Křesťanské Jesličky Modlitba Matky

Rodičovství

Tak náš deníček pokračuji v duchu těhulkovství objevila jsem krásnou modlitbu maminky: Ježíši Kriste, ty jsi se stal člověkem skrze ženu této země.Maria tě měla počít, devět měsíců nosit pod svým srdcem a přivést na svět. Děkuji ti, že sis zvolil tuto cestu k nám.Prosím tě, naplň mě hlubokou radostí nad zázrakem života.

Pomoz mi statečně snášet všechny nepříjemnosti, které s sebou těhotenství přináší.
Chraň mě před každým úrazem, zachovej mne i mé dítě ve zdraví a drž nad námi ochrannou ruku.

Maria,Matko našeho pána,daruj mi svou mateřskou lásku v době očekávání a porodu.Pomoz mi, abych byla dobrou matkou svému dítěti.Dej mu šťastný život a učiň je jednou požehnáním pro všechny, kdo se s ním setkají.Amen

Maxíku jak píšeš 11.týden kapitolka pro tebe:
Maminko, jsem již asi 9 cm velké.Přes moje oči se již plně rozprostřela víčka.Tak tomu zůstane až do 7. měsíce.Mezitím vznikne duhovka a rozhodne se, zdali dostanu modré,zelené nebo hnědé oči.

DĚTSKÉ OČI,KVĚTY A HVĚZDY
NAZÝVAJÍ BÁSNICI ZBYTKEM RÁJE

Nebeský Otče, dej našemu dítěti zdravé oči,aby mohlo vidět tvůj svět.Nechej ho vyrůst do světa, ve kterém by mohlo vidět mnoho dobrého.Dej nám oběma „slepé oči“ pro věci, které nic neznamenají a oči plné světla pro každou tvou pravdu.
Matko Maria, mé dítě uvidí také mne.Kéž by mohlo být hrdé na svou matku.Proto chci na sobě pracovat.Pomoz mi, abych se ti stala podobnou.
Ten malý človíček je již hotov, jen musí ještě růst a cvičit své schopnosti.K tomu potřebuje následující měsíce.

Demi a Gerberko ted zase pro Vás :

Maminko, mé paže a ruce jsou již zcela vytvořeny.Každý prst má úzký, krátký nehet.Můj paleček je již tak dobře vyvinut, že jej mohu strčit do úst,abych se naučilo sát.Jsem nyní asi 16 cm velké.

TĚŠÍŠ SE?

Nebeský Otče, naše dítě má ručky.Bude je jednou potřebovat k práci a modlitbě.Bude jimi vyjadřovat radost a bolest.Bude je také svírat ve zlosti?

Maria, má Matko,již nyní patří tyto malé ručky tobě.Vezmi je do svých mateřských dlaní.Jí chci v tomto měsíci vědomě dávat pozor na své ruce, zdali se opatrně a jemně dotýkají druhých, rozdávají radost: chci je spínat k modlitbě za své dítě, za jeho otce, za naši rodinu.Příjmi mou modlitbu a požehnej nám svýma dobrýma mateřskýma rukama.

Všem maminkám at zázraky dělají jen radost a snažilkám at se jej dočkají.
 Barča

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 22.02.07 22:41

Ahoj Barčo,  

to je moc krásné čtení. Děkuji.  

Demi.

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 23.02.07 08:44

Ahoj holky,
BARČO: co mi to děláš.....je to strašně krásné a dojemné, až budu konečně vidět přes ty slzy, tak si to musím vytisknout. Moc ti děkuji. Prosím tě, odkud ty modlitby máš? Víš, já už moc v práci nebudu - jenom už tak dva měsíce a potom rozhodně nebudu mít přístup na net. Byla bych moc ráda, kdybys mi napsala, z jakého zdroje čerpáš, abych si to taky mohla sehnat a mít doma.
DEMI: ahoj. Jak se máte s Honzíkem a mimi v bříšku? Kdy budeš vědět výsledky testů? Budu na tebe myslet a posílám modlitbičku, aby to bylo dobré.
Já jdu na ten velký utz 9.3. (pátek) až v 19 hodin večer, jindy už nebylo volné místo, to už budu končit 21. týden.
Tak moc pozdravů všem a Barčo, ještě jednou moc děkuji,
Gerberka

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 23.02.07 10:32

Ahoj holčiny,

Lamvínku, pěkný deníček:-),já Marii beru jako Ježišovu matku, modlím se k Bohu a Ježíši(no, toť jedno:-).

Moc na vás všechny těhulky myslím.

My jedeme zítra na shromáždění do Znojma -je tam akce mládeže(no, mládež je tam věkem neomezená:-). Vždy na jaře se koná každoročně volejbalové klání v sobotu máme shromáždění a večer se začíná hrát a končí se v neděli odpoledne.
Už se moc těším, zas se uvidím se spoustou lídí, které nemám možnost jinak vidět:-)

Přejeme všem krásný a požehnaný víkend

snažilka Janka s Barunkou

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 23.02.07 20:42

Ahoj děvčata „jesličkandy“,po delší době vás zdravím.Jsem ráda,že se vám dobře daří.
Miminka v bříškách vám krásně rostou a ty,které se narodily dělají pokroky.
U nás není celkem nic nového.Občas se potýkáme s nemocemi,zvláště Vendulka mi teď dělá trochu starosti.U hle­zenního kloubu se jí udělala „boule“ a na ortopedii jí zakázali balet na tři měsíce.Je to pro ni velké trauma.Těšila se na soutěž,na soustředění,na to že vyhraje pohár a teď.....Hodně brečela.Je mi jí líto,ale raději si ji nechám vyšetřit ještě u jiného lékaře,abychom jí neublížili víc,než je nutné.Dnes jsem pro ni musela do školy,protože mi volala paní učitelka,že jí bolí hlava a usnula ve třídě na koberci.Měla zvýšenou teplotu,byla bledá a unavená.Teď je to trochu lepší,uvidíme zítra.
Od Karolinky vás mám moc pozdravovat.Do­dělává účetnictví pro náš sbor a tak nemá moc volného času.Elinka je úžasná a hodně živá holčička.Je to šikulka.S miminkem je ,díky Bohu,také všechno v pořádku.Už vědí jeho pohlaví a všechny testy jsou dobré.
Mějte se všechny krásně a požehnaně.Ať se vám daří.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 25.02.07 17:57

ahoj holky tak já jen v běhu protože Zuzi dostala od tatínka zažívací virozu od noci prujmuje a zvrací,to zvracení už ustalo ale bojujem ještě s průjmem.Zítra pujdem k paní doktorce.
Tak Demi už vím co to je když se dítě nechce nechat přbalit,Zuzanka vyvádí a křičí jako bych jí řezala za živa.Hruza.
Holky jsou naštěstí zdravé.
Včera jsem měla pracovní sobotu,byla jsem v práci pomoct doktorovi.Bylo to docela fajn jeden pacient a na všechno čas.No ve středu to bude zase shon.  

Jinak plesání jsme si minulý týden užili.I ty oslavy byla jsem jak spící panna,ale dalo se to.
Musím končit tatínek si hraje se Zuzankou na doktora a malá mi měří tlak.Všem požehnaný víkend teda zbytek
Gerberko ty modlitby mám z takové knížečky Zázrak života,hodil mi ji doschránky jeden veřící od nás.
Jestli chceš okopíruji ti ji a pošlu ale musíš mi poslat adresu.
 Ahoj

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 26.02.07 09:20

BARČO: já jsem ti svou adresu poslala do „soukromých zpráv“, zkoušela jsem na tvůj e-mail, ale vrátilo se mi to jako nedoručené. Tak když tak mrkni do těch „soukromých zpráv“. Moc děkuju, jestli mi to pošleš.
Ahoj holky:
moc zdravím ZAZU a JANKU!!,které se tu už dlouho neukázaly a všem přeju hezké poslední únorové dny.
Ve čtvrtek 1. března mám narozeniny, už mi bude 34 :-))
Tak ahoj, Gerberka

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 28.02.07 13:40

Ahoj děvčata,  

všechny vás tady zdravím. Doufám, že se všem daří dobře, těhulky jsou v pohodě (včetně mě :-), děti nezlobí a jste všechny zdravé.
Já jsem byla o víkendu u rodičů manžela i s Honzíkem. V sobotu v noci mě vylekalo menší krvácení, a tak protože nejbližší nemocnice byla v Novém Jičíně, museli jsme tam jet. Moc se mi tam nechtělo, na jejich gynekologii a porodnici jsem neslyšela nic dobrého. Ale byla jsem velmi překvapená, protože lékař, který mě vyšetřoval, byl velice příjemný, stejně tak i sestřička. Hezké tam bylo i prostředí. Ale hlavně jsem byla v pořádku já i miminko - jednalo se jen o poševní krvácení z prasklé cévky. Takže jsem tam ani nemusela zůstávat. Bohu díky.
Jinak se máme v pohodě, miminko je čiperka - hlavně večer, přes den asi spí, ikdyž sem tam se také zavrtí. Honzík roste jako z vody a je s ním stále větší legrace. Zrovna včera mi řekl: mama miluji :-))   Janko: i my se modlíme předně k Bohu a Ježíši, a nadto věříme i v další přímluvce u Boha. Tak to myslela i Barča ve svém článku, to jen na vysvětlenou.   Barčo: s přebalováním je to fakt něco, a Honzík se stále brání i nočníku. Nechávám to být, třeba v létě bude snadnější jej naučit chodit na nočník. Nešlo u vás třeba jen o přechodný jev?  

Tak zatím všem požehnaný den přeje
Demi (18tý tt)

 
maxik
Kelišová 5743 příspěvků 1 inzerát 01.03.07 14:51

Ahojte,
moc nestíhám, ale byli jsme s Dalkem u gynekoložky, miminko všecky nemoci, teploty a léky přežilo, na UTZ ho poměřila na 12+0, tak už má třetí termín, kdy by mohlo vykouknout ;-)  

Zítra napíšu víc, musím uklidit, čekáme návštěvu, a Dalek zatím spíš vyhazuje než pomáhá s úklidem, tak chci využít té chvíle, co spí.. E.

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 05.03.07 14:27

Jesličkové holčičky,
tak já vás zdravím a rovnou jdu oznámit, že tady zase nějakou dobu nebudu na netu :-( a tudíž nebudu moct číst :-(. Volali z družiny, že synek má zvýšenou teplotu a strašně kašle, takže já s ním zítra ráno valím k doktorce a nechá ho samozřejmě doma. To už bude od ledna třetí nemoc, ach jo :-( a to jsem si myslela, že ve škole už jsou ty děcka větší, že už ty nemoci tak nebývají. Já mám pocit, že zdravější byl on ve školce!! Tam jsem taky bývala doma na OČR, ale rozhodně to nebylo tak časté. No, co nadělám, uzdravit se zase musí. Jak tak slyším z okolí, tak to chytlo letos kdekoho - i můj kolega, který za celou dobu, co jsem tady po mateřské (tj. 3 a půl roku) byl teď dokonce přes týden na nemocenské se zánětem středního ucha a to nebyl na neschopence snad nikdy vůůůbec!!
Jinak se máme dobře, mimi se mi v bříšku hezky mrví :-)), zatím je to vždycky takové zacukání, to je strašně krásné. V pátek 9.3. jdu na ten velký utz, tak na mě prosím myslete. A hned v pondělí 12.3. jdu k doktorce do poradny, tak to mám všechno v jednom vrzu :-))
DEMI: kdy tebe čeká ten velký utz? Abych ti poslala motlidbičku
MAXÍKU: to je dobře, že mimi „přežilo“ nemoci, léky a tak. Tak už máš 3 měsíce za sebou - paráda! Gratuluju! Ty máš termín porodu v září, že?
Tak pápápá, hned jak budu v práci, tak nakouknu,
Gerberka - 21. týden  

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 06.03.07 13:24

Ahoj všechny,  

honím čas, když Honzík usnul po obědě a ještě mě čeká koš prádla k žehlení. Venku je nádherně, včera jsem byla už s Honzíkem venku, právě přijel domů manžel, tak jsme vyrazili na procházku ve třech. Bylo to fajn, taková společná chvilka, kdy jsme si s manželem mohli zase v klidu popovídat :-)) Většinou mluvíme o pozemku, který užuž budeme kupovat a o budoucnosti. Můj vděk Pánu za tolik požehnání…   Gerberko: přeji brzké uzdravení Jindříškovi, věřím, že jej ta nemoc co nejdříve přejde, když už venku pučí jaro a brzy bude všechno vonět!
Na velký utz nevím, kdy půjdu, ale zatím to vypadá, že jej absolvuji u svého gyneDr. Pravidelně na uzt měřil maličkému velikost stehenní kosti, hlavičky, prohlížel šíji, tak to na mě působí, že ten velký utz také zvládne sám. Vzhledem k jeho erudici a zkušenostem si troufám tvrdit, že nebudu muset nikam jinam. Příští sobotu jdu na kontrolu, to už mi bude končit 20 tt, tak uvidím, co mi můj lékař řekne.
Jinak pohybů cítím během dne dost, vždycky je to takové šplouchnutí, ťukání, jako pozdrav od maličkého.   Maxiku: takže druhé mimi bude přesně o 2 roky do Dalíka, ne? Takže zářijové děťátko… Jsem ráda, že jste v pořádku, určitě už bude jen dobře. Už jsi přemýšlela, kde budeš chtít rodit?   Lamvinku: já uvažuji, že pokud mi nenastanou nějaké těhu problémy, rodila bych v Novém Jičíně. Ale v případě nějaké nenadálé události bych radši do Poruby - přece jen tam je k dispozici moderní vybavení, že. Dáš mi pak kontakt na tu svou známou PA?  

Také bych ještě chtěla poslat nový deníček - pokud se nebudete zlobit. Je narozeninový - Jesličky už trvají 1 rok (nebo spíš přežívají?). Pošlu to koncem tohoto týdne.  

Všem přeji požehnaný den!
Demi (19tý tt)

 
maxik
Kelišová 5743 příspěvků 1 inzerát 07.03.07 19:43

Ahojte,
tak u nás všecko při starém, Dalísek přes den skoro nespí, obvykle tak dvacet minut a víc ani ťuk a za bděla je jak blecha - dneska třeba vyrval ze zdi zásuvku - celou tu krabičku i s dráty a čokoládou, takže dětská záslepka je nám hodně platná. Radši jsem s ním venku, to pak aspoň není v bytě takový čurbes.
Jesličky fakt chudery spíš přežívají :-( , víc žijou Křesťanské maminy na BC, ale ani ty teď nestíhám.   Gerberko - snad bude syn brzo zdravý a ty to od něj nechytneš.   Demi - já asi zas do Vítkovic, vyhovovalo mi to tam, ty jsi tehdy asi měla vyloženě smůlu na směnu; a taky to u mě vypadá na dalšího císaře, tak budu nejspíš první dva dny dost závislá na sestrách ze šestinedělí a mimi na dětských, a s těmi to šlo a Dalíska mi fakt nosily pravidelně na kojení a nechaly dost času. Ty máš v tom NJ nějaké známé? Vzpomínám si, že tehdy na ten kurs do Poruby jezdily dvě holky z NJ s tím, že v NJ rozhodně rodit nechtějí, ne kvůli tomu, že Poruba má moderní budovu, ale kvůli přístupu.    

Tak a už mě zas žene manžel pryč, sepisuje reklamaci, už potřetí se nám rozsypala tatáž součástka na kotli, chce odstoupit od smlouvy a vrátit peníze.
Mějte se hezky a ať vám Pán žehná. E.          

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 09.03.07 09:23

Holky,
posílám nový deníček!  

Ahoj, Demi.

Vložit nový komentář