Zázrak jménem Verunka

Těhotenství

Otěhotnět do roka nebo už nikdy. Verdikt lékaře a přede mnou velké životní rozhodnutí. Dlouhá trnitá cesta s tím nejkrásnějším překvapením nakonec. Naší Verunkou!

3 minuty po porodu
3 komentářů

Konečně po týdnu první pochování
1 komentář

konečně doma

Druhý den po porodu
1 komentář

Tatínkovo první krmení doma
2 komentáře

V šestnácti letech jsem měla prvního přítele. Samozřejmně, že jsme to spolu mysleli vážně, tak jsem mu chtěla dát všechno. Včetně sebe. Našla jsem si gynekologa a začala brát antikoncepci. Všechno bylo v pořádku až do mých 23 let. Stále jsem trpěla na „kvasinkové infekce“ - tedy dle mé gynekoložky. Takhle to šlo celé 2 roky a já řekla dost. Na doporučení kamarádky jsem šla k jinému gynekologovi. A ejhle. Hned při první kontrole verdikt. „Proboha, kdo vás léčil?Vždyť máte všude rozlezlý zánět. Ihned musíte do nemocnice“. Říkala jsem si, jak je to možné, vždyť mě nic nebolí.

Po vyšetření v nemocnici jsem skončila ihned na sále. Museli mi vyčistit celý spodek. Druhý den mě s léky poslali domů. Za měsíc jsem šla na kontrolu k mému lékaři. Verdikt: „Zánět je sice pryč, ale ty léky se vám dostaly do děložní sliznice a ta se začala bránit. Začala ustupovat. Nejdéle do roka budete téměř bez ní a těhotenství by nebylo možné. Radím pořídit si miminko co nejdříve“. Byla jsem v šoku. S novým přítelem jsme spolu byli sotva půl roku. Vše jsem mu řekla a ejhle. Překvapil mě. Souhlasil, že zapracujem na miminku. Já si to sice ještě rozmýšlela, jsme spolu přeci jen krátce, bydlíme spolu měsíc a půl, ještě se tak neznáme. A pak jsem si řekla co, přinejhorším budu svobodná maminka. Ale miminko vážně chci a vždy jsem chtěla.

Po 2 měsících snahy se zadařilo. Že jsem těhotná, jsem zjistila zrovna na mé narozeniny. Krásný dárek. Oba jsme byli moc šťastní. Až do 27. týdne bylo mé těhotenství naprosto v pořádku. Pak jsem začala krvácet. Ihned jsme jeli do nemocnice a tam si mě hned nechali. Hrozil předčasný porod. Po týdnu ležení v nemocnici mě propustili. Vše bylo v pořádku. Zůstala jsem doma na rizikovém těhotenství a dodržovala klidový režim. Až do 32. týdne. Opět krvácení a tentokrát doprovázené slabými, leč pravidelnými kontrakcemi. Takže zase výjezd. Opět jsem zůstala v nemocnici. Zase zastavovali porod. Napíchli mi i kortikoidy na podporu vývoje plic miminka, kdyby náhodou.

Do žíly mi kapali kapačky, jednu za druhou, téměř každý třetí den se mi ozývaly kontrakce a krvácení. Čtyřikrát jsem už byla na sále připravená rodit. Pokaždé vše ustalo. Na ultrazvuku nález: Vcestná placenta. Určitě budu rodit císařem. Jen nikdo neuměl říci kdy. Takhle to pokračovalo měsíc. Přítel za mnou chodil každý den. Podporoval mě. Stále byl na telefonu, když jsem se potřebovala vyplakat. Po měsíci, kdy už to vypadalo, že krom té placenty je již vše ok, mě pustili domů. Leč jen na týden…

To jsem šla na kontrolní ultrazvuk a CTG. Otáčela jsem se z boku na bok, ale miminko se nehýbalo (spinkalo). Takhle to šlo hodinu a pohyby žádné… Na ultrazvuku verdikt: "Vcestná placenta lehce se odlučující, žádný průtok pupečníkem, minimální pohyby miminka a téměř žádná plodová voda. Maminko, zavolejte tatínkovi, ať vám doveze tašku a je u vás, do 3. hodin porodíte. "Převlékli mě do jejich erální košile, vypsali se mnou nějaké papíry, zavedli na porodní sál. Zase natáčeli CTG. Nález stejný. Děloha se nestahuje, miminko neprokazuje žádnou činnost, musí co nejdříve ven. Vtom dorazil tatínek. Dali mi klystýr, kapačku s ATB, zabandážovali nohy, zavedli cévku a ejhle - převezeme na sál a jdeme na to. Až do této chvíle mi vůbec nedocházelo, že jdu rodit a byla jsem totálně vysmátá. A najednou? Strach? Zvláštní pocit. Ačkoli jsem si nechala dát pouze spinal, abych byla při vědomí, tatínka se mnou na sál nepustili. Jak mi později řekl, varovali ho, že se miminko možná narodí nedýchající, či budou jiné komplikace a že tam nemůže být.

Mě to mrzelo, ale když přišlo na věc, tak mi to bylo tak nějak jedno. Jen jsem mu řekla, ať se nestará o mě, ale o miminko, až se narodí. Že já to přežiji. Psal se den 27. 5. 2011 a 14:35 hodin, kdy jsem na operačním sále uslyšela první křik naší holčičky. Sice byla malá, 1650 g a 40 cm, ale zdravá. Oživovat ji nemuseli a tatínka k ní ihned pustili. Dýchala sama. Kopala rukama nohama. Sice musela do inkubátoru, aby nabrala sílu, udržela si teplotu a vše dohnala. Po třech týdnech jsme se dočkali. Náš zázrak, naši malou Verunku jsme si 13. 6. 2011 přivezli domů. S váhou 2,19 kg. Konečně jsme všichni pohromadě.

Hrozně moc bych chtěla svému příteli poděkovat za neuvěřitelnou psychickou podporu a omluvit se mu, že jsem na začátku nevěřila, že nám to vydrží a já že nebudu svobodnou matkou. Lásko, miluji tě!

Všem, kteří můj dlouhý deníček přečetli až do konce, děkuji za trpělivost a zájem a zároveň se i omlouvám, musela jsem se někde vypsat a někde se svěřit. Děkuji!

Hodnotilo 14 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Banny
Závislačka 3401 příspěvků 21.06.11 07:44

Moc gratuluju k nádherné princezně :srdce:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 21.06.11 09:05

hezky napsaný deníček :palec: ,hlavně že jste to tak krásně zvládly a máš svoje zlatíčko v náručí :palec: :hug:
gratuluji k narození miminka a maličké hodně zdraví a štěstí do života :kytka: :srdce:

 
Lenula-xy
Kelišová 7398 příspěvků 21.06.11 09:26

Ryli,krásně jsi to napsala,moc pěkný deníček :srdce:

 
Sarin
Kelišová 6011 příspěvků 2 inzeráty 21.06.11 09:58

Ryli, moc krásné a hlavně s tím nejlepším koncem :palec: , přeju hodně moc zdravíčka a ať vám Verunka roste stále do krásy a dělá jen samou radost :kytka: .

 
panibobina
Kecalka 165 příspěvků 21.06.11 11:32

krásně napsaný a moooc gratuluji ke krásné a hlavně zdravé holčičce :-P :srdce:

 
Renzav
Povídálka 41 příspěvků 21.06.11 11:54

Pěkná babulka. :-) Gratuluji! :kytka:

 
Lotynka
Stálice 93 příspěvků 21.06.11 11:57

Moc krasne! Gratuluju! :kytka:

 
Mia_Xs
Nováček 3 příspěvky 21.06.11 14:13

Je kouzelná, moc gratuluji!!!Hlavně hodně štěstíčka a zdravíčka Vám oběma!!!! :kytka:

 
Lucky.O
Kecalka 242 příspěvků 21.06.11 21:11

moc gratuluju,hezká princezna :kytka:

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 21.06.11 23:37

Nádherná gratuluji :andel: :hug: :huban: :srdce:

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 22.06.11 22:57

Krásný deníček,tak přeji hodně zdravíčka a štěstí :hug:

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 22.06.11 23:15

Jeste ze vsechno dopadlo dobre a moc gratuluji k holcicce! At jste vsichni v poradku! :hug:

 
EvaG
Extra třída :D 10681 příspěvků 23.06.11 18:39

Jěště jednou gratuluji, uvidíš, že už teď bude vše v pořádku. Jsi šikulka, že jsi to tak zvládla. Kdybys ppotřebovala tak mi klidně napiš.

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 24.06.11 15:05

Moc gratuluji k holčičce je krásná a přeju hodně štěstíčka a úsměvů :-) :kytka:

 
Niki3x
Kecalka 147 příspěvků 11.08.11 12:07

jo, jo, krásně napsané a konečně štastný konec. taky jsi si toho dost vytrpěla, tak se držte a at už je jen líp.
PS: takovýho chlapa si fakt važ :palec:

 
ryliska
Ukecaná baba ;) 1731 příspěvků 31.08.11 21:37

všem moc a moc děkuji za krásná slova.moc jste mě všechny potěšily…

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Každodenní boj


Reklama