Johanka a 15. týden těhotenství

Těhotenství

Ahoj, tak jsem tady, těhulky moje, žádný strach, původní ?Monáček? pokračuje dál, ale ode dneška pod tímto názvem. Zdravím i všechny maminky, čekatelky a ostatní příznivce, kteří sledují naše debaty! Pro všechny, kdo nejsou v obraze, si dovolím připomenout, že Monáček bohužel musel z ?technických důvodů? skončit s pravidelným psaním (bude odpočívat doma) a tak jsme se domluvily, že se už tak dobře zavedeného deníčku ujmu já, poprvé těhule, momentálně v 25. týdnu. To jsem teda zvědavá, jak se to rozjede a doufám, že se k nám připojí taky někdo nový, ať je nás víc! Představovat se nijak zvlášť nemusím, známe se přece už tolik moc týdnů!!!

Na to, jak píšu často, jsem ostuda, protože jsem zapomněla dát na vědomí, že už se mi taky trošku vlní bříško. Nedávno jsme to tady probíraly, je to asi hodně individuální… možná mi to začalo dřív, ale pozorovat jsem se začala pohledem až teď o víkendu a JE TO TADY! Co kopaneček, to povyskočení té části bříška a převalování je taky zajímavé ? dělají se jakési vlnivé boule, včera večer se mi vyboulila jedna taková ?hromádka? dokonce až skoro na boku… někdo tady kdysi psal, že se tohle začne dít až kolem 28.týdne (?) Přes oblečení to samozřejmě ještě vidět není, musím fakt ležet s nahým pupíkem a při znatelných pohybech se na sebe podívat. Asi to bude pozorovatelné čím dál víc… taky intenzita pohybů se stupňuje snad každý den, někdy se úplně leknu. Ale většinou se tomu směju, někdy dokonce i nahlas… no je to síla… ještě mě to nepřestalo bavit. Teď jak se válím doma na neschopence, mám čas sledovat se víc… Napadlo mě takové možná pro někoho hloupé přirovnání ? že je to pocit, jako bych měla pod kůží zašité nějaké zvířátko, které se marně pokouší dostat ven (jestli jste si někdy pouštěly třeba morče do rukávu, tak víte, jak to myslím, když čumáčkem strká na všechny strany a neví, kudy kam).

Je to fajn pocit, když si takhle můžeme samy kontrolovat, že se miminku daří dobře a že je vše OK, vlastně od prvních pohybů (tj. asi od 18/19.týdne) jsem po této stránce naprosto v klidu, do té doby jsem vždycky nemohla vydržet do další kontroly u doktora, až mi poslechne srdíčko nebo se mrkne ultrazvukem a potvrdí, že jsme oba v pořádku. A připadaly mi ty 4-týdenní intervaly nekonečné, teď už je mi to úplně jedno, mám přehled.

Bříško už mám hóóódně veliký (teda mně to tak připadá) a začíná mi docela překážet a začínají drobnější kolize, jak člověk není zvyklej (ještě k tomu v tom miniaturním bytečku) ? špatně odhaduju vzdálenosti, kam se ještě vejdu, kde prolezu a kde narazím… ohnout se mi taky dělá potíže… to se kroutím tak nějak srandovně přes bok… asi na mě musí být dobrej pohled, když si lakuju nebo stříhám nehty na nohou (ještě sama) ? to jsou polohy! Na intimní holení si ještě vidím, ale prý to bude taky brzo problematický…

Ještě že mám hodného manžela, který mi doma pomáhá s čím se dá, je to příjemné… tak jen aby mu to vydrželo. A to bude bříško ještě asi dvakrát tak veliký, až někam málem pod bradu, že přes něj neuvidíme rovně, jak se říká, ne? Jo a taky máme už problém se s manželem vejít spolu do jedné vany :))) ..... včera jsme to zjistili, nemůžu se totiž už tak skrčit, aby mě netlačilo bříško… a on není taky žádnej drobek, měří 190 cm a hubenej zrovna není. Počítám, že tak asi za 2 týdny už společné občasné rituální koupání skončí (stejně to není zdravý, máme se prý v těhotenství jen sprchovat).

Koho zajímá váha a kdo si chce spravit sebevědomí :-))), mám pořád ještě +9 kg (stejný stav jako po dovolené), ale šplhám se k desítce (těch +9 je ráno ve stavu nahá, dehydratovaná, nalačno a po WC). Nalhávám sama sobě, že je to JEN 9 a ne 10. To si myslím, že je dost, ale na omezování se nemám moc pevnou vůli, to jsem celá já (ale na hubnutí potom jo, až to půjde!.. to budete koukat!) Akorát mám trošičku obavy, aby mi nenašli cukr v moči, když se poslední dobou tak nacpávám sladkým (to ty vaše recepty!! ? na někoho to svést musím :)), máme v rodině sklony k těhotenské cukrovce a teď vlastně 6. měsíc by měla být kritická doba, kdy se to u někoho projevuje… snad se mi to vyhne, do poradny jdu za 14 dní, od včerejška už nemlsám! Jsem zvědavá, jak mi to dlouho vydrží.

Už jen necelé dva týdny budu odpočívat doma a pak zase do práce… ach jo… mně se táák nebude chtít!! Odvykla jsem si, počasí je čím dál horší a někde cestovat skoro hodinu MHD každé ráno (kde mě samozřejmě nikdo nikdy nepustí sednout)… a za tmy… brrr…mám se zase na co těšit :-( V práci jsem slíbila chudince pozůstalé a těžce nestíhající kolegyňce, že tam o sobě udělám pořádek a musím nějaké věci předat nové nástupkyni, která, doufám, už tou dobou bude ?nastoupená?, takže ten měsíc a kousek, co mi bude pak zbývat do mateřský, akorát na to vyjde. Ale za dva týdny ? to ještě daleko, nebudu na to ještě myslet a kazit si náladu, když mám klídek doma.

Jejda, to jsem se hodně rozepsala, jinak nic úžasného ani nového se neděje, vždyť píšu průběžně celý týden… musím nechat prostor hlavně pro vás, že jo. Tak pro dnešek zatím končím, přeji krásný den, ať se vám v práci podle možností líbí, máme to už za pár, ať vám chutná papat a vy doma si to užívejte v pohodě jako já. Těším se na vaše nové zprávičky!

Ahoj! Johanka

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 09.10.02 07:18

Ahojky Johanko,

to je fajn, že Monáček pokračuje. Byla by to opravdu škoda, když už se známe tak dlouho:o)
Tak a teď ke komentáři. S koupáním s manžílkem problémy nemáme. Ne, že bysme měli tak velkou vanu, ale nekoupem se spolu moc často ani normálně. Jednak se radši sprchuju a druhak on se koupe skoro ve studený vodě a já v horký:o), takže se moc neshodnem.
K tomu vlnění bříška s tebou naprostou souhlasím. To zvířátko sedí:o) Náš drobeček si oblíbil levou polovinu břicha. Asi blíž k srdci? Aspoň dvakrát za den se mi levá strana úplně vyboulí a je tvrdá ( nevim, jestli tam má hlavičku nebo prdelku:o) ) a pravá strana břicha se mi propadne. Vypadá to dost legračně a když to taťka viděl prvně, tak se dost vyděsil. Jinak se broučkovi líbí, když ho v tý vyboulenině hladíme. To vydrží v klidu třeba dvě minutky a ani nedutá.
Taky máš pravdu, že od té doby, co si můžu kontrolovat mimíska podle pohybů, je člověk víc v klidu. Ale… Zase naopak. Někdy je asi unavenější a v útlumu a skoro celý den se moc neprojevuje. To jsem pak nervozní jak fena, opatrně si žďuchám do břicha a čekám. Někdy už si připadám jak magor:o) Chudinku nenechám ani vyspinkat. To budu asi ta matka, která bude po porodu dítě budit, jestli vůbec dejchá:o)
No to zas píšu romány. Radši končim, abyste se po ránu neučetly.

Krásný den přeje Kelly 24. t

P.S. Dneska jdeme s mamkou ( babičkou ) vybrat kočárek :o)

PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 09.10.02 07:47

Ahoj, Johanko,
nové role jsi se ujala fantasticky. Ještě jednou díky.
Ohledně vlnění bříška, tedy teď už pěknýho břicha, se můžu akorát tak přidat do klubu. Břicho mi při „brutálnějších“ pohybech nadskakuje jak na gumičce, nejvíc kolem pupíku, ale už mě taky nakopl pod žaludek, a to vám povím, málem jsem se po..... Náš králíček si oblíbil místo na pravo, většinou bouchá buď tam nebo kolem toho pupíku. Když jsem byla na ultrazvuku, tak jsem se ptala pana doktora, kterou částí to tam do mě mlátí. Byly to ručičky! Asi vyrůstá nový „Mike Tyson“, haha. Mně to spíš než chycený zvířátko připomíná vetřelce, no jo, člověk je z těch filmů úplně zblblej. Ale nerada to o něm říkám, protože u vetřelce jsem měla takovej divnej negativní pocit, a tyhle kopanečky jsou fajn. I když … Po fyzický stránce to zas tak úžasný nevidím, nakopnutý žebra, žaludek, kotrmelce na močovým měchýři, člověk aby se bál o vlastní zuby! :-))))))))))))))) Ale po psychický stránce je to něco úžasnýho. Hned můžu vědět, že je mimísek v pohodě. Taky samozřejmě blázním, když se zrovna některý den moc nehýbe, a schválně si večer lehám na bok (to vždycky začne kopat, asi mi nadává).
Cukrovky v těhotenství se bojím jak čert kříže, miluju sladký a nevím co bych dělala. Už jsem však bohužel psala, že mi ve 23 týdnu našli v moči cukr, tak jdu na kotrolu teď v pondělí a uvidíme, jestli tam bude pořád. Jestli ano, tak pomažu na krev atd. Ale já se uklidňuju tím, že jsem víkend před kontrolou „sežrala“ sladkýho co se do mě vešlo a že to bylo tím. Doktor to taky nemohl vyloučit. Tak se teď ovládám a uvidíme. Držte mi prosím palce na kontrolu na pondělí v 15.00. Johanko, máš o té cukrovce nějaký bližší zprávy? Nebo některá z vás? To jsem se po ránu pěkně rozkecala.
Hezký den, PetraK

Misice
Povídálka 19 příspěvků 09.10.02 07:48

Ahoj Johanko a ostatní těhulenky!
Hned jak jsem přišla do práce, spěchala jsem se připojit do pokecu. Zatím tady nemám šéfstvo, tak mám klid.
Ty pohyby jsou fakt nádhera ! Asi nejvíc frekventovaný jsou ale během dne, hlavně dopoledne. To jsem v práci a nemám čas to moc sledovat. A večer už náš Bróček „pozdravama“ celkem šetří. Stejně ale s manžílkem dokážeme třeba hodinu zírat na moje bříško a hladit ho. Tohle snad nemůže nikdy omrzet! Na pohled už to taky je docela pěkně vidět, semtam se mi otřese bříško. Sice jsem zatím moc nepřibrala (+5kg), ale s ohýbáním mám taky celkem problémy. A navíc se vždycky pořádně zadejchám. Vůbec si to nedovedu představit, jak to bude za pár týdnů. Už teď si připadám tak neohrabaná. Každopádně se snažím nepřejídat, ale je to fakt těžký. Zatím jsem do sebe naládovala jen jogurt s jabkem a lupínkama, takže se držím. No uvidíme za hodinu…
No nic, teď už musím jít něco dělat, začíná se to tady v práci slítat. Mějte moc krásnej den a někdy zase páček.
Mišice, 25. týden

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 09.10.02 08:11

Ahoj Johanko i všichni ostatní,
moc gratuluju k prvnímu a moc krásnému příspěvku, nemohla jsem se dočkat.
Teď nemám moc času, snad napíšu víc večer.
Všem hezký den!
Esterka 28.t.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 09.10.02 09:07

VIDÍTE JAK BLBNU??? UBRALA JSEM SI HNED 10. TÝDNŮ! … Omlouvám se, samozřejmě se to má jmenovat 25. TÝDEN! Zpátky do 15. týdne - to bych se teda vracet nechtěla!!!
Dneska (teď momentálně) mám spací krizi, jak jsem včera spala celé odpoledne, tak jsem šla spát v noci až ve 3 h a od 6:30 h už jsem na nohou (z nepochopitelných důvodů)… a teď právě jdu spát. Tak dobrou noc a vám hezký den v práci, kolem poledne nebo až se probudím, tak se ozvu.
Ahoj Johanka 25.t., zdůrazňuju 25!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.02 09:14

Ahoj Johanko a ostatní těhulky!
Taky se chci podělit o své zážitky z pohybů miminka. Je hlavičkou nahoru a když ji vyboulí, nejčastěji na pravou stranu, sice ve mně vždycky docela zatrne, ale pak ho po té hlavičce hladím, a představuju si, jak tam v bříšku sedí a co dělá. Přes den moc „nezlobí“ (nebo já to alespoň tolik nevnímám), ale pravidelně mezi osmou a devátou večer začíná řádit. Než usnu, tak si párkrát kopne někam do podbřišku, až vydechnu, manžel to cítí a bezmyšlenkovitě se mi začne omlouvat. Tak mu řeknu, že to bylo mimi a on se mu snaží domluvit, že už by jako každé správné miminko mělo spinkat a nezlobit maminku… :-)))
Včera jsme byli koupit postýlku. Já jsem taková pořád až nezdravě pověrčivá, trošku ve mně hlodaly obavy, jestli ještě raději nemáme počkat… Ale pak jsem začala plánovat, že když by jsme měli už druhý miminko, tak tomu, co čekáme teďka, koupíme zase větší postýlku atd. atd., prostě plány na několik let dopředu…
Holky, nemáte taky takové náladové zvraty? Jakože jednou máte strach a raději nic nepromýšlíte dopředu, a za chvíli nejoptimistější člověk na světě, plánujete ještě další děti a velký byt a jánevímco, i když víte, že s tím blbým státním příspěvkem to bude dlouho stát za prd?
Ať vám rostou hezky miminka,
Lenka, 33.t.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 09.10.02 09:14

Petro, o té těh.cukrovce toho moc nevím, jen to (a to je děsná představa), že miminko hrozně rychle uvbitř roste a přibírá… a někdy se prý musí vyvolat dřívější porod, aby nebyly komplikace s objemným miminkem, aby si při porodu neublížilo. Ségru nechali obě děcka donosit normálně, dokonce to druhý o týden přenášela, první kluk vážil 4,5 kg a druhej 5,2 kg - a ten druhej porod - to prý bylo dost hrozný… nechci strašit, třeba nás to nepotká. Jinak tyhle miminka jsou většinou naprosto zdravá, jen se to všechno musí víc hlídat. Po odborné stránce je tam něco s odbouráváním (?) inzulínu nebo tak něco… jako že je to pro miminko zátěž, protože ti má tendence nějak „pomáhat“ se zpracováváním nevím čeho… raději se do toho nebudu neodborně zaplétat, ale trošku to vysvětlovala kdysi na Káčátku pisatelka Kaja (nepletu se?), který taky našli tehdy cukr a držela po zbytek těhotenství dietu… mimochodem už úspěšně porodila zdravé miminko.
Zatím čau, Johanka 25.t.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 09.10.02 09:21

Petro, nedalo mi to a musela jsem se chytnout toho Vetřelce. Jak tady totiž skoro všechny máte nějaký pracovní název pro miminko, jako „opička“, „vrňátko“, „beredámek, "žížalka“ apod. … tak já prostě nemám NIC a od té doby, co jsem těhotná, „tomu“ můj manžel říká ze srandy Vetřelec - to jsou takové ty průpovídky: „až se Vetřelec vyklube ven…“, „tak co Vetřelec, kope nebo spí“ - vůbec mi to nepřipadá brutální, jsem na to už zvyklá… jen jsem neměla odvahu s tím jít na veřejnost a raději toho chudinku broučka malýho tak nazývat nebudu.
A když náhodou někdy začnu debatu o jménech, odezva zní „čau Vetřelče“ a nic dál… Tak to nám matrika určitě nepovolí :-))) Prostě jsem se smířila s tím, že jméno mít zatím hodně dlouho nebudeme vymyšlený. Čau Johanka 25.t.

PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 09.10.02 09:35

Vždyť je jedno, jak těm broučkům říkáme v bříšku, stejně je milujeme, ať je to vetřelec nebo králíček. Já jsem mu nejdřív říkala piškůtek, pak když doktor řekl, že je to kluk, jsem mu začala říkat jménem, tedy Adámku, a protože se na mě manžel vždycky dost blbě podívá, jako že jsem ulítlá, že si mluvím na břicho, tak mu říkám radši králíček, protože jsme příjmením Králíkovi. Na to už nic neříká. On je moc velký realista, a tak na moje chování a mazlení s bříškem kouká jak na drát.
Samozřejmě mi občas taky pohladí břicho, ale to mu to musím říct. Ovšem nedávno jsem už spala když přišel domu, a probudila jsem se zrovna, když mi přes peřinu pohladil břicho. Radši jsem dělala, že spím dál. Takže to taky není takový „tvrďák“ jak se chlapi dělají.
PetraK, 25t.

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 09.10.02 09:36

Ahoj holčiny,
Johanko, napsala jsi to moc krásně:-) nejvíc mě pobavilo to předklánění a stříhání nehtů, taky s tim začínám mít problém a hlavně když jsem najedená a mám se ohnout, tak mám pocit, že se pozvracim, trvá mi prostě dýl než strávim jídlo. Mně se bříško taky krásně vlní, bouli mám většinou na pravý straně a mimčo zá:,–(ně kope nejvíc okolo 10 večer, jinak průběžně během dne taky a je to fakt krásný. Jak tady píšete nemusim se strachovat do příští poradny, jestli je všechno OK. Co se týká cukrovky, tak já jsem byla na vyšetření asi před měsícem? Tak nějak. Byl to fakt hnus vypít tu sladkou vodu z obr kelímku, ale výsledky dopadly dobře a prý se klidně můžu cpát sladkym:-) Tak jsem si dala k snídani 2 makovky a mlíčko, ňam. Zítra jdu na kontrolu, takže zase vlezu po dlouhé době na váhu…tak uvidíme. Tak já už budu končit a juknu sem kolem poledne, mějte se krásně a pa.
Irena 27.t.

PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 09.10.02 09:45

Ahoj Leni,
vím přesně o čem mluvíš. Jsem teprve v 25 týdnu, ale tyhle stavy mám pořád. Jen si říkám, že jsem tak strašně pověrčivá kvůli tomu, že jsem začala nejdřív pléct svetříky na mimčo místo abych počkala zda budu těhotná. A pak to jako naschvál nešlo skoro rok. Jehlice s vlnou jsem po půlročním snažením hodila vzteky na dno skříně a když se po 11 měsících zadařilo, tak jsem si řekla, že do 26. týdne nekoupím nic (četla jsem, že to je ten okamžik, kdyby se králíček narodil, tak už by ho mohli zachránit). Jsem ve 25. týdnu a UŽ jsem koupila 3 dětský deky. Z toho jeden je tzv. spací pytel, na kterém jsou králíčci a je tam napsáno „family of rabbits“ (rodina Králíků). Tak jsem neodolala. To je jen důkaz, že člověk se děsně bojí, ale taky pekelně těší a záleží, co v „kritický“ okamžik (= v obchodě) vyhraje. Ale v pátek začínám 26. týden, v pondělí jdu do poradny a z poradny jsem manželovi nahlásila, že se ROVNOU pojede do obchodu s miminkovskými věcmi, který je shodou okolností asi o 2 ulice níž. A to to teprve rozjedu!!! :-))))))))))))))
Ahoj, hodně zdraví a málo nervům všem!
 PetraK

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.02 09:56

Ahoj holky
věrně a pravidelně jsem pročítala hezkého a čtivého ?Monáčka? a vždycky mi zvedl náladu. Ráda bych se taky připojila do jeho pokračování. Dneska mám tak trochu splín a tak zkusím přispět svými řádky abych se trochu odreagovala od toho ranního stresu a mačkání v narvaných dopravních prostředcích. Jsem z Prahy a do práce dojíždím přes hodinu. 2× musím přestupovat a někdy mi z toho fakt ?rupaj? nervy.

Jsem teď v 19. týdnu a mrňous už o sobě začíná dávat vědět. Bylo nádherné když jsem ho ucítila poprvé. Zrovna jsem jela autobusem a on se začal převalovat. Asi jsem ho taškou, kterou jsem měla na klíně, utiskovala a tak se hlásil o své místečko. Bylo to tak nádherné, jako kdyby mě hladil. Začala jsem se usmívat (asi jsem musela vypadat jako blázen). Od té doby se hlásí ale jenom hrozně málo. Vždycky jenom tak jednou denně, někdy se neozve třeba 2 dny. Mám z toho trochu obavy. Můj gynekolog nemá v ordinaci ultrazvuk takže mě vždycky jenom prohlédne, zeptá se jestli nemám nějaké problémy a to je všechno. Žádné poslouchání srdíčka, nic. Do poradny chodím jednou za 3 týdny. Ale příští týden mě zřejmě pošle na ten ultrazvuk co se na něj chodí kolem 20. týdne, tak se hrozně těším a doufám že je všechno v pohodě.

Zdraví Vás všechny Jitka.

PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 09.10.02 09:59

Dneska jsem fakt ukecaná. Furt něco píšu, ale zapomněla jsem reagovat na to ohýbání přes břicho.
Protože mám „úzké“ nohy, musím mít vždy taky úzké boty, abych v nich „nekloktala“. Takže na podzim mám kotníčkové boty, které se natahují, jsou z elestické látky a je normálně trošku obtížnější se do nich dostat. Ale teď přes to břicho… Když obuju jednu, mám toho plný zuby, krev se mi nahrne do hlavy, funím, hekám, nadávám, pak se musím uklidnit a obout ještě tu druhou. Celý den se naštěstí nemusím zouvat a když přijdu domu, hledám oběť, která mi je zuje. Bohužel někdy mám doma jen psa, a ačkoliv je děsně šikovná, boty tedy zouvat neumí. Ale zouvání naštěstí netrvá tak dlouho jako obouvání.
Přibrala jsem zatím 7 kg (a to snad jenom do břicha a prsou), a „tam dolů“ už si nevidim. Jedině v zrcadle. Je to hrozný pocit. Tím, že jsem docela malá (cca 160 cm) mám už pěkný panděro. Přes pas mám 99 cm. Hrůza, kde je mých 62 cm?!? A to si pořád říkám: „neplaš, bude hůř“. Připadám si jak soudek na nožičkách. Nohy mi zůstaly normálně štíhlé, takže nosím úzké těhotenské kalhoty, které jsou dole maličko do zvonu a nahoře nosím různé halenky a košile. Ty mi odstávají od těla díky tomu našemu zázraku a fakt vypadám fantasticky. Určitě víte o čem mluvím. Ale jsem pyšná, že čekám králíčka, a tak když jdu, tak se řádně „vypnu“, PŘECE SE NEMÁME ZA CO STYDĚT!
Bříškům zdar!
PetraK, 25t.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 09.10.02 10:48

Ahoj Kelly, ještě jsem ti zapomněla napsat, že jsem se včera dobře pobavila nad tím, jak jsi psala o zaučování ?polena?… a pak jak poleno psychicky nevydrželo a už nepřijde! Připadlo mi to hrozně směšný, taky jsem před pár lety něco podobného zažila.
Jak to budeš mít dál? Přijde poleno nový nebo budeš mít zatím klid?

S tou vodou ve vaně ? taky mám ráda horkou vodu a manžel chladnější - znáš to, chlapi h…o vydrží… takže se koupeme podle mých představ ? pozor, nesmějte se mi! - napustí se horká voda, do který já si v pohodě lehnu až po krk… pak tam manžel strčí kousek jedné nohy, zařve bolestí, jak ho to pálí (pro mě nepochopitelné), no a pak si tam stoupne a postupně se ponořuje… spálí si koule a pak se sebezapřením tam vleze celej… ale nesmím dělat vlny, aby ho ta horká voda na něho necákala… postupně ta voda chládne, prostě trvá mu to docela dlouho než tam vleze tak do půlky, a když už je tam celej a lehneme si oba (do sebe pokroucený), tak už je voda docela normální. Divím se, že je plodnej, že mu ty mršky v horké vodě nepochcípají. I když nekoupeme se takhle spolu moc často, asi jednou týdně to kvůli mě přetrpí (protože mně je zase v ?jeho? vlažný vodě zima).

Ještě jsem spát nešla, už se chystám, jsem blázen, určitě zase neusnu, odpoledne mám nějaké pochůzky po městě, co jsem neudělala včera… tak se tady nebudu dneska moc vyskytovat.
Ahoj Johanka 25.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.02 10:48

Ahoj holky, já jsem taky nová, už mě přestalo bavit pořád jen číst, i když je to moc hezký čtení. Manžel mi zase včera řekl, že jsem šílená, když se řehtám na monitor (a to dost nahlas).
Jsem teprve na začátku, 15. týden a musim potvrdit komentáře zkušenějších, je to hrůza, kromě toho mýho pidi bříška neni žádný důkaz existence o tom našem cvrčkovi. Někdy mě chytne rapl a jdu se podívat na poslední ultrazvuk (je ze 14.týdne), takže aspoň něco, vidět je toho tam spustu. Důkaz by mohla být i moje váha, mám digitální, ta moje tělesná váha je fakt divná. Přes den se klidně lišim o dvě kila, takže ten jeden moment, kdy mě váží sestřička, je na nic, vždyť se mi to mění každý dvě hodiny. Dneska mám oproti poradně kilo dole. Ale baštim pěkně, já se nešidim ani normálně, natož teď. Je pravda, že časem se to určitě srovná. V:,–(im se, že dneska večer budu mít zas o dvě kila víc. No nic, váha je váha a bříško je bříško. Všem, Vám pokročilým, závidim ty pohyby, musí to být úžasný, těšim se až tam taky dospějem. Budu chodit pyšně jako pávice, pěkně našpulená.
Chtěla jsem se zeptat, psali jste tady o nějaký videokazetě, myslím, že ty, Johanko, je to cvičení pro těhotný? A dá se ta kazeta sehnat? U nás, v tomhle zapadlým městě na severu Čech, snad ani s těhotnýma nepočítaj. Nabídka čehokoli je mizerná. Prosím o nějakopu radu s cvičením dle knížky, nebo dle kazety. Co takhle jóga pro těhotný? Nemáte s tim někdo zkušenosti?
Zatim zdravim všechny kopající i zatím nekopající bříška(doufám, že tu nejsem jediná nedočkavá a najde se ještě nějaká „mladá těhotná“.
Káťa 15. t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.02 12:09

Ahoj holky,
Tak se po dlouhe dobe zase hlasim, fakt to nejak nestiham, budu hold jen obcas prispivat. Zapomnela jsem se zalogovat, takze tady Petrus. To je fajn, ze se Johanka tak pekne ujala Monacka a hned dlouhatanskym prispevkem. Vcera jsem tu taky chvili byla, ale to jsem ani vsechno nestihla precist, natoz odepsat. Musim si jen ztahnout ty recepty, pripadly mi skvely.
Bohuzel mam par let bezlepkovou dietu, tak to musim trochu obmenit, ale snad to pujde i z jine mouky nez psenicne. Jinak muj drobik taky pekne kope a cim dal vic. Samozrejme nejvic v noci a kdyz chci spat nebo to pres den tak nevnimam. O vlneni briska jeste nemuze byt rec, ale uz se na to tesim. Zatim mam navrh asi 4-5 kg, tak se porad drzim v nomalu, ale zeru jak mlejn, receno lidove a hodne sladkeho. Trochu jste me vystrasili s tou cukrovkou, asi se zacnu omezovat, zlehka :)
V pondeli jsem se stala tetickou, segre se narodila nadherna holcicka, uz jsem ji videla a chovala. Nejradsi bych v tu chvili preskocila ty moje zbyvajici 4 mesice.
Na kontrolu jdu pristi tyden, ale asi to bude tentokrat bez UTZ, skoda. Ted mam trochu problem s krvacenim z dasni, kousnu do jablka a vypada to, ze kousu spis syrove maso, des. No nebudu vam kazit chut k obedu. Ted jsem doma sama a chystam se udelat k obedu kvetakovej mozecek. Sice jsem dosnidala pred necelymi tremi hodinami, ale hlad je hlad. Tak zatim ahoj, pekne se napapejte, at vam to v praci utika.
Petrus 23.t.

PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 09.10.02 12:36

To se máte, že se spolu koupete. Fakt jsem se Johanko dobře pobavila při čtení toho, jak to u Vás funguje. Já se s manželem koupat nemůžu, má 2 metry a něco přes metrák a vanu máme normální velikosti. Ale když jsme na dovolený, tak se spolu sprchujeme, když přijdeme od moře, a taky vždycky řve, že ho chci opařit. Inu, chlapi …
Ohledně toho vážení, je dokázáno, že vážit se člověk musí vždy ve stejnou dobu, neboť během dne dochází k pohybu vody v těle a váha se může měnit cca o 2 kila. A tak se vážím vždycky ráno, když vstanu.
Jdu baštit,
Pa, PetraK

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.02 13:11

Tak já rychle přispěchám se svojí troškou do mlýna, bohužel jako anonymus, protže z tohodle blbýho počítače, se mi zvedá žaludek. Nic už mi na něm nefunguje - teda emimino - to je pro mě nic. Ještě se zapojím do včerejší debaty mezi Esterkou a Johankou, taky si vás nějak představuju a přesně jsem si říkala, jak by muselo být trapný takový setkání… Asi by to fakt bylo divný. Takhle to je bezva a přesně souhlasím s Johankou, že si třeba nakonec vyměníme čísla a budeme smskovat z porodnice a bude dál sranda… Teď zase makám, počkám si až kolega vypadne pryč a uvelebím se u jeho skrytého počítače, na kterém mimino super funguje a pak už mě nikdo k žádný činnosti nepřinutí - vždyť tu mám už náhradu!!!!!!!!!
Jo Esterko až pojedeš zase přes Kunratice a uvidíš udřenou ploužící se postavu po ulicích, v každé ruce tři tašky s nákupem a na zádech ještě baťoh, tak to jsem stoprocentně já - troska… hahaha, zas tak hrozný to se mnou není (teda zatím, uvidíme, co bude za rok…)

katy 26. t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.02 13:51

Ahoj Johanko a všichni krásní krtečci i čekatelky,
dlouho jsem se zase neozvala - strašnej fofr v práci - jen jsem stihla občas něco odtud přečíst. Tak mi to odpusťte. Johanko, je moc fajn, že jsi to ty, kdo pokračuje v Monáčkovi. Vlastně jsem si ani nikoho jiného nedovedla představit.
Moc mě zaujala a rozesmála vaše debata o přibírání kil, zvlášť ten soudek na nožičkách je bobmba - asi tak taky budu časem vypadat, ale zatím jsem nepřibrala ani deko. Doktor už se na mě podezíravě kouká, jestli jako nedržím nějakou dietu, ale to by mě ani nenapadlo. Je fakt, že ve 14. týdnu bych už asi měla mít aspoň kilo navrch, ale nic. Snídám, svačím, obědvám, svačím, večeřím, zase večeřím, a nic. Teda rostou mi prsa a trošičku bříško, ale váha ne. Nechápu, jak je to možný, zákon zachování energie by měl přece platit, ne?
A kde jsou vůbec čekatelky? Zase se nikdo dvoučárkový dlouho neozval. Podle „stáří“ těhotenství děvčátek, co tu poslední dobou přibyly, se naposledy plodilo někdy koncem července, a pak už jenom Anička - ta je tu myslím „nejmladší“ :-))) Tak teď sborově, holky, prsk a tfuj na monitor! Já vím, že si to zase hezky utřem, ale zkusme to, už jen pro tu mentální energii, kterou vložíme do tohoto rituálu. A mysleme přitom na Tinulku, Hanischku, Janču a všechny toužící princezny, které teď potřebují problinkat pár měsíců svého života :-)))
Těším se na další zprávičky, tak pište a prskejte!

Milenka 14. týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.02 13:52

Ahoj Petro!
Já taky chodím nakupovat po kontrolách na gynekologii…:-)) První věc, kterou jsem koupila, byl batůžek-méďa (je mi jasné, že to bude použitelné až za delší dobu, ale mi se tak moc líbil), v 18(?). týdnu, po tom, co mi vyšel dobře triple test. A pak po každý poradně (včera jsem byla na kontrole, proto ta nová postýlka), akorát teď i častěji.
Přeju ti, aby ti to s králíčkem v pátek dobře dopadlo (to K za jménem znamená Králíková?)!!!
 Lenka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.02 13:54

Pro Petru: už to vidím v komentáři o kousek výše, že jste Králíkovi.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 09.10.02 14:01

Ahoj Káťo
já jsem taky jedna z nedočkavejch jako ty v pátek začínám 15.t. a už bych moc chtěla aby mimčo kopalo hlavně kvůli klidu. Jak tady holky říkaj, že už mají nějakou kontrolu nad těmi svými sluníčky mimo UZV tak to jim opravdu závidím. Ty začátky jsou fakt děsný do kontroly daleko ach jo. Doufám, že to brzy uteče a ucítím drobečka co nejdříve. Taky tedy musím říct, že jsem přibrala už 3 kila tak nevim nevim jestli tu váhu ukočíruju tak se měj moc hezky
Mikiska 14t

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 09.10.02 14:17

Ahoj Petro, vzpomněla jsem si na tebe s těma králíkama: mám doma na mimčo krásnej spací pytel s autíčkama a v každém tom autíčku sedí malý králíček. Kdyby to nebyl dárek od ségry, tak bych ti ten pytel s radostí poslala, bohužel.
Johanka

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 09.10.02 14:18

Ahoj Johanko a všechny těhulky i netěhulky
Mě ste tedy taky pobavily s tím oblíkáním a kilama navíc. Nevím teda Milenko jak to děláš, ale já končím 14t a mám 3 kila nahoře a protože jsem malá a hubená (byla) tak už nemám co na sebe tak jsem musela do sekáče a koupila jsem si super lacláče, který mi tedy snad nějakej ten pátek vydrží. Úplně si vás všechny dokážu představit s těmi bříšky a tak mě to docela rozesmívá, i když jsem vás nikdy neviděla a zřejmě ani neuvidím, když jsme roztroušený po celý republice, ale je to fajn takhle si pokecat. Tak piště hlavně hodně vesele ať máme veselý prcky papa
Mikiska

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 09.10.02 14:47

He he, to je sranda já mu taky řikám Vetřelec. Žádný pojmenování taky nemáme, i když teď občas o něm mluvíme tím vybraným jménem… ale ze začátkuk jsme mu říkali jen mimin.

čau Katy26.t.

babula
Stálice 75 příspěvků 09.10.02 14:49

Ahojky těhulky a čekatelky,
tak jsem se taky konečně dostala na emimino a mam sice malickou , ale mam chvilicku, abych napsala:o)
co se týká toho vašeho přibírání tak já jsem asi přeborník, mám 5 kg navrch a to jsem teprve v 17.t., ale hlavu si stoho nedelam, bylo i hur a ted se to da aspon svadet na to miminko:o)
Manželovi to zatim nevadi, ale ani to tak hrozne nevypada, jsem pripravena, ze priberu jeste hodne:o)
Zatim pa tehulky a krasny odpoledne
Babula 17.t.

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 09.10.02 15:00

Momentálně zdrhám z práce, ozvu se večer čau Katy 26. t pěkně jsem si vytiskla vaše komentáře, mám tak literaturu do autobusu

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 09.10.02 15:41

Ahojky,
tak já teda dneska vůbec nestíhám, máme v práci docela frmol, takže mám hlavu „v pejru“. Ani nemám pocit, že by se stalo něco novýho, ale bylo mi líto nenapsat vůbec nic. Večer si jdu zacvičit, tak si aspoň trošku protáhnu pupíka a taky plánuju, že upeču nějakou tu ňamku jablečnou dle vašich receptů. Zítra jdu k pani doktorce, tak jsem zvědavá, jestli jsem přibrala nebo ne, ale určitě asi jo. My doma váhu nemáme, takže se vážim vždycky jen v poradně. Mějte se moc krásně a zítra zase páček shledáček.
Irena 27.t.

babula
Stálice 75 příspěvků 09.10.02 16:14

Tak, už pádím domů za manžílkem a tchýní-nejlepší na světě, v tom jsem měla opravdu štěstí, ale tu už jsem vám vyfoukla:o)
Pa holčičky Babula

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.02 17:56

Ahoj Johanko,
tak musim se priznat, ze jsem dostala pekny zachvat smichu kdyz jsem si precetla jak to u vas chodi s tim koupanim. a smala jsem se tak, ze jsem to musela i povedet kolegum tady v praci. my to mame docela podobne, ale vlny pak delat muzu, to uz partner ma to nejhorsi za sebou :-)
 Andrea

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 09.10.02 18:19

Čau, dneska nestíhám a nemám ty ideální podmínky pro sedění u PC, tak asi nic… ozvu se během zítřka. Pěkný večer, Johanka 25.t.

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 09.10.02 19:56

To jsem teda zvědavá, jestli ty jsi přibrala, když furt jen cvičíš, ty cvičitelko!! Každopádně dej vědět, jak to proběhlo a jestli je vše o.k.! Čau Katy 26.t.

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 09.10.02 20:01

Kazeta se jmenuje Aerobic nejen pro těhulky od Hanky Kynychové. Dá se objednat přes internet, myslím, že na adrese aerobicsusmevem.cz - tuším, a nebo něco psala Johanka, kde si jí objednávala… teď už si bohužel nevzpomínám, já jí koupila v Hypernově. Je dobrá, cca 15 minut je taková ta klasická aerobní část a pak je posilování nohou, šikmý břišní, prsa, dno pánevní… S jógou zkušenosti nemám, ale řekla bych, že je spíš na relaxaci a uvolnění, ale ne na udržení postavy… ale nevím zkušenosti nemám. čau Katy 26. t.

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 09.10.02 22:01

Ahoj holky,
teda, Johanko, Ty těma svýma příspěvkama zlomíš veškeré rekordy v kategorii nějčtenější články. Předem blahopřeju! :-)
Katy s tou ploužící se postavou si mě pobavila natolik, že jsem se tu trapně sama nahlas smála. Tak já teda už nebudu okukovat sundané střechy a začnu koukat po lidech-teda hlavně po těch taškama obtěžkanejma. Užij si zítřejší výlet. Jo na tom zjišťování 3D ultrazvuku v Praze ještě pořád pracuju-teda zbytek rodiny na tom pracuje. Momentálně čekám na výsledek pátrání u samotné Toshiby, která údajně tyhle úžasné mašiny vyrábí, a tudíž by měla mít přehled o tom, kde jsou.
Od včerejška se náš synáček z ničeho nic začal v podstatě nepřetržitě zajímat o to naše miminko. Tak jsem se pustila do osvěty. Ale docela jsem se zapotila, protože jsem měla problém převést to všechny do řeči, které by rozuměl. Dneska mi zavolala po několika měsících kamarádka z Menorky a já si ten telefonát vůbec neužila, protože jsem napjatě poslouchala jak syn objasňuje manželovi, jak že to s tím miminkem je. Padaly věty typu: To miminko bydlí v komůrce a ta je plná vody a to tati opravdu nebudeš věřit, že ono tu vodu pije. Manžel si pak stěžoval (se smíchem), že mu mám ty termíny vtloukat do hlavy pořádně, protože ON mu musel znovu vysvětlovat, že tam miminko nevisí na niti, ale na pupeční šňůře, která je od jeho pupíku k máminýmu. Když jsem manžela začala opravovat, uklidnil mě, že on ví, jak to je, ale do debat se slovy děloha a placenta, se prý nechtěl pouštět.
Holky s tou nemotorností to se mnou začíná být tragické. Připadám si občas jak velryba. Ve vaně se marně pokouším dosáhnout si na chodidla a obouvání je nadlidský výkon. A ještě páčit do botiček malýho, na to už si radši sedám.
Včera jsem s miminkem trochu experimentovala a pouštěla jsem mu Vivaldiho, mimčo bylo sice v klidu, ale mě bušilo srdce jak o život, tak to zase radši na chvíli odložíme. To mi připomnělo, že musím už podruhé během těhotenství na ultrazvuk se srdcem. Poctivec doktor na EKG naznal, že mám šelest (žádná novinka) a objednal si mě na ultrazvuk. Když to konečně dodělal, začal mi kázat něco ohledně životosprávy. No tak dobrý… Pak začal mektat něco o žlučníku, sice mi to bylo podezřelý, ale protože mi brali krev, řekla jsem si, že asi poznají všechno. Cytré hlavy… Pak mi oznámil, že s těma bolestma hlavy mě předá neurologovi, nadávala jsem si za svou ukecanost, v prvním trimenstru mě opravdu pořád děsně bolala hlava a měla jsem zvýšenou teplotu. Ale že bych to vykládala internistovi…? A nakonec mi řekl, ať pozdravuju v Brně a to jsem teda ztuhla. No ukázalo se, že má úplně cizí kartu, tím pádem se při té kontrole zaměřil na něco docela jiného a já tam musím někdy v říjnu naklusat znovu. Doufám, že tentokrát to bude v pohodě.
Plácám nesmysly, tak radši končím.
Všem přeju krásnou dobrou noc a hezké probuzení!
Esterka 28.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.02 23:50

Ahoj holky, sice už je pozdě, ale nedalo mi to, nepodívat se, co je novýho. Ono mě to přejde až budu zase chodit do práce.
Děkuju za rady ohledně cvičení. Nechci dřít jako kůň, to rozhodně ne, nikdy jsem totiž žádný sport neprovozovala, spíš mám jen pocit, že se musim trochu hýbat, aspoň se protáhnout. Zjišťuju, že vylezu schody a funim jak lokomotiva a pěkně mě bolí nohy.
Mikishko (doufám, že jsem nezvorala přezdívku) a ostatní začátečnice, vlastně i ostaní těhulky, chodíte všechny do práce? Kdy chcete přestat? Mě doktor gynekolog lákal na neschopenku už před týdnem. Šla jsem na dva dny do práce, ale
pak mě skolila rýma a obvodní, nebo jak se jí říká, mě hned nechala doma a nejradši by byla, abych se už vůbec nevracela do práce, že na mě stejně všichni jenom prskaj bacily. Slíbila jsem šéfovi, že neodejdu hned, dohodli jsme se hned na začátku, že odejdu po říjnový uzávěrce. Čas letí a ono je to pomalu za chvíli. Jestli dobře počítám, tak to budu asi ve dvacátým týdnu. Docela brzo, podle Vás ostatních, ale na druhou stranu, ta zima a to vstávání, fuj. Nemám okolo žádnou jinou těhulku, tak se nemám s kým poradit.
Mám strach z toho, abych nebyla otrávená a moc se nepozorovala. Být doma týden je něco jinýho, než být doma čtyři měsíce, že jo?
Klíží se mi očka, mažu do postýlky, tak ahoj zítra.
Káťa 15.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.02 23:53

Mikisko, samozřejmě jsem tu přezdívku zvorala, omlouvám se.
 Káťa

PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 10.10.02 07:32

Johanko, jsi príma že na mě tak hezky myslíš. Alespoň až do toho spacáčku budeš dávat Vaše mimčo, tak si třeba vzpomeneš, že někde u Prahy se lopotí jedna Králíková s malým Králíčkem.
PetraK, 25t

PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 10.10.02 08:17

Ahoj Káťo,
já do práce chodím a chtěla bych přestat až těch 6 týdnů před porodem. Byla jsem teď 3 dny doma s rýmou a kašlem, a myslela jsem, že se zbláznim. Na to, abych uklízela, mi bylo FAKT blbě, v televizi dávaj celý den kulový, (pakliže bych chtěla zmagořit mohla jsem si dívat např. na MacGyvera, kterej udělá bombu z tkaničky od bot), takže jsem se nakonec učila (dělám zkoušky certifikace 2. stupně pro účetní, pěknej děs) a pletla na mámu vestu, protože potřebuju spotřebovat vlnu, co mám ve skříni, abych tam mohla místo toho dát dětský věci. Manžel je přes den v práci, (podniká), takže se občas doma mihne, a zas někam letí, vrací se až tak v 10-11 večer. Bydlíme s rodiči (naprosto odděleně v dvougeneračním domě), takže jsem si mohla povídat aspoň s nima. Ale den skoro neutíkal. To v práci než se otočím tak jdu domů. Určitě je to hodně individuální, takže se netrap a užij si to. Nadruhou stranu, nemuset ráno vstávat má určitě taky něco do sebe.
Ahojky, PetraK, 25t.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 10.10.02 08:36

Ahoj Káťo
na přezdívce celkem ani nezáleží to neva, že si to zvorala. Můj pan doktor taky nabízel neschopenku a tak jsme se dohodli, že když mě budou v práci rozčilovat tak mu zavolám a zůstanu klidně doma. Jenže já jsem hrozná a doma vydržet ještě asi 5 měsíců to bych asi nezvládla. Byla jsem doma s teplotou týden a kousek a myslela jsem, že se zblázním. Navíc jsem měla pocit, že nad ničím jiným než nad těhotenstvím nepřemýšlím a že se moc hlídám. Ale já si taky myslím, že je to na každým jak se rozhodne spousta mých kamarádek byly doma skoro celé těhotenství, že si to pěkně užijou. Záleží na povaze já osobně bych to asi nevydržela a navíc mi taky jde o peníze, přece jenom je to rozdíl.
Já mám termín 5.dubna a šéfka už chtěla vědět kdy odejdu tak jsem přesně odpočítala 8 týdnů a 31.1.2003 jdu naposled do práce. Řekla jsem si, že tady nebudu ani o den déle.
tak papa
Mikiska 14t

Kelly1
Kecalka 144 příspěvků 10.10.02 09:30

Ahoj holčiny,

mě nabízel doktor neschopenku už před dvěma měsíci. Neumím si představit, co bych tak dlouho doma dělala. Ještě tak kdyby to bylo přes léto, ale v tomhle počasí by se mi stejně nikam nechtělo a akorát bych doma ležela a kynula:o) Takže nejspíš vypadám jako workholik:o) Samozřejmě to má svoje pro a proti. To každodenní cestování MHD. Nikdo vás nepustí sednout. Ráno brzy vstávat a tak, ale zatím to zvládám. Navíc jak už jsem psala nástupkyni zatím ( už ) nemám a nikdo jinej tady mojí práci neudělá. Takže od pondělka přijde druhý pokus. Snad to bude lepší a budu moct koncem listopadu vypadnout s čistým svědomím.
Tak jdu zas něco popracovat. Ach jo. Mějte krásný den.
Kelly 24. t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.02 10:04

Dobré ránko holky,
Vidim, že je to opravdu individální věc, asi jako všechno v těhotenství. Jsem teď doma podruhé, poprvé to bylo ve třetím měsíci a válela jsem si šunky 14 dní. Musim říct, že já jsem doma spokojená, doktorka mi řekla, že se dokonce můžu volně pohybovat, těhotným kontroly nechodí. Což se mi líbí. Představte si, že se nestačim nudit. Asi je to tim, že manžel chodí domu z práce kolem čtvrtý a o dva vchody vedle mám mamču, ta nemá pevnou pracovní dobu, jednu z mých mladších sester mám taky pomalu za rohem a dost často se navštěvujem. A to nepočítám pravidelnou návštěvu naší babí. A kousek od paneláku zahrádku. Takže mi ten čas taky pěkně letí. Na televizi si vzpomenu po osmý večer. Nesnášim všechny ty příšerný pořady, obvzlášť seriály. A navíc, holky, za chvíli jsou Vánoce!!!Jsem na ně ulítlá, už se nemůžu dočkat. Poprvé od svýho dětství budu celý Vánoce doma a nebudu tvrdnout v práci a dělat audit a jiný hnusný věci. Firma se stejně pomalu scvrkává, takže práce ubývá a ubývá a moje kolegyně je fakt strašně šikovná, všechno už za mě zvládá teď a je rádá, že jí práci nechám, aby měla co dělat. Jé, to mi huba mele.
Naplánovala jsem si, jak budu pěkně dopoledne chodit plavat, pak obhlídnu krámečky, zjistim kde co maj,…jo a houby, ty hrozný povodně nám zaplavili úplně novou plaveckou halu. Tak mám po srandě. Otevřou jí až příští rok. Budu muset jezdit do starý, do vedlejšího města, který je ošklivý a hala je studená a sama tam jezdit nechci. Fuj.
Ještě k tý práci, já jezdim autem, mám to daleko, takže pohyb to stejně neni. Navíc mi přijde, že v práci si chci oddychnout a nanapadne mě nic jinýho, než že k tomu odpočinku něco slupnu. A moje svačiny jsou sakra pořádný, co kdyby nám nedovezli obědy, nebo bych dostala hlad. Takže kolegyně se mi řehtá. Doma jsem líná něco si uvařit. Manžel nejradší studenou večeři (což je dobře, ale já tak ráda kuchtim). Doma nějak nekynu.
Kelly držim pěsti s tou nástupkyní, třeba ta minulá byla fakt omyl.
Esterko, to musí být sranda s tím Tvojím synáčkem. Pěkně jsem se nasmála.
Tak zatim čaulik, ať Vám v práci utíká, já tam jdu taky, zítra.
 Káťa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.02 10:16

Mikisko, já mám termín 3. dubna, kousek od Tebe. To jsem zvědavá, jak to nakonec bude. S nemocenskou a mateřskou by to ale nemělo být tak strašný, já jsem si spočítala, že budu brát asi 80% současnýho platu. Moje kámoška poradkyně mi radila, ať mi šéfik přidá do období, z kterýho se mi to bude počítat. Jó to určitě, už teď mám pocit, že jsem u něj na vedlejší koleji, takže zmínku o odměně jsem si nechala pro sebe.
Zatim ahoj Káťa 15.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.02 11:24

Katy,

jóga je perfektní cvičení na udržení postavy - je poměrně dost náročná - když už samozřejmě cvičíš dýl a znáš cviky, ale nehoníš se při ní, jako při aerobiku. Proto se ti možná zdá, že při ní nezhubneš :-)
Jo, a taky se musí cvičit pravidelně. Já osobně kombinuju jógu a stepaerobic (to abych měla pocit, že se šííííííleně zpotím :-))

zatím pa,

Janča čekatelka (cookie - nevím, proč jem anonym!!!)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.02 11:29

Jé Milenko,

moc děkuju za všechny čekatelky, že na nás tak myslíš. Snažím se ozývat průběžně, ale znáš to - fofry v práci a nás „netěhotné“ nikdo nešetří :-) - neboj nedělám si iluze, že na vás - těhulky - berou nějak extra ohledy.

Janča čekatelka (cookie)

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 10.10.02 12:55

čau holky,
tak jsem pěkně „přejetá“, byla jsem dneska ráno u doktorky a když mě prohlížela, tak mi řekla, že mám nějaký změny na děložním hrdle, což by mohlo vést k předčasnému porodu a že teda musim být v klidu, to znamená přestat samozřejmě s cvičením (to je pro mě hrůza) a za 14 dní přijít na kontrolu jak to pokračuje. Na neschopenku to prý zatim neni, protože mám sedavý zaměstnání v kanceláři, takže jsem normálka v práci (což mi zas tak nevadí). Já se jinak cítím dobře, takže žádný změny na sobě nepociťuju. Už vážim 68 kg juchůů, přibrala jsem 1,5 kg za poslední 3 týdny. Celkově teda 7 kilo +. Jak jsi na tom ty Katy? :-) Domlouvala jsem tomu našemu drobkovi, ať tam ještě kouká vydržet, protože teď bych teda rodit ještě nechtěla a hlavně tam se má přece líp, ne? :-) A jak se máte vy ostatní? Víkend se nám pomalu blíží, co plánujete?
Irena 27.t.

Hanischka
Kecalka 111 příspěvků 10.10.02 13:02

Ahojky,
díky za bacily,snad už se chytnou :o) Je teď nějaký divný období,že ani jedna z nás se nenakazila.Jinak jsme tu pořád,ale nějak nemáme moc s čím přispět,jen vždy na konci měsíce můžeme sdělit výsledek snažení.Tak se zatím budeme jen od vás přiučovat a snad ty znalosti brzy upotřebíme.
 Hanča

PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 10.10.02 13:51

Ahoj Irčo,
to je mi líto, že nastal takový problém. I když to určitě v pohodě zvládneš, přeci to ještě nic neznamená. Hlavně se musíš uklidnit a být v pohodě. To určitě pomůže. Jak jsem to teď psala, tak mě králíček nakopl, jistě jako souhlasné přitakání, a on to přece musí vědět! :-))))
Držím pěstičky!
Ahoj, PetraK, 25t.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 10.10.02 13:53

Čau Irenko, nedivím se, že jsi přejetá, každá špatná zprávička od doktora člověka vykolejí…to znám. Ale pokud vím, změny na děložním hrdle má dost holek (už třeba od začátku těhotenství) a nemusí to nic znamenat, ten předčasnej porod sice podle doktorů hrozí, ale v naprosté většině k němu nedochází, jen se to musí víc kontrolovat. To je blbý, že musíš přestat s tím cvičením… když jsi tak ve formě a zvyklá, co naděláš, zdraví miminka je asi na prvním místě, že jo. Váhu máš dobrou na 27. týden, to můžeš být spokojená! Narozdíl ode mě - 25 .t a +10 kg.
Ještě jsem slyšela, že když jsou změny na hrdle, tak se nedoporučuje moc sex… asi jak u koho, zkus se na to raději zeptat, že se pak může objevit i mírné špinění po styku a to by pak znamenalo převážně ležet. Nechci strašit, ale hlavně jestli máš líp vybavenýho chlapa, tak to raději dělejte opatrně.
Ani nevím, že se blíží víkend… jak jsem teď doma, tak je mu jedno, to je za den - úžasnej pocit. Ale už se mi to taky krátí… za týden a něco už budu vstávat ráno za hluboké tmy a klátit se u tyče v MHD.
Tak se měj pěkně a hlavně klídek psychickej, uvidíš že bude všechno OK.
Johanka 25.t.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 10.10.02 13:54

Čau holky, hlásím se po delší odmlce. Dnes mám super den, vyspala jsem se do růžova do deseti hodin, pak jsme byli s manželem v jednom kuchyňském studiu vybrat kuchyň do nového domečku, to se mi moc líbilo, příští týden už ji budeme objednávat, tak se mám na co těšit… no a do teď jsme byli na obědě v jedné příjemné restauraci (doma by nebylo dneska stejně z čeho vařit, není nakoupeno). Tak jsem vyspaná, najedená a spokojená. Jdu si pročíst vaše zprávy a pak se zase ozvu.
Ahoj Johanka 25.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.02 14:00

Ahoj holky,
Ireno, držim pěsti, ať se to zase spraví, pěkně odpočívej.
Já plánuju o víkendu pěknou podzimní procházku do přírody a taky si chci jít zkusit zaplavat a do páry, ta by už teď neměla škodit ne?Dělá mi dobře už od malička.Chci se tam pěkně prohřát, máte s tim někdo zkušenosti?
Káťa 15.t.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »