Křesťanské Jesličky - Novoroční předsevzetí

Rodičovství

Milé Jesličkandy vidím, že Vánočního deníčku se nikdo neujal, tak jsem se rozhodla, že se pustím do novoročního. Chtěla bych se pozastavit nad předsevzetími.Nevím jak jste na tom vy.Já vždy plna nápadů které bych chtěla uskutečnit v novém roce, ale letos jsem to poprvé neudělala.Stejně z toho co jsem si předsevzala jsem jen málo splnila.Rozhodla jsem se místo předsevzetí se rozhodnout něco udělat v ten okamžik, kdy to cítím.A tak se snažím každý den prožít tak jak to cítím.Ne vždy je mé rozhodnutí správné, ale nic to nemění na tom, že se snažím žít v souladu s Bohem.

Deníček je sice krátký, ale snad pochopíte co tím chci říct.

Přeji Všem v novém roce plno lásky, zdraví a Božího požehnání.

Doufám, že ještě někdo v našich jesličkách ještě zůstal.I když to tak nevypadá.Pro mně jsou jesličky, velkou duchovní oporou, i když jsem je ted dlouho zanedbávala.

Barča

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 07.01.08 22:34

Ahojky lamvinku, tak to jsem ráda, že se tady taky někdo ukázal. Deníček je stručný, ale rozhodně nám dává důvod k zamyšlení. Já si dala stejně jako loni předsevzetí, loňské jsem splnila, tak doufám, že to letošní si budu pak taky moci dát do sloupečku splněno. Doufám, že jste všichni zdraví. Boží požehnání a anděla strážného v pohotovstí všem přeje Majčus

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 07.01.08 22:42

Ahoj, je už pozdě, ale chci se přihlásit, že i já tu jsem:)
Děkuji za deníček, také si myslím, že je to velmi dobré téma k zamyšlení. A trochu lituju, že jsem toto zamyšlení na přelomu roku zanedbala, pod vlivem obecného klišé, že předsevzetí stejně nepřežijí ani pár dní… Jak je vidět, některá ano, viď Majči:)
Až budu více svěží a nebudu tu strašit v takovou noční hodinu, napíšu víc. Dokonce jsem přemýšlela o dalším deníčku: mohla bych napsat o knížce, kterou si ráda čtu, ráda se k ní vracím, ale není to žádná vysoká literatura - Rady zkušeného ďábla od C.S.Lewise. Četly jste?
Zatím pa a těším se na další komentáře,
Christabel, Helenka 14m a ?15+3

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 10.01.08 10:55

Ahoj všem,  

novoroční předsevzetí nejsou mým koníčkem :-))… Nicméně závidím všem, kteří si nějaké nachystají a také je splní.  

Jinak u nás už je Bohu díky lépe, Daneček je od pondělka na ATB, bohužel se mu ten kašel zhoršoval, tak nezbylo, než vyhánět zlé zlým. Dr. se divila, jak to, že tak veliké a plně kojené dítě může onemocnět tak vleklou infekcí… no, co nadělám.
Každopádně v březnu chci s dětmi vyrazit na 14 dnů na Hostýn, aby pobyly v přírodě a zároveň bychom měli blízko k Bohu, protože poutní domy jsou asi 100m od chrámu. Finančně nás to nezruinuje, ceny za pobyt jsou dost dobré, tak už se docela začínám těšit. Manžel zůstává doma, ale asi za námi bude na ty dva víkendy dojíždět.
Všem z vás, kterým jsem posílala SMS a chtěly by se přidat k nám - pokud byste o pobyt měly zájem a mohly jet, dejte mi vědět do konce tohoto týdne, zajistila bych to tam najednou.   Barčo: jak je s Anetkou?   

Zatím ahoj,
Demi.

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 10.01.08 15:07

Ahoj holky,

Lamvínku díky za nový deníček, novoroční předsevzetí asi taky není mé hobby, ale myslím , že vůbec není na škodu mít nějakou představu, co ve svém životě třeba i následujícím roce změnit k lepšímu. Nedávno mě oslovila kapitolka z knížky Bruno Ferrera „Pohlazení pro duši“ o tom, jak se na ďábelském sjezdu jednotliví satanáši dohadují a předbíhají v přednesení nejzákeřnějšího nového pokušení svému šéfovi. Nakonec dojdou k tomu:  nejlepší je dát lidem pocit ,že mají na všechno dostatek času…

Demitaky mám někdY pocit , že mám na všechno dost času a nejsem schopná se dokopat ani k odpovědi na sms- promiň. My se chystáme (tedy pokud zdraví dovolí) koncem února na hory ,t ak už bychom asi v břřeznu nejeli, ale i tak děkuji za milou nabídku. Jinak nechápu čemu se vaše paní dr. diví, Vašík byl takY kojený obřík a ve dvou měsících prodělal neštovice - myslím, že to kojení ani velikost s tím vůbec nesouvisí. Bohužel letos to vypadá zase na mírnou zimu a tudíž i na větší nárůst všech infekcí - holt potvůrky mají rády teplo…

Cítím se vyplivnutá, nejsem schopná se k něčemu dokopat. Vím co bych měla a ráda bych si udělala rozvrh ,a le nějak su vysílená. Docela i stresík z návratu do práce, co bych si měla zopakovat, co přečíst , dovzdělat a naučit se nového už se mi o tom  zdají sny ( ty se mi zdály hned po nástupu na MD) ,ale teď je to intenzivnější. :-(  
Doufám,že se nám poštěstí o víkendu s dětmi na lyže :-)  
Všem marodům a marůdkům přeji , aby se brzy uzdravili a mohli si doufejme užívat i zimu se sněhem.
AHOJ JaneK        

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 13.01.08 00:33

No ono to není s tím mým splňováním předsevzetí tak slavný, někdy se to taky nepovede, nebo postupem času zjistím, že jsem si určitou věc představovala jak Hurvínek válku, tedy, že není pro mě realizovatelná, ne-li rovnou nereálná, tak ji nahradím jinou, nebo taky ne:DD to jen k tomu předsevzetí:D
všem marodům i marodkům přeju brzké udzravení
Jankovi příjemný nástup do práce
Demi hezký pobyt na Hostýně, nezapomeň pak napsat jak jste se tam měli a tak vůbec.
Zatím se mějte krásně.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 13.01.08 12:50

Ahoj Holky tak se hlásíme, u nás jsme všichni zdraví, jen bojuji s Zuzankou vnoci se budí a nespí, mám v plánu vyzkoušet sipur Sedalia.
No s Anetkou  nastupujeme zítra do nemocnice na vyšetření, trpí velmi často na silné bolesti hlavy, někdy zvrací, pláče  bolestí, tak ji budou vyšetřovat proč se tak děje.Modlím se at to není nic vážného.Bude to ted náročné postarat se o všechny tři.manžel musí do práce, naštěstí babička se bude start o zuzi co budu v nemocnici s Anetkou, jen nám dělá potíž s odstavováním, vůbec se nám nedaří, nedokážu si představit jak to s ní udělám když v noci tak křičí, jediné co ji uklidní když si ji vezmu k sobě a nakojím,dneska jsem ji nechala křišet asi dvě hodiny pak už jsem neměla sílu.Jediné co jsme zvládli je odnaučení dudlíku, jen od té doby už nespí ani po obědě, a to byla velký spáč, noční děsy má i Terezka, ale je to spíš z té Zuzanky, která je budí.
Demi holky mají prázdniny bohužel od 4/2-10/2.Možná že bych jela aspon na pár dní, ještě to zvážím, podle toho jak dopadnem s Anetkou, myslím že by nám to bodlo všem.
Všem požehnaný víkend přeje Barča

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 13.01.08 20:02

Ahoj Baruš,  

to s Anetkou je mi moc líto, to vypadá na dost silné záchvaty migrény, to musí být hrozné.  

Byla bych moc ráda, kdyby ses k nám mohla na Hostýn přidat třeba jen na týden. Určitě by to bylo pro všechny prospěšné. Plánuji to od 29.3. (sobota) na 14 dnů, tak to ještě zvaž a dej mi, prosím, co nejdříve vědět, abych to mohla zajistit. Recepce má požadavek zajišťování pobytů delším dobu předem, tak pokud bys mohla, dej mi vědět do středy 16.1., ve čtvrtek to zajistím.  

Děkuji za mail, moc na vás myslím, doufám, že Anetce v nemocnici pomůžou.  

Hodně síly přeje Demi.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 15.01.08 22:43

Ahojte!
jen prolétávám. Vzhledem k tomu, že manžel je pořád v práci, je na mě veškeré zařizování a že se toho teď sešlo. Máme vyměňovat okna, měnit elektroinstalci, poté malovat a zařizovat dětský pokoj ( v našem případě spojené s výměnou pokojů - přestavbou nábytku…). Takže pořád propočítávám, telefonuju… Plus úřadování s RP (mám zaměstnavatele v jiném městě, naštěstí existují formuláře na netu a mám ochotnou účetní), zařizovali jsme dětem stavební spoření (než ho zruší ;-) ); zítra mám jednání na památkovém úřadě kvůli maželově firmě (aby toho nebylo málo, stěhují se - do ochranného pásma památkové zony)… Míša zahájil období vzdoru, u něj tedy vlastně období odmlouvání a nekonečného diskutování o svých právech (on se snad vůbec necítí jako dítě, on s námi jedná jako se sobě rovnými :-/, tedy ne že by si to mohl dovolit jen tak, ale zkouší) a Běta mě stále terorizuje nespánkem (dnes budíček 4.30h) a častým bekotem, to už snad nebudu komentovat.
Lamvinku: To jsem nevěděla, že máte až takové problémy s migrénama.
Demi: Ty jsi snad jediná, co si nestěžuje, jak to děláš? Mě už to na sobě rozčiluje, ale nemůžu si pomoct, musím to někde vyklopit…
Janku: Lituju a sdílím pocit vysosanosti. Snad se to zlepší.
Dál už mi vypovídá paměť, jdu spát, člověk nikdy neví, co zas malá vyvede.
 M

 
maxik
Kelišová 5744 příspěvků 1 inzerát 15.01.08 23:49

Ahojte, tak konečně se u nás neřve. Vždycky jsem vás dočetla a to bylo tak vše, co jsem stihla. Přehnaly se přes nás virózy, ale snad už jsou pryč. Dalek, co má postel, že které normálně sleze, dělá neskutečné obstrukce s usínáním; ačkoli utahaný, je schopný hodinu vylízat a není s ním řeč po dobrém ani po zlém. Haňulce se po 3. měsíci rizjely koliky, pořád jsem uvažovala z čeho, zkusila jsem kde co, teď večer mě napadlo, jestli to není spojené s tím, jak už víc vnímá, u pití sleduje Dalka, který řádí, takže se pouští, lope vzduch, pak zase hltá, protože jí to teče… myslíte, že je to možné?   Barčo -  fajný deníček. Koneckonců, i ta velká předsevzetí jsou pak v praxi desítky malých rozhodnutí každý den.
S těmi migrénami je mi vás líto, budu na Anetku myslet při modlitbách. Snad na něco přijdou a půjde to nějak pořešit.   Demi, pořád jsem ti neodpovídala, protože jsem to chtěla probrat s chlopkem a my se skoro nevidíme. Ale nakonec z toho nic nebude, splácíme tu letošní rekonstrukci.   Janku na vysosanost trpím taktéž, nicméně jsem začla na radu kamaráda nejdřív saturovat vysosanost duchovní a pak se ten zbytek nějak líp snáší.   Maky - si užíváš… Snad to Míšu časem přejde (čím dřív tím líp ;-). Tak mě napadá, chodí do školky nebo máš celý den obě děti doma?

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 17.01.08 00:54

Barčo to s Anetkou je mi líto snad to dobře dopadnea v nemocnici Vám poradí jak na to, držím pěsti aby bylo štěstí.
maxíku ty koliky může mít Hanka skutečně od toho jak se pouští a pak zase hltá, chtělo by to jít na kojo buď do jiný místnosti kde je větší klid, nebo pokud to nejde, ať si Dalek nachvilku třeba kreslí nebo jezdí s autíčkama, zkrátka dělá klidnější činnost, aby se malá zvědavice v klidu napila. Snad Ti ta moje „rada“ k něčemu bude.
všem ostatním přeju silné nervy, radostné chvíle s rodinou a klidné chvíle sami se sebou. Mějte se fajn a anděla strážného v pohotovosti.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 18.01.08 16:02

Ahojte!
Mohla bych v podstatě opsat svůj minulý příspěvek, neb u nás stále všechno stejné.
Jak psala Maxik s duchovní rekreací, která předchází tu fyzickou, tak to bych taky potřebovala, ale (bohužel/bohudík) Bůh je mlčenlivý, milující a čekající a já na to strašně hřeším. Večer se pomodlíme celá rodina, ale žádné další rozjímání se nekoná. Vím, že bych měla čerpat z Něho, ale nějak nemůžu přijít na to jak. Strašně bych potřebovala exercicie, být chvíli jen sama s Bohem. Mám zkušenost, že nejprve jsou tyhle pobyty super, pak začne to zlé bojovat, člověk si říká, co tady dělám, pořád dokola, nuda, to je úplně mimo svět, ale pak to nese ovoce, alespoň u mě. Vím, že bych neměla čekat, ale nejde toooo. Vyčítám si, že nejsem dobrá matka, protože už sjem fakt s nervama v čudu, unavená, neschopná se nad věci povznést. Nemáme žádný režim (nelze nastolit), žádné pevné body, žádnou klidnou chvíli kde nabrat síly. Říkám si, co mi tím Bůh chce říct, ale odpověď nemám…
Tak dost bečení… Dneska jdem švagrové na oslavu, sice jsem se těšila, že půjdu scičit a vypnu, ale snad ani to nebude špatné.
jo a ke KOJENÍ.Maxíku, myslím, že to bude tím, co říkáš, ale zároveň si myslím, že s tím nic nenaděláš, protože počítám, že Dalka nemáš šanci někde přivázat a ještě zajistit, aby nevyváděl ;-). U nás to bylo taky tak,akorát, že to mělo za následek rozkousané bradavky než bolesti břicha…
Mějte se. M

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 21.01.08 18:52

Zdravím všechny!  

Konečně jsem se utrhla :-)) - jo jo, tchyně měla svatou pravdu, když říkala: děti mámu doslova sežerou… :-)). Ale není to tak hrozné, zdraví jsme, nic nám nechybí a jen co se oteplí, zase budeme chodit na mše. Taky se těším na ten pobyt na Hostýně, změníme konečně prostředí a hlavně vzduch. Do kostela je tam asi 20 kroků, tak toho budeme určitě využívat.   Maxiku: škoda, ale chápu to, že jet nemůžete.
A s tou Hankou a bříškem - těžko říct. Klidně to může být tím, že je při krmení rušená a spolyká vzduch, ale já mám tu zkušenost, že když dítě má hlad, tak pije a nic ho nevyvede z míry… tak nevím. Ale Daneček mívá problém, když si dostatečně neodříhá - to pak křičí v kuse třeba půl hoďky a v noci, než z něj ta bublina vyletí. A pak hned usíná.   Barčo: došla ti také z Hostýna ta povolenka k vjezdu? A jak ses nakonec rozhodla, uhrála jsi to na ty 2 týdny?   Majči: jakpak se daří Vítkovi?   Maky: na co bych si stěžovala? Zrovna nemám důvod :-)). A s tím chudším duchovním životem vím přesně, jak to máš. U mě je to zrovna tak, ale jsem přesvědčená, že je to jen otázka času, než to horší pomine a vše se nějak ustálí. S pomocí Boží.
A nechtěla bys jet na ten Hostýn s námi? Prostoru k duchovním zážitkům tam určitě bude dost, a zároveň to prospěje i fyzičnu. Co ty na to? :-)  

Tak zatím se mějte všechny hezky!
Zdraví Demi.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 23.01.08 22:11

Ahoj holky tak my už jsme doma z nemocnice.Byl to záběr, ale máme to za sebou, výsledky které byly hotové tak dopadly dobře a zbytek dojde poštou, už jsem tam nemohla vydržet.Bylo to hodně náročné pendlovat mezi domovem a Anetkou, dost to tam na ni působilo stresově.Bylo tam hodně dětí, no byli jsme na tom nejlíp.  

Demi vypadá to na ten týden, asi by nám neprošly ani ve škole.Mají napsaný týden.A Anetka často chybí a pak těžko doháníme.Ale i tak se moc těšíme.Dopis mi už přišel.  

Maky taky bych potřebovala duchovní vzpruhu snad na Hostýně příjde.  

Maxíku držíme palce s Haničkou at Vás ty koliky brzy přejdou, škoda že nemůžete s námi.  

Co takhle srazík?Jak to vidíte?  

Janku co nového u Vás?  

Majčuš jak se Vám daří.
Víc nezvládám všem požehnaný týden. Barča

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 24.01.08 11:49

Ahoj děvčata,   četly jste tady na eMiminu některá fejeton s názvem Co je lepší dělat bez dětí?
Já úplně žasnu, kolik je tady nářků a fňukání, oč život s dětmi nás dospělé připravuje… Nemůžeme chodit do kina, divadla, vyspat se, najíst se, vyčurat se… Vnímáte to taky tak, nebo si taky myslíte, že život s dítětem víc obohacuje…? Já si teda s touto mojí filozofií začínám připadat jako exot, když si nevylévám srdce, jak v noci zakopávám o jakousi kostku ze stavebnice, když jdu na záchod, nebo že s manželem už tak často nechodím do restaurace na večeři…   Říkám si, že jednou mi bude z volného času zle, kolik ho bude, spát budu moci, v klidu si zajít na WC a do divadla, nebo kam to, a budu s láskou vzpomínat na to, jak byly děti malé a já k nim 10× v noci vstávala… Holt jsem máma, a když jsem chtěla dítě, věděla jsem, že mu budu muset podřídit drtivou většinu svého pohodlí.  

No nic, asi nejsem úplně normální.   Čaute, Demi.

 
Studnicka
Povídálka 19 příspěvků 24.01.08 12:30

Ahoj, taky jsem četla ten článek a myslím, že byl opravdu psán s nadsázkou - pro pobavení - jak psala autorka, a  to právě pro snažilky, které by brali tyhle starosti všema deseti. Stejně tak bychom mohli sepsat spoustu věcí, které jsou jedinečné díky dětem a jsou o ně ochuzeni ti, kteří je nemají. 
Já jsem děti vždycky chtěla a naše malá nám dělá obrovskou radost, ale přiznám se, že už jsem si párkrát  „zanadávala“ právě na takovéto prkotiny.  Ale stejně bych  za " bezstarostný a svobodný"  život neměnila.
Zdravím všechny. Alena

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 24.01.08 16:23

Jasně, jinak by to nebyl fejeton. Zpočátku mě to taky docela pobavilo, ale jak jsem tak četla příspěvky maminek, překvapilo mě, že se tam žádná nevyjádří, jako že tohle všechno jsou věci pomíjivé, takže nemá smysl si nad nimi naříkat, natož závidět těm „beztarostným snažilkám“… Mám kamarádku, která se 7 let snaží o dítě, nevychází jí vůbec nic, a ta by dala nevím co za tyhle „takystarosti“.
Asi beru ten život moc vážně. No jo, taková jsem já :-)  

D.

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 24.01.08 18:10

Ahoj Demi i ostatní,  
je to nadsázka, to je jasné. Ale mě to moc nepobavilo, ani ne tak samo o sobě, ale proto, že je to vlastně reakce na diskusi v posledním deníčku Psychika snažilky, která byla velice smutná až nechutná. Nevím, jestli jsi to četla, ale pokud ne, tak to raději ani nečti, dělá to těžkou mysl. Takže samotný článek by se dal brát jako humorný, ale pro mne ho zdiskreditoval ten kontext, že byl psán vlastně v reakci na smutné příspěvky v de­níčku, který jsme v Diskusi bez žvatlání překřtily na Děsníček.  

Já o tom smýšlím podobně, když jsem nedávno mluvila s bezdětnými kamarády, řekla jsem to asi tak: S dítětem jsme se museli hodně „omezit“, je hodně věcí, které „nemůžeš“ nebo jsou složitější, vlastně i každá cesta někam, tolik balení, strojení, přemýšlení, co nezapomenout. Když jdu do práce nebo vzácně vyrazíme s manželem někam sami, tak je třeba zajistit hlídání a člověk stejně na toho svého človíčka pořád myslí. Ale tohle všechno je NIC. Nikdy nikdy nikdy bych to neměnila, ani kdyby mi teď někdo nabídl já nevím co, život plný zábavy a všeho na co si vzpomenu, největší volnost a vůbec… Asi to mám jednodušší, protože mám domluvenou moc dobrou paní, která mi 3× týdně hlídá Helenku a já můžu jít na dopoledne do práce, to je moc prima, protože šéf mi drží místo, mám tam výborné podmínky a i profesně to je pro mne hodně přínosné. A už tím, že nikoho jiného místo mne nepřijal, se cítím zavázána mu pomoci a nenechat ho tam samotného. Takže si můžu zároveň oběhnout co potřebuji bez kočárku a vyřídit nejnutnější a dostanu se do jiného prostředí. Ale stejně vždycky spěchám domů až uvidím svou holčičku.  

Jinak doufám, že jak psaly holky o starostech, je to už lepší, a duchovní posily i fyzické síly budou teď už jenom přibývat. Vždyť teď máme takové pošmourné měsíce, ale ty nebudou trvat věčně.
Všem přeju hodně síly a nenechme se otrávit tím, o čem vnitřně víme, že je lživé a povrchní a snad ani nemá význam se tím zabývat.
Christabel, Helenka 15m a ?17tt

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 24.01.08 22:45

Ahoj Chris,  

nedalo mi to a mrkla jsem na tu diskuzi, před kterou jsi mě varovala :-), no bylo to, jako bys řekla: jdi si to přečíst… :-)
Nečetla jsem to úplně do konce, protože mě problémy snažilek a jejich vzájemná výměna zkušeností nebo podpora až tolik nezajímá, ale tvé příspěvky chápu a v mnohém s tebou naprosto souhlasím. Aniž bych věděla, o čem tam  bude řeč, i mě zarazil ten kyblík žluči, a ta poznámka v tom prvním příspěvku Filipiny, kterou jsem jinak nedávno ještě četla a něco jí i psala (jednalo se o jakousi faktickou věc, asi bazální teplota) a neměla jsem problém. Rozumím, že jsou holky, které velmi těžce nesou neplodnost - já bych ji také prožívala hodně hodně bolestně, běhala bych po lékařích, modlila se, … Ale ventilovat své negativní emoce tím způsobem, jakým to udělala Filipina, to bych si asi netroufala. To, že nemohu otěhotnět mi ještě nedává právo ty šťastnější ne­návidět a ještě si být jistá, že mám nárok být za to všemi pochopená a respektována.
Ale pokud se jí tímto výrokem ulevilo, tak si zaslouží politování, protože ne ty, ale ona má problém, a nejen ve své neplodnosti.  

Pěkný večer a pohlaď bříško.
Dem.
Mmch ač matka dvou dětí, také ti tvůj jiný stav závidím :-).

 
maxik
Kelišová 5744 příspěvků 1 inzerát 24.01.08 23:06

Ahojte,
tak zas na chvilku. Hostýn vám přeju, škoda že nám to nevyjde, ale zas nám třeba vyjde něco jiného ;-)   Maky - tož co, jak je?   Barčo - už máte nějaké výsledky ohledně těch Anetčiných migrén?   Demi - ony to ani ty mamky asi až tak vážně nebraly, to už je tak nějak samo sebou, že sice člověk nemůže to a ono, ale neměnil by (až možná na nějaké vyjímky).   Christabel - jé, hlídací paní, to se máš! Tohle by mi docela bodlo, aspoň občas, takhle lepím maximálně něco po nocích, a všude chodíme ve třech - to abychom se nebáli ;-) , ale co jsem měla možnost poznat tři, ani jedné bych dítě asi nesvěřila, a teď s Haňulkou je to stejně passé.
Ale osobně čas strávený s dětmi beru jako pozitivum a rozhodně výzvu - spoustu jsem se toho  naučila o lepším plánování času a organizaci práce, takové ty manažerské dovednosti, a jsem fakt ráda za šátek, který mi umožňuje se bez omezení pohybovat se dvěma prcky, aniž bych musela vléct Dalka za ruku (upřímně řečeno bych neměla nervy na to ho  pořád povzbuzovat, ať jde, nekouká, co kde lítá, neutíká, nevbíhá na cestu, neloudá se atd.).  

Začla se u nás zase scházet domácí skupinka, takových osm lidí, na modlitby a studium Bible, tož je to tu jak na perském bazaru, Dalek tančí kolem konferáku, uďobává občerstvení, vřeští při každém napomenutí, protože si je vědom toho, že důslední až k hysteráku nebudeme, když je byt plný lidí. Já z toho mám tak polovinu, ale i tak je to fajn.  

Zatím, E.

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 24.01.08 23:17

Demi, no já tušila, že když to napíšu takhle, tak to asi nejde tam nenakouknout, ale vyplynulo to z faktického stavu; článek, nad kterým ses zamýšlela, následoval po tom, nad kterým jsem předtím přemýšlela já. Čtu to také proto, že jsem dlouhému čekání unikla jen o vlásek, prostě jsem od počátku tušila problém, a jak jsme začali plánovat rodinu, náhodou narazila na výbornou lékařku, které ihned určila správnou diagnózu, objednala si mne na operaci vaječníků a tou operací můj problém vyléčila, i když to nebylo dopředu zaručené a také je to možná jen dočasné. Neměla jsem vůbec tušení, co takové „snažení“ vlastně obnáší, až teď vidím, čeho nás Bůh ušetřil.
Dovedu být pěkně ostrá, ale tam jsem se snažila psát šetrně, protože vím, že ty holky mají fakt veliký problém, který ničí psychiku a myslím, že i může hodně nahlodávat manželství, tak jsem se bála, abych se jich nedotkla a někoho nezranila. Ale myslím, že to nemá cenu. Stejně mne zarazilo, jak málo lidí se tam ohradilo, vždyť se tu často strhnou bouřlivé diskuse kvůli mnohem méně vážným věcem.  

No a k mému jinému stavu, dost to letí, špatně jsem to napsala do podpisu, jsem dneska už v 18tt, přesněji 17+6, takže brzy začínám 19. týden. Ale musím říct, že bych hrozně ráda věděla, jestli jsem těhotná naposled nebo ne. Mám pocit, že kdyby ano, že bych to nějak jinak prožívala. Škoda, že člověk toto nemůže vědět:))), to si teď často říkám! Myslíme si s manželem sice na tři děti, ale u mne s výhradou, že opravdu bude záležet na tom, jak budu vše při dvou zvládat. Mám takový pocit, že si sáhnu dost na hranici a může se stát, že zjistím, že si prostě netroufám. Teď bych ráda několik let pauzu (v létě mi bude třicet), přece jen je náročné dvě těhotenství takto blízko sebe, a pak se zamyslet a poslouchat hlas… Jsou tu také zdravotní důvody, vaječníky mohou opět začít stávkovat. No a navíc už mám po jedné sekci, kdybych musela na druhou… No ale stejně bych měla asi pořád pocit, že na mne ještě jedno mimi někde čeká:))) Teda možná to je právě to, které se teď teprve chystá na svět… Píšu asi zmateně, ale jsem v tomto ohledu tak zvědavá! Helenku jsem si vůbec nedovedla představit a teď jsem tak nadšená, jaká je, a těším se, jak budu zase překvapená… No tohle je vlastně moc hezké, že člověk nemůže vědět dopředu.
Přestanu už raději psát romány:) Dobrou noc nebo pěkný den,
 Chris

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 29.01.08 18:44

Ahoj holčinky,
tak po dlouhé době dávám vědět, že ještě žiju! Máme teď odstavovací noci a tak jsem z toho bdění hotová a neschopná pořádně existovat. VaFík je pěkně tvrdohlavé a umíněné mimino, první dvě noci usnul až po 2hodinovém snažení o uspání a to jsme ho museli uhoupat v kočáru. Budí se pořád 2×, ale už se dá uhoupat na rukách a položit . Jsem zvědavá co bude dnes v noci , jestli se to třeba ještě vylepší . …
Před 14 dny se nám  povedlo zajet s dětmi lyžovat na hory. Nejprve jsem byli so, ne s manželem na Zlatníku, kde se děcka naučili jezdit na dětském laně s úchyty a  zopákli si trošku jízdu dolů. Pak se mi povedlo dvakrát udat Vašíka babičce a jela jsem s nimi v týdnu ještě na Mezivodí a pak „za humna“ do Palkovic. Musím se pochlubit - Matouš se naučil udělat pár obloučků. No, ale pak ta obleva, tak nevím jestli to do příště nezapomene.   
V neděli jsme si užili farní karneval. Loni jsme byli nemocní a nemohli jsme jít to bylo velké zklamání. Letos se děcka nemohly dočkat. Moc jim to slušelo. Největší radost měl Vašík - byl za kašpárka , vůbec se nebál běhal po tanečním parketu a občas vrtěl plínkou do rytmu.
Lamvínku - moc na vás myslím , chuďátko Anetka s těmi migrénami si užije. Už něco víš?
Koukám Maxíku u tebe žádná změna - zas vytížená až až.. , smekám .
Chris a Demi - kromě Jesliček už nestíhám číst nic jiného , a ani si kazit náladu. Už máte termín na ten Hostýn ?
Srazík bychom přivítali s nadšením, hlavně rychle využít toho , že jsme už celý měsíc nemarodili - doufám, že to nezakřiknu :-)
Tak v 18:00 to prtě jedno už spalo a až do teď jsem ho huštala a už zase ho slyším...... ach , jo.
AHOJ JaneK   

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 30.01.08 19:17

Ahojky holčinky, vůbec se teď nedostávám k počítači, protože brácha odešel z intru, takže je pořád obsazeno. Máme se dobře, jen to bydlení pořád neane vyjít, ale snad už se to  konečně zlomí. Hledat nepřestávám. Chodíme do hudebky i na plaváčka.
Doufám, že jste všechny v pořádku i s dětma, vzkazíky si přečtu až budu mít víc času. Mějte se krásně, miminkům přeju, usměvavé maminky a maminkám hodné děti a navíc anděla strážného v pohotovosti.
Demiaž budete zpátky z Hostýna prosím nezapomeň napsat do deníčku jak bylo a tak vůbec.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 30.01.08 20:59

Ahoj holky tak my taky žijem ,dneska jsem měla strašně vzteklou náladu, asi tím že jsem ted pořád s holkama sama a nestíhám víc než jindy, když jdu dpo práce hlídá moje mamka a Zuzi je strašně divoká,
Janku soucítím s tebou to odtsavování je šílené, já to se zuzi zkouším pořád a nedaří se nám, pořád pláče a prosí  a omlouvá se že nebude zlobit, nevím proč si myslí že něco provedla, že je to za trest, bobišek nějak to nezvládám a vcždycky povolím, v noci pak strašně pláče a budí se a špatně spí, tak pořád čekám že přestane sama.  

Připravuji se ted na zítřejší vysvědčení holky jsou natěšené i když dneska mě vyrtáčela jako už dlouho ne,mám pocit že je to i tím že jsem unavená z práce a nemám s nimi tolik trpělivosti.Spo­lupracovnice je ted na mateřské a nějak se to na mě valí.Výsledky z nemocnice ještě pořád nedorazily a čekám každým dnem, k doktorovi jdeme příští pátek tak uvidíme.
Zdravíme všechny
jinak Demi my jedeme až ten druhý týden, protože doktoři ten druhý týden nejsou a ten první se musí všechno předehnat.
Barča a cácorky zlobilky

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 31.01.08 00:41

Ahoj děvčátka,  

všechny zdravím.
Týden se zase přehoupl, tak se mi zdá, že ten čas doma s dětmi strašně rychle utíká. Včera mi přišlo potvrzení z ÚP o délce rodičovské dovolené a příspěvku - no, že bych z toho byla blažená, to tedy ne. Docela jsem si uvědomila, že ty 3 roky hrozně rychle utečou a já zase pomašíruju do foroty :-)). No, když se tak zpětně ohlédnu, tak jsem ještě nikdy neprožila tak smysluplný a naplněný čas, jako těhotná a jako máma doma s dětmi. To mi nenahradí už asi nic a nikdo v dalším životě. Teď hned bych zastavila čas.  

V ponělí jsem byla s Danečkem na přeočkování, také jsme jej taky vážili a teď má 9320g. Uvažuji, že ikdyž už mu bude půl roku, tak snad nebude od věci ještě měsíc počkat s příkrmy, aby neztloustl zbytečně moc. Mám co nosit, ale jsem šťastná, že tak prospívá. Honzík byl přesný opak - ten kojení začal od 3.měsíce odmítat, přestal tím i přibírat, než jsem byla nucena přejít ke kašičkám.  

Jinak mám pro vás pozdrav od Gerberky, poslala mi fotky svých dětí, jsou to šikulky, jak Jindříšek, tak Bedřík, taky se mají dobře a jsou zdraví. Snad by v blízké době už také měli mít konečně internet doma, tak se k nám Gerberka vrátí. Alespoň mi to psala, tak doufám, že to bude už brzy, ať je nás zase víc.   Maxiku: jak se Dalek sžil s velkou postelí? Už si zvykl? My jsme s Honzíkem zpočátku řešili tentýž problém. Uložili jsme jej ke spaní do jeho nové velké postele a za pár vteřin z ní vyskočil a přišel za námi do pokoje. No ale taky si zvykl.
Spíš teď řeším problém s názvem NOČNÍK. V tom je Honzík strašně houževnatý, že do něj čurat ani kakat nebude, když to docela dobře jde i na koberec… :-)). První půlden jej laskavě pokárám, druhý půlden už mu vynadám hlasitěji (doufám, že sousedé pod námi nemají promáčené stropy…). Ale hodlám nepolevit, tak uvidíme.   Janku: na Hostýně budeme já od 29.3. a Barča ten další týden, jak psala. Jinak to odstavování u Honzíka proběhlo tak, že on se odstavil sám, a začal s tím už od konce 2.měsíce, takže s koncem kojení se v pohodě smířil. Snad to ani nezaznamenal… Ale s Danečkem to asi bude trochu jiné.   Majči: o Hostýně pak určitě napíšeme. Já se už teď velice těším. Tobě moc přeji, aby se to bydlení brzy úspěšně dořešilo - už se to táhne docela dlouho, že?   Lamvinku: to musí být dost velký záběr, podle toho, co popisuješ. Holka, to by položilo i slona…
S tím kojením u Zuzanky se to podle mě upraví samo. Třeba v noci potřebuje hlavně tvoji blízkost a přitulení, než napít. Spí s tebou nebo sama v pokojíku s holkama?  

Tak všem dobrou noc a požehnaný den přeje Demi.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 31.01.08 15:18

Ahoj holky tak my už jsme doma vysvědčení holky zvládly dobře, zítra je beru za odměnu do kina na Asterixe i s neteřema.
Demi to máš pravdu taky bych zastavila čas, aby mi holky tak rychle nerostly.Taky řeším mateřskou já budu určitě do 4 let, ale na zkráceném úvazku.
Gerberku moc pozdrtavuj at za nás pohladí kličíky.
Zuzanka ted začala mít rýmu, doufám že u ní zůstanem.
S tím odstavováním počkám, snad to půjde samo, Zuzi spí na velké posteli u nás v ložni­ci.Takže kontakt je, no uvidíme, ale trápit ji dál nebudu.
Hezký den všem Barča

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 31.01.08 15:21

Ještě k nočníku u nás chodí Zuzi na nočník přes den, ale v noci a po obědě máme pořád pleny,a každodenně se po obědě do plen kaká.Tak si z toho Demi nic nedělej.
 Barča

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 01.02.08 18:59

Ahoj ,
tak naše pokroky jsou ty tam-od včerejšího rána měl VaFi horečku- tak jsme zas tam kde jsme byli - furt přicuclínek kousavý. Asi jsem to zkřikla.
Ve dne kojím jen po obědě na spinkání a pak se uspává kojením až večer . Do té horečky se  zadařilo, že se vzbudil už jen jednou po půlnoci, nechal se uspat a položit - ovšem k nám do  postele - a pak spal až do 5:00. No asi nás to čeká ještě znova, zdá se že ho zlobí zoubky - uvidíme.
U Matouše ani Karolínky takové problémy vůbec nepamatuju. V pohodě přešli na Nutrilon ve dne a pak jsme v noci típli kojo. Vaclavek je tvrdohlávek trucovitý, přicuclínek kousavý a násoska přísoska, flašku s mlíkem ignoruje i ve dne. Trochu ho podezřívám, že tu horečku má z trucu, jen aby se kojo vrátilo. Mám strach, že se budeme točit v bludném kruhu nemoc+kojo, zdraví+odstavování.
Držte palce .
Strašně rychle to utíká. Děti rostou jako z vody. Do práce se mi taky nechce ve 3, nejraději bych zůstala do 4 let, ale začali jsme uvažovat o půjčce na domeček....... Už jsem psala, že nevím kam se vracet/hledat , sny apod. Nedělala jsem v oboru (ekonomka X knihkupectví), tak nemám praxi, a bohužel už ani vědomosti a v ekonom. se toho dost  změnilo. Taky mám strach z toho jak skloubit práci, děti, jednou školu a kroužky..... No Lamvínek už myslím ví..    vím, že nic nevím.  

Ahoj  JaneK 

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 03.02.08 22:20

Ahoj zkouším poslat nový deníček.
JaneK

Vložit nový komentář