Už s námi není

Snažení
  • Lacy
  • 26.11.12

Můj první deníček byl o tom, že jsem nevěděla, jestli se mi někdy podaří otěhotnět. Podařilo se, ale neskončilo to happyendem.

Otěhotnění

3. 9. 2012 jsem měla poslední menstruaci. Podle OVU kalkulačky mi vyšlo, že ovulace bude kolem 15. 9. Celý týden jsme proto sexovali, aby nám to vyšlo. Těhotenský test jsem si udělala hned 3. 10., protože jsem se nemohla dočkat. Test byl pozitivní. Nevěřila jsem svým očím. Je to pravda? Není? 11. 10. jsme měli letět do Francie na dovolenou, tak jsem na druhý den zavolala na gynekologii, ale dr. mně objednala až na 1. 11., že dříve nemají místo a že bude miminko více staré, tak bude vidět i :srdce: Fajn, s klidnou duší jsme 11. 10. s přítelem odletěli na 12denní dovolenou do Francie – Paříže. Tam jsem onu radostnou věc sdělila tatínkovi, a ten přes celou Paříž začal křičet: „Já budu táta! Budeme mít miminko!“ Štěstím mi stékaly slzy po tváři.

Po příletu domů jsem nebyla zrovna ve své kůži. Přijeli jsme pozdě v noci, na druhý den jsem měla jít do práce, odkud mně poslali domů s tím, ať vše vyležím a jsem co nejdříve v pořádku. Pořád se mi nějak nedělalo dobře, nějaká viróza, řekla jsem si, a taky v těhotenství to také bývá normální, že je člověku špatně. 25. 10. jsem se po dvou dnech marodění vydala zpět do práce, odkud mě opět poslali domů. Na 26. 10. jsem si vzala dovolenou (kdybych si vzala nemocenskou, byla bych doma a nemohla bych na KO ke gyndr.), přes víkend jsem vše vyležela a v pondělí šla s úsměvem do práce.

Kontrola u gynekoložky

Šla jsem tam nervózní, vrátila jsem se šťastná, plná elánu, že // nebyl jen planý poplach, ale opravdu jsem těhotná, přesněji podle MS 8+3 tt a podle UTZ 9+0 tt. Miminko měřilo 2,5 cm, ale srdíčko ještě vidět nebylo, což se i dr. nějak nezdálo. 21. 12. měla být další kontrola, a 12. 12. NT screening. Bohužel ani na jednu jsme nestihli.

Miminko nás opustilo, je pryč, už s námi není

Sedm dní po kontrole, 8. 11., jsem začala krvácet. Ze začátku to bylo slabé, ale k večeru to bylo jako při MS a křeče v břiše. Jeli jsme tedy s přítelem na pohotovost. Dali mi Utrogestan, sdělili mi, že jsem na rizikovém těhotenství, a že si mně tam nechají 2–3 dny a pak, že se uvidí. Ten večer jsem ještě chytla horečky, bylo mi špatně. Druhý den už jsem horečky neměla, byla to jen reakce na Utrogestan, každý den mě měřili, ten den měřilo miminko v 9+4 tt podle MS 2,7 cm a vážilo 3,16 g. Dr. mi sdělil, že se nemusím ničeho obávat, že mám být v klidu, vše je v pořádku, jen budu častěji chodit na kontroly. Na druhý den mě měli po vizitě pustit domů, tedy pokud se nic nezhorší – nic tomu nenasvědčovalo, a já jsem si pomalu balila věci.

Druhý den ráno mně vzbudily šílené bolesti v břiše a já jsem zjistila, že krvácím. Zazvonila jsem na sestřičku, ta zavolala doktora a ten řekl, cituji: „Je mi to moc líto, ale pravděpodobně se jedná o samovolný potrat. To se občas stává.“ Málem jsem se zhroutila. Bylo mi úzko, špatně, dělalo se mi mdlo, šly na mně návaly. Doktor mi píchl nějakou injekci na zastavení krvácení, ani nevím, o čem se tam bavili, byla jsem mimo. I mně něco říkal o zítřejší revizi, ale já jsem byla jako omámená. Vím jen, že jsem volala přítelovo jméno, že jej chci mít u sebe, a to hned. Sestřička proto rychle volala příteli, ten byl do několika minut u mě, držel mně za ruku a utěšoval, že se to stává a že se to příště už určitě podaří. Já jsem si dávala za vinu, že ani nemůžu donosit dítě. Druhý den mně čekala revize a v pondělí mě pustili domů. Takže jsem tedy 10. 11. 129+5 tt potratila.

Jak to vnímám dnes

Dnes je to už 13 dní, i když mi pořád připadá, jako by to bylo včera. Pořád se vidím, jak ležím na posteli a říkám si, ne, to není pravda! Teď už vím, že to pravda je, že už nejsem neschopná donosit dítě. Miminko odešlo samo, asi bylo nemocné, něco mu chybělo. Lepší, když odešlo ještě nenarozené, než se celý život potýkat s nějakými problémy. Vím, že se vše nepodaří napoprvé, že po půlročním snažení může přijít i ten potrat, a že příště to už snad vyjde. Každopádně na toho malého Uzlíčka budu věčně myslet, pořád si ťukat na čelo a zjišťovat, co mohlo být příčinou, i když vím, že se to nikdy nedozvím. Měli jsme Tě rádi, těšili se na Tebe, a pořád Tě rádi mít budeme a budeme na Tebe i vzpomínat, máma a táta.

Závěrem

Chtěla bych moc poděkovat svému příteli Honzovi, že mi byl tak velkou oporou, říkal mi pozitivní věci a byl mi stále na blízku a i holkám tady z eMimina, konkrétně ze skupiny Červen 2013, kterou jsem vytvořila, ale potom jsem ji přenechala jiné mamince. Velké díky! :*

Hodnotilo 13 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Tamarka
Kecalka 334 příspěvků 26.11.12 08:41

Je mi to moc lito, a plne vim jak se citis, presne tohle jsem zazila i ja s rozdilem ze ja byla 6tt a v nemocnici mi nepomohli a poslali me domu. Musis byt silna nikdy nezapomenes ale jak se rika cas vyleci vse. Preju aby se vam brzy zadarilo a vse bylo v poradku.

 
zrustice
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 26.11.12 08:45

Je mi to líto, taky jsem si tím prošla :hug: Bude líp, čas je nejlepší lék.

 
sweetmary
Povídálka 35 příspěvků 26.11.12 08:52

Je mi líto, co se Vám přihodilo. Jak sama píšete, Váš přítel je Vám oporou a to je strašně důležité. Ve dvou se vždycky dají překonávt zlé věci snáž. Přeji hodně štěstí v dalším těhotenství.

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 26.11.12 09:12
:roll: :hug:
 
Susan23
Kelišová 5965 příspěvků 26.11.12 09:24

Potratila jsem po 3 letech snažení asi tak v 6tt. A nejde mi znovu otěhotnět, takže přesně vím, čím si procházíš. Bude to lepší, ale bolet to nepřestane…Buď silná a věř, že bude lépe…

 
Maky.p
Generální žvanilka 24079 příspěvků 26.11.12 10:27

@Lacy - krásně napsané a moc smutné.. Moc vám přeji, aby se co nejdříve znovu zadařilo a tentokrát to dopadne skvěle! Díky tobě funguje skvělá skupina a věřím, že brzy se přidáš do nějaké pozdější ;) Přeji hodně sil, drž se :hug:

 
MegK
Kelišová 7106 příspěvků 26.11.12 10:31

Lacy :hug: dojala jsi mě.
Přeju ti až bude ten správný čas aby jsi opět byla těhotná,
vše šlo hladce a měla jsi pohodový porod.
A váš :andel: na vás bude dávat pozor z nebe.
Kdyby cokoliv tak napiš :hug:

 
Janica22
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 26.11.12 10:35

Bude se ti to zdát asi těžké ale raději přijít o miminko ted v 9tt než ve 25tt jako já a ještě ke všemu je porodit a ani se nesmět podívat-kvůli psychice- ani nemít možnost se rozloučit Vše přebolí a brzy budeš držet broučka jako já a radovat se z jeho pokroků :hug: Hodně sil

 
pavlina-strakova
Nadpozemská drbna 28043 příspěvků 26.11.12 10:49

Luci, krásně napsaný deníček, přeju ať se co nejdřív zadaří a už bude všechno v pořádku a budete se jenom radovat :hug: :hug:

 
Caty  26.11.12 10:58

Je mi to moc líto. ALe neboj se, miminko se určitě byrzo zase podaří. Já mám první dítko po IVF, podruhé jsem otěhotněla přirozeně půl roku po porodu a v 9tt jsem též musela na revizi. Bolelo to hodně, obrečela jsem to, bylo mi mizerně, ale hned po šestinedělí a proběhlé MS jsem už další nedostala a běhá mi tu už druhý poklad. Tak se neboj, příroda to umí zařídit, aby se nenarodilo nemocné miminko a věř, že jelpší takto vzačátku než později. Držím palečky at se brzo zadaří :hug:

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 26.11.12 12:00

Moc vám oběma přeju, aby k vám brzy dorazilo další miminko a vše skončilo tak jak má - happyendem :hug:

 
madrianova
Ukecaná baba ;) 1630 příspěvků 26.11.12 12:08

Ach jo to je moc moc smutné, pláču u toho, těch miminek co umřou je něják strašně moc mi přijde, když tady čtu ty deníčky a příběhy …co sem píšete, kolik dětí mohlo být na světě a není :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,(

 
nancy.bl  26.11.12 12:24

:hug: věř, že bude líp :andel:

 
Mimisss
Stálice 59 příspěvků 26.11.12 12:37

Moc mě to mrzí..Partner a rodina je ta největší opora. Vím že další pokus bude mít určitě ten happyend :-)) držím palečky :hug:

 
Fima
Nadpozemská drbna 28624 příspěvků 26.11.12 13:00

Moc mě to mrzí, ale věř, že tohle se opravdu stává. Mě gynekoložka říkala, že takhle končí každé osmé těhotenství. A opravdu to neznamená, že bys nebyla schopna donosit dítě, jen ten plod nebyl zkrátka v pořádku a možná to bude znít ošklivě, ale je mnohem lepší si projít spontánním potratem v začátku než přijít o dítě v mnohem vyšším stupni těhotenství.

Moje úplně první těhotenství bylo zamlklé, plod se přestal vyvíjet v 6tt., přišlo se na to úplnou náhodou v 9tt. A dneska mám krásného rok a půl starého chlapečka a pokud vše dobře dopadne, tak se nám v létě narodí bráška nebo sestřička. Zkrátka nevěš hlavu, brzy to přebolí a věřím, že se brzy dočkáte druhého děťátka, které už to nevzdá. :kytka:

 
Anonymní  26.11.12 13:20

„Teď už vím, že to pravda je, že už nejsem neschopná donosit dítě.“

tak tuhle vetu vubec nechapu…kdo ti to rekl? :zed:
co se stalo se obcas stava, ale rozhodne to neznamena konec sveta a ani to ze nebudes mit nikdy deti…

a ver, ze je dalako lepsi kdyz mimi odejde takhle na zacatku-pozdeji je to mnohem horsi…vim o cem mluvim

drzim palce na dalsi snazeni :hug:

 
Lacy  26.11.12 14:17

Děkuji všem za komentáře! :-) Moc mně těší :*

 
katerina2095
Ukecaná baba ;) 2085 příspěvků 26.11.12 14:59

Je smutne kdyz tehotenstvi skončí a ješte takhle :( moc me to mrzí :hug: jak uz tu nekdo psal Cas vylečí vše a je jasne ze na miminko nikdy nezapomenes a ani by to nikdo nechtel :andel: drzim moc pesti aby další tehotenstvi bylo uz v poradku a vsichni jste byli stastni :hug: je krasne ze mas v priteli takovou oporu.nebj zvladnete to uz ted jsi moc statečná :*

 
soldi
Neúnavná pisatelka 17165 příspěvků 26.11.12 14:59

@gabi.design jeej, aj Ty cakas druhe? :D kedy Ti vychadza TP?

ospravedlnujem sa zakladatelke za OT :kytka:
je mi luto, co sa Ti stalo, je to nocna mora asi kazdej tehotnej :( anjelik Ti posle zdrave dietatko a bude nanho dozerat :andel:

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 26.11.12 15:37

Možná se to někomu nebude líbit, ale myslím, že se někdy dělá z potratu nebo zamlklého těhotenství zbytečné drama. V životě je těch průšvihů hodně, a když budeme dělat tragédii z takových věcí, tak si tu psychiku brzo pěkně odvaříme. Potrat potká skoro každou ženu, mnohé víckrát, kdyby se dnes rodilo víc dětí než jen jedno nebo dvě v průměru, znala by to opravdu každá žena. Je to nepříjemná záležitost, konec radostného očekávání, ale nedá se to přirovnat ke smrti dítěte. Ani náhodou. Protože to dítě se ani nenarodilo. S největší pravděpodobností šlo o těžce poškozené embryo nebo plod, neschopné dalšího života. Taky jsem to zažila, ale nevidím absolutně žádný smysl v tom, abych o tom přemýšlela jako o dalším svém dítěti, které umřelo.

 
lenkahol  26.11.12 15:56

To je mi líto a rozhodně vím jak Ti je, stalo se mi v lednu to samé, v 8 týdnu plus pár dní. Po první revizi jsem musela na druhou, protože se mi rychle uzavíral krček a sraženiny začly ucpávat dělohu. Měla jsem stejný myšlenky, všechno mi přišlo zbytečný a nicotný. A jediné, co to zahojí, je čas a přístup partnera…a další prcek.
V nemocnici tvrdili, že po prvních dvou menstrucích můžu zkusit otěhotnět klidně znovu, můj gynekolog si nechával pro mě tehdy příšerně dlouhých 4-5 měsíců. Ale po 2,5 měsících jsem otěhotněla zcela snadno, teď jsem v 35.týdnu, těhotenství bez nijakých vážných komplikací, bez cukrovky, bez zvracení, bez bolestí břicha, bez krvácení atd.
Takže hlavu vzhůru :))) Jo a hlavně žádné deprese z diskuzí, každý to má jinak!

 
barca0140
Závislačka 2912 příspěvků 26.11.12 16:56

Ahoj, také mě to moc mrzí, ale sama vím že slova duši a srdíčku moc neulehčí..I když se teď zdá věta,,Čas vše zahojí'' nepředstavitelná je opravdu pravdivá..I já nevěděla kudy kam když sem v 16tt musela na potrat a přišlo mi nepředstavitelné že by ta bolest byla někdy menší..Už to jsou 4 měsíce a my poctivě pracujeme na dalším miminku, zatim se nedaří, ale já doufám že dušička našeho andílka už bude brzo s námi a to mě drží nad vodou..Moc doufám že na Vánoce kdy sem měla TP už budeme opět všichni 3 spolu u vánočního stromečku.. :srdce: Tobě přeji hodně síly a aby se vše opět zadařilo a vše už mělo šťastný konec :)

 
ZeLu
Neúnavná pisatelka 19891 příspěvků 4 inzeráty 26.11.12 17:57

Lacy, myslela jsem na tebe :hug: škoda že to tak dopadlo. Ale věřím, že vaš prcek je v nebičku pro miminka a pošle za sebe co nejdříve brašku a nebo sestru. Posílám pusinky na bolavou dušičku :-* a držím pěsti.

 
Salorka
Závislačka 3885 příspěvků 10 inzerátů 26.11.12 18:26

Lacy - strašně moc mě to mrzí…já jsem skupinu Červen 2013 opustila před měsícem!!! Drž se, určitě bude líp!!!

 
slune
Stálice 85 příspěvků 26.11.12 19:30

Ahojik přesně vím o čem píšeš. I já jsem byla v téhle situaci. Potratila jsem v 9tt.Rok se s rokem sešel a já jsem otěhotněla a dozvěděla jsem se že čekáme dvojčátka. I když jsem od začátku měla rizikové těhotenství holky se nám narodily v29tt.Jsou zdravé a dělaji nám všem radost. Takže doma mám 20letou dceru syna 18let a holky 5let. Dítka mám s 1manželem byl mi vždy oporou.Moc držím palečky at je u Tebe už vše v pohodě.

Příspěvek upraven 26.11.12 v 19:31

 
Leknínek
Kecalka 433 příspěvků 26.11.12 19:48

Moc drzim palecky, at bolest v srdicku brzy preboli! :hug: Taky jsem si to zazila, hned v 5. tydnu a dalsi mesiic uz jsem MS zase nedostala. Vysledkem je muj ctyr a pul mesicni medvidek :srdce:
Drz se a nevzdavej to! :kytka:

 
Šmouli88
Echt Kelišová 7543 příspěvků 26.11.12 20:06

Moc hezky sepsaný deníček a je mi to hrozně líto. Ale věř, že je lepší přijít o miminko na začátku než pak dále. Nám hrozilo, že ve 24 týdnu o miminko možná přijdem kvůli vrozeným vadám a já si to nedokázala představit. Řikala jsem si, že jestli jsem o něj měla přijít, tak na začátku těhotenství a né teď, když ho cejtím jak kope a mám už to bříško. Nakonec jsme to zvládly a každým dnem se nám má narodit holčička, sice nebude 100% zdravá, ale ona to zvládne. Proto věřím, že brzy znovu otěhotníš a s přítelem budete mít zdravé miminko. Hlavně si neřikej, že nejsi schopna donosit dítě, to není tvoje chyba!!! Prostě se to jenom stává. Držím palečky ať Vám to co nejdříve vyjde :palec:

 
Fima
Nadpozemská drbna 28624 příspěvků 26.11.12 20:54

@soldi Už to tak je. :D Ale plánované to bylo až další rok, toto miminečko se nám povedlo s kondomem ani nevíme jak. :mrgreen: Termín máme podle PM 20.7. Mám to potvrzené UTZ. z 5tt. kdy byl vidět žloutkový a gestační váček, čekáme ještě na srdíčko. Jestli bude, tak si pak nahodím metr. :mrgreen:

Zakladatelce se omlouvám za OT.

 
Aifča  26.11.12 21:11
Nezoufejte

Já jsem potratila doma, nakonec to skončilo velkou gynek. operací a ujištěním, že jinak jsem v pořádku a není důvod, proč bych nemohla mít další mimčo. Ale ono nic. Dlouho se nedařilo, nakonec jsem se smířila s tím, že teda žádné miminko mít nebudeme a najednou tu bylo. Těhotenství bez problémů, porod ukázkově v termínu, mimčo zdravé a krásné. Takže čím víc se stresujete, tím méně se daří. Nechte tomu volný průběh. Když se zadařilo jednou (i když se špatným koncem), zadaří se zase. Držím palce!

 
chelsea001
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 26.11.12 21:20

@Cuarentena no a co, že se ještě nenarodilo? Já to mám za sebou už dvakrát a pokaždé to beru tak, že jsem o dítě přišla. Jasně, že ta bolest se nedá srovnat s bolestí, kdy žena přijde o mimčo ve vyšším stádiu těhotenství nebo nedej bože po porodu, ale pořád to hodně bolí. Tvůj koment se sem absolutně nehodí. :roll:

 
katyn
Zasloužilá kecalka 670 příspěvků 26.11.12 22:51
chci tě podpořit!

Přeju ti moooc síly vím jak ti je i já dvakrát potratila a píšu ti proto, aby si věřila podívej se na můj metřík a věř, že i ty na potřetí budeš mít štěstí…jen mě napadá až půjdeš ke gynekoložce řekni si jí o vyšetření na hematologii co týká krve její srážlivosti a genetického vyšetření krve…u mě zjistili vysokou srážlivost krve, která může ty potraty způsobovat, jelikož se malá sraženinka může dostat do placenty a je konec… a vidíš sice si píchám mini injekce na ředění krve od těhotenství, ale!! jsem ve 24tt a vše klape..řekni si o to své dr…stojí to za to a vše se dá řešit :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :hug:

 
katyn
Zasloužilá kecalka 670 příspěvků 26.11.12 22:54

@chelsea001 přeeesně souhlasím a mohla si to madam odpustit…

 
triada
Kelišová 5963 příspěvků 26.11.12 22:58

Vim, jak ti je. Zažila jsem to dvakrát. Jednou samovolný potrat, jednou zamlklé těhotenství, kdy se neobjevilo srdíčko. Z tvého deníčku jsem nějak nevyčetla, jestli srdíčko v nemocnici nakonec naskočilo nebo ne? Mně říkali doktoři, že by se mělo objevit do 5 mm velikosti plodu, proto se divim, že u vás už byl plod tak veliký, srdeční akce nikde a doktorovi se to zdálo jen divné..

Drž se. Brzy budeš znovu těhotná. :hug:

 
triada
Kelišová 5963 příspěvků 26.11.12 23:00

@katyn Po jednom potratu jí mutace budou vyšetřovat těžko. :roll: Oni se cukaj i při dvou potratech, natož po jednom, když potratí každá druhá..

 
nepřihl. mili  26.11.12 23:48

Proč, vždyť napsala pravdu. Fakt si myslím, že je lepší, když se to stalo hned na začátku těhotenství. Moje kamarádka 3× potratila a 9× absolvovala ivf+icsi. Celá sranda ji stála min. 350 000,– a otěhotněla na 10 pokus ivf v 34 letech. Tady jde vidět, co je schopna žena vydržet a s manželem je každý neúspěch ještě víc spojil. Jasně, jsou slabší povahy, které se hroutí ze všeho, ale fakt je třeba si říct, že jsou někde na tom stokrát hůř a přežili to.

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 27.11.12 00:03

@Lacy vim jak se citis :,( posilam ti obejmuti na sklidneni dusicky. Nikdy nezapomenes, stejne tak jako ostatni tady ale nemuzeme s tim nic udelat, jen se dal snazit a modlit se aby se to uz nikdy neopakovalo :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 27.11.12 00:14

Ach jo zase nejaky chytracky. Zakladatelka denicku potrebuje slyset podporu a ne proc z toho dela drama ze se nic nestalo. Mne to potkalo taky a ja z toho drama delam a velke. Ja neberu antikoncepci 6let a na prirozene otehotneni muzu zapomenout, takze z toho drama delam a nestydim se za to. Me tahle zkusenost vzala kus sebe a nikdy se s tim nesmirim! Tak si tyhle priblbly komentare nechte pro nejake slepice co prudej a ne pro holku co je absolutne zlomena! :cert:

 
chelsea001
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 27.11.12 08:12

Ale ty jsi to nezažila tipuju, jen mluvíš o kamarádce :roll: tak nevíš jaká to je beznaděj :roll:

jinak k zakladatelce, drž se. :hug: Každým dnem bude líp a líp, zkus pohledat tady diskuse o potratech, mě holky co jsou tady moc pomohli.Je dobré vědět, že v tom nejsi sama.

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 27.11.12 08:42

Posílám mnoho sil :hug: :andel:

 
Karko
Kecalka 377 příspěvků 27.11.12 10:34

Ahoj, mně se stalo úplně to samé jako tobě, v 10tt, embryu se ani nevyvinulo srdíčko. Taky mně to hodně vzalo, zvlášť proto, že se mi podařilo otěhotnět až po roce snažení, ale jak už psal někdo níže, nikdy by mně nenapadlo potrat v takovém ranném stadiu považovat za ztrátu dítěte. Prostě jsem se stím smířila, řekla jsem si, že když nemělo ani srdce, tak to vlastně ani nebyl živý tvor…to mi dalo nejvíc síly to překonat.
Přeju ti, aby se brzy znovu zadařilo, abys měla větší štěstí než já (jsem po revizi půl roku a stéle nic :( )
A pokud máš pochybnosti o tom, zda jsi nebo nejsi schopná donosit dítě (jako že je to nesmysl) zajděte do CARu a oni vám udělají různá vyšetření a možná budeš klidnější.
Hodně síly, :kytka:

 
Lacy  28.11.12 15:12

Ještě jednou moc, moc děkuji za podporu! :*

 
mismurka
Závislačka 2838 příspěvků 29.11.12 18:17

Držím palce, ať se brzy zadaří, miminko se narodí zdravé a smutek vystřídá radost.

 
Anny_S
Povídálka 12 příspěvků 28.02.13 20:39

To mě mrzí :,(

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 28.02.13 21:05

Je mi to moc lito aleopravdu se to stava, ja o mimi prisla v 11.tydnu, bolelo to moc. Drzim palce at sem brzy zadari a vse je v poradku :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama