Jsem zoufalá

O životě

Jsem štastná, ale přitom mám pocit, že tohle nemá cenu, aneb jak to začalo a jak to pokračuje. V minulém deníčku jsem se snažila popsat, jak jsem to měla doma. Teď už mám domov jinde. Podle všech vašich rad jsem se s přítelem přestěhovala do vlastního.

Je to sice jen 1+1, ale do začátku nám to bohatě stačí. Sháněli jsme to narychlo. „Ložnico-obývak“ a vlastně všechno je obrovský pokoj, ve kterém máme velkou manželskou postel z masivního dřeva a na mé straně je přistavěna dřevěná postýlka s modrými nebesy, modrou peřinkou a pestrobarevným kolotočem. Pokaždé, když procházím kolem té postýlky, počítám dny. Dny do porodu. Těch 34 týdnů doteď uletělo jako voda a teď se to táhne.

Každý den přerovnávám věci na přebalovacím pultu a ukládám malinkaté věcičky do té obrovské skříně. Přítel chodí do práce, to ano, ale tento týden má volno… „Vídám“ ho ale jen večer v posteli a při obědě. Mám bolesti stydké kosti, moje kříže si už taky začínají říkat o pauzu, a přesto je náplň mého dne i teď s tím obrovským pupkem, bolestmi a únavou následující: Ráno vstát, udělat snídani uvařit kafe a čaj. Uklidit, umýt nádobí, pozametat, povytírat, povysávat, vyprat, pověsit, zajít do obchodu, uvařit, umýt nádobí, uklidit, vyžehlit, udělat večeři + udělat to, co se najde z minula.

Ne, že by mi to vadilo, dělám tohle už od 12 let doma s mámou, tehdy jsem se ale ještě učila a pomáhala s učením sestrám. Myslela jsem, že alespoň teď, když jsem těhotná a u všeho se hned zadýchám, zapotím, rozbolím a unavím, se něco změní a on zvedne pr… od toho počítače a alespoň s něčím mi pomůže. Ale kde. Vlastně jo, dneska když jsem dělala oběd, spálila si o blbou pánvičku dva prsty a nadávala u toho, vstal ze židle, přišel ke mně, dal mi pusu na líčko a řekl: „Chceš s něčím pomoct?“, po odpovědi: „Jo, potřebuju ještě umýt nádobí, vyžehlit, vyprat, vytřít, pozametat, povytírat, tak si něco vyber, budu ti vděčná“ se sebral, vzal utěrku a řekl: „Utřu ti nádobí“ (2 talíře a nějaký příbor). Poté se vrátil k počítači.

Je zajímavé, že přes týden, když normálně chodí do práce, tak doma pomáhá a tak. Ale prostě, neudělá nic, co je pro mě náročné. Pracuje manuálně v nějaké stavební firmě, pořád doma něco opravuje, ale dveře od skříně spravit neumí, je to neuvěřitelné, ale asi bude pravda něco na tom, že ženské si vybírají chlapy podobné svým otcům. Tedy alespoň ten můj je mému otci v něčem podobný, lenivý jako pr… Ani nevím, proč se z toho vypisuji, ale prostě mám potřebu. Jsem jediná, která má doma až takového lenocha? Nejsem, to moc dobře vím. Ale teď, v těhotenství, mě to mrzí. Hlavně to, že s ničím nepomůže, a když sedím s křečí, tak jediné, co mi poví je: „Si takový chudáček“.

Mám sto chutí mu v tu chvíli jednu vrazit a asi to taky udělám :D

Hodnotilo 6 lidí. Score 1.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
aliceh82  24.07.12 07:28

Nejsi první ani poslední…:-) nechci to zlehčovat, ale jestli jsi doma jste dva a máte 1+1, tak to není taková hrůza ne?:-) každopádně bych si promluvila a řekla mu to..:-) a jestli Tě to uklidní, tak doma ten můj taky nic neudělá a celá domácnost je na mě:-) už to beru s humorem i když mě ty práce furt dokola nebaví:( v sobotu se stěhujeme, tak jak to bude tak se chytám taky na promluvu kdo co bude dělat, aby si chodil 4 týdně na sport a já byla doma prala, žehlila, uklízela a starala se o 2 letého prcka už ne, ale každopádně Tobě i mě držím palce, protože na změnu moc nevěřím:-)))

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 24.07.12 07:31

No, možná bys mu jednu vrazit měla :think:

Fakt si vážím toho co mám doma já… :mrgreen:

Raději ho oprvadu donuť trochu ti pomoci. Nemusíš přece všechno dělat sama a ještě s pupkem takřka před porodem. A navíc… kdo říká, že musíš mít doma všechno ťip ťop? Nepřeháněj to, jo? Jsou důležitější věci na světě než nablejskanej byt :hug: :kytka:

 
jitulííína  24.07.12 07:33

Ahojky, nejsi sama, jestli tě to uklidní. Máme skoro rok a půl starého prcka a s manželem je to pořád stejné… no, trochu se to liší z dob mého těhotenství, už si totiž nedává „5 min“ po jídle, když přijde z práce domů, páč ani nemůže, malý ho nenechá. Někdy mi je to líto, že místo toho, aby mi trošinku ulevil, jde do obýváku a pustí si televizi a počká až to zvládnu s malým a se vším sama. Někdy mám vztek a někdy lítost, že si za to můžu sama. Jak si to zařídíš, tak to máš, ale změnit to, je už mnohem těžší… Až se jedenkrát naštvu, tak to budou všichni koukat. Držím pěstičky a moc pozdravuju!!! :dance:

 
Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 24.07.12 07:39

Myslim že to taková tragédie nebude, já dělala při prvním těhotenství to samé, a při druhém jsem měla ještě na krku 2 letou dračici, a takových maminek je spousta, nemyslim si že by jsi dělala něco nadstadartního

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 24.07.12 08:07

Někteří chlapi holt ženskou práci dělají neradi… náš tatínek občas pomáhá, max. luxuje, myje wc (rozuměj, naleje tam půl flašky domestosu a nechá to tak)… ale i za to málo jsem vděčná :D
Jinak, asi už máš ten zahnizďovací čas-tzn., vše chceš mít doma krásné a na mimi připravené. Neboj, to tě po porodu zase přejde :mrgreen:
Přeji, ať ti to už teď rychle uteče a samozřejmě krásný porod a zdravé mimčo :srdce:

 
Kima-o
Závislačka 4886 příspěvků 24.07.12 08:17

Kdybych měla doma každý den udělat všechno, co píšeš, tak bych se asi taky zbláznila :mrgreen: chlap je chlap a bohužel je to tak, že jestli jsi ho nezapřahovala od začátku, lepší už to asi nebude :nevim: ale co takhle se jeden den vykašlat na „Uklidit, umýt nádobí, pozametat, povytírat, povysávat, vyprat, pověsit, zajít do obchodu, uvařit, umýt nádobí, uklidit, vyžehlit, udělat večeři + udělat to, co se najde z minula.“ a taky na chlapův počítač a vyrazit místo toho dělat něco společnýho? :kytka:

 
lasička1
Echt Kelišová 7754 příspěvků 24.07.12 08:26

Málokterý chlap je tak pozorný, že sám od sebe začne doma pomáhat. Že mu dojde, že by měl ženě pomoci.Je to o komunikaci-mluvit, mluvit a mluvit. Říct narovinu, co od něj žádáš. Ne zle, ale v klidu. Sdělit si své představy o společném životě.
A za druhé-dva lidé v 1+1-nezlob se na mě, ale těžko od rána do večera pořád něco děláš. Pozametat, povytírat, povysávat-copak chodíte domů ze dvora v botech, že je potřeba tyto tři činnosti pořád dokola dělat? My máme RD, jsme tu čtyři a vytíráme jednou týdně. Vyprat, pověsit, vyžehlit-od dvou lidí, kteří nejsou žádný manekýni co se převlíkají několikrát denně do čistého, tak činnost jednou týdně na hodinku. A vaření-nemusíš denně vyvařovat složitá a náročná jídla, stačí rychlovka k obědu-těstoviny, salát, maso se zeleninou…a k večeři pečivo.
Ale chápu, o co ti jde-že jsi na domácnost sama, že přítel nepomůže. Není to o tom, že by si to neměla vzládnout-jsou maminky s mnoha dětmi, RD, zvířaty, zahrádkou, manžela stále v práci a také to zvládají.
Tak si sedněte, promluvte si spolu a hlavně NEČEKEJ že ho napadne něco samotnýho, jako že uvidí, že by měl. Pamatuj na to, že je to chlap, toho nenapdne nic. Vše se mu musí říct.

Příspěvek upraven 24.07.12 v 08:26

 
Koty
Závislačka 3685 příspěvků 24.07.12 08:38

Nezlob se na mě, ale dle mého jsi ze sebe dobrovolně udělala služku :nevim: Ráno vstát, udělat snídani uvařit kafe a čaj - to můžete klidně na střídačku, Uklidit, umýt nádobí - taktéž, pozametat, povytírat, povysávat - není třeba každý den, kor, když v bytě ještě není dítko, vyprat, pověsit, vyžehlit - opravdu máte ve dvou lidech denně tolik prádla? Ani věřit se tomu nechce, zajít do obchodu - co velký nákup např jednou za 14 dní?, uvařit, umýt nádobí - tomu se člověk asi nevyhne, uklidit - už zase?, udělat večeři + udělat to, co se najde z minula - o5 se můžete podělit. Tady opracdu platí pořekadlo - jaký si to uděláš, takový to máš. Kdyby mi chlap doma odmítal pomáhat a místo toho seděl na zadku, tak nedostane ani oběd, ani večeři, ani čisté prádlo..

 
Koty
Závislačka 3685 příspěvků 24.07.12 08:39

@lasička1 vidím, že máme naprosto stejný názor :*

 
Mišanila  24.07.12 08:53

Nemám doma nepomáhajícího lenocha, ale já jsem manželovi už na začátku dala najevo, že za služku nebudu, dobře jsem vybírala :) a taky mám štěstí na hodného chlapa, takže od všeho trochu.
Někdy měl takové tendence, protože v tom vyrostl a jeho maminka je sice hodná ženská, ale klasický příklad generace našic matek - obskakující a posluhující maminka.
Snídani dělá manžel klidně sám, máme to tak nastřídačku, kafe taky uvaří, s úklidem pomáhá podle potřeby, i když jsem na mateřské a manuálně pracuje. Nechci po něm žádnou práci v domácnosti napůl, když jsem doma, ale aby se přiměřeně jeho a mojí únavě a času, který stráví v práci taky doma zapojil.

Takže je to na tobě, chce to komunikovat v klidu, bez obviňování a hádek, ale dát najevo jasně a přesně, jak si to představuješ. V tak malém bytě bych to teda s úklidem nepřeháněla, ale nevím proč by přítel nemohl udělat snídani sám třeba o víkendu, utřel vždy nádobí (měli jsme pravidlo, že jeden vaří, druhý se postará o nádobí) a pod.

Já bych nerezignovala, nedělala ze sebe služku, ale pokusila se to změnit.

 
dlacatko
Ukecaná baba ;) 2135 příspěvků 24.07.12 09:01

Ach jo, kdyby se ty deníčky aspoň tolik nepodobaly - hlavně ten rádobyvtipný rezignovaný humor. nechci vypadat jako šáhlá západní feministka, ale proboha, chlap ti nemá v domácnosti „pomáhat“, je to i jeho domácnost, jeho nádobí, jeho bordel. Jak si myslíš, že se bude starat o dítě? taky podle klasického modelu, že první tři roky o něj nezavadí pohledem a až potom se trochu začne angažovat, až malý povyroste, protože předtím se s miminem nedá nic dělat? já nevím, rozčiluje mě to hlavně proto, že jsem měla taky takovýho tátu. ale chlapa jsem si vybrala úplně jiného, naštěstí (díky bohu ho maminka naučila si doma po sobě uklízet a že ženy nejsou otroci). kdy už se to konečně všichni naučí? tohle NENÍ „ženská práce“ (a popravdě nevím, co je přitažlivého na chlapovi, který si neumí sám vyprat a uvařit). jenže teď, když už spolu žijete, se ten tvůj těžko změní, to by musel chtít a proč by to dělal, že? :think: asi se budeš muset obrnit hodně silnými nervy.

 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 24.07.12 09:31

Každá si můžem vybrat chlapa jakého chceme… tak pak nebrečte!

 
NatalieII
Ukecaná baba ;) 2258 příspěvků 4 inzeráty 24.07.12 09:46

Já nevím, hodně lidiček má tady pravdu. Pokud něco chce a není to, tak buť ať to udělá sám, nebo ať přiloží pomocnou ruku. Já jsem 33+4 a jsem schopna celý den prospat, takže úklid 2× za týden, vařím na několik dní dopředu, nákup děláme velký o víkendu (nebo se pro něco staví manžel, jak jede z práce). Já také ráda rozmazluji manžela, ale všechno má své meze :nevim:

 
wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 24.07.12 09:56

Tak to ti nezavidim, ale podle toho co pises chlap je hodny a jak sis ho vychovala…k tomu nechapu co furt uklizis???to delas takovy bordel a prevlikas se 20× za den? jinak to neni mozny a uklizis zbytecne.ja byt tvuj chlap tak taky nepomaham s necim co je uz hotove. v 1kk, holka ty se s deckem zblaznis jak povyroste.no drzim palce at to i tak vse zvladas a miminko je zdrave:-)

 
Evánek
Stálice 90 příspěvků 24.07.12 10:06

Já myslím, že je to o prioritách a pro tebe vede jasně úklid (i když v 1+1 nechápu co pořád uklízíš). Navíc v pokročilém těhotenství, když je ti ouvej tak proč prostě nevypneš a nesedneš si, prádlo neuteče. Jestli se ti něco nelíbí na manželovi, tak mu to prostě řekni, chlapi jsou někdy natvrdlí a jen naznačovat nestačí. Vztah je hlavně o komunikaci.

 
Linnet  24.07.12 10:20

„jaký si to uděláš, takový to máš“

Opravdu je nutné byt 1+1 každý den vysávat, vytírat, prachovat, prát, žehlit a vařit??? To je tvůj koníček nebo se jen nudíš? Spíš bych doporučila najít si jinou zábavu a tím se trochu odeagovat… Když nebudeš sedět doma, tak tě ani přítel nebude iritovat a budeš se na něj (on na tebe) naopak těšit. A těhotenství s tímto faktem nemá nic společného :) Držím pěsti, ale chce to myslím změnit přístup - přístup k životu celkově, jinak budeš jen nešťastná.

 
dadasik
Ukecaná baba ;) 1130 příspěvků 24.07.12 10:20

Jojo chlapy mají občas trochu zatemněný mozek, proste mu řekni hele zlato umyj nádobí, já od svýho nikdy nečekám že mi pomuže dokud mu neřeknu s čím chci pomoci. Ale zase mi děla snídani do postele a když dostanu na neco chut tak proto letí :hug:

 
luleå
Kecalka 159 příspěvků 24.07.12 10:21

Souhlas s @dlacatko.
Nemůžu nereagovat - máš doma malé dítě a jak tak čtu, tak nejsi jediná. Já potřebuji rovnocenného partnera, který udělá v domácnosti totéž co já - bydlíme oba. Nákup, vaření, praní, údržba baráku atd. se týká přeci obou, ne?! Dělat si starosti, že něco neumí jako ostatní muži nemá smysl, je to akorát škatulkování do mužských a ženských prací (či rolí). Pokus se o to sama, nebo si někoho zaplať. A že chlapi chodí utahaný z práce a je potřeba se o ně postarat? No já jsem taky unavená a nemusím dělat rukama. Potřebuji se o životního partnera opřít a v případě problémů jsme na to vždy dva. Zažili jsme i situace, kdy jsme se na několik měsíců museli o toho druhého postarat. Zvedá mě ze židle slova jako pomáhá mi, přispívá mi na domácnost, udělá mi snídani a sám si uvaří i kafe :potlesk: No, chlapům se opravdu musí říct, co po nich chcete, ale rozhodně nedělat divadlo, jak jsou šikovní a že mají na týden vystaráno. Vžijte se do jejich role - nemají se u vás jak v bavlnce? Jinde to dělají služky a jsou za to placený. Jsem s manželem sedmnáct let a jestli to u nás někdy zaskřípe (jako všude jinde), tak ne kvůli vyčleňování rolí. O syna se taktéž od jeho narození staráme oba - nevidím na tom nic divného. Možná jsem tímto někoho proti sobě popudila, ale každý to holt máme jinak.

 
Janichka
Kelišová 6955 příspěvků 24.07.12 10:34

To zvladnes, ten muj do a taky nepomaha, ale my mame velikej byt a jeste dva velke pejsky, takze ja se staram o psy, miminko a o celou domacnost. Ale priznam se, jednou tydne mi chodi uklizecka udelat takove ty veci jako: umyt okna, vydrhnout kachlicky v koupelne… :mrgreen:

 
zuzka90
Kelišová 5980 příspěvků 24.07.12 10:49

Ahoj taky mam doma takoveho :mrgreen: treba mi rekne proc si vynesla ten kos je to tezke a ja mu reknu tezsi je pro me kos plny vypraneho pradla ktery musim odnest dve patra ven a pak prez celou zahradu a povesit. Na to on mi rekne"tak to odnes nadvakrat" a ty moje chudinko mi taky rika a ja mu tu pusu brzy taky trosku pochroumam :zed:

 
Linettka
Kecalka 433 příspěvků 24.07.12 10:50

Já se nebudu vychloubat svým manželem, ani komentovat 1+1 jako holky přede mnou, nicméně mě zvedla mandle jedna věta a to „Utřu ti nádobí“. „TI“!!! Tohle by u mě teda neprošlo. :(

 
bjetuschka
Závislačka 4024 příspěvků 24.07.12 10:57

Podívej se, já mám spíš pocit, že je chyba v komunikaci… Musíš mu to říct. Přesně, jak jsi to tady napsala nám.
Bóže, když si vzpomenu, jaký byl můj přítel, když jsme spolu začli bydlet. A to jsem ani nebyla těhotná, ale prostě jsem si ho zpacifikovala. Tehdá umyl tři talíře a pak řekl, že už ho to nebaví, tak to dělat nebude. :lol: Párkrát jsme se i pohádali, ale musím říct, že k něčemu to bylo. Nastal u něj přerod a přiznám se, že je teď víc na úklid než já :oops: Kolikrát sám od sebe vezme lux a vysaje, umeje nádobí…
Nežijeme o pár století zpátky, kdy ženské dělaly vše v domácnosti a chlapi vydělávali a doma nedělali nic. Práci byste si měli hezky rozdělit, ať je to jakž takž spravedlivý. A to spíš teď, když jsi těhotná!
Navíc chlapi bývají natvrdlí, oni si to asi ani neuvědomujou, nenapadne je to. Tak mu to řekni!

Btw. vysávat a vytírat každý den mi přijde zbytečný, nechceš si pár povinností zredukovat a víc odpočívat?

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 24.07.12 11:55

Prosim te a tohle delas kazdy den?: Ráno vstát, udělat snídani uvařit kafe a čaj. Uklidit, umýt nádobí, pozametat, povytírat, povysávat, vyprat, pověsit, zajít do obchodu, uvařit, umýt nádobí, uklidit, vyžehlit, udělat večeři + udělat to, co se najde z minula.
to se ti nedivim ze si hotova, taky sem se snazila mit vsude cisto ale az prijde dite uvidis ze to proste nejde delat kazdy den, ja si radeji s malou hraju nez abych takhle litala.
Pritel by mohl neco udelat to je fakt a ne jen drepet, vazim si sveho muze ktery je mi vzdycky oporou.
ale neres to tu domacnost tolik jinak se z toho zblaznis.

 
Dany82
Kecalka 375 příspěvků 24.07.12 12:55

Ahoj, já tě chápu! Taky jsme bydleli v 1+1 a ještě půl roku po narození dcery… Ono se řekne 1+1 co tam chceš pořád uklízet, jenže právě proto, že je to tak malé, tak vidíš pořád ten binec (aspoň já ho viděla :D ). Mám ráda pořádek a asi jsem tím posedlá, ale doma pomoc taky žádnou nemám :?. Vše zvládám sama a ikdyž se mi zdá, že jsem pořád v jednom kole, tak mám dobrý pocit z uklizeného bytu ( ikdyž dcerka to během 5ti minut zase rozbombarduje :cert: :lol: ).
Chce to klid ;),taky jsem lítala, jak čertík a pořád uklízela, vytírala… ještě den před porodem! Po 3 dnes jsem jela domů na otočku pro věci (dcera zůstala v nemocnici z JIPky na neonatologii) a musela jsem umýt nádobí, protože si chlap neměl do čeho uvařit kafe 8o (tak byl hotový, že nejsem doma!!!)…
Držím palce ať máš pohodový porod a klidné mimi ;)… a plánuj! Já si vždycky naplánuju na den dopředu co udělám - už se nesnažím dělat všechno za jeden den (navíc ta naše cácorka vyžaduje hooodně pozornost). A na chlapa už nespoléhám, dělám si to sama a mám klid, klid v sobě ;) :mavam:

 
Anonymousss
Kecalka 325 příspěvků 24.07.12 14:22

No, na tvém místě bych si s manželem promluvila a dohodla se v klidu na tom, že se bude podílet na chodu domácnosti. Až budeš mít kolotoč s miminem, tak za to budeš ráda. Pokud na to nepřistoupí, tak bych mu rozhodně zrušila ten fullservis, na který je zvyklý nebo se z toho s miminem zblázníš. Jaké chystání snídaně-obědů-večeří? Já být tebou, tak uvařím oběd a zbytek, ať si naservíruje sám. Ruce má a svéprávný je taky, ne? Navíc pokud bys s tím přestala až bude mimino na světě, mohl by si to manžel nějak negativně spojit a začít na mimino třeba i žárlit.
Navíc si nedovedu představit, co v 1+1 bez dětí jen ve dvou dospělých pořád děláš. Já teda nakupuju jednou za 3-4 dny. Pečivo mrazím, zbytek potravin vydrží. Vysávám jednou za 3 dny (a to máme 2 malé děti a velkého psa) nebo lokálně, když jsou někde drobky, chlupy a tak. Vytírám tak jednou za 14 dní, však ono se to nezblázní, stejně vytřu a hned je zas bordel. A co prosím tě denně pereš? My máme ve čtyřech lidech průměrně jednu pračku denně a to s malou kompletně látkuju. Podle mne se ti z minula už nic najít nemůže, protože máš z minula prostě dokonale vypíglováno.
Mně doma manžel pomáhá, ale musím si uvědomovat, že chlapi mají představu o tom, co je nepořádek poněkud posunutou oproti ženám. Takže to, co mi přijde jako binec je podle mého muže ještě OK. Rozhodně bych ho nedonutila podílet se na tak častých a z jeho pohledu zbytečných úkonech, které popisuješ ty. Pokud muže budeš do domácích prací tlačit, tak být tebou, tak globálně z domácího pořádku hoodně slevím, jinak ho to začne štvát. Ono dělat práci, která je z pohledu toho, kdo ji dělá, zbytečná brzo omrzí.
Taky být váma, tak se místo uklízení, chystání jídla a sedění u počítače seberu a někam si vyrazím, dokud můžete. A plynule bych v tom pokračovala i po narození dítěte nebo se dostanete tam, kam spousta manželství po narození dětí - žena doma lítá kolem domácích prací a dětí a manžel se v lepším případě věnuje počítači a svým koníčkům v horším shání milenku.

 
Alenaxxxx  24.07.12 19:58

Tak mu řekni, co má udělat, když na to nepřijde sám.
A druhá věc: Nepřeháníš to trochu s úklidem?

 
LouLou  24.07.12 20:12

nechapu…jsem v 7.mesici a doma mam 2.5 letou starsi, bydlime ve vetsim nez 1 plus 1 a presto se nestrham. Vysavat a zametat, pouklizet (a ze hracek tu bejva plnej dum) a zehlit prece neni nutny denne. Bordel doma nemame ale mit nalesteno a bez smitka prece neni smysl zivota ne? A protoze muj muz travi v praci cely den a nekdy i vecery, ani by me nenapadlo to chtit po nem…to k tem komentarum o "pomahani " v domacnosti.Ja mu taky nechodim pomahat s vydelavanim penez, domacnost je moje prace, on ma svoji. Vubec nechapu, co a proc dneska lidi resej.. :nevim:

 
čoudovaanet
Zasloužilá kecalka 805 příspěvků 24.07.12 20:32

To bude dobry, mozna jsi z toho tehu trochu precitlivela, ale ver, ze jiny zensky do toho jeste chodi do prace a stihaji se starat o vetsi domacnost a treba jeste dite.. :) Ja byla od 7tt na neschopence a starala se o 2+1,vyvarela, uklizela a cele odpo prolitala venku :) Muj chlap dela taky u stavebni firmy, delnika a doma taky nic moc neudela..mame 8m prcka a myslim, ze stiham peci o domacnost levou zadni..nijak to nehrotim.Vsak nemusis cele dny uklizet tam a zpatky..Hod nohy nahoru a odpocivej a uzivej tehu :D

 
Arnica
Kecalka 121 příspěvků 24.07.12 20:44

S chlapama je to těžké, ale chce to na ně použít taktiku. S tím mým to bylo ze začátku taky tak. Taky seděl neustále u počítače :pocitac: Představa, že by to tak dělal neustále i teď, když máme rodinu, mě děsila. Podle mě, když nemá chlap nic na práci, může pomáhat s domácností. Nevidím v tom nějaké ponížení pro chlapa, že by musel dělat ženské práce. Tomu svému jsem jednoduše vylíčila jak se cítím, když mi nepomáhá a navrhla jsem mu s čím mi může pomoci. Nyní je to tak, že já vařím, on uklízí nádobí, já vytřu a on vysaje atd. Chce to jen si sednout a v klidu si promluvit s návrhem na řešení situace a pokud tě má rád, pochopí to.

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 24.07.12 22:00

Ahoj, pokud nenaučíš svýho chlapa dělit se o domácí práce(ehm je to snad i jeho domácnost ne? :think: ) už teď, tak se pak s prckem s prominutím po*ereš :mrgreen: Já prvních pár týdnů po porodu visela na dítěti, nějak jsem si neuměla udělat systém, neuměla jsem se ani jít vykadit, pač to malé uřváně pořád řvalo :cert: :lol: Byla jsem fakt vděčná za to, že můj muž umí a rád vaří, že umí umejt nádobí a to ne jen dva hrníčky, uklidit, vyprat, pověsit prádlo. Teď je to tak, že se o nádobí dělíme, o vaření taky, uklízení v kuchyni a práce okolo baráku totéž, zbytek domu je na mně, i to prádlo peru a věším sama, pač to umím líp :mrgreen: (on nepere s aviváží, což nesnáším, věší prádlo jak ponocnej a pak je to celý zmuchlaný a úklid domu rovná se už nikdy nenajít co on uklidil, pač je to klasickej zametač pod koberec :cert: :mrgreen:, ale mně to neva, udělám si to líp, dělá jiné věci :srdce: ) ale nedovedu si představit, že by pááán přišel večer domů, sednul si na zadek a máry podávej večeři :cert: :pocitac: Takového jednoho jsem krom jiného kopla do zadku po 3 měsících. A jak už holky psaly, hold jaký si to uděláš takový to máš. Koukej ho zapojit nebo ti za chvíli, zvlášť pak po porodu, hrábne.

 
Kérka
Povídálka 33 příspěvků 28.07.12 10:00

Ono Ti tvá situace příjde asi hrozná, ale věř že není. Máme dům na tři patra, dvě malé děti ktere ještě nepomůžou, manžel stále v práci a dva pejsky:-).No a abych se ještě nenudila tak dvě prababičky o které se dvakrát týdně starám, uklízím a nakupuji…věř, že může být i hůř :roll:

 
Rozárka78
Závislačka 2972 příspěvků 28.07.12 10:34

Nezlob se, ale když se tě tvůj mužskej zeptá, s čím chceš pomoct a ty na něj vyštěkneš 6 činností s tím, že si má vybrat, tak si přece vybral - utřel nádobí. Myslím, že je chyba v komunikaci a ne že by byl takovej lenoch. Řekni mu normálně, co po něm chceš, aby udělal, vysvětli mu, že je toho na tebe moc, ne s výčitkou, ale v klidu, chlapi nemají představu co obnáší chod domácnosti. Můj chlap dělá taky manuálně a je asi normální, že pak po příchodu domů potřebuje na chvíli vypnout u PC a ne vzít zase do ruky mop a kýbl. Domluvte se, jaký činnosti bude dělat on. U nás to tak funguje a to musím říct, že z domova si to rozhodně neodnesl… Jak už tady někdo psal, „jaký si to uděláš, takový to máš“ :kytka:

 
xpisk03  15.09.12 16:52

Mně vždycky ten můj odvětí, jestli mi nepomáhá dost tím, že se nemusim o nic starat, neplatim nájem, nic a on vydělává.. pracuje manuálně, je pravda, že občas i 16hod. denně (je samozřejmé, že v ten den po něm nic nechci), ale nepomáhá mi v domácnosti vůbec s ničím :(a enní to o tom, že bych se nesnažila s tim něco dělat, ale on řekne, že jsem celý dny doma, tak ať po něm nechci, když přijde z práce, aby doma ještě neco dělal..a co já mum mám říct, má pravdu :( akorát si neumi představit, jak to bude vypadat, až budem mít mimčo, já budu vynervovaná z toho, že malej řve, nebudu toho mít doma půlku udělanýho a on mi tohle odvětí..furt tvrdí, že až bude mimi, změní se to, ale nevěřim mu :(

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama