Jarňulky 2005 - Na pomoc levorukému dítěti

Rodičovství

Už jsem se na to nemohla dívat a spáchala jsem nový deníček :). Teda náhodou jsem narazila na tento článek na Chytražena.cz a část dala sem. Pro nás /mě a Liborka/ je poměrně aktuální. Libča se zatím projevuje jako pravý levák, do pravé ruky nevezme nic. Takže k článku...

Učittelské listy - http://www.ucitelske-listy.cz/…listy/Ar.asp?…

Pravorukost nebo levorukost je projevem funkční převahy jedné z horních končetin používaných při různých činnostech. Znamená to, že dítě má jednu ruku obratnější a pohyblivější než druhou.Je to zjevné zejména v pohybech zaměřených na přesnost. Tato vyhraněnost je podmíněná převahou mozkové hemisféry, takže lateralita není záležitostí ruky a výchovy jejích pohybů. Souvisí s vrozeným zakódováním a naprogramováním přednostního používání jednoho z párových orgánů těla. Jednotlivé poloviny těla jsou přitom řízené opačnými mozkovými hemisférami. Ty určují tu pravostrannou, nebo levostrannou dominanci horní a dolní končetiny a smyslového orgánu (např. pravá ruka, pravé oko). Nelze však hovořit o jednoznačné pravostrannosti nebo levostrannosti celého těla. Jsou případy zkřížené laterality, při níž dítě používá nesouhlasnou končetinu a smyslový orgán (např. levou ruku a pravé oko). Lateralita nemusí být zároveň vyhraněná. Dítě často stejně šikovně (nebo nešikovně) využívá obě ruce. Okolo 4. roku života je už obyčejně zřejmé, kterou ruku dítě preferuje v denních činnostech, hrách a grafických aktivitách. Pokud využívá zejména levou ruku, nelze to považovat za chybné. V životních situacích i při kreslení a psaní levoruké dítě dosahuje stejně kvalitních výkonů jako pravoruké, a někdy i výjimečných. Rozhodně není správné ji přecvičovat! Kromě vnější změny by došlo i k takovým změnám v mozku, jejichž následkem by mohly být poruchy psychomotorického i celkového osobnostního vývoje dítěte, a to nehovoříme o změnách kvality jeho života.
Přesto však bychom měli zohlednit určitá specifika:

  • Ve sporných případech, ale až po 4. roce života dítěte, když si nejsme jistí, která ruka je dominantní, nechat situaci posoudit psychologem a poradit se s ním na dalším postupu.
  • Často a pravidelně dítě motivovat k přípravným cvičením a hrám zaměřeným na součinnost v pohybu obou rukou a celého těla.
  • Nezapomínat na to, že pro nácvik správného uchopování jsou pro dítě nejvhodnější trojhranné tužky a pastelky.
  • Dítě podporovat, aby při spontánním kreslení a počátečním psaní používalo ruku, která je u něj dominantní.
  • Umožnit mu kreslit i na větší plochy (např. na role balicího papíru), které umístíme na stolek nebo upevníme na stěnu.
    Dostane-li dostatečně velký prostor, aby kresbou imitovalo např. takové reálné činnosti, jakými jsou např. otáčení mlýnku (mlýnského kola) = kruhové pohyby ruky, houpání miminka = dolní oblouk, koulení míče = kreslení spirály, vlnění vody apod., bude si žádoucím způsobem uvolňovat pohyby ruky.
  • Vést dítě k tomu, aby často prstem nebo tužkou sledovalo cesty, labyrinty a čáry (v různých směrech), protože tímto způsobem se učí slaďovat pohyby ruky se zrakovým vnímáním.
  • Pravorukému dítěti předkreslovat grafické vzory do levé části papíru nebo tabule, levorukému do pravé části. Oba musejí mít možnost reprodukovaný tvar stále sledovat a svůj výtvor s ním porovnávat. Můžeme k tomu také využít prostor nad místem, kde pak bude dítě žádaný tvar napodobovat.
  • U pravorukého i levorukého dítěte zdůrazňovat při čtení a psaní vždy směrovou orientaci zleva doprava a shora dolů, po slovech i řádcích.

Tak snad vám to někomu pomůže jako nám. Jen se omlouvám za délku komentáře.
**peletonek :

*****Ivous - 15.2. Eliška
Kris - 17.2 . Vojta
Gabule- 18.2. Štěpán, 11.9.2007 Emma
Maka- 18.2. Michal, 18.12.2006 Matěj
Irias- 18.2. Štěpán
Borůfka- 19.2. Erik,23­.7.2006 Adam, TP - 8/7 2008
Solcka- 19.2. Ondřej, TP- 1.2.2008
Skrolan- 25.2. Jakub,1­.9.1996 Domini­ka
Luja- 26.2. Jakub, 13.7.2006 Kryštof
Indi- 27.2.Matyáš,11­.10.2007 Julie
Hajdula- 28.2. Ondra, TP 17/10 2008
Iv-ka- 28.2. Lukáš,20­.7.2007 Ondrá­šek
Krista- 7.3. Zuzanka, 1.3.2007 Tomášek
Mava- 7.3. Libor
Liduška- 11.3. Ríša, 12.7.2007 Niki
Monika M- 17.3 Terezka, 29.8.2006 Filípek
Petulinka- 18.3. Sofie, 25.2.2008 Evžen
Julie- 19.3. Albert
MaKačka- 19.3. Barunka
Lily- 24.3. Leuška
Ifča- 30.3. Jakub, TP - 13/7 2008
Efča- 30.3.Vojta
Pískle- 3.4. Matěj
Sandrik- 3.4. Anetka
Klaris- 7.4. Bianka, 31.12.2006 Jorika
Dana 26- 14.4. Vojta,6­.2.2001 Mirda
Olda- 15.4. Vítek
Pavča- 29.4. Barča
Brňačka- 3.5. Nelinka
MataP- 20.6.2003 Roderick, 24.4.2006 Fre­derika, 16.1.2008 Bea­trica***

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
iv-ka
Kelišová 5140 příspěvků 23.04.08 21:33

prvníííí:) a jdu přečíst  

iv-ka

 
iv-ka
Kelišová 5140 příspěvků 23.04.08 21:44

Mavo, super, už to chtělo novej:)  a i když Luki vypadá na praváka, tak jsou v článku dobrý tipy - třeba nechat kreslit na větší plochu, nebo to s tím vedením po čarách  - to vyzkoušíme:)  

jinak se omlouvám, jdu spát, dneska jsem začla dělat něco se sebou, byly jsme s Leou v posilovně a jsem mrtvá:) ale odhodlaná pokračovat.  

Ještě jen opožděná gratulace Dominice od Skrolan - nestíhala jsem reagovat dřív, je to fakt super, seš šikula!! :)  

iv-ka  

jo a ještě perlička na závěr: přišla jsem domů a Lukin měl na sobě oblečený Ondráškovy tepláky… takže si myslím, že když se Radek bude věnovat klukům dvakrát týdně trochu víc, že to neuškodí:D

 
Dana26
Echt Kelišová 9077 příspěvků 23.04.08 21:58

Pěkny a i u nás asi aktualni deniček.Mirda byl dlouho na obě strany.A dodnes něco děla levou a něco pravou.Ale píše pravou.Vojtik je asi levak jak poleno.Tužku chyta za:,–(ně do prave a lžičku většino taky.Ale když se podivam kolem sebe tak manželova babička,strejda i setra jsou levaci.A ja jsem byla puvodně taky.Ale u nas se to převadělo na pravou.
Akorat se u Vojty děsim psani.Už tak mam problem s kreslenim.

Iv-ko,gratulace k posilovně.Taky jsem byla poprve se spinu utahana a nemohla sedět,ale nadšena.Tak snad to nadšeni vydrži.Podivala jsemse nedavno po dlouho době do zrcadla,když jsem vylezla s vany a je to děěěs.

Krasny večer

d.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15142 příspěvků 24.04.08 07:16

ahojte baby :-)  

Mavo- díky za deníček ! pro nás velmi aktuální, neboť štěpánek je 90 % levák. nemám z toho radost,ale jsou horší věci :-)) sám pozná levou a pravou a snažil se to dřív střídat, ted už na to prdí …  

cvičící - máte můj obdiv, já stále čekám na teplo :-)))))))))))) I.

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 24.04.08 07:48

Dobre rano.  

Mavo diky za fajn dennicek.
Jeden zakladni poznate: levoruke osubky byvaji dycky v necem vyjimecne, a nemyslim tim levorukost. Jsou to kolikkrat umelci, vedatori, proste machri v danych odvetvich. Takze nam tu zatim roustou minimalne tri kousky budoucich celebrit.  

A jedna vystrazna: znam kluka, dnes uz tata, muz, neco kolem 40ti, ktereho mermomoci a tvrde predelavali z leve na pravou / tehdy proste neznalost a podobne, rodice si nechteli pripustit levaka, no a ten pan to proste dodnes nema uplne v hlave v poradku. Je divny. Ne nemocny, nebo tak. Ale divne reaguje na urcite situace, ma divny pohled, proste takove to, ze nevite co od nej ocekavat a musite byt porad vestrehu.  

Takze vivat vsem levorukym  a at se vam v zivote dari.  

Cviceni / vsechny mate muj obdiv. Ja jsem nadsena jeste porad z toho nedelniho badmintonu, a jestli se Domca nenastve, tak bych si  rada s manzou zahrala kazdou nedeli, prdel me boli jeste dnes, takze dobryyyyy.    

Vsem krasny den a jeste jednou diky za Domcu za gratulace, jste zlaticka.
Eva a Kubik

 
Uživatel je onlineMava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 24.04.08 10:15

Ahoj,  

díky za pochvali. Takže máme doma vyjímečné dítě?:-) Vím i že preziden Klaus je taky levák a Masaryk taky byl. Navíc Libča se narodil ve stejný den jako náš první prezident. Zaděláno máme teda dobře :-)  

I já všem cvičícím gratuluji. Nemám totiž žádnou výdrž. Navíc dneska lezu jako lazar. Bo se mi skřípl jakýsi nerv a bolí mě bok. Nemůžu ani dýchat. A to jedem odpo. do solné. Jeden brufínek mám v sobě a nic.  

U nás krááááásně. Slunce září o 106, asi pojedu v sukni. Libča je venku s dědou. Lítají tu vrtulníky a stíhačky. V Náměšti mají cvičení naši s britama. Tak vzali dalekohled a šli je vyhlížet.  

Hajdulo tak nakonec pojedem už v pátek večer. Ale necháme to na tu neděli, jo. Pak hned pojedeme směr domov.  

Hezký den všem
Marťa+Liborek

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 24.04.08 10:16

ahoj…
Mavo super deníček, ale nás se to zatím asi netýká…  

Skorolan Domča je šikulkááá…ze 190 detí se dostala mezi 60 vyvolených…to fakt klobouk dolů…  

Iv-ko…si teda nedokážu představit Nikolčiny tepláčky na Ríšovi…prosímtě kolikátku Ondra nosí??? Niky 74/80…tos mě fakt pobavila…:o)))  

taky se přidávám ke cvičícím matkám…musím zhubnout do svatby…chodím ob den běhat, jak uložím Nikču, Ríša kouká na pohádku a já se jdu mučit, poprvé to teda byl mazec, sem to vůbec nebyla schopná udýchat a to sem myslela že fyzičku z rotopedu mám, ale ted už je to ok a perfektní odreagování…  

Ifco hrozně moc jsi mě potěšila s tím, že Kubík ve školce papkal na 1*.....taky si slibuju, jestli ho teda vezmou…že se rozpapá, doma to do něj rvu jak můžu a většinou jen s pár lžičkovým úspěchem…:o))  

jo a ještě jedna perlička od nás…svatba už není jen o 2 svědcích.,…:o(…vlo­žila se do toho rodina (Richardova) a už je nás 10 (z mojí strany jen babi a můj svědek)…:o.....že sme nedržely hubu…su z toho tak trochu na nervy než abych se na to těšila…:o/  

Niky se rozčiluje, víc toho zase nenapíšu…  

zdarec Lída+Ríša+Niky 9 m

 
Uživatel je onlineMava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 24.04.08 10:16

Těch chyb, pardom. Na omluvu mám, že jsem přitom rozprávěla s mamkou.
 Marťa

 
Uživatel je onlineMava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 24.04.08 10:18

Lidu plně tě chápu, jak se do toho vloží víc lidí, je to na prdlačku. My měli taky úplně jinou představu, než jsme to zdělili tchánům. Zatla jsem zuby a vydržela. Ale taky pár věcích, jsem si pro:,–(ila podle svého. Ale byla to fuška a koukali se na mě divně.
Takže vydržet vydžet.
Marťa+Liborek

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15142 příspěvků 24.04.08 10:36

Lído- seš dobrá, že takhle  běháš,ale uplně jsi mne vyděsila… to necháváš děti doma samotné ?  tohle já bych nezvládla, my kontrolujeme štěpu i ve vaně :-) I.

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 24.04.08 10:45

Iri po večerech běhám…tzn. Richard je doma, jen to udělám tak, že s nima nemá téměř žádnou práci…ono by to taky mohlo dopadnout jak u Iv-ky…:o)))…že by měl Ríša Nikčino pyžámko…:o))))
R. pak jen po pohádce uloží Ríšu, toť vše…:o)

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 24.04.08 11:35

Ahoj v novém deníčku,  

Mavo - nás se to sice taky netýká, ale jeden nikdy neví :-) Moje neteř je levačka a jak se všichni děsí psaní, tak ona píše krásně, je hodně nadaná na matiku i češtinu, jen neni moc pohyblivá (manžel říká, že má postavu po svým tátovi - vysoká robustní, takový medvídě) ;-) :-)
ad stíhačky - když jsme ještě měli chatu, pravidelně nám nedělní oběd na zahradě při poslouchání pohádky v rozhlase krášlil zvuk stíhaček z milevska (o nějakém dodržení letové výšky nemohla být řeč) až po odjezdu Rusů jsme měli klidný neděle :-)))) koukám, že u vás lítaj zas Britové :-)  

Lído - teda jsi dobrá, že chodíš běhat, však já tu skláním poklony všem co se k tomu dokopou :-)  

u nás snad letos dojde na tenis, ale nevim nevim, Tibor mě učil asi 5× před těhu a pak už nic, navíc ty moje kolena a o tom, jak to leze do peněz ani nemluvim, teď jsem koukla na ceník kurtů, kam jsme tenkrát chodili a v sobotu 330,–/hod .. notěpic  

To už si radši najdu nějaký dvorek a zeď a budu si pinkat tam … a Anetka by mi mohla nosit míčky a aspoň by se unavila :-D  

Skrolan - o přeučování leváků a následků toho jsem už taky slyšela, něco jinýho je, když nejsou vyhraněný, ale lámat to za každou cenu, to bych teda byla proti, ale tenkrát hold to bylo normální  

V 13 jdu na odvrtání a opravu staré plomby, tak ještě něco zdlábnu u pc a mažu si čistit chrup. Pak jedu pro Aný a půjdeme kupovat botky, nemám moc představu jaký, ale asi jedny na lítání na hřišti a jedny pevnější na delší chození, tak snad budou něco mít.
Pa Sandra

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15142 příspěvků 24.04.08 12:07

uuuuf, to jsem si oddychla :-)))))))))))))))))))) už jsem viděla katastrofické scénaře :-)

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 24.04.08 13:05

Ahojky,  

Marťo, jsi šikula, díky za nový deníček! Asi i pro nás aktuální, Ondráš jí oběma rukama, zatím asi moc neví, ale taky to vidím na tu levou. Moje máma je taky přeučený levák - píše pravou a jinak vše dělá levou. A Ondra sní všechno, co je sladké :-) Taky mám skříplý sval-ale na krku, vůbec se neotočím doleva. S nedělí počítáme.  

Dneska ráno jsme zvládli triple testy, byla to rychlovka. Výsledky budou v pondělí, tak pokud do tý doby nebudou volat, je to ok. Tak doufám. Teď jsem uložila Ondru a chtěla jít umýt nádobí, pak vytřít, pere mi pračka a taky jsem si chtěla umýt vlasy a neteče voda! Ach jo, takže nemůžu nic! Aspoň, že jsem dopoledne stihla uvařit!
Navíc mi nějak zase nejde mail, tak se to dneska zase sype! To je zase den!
Ad Ikea - měli jsme vybrané police do kuchyně v barvě dubu, ty neměli - tak kompromis buk… a už ho taky nemají! Takže jsme nuceni koupit břízu, to jsem zvědavá, jak to bude vypadat. Vůbec se nám nehodí!  

Sandro, já vím, že ta školka je státní a vaše jesle jsou soukromý, ale stejně mě ten obrovský finanční rozdíl překvapil.  

Ifčo, tak Kubík zvládl první školkový den krásně a pro tebe bylo zase dobrý, že jsi viděla celý režím, co přesně dělají atd.,  to taky není k zahození. Držím palce dnes, ať není moc breku.  

Lído, nebuď ze svatby na nervy a hezky si ji užij! Dyť na to budeš celý život vzpomínat :-)  

Zítra ráno razíme vlakem k našim, večer mám sraz v pizerii s kámoškou, v sobotu odpoledne jdeme na oslavu - tchýně narozky a oslavy synovců a v neděli máme sraz s Marťou, tak máme víkend tentokrát nabitý.  

Tak pa, snad od našich stihnu napsat.
Hanka  

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15142 příspěvků 24.04.08 13:51

ted jsem si vzpomněla, jak Iv-ka psala, že manža popletl tepláčků kluků,tak pokud u nás manža tápe v oblečení, tak štěpán má velký přehled. denně mu chystám  oblečení a on to  kontroluje. stejně ráno si vybírá sám tričko i slipy a teď  nově- vybírá tričko i manžovi. má o všem přehled ! :-))    Ifčo- zajímavé vidět učitelku i děti v akci. u nás je školka velice přístupná rodičům ( tedy aspon mně :-)), běžně chodím  pro štěpu do třídy a bavím se s učitelkama. někdy prý jsou jak nedobytná tvrz …  

I.  

 
Dana26
Echt Kelišová 9077 příspěvků 24.04.08 14:48

Ahoj,byla jsem rano na plicnim(no,nalez nifmof ) a pak v MC.Což bylo super.Za chvíli jdu pro Mirdu  a pak jsem na hřiště.Tak se kluci vyblbnou.
Včera mi Vojtik usnul úpřed barakem v 17hod a s čuraci pauzou spal do půl 11.nechtěl se probudit.Tak jsem ho udusila at spi a o půl 5 jsem měla ráno budíš.Děsběs.Snad to dnes dopadne lip.

A neplanovaně jdu zitra zas na spinoš.Snad to zvladnu bo mně boli kyčel jak drak.

Mame zamluvenou dvolenou,akorat budem posunovat termin,bo .ma celozavodku jinak než bylo planovany.A to ma v tom terminu ještě tch.svatbu.Se asi zjevim.

Lidu,když se začne do svatby montovat rodina je to na nic.Zažila jsem to.

Tak a víc si nepamatuju.Stydim se.

Krasny slunečny den

Dana a zatim jen Vojtik

 
Pisklatko
Kelišová 6321 příspěvků 24.04.08 14:49

Nazdárek vespolek,  

tak u nás dneska taky krásně, sluníčko, pohoda:-) Tak jsme před obědem vyrazili na chvíli ven, seřídili jsme trochu kolo (sedátko výš, utáhnout a tak), tak se Matýnovi zase o trochu líp jezdí:-) Chvíli jsme pobyli na písku a asi jsem si připekla ksichtík, nějak ho cítím, ale nebude to nic horkýho:-))) Budu muset pro Matýna pořídit nějakej ten opalovák… všechno máme prošlý už z loňska…  

Lidu - obdiv s běháním a věřím, že to musí být skvělej relax:-) Se svatbou teda nic moc, ale nenervuj se a užijte si to i tak… Je to jen a jen váš den a nikdo vám ho nesmí pokazit:-)  

Irčo - téda Ty máš bujnou fantazii, mě by ani nenapadlo, že dítka Lidka nechá doma samotný:-)))))A Matěj se při koupání taky musí hlásit:-) A přehled o oblečení má taky, taky si vybírá a to jsou scény, když jeho oblíbený jsou ve špíně a zbývají ty méně oblíbené kousky… Pusu bych si vymluvila, jak se snažím vysvětlovat:-)))) Naštěstí nám do oblíkání zatím nekecá:-))) No jsou sladcí Ti naši bobíci:-)))  

Sandři - tak dobře pořiďte botky do robotky:-)  

Hajdulí - moc držím palce, ať jsou výsledky ok a do pondělka nikdo nevolá:-)))  

Tak letím, prtě volá hola hola. Mějte krásné odpoledne  

Pískle s Matýnem

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 24.04.08 14:55
 

ahoj zeny.    

tak to jste meli ted videt, vsude kolem me fura rozhazenych rucniku a ja mezi nima pri sicim stroji.  

dokoupili jsme totiz do koupelny vesacky na rucniky z IKEA - takove drevene hrube, na pet rucniku, tak aby to pekne vypadalo a taky ty rucniku vubec sli zavesit, tak jsem nejdriv hodinu dumala nad spusobem uchyceni, nad velkosti poutka a taky kam ho prisit. Nakonec jsem tedy zvolila to siti a presila asi 12 rucniku,4 osusky a 4 male rucniky na ruce.
a jak jsem mela ta poutka namerena , nastrihana, tak jsem jela jak drak a jen odhazovala jiz hotove rucniky na zem. No prdel desna. hihi    

ale nasla jsem se.  

Hajduliku, tak at tripltesty dopadnou na jednicku.
Ja si chte nechte musim spomenout na ty moje, jak mi po nich zacalo silene uplakane mesicni obdobi. Nez jsem sla na plodovku a pak cekat na vysledky… Jenze u me ten muj stav zavinila dr., neb me pripravovala defakto jen na to zle. Dura jedna.  

Ivko - skolka super, at se vam takhle dobre pokracuje i dal.
Sandro, s tema skolkama to je ale blabol, co?Jestli ten blbecek najde jedine volne misto, at mi da vedet.
Irias, no Stepa bude v tom hadrikovani jednoznacne po tobe. Ale to je dobre, mam rada chlapi, co se umi sladit. A taky co krasne voni - dobra vune ta nesmi chybet.
Muj tatinek, ac hornik, jak sel mezi ldi, tak byl dycky krasne ohaknuty, napulirovane botky a kraaasne vonel.
Jednou, jak jsem della jeste ve VZP na Slovenksu, tak prisel jeden klient a mel uplne stejnou kolinskou jako pouzival muj tata. No jasne, ze jsem mu hned vystouhla kompliment, ze mu tu jeho volbu schvaluju.
Byl moc mily.  

A uz nevim na koho jsem jeste chtela reagovat,  

ale jedna anketni otazka by tu byla:  

Nosi vase ditka tilka?????  

Ja totiz Kubikovi tilka vubec nedavam a u nas je nenosi vubec nikdo, ani manza. Jen si pamatuju, ze jako mala jsem je musela nosit a desne me rozcilovali, neb mi to porad lezlo ven z gati a pletlo se mi to do tricka, no a asi mam vuci tomu ted nejaky blok ci co.  

Tak zatim.  

Eva                    

 
Pisklatko
Kelišová 6321 příspěvků 24.04.08 15:14

Jo a já ještě:  

Mavo - díky za deníček, poučný, naučný:-) Matěj je asi pravák, tužku, lžičku bere do pravé. Teď se zajímá, která strana je jaká, tedy spíš kam zatáčí na kole nebo jiném vozidle:-) Leváka bych určitě nepřeučovala a rozhodně se tím netrápila… beru to jako normál:-) A to u nás v rodině snad ani žádnej levák není, ikdyž já to vlastně ani nějak nezjišťovala… tedy z té Danovi strany…  

Dani a ostatní sportovkyně - jste dobrééééé:-))))  

Tak už běžíme:-) Matýno do sebe láduje druhej jogurt, dneska má apetit:-)  

P.

 
iv-ka
Kelišová 5140 příspěvků 24.04.08 15:32

Evi nevim k jaké školce gratuluješ, jako k té, co Lukiho nevzali?  :)  chápu, je nás tu hodně..  

Lidu, no tyhle tepláčky jsou taky 74/80 a ještě jsou Ondrovi pěkně těsný v pase. Nevím jak to na něj narval, měl je pod kolena. Však já si říkám, takhle se to nejlíp naučí - když ho pěkně hodím do vody:) jako Radka myslím.  

jdu si přečíst starej deníček, dneska se cítím kupodivu celkem dobře, to asi ta sauna, co jsme daly po cvičení:)  

iv-ka

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 24.04.08 15:51

Jeminkote, Ivo, neee, zamena jednoho pismenka. sorryyyy.
Ifka preci psala, ze Kubik byl vcera prvne ve skolce a dobryyyy. Tak to patrilo ji.  

Jsem te ted musela pekne naprdnout, co? Tak jeste jednou se omlouvam.  

Zachvilku padime pro Dominiku na aerobic, neb ma dnes trivivac / ockovani, no nedivte se, ona to prvni mela na Slovenksu a tam se dalsi davka ockuje az takhle pozde. Takze si nas sestricka objednala. Ale mame luxusni hodinu, co? 16:30. To je proste parada. Nikde nikdo, takhle chodim k lekarum nejradeji.  

Dnaska mam kyti cely den venku a uz i v uchytech, dost tam prazi slunicko, tak snad mi to vsechno nespali. Ale uz si musi zvykat, neb by mi to tu cely den zavazelo.  

Eva

 
Pisklatko
Kelišová 6321 příspěvků 24.04.08 19:06

Ahoj vespolek,  

dneska jsme slamění, taťka si šel kupovat nový džíny a pak na jedno… Maty je hodnej, teď večeří, tak mám minutku. Celý odpo jsme byli venku, na kole. Drandí jako ďáblík, jak jsem mu zvýšila to sedlo, fakt paráda. Takže doporučuju těm, kterým se hůř šlape, jakoby to „neutáhnou“ a jezdí pomalu, zvýšit sedlo, poseřídit i řídítka a možná to zabere:-))) Akorát měl Máťa srážku s větším klukem, ale nic hroznýho, jeli docela pomalu, tak dobrý:-) No lítali jsme celý odpoledne, jsem hotova.  

Evi - Máťovi taky tílko nedávám, ač taťka tílko nosí - jest tak naučen… Ani jsem snad tak malý nikde prodávat neviděla:-) V zimě jsem dávala triko s dlouhým a na to triko s krátkým a měla jsem lepší pocit, jakože to s dlouhým je spodní:-)))) Teď už to s krátkým nahoře nedávám… jen s dlouhým. Až se ještě oteplí, tak už bude triko s krátkým…  

Tak příjemnej večer  

Pískle s Maťulou

 
Uživatel je onlineMava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 24.04.08 19:37

Ahojky,  

celý den jsme někde v trapu. Dopo. jsme si byli pohrát ve školce na zahradě. Konečně Libča odcházel spokojený a s tím, že tam v září bude chodit. Děti ho dokonce zvali na oběd.´Úča je celá divá z toho, že má Libor zlatý řetízek. Pořád se na to vyptává, že jestli se nebojím, že ho ztratí. Jestli ho nekouše a tak. Malej ani neví, že ho má..  

Evi Libča košilku /tílko/ nosí. Někdy, když je večer chladněji ho má i na spaní. Je totiž pořád odkopanej. Oblečení je mu jedno co na sebe narve. Ale když ví, že se někam jede, vytahuje rifle a lepší mikinky. A přehled má taky, kde co je.  

Zítra vyrážíme odpo. směr Praha, v neděli sraz s Hajdulou, už se moc těším.  

Takže tu moc nebudu, tak toho very nenakecejte :-)
Marťa+Liborek

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 24.04.08 20:43

Dneska bylo ale krasne, co?
Jak vidim, vsechny jsme nekde litaly.  

Volala mi jeste vecer kamaradka , jedna mamina tady vedle z baraku, dela do reklamy, a ze ma spouuuustu krasnych malovatek co kus to jen 40Kc.
Tak jsem deti u:,–(ila k pohadce, Domce nakazala prisne hlidani Kubika a na pul hodky se sla kochat malovatkama. {Tata dneska dorazi az k pulnoci, maji v praci mecheche}.
No a dopadlo to tak, ze jsem tam nechala 240 Kc, a nechala bych i tri krat tolik, ale vzala jsem si do penezenky jen tento limit, abych moc nenabourala rodinny rozpocet. Tak jsem zase hezci o nejake stiny, lesk, rasenku a podobne srandy. 
Uz to vidim, vsechny maminy z naseho bytoveho parku budou zitra zarit s novymi obliceji. hihihih    

Tak brou a krasny vecer a doufam, ze zitra bude taky tak slunecno.  

Eva a deti
Piskle, zebychom zasli na jedno spolu? Kdyz jsou ti chlapaci v coudu? hihi

 
iv-ka
Kelišová 5140 příspěvků 24.04.08 21:02

Evi já až teď dočetla starej deník, tak už je mi to jasný:) to patřilo Ifči. To máš skoro nastejno:D  nenaprdla, jen jsem se pobavila.
A Ifčo zítra buď hlavně v klidu a pevná, prostě co řekneš to platí, pokud povolíš tak to bude jen horší zase příště.. takhle to půjde hladce a prďolka zjistí, že je to v pohodě, že pro něj vždycky příjdeš.  

iv-ka

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15142 příspěvků 25.04.08 07:04

čaute,    tak já taky měla včera „chlapa na pivku“ :-))).. já jdu příští týden s těma spolužačkama. tento týden se vracíme oba dost pozdě, skoro na sebe nemáme  čas, až u tv    ad tílko-  o nošení byla dloooouhá diskuse na BC a celkem dva radikální tábory-ty co nesnášely a tak nedávají a ty co se bojí o zdraví :-)
pro Pískle- určitě se dělají  malé, nosíme je od vel. 92/98- nejčastěji Tesco, George či Next. máme jich opravdu spoustu a výhoda, že jedna velikost vydrží dlouho :-).    já nesnášela, ale dávám v zimě a to zejm. proto, že manža je typický nátělníkář :-))))))).. štěpa má nátělníků fakt dost :-)  

potichounku šeptám, asi  už mám slečnu na uklid, má příjít př. pátek, huráááá.. snad vše klapne :-)  

pěkný den, Irias  

 
Krista
Závislačka 4080 příspěvků 25.04.08 07:59

Ahoj ženy,
hlasime se z uprsene Prahy. Vcera tak krasne a dnes tohle. Mám tu od stredy prababi, neuveritelny, co vsechno stihne: vyzehlila 3 kose pradla, umyla jedno okno, zametla za barakem, vycistila sporak, varnou konvici a korenky, do toho hlidala deti, jeste si stihla skocit na veceri s mym otcem. Tohle ja mam bezne tak na tyden. Nastesti dnes uz odjizdi a ja nebudu trpet pocitem viny, ze se jen povaluju.  

Tomasek vydrzi cele odpoledne litat po zahrade, nechapu, jak to tak dlouho vydrzi. Je jako tank, neustale na klouzacce, pada dolu, zarve si a  jde znova. Zuzanka si hraje se sousedovic Matyskem a vydrzi dosti dlouho na houpacce, takze se to da i uhlidat. Horsi to bude nekde na hristi.  

Tatka je stale zakutan. Zitra rano prijizdi opet tchani na vypomoc.  

Mame jit  zitra na paleni carodejnic, tak jsem zvedava, jak moc zmokneme… Program od Jablickova v Novych Strasnicich. Musim koupit burtik. Akorat, ze jsem mela sracku, tak nevim. Zatim drzim dietku, ale mam priserny hlad, takze jsem uz sezrala i sunku a kus sachru . Navic me vsichni otravujou, ze jsem zhubla, prestoze na vaze je porad stejne cislo, plus minus max kilo. Nechapu, spis se mi jen premenila postava¨, nic vic.  

Tak zatim pacek…jo, kdyze bude ten sraz v pizzerce???

Kristyna a spol      

Ta        

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 25.04.08 08:26

zdravím:o)  

no my si sluníčka příliš neužíváme:o( jsme všichni marod - já teda minimálně naštěstí, ale z počáteční jen rýmy a jen zvýšené teploty se michalovi vyklubaly rovnou 40tky a matesovi taky, tak se dnes v noci předháněli komu že je hůř, ale bylo to padesát na padesát, takže vítěze jsem nevyhlásila. Tak dnes pro jistotu razíme k dr, nemyslím si že mi něco světaborného řekně, ale před pátkem vždycky trošku znervozním a raději zajdu..... no kde by jinak sehnali těch 60 ká že:o)  

tak mizím jdu balit děti  

jo a už se nám konečně rýsuje koupelna - spodní koupelna - čili ta důležitější je stále ve fázi stavby, ale  včera přišel návrh od grafika koupelen siko a byl skvělej tak to jdeme hned objednat - upřímně řečeno ani jsme nedoufali že schválíme hned první verzi 3D vizualizace, protože jeden chlápek to sepisoval  a pak o poslal kamsi kde to grafik udělal - no prostě jsme nemluvili přímo s čověkemkterý to dělal, což nás v první řadě docela odradilo - když jsme si takhle nechali kreslit kuchyntak jsme seděli u pc a maník to přímo před náma tvořil…  

no nic jdu se kouknout jestli michal zase neblije zní to zezdola docela strašidelně - panáček odmítá smrkat, a jak je zahleněnej tak to všechno polykáa pak bleje - :o(    to sou radosti

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15142 příspěvků 25.04.08 08:31

Mako- tak at jsou kluci brzy zdraví, pořád  máte něco … a pak nezapomen dát fotečky domečku i kluků :-)) Matýno už musí být kus chlapa !! i.

 
Uživatel je onlineMava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 25.04.08 09:52

Ahoj,  

Mako tak ať je klukům lépe.  

U nás si venku vesele prší a prší. Já se chystám na cestu. Vzala jsem to od obočí, přes nechty. Teď si udělám hlavu a půjdu balit tašku. A už mám nervy s D1 8-0  

Toliko od nás. Hezký pátek a ještě hezčí víkend. Prý má být slunečno, uvidíme.  

Mějte se
Marťa+Liborek

 
iv-ka
Kelišová 5140 příspěvků 25.04.08 10:04

Mako to je zas veselo u vás.. ať je brzo líp!!!  

Pro brňandy akce v technickém muzeu tento víkend: http://www.technicalmuseum.cz/akce/mhd.htm  je otevřeno i u nás v Líšni, je tady taková odnož muzea s historickýma tramvajema, asi půjdem mrknout.
Mavo tak šťastnou cestu:)
ahoj  

iv-ka

 
Ifca1
Echt Kelišová 8716 příspěvků 25.04.08 10:27

Ahoj,  

včerejší scénka ráno ve školce mi rvala srdce, ale co se dá dělat, prožít si to jednou musí a pak už to bude dobrý..  

Ráno prej brčel jen chvilku, pak si hráli, ale jak se chystali na ven, tak se rozbrečel, že jsem na něj zapoměla:-( Venku byl zas dobrej, ale když šli zpátky dovnitř, tak znova plakal, ale já už byla za dveřma, takže hned přestal a letěl se vyčůrat a naobědvat a když jsem se ptala, jak se mu líbila, tak nadšeně vyprávěl, že jo a ukazoval kde co ašel za hračky, takže dobrý, ufff.
Dneska ráno se celkem těšil, ale jak jsem tam dorazili a zjistil, že tam s ním zase nezůstávám, tak zase brekot, tak opět chování od paní učitelky, jsem zvědavá na dnešní zprávy, jak to probíhalo. Včera celej den si zpíval útržky písničeka básniček, co jim říkala, tak si myslím, že se mu tam fakt líbí, jen to loučení je těžký, ale to je o zvyku, aby prostě věděl, že si pro něj zase přijdem.....včera jsem to ořvala i já, asi těhu hormony, nebo co, protstě jsem nemohla zkousnout, co mu to dělám za trápení, dneska jsem už i já v pohodě:-)  

Má být krásnej slunečnej víkend, tak si ho pěkně užijte, nemaroďte a radši nachytejte nějkej ten bronz:-)  

Ifča,Kubísek školkáček a žabička zítra začíná 30tt

 
Borufka
Kelišová 5373 příspěvků 25.04.08 10:53

Ahoj holky,
nestíhám číst natož psát, kluci řádí jak černé ruky, mají nějaké blbé období. Jen rychle písnu že dneska přišlo rozhodnutí z naší druhé školky a jak jsem předpokládala tak Erika nevzali. I když jsem to čekala tak jsem stejně tajně doufala a jsem z toho teď nasraná a nevím jak budeme od září fungovat. Asi končím s internetem protože i ty polední pauzy co teď občas mám budou passé. 

Jdu udělat oběd a jedeme za Ivčou a Eliškou
Borůfka

 
iv-ka
Kelišová 5140 příspěvků 25.04.08 12:06

Borůfko no cítila jsem se stejně nasraně, je to fakt děsný. Ještě se utěšuju že to nějak dopadne a místo se udělá - jsem odhodlaná obcházet v červnu, srpnu, září..  pozdravuj Ivouše a Elišku!!  

iv-ka

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 25.04.08 12:37

Iv-ko Borůfko - já ještě sice taky tajně doufám, ale už jen hodně hodně potichu - 160 přilášek 90 dětí berou - :o(  u nás je to jinak u nás ať si dáš přihlášku kamkoli, tak jen jednu a je to obodováno a jen děti do určitého počtu se dostanou a to do jakékoli školky v kuřimi - takže i když se třeba hlásí do školky u které bydlí, nemáš jistotu že právě dop té ti dítě přijmou - sranda:o)
no u dr. zatím kluci dobrý, nechápu proč jim napsala atb - asi ji vystrašili ty michalovi horečky - no nicméně říkala že mám počkat aspon do neděle a kdyby se nelepšily tak to na:,–(it, a když je nedám tak v pondělí na kontrolu - takže je to srandy kopec.  

jo a Iv-ko nechci tedy podněcovat tvé nasrání, ale kámošce vzali v černých polích do školky dítě narozené v lednu 2006 :o)  a to mi říkala, že se školkama tam není problém, že tam není moc žádný sídliště takže dětí docela akorát , takže kdo chce se dostane  - achjo. proč to tak není u nás:o)

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15142 příspěvků 25.04.08 12:46

Mako- já jsem z černých polí !!!!!! ale jsme hned po plnou   Lesnou, takže velký problém. předpokládám, že kámoška má dítko na Tišnovské- říkáme tomu  masokombinát, nikdo tam nechce :-)))))))))))) taky na Vranovské  a Cejlu bude volno :-))))

 
efča
Kelišová 5716 příspěvků 25.04.08 13:16

Ahoj holky,  

bohužel nemám čas na psaní, ale na jednu věc zareagovat musím:  

Sandři - tak  mluvčího Prahy 1 Sašu Korába znám osobně:-)))))))))))))) Kdysi  jsme spolu seděli  v jedné kanceláři:-) Býval to skvělej chlap, ale pravda, už tak tři roky jsem s ním nemluvila… Svět je vážně malej, co?   

Za chvíli odjíždíme na chalupu, tak jsem vám přišla popřát hezký víkend.  Má být pěkně, tak si to užijte!!!!  

E.        

 
Pisklatko
Kelišová 6321 příspěvků 25.04.08 13:40

Ahoj holky,  

tak hlásíme od nás lijavec už od rána:-( Teda nevím, kam se ta všechna voda „vsákne“… Jsou to provazy vody, chjo… Snad se to na ten víkend fakt zlepší, páč tohle je na bednu. Jsem ochrápaná, asi se půjdu s prďolou natáhnout k pohádce:-) Odpo máme to vystoupení, ještě, že to máme kousek, ale snad už tak lejt nebude…  

Irčo - tak tílečka v Tescu, to mě ani nenapadlo se po nich juknout:-) No však jsem o nich vlastně ani nedumala, ale do školky by se mohly hodit, jako taková „pojistka proti ofouknutí“… Že bychom se stali taky tílkaři:-)))  

Efčo - užijte si víkend na chalupě a snad to počasí bude super, jak předpovídali:-)  

Ivko, Mako - no holky ani se vám nedivím, že jste kvůli školce naprdnutý:-( Je to fakt děs běs… Už mám připravenej dopis pro starostku s dotazem, jakou koncepci mají připravenou nejen pro předškolní vzdělávání, ale taky základku, protože nevím, kam tu haldu dětí chtějí jako dát… Základky - to bude teprv mela… No v pondělí ho tam hodíme, do toho lijavce se mi dneska nechtělo. No a jen tak pro zasmátí. Jedna rozčilená matka se obrátila na starostku a dostalo se jí rady, ať je s dětma doma klidně do 6 let a živí je otec dětí:-))) Dobrý ne? A i ostatní odpovědi byly fakt super, ale nebudu se rozepisovat, tahle vydá za všechny:-))) Máme fakt super starostku… No snad lidi před volbama trochu procitnou:-)))  

Mako - ať atb nasazovat ani nemusíte, držte se!  

Borůfko - neboj, kluci se zase uklidní a bude líp:-) Pozdravuj Ivču a Elišku:-)  

Tak holky pa, mějte se:-)  

Pískle s Máťou  

 
Pisklatko
Kelišová 6321 příspěvků 25.04.08 13:44

A ještě Ifčo - jste šikulky, že to se školkou tak pěkně zvládáte:-) Stesky jsou normální… Ale na září se teda vůbec netěším, budu brečet jako želva… a mám lehké obavy, že Mates taky… No prostě si tím začátkem musí projít všichni a kdyby to tak nebylo, tak by to asi bylo nenormální… Tak vydržte, příští týden bude zase o kousek lepší… Kamarádka má klučíka ve školce naplno asi 3 týden a už je to pohoda, i ona se zajela v práci a už si to užívaj:-) Začátky taky krušnější…
 P.

 
efča
Kelišová 5716 příspěvků 25.04.08 13:47

Jo a my patříme taky k tílkařům:-))) Vojta jich má mraky:-)- tímto zdravím Irias!!!!

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 25.04.08 15:31

jen rychle  

tílka - nosíme, ale až na popud tchýně, babiček a taky učitelek z jeslí - nátlaku jsem neodolala :-) a tak tílkujeme,
jen Anetce přes bříško nestačí klasická velikost podle výšky, ale musí mít aspoň 122 :-))))))))) aby zbylo ještě co zastrčit do kalhot  

první dny v MŠ - my jsme asi výjimka potvrzující pravidlo, Anetka tenkrát ani nemrkla, když jsem odcházela a nechtěla se mnou ani domů, totéž když jsme měnili jesle, takže předpokládám, že to tak bude i v mš ;-)  

Efčo - jj svět je malý, on to nemusí být špatný člověk - mluvčí jen prezentuje názory jiných, takže to bych neřešila :-))))) jinak nemá náhodou dceru Lindu? Chodívala jsem s ní do třídy na ZŠ  

o víkendu nejspíš prodáváme autí - vypadá to, že i za víc než jsme koupili (ale taky jsme do něj asi 10t. investovali) no a Tibor má od známého nabídku na VW Passat - r.výroby 2002, v hodně dobrým stavu za 100tisíc, což neni o moc víc než jsme kupovali toho Fiata a přitom o dvě kategorie lepší auto - no tak uvidíme.  

Včera jsme koupily botky - byla to anabáze - z Žižkova tramvají na Letenský náměstí (neměli ani jeden pár v naší vel.) odtud tram a pěšo do Dejvic a tam jsem ještě tlumočila nějaký cizince ptž prodavačka neuměla ani ň english :-) no a hned první pár Anetce sedl jak ulitý, červený Essi za 620,– (zkusim vyfotit a hodit do galerky) takže spokojenost maximální - i u Anetky  

Venku pořád leje jak z konve, chjo, snad se vydaří aspoň víkend
Hezký zbytek dne
 Sandra

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 25.04.08 16:17

Ahoj holky,  

dneska nejak nestiham, ale precteno mam vse.  

Diky za vyjadreni k tilkum, myslim, ze co by skolkovy pak budeme take donuceni tilkarit, tedy v chladnych dnech. V lete si to ani neumim predstavit, ale jak psala Piskle, v zime jsem davala pod tricka tricko s kratkym, nebo dlouhym, jakoze tilko, aby bylo tepleji.  

Ifco, Kuba je statecnej, on to zvladne. Jsem zvedava jak potom u nas, Kuba je v pohode dokud je klid, jakmile vsak nastane ve skolce nejaky boj, bolistka a podobne, tak to bude hned plac a  to se po mne bude urcite schanet. No uvidime.  

Mavo, Hajdulo, uzijte si to v nedeli, snad pocasko vyjde a vy dobre zdrbnete.
Hlavne pozor na cestaaaaaach.  

Mako, at jsou deti brzo fit.  

Irias, Hjadulo, videla jsem ukazku na Muzi na stromech na pondeli / ooooooooooooooooo, to se vam bude liiiibiiit. ach.        

My byli  s kamaradama dopoledne v kika v hernicce a kluci si paradne zahrali a my s Denickou dali capucinko. Dopoledne to slo, tak tri deti a nase, kolem obeda jsme vsak ryyyychle prchali, neb to tam zacinal byt de/bes. Hlava na hlave. uf.  

Tak zatim a at uz neprsi.  

Eva  

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 25.04.08 16:18

Joooo a jeste, prave jsem dostrihala Kubika, uz to mel jak clovek praveky, tak je zase smrncovni. Uces ala Matyno od Pisklete. Toho si pamatuju jen s kratkymi vlaskami.
e    

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15142 příspěvků 26.04.08 07:34
**     ZDRAVÍM A PŘEJI KRÁSNÝ SLUNEČNÝ VÍKEND !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!**

**  Irias + chlapi**

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 26.04.08 19:18

Ahoj pri sobote.  

Irias, pochvala za krasne sobotni uvitani.  

U nas se vydarila. Byli jsme dopoledne na dlouuuuheee prochajde u hostivarske prehrady a pak na obidku. Ted jsou vsichni na bazene, ja tetkuju, tak si uzivam slunicka a tepla na balkone u capucinka. No komu lepe, ze? hihihi  

Tak at je i ta nedele tak pekna.  

Eva

 
Ifca1
Echt Kelišová 8716 příspěvků 27.04.08 21:04

Ahoj,

tak u nás sobota nif mof, zato dnešek naprosto luxusní počasíčko, a jak to vypadá, jestli se opět neseknou, příští víkend bude podobnej, těším se těším:-)))

Odpoledne jsme jeli do Stromovky (naší budějcký:-), kuba trénoval na in-linech, no bude to nadlouho, ale myslím, že se naučí, pak jsme ho nemohli dostat z hřiště a prolejzaček, no skončilo to brekotem, to když s závodili s tatínkem, kdo u mě bude dřív, jestli Viki na bruslích nebo Kuba dobehne a mrńousek se natáhnul na asfaltu, obě kolena do krve, dlaně jen škráblý, poprvý letos v kraťasech, takže přímej zásah, ale doma ho to vzalo a nemoh se dočkat, až mu to zalepím, tak jsem mu to postříkala Chlorofylem a zalepila a asi to dost zapálilo, protože pak asi hodinu jen fňukal, ani nechtěl chodit, vyčůrat jsme ho museli odnést, no slečinka, pak přece jen začal chodit, ale jak robot, s nataženýma nohama, prďolka cimprlínka:-) ale na jeho obranu musím říct, že se tam fakt vylítal a unavil a navíc nebyl pořádně dospalej po včerejší oslavě tetiných 50tin…tak první letošní odřený kolena máme za sebou:-)

Tílka - já nesnáším, manžel taky nenosí, tak mě ani nenapadlo je Kubovi nutit, když už je vleká zima, dám mu radši dospod ještě jedno tričko s krátkým, nicméně jedno máme a je nošený dobrovolně a s velkým nadšením „mám tílko jako Vojta!“ (od efči:-)))), tak na další chladnou sezonu asi taky jedno dvě zakoupím, uvidíme…

Dneska končím, mimískovi se nelíbí sedět u počítače, snaží se prokopat skrz břicho ven a příjemný to zrovna dvakrát není, tak nebudu provokovat a půjdu se radši natáhnout:-)

Ifča

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 27.04.08 22:41

Ahoooj.  

Ifco, tak kdyz to ctu, jako bych psala o nasem Kubikovi. No cimprlina, jak pises. hih  

U nas krasna nedele. Dopoledne ZOO, pak obidek a cele odpoledne na balkone, Kuba v pulstane s hrackama a knizkama a k veceru venku na kole a bruslich. No krasny den.  

Ted jsem se uuuuplne rozlitostila, neb manza vytahnul stare videopasky a vsechno domaci video prehrava na pc a koukali jsme Dominiku jako tri-ctyr letou a, no, byla to takova prdolka zlata, hold holcicka.  

A musim skonstatovat, jak jsem ji poslouchala mluvit ve slovenstine tim detskym sislavym hlaskem, a celkem kompetentne, neb jsem se naposlouchala slovenstiny i cestiny nastejno,tak musim rict, ze slovensky mluvici male deti jsou proste k sezrani. Je to uplne neco jineho, nez prcek cestinar. Ponuhnanihodne­eeeeee.
jedna slovenska:
Dažďové kvapočky
dostaly nožičky,
skákaly po plechu,
robily neplechu.    

neplecha - lumpárna  

No proste k sezrani. jaj.    

Krasny pristi vikend vsem.  

Eva

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15142 příspěvků 28.04.08 07:10

pěkný den,    brrrrrrrrrrrr, ráno pěkná kosa, tak na zimní obleč , jen 5 C !!! no, odpoledne všechno oblečení potáhnu v ruce, má být krásných 20 C  

v sobotu u nás krátká prochajda na tříkolce,ale tu nám zkazila buřina a pak pršelo až do večera, takž e nif mof  

v neděli akce s mojí rodinkou- byli jsme na masoše, nahoru pešo ( malého si jako turistu fotili Japonci :-)) a dolu lanovkou ( no nějak jsem to vzadu přežila !) a pak vláčkem. zážitek velký a usínal už v autě…  

ad úraz- taky máme velké cíťu ( po mamince :-))))))))). stačí mu zalepit prst a chodí jakoby měl sádru od ramene, nekecám !! :-))  

Skrolan- jééé, u nás ted video na dvd taky :-))  nové dvd si štěpa prohlíží každý týden a dělá to co dělal jako mimino, dá si deku a válí se tam nebo křičí GO Go Go ( gol),, fakt sranda :-))  

dnes budu v práci asi samotinká ( což mi ale neva :-) obě kolegyně jsou na školení. mně se moc nechtělo, tak tu budu pracovati…    papa,Irias

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15142 příspěvků 28.04.08 07:15

samozřejmě jsme byli na MACOŠE  !    sorry, I.

 
iv-ka
Kelišová 5140 příspěvků 28.04.08 07:31

dobré ránko,  

Luki ještě spí - nevídáno:) ale Ondra už tady plazí po zemi a tlačí do plíny. Mě bolí v krku, ach jo. Asi jsem to včera při tom pěkném počasí přehnala s minimem oblečení- byli jsme na ovčí a kozí farmě a je to na kopci a občas pofukovalo.. snad Luki bude v poho. No ale bylo náádherně, a mají krásná malá jehňátka.  

No a v sobotu jsme se šli podívat na tu akci technického muzea, v bývalých řečkovických kasárnách byly vystavený starý trolejbusy, autobusy a hasičská technika, bylo to super - kluci (byli jsme s Evou a Bolkem a Bertíkem) prolízali trolejbusy, „řídili“ volantem a moc se jim to líbilo. A nám taky, takže super:) dokonce jsme se i nějak záhadně vyhnuli té bouřce, tak dobrý.  

musím končit,  

iv-ka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama