Křesťanské Jesličky- Ani trochu jsem se nebál

Rodičovství

Posílám deníček v tom našem se nejde moc vyznat. Našla jsem příběh malého chlapce, který je vychováván ve víře. Jak je krásné , jak jsou děti naivní a důvěřivé. Je to k pousmání, ale i k zamyšlení co všechno bychom se měli od dětí učit.

Do nemocnice přijali malého chlapce, aby mu vytrhli mandle. Z vyhlídky na to, co se má dít, byl tak nervózní, že lékař poradil jeho rodičům, aby, než skončí operace, počkali venku. Když ho pak přišli navštívit, báli se, že bude celý zničený a v šoku. K jejich údivu ho ale našli, jak vzrušeně sedí a je celý žhavý vypravovat jim svou zkušenost.

„Byl tam Bůh!“ vykřikl. „Viděl jsem ho. Mluvil se mnou.“ „Jistěže tam byl Bůh, miláčku,“ řekla mu matka, „ale neviděl jsi ho a docela určitě s tebou nemluvil.“ "Mluvil, mluvil, " trvalo dítě na svém.

Pak se ho zeptal otec, jak Bůh vypadal. „Byl celý v zeleném a viděl jsem jen jeho oči. Měl zelené šaty a zelenou čepici a zelenou látku přes pusu.“ „Aha,“ řekl otec a snažil se skrýt své pobavení, „a jak jsi přišel na to, že je to Bůh?“

„Víš, tati,“ odpověděl chlapeček, "kolem mě byli tři celí bílí andělé a dva z nich byly slečny andělky a ten třetí byl pán anděl. Pán anděl mi řekl, ať otevřu pusu. Podíval se dovnitř a všecko, co viděl, hned hlásil tomu zelenému. A řekl: ‚Pane Bože, pojďte se podívat na ty mandle.` Tak Bůh přišel a podíval se a pak mi řekl: `Neboj se. Neublížím ti.‘ A já už se pak ani trošičku nebál, protože mi to dělal sám Bůh.

Doufám, že se Vám bude líbit.
Barča

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
babulda
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 17.05.07 10:18

ahojda,
Baru, líbí a opravdu moc!!

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 17.05.07 12:30

mě se to taky moc a moc líbí, jo nejen děti se učí od nás, ale mnohdy se mi máme co učit od našich dětí:DD, tak ať nám to společné učení jde:D

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 17.05.07 14:11

Ahoj,  

zdravím všechny v novém deníčku. Hezký příběh… :-)  

Mám vám vyřídit pozdrav od Gerberky. Je už na MD, a protože doma nemají zavedený internet, zůstala „mimo“. Daří se jí i miminku dobře, je ve 32tt a také je čeká oslava 7. narozenin Jindříška.   Maxiku, Lamvinku: tak platil by ten příští pátek v 9.30 před mateřským centrem v Shoppingu? Snad do té doby žádné z dítek neonemocní, protože já už se velmi těším. Myslím, že společnost dětí Honzíkovi jen prospěje, snad ho to také trochu přinutí „zamyslet se“, proč ještě skoro ve 2 letech nemluví :-)) Za to zpívá Ave Maria…  

Zatím všem hodně Božího požehnání přeje Demi (29tt)

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 17.05.07 22:45

Ahoj, holky,
to je moc hezké číst zase něco nového :-)
Já si teď tak vzpomínám na Matouška, když byl mimi. Vždycky se u paní doktorky smál na celé kolo, pusinku od ucha k uchu, brečel jen při špachtli v krku a včeličce, jinak byl malej chechtala. V 5měsících jsme byli spolu 3 dny na pozorování ve špitále, kvůli teplotám- nakonec nic vážného. A to se při vizitě na něj přišly kouknout i žákyňky  - no z tolika ženských  byl vedle a  nahlas se smál na ně z postýlky. .-))
Včera jsme byli s Václavkem na druhé dávce očkování. Je teď nevrlý, když něco kouše za chvilku se rozpláče - asi další zoubky.
No a dnes jsme se i s manžou sešli ve školce na Matoušově první besídce ke svátku maminek. Na to jak chodil nebo spíš  nechodil se jim to povedlo. Tak jsem od toho svého synátora dostala přáníčko, kam se s pomocí podepsal a  krásnou kytičku v květináčku se srdíčkama.  Skoro mi skápla slza. Pak měli dílnu s rodičema a tak jsme navlékali korálky, vyráběli kytičky na špejli, malovali na květináče ..... bylo to moc hezké. Jsem moc ráda, že se do školky těší. Když si vzpomenu na začátky, první samostatný výlet se školkou do ZOO ,  to jsem i já nesla dost těžko - dítko poprvé samo mezi cizími lidmi, bylo mi úzko za něj. Üplně jsem měla pocit, že už najednou není jen můj, co když mu někdo ublíží…  - no možná to ještě neznáte  , ale aspoň chápete co myslím.  Karolínce se tam doufám taky bude líbit. Vždycky se těší na poledne, když jdeme  Matouše vyzvednout.  Od září se chystají i kluci od švagrové, tak uvidíme jestli ten rodinný nápor školka přežije :-)).
Napište taky něco o vašich dětičkách. Som zvedavá. :-)))
Pozdravuju Gerberku, bříško a Jindříškovi všechno nejlepší. Už se jim to mimi pomalu blíží.
AHOJ Janek 

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 18.05.07 14:29

Ahoj holky tak u nás zdrávo a chystáme se taky na besídku ke dni matek u Terezky ve škole budou to mít v neděli odpoledne tak se už moc těší a my také.Anetka ve školce nic neměla, ale to nevadí popřála s ostatníma.
Ten srazík s tím počítám a moc se těším.
Musím končit holky jsou už doma a dělají všude binec.Zuzanka si libuje v mých skříních a vyhazuje všechno co najde.
 Barča

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 18.05.07 23:43

Gerberce přeji aby ta MD probíhala v pohodě aby porod byl rychlý a co nejméně bolestivý a hlavně aby mimi i ona byly v pořádku, k sedmým narozeninám přeji hodně zdraví, štěstí lásky a Božího požehnání.
OSTATNÍMjsem ráda, že jse všichni jakž takž zdraví, my si s Vítkem užíváme hezkého počasí i toho horšího jak jen to jde, Vítek je naštěstí zdravej jako ryba takže i nadále chodíme každý pátek do plaváčka, mějte se tak pohodově jako my a snad ještě lépe. Krásný víkend přeje Majčus a Vítek (14 měsíců)

 
christabel
Závislačka 3546 příspěvků 20.05.07 22:37

Zdravím všechny z Jesliček!
Deníčkový příběh je moc pěkný. Sama bych měla taky nějaký nápad, o čem by se dalo napsat, ale bude ještě dlouho trvat, než se k tomu odhodlám, přece jen nemám s deníčky žádné zkušenosti:)
Máme za sebou další křtiny - minulou neděli byl křest neteřinky, katolický, bylo jí 2,5 měsíce. Křtiny byly v malém příjemném venkovském kostelíku, na vesnici, kde jsem donedávna bydlela. Při té příležitosti jsem se domluvila s místní katechetkou, že bych mohla - konečně - zahájit přípravu a výhledově se tak dočkat i vlastního křtu. Mám ovšem pořád takový ostych do toho jít, takže tomu vědomě dávám čas a jdu na to polehoučku:)
Měli jsme tady taky neplánovanou, ale moc milou návštěvu - manželův známý katolický kněz, velice chytrý a společenský, vzdělaný a charismatický čtyřicátník. Náhodou projížděl, zdržel se krátce, přesto byl rozhovor s ním pro mne opravdu zajímavý. Jen škoda, že nebylo možné v krátkém čase probrat některá témata důkladněji, spoustu věcí jsme mohli jen nakousnout. Říkala jsem mu taky např. o té nedávné debatě o potratech, která tady proběhla… Má ke každému takovému tématu spousta zajímavých postřehů. Byl to jeden z těch rozhovorů, kdy je každá věta podnětná a člověk se po té spoustě povrchnosti, která se na něj často valí ze všech stran, cítí najednou úplně osvěžený. Nevím přesně, jak to napsat. Já samozřejmě nejsem pro takové lidi do debaty o otázkách víry zrovna podnětný partner, který by je mohl nějak obohatit, tím víc jsem ale vděčná za čas, který mi věnují. No, nevyjadřuju to asi úplně přesně, takže budu radši končit.
Přeju všem pěkný a naplno prožitý týden.
Chistabel

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 21.05.07 22:01

Takže další křtiny, a jako bonus zajímavé povídání, no docela by mě zajímalo, co na tu naši diskuzi o potratech, která se pak zvrhla ve vzájemné napadání a já nevím co všechno, řekl. Třeba by si to mohla vyplodit do dalšího deníčku, až se Ti samozřejmě bude chtít a budeš mít čas, chuť a náladu. Měj se fajn a hodně Božího požehnání přeje Majčus

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 23.05.07 13:36

Zdravím všechny!  

To dusno mě doslova ubíjí. Valím se s bříškem, funím, večer bych nejraději spala na balkoně, jak je mi horko :-)).  

V sobotu jsem byla opět na kontrole, jsme v pořádku, mimi bylo opět hlavičkou dole, stočené v klubíčku. Ale už se nám pěkně baculatí :-)) Já přibírám po 0,5 kg od kontroly ke kontrole, takže taky žádné drama, i ten tlak už se ustálil, většinou jej mívám okolo 120/70. Dokonce ani nemusím užívat železo, jako u Honzíka, krevní obraz ukázal dobré hodnoty, takže pohoda.  

Všechny moc pozdravuje Gerberka, vzpomíná na Jesličky, připravuje oblečky pro miminko (je o 3 týdny dál než já) a je v pohodě. Vyřizovala jsem jí vaše pozdravy, byla moc ráda.   Lamvinku: platí teda tento pátek? Když tak dej vědět, abych nejela zbytečně. A kde je Maxik??? Vůbec se neozývá…  

Tak doufám, že si všechny ostatní užíváte sluníčka a jarní pohody i s dětmi, alespoň tak hezky jako Janek :-)).   Christabel: nechtěla bys nám napsat, o čem šla řeč s oním knězem? Určitě by nás to zajímalo. Nevím, jestli by to bylo vhodné téma na deníček (pokud jste mluvili o potratech), protože si umím představit, kolik by se na nás sneslo kritiky… Ale nám to tady napsat můžeš, pokud bys chtěla.  

Tak všem požehnaný den přeje
Demi (30tt)

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 23.05.07 14:50

Ahoj holky tak Demi v ten pátek to platí doufám, že i u Maxíka.Já jen nestihám tento týden zastupuju v práci a kolem dětí, jsem pořád strašně unavená.Zuzanka ted pořád řádí člověk se jen otočí a ona je někde ve výškách.Nejraději šplhá po stole, židlích okně no všem na co dosáhne.
Všechny zdravím.
 Barča

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 23.05.07 17:42

nestíhám,ale myslím na vás! i ted pisu s malou na rukach.pc skoro nezapínám, není kdy. letíme jeste ven, uz není takové vedro. mejte se krasne, mam vas rada. m

 
christabel
Závislačka 3546 příspěvků 23.05.07 20:52

Tak jsem tu a zkusím napsat něco z toho rozhovoru. Na deníček to určitě není, nebyla to soustavná debata, ale pro krátký čas, který s námi mohl strávit, trochu útržkovitá. A pak taky, jak psala Demi, takový deníček by se mohl někoho dotknout a rozvířit zase emoce, jak se tady nedávno stalo.
Tak tedy - řekla jsem mu o té diskusi a taky že mi podle ní připadá, že potrat je taková rána na duši, že se s tím člověk asi nikdy nevyrovná. Řekl, že podle jeho zkušeností se s tím někdo vyrovná, někdo ne. Je přesvědčen, že prenatální diagnostika konkrétně v ČR má jednoznačně za cíl vyloučit, aby se některé děti narodily.
Dále - v Německu je praxe taková, že je povinností každé ženy, než jde na potrat, absolvovat povinný rozhovor v některé z určených institucí - psychologický a podobně; jednou z institucí, které tuto službu poskytují, je i katolická církev. Některé církevní hlasy - spíše mimoněmecké, pokud si dobře pamatuju - proti tomu vystoupily, s tím, že tímto se církev „spolupodílí“ na tom procesu rozhodnutí pro potrat. Němečtí kněží se ale ozvali na obranu této dlouholeté praxe, protože i když jsou samozřejmě případy, kdy ten pohovor někdo absolvuje jen formálně, kouká u toho do zdi a odnese si příslušné razítko, tak některým ženám to může pomoci a jejich rozhodnutí změnit. Německá církev je tedy pro zachování této praxe.
Kromě toho se zmiňoval o problému věřících lékařů - gynekologů. Na příslušnou atestaci - to jsem vůbec nevěděla - musí mít gynekolog provedené i nějaké potraty. Na druhou stranu je ale pro spoustu žen velkým přínosem, pokud je jejich lékařem někdo věřící, někdo, kdo chápe věci i jinak než je v oboru běžné a nevidí potrat jako první řešení situace, kdy vyjdou prenatální testy špatně.
Není to moc obsáhlé, ale jak jsem psala, měli jsme málo času a hodně věcí k povídání:) Snad jsem to hlavní vystihla správně.
Demi - to vedro je opravdu náročné, a to já nejsem těhotná. Včera jsem to podcenila a šla s malou v tom největším pařáku do vedlejší vesnice (hodina cesty), celou dobu do mne pražilo sluníčko a fakt jsem si vyčítala, že jsem to neodhadla správně a ještě chytnem úpal.

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 23.05.07 22:12

Tak rozhovor byl víc než zajímavý a poučny, možná by se u nás měla zavést, nějaká to konzultace, ale holky  nevěřím, že pro maminky, které se dlouho o miminko snaží a pak se dozví něco takového je rozhodnutí co dál nějak jednoduché, vždyť se podívejte do těhotenství se špatným koncem, není jim lehko a kdo ví jak by jim bylo, když by se malý narodilo, podívej se třeba i na příběh katty, naše miminko umře…, není to zrovná čtení ke kávě, ale bohužel, tak to na tom našem světě chodí. Maminky, které si tím musejí projít to vůbec nemají jednoduché a doufám, že jejich okolí pro ně bude mít vlídné slovo i pochopení ať už se rozhodnou jakkoliv. Ale to už se opakuju.
Demi já mám raději horko než zimu, takže si nestěžuju, ale dovedu si představit, jaké to je v tomhle dusnu s bříškem, těsně před porodem. Moje kamarádka rodila v loňských vedrech a  ještě teď na ně nadává, kudy chodí, a já zase byla těhotná v té loňské dlouhatánské zimě, takže já to měla z opačného konce.
Mějte se všechny moc krásně, užijte si srazík a pak napište do deníčku co jste všechno podnikly, ať se pokocháme i my ostatní:D. Tedy hlavně já, baba zvědavá:DD

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 23.05.07 22:28

AHoj,
to co píšeš můžu potvrdit. Jen si to přesně nevybavuju, ale zdá se mi, že u věřích gynekologů v zahraničí je respektováno jejich vyznání a nejsou nuceni k interupcím (četla v časopise zabývajícím se etikou v medicíně). U nás to mají těžké i odmítnout, pokud pracují v nemocnici. Neznám ani církevní předpisy - a něco se mi plete, že i jen přítomnost věřícího zdravotníka u potratu není tzv. „košer“.    Nevím , možná se to změnilo, jen si matně pamatuju rozhovory mých rodičů - oba anesteziologové - a myslím, že i proto šla mamka na obvod a taťka k záchrance.
Myslím si , že je velká škoda, že tomu u nás není obdobně (rozhovory před + zdravotníci svobodu říct Ne ) - fakt jde poznat,  jak jsme na tom coby národ s vírou :-(  Jen se ozve někdo proti potratům, hned je za tmáře, usurpátora ženských práv …
 Janek

 
christabel
Závislačka 3546 příspěvků 23.05.07 22:52

Majčus - taky jsem četla některé ty příběhy a je mi hrozně líto všech, které to potkalo. Jak při této příležitosti říkáme asi všechny - modlím se, aby se nám nic takového nestalo. Kéž by byla všechna miminka zdravá!  

A Janku - já vždycky při těch argumentech nechápu, co to má společného s právy ženy… Když jsem byla těhotná, tak mi nepřipadalo, že by miminko bylo část mne samé, věděla jsem, že to je jiná bytost, se mnou hodně těsně spojená, ale ne já. A o tom, jestli žena bude těhotná, - až na některé hrozné a věřím že výjimečné případy - rozhoduje i žena svým jednáním dříve než otěhotní, ne? I když někdy třeba neuváženě:) Takže svobodu má…

Nebudu se raději zamotávat do úvah, dnes musím ještě trochu pracovat.
Všechny moc zdravím, Christabel

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 24.05.07 14:04

Ahoj,  

musím říct, že ty postřehy, které sis, Christabel, z oné diskuze odnesla, jsou velice zajímavé. Vůbec jsem nevěděla, že v jiných zemích může být praxe ohledně provádění potratů jiná, než u nás. Na druhé straně se tomu ale ani moc nedivím, s tím, jak zde bylo cíleně v lidech dlouhá léta potlačováno svědomí a nahrazováno frázemi o právech žen… Myslím si, že lékaři, kteří potraty provádějí, v sobě musí něco umlčet, aby vůbec byli schopni tyhle věci prostě dělat a neřešit.
Ale vím, že například již i u nás existují nemocnice, ve kterých se interrupce neprovádějí - u nás v Ostravě jsou to Vítkovice, ale nevím, jestli tam dosud k nějaké změně nedošlo…  

Jinak pokud jde o ta ukončená těhotenství z důvodu těžkých poškození dětí, tak i já jsem, Majči,četla celou tu loňskou diskuzi o Katty a jejím chlapečkovi, a velice mě bolelo, že někdo musel projít takovým očistcem. Nevím, proč v diskuzi padaly udivené dotazy typu: a to opravdu nešlo zjistit a ukončit dříve…?
Já jsem se na její příběh dívala z jiného úhlu - jejímu dítěti se dostalo toho požehnání zůstat se svou matkou až prakticky do konce, cítit její blízkost, a zcela jistě i lásku. Pokud si Katty na toto bolestné období uchová vzpomínku, ne jako na své utrpení, ale jako na událost, na kterou přes to všechno dokáže vzpomínat s láskou, protože mohla svému dítěti dopřát ten luxus být spolu až do konce, tak to mělo nějaký smysl. A nejen pro ni, ale i pro ostatní.  

Mnohokrát jsem hovořila, když na to přišla řeč s jinými lidmi, přáteli, o problematice dobrovolných potratů, hodněkrát jsem se trápila tím, že není v mých silách změnit rozhodnutí jiných žen, než jsem pochopila, že tohle prostě globálně nevyřeším. Jediné, co mohu udělat, je vyřešit to sama v sobě, najít si cestu, o které si myslím, že je správná a držet se jí. Takže v sobě to vyřešeno mám - dobrovolné potraty jsou zlo, které působí velmi destruktivně na ženu a její duši. Dítě v lůně matky je to nejbezbrannější stvoření na světě, a zabít je je těžký hřích. Myslím si, že jednou jako lidstvo budeme hodně pykat za to, čeho jsme se dopustili na našich nejmenších, pokud ovšem už tato doba pomalu nenastala…  

Pokud si mohu vzpomenout na svůj zážitek z konce svého prvního těhotenství, tak mohu potvrdit, že jsem do té doby nezažila asi nic bolestnějšího. Šlo tehdy o spontánní potrat v 7tt, musela jsem na revizi dělohy do nemocnice, a na chvíle, kdy jsem se probouzela z narkózy, asi nikdy nezapomenu. Neumím si proto představit, jak bych prožívala to, pokud bych podstoupila interrupci dobrovolně…  

Zatím všem pěkný den přeje
Demi (30tt)

 
maxik
Kelišová 5761 příspěvků 1 inzerát 24.05.07 14:40

Ahojte,  

nestíhám, resp. když už malý usne, jdu se radši natáhnout taky, jen píšu, že zítra dojdu, možná ale až na deset, mám ještě ráno zubaře a nevím, jestli stihnu bus 9.10. Napíšu pak SMS nebo některé zavolám. V tom dětském koutku jsme byli mimochodem i dneska s jinou sestavou maminek a moc fajn místo se spoustou prostoru a aktivit.  

E.

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 24.05.07 15:49

Demi máš pravdu potraty se v globale nevyřeší musíme si to každá udělat sama, chcešli vytahovat třísku z oka jinému, vytáhni si nejdřív vlastní trám, víte jak to bylo s Vítkem, přiznávám dobrovolně a bez mučení, že první moje reakce byla, že půjdu na potrat, a pak jsem si uvědomila pár věcí nad kterými jsem do té doby vlastně ani pořádně nepřemýšlela, to dítě je opravdu jiná bytost, momentálně na mě strašně závislá a hrozně bezbranná, nemám právo ji zabít, at už je to jen shluk několika buněk, či je to něco víc, dovedla bych si sama před sebou a před Bohem zodpovědět tuhletu krutou volbu? Ne. Takže Vítek měl svůj život a dál už to jen bylo o tom zda si ho nechat, nebo zda ho raději nedat k adopci aby udělal radost někomu kdo děti mít nemůže. Nakonec jsem si ho nechala a mám ho moc ráda, a věřte mi, že ač jsem potrat nepodstoupila denně si tu myšlenku na to vyčítám, a snažím se o to aby Vítek měl mámu takovou jaká měla být už od začátku. Děkuju.
HOLKY NEZAPOMENTE NA MĚ S TÍM SRAZÍKEM:D
gerberce: vyřiďte srdečné pozdravení
mxíku doufám, že to u zubaře nebude bolet a že jste v rámci možností v pořádku, jak to vypadá se srdíčkem už se podařilo něco bližšího zjistit?

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 28.05.07 20:16

Ahoj holky púíšu v chvatu, Majčuš srazík je zítra v půl desáté u ikei , budem moc rády pokud dorazíš.Když tak zavolej mám číslo 737060196.Barča

 
maxik
Kelišová 5761 příspěvků 1 inzerát 28.05.07 20:28

Ahojte, jsem pořád bez kreditu :-(, ale zítra dorazím. E.

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 28.05.07 22:48

Ahoj holčiny,
ten zvědavec zvědavý z minulého týdne, co vás šel „stopovat“ osobně k dětskému koutku, jsem byla já i s celou tlupou.
Do poslední chvilky jsem nevěděla jestli mi to vyjde, tak jsem se ozvala až ráno Demi sms. No škoda , ale děcka byly nadšené v Time out - koutku jsme si to dopoledne spolu užili a pak zajeli pro manžela do práce a i s ním na oběd do restaurace oslavovat - no takže docela super vyjímečný den. Pořád o tom našem výletě básnili celý víkend.
Manžel je teď na 3 dny na služebce v Germánii a tak jsme  vyrazili užívat si k babičce. Tak snad na vás kápnu někdy jindy. Mějte se tam hezky a užijte si to. :-))
Ahoj Janek  

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 29.05.07 14:57

Ahoj všem!  

Musím povyprávět, jak jsme se dnes měly v dětském koutku v Shopping Parku v Ostravě. Bylo to tam prima, dorazily jsme ještě brzy, takže jsme tam byly mezi prvníma :-)
Děti si hezky pohrály, no nejživější byl asi Dalísek od Maxika, ale celkově celé toto zařízení pro děti hodnotím docela kladně. Super.  

Na příště jsme domluvené opět na úterý, 5.6., doba 9.45 opět tam, takže kdo bude moci a mít chuť, přidejte se, budeme rády.
Až budu mít stažené fotky, nějakou hodím do galérky.  

Všem pěkný den přeje
Demi (31tt)

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 30.05.07 13:07

Demi díky zvědavost ukojena, od nás je to do Ostravy přece jen z ruky, ale když bude pokaždé takovéhle info, bude určitě stačit, probíraly jste něco zá:,–(ního? Opatruj se a pozdravuj Gerberku.

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 30.05.07 14:43

Ahoj,  

v galérce jsem přidala pár fotek, jednak ze včerejšího srazíku (bohužel víc se mi jich nepodařilo) a také 2 vlastní.  

Jinak mám návrh - vzhledem k tomu, že nám odpadl páteční program, tak jsme s Honzíkem volní. Co kdybychom si zopakovaly srazík už tento pátek, opět ve stejný čas, na stejném místě?
Kdo máte zájem, písněte během dneška nebo zítřka.  

Zdraví Demi.

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 31.05.07 09:03

Ahoj Demi,
díky za info, my se  zrovna zítra už kolem poledne  chystáme na  Rejvíz - chlapi tam mají nějaký „fotbalový turnaj“ a
tak jedem fandit. Takže balím, peču , peru, žehlím…
Spíš budu uvažovat o tom úterku nebo středě a to taky nejsem teď schopná říct 100%.
Mějte se hezky přeju požehnaný víkend
 JaneK

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 31.05.07 14:56

Ahoj holky tak my se opět hlásíme.  My jsme byli na očkování proti tetanu a záškrtu a no prostě kombi vakcíně, měla být šetrná nějaká nová, kvůli Zuzančinému imunitnímu systému, no ale Zuzi už má teplotu a to jsem jí dala dithiaden hned jak jsme přišli.Tak doufám že to zvládne.Doktorka říkala, že u toho reakce nejsou, ale my jsme opět vyjímka.Musím jí zítra volat, tak to asi nebude mít radost,musí se to prý hlásit i na hygienu, když jsou u téhle vakcíny reakce.Tak jsem zvědavá jak to dopadne.A co bude s dalším očkováním.
Takže my na srazík určitě nedorazíme, ale doufám že v to úterý budem ok.Dám vědět.
Jinak Anetka se nám dneska vrátila od babičky a řádí, mé předsevzetí, že budu na ni jen hodná jsou pryč.
No musím končit Zuzanka už zase fnuká.
Hezký a požehnaný den přeje Barča a cácorky.  

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 01.06.07 15:13

Ahoj holky,
jestli chcete vidět jak vypadá štěstí jukněte do fotogalerky !
Posíláme tu fotečku, aby i na Vás trocha štěstí sedla.
Doufám jen, že jsem si ho tím nevybrala na 40 let dopředu.  

PS: dnes jsme objevili plantáž :-))
Požehnaný víkend Janek a Maty4 a Kaja3 a VaFi 6m

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 01.06.07 18:48

Ahoj holky! Manžel si teď vzal obě děti ven, tak mám chviličku, ale asi opravdu jen chviličku, protože malou slyším brečet pod okny, takže asi daleko nedojdou. nového u nás není moc nic. Tedy děťulata jsou perfektní, ale jde to tak nějak pořád ve stejném kolečku. Občas mi to leze na mozek, protože mám pocit, že furt dělám stejné věci dokola a hlavně, že je dělám pořád jenom já, ale zatím ta nevrlost nedosáhla žádných závratnějších rozměrů (snad to nezakřiknu). Největší „problém“ je, že malá je na mě absolutně závislá, takže řeve skoro s každým. Doma snese ještě Míšu, taťku a občas dědu, ale to musím být nablízku, jinak, jak se na ní podívá někdo jiný spustí řev. Venku pak už jenom mě a to jen a pouze v šátku (stále slyším pod okny brek, chjo). Nejsem na to zvyklá, protože Míša byl v tomhle směru absolutně opačný. Vím, že jsem byla někdy kolem jeho 4-5 měsíce dost nemocná, fakt jsem mohla jen kojit a on byl vždycky mezi kojem u babi a v pohodě to zvládal, malá by se zcvokla. Takže teď když přijdu totálně zpocená z procházky, tak mám jen strach, aby mě neofouklo, já něco nechytla, protože to by pak byl horor. Ale jinak je to zlatíčko. Strašně krásně se směje, vydrží si sama hrát. teď poslední 3-4 dny o ni začal mít zájem i Míša tedy v tom směru, že se ji nesnaží „zlikvidivat“,ale naopak s ní hezky mluví, „hraje“ si s ní… Děkuju Bohu a modlím se aby to vydrželo. Asi je to tím, že si všiml, že když k Bětušce přijde, že se na něj směje a tak ho to těší.
Lamvinku: My jsme na očkování nikdy reakci neměli (ťukám), takže tě lituju. Doufám, že to brzy odezní
Demi: Ty už si se překulila přes 30tt, toto letí. Je zajímavé, že u druhých těhulek to letí a u vlastního bříška se to vleče, tedy alepsoň. mě to tak přišlo. Docela ti závidím porod (nikdy bych nečekala, že to řeknu). u Alžbětky to byla taková krása, že bych si to zopákla. POřád přemýšlím jetsli mít třetí opět po dvou letech, nebo si dát pauzu. Mám pořád takový pocit, když se na ty svoje dítka dívám, že to není úplné, ale když ty miminka jsou tak náročná. Já miluju to období od cca 10měsíce, když děti už komunikují a tak. Ale co to plácám :-). Jestli mě to zasáhne kolem Bětuščina roku a čtvrt tak jak u Míši, půjde racionalita stranou :-)
Janku: Když vidím tu vaši trojku, tak bych si třetí střihla hned (viz výše)
Už slyším děsný, ale opravdu děsný řev na chodbě, tak končím. Omlouvám se za chyby, ale už to ani nestihnu přečíst. M

 
maxik
Kelišová 5761 příspěvků 1 inzerát 03.06.07 19:57

Ahojte,   Maky, koukám že máte veselo. S tím, jak to utíká u jíných těhulek, ani nemluv - přijde mi to nedávno, co jsi tu řešila, co s ne úplně tabulkovým cyklem, a Bětuška už je pomalu velká slečna :-)   Srazík - nevím, jestli tam stihly Demi s Barčou probrat i něco zá:,–(ního, já jsem hlavně naháněla Dalise (chvilu vydržel u skládaček, ale sám nee, a vrchol byly něčí zapomenuté vodové barvy…)
Nějak si nemůžu vzpomenout, jestli byla domluva úterý nebo středa - nicméně teď jsem zjistila, že v úterý v 10h mám doktora :-(  

E.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 04.06.07 08:51

Ahoj holky tak u nás nic nového,Zuzi je už dobře. No a co ten srazík my zítra můžem jak bylo domluveno v 9:45 u dětského koutku v shopingu?
Půjde někdo, abychom tam nebyli sami?
 Barča

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 04.06.07 10:22

Ahoj,  

jen v rychlosti: ten zítřejší srazík zatím u nás platí. Dnes po obědě jdeme na očkování, ale snad se to obejde bez reakcí, jako zatím pokaždé. Jinak dám včas vědět.  

Ale pokud bude vše o.k., tak platí zítřek v 9:45 dole u výtahu, jako minule.  

Zatím pa!
Demi (32tt)

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 04.06.07 15:50

Ahoj holky,
ráda bych se s Vámi potkala, ale ještě nevím jestli budu mít zítra k dispozici auto . Napíšu večer. Zatím AHOJ Janek  

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 04.06.07 22:13

Tak, dřív jsem nebyla schopná napsat. Ten zítřek nestíhám, je toho teď na mě moc. Jsem hotová.
Užijte si to . AHOJek Janek

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 05.06.07 14:05

Ahoj holčiny,  

chci jen informovat, že dnešní srazík nevyšel, Barča má nemocné dítě a já nohy jako špalky (neměla bych ani co obout)…
Takže se termín plynule přesunul na tento pátek, 8.6., opět ve stejnou dobu v Shoppingu u výtahu do dětského koutku. Kdo chce a může, přidejte se!  

Demi
(32tt)

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 06.06.07 18:39

Ahojte! Koukám, že se to tu moc nehýbe. Já taky nemám moc co napsat. Doma furt dokola, to už jsem psala. Teď mám chviličku (míša u babi, malá mrčí v košíku), tak brouzdám emiminem a baby-cafem a relaxuji. Taky prodávám kočárek. Nechala jsem se strhnout kamarádkou,  koupila quinny zapp a nakonec zjistila, že mi moc k ničemu není, protože Míša už se vozit nechce a malá je ještě malá. Tak jsem z toho špatná, protože mám pocit, že jsem zbytečně vyhodila peníze… Holt za blbost se platí, alespoň si to budu do budoucna pamatovat. Já tyhle situace nesnáším. Mám v sobě pořád pocit, že nesmím chybovat a zároveň, že musím šetřit a teď se mi sešla kombinace obou mých nočních můr - udělala jsem chybu a ještě mě to stálo peníze. Tož, tak jsem si vám tady alespoň vylila srdce.
Na druhou stranu dobrá investice :-): Koupila jsem Míšovi dětskou bibli. Moc se mu líbí, tak čteme o Pánu Ježíši.
Janku, copak se u vás děje, že máš takové fofry?
Maxiku, jojo, je to náročné. Ze začátku vypadalo, že bude Bětulka „lehčí“ dítě než Míša, ale má své zapeklitosti, které jsou ve finále ještě náročnější než ty dřívější Míšovi. ještě štěstí, že je to druhé dítě, takže už si všechno tak moc neberu.
Mějte se M

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 07.06.07 15:29

Ahoj holky tak koukám že můj komentář se nestihl odeslat, dříve nám vypli proud to byla bouřka.
Chtěla jsem napsat že marodění se rozšířilo i na Zuzanku, už je jí sice lépe, ale na srazík nedorazíme abychom vás nenakazili co tak v to úterý?
Maxíku,Demi,Janko můžete v úterý?
Demi co tvé otoky je to lepší, Maxíčku co jak je tobě a mimískovi a čiperkovi Dalískovi?
Demi nechceš vytvořit nějaký deníček, ten tvůj vždy stojí za to:
 Barča

 
maxik
Kelišová 5761 příspěvků 1 inzerát 07.06.07 19:24

Ahojte,
tak já nemůžu ani zítra (přijede sem kamarádka z Čech), ani v úterý (máme od rána do večera tu přípravu pěstounů :-(  

Nějak to vedro a dusno teď špatně zvládám, dneska jsem sebou málem venku sekla, Dalek má super radar na to, kdy už sotva lezu, a začne dělat největší ptákoviny (vede válení se po schodech a totální neochota vyšlapat nahoru a vyhazování jídla z těch beden, co nám suplují špajz).

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 07.06.07 23:35

Ahoj holky,
jé to je škoda že to zítra nevyjde, já už navnadila prcky na dětský koutek , no třeba se aspoń neupečem autě.
Dnes  jsme byli všichni na večerní mši. Protože je dnes svátek Těla a Krve Páně konal se i průvod s Nejsvětější Svátostí . No u nás je to velkolepá akce. Trochu mi to připomělo Řím, kde jsme byly s mamkou na poutním zájezdě zrovna na tento svátek . Tehdy jsme byly opravdu blizounko Svatému Otci.  
Ale zpět k nám. Průvod s dechovkou , družičkami, co sypou okvětní lístky z košíčků, nad knězem s monstrancí nesou 4chlapi baldachýn, zpívá sbor, mluví se do mikrofonu a vše jde slyšet z přenosných tlampačů. Dva oltáře v kostele , dva oltáře venku.Jde se přes město - policie řídí dopravu, na náměstí (druhý oltář u Mariánského sloupu) , kde je ještě otevřena spousta předzahrádek restaurací. Závěrečné požehnání a Te Deum je v kostele u náměstí a fary.  Stejně se průvod konal  už loni a dříve bývaly oltáře taky venku jen v nejbližším okolí kostela.  A loni a letos      o Velikonocích takhle velkolepě náš padre zorganizoval i křížovou cestu. 
Musím říct, že jsem z toho měla nejprve rozporuplné pocity. Asi by mi to víc sedlo na ten jih ( Itálie , Španělsko ,ale i Jižní Morava..) Říkala jsem si jestli to má smysl, kolik zevlounů , neveřící lidi si ťukaj na čelo..... ?????  Prostě do dnešní mše jsem se necítila úplně ve „své kůži“. Ale ten pořádný štrůdl lidí, co jdou s Ježíšem,  je to síla zažít. 
Doma jsem se před tím snažila si o tom s dětmi povykládat , vysvětlit , připravit je na tento svátek. Doufám,že časem víc pochopí. Zatím je to u nich asi víc o šatičkách, košíčku, kytičkách. No jo, vypravovali jsme se jak na svatbu. Košíček zdobili mašlemi, sbírali pivoňkové a růžové lístky, česali , žehlili , čančali.  Ale stejně před odchodem mě Kajka dojala - zmuchalala šaty tak, že jsem klusala žehlit znova a pak přidala to svoje - "tyhle botičky necu mě tačí , cu ty duhé bééé " (a to jsou nové růžové o číslo větší)  :-))   Matoušek se přidal k bratránkům a kámošům ze Super týmu (jak říkají předškoláckému náboženství)   a taky sypali kytičky , kluci, holčičky, no paráda. Myslím, že se jim nejvíc líbil závěr na farní zahradě. Pohoštění, hry a táborák se špekáčky, mňam. No vrátili jsme se domů 21:30 !!!    

Tak se mějte hezky Janek

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 08.06.07 08:50

Ahoj holky tak jsme se vrátili z procházky od dr. Zuzanka má opět sirupek atb, asi se z toho zblázním už jsem si říkala že to máme za sebou a je to zpátky, nějak nám to očkování zase všechno rozjelo.
Maxíčku držíme palce na to úterý at Vám to vyjde a přidáváme modlitbičku at je ti líp.No Dalíska musíš strčit tatkovi at si taky odpočineš.
Janku to je fajn že jste to tak krásně prožili já jsem chtěla jít taky, byla jsem pozvaná na slavnostní otevření opraveného kostela v třebovicích u příležitosti Těla a Krve Páně, ale babička mi řekla že hlídat marody nebude a manžel byl tak unavený po noční, že spal až do čtyř a pak šel ven.Takže jsem nestihla ani mši u nás.Myslela jsem že v těch Třebovicích bych si to užila, ale babi mi vždy dokáže překazit plány.No co se dá dělat, snad až bude Zuzi větší bude líp.:-) .Mrzí mě že u nás takový průvod vůbec není, holkám by se to určitě moc líbilo, šatičky košíček no musela to být nádhera.Snad se taky dočkám někdy.
S naším knězem je to problém on jede v standartu, vůbec ho nějaké oživení k svátkům nebere, mše by byla delší.
No a u nás srazík nepůjde ani v úterý musíme totiž na kontrolu.Tak já to vidím příští pátek nebo další úterý, co vy na to?
Demi jak je ti neozýváš se?
A co ostatní?
Maky to znám maminčino mimi to je Zuzanka dodnes, ale ted už aspon zvládá babičku.To chce čas, ale vůbec to není snadné.Držíme palce at je to brzo lepší.  

Barča

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 08.06.07 14:24

Ahojky všem,  

hlásím, že u nás je vše v pohodě. Dnes odjíždíme opět na víkend, a já zkusím popřemýšlet o novém deníčku. Mám už trochu inspiraci, tak snad po neděli něco sepíšu (pokud mě některá z vás nepředběhne! :-) )
Zítra jdeme na kontrolu s Daníčkem, jsem moc zvědavá, jak poporostl. Ani nevím, od kdy už se kontrolují ozvy - asi až ten poslední měsíc, ne? Tak to mám ještě měsíc čas.
Chtěla jsem se Vás zeptat, jestli některá nemáte zkušenost s krvácením z konečníku během těhotenství? Mě to trápí už dost dlouho, ačkoli netrpím žádnou zácpou (spíše naopak)… Používám gel z dubové kůry a ledové obklady, vždycky to na chvilku pomůže, ale jinak se to stále vrací. Už jsem musela vyhodit i pár kusů spodního prádla. Tak pokud některá budete vědět, co na tyhle „radosti“ platí, dejte mi určitě vědět, budu ráda.   Lamvinku: tak co Zuzi, pomáhá jí ten atb sirup, zlepšilo se to alespoň trošku? Co užívá? Ten příští týden můžu prakticky krom pátku kdykoli, tak se nějak domluvíme, až bude hlavně malá zase fit.   Janku: to byla krásná slavnost Božího Těla, úplně ti závidím, jak jste si to hezky užili i s dětmi. Pro mě je největší povyražení vůbec jít ven…   Maxiku: co ti to počasí teda vyvádí… To jsou radosti, co? Doufám, že Dalis občas taky spí…   Maky: kočár, pokud jej nevyužiješ, určitě dobře prodáš. Co se dá dělat, taky občas koupím něco šíleně potřebného a pak nám to leží a zabírá místo… I to je zkušenost.
Pohlaď Bětušku, a ať ti to doma všechno pěkně roste.  

Tak zatím požehnaný víkend všem přeje
Demi (32tt)

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 11.06.07 14:16

Ahoj holky,
tak jak to s vámi vypadá po víkendu ? Jak to vypadá se srazíkem v tom horku ? Nejlíp je teď večer a v noci , moc vás těhulky lituju. Já při tom kojení ty horka taky nemusím a mám  pocit, že se potím jak vrata od chlíva. Loni  s bříškem jsme jeli do Brna juknout na kočárek a za mojí sestrou. Den na to jsem zvracela z toho horka , fuj fuj. Museli jsme zrušit i zamluvenou dovču, vůbec jsem nebyla shcopna v těch vedrech cestovat.
Demi - ptala  ses na to krvácení - já tím trpěla jen občas a raději jsem se radila s gyndr. - pak pomohl aspoň trochu               Proctoglyvenol, co mi napsal.   
Tento víkend jsem  byla s dětmi u mých rodičů, manžel doma pilně maloval ložnici ( on je super, celé  to  vždycky i ukli­dí).  Tak ji teď máme krásně zelenou. Příští týden (přesně za týden, ale možná už tento víkend) budeme slavit  s Karolínkou její 3. narozeniny . Ráda bych jí ušila šatičky. Už jsem koupila i střih, ale někde mi ho schoval nějaký naschválníček a nemůžu ho najít, no asi to bude „baj oko“. 
Končím, dejte zprávu jak to vypadá s tím srazem.
Opatrujte se JaneK

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 14.06.07 15:04

Děvčata,  

na světě je nový deníček, kdo to ještě nezaregistroval. Tak ahoj tam!  

Demi.

Vložit nový komentář