Ještě dva týdny, drahoušku

Těhotenství

Uteklo to jako voda. Před nedávnem to začalo a teď bude tahle kapitola končit. Ještě nám zbývají dva týdny. Je to jako nedávno, když jsem si tehdy ráno v posteli sedla a řekla jsem si: Jsem těhotná. Tvůj biologický otec nevěřícně kývl hlavou, otočil se a šel zase spát. Já se tehdy sebrala a šla k doktorovi. Pane doktore, jsem těhotná. Jak to víte? Cítím to.

První fotka z UZ

1tý týden :)

26+2 BŘÍŠKO

35+1 bříško

S Míšou, tvým tatínkem :)

Na ultrazvuku nic vidět nebylo, doktor mi vzal krev a říká mi: „Na 99 % těhotná nejste, ale zítra si zavolejte na výsledky krve“. Na další den když jsem byla ve škole, v hodině oděvní technologie mi začal v kapse vibrovat telefon. Nemohla jsem to tehdy vzít a neměla kredit volat zpět. O přestávce jsem požádala kamarádku Aničku, jestli bych si mohla zavolat, že to byl doktor. Stála jsem opřená o zeď na dámských toaletách a vysvětlovala Anči, že je to důležité. Nakonec svolila a já si od ní zavolala.

„Dobrý den paní, výsledky HCG jsou o tři body nad negativním. Gratuluji, budete matkou, dostavte se prosím zítra na další odběry.“ Můj pohled mluvil za vše. Anča mi okamžitě začala hladit bříško a mně se chtělo brečet. Budu máma. Je mi 19 a budu máma. Zprvu jsem přemýšlela, jestli, si Tě broučku vůbec nechám. Ale při myšlence, že bych ublížila člověku, natož dítěti a natož mému dítěti ihned jsem si to rozmyslela. Budu máma.

Po pár kontrolách u doktora jsem se ve 9. tt rozhodla, že tuhle novinku sdělím alespoň tvému biologickému otci. Zprvu nevěřil, ale poté byl šíleně nadšený. Už plánoval, jméno, bydlení, atd. Ovšem na žádost: „Prosím, pojď to se mnou říci mé mámě…“, řekl ne. Takže tohle bylo na mě. Nechtěla jsem celé rodině zkazit Vánoce a Silvestra, protože jsem věděla, jak se na tyhle svátky všichni těšili, takže jsem s tím šla ven až po novém roce, ve 12. tt.

„Mami, jsem těhotná“
„On mi to říkal…“ tohle bylo jediné, co z mámy vypadlo. Její manžel to tušil a ona mu nevěřila.
Nějak se to všechno seběhlo.
Prvně: „Co bude?“
Potom: „Všechno bude!“
A nakonec: „Katastrofa“

Tvůj biologický otec byl nadšen jen měsíc, potom začal být naprostý hajzl. Začal mě bít, posílal mě na potrat, psychicky mě týral, vyhrožoval, obviňoval z nevěry. Rozešla jsem se s ním, s vědomím toho, že tady pro Tebe drobečku budu já. Bez otce. Myslela jsem, že to rozchodem skončí, ale neskončilo. Výhružky, přepadení, nenávist. Víš, tvůj biologický otec mě zjevně šíleně miloval „Udělám z tebe zfetovanou ku*vu, dostanu syna do péče, zakážu ti s ním kontakt, dobře víš, že mám styky, jak přes policii, tak, přes všechno.“ V tu chvíli mě napadla jediná věc. „Není to tvé dítě, celé těhotenství jsem Tě podváděla, měl jsi pravdu.“

S „pravdou“ ven. Pravdou jak pro koho. Myslím, že takhle to bylo lepší. Nechci aby byl v tvém rodném listě. Nechci po něm ani korunu, nechci aby na Tebe měl nárok. Ubližoval mně, ubližoval v prvních „měsících života v mém bříšku“ i Tobě. Nezaslouží si to. A tehdy se to změnilo. Dal pokoj. Neozval se. Ano, já jsem Ti odcizila biologického otce.

Ovšem, že se poté neslo mou hlavou neustále rýpání rodiny „Co si bez něj počneš? Nemáš na to nárok! Nemůžeš mu ukrást otce! Nemůžeš mu ukrást syna a jeho rodině vnuka!“ Omyl. Nárok na to prostě mám. Za to vše co mi udělal, na to nárok mám. To nikoho nezajímá to, že mě mlátil, že jsem o Tebe broučku mohla přijít? Všechny zajímalo jen to, že On nebude mít syna. Tuhle kapitolu jsem uzavřela. Nějak se to prostě zvládne.

Když jsem byla ve 24. tt jsem poznala ovšem Michala. Chlapa, kterému budeš, doufám, říkat tati. Nějak se to seběhlo tak šíleně. On, přijel, já ho políbila, byla z toho láska. Miluje mě, miluje Tebe. Problém byl jediný… dálka. Zhruba 250kilometrů. Já nezaměstnaná. On pracovně vytížený. Změna je život. Přijela jsem za ním, místo víkendu jsem se zdržela dva týdny. Pak zase dva a pak to padlo. Jeho mámě jsem se asi líbila a pak padl ten plán: budeme bydlet u jeho mámy.

A nakonec nastala změna. Budeme bydlet tady. Proč? Protože má máma, tvá babička, a vlastně celá tahle strana rodiny, na tom není moc dobře a přišli by o Tebe. A to já mámě, která mě celou dobu v tom nechat si Tě podporovala, neudělám. Michal, tvůj táta, sice ne biologický, ale ten který Tě miluje, i když v podstatě nejsi jeho, si tady hledá práci. Stěhuje se sem, z velkého rodinného baráku a bude tady s námi dvěma.

Víš zlato, strašně to letí. Už jen dva týdny. 29. 8. 2012 bys měl podle ultrazvukových výpočtů přijít na svět. Což je ode dneška za 15dní. A je toho ještě tolik co musím stihnout. Postýlku máme ještě v kusech, položenou vedle skříně plné oblečení pro Tebe. Kočárek je schovaný ve sklepě. A já v podstatě nemám ještě ani sbalenou tašku do nemocnice.

Dneska jsem byla u doktora, říkal, že na porod to ještě není. Že ještě nejmíň jednou, za týden, se znovu uvidíme. Dokonce mi říkal, že se Ti daří prý moc dobře, už máš zhruba 3,3 kg. Jsem zvědavá, kolik budeš mít za ty dva týdny, až přijdeš na svět.

Jsem vděčná za podporu celé rodiny, za to že máma za nás dva teď utrácí vlastně skoro každou korunu, za to že i Tvá druhá babička, Míšova máma, se tak strašně stará. Jsem za to vděčná.

Doufám, že jednou až Ti řeknu pravdu, mi odpustíš to, že jsem Ti ukradla tvého biologického otce. Věřím v to, že to pochopíš, že pochopíš to, že opravdovým otcem není ten, kdo je u početí, ale ten, kdo Tě bude celý život život vychovávat a milovat tě. A věř tomu, že já a Míša Tě milujeme. Z celého srdce.

Moc se na Tebe těšíme, drahoušku. Už jen dva týdny…

Hodnotilo 27 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Mivév
Ukecaná baba ;) 1812 příspěvků 17.08.12 06:52

Smekám a věř, že více než rozumím. Já byla to dítě, kterému mlátili mámu, bohužel to trvalo až do mých čtyř let a tak si to vše moc dobře pamatuji. Od facek, urážek a nadávek přes rozšlapaný vánoční stromeček, rozbité dárky, podnosy a já nevím, co ještě… Udělala jsi to nejlepší, co jsi udělat jak pro sebe, tak pro maličkého mohla!!!

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 17.08.12 07:45

Vůbec se netrap tím, jestli tvé dítě někdy v budoucnu pochopí důvody odchodu od biologického otce. Jestli bude z poloviny tak rozumný jako ty, pochopí to :) Byla to jediná možnost. Gratuluju k příteli Míšovi a přeju všechno nejlepší do společného života :hug:

 
dandysek
Závislačka 3820 příspěvků 1 inzerát 17.08.12 08:13

Sama jsem před šesti lety udělala to samé a dneska můžu říct, že to bylo to nejlepší rozhodnutí v mém životě. Syn má dneska opravdového tátu a věř mi, že vůbec nezáleží na tom, jestli v tom hraje roli nějaká biologie nebo ne.

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 17.08.12 08:21

Tak at vám vše vyjde jak si přejete… a ste štastní všichni tři :-D

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 17.08.12 08:48

Nějakým biologickým otcem se fááákt netrap!
Podle sebe usuzuji, že tomu dítěti bude absolutně jedno kdo je jeho biologickým otcem, ale bude vědět, že táta je ten co vychovává, né ten co zplodil.

Já jsem jedním z těch dětí co tohle vědí :palec: A naopak si hrozně vážím svého taťky (nevlastního), že přijal již 3leté „cizí“ děcko jako za své vlastní a vím naprosto jistě, že by pro mě dýchal. A i já pro něj!

Udělala jsi to nejlepší co jsi mohla. :srdce: :* :palec:

Příspěvek upraven 17.08.12 v 08:49

 
Lynette
Echt Kelišová 7668 příspěvků 17.08.12 08:55

Dobře jsi udělala a neboj se, že by tvé dítě nepochopilo tvé rozhodnutí - tohle musí pochopit každý. Moc vám držím palečky, aby vám to vydrželo. :kytka:

 
Mber
Ukecaná baba ;) 1376 příspěvků 17.08.12 09:20

Udělala jsi to nejlepší, co jsi mohla! Držím Ti palečky a přeju moc moc štěstíčka do nového života a tomu malému broučkovi krásný start s hodným a milujícím tátou :hug:

 
lilianalila
Stálice 91 příspěvků 17.08.12 09:30

Tak ke konci mi i slza ukápla… Držím palce ať máš bezproblémový porod a zdravého broučka :kytka: :potlesk:

 
jessikka
Echt Kelišová 9959 příspěvků 17.08.12 09:42

Fakt čumím, jak je někdo v tak mladém věku tak strašně srovnaný s tím, co se mu děje a umí opravdu uvažovat jako dospělý. Klobouk dolů, budeš skvělá máma! :kytka: :hug:

 
AnitramV
Ukecaná baba ;) 1532 příspěvků 17.08.12 10:21

V mém stavu jsem brečela téměř od začátku tvého deníčku, a jak ty sama a ještě někdo tady psal, táta není ten co splodil, ale ten kod dítě vychovává a miluje, mám doma téměř 4letého klučinu, který k tátovi jezdí, ale i přítele vzal jako tátu, kterého má rád a on jeho. A on se možná chová lépe než jeho biologický otec.Na závěr přeji pohodový porod a úspěšný start do další etapy vašeho života :kytka: :mavam:

 
VeronikaNel
Kecalka 440 příspěvků 17.08.12 11:18

I já jsem byla nucena říct biologickému tátovi své malé, že není jeho. Udělala jsem ze sebe štětku, ale všechno pro jeji ochranu!!!Chápu tě, přeji hodně silné nervy, jak na bývalého, tak na miminko :) Drž se a rychlý a bezproblémový porod :hug:

 
Maddlen
Závislačka 3139 příspěvků 17.08.12 12:00

Jsi skvělá, vyřešila jsi svou situaci nejlíp jak jsi mohla a věřím, že vám třem teď bude jen dobře. Tatínek je opravdu ten, který vychovává - moc vám to na fotce sluší. :kytka: Ze srdce Tu přeju takového muže a malému takového tatínka. Ať se vám daří a ať jste šťastná rodinka.

 
Anonymka sisi
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 17.08.12 12:06

@VeronikaNel Jsem ráda, že vím, že nejsem jediná která tohle udělala.

 
Sandonoriko
Zasloužilá kecalka 911 příspěvků 17.08.12 12:16

Preju hodne sily a pohodovy porod! Stesti si vas uz naslo a jen tak se vas urcite nepusti! :palec:

 
Marishka89
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 17.08.12 12:28

Ani netušíš, jak bolestně tomu rozumím :-( až na to, že já neměla sílu odejít už v těhu, a od přítele jsem odešla až když bylo malé půl roku. Dlouho mě trápily výčitky, že jsem to kvůli ní měla vydržet, ale opak je pravdou… Kvůli ní jsem musela odejít… Teď bydlíme u rodičů a taky u máme „nového tátu“ :) Doufám, že to bude pokračovat jako u vás. Držím moc pěstičky :hug:

 
Catharin
Závislačka 4254 příspěvků 17.08.12 13:07

Pevně věřím, že to zvládneš! Je to Tvé rozhodnutí! A děláš určitě správně!
Moje máma taky nebyla nadšená, že jsem otěhotněla, a ještě hůře nesla, že dvě děti najednou :D Ala po pár dnech mě tak hýčkala, byl to pro ni zkrátka šok. A taky za vnoučata utratila a utrácí pořád :)
Já byla taky od svého biologického otce bita.. Smutné.. Ale řeknu Ti, máma si našla druhého přítele- manžela a tomu říkám od svých 6-ti let „táta“. Ten, co mě vychoval. Takže si myslím, že dřív či později to i Tvůj malý brouček pochopí ;)
Hlavně si to nedávej za vynu a stůj si za svým! :hug:

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 17.08.12 14:18

Hezké. Drž se holko :pankac:

 
_Kaczenkaa_
Závislačka 2758 příspěvků 17.08.12 15:13

Krásný deníček… :hug: S biologickým otcem bych se nezabývala, máš pravdu ve všem co píšeš, otec není ten, kdo počal, ale ten, kdo se s láskou stará… :hug: A klobouk dolů před Tvým současným partnerem, takových, co by si nabalili těhulku a milovali jí i „cizí“ dítě je opravdu velmi velmi málo… :andel:
Držím palce, ať se vše daří… :kytka:

 
MacinkaCZ
Závislačka 2900 příspěvků 17.08.12 19:06

MOc krásný deníček, netrap se tím kdo je jeho biologický otec jak říkáš tatínek je ten kdo ho miluje a stará se o něj. držím palce ať jste oba zdraví a ať už máš v životě jen štěstí a pohodu

 
rozaliems
Kecalka 145 příspěvků 17.08.12 19:20

Krásné, moc držím palce, taky jsem svému prvnímu dítěti odcizila biologického otce (asi z dost podobných důvodů) a více než stokrát se mi potvrdilo, že jsem udělala dobře!! :kytka: ať se všechno vydaří :srdce:

 
rozaliems
Kecalka 145 příspěvků 17.08.12 19:21

Krásné, moc držím palce, taky jsem svému prvnímu dítěti odcizila biologického otce (asi z dost podobných důvodů) a více než stokrát se mi potvrdilo, že jsem udělala dobře!! :kytka: ať se všechno vydaří :srdce:

 
Pce
Extra třída :D 13873 příspěvků 17.08.12 19:53

Krásný deníček…mám slzy v očich. Moc vám přeji hodně štěstí a lásky.

 
VeHE
Závislačka 3673 příspěvků 3 inzeráty 17.08.12 20:00

Předchozí deníček jsi psala když jsi byla s tím bývalým? Nezní totiž moc pozitivně a tady se zdá jsi dokonale šťastná :-)

 
VeTi
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 17.08.12 20:34

Vůbec nepiš „že jsem ti ukradla tvého biologického otce“… co by to bylo za život? jak bys ten mrňousek a ty s takovým tyranem skončili?? Držím palečky, ať vše dobře dopadne a věřím, že Vám bude bez toho… mnohem lépe :kytka:

 
Bodlinka 09
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 17.08.12 21:47

Tak ať vám to všem vyjde, držim palečky. Ke konci jsem měla slzy v očích. Taky sem to neměla jednoduché. Udělat dítě neni pro někoho až tak těžké, ale postarat se. A ten kdo se stará a miluje, tomu já říkám že je táta a nemusí být biologický.

 
smallrose
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 2 inzeráty 17.08.12 22:17

Držím palce Tobě i miminku :hug:

 
micinka79
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 17.08.12 22:21

Přesně jak je tady zminováno. Neřeš a nemysli na to, že jsi miminku vzala biologického otce. Já na tom tak špatně nebyla a snažila jsem se ve vztahu vydržet kvůli dceři, ale i ona pak na tom byla špatně pořád plakala když byl táta doma.,Tak jsem odešla. Malá se zklidnila, on si našel novou ženu. Já pak nového přítele s kterým se nám ted 19.7 narodila dcerka. A je to opravdový táta pro mojí i starší dceru. Její biologický táta si jí občas vezme, ale sama od sebe začala mému příteli říkát tatínku. Dítě vycítí kdo ho opravdu miluje. A to Tvé maličké to pochopí neboj se. Smekám fakt takhle mladá dívka a tak chytrá, rozhodná se v dnešní době mooooc nevidí. I žena kolem 40 let by to kolikrát neuměla řešit. Přeji hodně štěstí, zdravíčka. Pohodový porod a v životě stále tolik odvahy a rozhodnosti :andel: :hug:

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 17.08.12 22:42

Špatně vloženo. omlouvám se.

Příspěvek upraven 17.08.12 v 22:44

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 17.08.12 22:44

Anonymko, je mi líto, čím jsi prošla. Ale mám na tebe dotaz, respektive poznámku.
Doufám, že hodně z informací, které jsi tu napsala je pozměněno, protože pokud by byly přesné, byla bys biologickým otcem dítěte dohledatelná- otevřeně tu přiznáváš, žes mu „nalhala“ že není otcem, a to by se ti mohlo vymstít :hug:
totéž platí pro druhou uživatelku, která zde přiznává totéž, a jejíž nick vypadá jako její zkrácené jméno (doufám tedy, že to je jméno vymyšlené a ne skutečně její) :think:

Maminkovské diskuze svádějí k tomu se svěřovat, ale stále je to veřejně přístupný prostor a číst ho může kdokoli…

Přeju krásný porod, na který budeš ráda vzpomínat :)

 
jitojit
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 17.08.12 22:44
:palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:
 
AnitAma
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 17.08.12 23:03

Krásně napsáno, přeju moc a moc štěstíčka dál! Gratuluji k novému příteli, přeju pohodový porod a nic si nevyčítej..udělala jsi nejlíp jak jsi mohla :srdce:

 
Hedušš  17.08.12 23:21

To je moc krásně napsané :hug:
sisi nemáš si co vyčítat :kytka:

 
Baruna123456  18.08.12 00:16

Bude nový přítel uveden v RL jako otec dítěte? Abyste zašli sepsat prohlášení kdyžtak…Jinak přeju hodně štěstí!

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 18.08.12 08:33

Krásný deníček, pro svého maličkého jsi udělala vše, vůbec si to nevyčítej, jednou bude rád, že bude mít „tátu“, který ho miluje. Přeju vám všem už jen a jen to nejlepší.

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 19.08.12 20:42

Miminko bude mít skvělou mámu a tátu :potlesk: :*

Příspěvek upraven 19.08.12 v 20:42

 
Anonymka sisi
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 23.08.12 10:31

Děkuju všem :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama