Kéž by neexistoval Facebook

O životě

I já jsem si v době jeho vzniku založila Facebook a byla jsem nadšená! Nacházela jsem zde kamarády ze školy, které jsem již dlouhou dobu neviděla, hrála jsem si farmu a byla jsem spokojená. Teď po šesti letech od založení lituji, že vůbec vznikl.

Někdy si říkám, jak by bylo krásné, kdyby si každý zrušil profil a bylo vše jako dřív. Podle mě tato vymoženost moderní doby v lidech akorát vyvolává lenost, závist a bohužel i nenávist.

Lenost


Když mi bylo patnáct let, přišla jsem ze školy domů a už dávno jsem byla domluvená s kamarádkou, že až si napíšu úkoly, půjdeme ven. Co slyším teď od holek, co se po škole loučí, když cestuji autobusem?

„Čau, a sejdeme se na Facu!“

Proč by dnešní holky chodily ven, ono je lepší psát si přes chat a napsat na klávesnici věci, které se do očí říkají daleko hůře.

V našem městečku se pořádají často různé slavnosti. Moc ráda tam chodím. Jednoho dne spěcháme s kamarádkou na akci pod zámkem a na břehu řeky vidíme dvě slečny. Co ty holčiny dělají? Fotí si přece selfie! To byla velká zábava, stouply si na obrubník a fotily se, našpulené rtíky a záběr tak, aby byl vidět party stan s podiem, nesměl chybět. Po fotečce zhodnotily, zda jim to oběma sluší, pověsily na zeď a začaly sledovat, kolik dostávají liků a jaké mají komentáře.

Je přece důležité ukázat spolužákům, že se baví na slavnosti. Ale bavily se? Ne, ony přece sledovaly facebook! Že hrála kapela, tancovalo se pod podiem, už bylo v pozadí zájmu. Kamarádka jen utrousila: „Nebylo nám líp.“

Co k lenosti ještě dodat. Manžel je na Facebooku také často, což mě mrzí. Ovšem naštěstí to není na úkor rodiny. Pořád si raději hraje s malým a chodí s námi ven, za což mu děkuji. Ale upřímně, v součtu to skoro dvě hodiny denně a asi tři přihlášení a odhlášení dá.

Závist a vychloubání

Často mi připadá, že mnozí lidé se na Facebooku dokáží jen chlubit a pěstovat v ostatních lidech závist. Sefie z luxusních dovolených, v nových autech, baráky ze všech stran s komentáři „cítím se šťastně“, „cítím se báječně“ atd., jsou v některých situacích až trapné.

Tyto osoby dostanou desítky palců nahoru, ovšem je dost možné, že právě ti, co je dávají, si řeknou: „To je trapák, jak se chlubí a přitom dluží, kam se podívá nebo má hypotéku.“

Stejně z toho nakonec vyplyne fakt, že když foto nelajknete, tak si dotyčný myslí, že mu závidíte, a naopak když palec nahoru dáte, tak si automaticky zhodnotí, že mu to nepřejete upřímně.

A jeden pravdivý příběh. Můj kolega s práce jel s kamarády slavit Silvestra na hory do chaty s bazénem a hned první pracovní den prohlásil: „Dáme foto na Facebook, ať se ostatní po… závistí!“

Co dodat, alespoň to řekl upřímně. :-) Jinak další kapitolou by mohly být fotky od rádoby profíků fotografů, kterých je nyní na Facebooku jako máku. Nyní jsou v kurzu fotky víl uživatelek hrajících si na modelky. Copak je hezké, když si dá mladá paní na hlavu věnec z kytek nebo z pavích pér a vyfotí se v lese? To nechám na posouzení jiných.

Mně to připadá, že už se hledá kdejaká blbost, jak se na Facebooku prostě pochlubit a sbírat like. A co denně sdílené fotky dětí od fotografů? Nezapomínejte na to, že je to veřejné a opravdu to může vidět každý. Stojí za jedno pochlubení risk, že si vaše děti prohlíží kdejaký úchyl? A co neplodné ženy, které čekají roky na pozitivní test? Myslíte, že jsou jejich like na rozzářená miminka a rodinky vždy upřímné? Myslím, že všechny snažilky se koukáním na tyto fotky ještě daleko více trápí, což pro psychiku není dobré.

Co bych poradila? U přátel, kteří těchto fotek dávají na Facebook desítky denně si odklikněte tlačítko „sledovat“, možná vám bude líp. Kdykoliv je možné jej zpět zase zapnout.

Nenávist


Ano, i ta zde je. Ze všeho se udělá bublina nadměrných rozměrů. Na uprchlíky se vytáhnou koláže s Hitlerem a fotky koncentračních táborů. To opravdu chceme? Doporučuje se, kde si nechat udělat zbrojní pas a mnohé další a další odpornosti. Ano, nikdo tu nechce uprchlíky ani převahu islámu v Evropě, ale hrdinně psát do komentů, že je půjdeme střílet, je opravdu hnus.

To, že Pavlík dal řetízek do jiného hrníčku, byla velká hlína. I já jsem se tomu zasmála. Ovšem smál se i on, když viděl ty desítky posměšných koláží? To už bychom se měli ptát jeho. Nenávist, která tam vzniká, by se mohla psát ještě asi na dalších sto stránek.

Věřím, že mnohým z vás se toto téma bude zdát kontroverzní. Že mi napíšete, když ti to tak vadí, tak tam nelez. Byla by to pravda. I já tam chodím a nepřestanu, už to prostě patří k životu, mám ho přece už šest let. Někdy tam dám fotku a také sledují, zda dostane like, ráda se podívám, jak rostou známým děti a kdo měl další svatbu, ale říkám upřímně, kdyby šel vrátit čas, nikdy si ho nezaložím.

A co udělá s lidmi nové tlačítko „To se mi nelíbí“?

Hodnotilo 64 lidí. Score 2.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 06.10.15 00:07

FB radostne ignoruji a ten na oplatku ignoruje me. Je to fajn.

 
Frogie
Ukecaná baba ;) 1799 příspěvků 06.10.15 00:23

Jednoduche - zrusit :-)

Příspěvek upraven 06.10.15 v 00:25

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 06.10.15 00:46

Já třeba FB nemám a vím i bez něj, jak rostou známým děti a kdo měl další svatbu.

 
nonina
Závislačka 3832 příspěvků 06.10.15 05:56

Nemyslím si, že za lidskou závist a zlobu může FB. Vždy je to o lidech, o tom jak si kdo z nás dokáže poručit.
Já jsem úplně normální ženská, která musí fungovat stejně jako miliony dalších.
Jsem na FB, nastavila jsem si své soukromí, sdílím jenom to, co opravdu sdílet chci, přátele mám rozdělené tak, jak to potřebuji a tudíž ne všichni, ne všechno vidí.
FB beru jako velice pozitivní v tom, že se dostanu k informacím např. z celé republiky téměř ihned. Příklad - mám postiženou dcerku, na FB jsu skupiny rodičů dětí se stejným postižením, já se díky tomu postižení dcerky nedostanu k tomu, zajet na nimi a promluvit si face to face. Radu na aktuální problém dostanu přes FB.
Lidi, kteří na FB sdílejí ze svého života vše mám vysortované, kdo to tak potřebuje, dobře mu tak, ať si to dělá, ale já ho v přátelích nepotřebuji. A po pravdě je mi zcečla jedno, zda je to rodina, nebo jenom nějaký kamarád. Mám nastavená pravidla, fotky mne a mojí rodiny na FB vystavovat nesmí nikdo. Nedělám to ani sama, chráním důstojnost své dcerky.
Osobně si myslím, že ne že FB je zlo.
Zlo jsou lidé a to čeho jsou schopni.

Jeden zářný příklad mám přímo v širší rodině. Švagrová se snažila dostat ke mně na FB, více jak rok jsem odolávala, byla jsem holt ostražitá, pak jsem polevila (švagrovka to fakt uměla hezky navlíknout, abych otupěla) a pustila jsem si ji. Výsledek, pokusila se mne nejenom rozeštvat s manželem - což se ji nepovedlo, lží narušila můj vztah s tchánovci (těm to vysvětlil nejde, jsou to 80tníci a prostě nevysvětlíš), psala mi urážlivé zprávy z falešného profilu (ten profil měl jediného FB přítele - toho člověka znám a tak nebyl problém zjistit, že ten falešný profil je moje švagrová) a dokonce jsem ji pod tím falešným profilem našla v jedné skupince rodičů dětí s postižením (nemá dítě s postižením, její účel byl vytahovat, kde co napíšu, případně tomu dát svůj život).
netuším, jaká je její pohnutka, to že nejsme a nikdy jsme nebyli kamarádky přeci nutně neznamená, že musí škodit. každopádně ví, že stejně by školdila i kdyby nebyl FB. Je to jakoby mne pronásledovala, zjišťovala, kde co řeknu, pak chodila a vyprávěla to všem na počkání, navíc hezky upraveno.
Prostě vím, že je to člověk s pochybným charakterem, a neházím to na to, že za to může FB.

Nikdo nikoho nenutí mít FB založený, a i kdyby FB nebyl, tak jsou jiné a jiné podobné instituce. Nehodlám brečet nad tím, že děcka sedí doma u počítačů a nechodí ven. Po pravdě, když vidím co se děje kolem nás, tak bych se spíše bála, aby moje dítě někdo venku nezapíchnul k vůli tomu, že má hezčí lopatičku na písek.

Je pryč doba, kdy jsme celkem beztrestně mohli sedět na pískovišti, skákat přes gumu, hrát si míčovou školku. Naši rodiče se nemuseli tolik bát i když se jistě taky báli.
A přesto se i tehdy stávali tragedie, mám i svou osobní nehezkou zkušenost z dětství.

A stran LIKE tlačítka. Příjde mi to, ne úsměvné, ale směšné, kolik lidí je závislých na tom, aby to co na FB dali, bylo „olikováno“. Občas něco sdílím, ale nečekám souhlas druhých.
Stejně jako nečekám, že každý bude souhlasit s mými názory na tento deníček. :-)

 
Pov
Kecalka 203 příspěvků 06.10.15 06:29

Mluvite mi z duse…bylo nam lip :nevim: :(

 
lisatka
Kecalka 161 příspěvků 06.10.15 06:32

Take nevidim FB jako problem. Dlouho jsem zila v zahranici a vetsina mych pratel jsou lide, kteri ziji mimo cr. Pres fb se dozvim, jak se jim dari a co delaji. ja nevim co znamena zavist a oni, verim, ze take ne. Kdyz nekomu likuji dovolenou fotky z dovolene, skutecne jim to preji, vzdyt si na to museli vydelat.
Zavistivi lide bohuzel existuji, ale za to fb nemuze.neni nic jednodusiho nez se s takovymi lidmi nestykat a nedavat si je do pratel. Bohuzel musim dodat, ze skutecne pratele v cr nemam

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8868 příspěvků 06.10.15 06:37

@nonina Souhlas. Pokud rodiče vedou děvčata tak, že jsou pro ně důležitější lajky než skutečný život, nebo pokud někdo chce kydat na druhé špínu, je to problém lidí, ne sítě.

Ano, v kyberprostoru je všechno rychlejší, má větší dosah, zůstává navždycky, v tom je to dnes horší. Ale zase nebýt technologie, která umožnila FB, nebylo by ani eMimino, možnosti maminek na mateřské komunikovat aspoň přes počítač, když už jsou zavřené doma třeba s nemocnými dětmi…

Je to jako se vším: dobrý sluha, ale špatný pan. Nemá cenu nad tím moralizovat, spíš se soustředit na to, abychom já, moje děti na síti nezveřejňovali věci, kterých bychom mohli litovat - např. intimní informace, extrémní názory, nahaté fotky, fotky z bujarých večírků atd.

 
Manticora
Ukecaná baba ;) 1782 příspěvků 06.10.15 06:38

Tak si FB zruš a nemusíš to řešit. Tak jako s každým médiem, je potřeba i s FB umět kriticky pracovat.

 
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 06.10.15 06:41

@nonina krásně napsáno :palec: :palec: :palec:

A pokud pisatelce FB vadí, tak není nic jednoduššího, než přeci svůj profil nadobro smazat, ne? :lol:

 
solip
Kecalka 273 příspěvků 06.10.15 06:51

@nonina absolutně souhlasím :potlesk:

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 06.10.15 06:53

Já FB mám a zatím je to dobrý sluha, né zlý pán. Používám ho ke kontaktu s kamarády, co jsou daleko. Spíš jsem pozorovatel než přispěvatel. Je zvláštní pozorovat, jak se lidé na FB chovají. Někdo má opravdu sdílet každý „prd“ - hlavně co nejpozitivnější. Někdo občas sdílí zajímavý článek, víc o něm nevím.
Jsou mi sympatičtější ti druzí.

Jako učitelka občas narazim na žáky na FB. Ať jsem jim do hlavy vtloukala cokoli, spousta z nich to dělá přesně naopak. Nevhodné fotky, nevhodná slova. Ještě jim to nedochází. Jsem ráda, že jsem dospívala v době, kdy FB nebyl.

 
Kotatko03
Echt Kelišová 8038 příspěvků 06.10.15 07:10

Já třeba FB vůbec nemám a jsem za to ráda :mrgreen:

 
cilly
Generální žvanilka 20212 příspěvků 1 inzerát 06.10.15 07:10

Tak si proste a jednoduše FB zrus a mas vystaráno ;)
Soukromí si lze na FB docela dobre nastavit. A pokud te prudí příspěvky ostatních, tak na ten „fejs“ proste nelez a je to. :mrgreen: :mrgreen:

 
Adis89
Kecalka 485 příspěvků 2 inzeráty 06.10.15 07:13

Moc pěkně napsané, mám na to stejný názor. Akorát já si FB opravdu zrušila a je klid :)

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15861 příspěvků 06.10.15 07:17

Lenost, závist, vychloubání, nenávist - to všechno přinesl facebook? To je mi novinka. Tyhle nářky závisláků na předmět své závislosti jsou opravdu úsměvné.

 
Envie
Ukecaná baba ;) 1468 příspěvků 06.10.15 07:39

@nonina :palec: :potlesk: presne tak.

 
Pampeliskam
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 06.10.15 07:39

Jsem snazilka, dost dlouho. A snazim se proto, ze mam rada deti a ty fotecky jsou krasny, rostou tak rychle… Snazeni na tom nic nezmenilo, porad jsou ty fotky krasne podle me. Kdyz uz je tam nekdo da, pak to ve me nevyvolava uzkost a zavist. Naopak jsem rada, ze ty deti maji, dava mi to nadeji ze zazrak poceti se dari. Navic nekdy nevime jak kdo presne k diteti prisel, jestli hned bez problemu nebo za tim byla tez dlouha cesta… Takze za me je blbost, tva rada, at je prestanu sledovat.

 
Uživatel je onlineNetopirek
Závislačka 4313 příspěvků 06.10.15 07:50

Souhlasím. Já si FB zrušila, ale už ho zas mám :oops: Bohužel jsem se často stěhovala a přes FB je to jediný kontakt :(
Ale většinou jen koukám co tam kdo má a nic moc nepřispívám, takže zatím mi to ani nevadí. A když mě bude štvát. Tak ho zas zruším.
Víc mě rozčilovalo ukládán fotek ze školky na net

 
Moise
Generální žvanilka 24690 příspěvků 29 inzerátů 06.10.15 07:57

K zakladatelce - zbytečně to dramatizuješ :roll:
Přesně, jak píše velmi trefně @nonina, záleží na lidech, jak ho používají. Že někteří nemají rozum a používat ho neumí, to je jiná věc. Pokud se mě jako uživateli tam něco nelíbí, přenastavím si to a nemusím se na to koukat.

Co se týče selfie - ty holky ty fotky fotili CELOU tu slavnost?? Nemohlo to být tak, že se prostě vyfotily, fotky odeslaly na fcb a šly se bavit? Ale to už jsi neviděla, že? :lol:

Fotky z dovolené? Prvotně určené k tomu, aby ostatní záviděli? 8o 8o To snad nechceš říct, že to takhle mají všichni, ne

Jediné, v čem s tebou souhlasím, tak to jsou fotky dětí a urážlivé články. Ale zase - to je problém těch lidí, ne fcb - fotky nahatých dětí najdeš i na emiminu nebo rajčeti, tam ti to nevadí?

Fotky dětí vs. snažilky? Já vím, že je to nepříjemné, ale vadí jim fotky dětí na fcb, co potom v reálu na ulici?

Vracet čas nemusíš, jedním tlačítkem si ho zruš a máš po problému :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvek upraven 06.10.15 v 08:00

 
Adon
Kelišová 6247 příspěvků 06.10.15 08:03

Mně to připomíná nářky starých lidí „tohle za nás nebývalo“ :nevim: Naše děti budou jednou tvrdit to samé :)

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 06.10.15 08:06

Ve FB chyba nebude, ta bude v lidech, kteří ho neumí využívat. ;) Někomu slouží dobře jako rychlý kontakt se známými, podívat se, jak se mají kamarádi, kteří třeba bydlí daleko, možnost propagovat svoji činnost… je mi líto někoho, kdo si myslí, že mu FB zkazil život, nejspíš si ho zkazil sám a přispělo k tomu jeho okolí. :nevim:

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 06.10.15 08:06

Každý vynález, byť je sebelepší, sebou přináší i negativní věci - a do této kategorie patří i facebook. je jen na tobě, jak s danou věcí budeš zacházet.

p. s. a dovolenou mohu závidět či se sní chlubit i bez facebooku. záleží jen na mém vnímání a postavení hodnot.

p. s. s. a facebook nemám

ale nevěš hlavu, zakladatelko, třeba lidi zase časem přijdou na to, že než sedět za počítačem (jako já teď :pankac: ), je lepší vyrazit ven pokecat z očí do očí. páč člověk je tvor společenský a dobře mu tak

Příspěvek upraven 06.10.15 v 08:10

 
LenkaRoh
Kecalka 245 příspěvků 06.10.15 08:08

Jak jsem četla už v jednom komentáři, facebook je dobrý sluha ale zlý pán. Založila jsem si ho před lety čistě ze studijních důvodů. Jako kantorku mě zajímalo, o čem to ti studenti pořád mluví. Zveřejňuji tam jenom minimum informací, ale v současné době jsem ráda, že ho mám. Můj bratr totiž žije v zahraničí a přes FB se dovídám dost o tom, jak se mu daří. Tak nějak je ta dálka kratší než, kdybychom si informace vyměňovali jenom při jeho návštěvách průměrně čtyřikrát do roka. Moc právě záleží jak s FB zacházíte, ne všechno musí být veřejné, jen je potřeba dát si na to pozor.

 
jita22
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 1 inzerát 06.10.15 08:19

@Moise ne,ona je celou dobu pozorovala co delaji, takze se taky nebavila :) ne, nechtěla jsem rypat, jen mi to naskocilo.Fb nepouzivam, a taky se divím, jak lide odkryvaji své soukromí. Na druhou stranu mam pocit, ze pisatelka je sama rozpolcena, vidí negativa, ale nedokáže se odstrihnout…Ale uplne stejne navykove a z hlediska negativních nazoru i nebezpecne je i Emimino.

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21949 příspěvků 2 inzeráty 06.10.15 08:24

Tohle moralizování. Není nic jednoduššího, než to zrušit ne?
Já ho teda mám, rušit jsem ho chtěla už kdy, ale moje tetka mě poprosila, ať si ho nechám, kvůli fotkám dětí, bydlí přes celou republiku, protože ona je ráda, že se naučila ve svým věku používat FB a na nic jinýho už prý nemá mozkovou kapacitu.
Mě spíše šokovala reportáž v nedělních 168 hodinách, kde mluvili o závisloti malých dětí na sociálních sítích a mobilech. Že ty děti v noci nespí a,,fejsbukujou,, pak spí ve škole, že koukají na mobil pod lavicí atd. Jsem asi 100 let za opice, ale shodli jsme se s manželem na tom, že vypnout na noc wifinu, připadně sebrat děcku mobil, případně nepořídit tarif s daty, protože pochybuju, že 13 letý dítě si mobil sponzoruje ze svého, je to nejmenší a za mých mladých let se mobily v hodině zabavovaly.

 
lipovka
Kecalka 112 příspěvků 2 inzeráty 06.10.15 08:24

Tak já fb zrušila před čtyřmi lety, když jsem otěhotněla a z podobných důvodů, jak píšeš. Vůbec mi to nechybí a jsem ráda, že jsem to udělala. A to jsem byla celkem závislak :lol:
Ale prostě na to nebyl ani čas. Teď nemám pocit, že bych byla o to méně v kontaktu s kamarády, rodinou… A jak bylo napsáno, ignoruji fb a přesto žiju… ;)

 
pavlats  06.10.15 08:26

Já osobně na FB profil mám, ale jen proto, abych věděla, co se děje v našem MC - protože ti dávají všechny informace jen na FB.
Jinak tam ale absolutně nefunguji, nepřispívám, nečtu a jsem spokojený člověk.

 
Nafrněná  06.10.15 08:32

No myslím, že máš nějaký problém sama v sobě, rozhodně za to nemůže Facebook :)
Facebook byl vynikající nápad, záleží jen na lidech jak ho umí nebo ve většině případů neumí používat. Je vyladěn téměř k dokonalosti, dokonce si můžeš i vybírat před kým a jestli vůbec před někým něco sdílíš nebo si prostě dáváš fotky do tajného alba jen pro svoji potřebu.
Nemluvě o různých skupinách, které mají společné téma, nebo prodej, nebo cokoliv.
:mavam:

 
Nafrněná  06.10.15 08:33

Jinak je vtipné jak některé mluví o závislosti, přitom na emiminu sedí celé dny :lol:

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 06.10.15 08:36

Pomaličku začínám být unavená z těchto nářků na sociální sítě. Je to ale pořád o vás, o lidech. Na každém jednotlivém uživateli. Máte tu volbu se rozhodnout do jaké míry se necháte ovlivňovat a ovládat. Pořád máte tu volbu se sami rozhodnout a nastavit pravidla, co od toho očekáváte. Pořád jste to vy lidé.
Chtěj holky žít na městských slavností selfíčky? No a? Proč by mělo jejich rozhodnutí být horší než rozhodnutí tancovat pod podiem? Kdo jste, abyste určovali druhým jaký život si mají volit? Píšeš, že si teda neužijí slavnosti. To víš jako jak? Co když je tohle jejich představa o užívání? Je to horší jen protože to vy nedokážete pochopit?
Nová doba nese nejen větší požadavky na technologie, ale také na toleranci. A to hlavně mezi generacemi, jelikož s rychlostí nových aplikací roste i počet generací a tím je potřeba se učit větší toleranci.
A naším jediným úkolem je dle mého učit o bezpečném internetu, ne o tom, že oni žijí špatně, protože my jsme žili dobře. Oni žijí pouze jinak. Copak vy jste měli pocit, že žijete špatně, když jste dostali první obří mobil a vaše babička mlela něco o poštovních holubech?

 
Trinetka
Závislačka 2650 příspěvků 06.10.15 08:38

FB mám a nejsme všichni stejní.. Někdo tam chodí pokecat s přáteli, kteří bydlí 300 nebo více km daleko.. Někomu je fuk kolik dostane jeho fotka lajků, protože má na fb opravdové přátele, se kterými se rád i vídá, když okolnosti dovolí.. To jak to dělají teď puberťáci, je sice tak jak píšete, ale mince má dvě strany..

 
Plomba
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 06.10.15 09:00

Facebook mít či nemít, toť otázka :D
Pokud si myslíš, že se tam všechno točí jen kolem závisti (lidi postuji, aby ostatní záviděli, ostatní Likují, protože závidí) máš dost omezené vidění.

Já jsem za fcb ráda. S rodinou se moc nevídám, tak si alespoň píšeme, posíláme fotky. Víme o sobě.
Mám na fcb minimum lidí, rodinu, blízké přátele. Čerpám tam i informace o akcích v našem okolí, zajímavé nápady. Je díky němu snazší domluva s více lidmi na akcích (s kamarádkama děláme akcičky pro naše děti a ne vždy je lehké sladit datum).
Mám ale zásady, co nikdy nepostuji, k čemu se nevyjadřuji…

Jaký si fcb uděláš, takový ho máš :nevim:

 
Beruska248
Kecalka 142 příspěvků 06.10.15 09:07

Já i manžel jsme měli FB taky 6 let, ale byl důvodem spousty hádek, tak jsme ho jednoduše zrušili už máme 2 roky klid 8)

 
Lenka 80  06.10.15 09:16

Zakladatelko souhlasim s tebou.ja mela facebook asi pul roku. a kdyz jsem na nem sedela furt misto abych si hrala s dcerou, zrusila jsem ho. pritel ho nemel nikdy a je nam daleko lip :-) kdyz potrebuju radu nebo pomoc jdu sem na e-mimino.ale ani tady uz to neni to co byvalo. :-(

 
Mia21  06.10.15 09:23

Pěkně napsané, bohužel, závist, nenávist, vychloubání bylo, je a bude.. A to se nejedná pouze o jednu sociální síť, kolik toho je lidé, libimseti, instagram.. :think:

 
beruska9
Echt Kelišová 9236 příspěvků 06.10.15 09:46

Cekala jsem nejaky zajimavy pribeh a misto toho tohle moralizovani :roll: Ani jsem nedocetla…jak uz bylo psano, dobry sluha a zly pan, aneb jake si to udelas, takove to mas :nevim:
Pro me je to jednoducha cesta, jak zustat v kontaktu s lidmi, jelikoz ziju na opacne strane zemekoule…nemam v pratelich lidi, ktere neznam, nesleduji ty, co sdileji kraviny, nesleduji, kdo mi co „lajkuje“ a kdyz nekdo nasdili nejaky svuj uspech, tak mam radost…asi jsem divna :mrgreen:

 
Adrasteia
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 2 inzeráty 06.10.15 10:09

S autorkou souhlasím. Face jsem neměla, nemám a mít nikdy nebudu. Dospělí ať si na facebooku dělají, co se jim líbí, ale mně vadí hlavně fakt, že na facebook chodí děti, které se ještě nedovedou zorientovat v tom, co je dobře a co je špatně. Hodnoty společnosti jsou dnes bohužel někde jinde, co k tomu dodat. Co se týká sociálních vztahů, tak s klidným svědomím prohlašuji, že bez celého PC by to bylo prostě lepší.

 
_Kaczenkaa_
Závislačka 2758 příspěvků 06.10.15 10:16

Facebook nemám a jsem spokojená, zrušila jsem jej a co se týče kamarádů ať už z druhého konce republiky nebo že zahraničí - kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody, takže mě to pomohlo i protridit tzv.zrna od plev, kdo chce, ozve se, kdo nechce, neozve… :nevim:

 
Jakub84
Stálice 80 příspěvků 06.10.15 10:23

FB používám jako kdysi ICQ pro psaní jednoduchých zpráv a domlouvání organizačních věcí.

Dále je část lidí, např. většina spolužáků z gymplu, kolegové z bývalé práce, u kterých je fajn, že o sobě víme, včetně novinek typu svatby a děti, ale zároveň nejsme tak blízcí kamarádi abychom si vše aktivně adresně psali či telefonovali.

PS: Proč je doporučení, kde si udělat zbroják, podle autorky odpornost? Osobně to vidím na úrovni doporučení autoškoly či možnosti získání jiného oprávnění, pokud jej člověk potřebuje vzhledem k objektivním okolnostem či subjektivnímu vnímání situace potřebuje.

Příspěvek upraven 06.10.15 v 10:25

 
Jakub84
Stálice 80 příspěvků 06.10.15 10:30

A že neúspěšné snažilky vidí na FB děti?

Pokud si vypěstovaly závist, tak jim budou vadit kdekoliv, např. i ve zmínce při setkání s kamarádkou, pokud jsou v pořádku, tak je budou jiným přát.

 
Zupa
Ukecaná baba ;) 2337 příspěvků 06.10.15 10:36

Řekla bych že chyba bude nejspíš na tvé straně a na tvém způsobu jak ho používáš :think: Mám v přátelích pouze osoby kterým přeju když se pochlubí fotkou z dovolené, novým bydlením nebo fotkami dětí od ultrazvuku po první třídu a to jsme dlouho děti mít nemohli.

Navíc u přátel vidím co za tou fotkou stojí, mají nový dům s bazénem, ale taky hypotéku až do důchodu. Zásobují zed fotkami novorozeněte ve všech polohách, ale čekali na něj řadu let…

 
Heidi86
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 22 inzerátů 06.10.15 10:37

No…já mám u hromady lidí vypnuté sledování, takže se to dá řešit, pokud nechce někdo vídat něčí obsah…Když si vezmete, že máte v přátelích člověka, který každou hodinu nasdílí fotku koně nebo pejska, tak si dovedete představit jak vypadá ta hlavní stránka :-D Dřív lidi používali hojně ICQ a kde je dnes že? Otázka času co bude dalším levlem v sociálních sítích. Možná si budeme ještě někdy říkat „zlatý FB“

 
Heidi86
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 22 inzerátů 06.10.15 10:37

@Zupa Pravda co píšeš. :-) Je to tak.

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 06.10.15 11:03

Pokud tě, autorko deníčku, trápí takové myšlenky, facebook zruš a budeš mí klid. A že tam nechceš přestat chodit, tak to s tím nikdo nic nenadělá. A druhá, pokud máš z této sociální sítě pocit takový, jaký máš, zřejmě máš v „přátelích“ kde koho. Chce to řádnou selekci. Já účet na FB mám, ale zakládala jsem si ho jen kvůli uzavřené skupině. No a dopadlo to tak, že ani tam nechodím, protože nemám čas číst moře příspěvků. Nemám nikoho v přátelích, nic, prostě jen založený účet, čekám, kdy mě zruší pro neaktivnost, jestli to jde :).

 
BohunkaP
Extra třída :D 14417 příspěvků 06.10.15 11:09

No… tak sis zamoralizovala… pak jsi skoukla novinky na FB a spokojeně se posadila před Emimino.

Je Ti líp?

Ach jo, to je zase blábol. :roll: :roll: :roll: :roll:

 
terina.kubik
Stálice 53 příspěvků 06.10.15 11:27

Naprosto s Tebou souhlasím. Spousta lidí dnes žije ve virtuální realitě a to co dají na zeď, by si v reálu do očí často nikdy neřekli. Je to také trochu dobou. Jsem ráda za dětství, které jsme měli my. Lítali jsme venku od rána do večera a neřešili rozbitá kolena…

 
larka
Nováček 5 příspěvků 06.10.15 11:29

Souhlasim, pekne napsano..

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 06.10.15 11:32

Deníček je absolutně o ničem. Tohle není ani moralizování - snad jen pokus o to, ale hodně nepovedený :roll:

 
Anonymní  06.10.15 11:33
Naprostá pravda

No ne, super článek, jakobych ho psala z 75% já! Ztotožňuji se téměř se vším, co si napsala, především s kapitolou jedna a dva… Ano, i já jsem si myslela, jaký je FB super, jak se zde potkám s kdekým, koho jsem dlouho neviděla, zahraju hry, atd. No možná taky dříve, než všichni „moji přátelé“ na FB začli prudit komentáři typu, kam jedou na dovolenou, co si koupili (nejen komentáře, ale i fota), jak se zasnoubili, atd. No a o fotech rodinných, o těhotenských bříškách, novorozencích ani nemluvě. Patřím mezi ty ženy, co zatím čekají marně několik let na //, a takovéto fotky mě akorát uvádí do značných depresí, ještě větších, než mám, stačí mi i pohledy na těhotná bříška kolem a fota na FB mě deptají ještě více, protože se okruh lidí kolem mě, kteří nemají ještě děti, pomalu ale jistě zužuje… Takže těhotné, brzy rodící a s malými dětmi už pro dobro své psychiky skrývám, abych nemusela vidět jejich příspěvky… Opravdu mi bylo lépe do té doby, než byl facebook! Lidé si zde hrají na to, co nejsou, chlubí se, řeknou to, co by z očí do očí nikdy neřekli..v tu chvíli nevidíte nic, jen pár písmenek… A když mě na ulici z „mých přátel na FB“ sotva někdo pozdraví a pak mě posílá žádosti na hry, tak to bych ho kopla do zadní části těla… Fakt, kdybych neměla na FB své oblíbené stránky, dávno tam nejsem…

 
zuzu224
Závislačka 4273 příspěvků 06.10.15 11:36

To jsou zase kecy 8o
Myslis, ze generace 2000+ nebude rikat „za naseho mladi to byli lepsi“. Nikdo nikoho nenuti pouzivat FB a proto me nebavi narky typu „FB zere cas“ apod.
Pro lidi, kteri maji zname dal nez ve vedlejsi vesnici je to vyborna vec, ale jo taky si mohli skocit na postu pro obalku se znamkou… :)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Děkuji, že jsi k nám přišel


Reklama