Každodenní boj

Rodičovství

Pokračování deníčku Zázrak jménem Verunka. Naší Verunce je už 5 měsíců. Hrozně rychle to utíká. Tak jsme se na ni těšili, modlili se, ať už je co nejdříve s námi a hlavně zdravá. A teď? Máme ji u sebe. Dočkali jsme se. Milujeme ji. Je to naše sluníčko. Avšak každý den prosím Pána Boha o pomoc, o odpuštění.

Dobré ráno...
4 komentářů

Pomóc!!!!

Šťastné chvilky...
1 komentář

Tak jsem se po čtyřech měsících rozhodla napsat další deníček o mé krásné a vytoužené holčičce. Kdo četl můj předešlý, určitě pochopí.

Po propuštění Verunky z nemocnice domů, jsem si myslela, jak si budu mateřství řádně užívat. Jak si svoji holčičku budu ňuňat. Jak ji budu čančat do těch náherných oblečků, aby se všem líbila. Jak se budeme mazlit. Hrát si spolu. Chodit s ostatními maminkami z okolí na procházky. A realita? Vše jinak. Neříkám, že si mateřství neužívám. Užívám a plnými doušky. Jen těch chvil klidu je opravdu málo. Každý den je u nás totiž také velkým bojem.

Od narození je má dcerka na umělém mléce. Mně se bohužel nepodařilo mlíčko udržet. Mrzelo mě to, ale říkala jsem si, že život přeci není jen o mléce. Že na umělém vyrostla spousta dětí. A jsou šťastné. Ony i jejich maminky. U nás však ne. Verunka totiž samovolně nekaká. Prostě neumí kakat. Takže několikrát denně boj. Zkoušíme vše možné. Masírujeme bříško, cvičíme s nožičkama, nahříváme, kapičky používáme, ale stejně je u nás hodinu co hodinu neskutečný řev. Nakonec pomůže až rektální trubička. Verunka se vykaká a je klid. Ale né na dlouho.

Téměř každý týden jsme byli u naší lékařky pro radu a pomoc. Tři měsíce jsme si všichni mysleli, že se jedná o tříměsíční koliku a že čas vše vyléčí. Každý den jsem prosila Boha (ačkoli nejsem věřící), ať to už pomine a ono nic. Naopak. Pláč byl čím dál častější. Verunka měla neskutečné křeče bříška. Plakala až vřeštěla, zalykala se až nepopadala dech a fialověla. Slzy tekly po tváři jí i mně. Téměř na kolenou jsem prosila doktorku o pomoc. Udělala jí tedy testy a Verče byla prokázána alergie na kravskou bílkovinu. Takže se chudák přes 4 měsíce krmila špatným mlíčkem, které jí ubližovalo. Paní doktorka tedy předepsala hypoalergení mléko. Nutrilon alergy care. Prý by se vše mělo v nejbližší době upravit.

Vím, že je špatné mít radost z toho, že je dítko nemocné. Ale přiznám se, já ji měla. Ulevilo se mi. Říkala jsem si, tak nasadíme nové mlíčko a za chvíli se vše upraví. Byla jsem šťastná. Na tomto mlíčku jsme již měsíc. Verunka sice přestala vřískat o život, ale každodenní pláč nezmizel. Bolesti bříška přetrvávají. Stále trubičkujem a já se stále každý večer modlím. Dokonce už mám i vlastní modlitbu. Každý večer jsem téměř na pokraji zhroucení. A stále si říkám, proč? Proč ona? Vždyť je bezbranný tvoreček. Tak proč ji Pane Bože tak trestáš? Raději trestej mě a né moji vysněnou Berušku. Co pro ni ještě mohu udělat? Nevím. Snad pomůže čas.

Omlouvám se za možná zmatený, možná ustaraný a pro vás zbytečný deníček. Ale já to vše ze sebe prostě musela dostat. Děkuji svojí Berušce, že je tak moc statečná. Že je to taková bojovnice. A že i při takovém trápení se na mě i na ostatní dokáže nádherně smát a dodávat mi sílu do dalších dní. Verunečko, MILUJI TĚ. Jsi moje všechno.

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Miťulka
Ukecaná baba ;) 1297 příspěvků 06.11.11 10:52

Ahoj, moc pěkný deníček, nemyslím si, že je zbytečný. Je mi líto, jaké má Verunka problémy :-( zkušenosti žádné nemám, tak nemůžu poradit. Nevím, možná je to blbost, ale co se optat doktorky, zda vás může poslat na nějaké vyšetření, na něco, přece nebude do nekonečna kakat jen pomocí rektální trubičky. Zajít k nějakému odborníkovi, pokud to jde. Přeji moc, moc sil a at se vše brzo urovná :hug:

 
ryliska
Ukecaná baba ;) 1731 příspěvků 06.11.11 11:05

Miťulko děkuji.No Verča byla na sonu bříška a tam se nic neprokázalo.Teď už zbývá jen gastroenterolo­gie.Tak uvidíme, jestli nám ji doktorka doporučí a jestli nám napíše žádanku.Ona je to taková ježibaba…

 
helbell
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 06.11.11 11:06

Ahoj ani nevíš jak s tebou soucítím. My máme sice kluka a ty na „prdíky“ prostě trpí ale stejně i když už je to podstatně lepší než na začátku stále nás to trápí. Taky máme kapičky a s kakáním problém nemáme ale ještě jsem zkoušela skákání na fit balonu s malým v náručí a nám zabralo úžasně. Malému pomáhá naklepávání já si neníčím nohy a záda s chováním a hlavně malého zaujme ten pohyb (hopsáme i svižněji) a časem pravidelně usíná.

 
helbell
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 06.11.11 11:09

Jo a doktorka nám tuto metodu pochválila. Držte se a at máte brzo pokoj, jinak bych se opravdu zajímala o specialistu v tomto věku to není už obvyklé :zed:

 
pavla002  06.11.11 11:59

ahoj, nas pepa se taky dlouho nevykadil sam, a na prdiky jsme trpeli a jeste trpime, to mu je 10 mesicu, leze a udela uz i par krucku sam, takze se porad hejbe, a v noci se stejne budi s brekotem a prdi. Taky mel problemy s kadenim, kdyz kojeny, tak kadil tak jednou za 3-4 dny, a po prikrmech vubec..jak to zhoustlo..ale pak jsem si rekla dost a vydrzela 5 dni a pomalu se naucil sam..ted mu davam hodne cerstvou stavu a jogurt, tak uz to ma i ridsi, tak dobry, ale porad ho to taky trapi, a to je velky a silny, narodil se a uz mel pres 4 kila..Preji Vam aby to bylo brzy v poradku.

 
Slovat
Povídálka 17 příspěvků 06.11.11 12:55

Ahoj, mám syna s ABKN (alergie na bílkovinu kravského mléka). Nejsem lékař, ale musím říct, že přístup vaší paní doktorky mě trochu zaráží. Možná to víš, ale pokud ne, tak spoustu informací je na www.porodnice.cz v poradně. Do vyhledávání dej třeba „bílkovinu“ a vyleze ti fůra informací (dole pošlu link). Z kožních i krevních testů je ABMK zjistitelná jen občas, většinou jsou typické příznaky páchnoucí stolice s hlenem, později žilkami krve, často zelená barva a tekutá konzistence. Podle stupně intolerance (většinou se nejedná o pravou alergii) se nasazuje buď mléko Nutrilon alergy care nebo Neocate. Ten už musí předepsat gastroenterolog. Podle toho, co píšeš, bych na gastro vyšetření určitě trvala, akorát třeba v Praze se běžně čeká i 2 měsíce. A to i pokud se jedná o kojence. S tím, co vím dnes (kamarádčina holčička měla to samé), bych asi o víkendu nebo večer, když bude obzvlášť plakat, zajela do nějaké fakultní nemocnice na pohotovost, trochu vše přibarvila na černo a nebránila se hospitalizaci. Protože každý týden tak, jak popisuješ, musí být pro malou peklo. Vím, že to není úplně košer, ale…
A ještě mě napadá - nemůže to být spíš nesnášenlivost laktózy? Příznaky si již přesně nepamatuji, ale mohlo by to být i to. Případně oboje. Držím palce a pokud bys chtěla nějaké další laické info, tak klidně napiš.

 
katylen  06.11.11 13:41

Ahoj,je me tvoji male moc lito. Muzu se zeptat jak jsi poznala ze ji trapi zrovna to kakani, ze ji boli brisko? Nemohlo by to byt i neco jineho?

 
jaspinka
Ukecaná baba ;) 2004 příspěvků 06.11.11 14:04

Ahoj, nezkoušela jsi udělat heřmánkový čaj a mlíčko pak míchat do něj? Radila mi to doktorka, když měla naše Terka zácpu a fakt se to pak upravilo, tak třeba by to mohlo maličko pomoct i vám..

 
Melilla
Povídálka 33 příspěvků 06.11.11 14:39

Ahoj. Určitě by vás dětská doktorka měla poslat na gastroenterologii , tam vám můžou předepsat ještě jiná UM, která jsou ještě lépe tolerována ( Neocate ). Navíc se u dětí s touto alergii má dělat ultrazvuk bříška, aby se vyloučilo poškození střev…

 
Yamyna
Ukecaná baba ;) 1800 příspěvků 06.11.11 15:16

My měly hlen ve stolici..
Podle toho doktorka usoudila, že se jedná o zánět střev a pravděpodobnou diagnozu ABKM…
Terka má teď příkrmy ..... i bezmléčnou rýžovou kaši (zatím dávám jen 2odměrky do posledního mléka), ale ta prý staví, tak bych chtěla zkusit kaši SINLAC)…hlen ve stolici sice už nee, ale prdí furt a je ukňouraná …tak nevím, možná zoubky, nebo separační úzkost ..?

Příspěvek upraven 06.11.11 v 15:19

 
ryliska
Ukecaná baba ;) 1731 příspěvků 06.11.11 15:18

Děkuji všem za rady.Dělat mlíčko do čajíčku, fenyklovoheřmán­kového jsme také zkoušeli.Hovínko bylo opravdu řídké, ale stejně jsme ho nevykakali. Že ji bolí bříčko, jsem poznala díky tomu, že stále plaká, kroutí se jak žížala, a když jí chci bříško masírovat, tak ječí jak o život…
V úterý jdem do poradny, tak si vydupu to gastro.A sono a rentgen bříška nám dělali - nic nenašli.Ale dovnitř střev tímto způsobem nikdo nevidí.Na sonu jsme byli teď v pátek.A doktor mi řekl, že on by doporučil gastro.Že on dovnitř nevidí.Že může mít oddumřelý kousíček střeva a ten neposouvá to hovínko dál a proto nekaká.No asi si to fakt budu muset vydupat…

 
Miťulka
Ukecaná baba ;) 1297 příspěvků 06.11.11 15:45

To gastro bych si rozhodně vydupala !! té doktorce to může být relativně jedno, její dítě to není, že. Ale ty jsi máma, kterás se trápí společně s maličkou. Takže bych tam došla a neodešla z ordinace, dokud ti to nepředepíše. A ještě jednu věc doporučuju, hodně to zabírá - kdyby doktorka nechtěla tě tam poslat (jsou i šiblé doktorky) tak bych jí v klidu řekla, ok, v tom případě změníme doktorku ale chci od vás (a na to máš právo) aby ti vlastoručně podepsala, že tam malou nepošle. A věř tomu, že v ten okamžik už bude vypisova žádanku.

 
Pajoslava
Povídálka 50 příspěvků 06.11.11 17:00

Zkusila bych kapicky BioGaia…Taky jsme trpely na brisko a co je mala uziva + zmena Um - zazrak nastal a je vse ok!

 
ryliska
Ukecaná baba ;) 1731 příspěvků 06.11.11 17:17

BioGaiu jsme také zkoušeli.Brali jsme ji 3 měsíce v kuse.A zázrak se teda nekonal…

 
Evkaxxx  06.11.11 17:37

Chápu, jak vám holky je.
Syn měl od malinka intoleranci laktozy, ale jen s bolestí bříška - koliku, později zácpu, ekzém a ještě později z toho časté nemoci. Byla jsem „strašná“ matka, co si jen stěžuje, v nemocnici se mi vysmáli, jak já můžu vědět, že mu vadí laktoza (zjistila jsem to až ve dvou letech - do té doby jsem tušila, že je to něco z mléka), alergoložka nutila nasazovat mléčné výrobky, protože klasické testy na alergie negativní. Prali jsme se s tím do předškolního věku. U něj se to navíc i odráželo v psychomotorice (to již dohnal), do dneška má problém s trávením - je podvyživený,prý si nese několikaletou zátěž nedržení diety.
Pak jsme změnili lékaře a ten hned první větou vyslovil mnou nevyřčené podezření.

Takže bojuj za každé možné vyšetření, pokud to nepůjde, zkus oslovit nějakou alergo kliniku s tímhle problémem, měli by vás vyslyšet a doporučit léčbu. V dnešní době jsou specialisté na dětské problémy, což ještě před x- lety nebylo a někteří lékaři se občas ještě takhle chovají.

Nutrilon Pepti (allergy care) ne vždy zabírá, proto je lepší jít za odborníkem, ten může napsat výše zmíněný Neocate.

Nám moc pomohly homeopatické kmínové čípky, vozili jsme si je z Rakouska/Německa. Nezamezili všemu, ale dítěti bylo o poznání lépe.

 
parsoni
Kelišová 6058 příspěvků 06.11.11 17:43

Ahojky, držíme palečky ať co nejdříve najdete způsob jak holčičce pomoci. Hodně síly jí i Vám :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Anonymousss
Kecalka 326 příspěvků 06.11.11 19:49

No a co zkusit příkrmy? Mrkvičku, brambory, brokoličku a tak. Kašičku teda spíčš ne. Konkrétně mrvička je výborné nutritivum. Třeba mu pomůže doplnění vlákniny a náhrada aspoň části mlíčka něčím jiným. Náš malý řvával do 4 a půl měsíce, bylo to na mrtvici. A přestal až pár dní po tom, co jsme začali s příkrmy. S kaděním teda problém neměl, ale já bych to zvážila. Co jsem si tak všimla, tak v dnešní době se už zase vrací doporučení ke staršímu modelu a to začít s příkrmy kolem 4. měsíce a ne čekat na konec 6.
Pokud bys do toho šla, je potřeba počítat s tím, že pár dní může trvat, než si bříško na příkrmy zvykne a malá může trochu víc brečet.
U nás asi 3 dny více pláče a pak jako když utne.

 
sedaj
Povídálka 14 příspěvků 06.11.11 19:51

Mam dve dcerky. Ani jedna se neumela po narozeni vykakat sama. Ta prvorozena dokonce nevykakala ani smolku. Pediatr nas poslal do proktoporadny - diagnoza - zuzeny konecnik. Provadely jsme diletaci pomoci zelizka (nic hrozneho), kakani se upravilo ve ctvrtem mesici.Za 3 roky me u te druhe cekalo to stejne. Bez zelizka a rourky se proste take nevykakala. Ale i tady diletace pomohla. Zkusila bych tu proktoporadnu.

 
VrtulkaG
Povídálka 13 příspěvků 06.11.11 20:00

Nám pomohlo přírodní projímadlo pro kojence.Malá nám také samovolně nekakala jmenuje se easylax.je to projímadlo z heřmánku a ibišku a stříkne se jim to do zadečku.Používali jsme asi měsíc a pak to šlo již samo :-D

 
Pettynka
Ukecaná baba ;) 2410 příspěvků 06.11.11 20:28

:srdce: :srdce: pěkně napsané…
Ryli vybojuj si to vyšetření!!!!!! :kytka: :hug:

 
Markéta34
Kecalka 273 příspěvků 06.11.11 20:34

Ahoj, úplně chápu tvé obavy a zoufání, mám taky nedonošené dítko a přes rektální trubičku kakal 5 měsíců a pomohlo mu až zeleninka a hlavně ovoce. Poradila nám to paní doktorka, sice jsme začli s příkrmama dřív a dokonce najednou, ale fakt to pomohlo. Hodně mi taky radily švestkovou šťávu ráno na lačno (stačí pár lžíček). Držím pěstičky, ať je malá zdravá a tobě hodně sil a trpělivosti :hug: .

 
Marketa 1991
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 06.11.11 20:39

držte se holky moje..... rády bychom vás zase videli…

 
ryliska
Ukecaná baba ;) 1731 příspěvků 06.11.11 20:57

Všem moc moc děkuji za rady a zájem.Jste moc hodné.Doufám, že můj další deníček bude veselejší.Třeba o kakání, ale veselý…
Maky, určo se zase někdy sejdem…

 
zizinka
Extra třída :D 11929 příspěvků 06.11.11 21:57

ahoj, naprosto chapu i tvoji radost ze male bude lip. i presto ze a ABKM. na nejaky verdikt cekam rok… bude to znit taky krute ale byla bych rada za jakky koliv -teda skoro za jaky koliv- verdikt co maleho trapi. je to strasne videt jak dite place a neni mu pomoci.
zazili jsme neco podobneho, celonocni rev, krouceni, modrani atd. dokonce i nocni vyjezd na pohotovost, uz jsem myslela ze pujdem z jednoho zachvatu revu a probirani k dalsimu celou noc. maly nebyl k utiseni. trpi na prdiky od porodnice.
na gastru sono v poradku, kojila jsem takze jsem byla na bezmlecne diete a maly na alergy care, zadne zlepseni. nakonec na jsem davala mezi kojenim prozmenu bez laktozy um al110. taky zadne zlepseni. ruzne diety a rezimy…
:zed:
ted oslavil syn rok, snazi se tapkat sam, je dost aktivni a za rok se naucil aspon konecne castecne usinat sam. nevim co je to spat vic jak 2hod v kuse.

timto ti drzim i tve verunce palecky at co nejdriv prijdou na to co malou trapi a pomuzou ji :srdce:

 
Lenula-xy
Kelišová 7398 příspěvků 06.11.11 22:05

Rylisko to mlíčko pije verunka už měsíc?Tak to by chtělo teda asi ještě i jiné vyšetření,protože po měsíci a nic,to je divné.Pěkný deníček a držím palečky :hug:

 
Lucah
Závislačka 2795 příspěvků 06.11.11 23:00

Moje holcicka mela taky prblemy a zjistili ji zuzeny konecnik, kolem nas to melo vic deti, chodili jsme na chirurgii, dostali domu zelizko a roztahovali a za partydnu to bylo mnohem lepsi.. nasi dr to nenapadlo, az doktorku v rizikove..

 
Bobisek166
Závislačka 4143 příspěvků 06.11.11 23:05

Rylisko my jsme měli velké problémy s trávením (a vůbec s bříškem), Mareček nedonošený, měsíc neprospíval, průjmy, tlačení… „Naštěstí“ byl pořád v nemocnici, takže po tom přibližně měsíci doktory napadlo to konzultovat s odborníkem z gastra a toho napadla právě ABKM, dostali jsme speciální UM Alfaré, po 14 dnech jsem já přešla na přísně bezmléčnou dietu, postupně a hodně pomalinku se to zlepšovalo (než se střevo zahojilo) a teď už asi měsíc je to dobré, bez problémů, v krmení převažuje MM (stále na dietě) a jedna dávka UM Neocate. Mareček je konečně šťastné, spokojené a usměvavé miminko.
Určitě si vynuť žádanku na gastro, ať jdete k odborníkovi, můžete dostat i toto speciální UM. Přeji, aby vám to vyšlo, brzy jste se dostali ke specialistům a malé bylo co nejdříve dobře. :hug:

 
krokous
Kecalka 135 příspěvků 07.11.11 03:48

Ahoj,
podle toho, jak to popisuješ bych asi myslela, že té tvé doktorce je to dost jedno.
Držím ti palce, ať to všechno dopadne. Bohužel poradit ti neumím, jen ty palce ti držet můžu.

Příspěvek upraven 07.11.11 v 03:49

 
Munenka
Kecalka 145 příspěvků 07.11.11 12:28

necetla jsem komentare, je mi to lito,maly mi taky trpel a bylo to z nutrilonu, zpusobuje zacpu, u male jsem mela nutrilon 4 mesice, taky trpela jak kun, trubicka byla na dennim poradku, presli jsme na sunar a byl klid, u maleho jsem taky zacala s nutrilonem a muj detsky doktor se na nej podival a rika, ma zacpu, ze a mate nutrilon ze, tak jsme zmenili na Frisolac, v cesku nejspis neni nevim, a mame klid, ma 4 mesice a deni rev je uplne ale uplne pryc, nas detsky nutrilon nedoporucuje vubec, to pry radeji bebu, vzdycky neznamena, ze nejdrazsi musi byt nejlepsi…
hodne stesticka…

 
Munenka
Kecalka 145 příspěvků 07.11.11 12:34

prosim te, fenyklovy caj rozhodne ne, jen hermankovy, fenykl nadyma jeste vic a vic se po nem prdi, nas malej po nem silene vyvadel, opravdu prdel velice hlasite a rval jak tur, davame jen hermanek a je fakt klid…

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 07.11.11 13:04

no nám to trvalo 11 měsíců a na ABKM se přišlo až po anafelaktickém šoku na bílý jogurt!Jinak jsme to měli obráceně ječel a ječel a ječel a na velkou si šel i 5 za den !Nepřibíral na váze jen jí s bídou držel ,testy nám byly dělány několikrát ,ale vše v normálu je to totiš u dětí do jednoho roku velmi neprůkazné!!!Jen jme měli pořád vysoké Ige.Po tom anf.šoku jsme dostali Nutrilon Allergy care a kluk začal chodit na velkou jen jednou po kouskách nabral váhu a co víc neskutečný atopický ekzem po celým těle zmizel !!!!Máme atopii ale nedá se to vůbec porovnat!!!Hodně štěstí , vše se v dobré obrátí !!!!!Jinak ještě lepší mléko pro tyhle děti je Neocate je velmi drahý a je na lékařský předpis ,je to uplně rozštěpené mléko ,hrozně to smrdí … doplatek je stejný jako na ten Nutrilon All. V Nutrilonu All. je 5% zbytkové bílkoviny a je tam ještě laktoza ,tu Neocate nemá ,lepší mléko pro ně už není!!! :-(

 
misule89
Kelišová 5454 příspěvků 07.11.11 13:12

ahojda, naše malá musela na operaci a zjistili jí, že ji ve střevě v kousíčku chybí svalovina,aby mohla sama pořádně vylučovat, takže to vyoperovali a je to dobrý, to střevo bylo vlastně rozšířený a neprocházelo to dál, i naše druhá holčička, náš nynější andílek měl problém,ale ta měla odumřelý kousek střeva…, poptej se doktora na co můžeš a držím palce maličký :kytka:

 
Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 07.11.11 13:16

Chudinka malá, uplně chápu jak se musíš cítit :-( Doktoři vždycky hrozně zlehčují situace, na vyšetření rozhodně trvej. Mimochodem myslím, že i některý dětský gastroenterolog by jí vzal i bez doporučení když mu popíšeš co jí je a nebo jednoduše změn pediatra, na takovouhle doktorku se nedá přece spolehnout. I nás syn má bolení bříška a to mu bude jeden rok. Nejhorší to je po mléčných kaší a po UM a jelikož musím přestat kojit, tak se snažim vymyslet nějakou alternativu. No bude to ještě boj. A vám budu moc moc držet palečky a určitě pak dej vědět jak jste dopadly!

 
Zuzylka
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 07.11.11 13:32

Ahojky, taky jsme měli návyk na rektální rourku se synem. Je to dobrá pomůcka, ale může se to pěkně zvrtnout :zed: . Nemohla jsem ho dát ani nikomu na hlídání, protože by se neuměl pořádně vyprázdnit atd. A jednoho dne jsem si řekla „a dost“. Nechala jsem ho potrápit a nakonec se přece jen vykakal sám (pak už jsem trubičku zahodila a držela se, abych ji znovu nepoužila). Pak na ní zapomněl a začal kakat normálně. Pomohly nám příkrmy - vidličkou rozpatlaný banánek, šťáva z mrkve a jablka.
Ještě k té alergii na kravské mléko. Já jako mimčo jsem ji měla taky a festovní. Přišlo se na to po odstavení v 6m a nastal průšvih, protože veškeré Sunary a kravské mléko jsem hned vyzvracela. Pomohlo až kozí mléko, které jsem snášela velmi dobře. V jednom roce věku alergie zcela vymizela. On Nutrilon hypoalergenní je dobrý, ale je to stále kravské mléko, jen více naštěpené. Zkuste co nejdříve začít s příkrmem. Taky pomůže, až dítě začne samo sedět a více se hýbat.
Tak hlavně, ať se nepotvrdí žádná další zdravotní komplikace jak tu popisují holky :hug: .

Příspěvek upraven 07.11.11 v 13:55

 
zolina
Kecalka 162 příspěvků 07.11.11 13:56

A spi ti mala dobre? Ja mela taky podezdreni na bolave brisko a nakonec to byl jen plac a vztek z unaveni a nedospani. Vypadalo to uplne stejne, kroutila se, modrala a vypadala ze tlaci. Kdyz se naucila spat, tak najednou bylo po problemu :think: .Alergii na BKM mela taky, ale po nasazeni specialniho mlika se vse upravilo.
A treba zkusila si satkovat? to hodne deti uklidni a prestanou plakat.

 
Jannes
Závislačka 4854 příspěvků 07.11.11 19:11

Ahoj,
přeju pevné nervy. Mám půlročního synáčka a také zažívám každodenní boj, ale z jiného důvodu.
Jedna moje kamarádka má stejně starou holčičku a ta má také alergii na mléčnou bílkovinu. Po Nutrilonu nasadili Neocate ( název jsem jen slyšela, tak snad se to takto píše ). Možná by nebylo na škodu si o tom s pediatričkou popovídat.Nečetla jsem všechny příspěvky k tomuto deníčku, takže nevím co vše ti holky radily..
U nás pomohl při zácpě výlet, kdy jsme strčili Adámka do autosedačky a on se v ní vždy pokadí. A příkrmy - když mu dávám příkrm, tak tlačí a kadí. Po samotném kojení to u nás byl taky boj.

 
ryliska
Ukecaná baba ;) 1731 příspěvků 07.11.11 20:28

Všem děkuji za tipy.

 
maca24
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 07.11.11 20:41

Rektalni rourka- nevadi az bude malinka vetsi tak bude mit dost sily vykakat se sama…my meli rr docela dlouho, ale pak se spontane preslo na kakani na nocniku cca v 10mesicich. Mozna nekdo nesouhlasi, ale proc ji trapit kdyz to pomuze alespon malinko…z toho 100% vyroste. Spis ta alergie se musi poresit jinak se tech bolesti nezbavite. Jak uz tady nekdo psal, hypoalergenni mliko je kravske mliko, ale jinak nastepene bilkoviny takze taky nemusi sedet…Urcite se da najit jina varianta co malinke sedne a pomuze. Ja nevim tak narychlo me napadlo kozi mliko susene nebo obilne-ryzove, sojove…Zkus to probrat s nekym kdo tomu rozumi a ty mu veris. Hodne stesti preji. :kytka:

 
lenkaky
Kecalka 429 příspěvků 07.11.11 22:36

Krásně napsaný deníček :potlesk: jste obě moc statečné :palec: vůbec si to nedokážu představit. Já zkušenost naštěstí osobní nemám, ale určitě bych trvala na dalším vyšetření. Gastro, protologie nevím, který obor, ale to už by měl vědět praktický lékař. Jste obě velké bojovnice, tak se nenechte odbýt :hug:

 
Wiwien  07.11.11 23:11

:palec: Moc dzim palecky,aby to vysetrni malinke pomohlo.Mam rocni holcicku,taky vymodlenou a trpela tim do 4 mesicu.

 
dzejnysek
Kecalka 156 příspěvků 08.11.11 12:29

Věrko u tvého deníčku jsem si poplakala :-( Je mi tak líto, že máš s Verunkou takové trápení :-( Ale je dobře, že jsi to sem napsala, protože jak vidíš, našlo a ještě se určitě najde spoustu maminke, které se setkaly s něčím podobným a mohou se s tebou podělit o rady a zkušenosti.. Jak jsem si to tak pročítala, tak bych rozhodně udělala následují:

  1. v poradně si vydupala žádanku na gastro + proktologii
  2. pokud ti nevyhoví, změň okamžitě doktorku! manžel má ve Vratislavicích známého - obvodový pediatr, tak se ti můžu pozeptat, jestli by vás vzal..
  3. nech si předepsat ten Neocate!
  4. zkus ten čistě heřmánkový čaj s novým HA mlíčkem a hlavně hodně ovocných šťáv a příkrmy, jak psaly holky

Začínám si doopravdy myslet, že jde o:

  1. zúžený konečník
  2. odumřelá část střeva / nebo chybí kousek svaloviny
  3. příliš dlouhá a pomotaná střeva
  4. v kombinaci s alergií (ať už na bílkovinu nebo laktozu) je to fakt vážný případ, tak bojuj!!

Držíme s Terezkou palečky! Kdybys cokoliv potřebovala, ozvi se. Kdyby ti bylo smutno, ráda s tebou zajdu kdykoliv na prochajdu.. nebo pokud nechceš mezi lidi, tak tě můžeme navštívit doma, ať ti ze samoty nahrabe ;-)

 
ryliska
Ukecaná baba ;) 1731 příspěvků 08.11.11 14:05

Všem moc děkuji.Jani tobě obzvlášť.Určitě se ozvu…pusinku Terezce.

 
mother
Ukecaná baba ;) 2483 příspěvků 22.11.11 14:09

Jak jste pochodily u pediatry a co říkala na Nutrilon Soya ? :hug:

 
awalancha3
Kecalka 460 příspěvků 16.12.11 12:29

…skus kozie mlieko… a než zavrhneš ten pokus, prečítaj si o tom… vyriesia sa tým mnohe problemy (najprv ale treba vyllucit anatomické problemy)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Zázrak jménem Verunka


Reklama