Jesle a školičky

Rodičovství
  • emimino
  • 17.08.01

proč dávat nebo nedávat dítě do předškolního zařízení a kdy

Ahoj Šárko,
nebo dobrý den, nevím. Studuju psychologii, a děti jsou samozřejmě zajímavý bytosti. Řešili jsme onehdá problém jeslí.
Chystáte se dát Verunku do jeslí? Jestli ne, tak jaký pro to máte důvody?
Vidíte nějaký výhody v jeslích? Máte v ně důvěru?
Asi jsem vás zahltila otázkami, omlouvám se. Kdybyste měla někdy čas mezi vší aktivitou, moc by mě potěšilo, kdybyste mi odeslala.
Přeji krásné dny a pozdravujte doma.
 Klára

Milá Kláro,
docela mě mrzí, že jste mi nenapsala k jakým závěrům jste došli vy - budoucí psychologové - docela by mě to zajímalo.
Musím říci, že já se Verunku zatím do předškolního zařízení dávat nehodlám. Jedním z důvodů je i to, že se mi na mateřské docela líbí a po trošku delším čekání na miminko si ji chci pořádně užít.
Domnívám se, že pokud to finanční situace rodiny dovolí, pak by měla matka s dítětem zůstat doma alespoň do konce druhého roku. Řada školek navíc požaduje určité dovednosti dítěte - chození na nočník, ovládání jíst příborem, hygienické návyky, alespoň částečná dovednost samo se obléci.
Je možné, že jiná situace bude u školek soukromých a jiná u státních. Moje tchýně pracuje jako kuchařka v jedné škole a zároveň i školce. Vím, že některé učitelky by se raději měli věnovat jiné práci, než je práce u malých dětí - pokud se dítě u oběda nenají (třeba z důvodu, že mu nechutná), tak je to vůbec nezajímá a klidně je nechají o hladu, pokud se někdy stane, že se dítě počůrá, pak je často ani nepřevlečou a učiní tak, až před příchodem maminky, vím také, že strava ve školkách občas ne zcela vyhovuje zá:,–(ám správné výživy.
Vím, že je dobré, aby dítě bylo v kolektivu, ale já to řeším tak, že chodíme plavat a cvičit pro rodiče s dětmi a po prázdninách chceme ještě začít chodit do hudební školičky (opět pro rodiče s dětmi).
Dítě také v batolecím věku se někdy bojí cizí lidi a těžko snáší nepřítomnost někoho blízkého, myslím si, že tedy není dobré lámat něco přes koleno. Dítě to může poznamenat nejen psychicky ale i zdravotně - např. bolení bříška, větší nemocnost.
Nemyslím si, že když my jsme chodili do jeslí od deseti měsíců, tak to nutně musí prožít i naše děti.
Tolik můj osobní názor.
Měj se pěkně a přeji hodně úspěchů při studiu. Šárka

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek