Kde je problém?

Snažení

Aneb problém nakonec nemusí být problém. Je to už nějakou dobu zpátky, co jsem si zde vylévala srdíčko a popisovala svůj problém, totiž manžela, který na jednu stranu mluví o miminku a na druhou stranu se nemá k tomu, začít se o něj snažit. Slovo problém dávám úmyslně do uvozovek, jelikož mi postupem času pomalu ale jistě dochází, že tohle žádný problém vlastně nebyl.

Mé tak trochu dost emočně nabité vylití srdíčka bylo víceméně zbytečné.

Píše se 24. 1. 2011 a já si beru svoji poslední pilulku HA. Samozřejmě jsem přesvědčená vnitřně o tom, že za měsíc budu držet v ruce těhotenský test se dvěma čárkami. Současně mě ale hlodá i strach z toho, zda to půjde, zda bude vše v pořádku. S manželem řešíme, že v první řadě budeme potřebovat v dubnu - květnu doplatit laesing na auto. OK, to nebude problém, i kdybych otěhotněla, budu ještě cca 3-4 měsíce chodit do práce, takže to zvládneme a pak už bude dobře.

Je sobota, 19. 2. 2011, 27 DC. Jsem přesvědčená o tom, že jsem těhotná. Přestala jsem pít cokoli, co by jen náznakem mohlo obsahovat alkohol, vyhýbám se zakouřenému prostředí, nepiju sycené limonády. Jsem živá na vodě, mléku, čaji a džusech, dělá se mi zle z vůně vařeného masa. Jsme na víkend na návštěvě u mých rodičů. Večer jdeme na bowling - musím si vybírat ty nejlehčí koule, abych přeci malinkýmu neuškodila. Manžel neustále opakuje, abych byla opatrná a každou chvíli mi hladí bříško, čehož si samozřejmě nelze nevšimnout.

Večer si odmítám dát s našima skleničku vína, což je podezřelé, jelikož si ji dáváme skoro při každé návštěvě. Pak celkem nenuceně jdeme s pravdou ven. Snažíme se… Mamině ukazujeme, co vše už máme vybráno, co se nám líbí. Přeje nám hodně štěstí a oznamuje mi, že už to stejně dávno věděla (jsme na sebe holt nějak napojené).

Pondělí, 21.2.2011, přichází MS. Sedím na WC a chce se mi brečet. Fakt jsem tomu věřila. Ale na druhou stranu mě uklidňuje pocit, že cyklus měl 29 dní - super zpráva, příští měsíc bude lepší. Manžela uklidňuji tím, že prcek mu dává čas, aby fakt v klidu stihl poplatit vše co se má a mohl se mu pak věnovat naplno.

Neděle, 20. 3. 2011, 28 DC. Dělám si test - negativní, nu což - ještě pár dní… Další test cca o týden později - DUCH!!! Ukazuju ho manželovi a ten se o mě začíná starat jako o princeznu. Další 2 dny - další test, nic. Stejně jako další 2 testy. 31. 3. volám gyndr, říkám o testech, o tom, že jsem 39 DC,… 1.4. jdu na prohlídku - bere mi krev na hcg, výsledky budou v pondělí (blbější den než pátek jsem si už vybrat nemohla). Děláme ještě utz - doktor dlouho mlčí, pak oznámí, že těhotenství zatím nevidí, jen vysokou sliznici, ale vidí něco jiného.

Dozvídám se super zprávu - mám VVV - uterus bicorporeus, tedy 2 dělohy. Takže případné otěhotnění pro mne znamená rizikové těhotenství, nejspíš císaře, ale hlavně dost velké riziko potratu, nedonošení. Kde jsou mé plány o tom, že vysadím HA a budu těhotná? Kde jsou plány o tom, že budu chodit několik měsíců do práce?

V pondělí se dozvídám, že hcg je negativní a klušu pro vyvolávačku, ms dostávám 4 dny na to - 47 DC. Dnes jsem 19 DC, jestli mi proběhla ovulace netuším, kdy mám vlastně očekávat ms taky nevím. Holt se nechám překvapit. Přemýšlím od příštího cyklu zkusit měřit BT, abych zjistila, zda vůbec ovuluji.

Jednu věc vím jistě - v klidu a bez stresu stačíme všechno doplatit.

Proč to vlastně všechno píšu? Ani nevím - možná, abych se vypsala, možná, abych si v tom sama udělala pořádek. Doufám, že příští deníček už budu řadit do jiné kategorie a že bude zajímavější než ten současný.

Hodnotilo 2 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 29.04.11 09:50

ahoj, moc vam preji at se vam zadari a hlavne at se mimi udrzi a je zdrave!! :hug:

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 29.04.11 11:24

Ahoj! Znám ty pocity, čekání na dvě čárečky na těhotenském testu. Dvě dětičky se povedli bez problémů a když jsme se rozhodli ještě pro třetího mimíska, tak se nedaří. :cry: Moc Ti držím palečky, aby se u vás brzy zadařilo a těhotenství bylo bez problémů. :hug: :mavam:

 
maacek
Extra třída :D 12247 příspěvků 29.04.11 13:57

ahoj, vím jak ti je…
je to necelých 10 dní kdy jsem po IUI prodělala časný samovolný potrat :-(
snažíme se dva roky!!!!!! dva roky bolesti, čekání, doufání a když konečně, tak se stalo toto…
nikdo neví proč, mám malformaci dělohy (něco jako ty VVV), mám dělohu vpáčenou doleva.
doktoři mě uklidńují, že to ničemu nevadí, protože děloha se vytáhne podle mimina, ale....... co když…
musíme být statečné a já začínám se vším zase od začátku!!!
tak přeji hodně sil!!!!

 
Bobi.verunka
Závislačka 3259 příspěvků 48 inzerátů 29.04.11 14:47

Děkuju holky!!!
Maacku - je to pravda, dočkáme se všechny!!! Ale kor když se zjistí, že něco není úplně vpořádku, člověku to na klidu nepřidá. Spíš pořád přemýšlí „co když…“ Ale ty to znáš… Taky ti moc přeju aby se zadařilo a hlavně aby jste došli do zdárného cíle!!! :hug:

 
mayacz
Kelišová 5588 příspěvků 29.04.11 23:15

Držím ti palce,ať se ti všechno vydaří a prosím o vysvětlení co znamená zkratka DC? tomu jsem nerozuměla :nevim:

 
AliceP
Závislačka 3622 příspěvků 30.04.11 00:18

aoj..drzim moc palecky aby vam to vyslo..misto mereni BT bych zkusila ovulacni testy..ja jeden mesic merila BT a nic nenamerila..a prvni mesic co jsem vyzkousela ovutesty jsem otehotnela..presne vis kdy je ovulace a na psychiku je to urcite mnohem lepsi nez nejaka najistota..

 
Bobi.verunka
Závislačka 3259 příspěvků 48 inzerátů 30.04.11 12:01

Maya - DC = den cyklu… :wink:

Jinak moc děkuju všem za podporu!!!

Alicep - testy uznávám, ale právě ty bych chtěla až v druhý řadě… Co jsem koukala, není to úplně levná sranda, tak zatím tu bt a pak se uvidí… Ale díky za tip!

 
Klárka82
Kecalka 134 příspěvků 02.05.11 15:39

Ahoj, vím jak se cítíš, taky jsem šla na ultrazvuk s nadějí že jsem těhotná, což jsem nebyla, a doktor mi místo toho našel rozdvojenou dělohu (uterus bicornis, což je něco trochu jiného než máš Ty, ale podobné). A strašil že až otěhotním tak je vyšší riziko potratu a předčasného porodu, ale nikde jsem se nedověděla jak je to riziko velké, ani od Dr, ani z internetu.. Tak jsem četla různé diskuze od holek se stejnou vadou, a většinou děti normálně měly.
Já jsem teď těhotná po asi deseti měsících snažení, ve 33 týdnu, a zatím bylo všechno bez problémů (ťuk ťuk).. Kdybych nevěděla o svojí „vadě“, tak si těhotenství užívám, zbytečně jsem se stresovala. Ale holt ti doktoři asi musí upozornit na všechno, co by se mohlo stát, kryjí se tím..
Moc Ti držím palce, a zkus se nebát a nechat to na přírodě, (i když vím že se to dobře radí a hůř provádí). :mavam:

 
Barissima
Závislačka 3169 příspěvků 15.08.14 21:52

.

Příspěvek upraven 15.08.14 v 21:55

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama