Každá se jednou dočkáme

Snažení

Doufám, že příští deníček už budu řadit do jiné kategorie a že bude zajímavější než ten současný. Tak zněla závěrečná věta mého druhého a doposud posledního deníčku. Trochu skrytá naděje, trochu tichý výkřik do tmy. Co naplat, i další deníček, který píšu, zařadím do stejné, už trochu ohrané kategorie.

Menstruace opět dorazila, stejně jako následujících pět dalších. Zpočátku mi moje dlouhé, někdy skoro měsíc a půl trvající cykly dávaly naděje. Byly příčinou mojí rostoucí touhy, obrovského očekávání a víry, ale bohužel také velkých zklamání a někdy i trochy skrytých slz.

Vysadila jsem vitaminy pro plánované těhotenství, jelikož cpát se jimi tolik měsíců zbytečně asi fakt smysl nemá. Místo toho jsem začala s měřením BT a svoje zjištění si potvrdila i ovulačními testy. Došla jsem naštěstí ke kladným výsledkům, ale bohužel ke zdárnému konci, respektive počátku, nevedly. Dnes už ale aspoň nemusím nic kontrolovat, vstávat ráno kvůli měření, ani kupovat testy. Nemusím ani na nic myslet a přesto na sobě ovulaci celkem spolehlivě poznám - když už nic, tak díky tomu alespoň vím, kdy konečně očekávat menstruaci.

Po půl roce jsem se vypravila za svým gynekologem s prosbou, zda by bylo možné do začátku aspoň poslat manžela na spermiogram. Manžel o to měl zájem sám, tak jsem neviděla důvod, proč mu tu žádanku domů nepřinést. Ovšem to jsem tvrdě narazila. Pan doktor zřejmě neměl zrovna náladu, a tak mi byl příjemný asi tak jako osina… no však víte kde. „Ježiši slečno! (ani po upozornění nepochopil, že mluví s paní, ale tak budiž). No, máte delší cykly, ale to ničemu nevadí, holt si sem tam skočíte pro vyvolávačku. No ovulace? To víte, že bude, kupte si ovulační testy a zkoušejte, ono vám to vyjde. No jo, já vím, že jsem vám minule říkal, že máte vadu, že máte 2 dělohy, ale to ničemu nevadí, to není žádný problém! A proč byste tam chlapa honila? Proboha, nechte ho žít!“

Pan „doktor“ vůbec nepochopil, že o tu žádanku mě požádal manžel sám, že jsme jen chtěli vědět, jestli chyba není v něm, jestli je vše v pořádku a máme tedy každý měsíc čekat nebo si zase takové neděje radši nedávat. No, každopádně poslední ránou pod pás bylo: „Proboha, vždyť jste mladá, myslete na něco jiného, žijte něčím jiným, vždyť život není jen o tomhle, mít dítě!“ Po téhle větě jsem věděla, že s tímhle chlapem už nechci mít společného vůbec nic.

Ano, jsem mladá, to je pravda, ale řekne mi to samé, když za ním s tím samým problémem přijdu ve třiceti? A co pak? Ještě pár let a pak se zas naopak dozvím, že jsem to měla začít řešit dřív a ne se hnát za kariérou. Na doporučení kamarádky jsem přešla k jiné doktorce a ejhle! Ono to jde! Dostala jsem žádanku na spg a taky si mě okamžitě objednala ultrazvuk, abychom věděly, jak je to s tou dělohou.

Manžel dopadl perfektně, k mojí radosti i smutku. Jsem ráda, že je v pořádku, přeci jen mužská neplodnost je zásadní problém. A zároveň mám v sobě ten podivný pocit, že ta chyba, ta brzda, jsem já. Přišel ultrazvuk, který mi dělal osobně zástupce primáře z nemocnice, moc příjemný doktor. „No jo, máte přepážku, a docela velkou.“ Přepážku? Vždyť já už několik měsíců žiji s tím, že na sto procent mám 2 dělohy! „Nene, kdo vám to říkal? Spíš je to přepážka, ale ani já vám to neřeknu takhle s jistotou - podíváme se dovnitř a vše bude jasné.“

Takže, ve zkratce… v listopadu jsem podstoupila laparoskopii a hysteroskopii a přepážka mi při ní byla rovnou odstraněna. Tím stejným panem doktorem, který mi tuto diagnózu upřesnil a vysvětlil. Prý ho samého překvapilo, jak byla velká, dělila celou dutinu odshora až k čípku a možná mohla být tedy opravdu tím, co nám bránilo. Teď bysme se měli 3 měsíce chránit, dokud děloha nebude dostatečně zahojená, a pak se uvidí co dál…

Za nějakých 6 týdnů to bude rok. Rok, co jsem si vzala poslední antikoncepční pilulku. Rok, co jsem do toho šla s přesvědčením, že další měsíc budu těhotná, jsem přeci mladá. Rok, během něhož se změnilo tolik věcí! Pochopila jsem, že trápit se nemá cenu a musí se bojovat, že ani doktoři nejsou neomylní, že nic není jednoduché a že svět nikdy nebude férový. A hlavně, že proti tomu nelze dělat vůbec nic, jen věřit a rvát se!

Stejně tak, jak moc si svůj uzlíček přeji já, tak přeji i vám všem, které bojujete za to samé, hodně štěstí a síly! Každá se jednou dočkáme, musíme! :-*

Hodnotilo 16 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Marben
Ukecaná baba ;) 1635 příspěvků 05.12.11 06:51

Preji hodne stesti ve snazeni at se co nejdrive ukaze na tehu testu dalnice :hug:
Moc krasne napsany denicek :potlesk:

 
Conny
Echt Kelišová 7674 příspěvků 05.12.11 07:04

Hezky napsáno :palec: !Věřím,že se všechno v dobré obrátí a brzy objevíš // !!!
My čekali skoro rok ;) ,sice bez vyšetřeních a problémů,ale s 35-cítkou na krku,taky jsem si myslela,že to půjde rychleji ;) ,ale jak píšeš - věřit a rvát se :palec: !!!Držím paceny!!!

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 05.12.11 07:51

Hezký deníček, jsou ženy, u kterých se ani po letech na nic nepříjde, nebo se tzo nedá nijak řešit a ony musí opravdu doufat jen v zázrak, u Tebe snad nebude potřeba a operace Ti pomůže k zdravému a krásnému miminku, a určitě ne jen k jednomu :hug: Drž se, je z toho cítit hodně naděje. ;)

 
Sannyday
Povídálka 24 příspěvků 05.12.11 08:56

Přeji hodně štěstí a nezoufej !!!! Bude líp a budeš maminkou. Po dvou letech snažení a navštívení CARU nám lékaři oznámily, že my mít dítě nikdy nebudeme ( respektive že máme 2% šanci ). Za 4 týdny máme TP. Přeji ti hodně štěstí. Dnes to ho anděl s čertem donesou :kytka:

 
Naushika
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 05.12.11 09:56

Moc hezky napsáno,držím pěsti.Snad už se poštěstí.Já taky pořád věřím.
Dobře žes změnila doktora,choval se opravdu neprofesionálně.

 
veve.m
Neúnavná pisatelka 19561 příspěvků 05.12.11 09:58

Taky jsem nadávala na svět, že to není fér a nakonec se nám díky IVF zadařilo po 14 měsících :palec: Máš pravdu, taky se dočkáš, hlavně to nevzdávat :hug: /taky jsem podstoupila laparku a 4 IUI-nervů jak nevím čeho, ale vyplatilo se to/

 
Mahja
Závislačka 4736 příspěvků 05.12.11 11:23

Držím pěstičky, ať brzo držíš uzlíček v náručí. :mavam:

 
Mína13
Generální žvanilka 20807 příspěvků 05.12.11 11:27

taky jsme čekali rok a povedlo se. Držím palečky ať se taky zadaří :hug: :hug: :hug:

 
Milu_Stodůlky
Kecalka 439 příspěvků 05.12.11 11:52

Změna lékaře byl určitě dobrý krok, stejně jako odstranění přepážky. Já s otěhotněním problém neměla, ale poloha plodu byla celé těhotenství nepříznivá právě kvůli přepážce v děloze, což bylo objeveno až při císaři. Vše dopadlo dobře, až zpětně zjišťuji, jaké z toho mohly být problémy. Takže je dobře, že jsi svému miminku, které určitě brzy přijde, zařídila dobré podmínky :) Že Ti původní doktor tvrdil, že to není problém, nechápu… mohl to být pěkný malér :?

Příspěvek upraven 05.12.11 v 11:53

 
Bobi.verunka
Závislačka 3259 příspěvků 48 inzerátů 05.12.11 12:06

Děkuju všem za reakce!
Sannyday: Tak to vám moc moc moc gratuluju a přeju spoustu štěstíčka při porodu i do dalších roků!
Milu_Stodůlky: Můj původní doktor hlavně ani nepoznal diagnozu (pořád tvrdil, že jsou to 2 samostatné dělohy)… Akorát mě pořád připravoval na to, že budu mít odzačátku rizikový těhotenství a porod stoprocentně císařem… Jsem ráda, že jsem u něj nezůstala…
A že jsem miminku zařídila dobré podmínky? :mrgreen: Jo, manžel pořád tvrdí, že jsme mu z malinkýho 1+1 udělali vélikou garsonku :mrgreen:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 05.12.11 12:59

Krásnej deníček a moc ti držim palce at ten další je už v té jiné skupince.Věřím tomu že to tak bude :kytka:

 
luluso
Kecalka 141 příspěvků 05.12.11 13:06

Běhá mi mráz po zádech. Napsané s pozitivním nábojem i se smutkem na duši.
Přeji Vám ze :srdce: ať Vás světlé zítřky neopuští a ať se svého ranečku brzo dočkáte!

 
Pengetra
Stálice 70 příspěvků 05.12.11 13:08

Nevěšte hlavu, nám se zadařilo skoro po roce. Taky jsem si říkala, že už to není normální, že to trvá moc dlouho. Chtěla to s doktorem řešit za další rok a ono to vyšlo. Držím moc moc pěsti, vyjde to, uvidíte! :kytka:

 
beruska03
Kelišová 5387 příspěvků 05.12.11 13:09

Ahoj,ty pocity jako bys mi psala ze srdce:( je to hnus, jak ti každý řekne „jste mlaá, kam spěcháte, nic jste si ještě neužila“ apod. :( já jsem taky říkala až pak příjdu po 30, že chci první dítě, taky se na mě každý podívá a řekne si proč jsi to neřešila dříve?! je to divný systém, kdysi bylo běžné mít kolem 20 let hned děti a teď? Teď se na mladou holku dívají kolikrát skrz prsty :nevim: Přeji ti moc moc moc štěstíčka, ať se vám tam už nějaký ten drobeček usadí, protože sama vím, jaké to je jen a jen doufat . . .

 
zdend  05.12.11 13:17

moc krásně napsáno :potlesk: mocinky vám přeji,aby ste se toho Vašeho uzlíčku dočkali opravdu co nejdříve :hug:

 
Bobi.verunka
Závislačka 3259 příspěvků 48 inzerátů 05.12.11 13:38

Jezuski, děkuju!!!
Tolik ohlasů jsem ani nečekala! :*

 
Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 05.12.11 13:41

Přeji at se brzy zadaří, zase se nesnažíte až tak dlouho, tak se snaž být v pohodě, psychika je taky mrška. Věřím že brzo budeš psát deníček který bude v rubrice těhotenství :pankac: :kytka:

 
Jiti88
Kelišová 5974 příspěvků 05.12.11 14:33

přeji hodně sil, sama vím, jak ubíjející je to čekání. Ale doufej, že se teď vše vyřešilo a otěhotnět bude již určitě snažší. Držím palce. A ohledně věku, na slovo MLADÁ od doktorů už jsem taky alergická, takže radši neposlouchat a jít si za svým snem.

 
brejlík
Povídálka 20 příspěvků 05.12.11 15:22

Hezký deníček, pro ten uzlíček štěstí jak píšeš ten boj určitě za to stojí. My už v gennetu bojujem rok ale pořád doufáme i když mi v létě bylo 40 a otěhotnět jde opravdu těžko :( Přeji ti hodně štěstí at se brzy zadaří a doufám že ten rok 2012 pro nás snažilky bude úspěšnější.

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 05.12.11 16:56

I ja se pridavam a preju moc stesti :hug:

 
Macinečka
Zasloužilá kecalka 968 příspěvků 05.12.11 20:23

Ahoj musím ti pochváli moc povedený deníček a říct ti že jsme na tom dost podobě 26.12 to bude rok co jsme vzala poslední pilulku a od té doby nic :,( doktor ty samé řeči proč spěcháte vždyť jste tak mladá, a opravdu to miminko tak chcete a podobný :evil: nakonec mě ani nevyšetřil a hned mě hnal na laparoskopii aniž by předcházelo nějaky sono, krevní testy atd…dnes už jsem objednaná k jinému p.Dr a doufáme že se pohneme z místa :dance: Moc Vám držím palce ať brzy objevíte // :palec:

 
Bobi.verunka
Závislačka 3259 příspěvků 48 inzerátů 05.12.11 21:06

Macinečko, taky přeju, aby to brzy vyšlo!!! Proč tě hnal na laparku bez jiných vyšetření??? V první řadě bych si vyžádala spermiogram - to je základ. Já ho taky měla jako první. Je to to nejjednodušší a navíc - přece do sebe nenechám řezat dřív, než se tohle vyšetří… Je dobře, že jsi objednaná jinam, snad to bude k dobru! :palec: A nesmíme se nechat odradit těmi řečmi o tom, že jsme mladé… Zajímavé, že ještě před pár lety by se naopak na ženskou, co do třicítky neměla první dítě, koukalo pomalu přes prsty… Dnes jsme pořád moc mladé… Divná doba… :nevim:

 
damoncicak1980
Ukecaná baba ;) 2007 příspěvků 05.12.11 23:01

ahojky,moc hezký deníček, taky vím o čem mluvíš. My se snažili skoro dva roky a malý přišel na svět bude to skoro rok. Je nádherný, šikovný a zachránil nám náš svět… :srdce: :srdce: i když mě často přivádí k šilenství, nikdy nelituji, že jme toho tolik podstoupili…nám se naštěstí podařila hned první IUI. :mrgreen:

Teď se pomalu začínáme snažit o drhé miminko, a když to opět nepůjde, už máme sílu znovu na IUI či IVF. Prostě nic nevzdávej, vysněný dárek brzy přijde… :kytka: :P

 
kašlunato  05.12.11 23:26

Teda co to bylo za doktora… změnit ho byl určitě dobrý nápad. Přeju hodně štěstí a ať se to brzy podaří.

 
PetraP86
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 06.12.11 09:43

Přeji Vám hodně štěstíčka, neboj brzy tam ty // budou. My čekali přes jeden dlouhý rok, od všech jsem taky slýchala, že jsem ještě mladá a nemám to zas tak řešit :zed: . Naštěstí se ale zadařilo, bylo to jako blesk s čistého nebe, najednou // :dance: . Teď jsem v 17 tt a oba s manželem jsme moc šťastní. Vydrž a přeji hodně štěstí a síly ve snažení !!!

 
Bibi82
Extra třída :D 10700 příspěvků 06.12.11 12:03

Hezky napsaný deníček.. nevěš hlavu, věřím, že problém byl odstraněn a že se brzy dočkáš :andel: Vím, jaké to je, na miminko které mám v bříšku jsem čekala 2 roky.. držím palce a těším se na příští deníček ;)

 
L26
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 06.12.11 12:39

Hezky napsané a přeji,ať se brzy zadaří a objevíš na testíku krásné // :hug: :hug:
I my měli problém s početím,běhali jsme do Pronatalu,píchala jsem si injekce,podstoupila 4× IUI,1X IVF,všechno bezúspěšně, 3,5 roku běhání a čekání,pak jsem rezignovala a v září 2009 jsem s klinikou skončila s tím,že na to už nemám,že chci pauzu a v prosinci 2009,tj.o 3 měsíce později jsem šla ke svému dr.před vánocemi s tím,že mám výtok,jestli mi něco nedá,ať se mi to přes svátky nerozjede a co se stalo??? dr.mi oznámil,že jsem těhotná,3 dny přes Štědrým dnem jsme dostali ten nekrásnější dáreček,který jsme jen mohli dostat,dnes je našemu dárečku 15 měsíců a v červenci bude mít sourozence,vše šlo přirozenou cestou,ani nevíme jak :mrgreen: :mrgreen:
takže i tobě přeji hodně štěstí,ať se dočkáš již brzy toho samého krásného překvapení

 
pavlíne
Stálice 51 příspěvků 02.01.12 00:10

Krásný deníček!
a hodně štěstí ve snažení přeju taky :palec:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama