Zeptala jsem se tedy přímo, jestli takhle (bez menstruace) můžu mít děti. Prý v tom nevidí problém. Čekala jsem, že mě alespoň pošle na hormonální profil, když to vůbec nedostávám. Ale dnes už vím, že by mě nechala se trápit rok stejně jako ostatní ženy, které ovšem cyklus alespoň mají a pak by teprve ten hormonální profil udělala. Provera mi sice vrátí menstruaci, ale bude jen umělá a příčinu to nevyřeší.

V té době se mi hodně zlepšila autoimunní nemoc, o které jsem psala na začátku, dostala jsem se do remise (tzn. bez příznaků). V tak dobrém stavu jsem nebyla minimálně 10 let. Vzhledem k tomu, že při zhoršení té nemoci je porod dost náročný a za rok být v tomhle dobrém stavu nemusím, jsem se rozhodla vzít to do vlastních rukou a uklidnit své nervy.

Zaplatila jsem si hormonální profil jako samoplátce + hodnotu AMH. Věděla jsem, že ty hodnoty nebudou asi ideální, a když jsem viděla poprvé ten papír, tak mi bylo hned jasné, že jde o PCO, o kterém jsem už četla. AMH jsem měla nad normou a LH bylo dokonce 3× vyšší než FSH (obvykle mají ženy s PCO spíše 2× vyšší LH než FSH).

Druhý den jsem se objednala do CARu, kde se mě sice ptali, kdo mě posílá, ale když jsem jim řekla hodnoty svého profilu, objednali mě dokonce hned za týden. Paní doktorka v Gyncentru byla moc hodná, vše mi vysvětlila, ukázala a to mě hodně uklidnilo.

Jeden vaječník jsem měla typicky polycystický  – tzv. perlový náhrdelník, ale druhý vypadal v pořádku a měl dokonce dominantní folikul 14 mm. Byla jsem tedy objednána na druhou kontrolu za 2 dny, ale bohužel folikul se ani nehnul. Na další měsíc jsem tudíž dostala Clostilbegyt, na který jsem zareagovala hezky. Vyrostly 2 folikuly 17 a 22 mm.

Nejhorší na celé akci byl nařízený styk, protože pro mého chlapa je vědomí, že jsem dostala Pregnyl a tudíž „musí“ asi rovno představě Petty a Selmy ze Simpsonů. :-D Stálo mě to opravdu hodně přesvědčování a trochu jsem nad ním ztrácela trpělivost, protože „já“ do sebe cpu léky, které způsobují nepříjemné návaly horka, „já“ si nechám píchat injekce do břicha a on prostě nemá chuť. :-D Už jsem myslela, že celou akci ani nezvládneme a ztroskotá to na téhle hlouposti. Takže rada pro ty, co Pregnyl čeká – nikdy neříkejte chlapovi, že musí. :-)

Další měsíc šel manžel na operaci, tudíž akce s Clostilem se zatím odložila na další měsíc. Rozhodla jsem se v mezičase prověřit, zda mám alespoň průchodné vejcovody, aby ten Clostil nebyl zbytečný. Podstoupila jsem tzv. HyCoSy. To se naplní děložní dutina kontrastní látkou a přes ultrazvuk se sleduje, zda prošla vejcovody.

Byla jsem stresem tak stažená, že mi museli chytit čípek americkými kleštěmi. To bylo velmi bolestivé. Naplnění kontrastní látkou bolelo také, což prý svědčí o neprůchodném vejcovodu, což se bohužel potvrdilo. Vyfasovala jsem tedy žádanku na laparoskopii, kde se to pokusí zprůchodnit a taky budou dělat skarifikaci vaječníků, což prý hodně ženám, které mají PCO, ale jsou zároveň mladé a štíhlé (což naštěstí splňuji) k otěhotnění pomůže.

Moje PCO mě hodně naučily. Mnohem lépe chápu ženy, které jsou neplodné. Přiznám se, že do té doby mi vůbec nedocházelo, jak těžké to může být. A taky jsem pochopila, že lékař není bůh. Že občas zdravotní problém neřeší, protože je to prostě jednodušší. Že někdy musím vzít věci do vlastních rukou a možná změnit lékaře.

Já se k tomu kroku odhodlávám stále, ke své obvodní gynekoložce jsem stále hlášená. Ale vím, že musím, protože až se doví, že jsem šla na hormonální profil bez jejího vědomí, tak mi asi utrhne hlavu. :-)

Po psychické stránce mi asi nejvíc pomáhala moje víra. Asi před dvěma měsíci jsem měla sen, kdy jsem viděla nás s manželem, jak jdeme po louce, a před námi hopká dítě. Když jsem se na něj pozorně podívala, byl to kluk, měl asi tak 3 až 4 roky, tmavě hnědé vlasy a zelené oči. Možná by někdo mohl říct, že si to prostě tak moc přeji, že se mi o tom i zdá, ale všichni o mě vědí, že jsem vždycky chtěla holku.

Mojí nejlepší kamarádce se zdál také sen. Kupodivu se nám to zdálo i ve stejném týdnu. Vyprávěla mi, že hrála s naším synem venku za naším domem (a nezapomněla mi podotknout, nezlob se, ale nemůžu ti lhát, bude to kluk) a já jsem na ně volala z balkonu, že je hotový koláč.

Odvětila jsem: „Jo, já vím, že to bude kluk.“ Vykulila na mě oči.

Pokračovala jsem: „A měl tmavě hnědé vlasy a zelené oči, že?“

Tomu se kamarádka divila ještě víc, protože takhle vypadal i v jejím snu.

Pak jsem měla ještě jeden sen, kdy jsem měla nahého novorozeného syna položeného na prsou (patrně to byl moment po porodu) a najednou jsem cítila obrovskou záplavu lásky, jakou jsem nikdy necítila ani k žádnému muži.

Bylo to něco, co jsem nikdy nezažila, ale byla to nejintenzivnější emoce v mém životě. Bohužel ten pocit trval asi jen 3 vteřiny, než jsem se probudila, ale tyto okamžiky a sny drží stále moji víru, že se nad námi Tamten nahoře jednou slituje a že ten sen byl opravdu vizí budoucna… Nemít tuto naději, asi bych se brzy zbláznila.

Proto přeji všem snažilkám nejen ty vytoužené dvě čárky na testu, ale také najít tu naději, která nás bude držet nad vodou, že to jednou vyjde.

Hodnotilo 33 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
sinapis.alba
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 02.06.16 05:44

Tomu říkám pečlivá dušička, nejdřív si prověří budoucí rodiče a pro jistotu i u kamarádky :D držím palce, ať ten zelenooký klučina přijde brzo a třeba si k sobě zavolá i sourozence :kytka:

 
Mexie
Závislačka 2878 příspěvků 02.06.16 07:30

@sinapis.alba juuu to jsi napsala moc hezky s tou dušičkou :) Souhlasím.
Autorko držím pěsti, jednou se to povede :hug:
Taky jsem měla sny o chlapečkovi a teď čekáme Filípka :srdce:

 
sinapis.alba
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 02.06.16 07:55

@Mexie mně se loni v létě zdálo, že se nám narodila 4. holka a budeme jí mít zanedlouho :lol:

 
Mexie
Závislačka 2878 příspěvků 02.06.16 07:57

@sinapis.alba juuu to je super :mrgreen: taky si tě byla omrknout jo :palec: :andel:

 
quinty
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 7 inzerátů 02.06.16 08:24

Krásný, doufam ze si brzy prectu denicek o tom jak to vyšlo :) :srdce:

 
ajvl
Kecalka 466 příspěvků 02.06.16 08:32

Jéé, mě se taky zdálo o mých dětech dříve než přišly, je to dojemně krásné, tak držím pěstičky, at to brzy výjde :hug:

 
Bonulinka
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 02.06.16 08:39

Mně se nikdy moc sny nezdály ( nebo si je spíš nepamatuji ). Ale na ten, který se mi zdál loni v lednu, nikdy nezapomenu. Byla jsem na louce plné pampelišek a přiběhl ke mně asi tak 3 letý chlapeček a podává mi kytici pampelišek : " To je pro Tebe, maminko." atd. Za měsíc už jsem držela pozitivní těh. test. A máme chlapečka. Dali jsme mu i symbolicky stejné jméno, jakým jsem ho oslovovalo v tom snu.
Snad se Váš sen také naplní.

 
smurfka
Nadpozemská drbna 26438 příspěvků 1 inzerát 02.06.16 09:58

Nechápu proč u té doktorky ještě jsi a proč se bojíš odejít..ty si nikdy neměnila doktora? Jakéhokoliv?
Už se s ní přece nemusíš vidět. Najdeš si jinou a proště pujdeš hned k jiné, ta si udělá vlastní kartu a staré doktorce to ani nemusíš říkat, že jsi přešla jinam.. :nevim:

 
xjuklickova
Závislačka 4259 příspěvků 1 inzerát 02.06.16 10:16

Preji stesticko at se dilo zadari ;)
Ja MS take nemivam, a mam dve deti bez pomoci vedy. A to jedno dokonce i presne na planovane datum poceti, asi nahoda :mrgreen:

 
whelp
Kecalka 238 příspěvků 02.06.16 10:20

Ahoj! Držím palce! Také mám PCO a nakonec se podařilo přirozeně. :-) předcházela tomu tedy laparoskopie, která u mě nezabrala, clostyl úplně bez reakce, a protože jsem byla nedočkava tak i IVF a 3 transfery. Otěhotněla jsem 2 měsíce po 3tím pokusu, asi tak 50 den cyklu. Takže není nemožné s PCO otěhotnět, ale čekat na tu náhodu, že zrovna ten měsíc vajíčko skutečně uzraje a náhodou se trefíte i se sexem…takže tě naprosto chápu. No zázraky se dějí, u mě to byla asi kombinace horm. léků a psychiky :-) náš zázrak tu vedle mě spinká a má už rok pryč :-) držím palce!

 
Tichošlápek
Závislačka 4958 příspěvků 3 inzeráty 02.06.16 10:34

No sny jsou hezká věc, ale já bych především změnila dr a vzala to hezky od podlahy pozemskou cestou. Jinak manžel naopak vždy po sexu na povel prahnul (rovněž clostik), protože zřejmě touží předávat geny :mrgreen:

 
Pady2
Kelišová 6276 příspěvků 1 inzerát 02.06.16 11:04

Krásný deníček, dokážu se se vžít do Tvých pocitů, moc bych přála všem ženám, kterým se nedaří otěhotnět, aby se na ně štěstí usmálo a zadařilo se. I mně:D :andel: :andel: :andel: :andel:

 
mennii
Nováček 7 příspěvků 6 inzerátů 02.06.16 11:11

Mam take PCO a otehotnela jsem po 3 mesicich cviceni hormonalni jogy a uplne bez leku. Prectete si o ni a pokud se pro cviceni rozhodnete, bezte na seminar k lektorce, ktera ma certifikat od zakladatelky Dinah Rodrigues. Drzim palce!

 
pussy85
Stálice 96 příspěvků 4 inzeráty 02.06.16 11:19

Pekne cteni :) u me to nebyl sen, ale v aute pri pohledu do zrcatka dozadu, jsem si predstavovala, velmi zive, jak vzadu sedi holcicka,Klarka.Ted tam opravdu sedava, je ji 14 mesicu :srdce: drzim pesti!

 
Denina01
Kecalka 300 příspěvků 02.06.16 11:49

Ahoj Huwiku :mavam: že já tě znám z beremka? Už tam si mi přišla jako rozumná a strašně fajnová žena, takže ti držím palečky na nohou i na rukou aby vám to mimčo vyšlo :hug: :hug: určitě už na vás čeká :srdce:

 
huwik
Stálice 87 příspěvků 02.06.16 11:56

@Denina01 ano, to jsem já :-). Díky moc :-)

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 02.06.16 12:35

Držím pěsti, at se brzy zadaří. Jinak já podobný sen měla kdysi taky, i moje sestra, ale pohlaví narozených dětí pak bylo jiné. Tak uvidíš.
PS: Nechápu, proč ještě otálíš s výměnou gynekoložky. Svou lhostejností a pohodlností ti systematicky nečila zdraví, chová se k tobě jak k nesvéprávné, a ty u ní zůstáváš? Proč? Jak už tu padlo, najdi si kvalitního ženského lékaře a ten si od ní papíry vyžádá sám. Tuto lékařku už vůbec nemusíš vidět či jí cokoli vysvětlovat. Tak hodně štěstí :kytka:

 
huwik
Stálice 87 příspěvků 02.06.16 12:39

@pe-terka no, já tam už u obvodní gynekoložky jsem jen oficiálně. Nicméně už chodím do CARu pro léky i na kontroly. Jen otálím s tím posledním krokem - převést tam kartu. Protože tam musím přijít a říct, že odcházím - což je pro mě jako chronického utíkače od konfliktů složité :-).

 
TerezkaM
Kecalka 365 příspěvků 02.06.16 13:08

Mně se zdál sen, že se mi narodil chlapeček. Druhý den nato jsem zjistila, že jsem těhotná :) Teď jsou mu 2 roky :srdce:

 
lagherta
Kecalka 104 příspěvků 02.06.16 13:24

@smurfka naprosty souhlas. Urcite bych sla okamzite k jine doktorce!! tento pristup moc dobre znam a dnes je to super v tom, ze clovek se tam uz vracet nemusi. Prejde jinam a dr si kartu vyzada.

Jinak moc krasne napsano, uplne me to dojalo a moc ti drzim palce!! :hug: A podle me by mel byt prvni krok prave ten, ze zmenis hned dr za nejakou/nejakeho na doporuceno- poptej se tady na emiminu. :kytka:

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 02.06.16 13:40

@huwik Já s konflikty nemám problém. Ale nikdy mě nenapadlo chodit k odbornému lékaři říkat, že už nepřijdu. Prostě jsem šla jinam. :kytka:
Moc a moc přeju, ať už si brzy svého synka pochováte. A jako bonus by mohl zařídit i sourozence. :hug:

 
smurfka
Nadpozemská drbna 26438 příspěvků 1 inzerát 02.06.16 14:10

@huwik nemusís ji rikat nic..proste uz neprijdes a tim to konci..

 
smurfka
Nadpozemská drbna 26438 příspěvků 1 inzerát 02.06.16 14:17

@huwik
ehmm postup
najdes si nového gynekologa. Zavoláš mu a zeptáš se ho zda bere nové pacienty a jestli by tě vzal..řekne ano, pozvě si tě na vstupní prohlídku a udělá si vlastní záznamy. ( případně zavolá tvé dr at mu pošle výpis z karty - karta už se neposílá protože je potřeba ji evidovat 10 let nebo tak nějak, takže se posílají jen výpisy, připadně ani ty ne - většina dr si udělá vlastní kartu podle prohlídky )
Staré gynekoložce nemusíš říkat vůbec nic, ani ji volat že nepřijdeš už ani to že jsi registrovaná u jiného gynekologa. Ani si tam chodit pro svou kartu, do ruky ti ji stejně nedá, vypisi posílají přímo novým doktorům na jejich vyžádání

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 02.06.16 15:13

@huwik Nemusíš nikam chodit a říkat, že odcházíš. Ty musíš jen požádat gynekologa, který se ti bude zdát seriozní a sympatický, jestli by tě přijal do své péče. Pokud to odsouhlasí, kontaktuje bývalou gynekoložku sám, pokud bude potřebovat.

Příspěvek upraven 02.06.16 v 15:15

 
Štrample obecná
Kecalka 173 příspěvků 02.06.16 17:34

Hezký deníček :)
Taky jsem se kdysi potýkala s neplodností a vypadalo to u mě dost beznadějně. Jednoho dne jsem byla strašně unavená a usla po příchodu z práce. Zdál se mi velmi živý sen, ve kterém jsem figurovala já, můj manžel a naše dcera. Do měsíce jsem držela v ruce test se // a teď mám doma 15-měsíční holčičku :) Moc držím palce, aby jste také brzy byli 3! :kytka:

 
Akivasha
Ukecaná baba ;) 2276 příspěvků 2 inzeráty 02.06.16 18:22

Holky mají pravdu, kolikrát já už změnila lékaře (gynekologa dokonce 5×, než jsem byla spokojená) a nikdy jsem to nehlásila ;)

 
Barissima
Závislačka 3169 příspěvků 02.06.16 19:10

Taky jsem měla úplně živý sen o vlastních dětech, dávno před tím, než jsem poznala manžela.. :-) tříletý klučina s blonďatými kudrnatými vlásky a miminko holčička.. :-) blonďatého kudrnáčka už máme doma :mrgreen:, tak uvidíme, jestli se vyplní i ta druhá polovina snu. :-) Přeju ti, ať se ti tvůj zelenooček už brzy choulí v náručí :palec:

 
Emkvetinka
Stálice 61 příspěvků 02.06.16 19:41
:potlesk: :palec:
 
stankaSR
Kecalka 316 příspěvků 02.06.16 20:14

Ja som tiež svojho syna videla najprv vo sne a teraz vyzerá tak ako na foto v profile, presne ako v mojom sne, krásny blonďáčik. Nech si aj k vám nájde čoskoro cestu ten váš chlapček, držím palce :hug:

 
Lenka 80  02.06.16 20:21

@huwik nemusis ji rikat ze odchazis. rekni v caru ze chces u nich zaregistrovat a oni si vyzadaji tvou zdravotni dokumentaci. s gynekolozkou se nemusis uz vubec videt.

 
Karleon
Závislačka 4363 příspěvků 02.06.16 20:24

@Tichošlápek Proč nutně pozemskou cestou, když k nám děti chodí z nebe? :-) Já myslím, že zakladatelka je na dobré cestě a stát se matkou je nevyhnutelné.

 
Anonymní  02.06.16 20:34

Hezký deníček, taky se musím přidat k těm, které měly velmi živý sen o obou dětech, ještě než přišly. Fakt zajímavé. Jinak já tedy žádnou oficiální diagnózu nemám, ale také jsem otěhotněla přirozeně s menstruací 3 krát do roka a četnými cystami na vaječníku.

 
Tichošlápek
Závislačka 4958 příspěvků 3 inzeráty 02.06.16 20:57

@Karleon promiň, ale tuhle viru já nesdílím. Moje dítě ke mne přišlo po léčbě a sexu. Ale pokud je někdo věřící jeho věc. Jen nemám rada taková ultimatni prohlášeni, jako je to tvoje ;)

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 03.06.16 10:06

Drzim vsechny palce, at se co nejdriv dockas vytouzeneho miminka!

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 03.06.16 11:13

Pekny denicek, moc drzim palce, ja mam problemy od r.2006 a v roce 2010 diagnostikovan PCOS az 4 gynekologem- stale soucasnym.Unor 2012 prvni prirozene otehotneni a nasledne samovolny potrat a na vyroci svatby v cervnu 2012 hned, opet // a je to uz skoro 3,5 leta holcicka ;) pred lety jsem brala na srovnani jsem toho brala clostik, utrogestan, duphaston, orgametril atd. spoustu caju a bylinek, vitaminu i mesic v r.2010 v CAR s pregnylem a pak jsem to vzdala, na vse se vyprdla nic nebrala, nehlidala a MS zacala chodit, spravidelnovat se a otehotneni jak jsem psala bylo 1,5 roku na to.Po porodu lepsi, jeden agolutin ale po skoro 2 letech od porodu 2013 opet 3-6 mesicu bez MS klidne a zadny dobry stav, takze vim o cem pises, o to vic drzim palce :hug:

 
mlejnice01
Stálice 87 příspěvků 05.06.16 13:19

Tak to bylo i u nás, ve snu jsem viděla svou dcerku, sice přišla až po třech klukách :lol:,ale je stejný ďábel jako v tom snu. Držím vše co mohu držet ať se ten zelenooký klučík brzy podívá na ten náš svět. :hug:

 
ZeLu
Neúnavná pisatelka 19891 příspěvků 4 inzeráty 06.06.16 07:57

Vydrž jsi na dobre cestě. Pokud se ti zdálo o chlapci a viděla jsi mu do tváře určíte se zadari. Já jednou ve snu rodila holčičku, ale nikdy jsem ji neviděla do tváře a taky jsem pak potratila. Ted jsem tehotna a holčičku jsem viděla ve sve náručí hned od začátku :srdce:
Věři mi ze vím o čem mluvis. Mam pco jsem po 2 ivf a po 4 cyklu s KET. Mam syna 3 roky a dcerka se má narodit v říjnu. :pankac:
Přeji ti hodně štěstí :hug:

Příspěvek upraven 06.06.16 v 07:59

 
Martina 606
Kecalka 167 příspěvků 06.06.16 21:35

Ahoj prijde mi jako kdybych cetla muj pribeh a to doslova.. Nerozumim tomu :D mela jsem take doktorku mi napsala nesmysln pregnyl na pul roku, chodila jsem pak na vyvolavacky. no i pred tim po vyaazeni antik. Jsem mela cyklus 60a vice.. Testu a samozrejme i ovulacnich jsem mela ze bych a nimi mohla podnikat. presla jsem k jinemu dr. Ten me odeslal po roce snazeni na Car.. Tam jsem dojizdela kazdy mesic 2× tydne 100km. peesne jak popisujes clostid…, pregnyl.. Pak tebou popisovane vysetreni vejcovodu.! Mela jsem strasne bolesti delal mi to nezkuseny dr. U nas v nemocbici kde se to uz 30let nedelalo!! Tak masivne jsem krvacela po tom co me cca 30min. Prorazel.., tekutina nikdy Nedostrikla kam mela.. Jeste tyden jsem se citila jak po znasilneni.! A vysledek LPSk, pepresne vysledky, tam mi byla zjistena endometrioza..to jsem uz hodila,, flintu do zita,, a neresila.. Byla sem na dne… Ten mesic 18.3.2015 jsem naposledy pod praskama odmenstruovala a pak uz se mi pocital od tohoto data termin porodu!! Ano, otehotnela jsem jeste ten mesic cca 10dni po zakroku! Operativne mi profoukli vejcovody a ja otehotnela. Ted vedle me spinka 6ti mesicni chlapecek Tobiasek! Nezoufej mi jsme se dockali po 1,5 roce. jo a abych nezapomela PCO jsem mela,,mam,, take :) obou vajecniku.. :) preji brzke // a testiku! :hug:

 
Keltka
Kecalka 438 příspěvků 06.06.16 23:49
Nepsat zkratky proboha

Nepsat zkratky, kdo tomu má rozumět :lol: Každopádně držím palečky, jednou se zadaří a ten syn (nebo dcera), bude. Syn se mohl ve snu zjevit i jako obava (strach z opačného pohlaví). V příspěvku mi vůbec nesedí termíny, začali jste se snažit teprve na jaře 2016? Tak to je ale přece letos, takže jen pár měsíců-tím pádem se ještě nic neděje, i přirozeně se páry snaží rok, dva, někdo více.

 
huwik
Stálice 87 příspěvků 07.06.16 14:36

@Keltka ne, snažíme se už od října. Psala jsem, že mi došla antikoncepce 14 dní před kontrolou, tak jsem se na to vykašlala a další balení jsem po ní už nechtěla.

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 09.06.16 22:49

Přeji aby ten klučík přišel dolů k vám co nejdřív a nenechal na sebe dlouho čekat.
Těším se na další deníček. Hodně štěstí :srdce:

 
modrysnecek
Stálice 86 příspěvků 15.06.16 12:11

Hrozně moc Vám fandíme! Určitě se to podaří. Jsou to krasná znamení. :kytka: :srdce: :*

 
Dana V
Kecalka 371 příspěvků 12.07.16 23:39

Krasne napsáno, moc ti přeji, aby ses svého chlapečka dočkala. Ja jsem take neměla menstruaci, cyklus o 70 dnech nebyl výjimkou, neměla jsem ovulaci, jenže se vlastne ani nikdy nezjistilo proc. Take jsem v CAR podstoupila ten nepříjemný test na průchodnost vaječníku, dokážu si to představit, jeste potom jsem ležela hodinu na lehatku a nemohla vstát, jak me bolelo břicho, ale vše bylo naštěstí v poradku. Zkusili jsme tedy Clostik, ale to čekání na další menstruaci bylo nekonecne. No a světe div se, hned po prvni dávce Clostiku se zadarilo a ted uz tu vedle me leží nas 4 měsíční chlapeček a pomalu začínáme plánovat druhé dite :mrgreen: Takže verim, ze i tobě se to podaří a brzy budeš maminkou, moc ti to přeji :srdce:

Příspěvek upraven 12.07.16 v 23:39

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama