Křesťanské Jesličky- Naše první setkání s Kristem

Rodičovství

Ahoj holky chtěla bych se s Vámi podělit o terezčino první setkání s Ježíšem. V sobotu jsme šli na zpověd, ráno když jsem se na zpověd s Terezkou připravovala, bylo to nádherné i když pro ni těžké, když jsme zpytovali svědomí a probíraly desatero Terezka plakala, jak moc Bohu ubližuje a uvědomovala si co všechno je hřích.

Když jsme došli na zpověd, byla v klidu, po zpovědi přiletěla jako vítr, že je čistá a prozpěvovala si písničku " Čistá, čistá, číistá jak studánka duše co setřásla hřích " a já měla slzy v očích.

Doma jsme měli nachystané oblečení a boty, svíčku a věneček a další, byla jsem moc pyšná, že bude Terezka nejkrásnější.
Večer po celodenním shonu a chystání na další den na oslavu jsme všichni padli únavou, ale krásnou s očekáváním dalšího dne.V noci mě vzbudila Zuzinka nemohla spát, pak začala ta bouřka a ona usla, a já to cítila jako trest, za mou pýchu.Modlila jsem se až do rána, aby to přestalo, aby ty děti si to užily, díky Bohu se tak stalo a ráno vysvitlo sluníčko.

Nastal čas příprav a oblékání, to jsem si užívala, měla jsem pocit jako bych Terezku vedla k samotnému Bohu.
Děti se řadily před kostelem bylo jich 6, Terezka byla natěšená pořád hopsala, kdy už to začne,pak se z kostela začala linout písen k p.Marii Madona, to navodilo ještě dojemnější atmoasféru a šli jsme do toho, procházelo kostelem v průvodu s ministranty,měla jsem na starost u:,–(it děti a vést je při mši, takže mé city musely stranou,
uvítání bylo moc hezké, pak jsem četla čtení, jak šly děti rozžínat svíce k obnovení křestní slibu, už jsem neviděla na oči přes slzy, naše holčička dělá další krok k Bohu.Vidět ty jejich rozzářené oči je ten nejkrásnější pocit na světě.
Brečím ještě ted když na to vzpomenu.

Dvě děti pak četly přímluvy, Terezka pak ještě s jednou holčičkou nesly obětní dary.

Pak šly děti k oltáři na modlitbu Otčenáš, pak se rozběhly k rodičum předat pokoj a pak po celém kostele předávali pokoj.Vrátili se opět k oltáři poklekly a zpívali Beránku Boží.
Bylo to tak nádherné, pak se zařadili a přistupovali k 1. přijímání, Terezka se tak připravoval, že zapoměla říct i amen.

Byl to tak nádherný pohled vidět ty oddané děti Bohu.Měla jsem pocit, že ji opravdu odevzdávám do rukou Božích.
Pak měla následovat modlitba na přivítání Ježíše do srdce, na tu však kněz zapomněl. Svátostné požehnání a pak šly děti poděkovat otci za přípravu, ale naše terezka opět zapooměla mluvit, ale to nevadí, byl to tak silný zážitek, jaký jsem snad ještě neměla.

Pak následovalo focení , moc mě zamrzelo že náš kněz se nešel fotit s dětmi, musela jsem ho prosit, aby se vráttil a vyfotil se s dětmi, šel a fotil se v tričku a kratasích, což mě moc zklamalo.I to jak se k dětem choval, což se na kněze nehodí.Ale na to chci zapomenout.
Ale přesto v mém srdci zůstal ten krásný zážitek z pokroku našeho dítěte.

Tak snad z toho pochopíte jak jsme to prožili.Omlouvám se za chyby, ale je to plné citů.
 Barča

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 03.06.08 18:01

nejsem věřící, takže mě tvůj popis obřadu zaujal (i když za sebe musím říct, že výchova dětí k víře mi problém nedělá, jen si myslím, že křest a přijímání boha by se měl podle mého konat až v jejich dospělosti, až si sami řeknou, že to chtějí). Jako ateista jsem netušila, že obřad probíhá tímto stylem a chtěla bych se zeptat, co to jsou ty pokoje? A jaké obětní dary se nosí? díky za odpověď

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 03.06.08 19:39
 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 03.06.08 19:40
 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 03.06.08 19:40

Milá Ynax  pokoje jsou, když si lidé mezi sebou podávají ruku a přejí si navzájem Pokoj tobě, je to přání pokoje v srdci.
Obětní dary jsou ve formě chleba a vína: krve a těla Kristovy nesou misku s hostii- tím svatým přijímáním- tělem Kristovým a na další jsou dva džbánky v jednom je voda na umytí rukou kněze a víno jako symbol krve.
Snad pochopíš jinak se klidně ptej.
Ono někde se tak křtí a přijímá přijímání v dospělosti, já si to prožila taky v dětství a dodnes mám krásné vzpomínky na to jak jsem šla poprvé k přijímání Těla a Krve Páně , bylo moc slavnostní a dodnes to mám v paměti.
Můj manžel šel k přijímání v dospělosti a prožil to hezky, ale ne tak jako to dítě, které se umí radovat bezprostředně.Pro mě to byl nezapomenutelný zážitek, na který nikdy nezapomenu.
Myslím si ,že když to v dítěti vedeš od mala , utvářejí si vztah s Bohem od začátku, zahrnují ho do svého života.I tak mají volbu se v dospělosti rozhodnout a jít za tím čemu věří.  

Barča

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 03.06.08 20:32

Ahoj holky!
Omlouvám se, že se neozývám, ale jsem nějak moc unavená. Ani mě samotné se mi to nelíbí.Jenom chvilku sedím, a už se mi zavírají oči. Už aby ty přesčasy skončily!
Lamvínku, myslela jsem na vás moc v neděli. Díky tobě jsem se něklikrát v duchu vrátila do té doby. bylo to nádherné. Pocity se ani nedají popsat. Připadal jsem si strašně vyjímečná a milovaná..  Bude i nějaká vaše či jen Terezčina fotka?
Harpyje, jsem moc ráda, že se malému Jiříčkovi ulevilo. je opravdu velký bojovník, nepřestávám na něj myslet.
Požehnaný nejenom dnešní večer všem.
Rafuska

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 03.06.08 20:45

Tak zkouším foto

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 03.06.08 20:49

omlouvám se znovu

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 03.06.08 20:50
 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 03.06.08 21:01

Nepodařilo se mi to vložit sem tak jsou fotky ve fotogalerii.
 Barča

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 04.06.08 14:17

Ahojte!
Lamvinku, konečně se mi podařilo probojovat do galerie, nějak to nechtělo načítat. Bylo to opravdu jak malá svatba :) Akorát tedy, že se mnou bude mít naše Běta hrůzu :) :( Já na ty princeznovské věci moc nejsem (i když tedy Terezka mě dost nahlodala, když jsem viděla, jak jí to sluší), sama jsem se vdávala v úplně jednoduchých šatech smetanové barvy (teď je mám zkrácené a nosím v neděli do kostela), takže takže… Jsem prostě tvrdá žena. Navíc v Brodě chodí k prvnímu přijímání tak asi 50 dětí každý rok, což tedy abychom vzali půjčovnu útokem už v lednu :) No, je to ještě daleko. Napsalas to moc hezky, to dojetí bylo znát. Taky bych se chtěla dojmout, akorát tedy se opět obávám, že Míša bude tvrdší oříšek, protože on tu písničku, co si vaše malá notovala, už teď zpívá: Čistá čistá čistá jako čistička a přijde mu to děsně vtipné… My jsme fakt rodina:) A ještě k vám. Na fotkách vypadá Terezka úplně blaženě, mrzí mě, že ti trochu zkazil náladu kněz, ale z fotek to znát není, vypadá i docela sympaticky a děti šťastně, takže pokud tam byla disharmonie, asi ji nevycítily, což je nejdůležitější.
Taky děkuji za všechny gratulace k mimi a Jankovi chci říct, že má tedy paměť jako slon s tou matkou hrdinkou. Mno počkej, já ti ukážu co to je zosobněné trojmateřství, až budu na Hostýně ječet na Míšu, že desetkrát mu to tedy vážně říkat nebudu :) Jo a držím palce s bytem, nějak se vám to protahuje, že? O nás se Bůh v tomto směru vyloženě staral, vždycky nám do cesty přišla nějaká nabídka.
Kde se toulá Demi?
Určitě sjem ještě spoustu toho zapomněla, ale už musím. Markéta+3:)

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 04.06.08 22:40

ahoj - no teda lamvinku, na tu vaši oslavu jsem byla zvedava a nezklamalas. Uplne jiný kraj jiný mrav - u nás se tedy dělají oslavy mnohem komornější :-) - děti jsou svátečně oblečený na prví přijetí Krista, ale v bílém - v podstatě svatebním -jsem žádnou holčičku ještě neviděla. Terezce to tedy moc sluselo a ostatním dětem taky.

A knezi to nemej za zle. Víš si myslím, ze on má taky právo na svuj názor, třeba mu to nesedí - my veřící často chceme aby s námi kněz sdílel naše představy, a on je pak v hrozném presu. Třeba ta fotka s kratasama muze byt vylozene pěkná :-) (btw - byt knezem v čechách - v jakékoli církvi je za trest- hrozne nevdečné povolání.)

O. mel po delší dobe dnes náročnější den - hodně uplakaný, tak snad se mu vrátí dobrá nálada a bude zas usměvvý jako obvykle.

tak páčko

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 05.06.08 14:42

Nakukuju, ale je tu zas nějak mrtvo, není mi úplně volno tak jen:
„A knezi to nemej za zle. Víš si myslím, ze on má taky právo na svuj názor, třeba mu to nesedí - my veřící často chceme aby s námi kněz sdílel naše představy, a on je pak v hrozném presu. Třeba ta fotka s kratasama muze byt vylozene pěkná :-) (btw - byt knezem v čechách - v jakékoli církvi je za trest- hrozne nevdečné povolání.) " - tos napsala moc hezky a trefně, Harpyje, já bych to tedy dělat nechtěla :), když vidím i tady u nás, a to já do toho moc nevidím, jak někteří lidé mají patent na rozum, jak všechno vědí nejlíp, hlavně jak by se kněz a měl chovat, oblékat, usmívat, co kázat… chjo…
Mimochodem poslední dobou se ve farnosti (prošlo to Farním zpravodajem) zas šíří téma, jak se to ty děti v kostele chovají. Ve smyslu, to my je měli jinak vychované a že jako kostel není hřiště. Nejdřív jsem se děsně nakrkla a chtěla tam psát, ale muž říkal, ať se na to vyprdnu, že normální lidi to přece musí vidět, že to je blbost. Jenže mě to fakt točí. Chceme, aby naše děti vyrůstaly ve víře a přitom aby nejlíp do šesti do do kostela vůbec nechodily, nebo seděly jak přibité… Aby to nevypadalo jako že se potrefená husa ozvala, my zatím nějaké větší problémy nemáme. Míša byl do 2,5 let vzorňák, bavilo ho to, četl si, teď trochu stávkuje,ale zase je teplo, tak můžeme být před kostelem (ozvučená zahrada), Běta má tendenci "mluvit“ a ukazovat, ale též nic šíleného, když už se mi to zdá moc, jdeme ven, ALE co už je moc? Přece nemusí být při mši hrobové ticho, ne? Mně osobně dětské hlasy (pokud nemluví soustavně, což se neděje) nikdy nevadily a to ani za svobodna. Vždycky mám chuť po takovém článku zařvat: TAK SE SOUSTŘED NA EUCHARISTII A NEKOUKEJ, CO KDE DĚLAJÍ NĚČÍ DĚTI!!!! Pokud přeci chcem po dětech aby byly hodinu zticha, měli by dospělí být schopni takového soustředění, ne?! Omlouvám se, že sjem se tak rozčílila, ale jsem toho nějak plná, asi je to tím těhotenstvím, ale také tím, že poslední asi měsíc teď v kostele vidím příklad takových „úžasných“ rodičů, co VÍ, JAK SE DÍTĚ MÁ CHOVAT NA MŠI. Mají odhadem tak 2,5-3 letého kluka, zá:,–(ně ho nutí být celou mši v kostele, sedět, nemluvit, nikde nelozit (přiznám se že jsem taky nervozní, když se dítě vydá na průzkum třeba zpovědnice, zvenku, ale pokud to mám pod kontrolou, ničím nebouchá a neřve, tak ho/ji nechám) a pokud neposlechne, je od pohledu hodně aktivní, vyložený neposeda, normálně ho před lidmi MLÁTÍ, čímž nemyslím, že by ho řezali, ale taky to není je malý plácanec na zadek, často mu vlepí i facku a to oba. Nechápu, proč s ním nejdou před kostel nebo prostě něco, zároveň mě štve, že jim nejsem schopna něco říct. Furt si říkám, že mně by se taky nelíbilo, kdyby mi někdo kecal do výchovy, občas každému ujedou nervy, ale čím dál tím víc vidím, že to není záležitost afektu, že jeto trvalý způsob výchovy, já tak nevím, co mám dělat, je mi toho chlapečka strašně líto. on vypadá, že se hned oklepe, ale přijde mi, že musí být psichucky jak na houpačce, když ho vlastní matka fackuje, místo aby ho objala, třeba mu nadala, a šla s ním ven, kde by mohl běhat. nejlepší zápich je, že mi můj muž posledně říkal, že když už konečně tatínek chlapečka vyvlekl před kostel, že si tam místo sledování mše, pilně dělal „okusovací“ manikůru :(. Omluvám se za ten megasloh, ale nějak to ze mě muselo ven. Markéta

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 05.06.08 16:35

Ahoj Maky ,
chystám se zrovna s dětmi ven, ale  nedá mi to …
U nás byla před časem do Franí mozaiky vypuštěna schválně „kachna“ v podobě článku o dětech , které v kostele hrozně ruší a proč s nimi rodiče do kostela chodí, když to ještě nezvládají ..... . Mělo to vyprovokovat diskuzi na toé téma děti v kostele + známý Kristův argument nechte děti přicházet ke mně…  + nebudeteli jako děti… 
bylo to moc dobře a hodně maminek se ozvalo a vypsalo jak to vidí ony ( i já jsem téhož názoru, že děti do kostela patří a pokud někomu nevyhovuje mše s 9.30 dětmi dopol. může si u nás ještě vybrat 8.00 nebo i večer když se mu nechce vstávat… bylo by to na dlouho děcka spěchají:-) ven )
Mě vždycky nakopne ten článeček co jsem zkopčila do jednoho z minulých deníčků od Pinknerové z knížky Co Bůh šeptá maminkám. Být tebou tak ho klidně vyvěsím do kostela :-)) ať si počtou nezávislý zdroj.
BTW: Jinak nervy mi utíkají( i v kostele) a myslím, že to budeš ty , kdo se nebude stačít divit na Hostýně. :-)(
AHOJ JaneK
story s bytem **přístě **

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 05.06.08 17:03

Ahoj holky!
Tak se mi včera povedlo poprvé darovat krev, před tím mě dvakrát nepustili k odběru.Sestřičky byla fantastické, připadala jsem si vyjímečná. Nic divného kromě velmi teplé ruky při odběru jsem necítila.
Maky. u nás v kostele je místnost pro rodiče s dětmi. Bývájí tam pravidelně 3-4 rodiny. Jestli jsou tam děti hlučnější, to nemám šanci zjistit. Jinak mi brebentící nebo plačící dítě nevadí, tedy, pokud to není moc dlouho. Já si myslím, že děti do kostela patří a nejlíp začít u maminky v bříšku. :-) a pak dál plynule pokračovat. Větší děti (asi předškoláčci) chodí na židličky dopředu před oltář. To se mi velmi líbí.
Dnes máme 9-ti leté výročí svatby. Je mi trochu smutno, že je to stále bez dětí. Jdu alespoň „podlábit“ kočičku nebo pejska. :-) , když manžel přijede nejdříve za hodinu.
Požehnaný den všem.
Rafuska

 
Efa
Kecalka 208 příspěvků 05.06.08 18:13

Ahoj,
uz delsi dobu k vam nakukuji a dnes jsem se odhodlala napsat, neb komentar o averzi na deti v kostele mi mluvi z duse. Nejhorsi jsou babci, ktere si stezuji, ze v kostele nejsou deti a mladi, ale kdyz jen ditko trochu kvikne, tak je zle a stezuji si. V kostele u nasich se jim uz povedlo vetsinu rodin s detmi „vystvat“ do jineho kostela. My zijeme v Nemecku a nas 9ti mesicni syn je v kostele velkou atrakci, neb tam skoro zadne deti nechodi. Tak si rikame s manzelem, ze to tak za chvili bude i v Cechach :o(.
Zdravi Efa&Maxik

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 05.06.08 21:59

Hezký večer nebo pěkný den,
ještě jsem nenapsala do nového deníčku - je opravdu zajímavý a moc Lamvinkovi děkuju. Jsem moc ráda, že měla Terezka a s ní celá rodina takový zážitek, je to i pro mne hodně inspirativní.
Asi jsem už psala, že jsem viděla fotky z prvního přijímání dětí u příbuzných na Slovensku a tam chodí děvčata taky takto velmi slavnostně oblečená. Spousta malinkých princezen:)  

Ad děti v kostele - k tomu se nemůžu vyjádřit, na mše teď nechodím skoro vůbec, u nás ale nechodí téměř žádní mladí a s malými dětmi už vůbec ne, takže u nás tento problém (bohužel) asi není. Ale obecně si taky myslím, že děti do kostela patří a je hloupost po nich vyžadovat absolutní klid a kázeň. Nevidím jako řešení malinké děti do kostela nevodit, vždyť právě když v tom žijí odmalička, mohou mít potom tak pěkné zážitky jako je ten Terezčin v tomto deníčku. Rodiče by na druhou stranu měli být rozumní a nepovolit dětem úplně vše, ale to je snad jasné.  

Souhlasím s Harpyjí, povolání kněze třeba v našich končinách je opravdu nevděčné a řekla bych, že chvílemi to musí být úplně demotivující, ta situace, která tu je. Když to vezmu jenom třeba tady u nás, tak bych řekla, že to kněz musí cítit přímo jako výzvu, jako misijní činnost. Ale musí si tu určitě občas připadat úplně ztracený… A to nemluvím o jiných církvích, např. na mše CČSH (jestli to píšu správně) tu chodí myslím méně než deset lidí.
Ale věřím, že Barču mrzí, že kněz nevzal to focení vážně, už proto, že děti byly tak slavnostně oblečené a naladěné. Ale taková věc se rychle zapomene a krásný zážitek a pocit v srdci zůstane.  

Mi není moc dobře na duši, asi ty hormony na konci těhotenství, jak jsem to doposud prožívala bezproblémově a relativně bezstarostně, teď mne přepadly obavy z toho, aby vše dobře dopadlo, nějak se nemůžu dostat z takových tupých myšlenek, nemůžu už se donutit k práci, kterou potřebuju dělat, zkrátka už bych to moc chěla mít za sebou. To počasí mi nepřidává. A tak to se mnou teď rodina nemá lehké. No, už by to nemělo dlouho trvat a dá-li Bůh a vše dobře dopadne, tak už si pak na tohle napjaté čekání ani nevzpomenu:) Maximálně budu vzpomínat, jak bylo mimi v bříšku hodné a neječelo, že má hlad nebo že ho bolí bříško, že.
Nějak jsem to natáhla, tak budu končit, zdravím všechny a speciálně nakukovatelky:)
Christabel 36+6

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 05.06.08 23:38

Ahoj holčinky,  

mco se omlouvám, že jsem tu delší dobu nebyla, ale doma honím čas a ten mi stále utíká. I teď vám píšu před půlnocí - a to zítra vstáváme v 5 ráno, odjíždíme na víkend k rodičům - Honzík oslaví 3.narozeniny!  

A tak hlavně Maky: velkáááá gratulace k očekávánému miminku. Určitě bude všechno v pohodě, užívej si těhotenství - ikdyž… bude to tedy záhul ještě s 2 dětmi - ale krásný záhul. Jo jo, závistivka se pozná, co :-)) ?
Ale na Hostýn přijedeš?   Lamvinku: Terezkou jsem byla unešená, kouknul se i manžel na její fotečku a říkal, že je jako nevěstinka. Moc jí to sluší a jsem moc ráda, že celý obřad zpovědi i přijímání tak krásně prožila. A ty s ní! Moc ti to přeji. Je poznat, že Terezka je citlivé dítě, když reagovala před zpovědí tak, jak popisuješ. Jsem moc zvědavá, jaké holky udělaly pokrok a těším se na Hostýn!  

Holky, musím končit, příště písnu vís a přidám fotku dortu z narozenin Honzíka!  

Zatím Demi.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 07.06.08 20:04

Ahoj holky zdravíme při víkendu, moc díky za pochvaly, moc to potěší na srdíčku.  

Holky si užívají tento týden bazénu, Zuzinka a Anetka plavou jako lachtani, Terezka taky, ale není tak odvážná.  

My se chystáme zítra na další setkáni s Kristem, tentokrát to bude klidnější.Dnesk ajsem měla pracovní sobotu, dodělávala jsem si resty z práce, začínají u nás dovolené tak mě zase čekájí dva týdny zástupu.  

K tomu tématu děti v kostele, u nás je dětí v Zuzančině věku málo, asi tři někdy více, ale zatím v rušení vede Zuzinka.
Všichni jsou u nás ok až na jednu paní, která ji okřikuje, to mě sice mrzí, ale je jen jedna, zbytek je rád že tam děti vodíme, prý to aspon omladíme a je to třeba.U nás je jedna mše, takže dětské nemáme.
Před 14 dny bylo kázání na téma děti v kostele, říkala jsem si že se snad paní zamyslí, ale minulý týden ji zase okřikovala, babička to těžce nesla(tchýně), že ji někdo okřikoval.  

K tomu našemu knězi to není bohužel jen o kratasech, ale o celkovém přístupu, já myslím, že není vyzrálý na toto povolání, ale nechci ho soudit.Měli jsme s ním problém, už kvlůli tomu, že nám nepokřtil Zuzinku, museli jsme se obrátit na jiného kněze, a není to jen od nás.Problémy s ním má mnoihem víc lidí, no uvidíme co pro nás Bůh chystá.  

Všem přejeme požehnaný víkend.  

Chris moc na tebe myslím v těch vedrech, drž se.  

Honzíčkovi vše nej k narozeninkám, hezky to oslavte Demi. Jak to pokračuje s manželem ve víře?
Co takhle srazík v Ostravě?  

Barča a malí lachtánci

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 08.06.08 15:09

Ahoj holky,
tak my pořád ještě marodíme nebo už zase . Matouš strašně kašle a má ANTB i já  - Kajka a VaFi zatím dochrchlávají   z minula. Školku už asi vynecháme , ale jakmile to půjde jsem taky pro sraz.
AHOJ JaneK

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 08.06.08 20:38

Ahoj holky zdravím při neděli, dneska jsme si to s Terezkou užily, pomodlily jsme se modlitbičku před přijímáním, dneska nezapoměla na amen a já jsem šla za ní se slzami v očích, o Bože díky za tu krásu kterou s ní mohu prožívat.
Pak jsme se pomodlily díky po přijímání, bylo to moc fajn vidět tY pokroky.  

Janku posíláme modlitbičku at se konečně uzdravíte, hodně trpělivosti, neukoušela jsi už něco na imunitu?  

Všem krásný večer Barča  

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 08.06.08 23:15

Ahoj všem,  

tak Janku, vy stále marod… to je radost. A to jsem si říkala, že v létě nás všechny bacily budou zdaleka jen obcházet. No co se dá dělat, snad to Matyho brzy přejde.
Jinak na tvé story o bytě jsem hodně zvědavá.  

Dnes jsme byli na mši v našem novém kostele - byli jsme tak přítomni u 1.sv.přijímání 9 dětí. Bylo to překrásné a hned jsem si vzpomněla, Lamvínku, na tebe a na Terezku. Úplně si umím představit, jak jsi to s ní prožívala a jakou jsi měla radost.  

Jak je na tom s vírou manžel? Neodvažuji se odhadovat, tolik do něj nevidím. Ale jedno vím jistě - je to člověk odhodlaný, upřímný a hledající. Mluvil o tom, že uvažuje, na kterého kněze se obrátí s prosbou o přípravu, a na druhé straně se podle mě trochu podceňuje - jakože se hrozně srovnává s takovými těmi lidmi, kteří neusilují tolik o víru jako takovou, ale „jen“ o křest. Nenaléhám na něj, ale snažím se jej přiměřeně podporovat a dodávat mu odvahy. Už to, že spolu chodíme na mše jako rodina, prožíváme to spolu, modlíme se (společná modlitba Otče náš s dětmi u hlavního oltáře - to je paráda), mluvíme o homíliích po mši, co koho zaujalo a tak, je obrovský pokrok. Večer se manžel modlí s Honzíkem, když jde spát, za to jsem moc ráda. Prostě krok po kroku se k Bohu přibližuje můj muž, a tím i vlastně naše rodinka.   Maxiku, Gerberko, Majči - jak jste na tom? Kde se touláte?   Harpyje: tak jak se daří Ondráškovi? Kojení už se srovnalo? Také jsem se chtěla zeptat, jak je na tom chlapeček tvé kamarádky - ten předčasně narozený? Věřím, že už mnohem lépe…   Christabel: takže cílová rovinka už je skoro na dohled :-), že? Až bude miminko na světě, dáš nám vědět? V SZ ti pošlu číslo mého mobilu, tak budeš-li chtít, pošli nám zprávu!  

V sobotu jsme oslavili Honzíkovy 3 roky u rodičů manžela. Ovšem tak hektický a náročný den jsem už dlouho nezažila, snad jen v lednu s tím teploměrem, jak jste některé informované… Honzík totiž poznal první setkání s el.proudem ze zásuvky… Kdybyste věděly, jaký jsme z toho měli všichni šok! Což o to, Honzík se vybrečel, ale já byla celý den na pokraji hrůzy.
On totiž Honzík, když chce kakat, tak si vyžádá plenku, někam se zašije a tak vykoná potřebu. V sobotu to bylo také tak. Dala jsem mu plenku, s tím, že je to u tak velikého kluka ostuda, Honzík se zavřel do ložnice u babičky a nikoho tam nepustil. My s manželem zůstali v pokoji vedle. Najednou slyším hlasitý brekot odvedle, tak tam vlítneme i s manželem, Honzík si schovává prstík za zády a po tváři se mu koulejí slzy jako hrachy… Prohlédla jsem mu ručičky a když jsem se mrkla na jeho ukazováček se 2 bílými tečkami (puchýřky po spálenině) a tchánovo rádio venku ze zásuvky (mají zrovna jednu s velikými otvory, ovšem mají ji schovanou za skříní), okamžitě mi došlo, co se tady stalo.
Nejdřív jsem Honzíka objala a opusinkovala, že se mu nic zlého nestalo, a vzápětí mu napleskala na zadek při představě, co všechno se stát mohlo. Manžel se na něj rozčílil, že je to takový všetečka a taky mu jednu přidal… no oba jsme byli zralí na pořádného panáka. Já se jej musela vzdát, když kojím, ale řeknu vám, že kouřit já marijánku, tak si dám takového šluka…  

Před časem jsem obě děti svěřila do Boží ochrany. O tom, kolikrát už byl nutný Boží zásah, bych mohla napsat knížku. My lidé nejsme dokonalí a schopni dokonale ochránit ani sebe, ani děti. A tak jsem vděčná, že je tady Někdo, kdo pomáhá.  

Tak už jsem toho zase napsala… No já jen, abyste věděly, jak jsme zase jednou slavili!  

Demi.

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 09.06.08 21:23

Já jen v rychlosti  

SRAZÍK V OSTRAVĚ: den - 16.6.08 čas - 9,30 místo - nový kostel sv.Ducha v Ostravě Výškovicích (dojezd z Poruby tramvají č.7, zastávka Kotva, pak pěšky nahoru cca 150m. Kostel se hned vedle Kotvy směrem na Výškovice.)  

Sejdeme se v uvedený čas u hlavního vchodu kostela. Pokud některá nebudete moci, co informujte mě nejlépe by SMS.  

V případě jakýchkoli dotazů mě neváhejte kontaktovat!!!  

Demi.

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 09.06.08 21:27

Jé tak to přejeme Honzíkovik na­rozeninám všechno nejlepší  ! No a anděla strážného vždy na dosah, marné je to kluk :-)
JaneK
PS: byt stále ještě není prodán, tak pokud byste některá chtěla změnit klima zvýšit počet místností na 4+1 dejte vědět !

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 10.06.08 10:04

fiha Demi - to jste meli dobry adrenalin - moji klienti by ti na uklidneninervu po takovem zazitku misto jointa nabidli „tak gram něčeho dobrého do žíly“ :-) no hlavne, ze je vsechno nakonec OK.

Jjanku, trpelivost, a at uz ten prodej brzy vyjde. a cim to je? e malo zajewmcu o 4+1? nebo to krachuje na cene? lokalite? mate dobrou realitku? my kdyz kupovali byt tak jsem ty rodiny vzdy litovala, ze nas a dalsi spousty lidi v tom byte musej trpet. Zvou vam alespon vzdycky vic lidi na jeden den,aby se to odbylo pri jednom?

my se mame fajn, teda v ramci možností. O. mel vcera blbou naladu jen par hodin, coz proti predchozim dnum byla uleva - to fnukal v podstate cele dn. asi nejaka kombinace koliky nudy - ze dne na den prestal potrebovat spat pres den a zrejme nevedel co s volnym casem :-) ted uz ma behem dne nekolik pulhodinek kdy se na mne smeje, hraje si s hrazdou nebo s chrastitkama (nebo s tatinkem)objevil výskot - proste posledni dva dny si užívám.jen teda zkatil zase intervaly kojeni - driv nekdy i po 4 hodinach. ted max po trech, spis ale po dvou. a hlavne jeste porad dlouho pije, tak pauzy jsou kratky. jinak ale vetsi potize s kojenim odeznely, ted uz jsou to jen kosmeticke vady ;-)

kamaradcin chlapecek se zlepsil . dik i za vase modlitby. chvili to vypadalo nahnute, nakonec nsasli nejaka jina ATB, kteras zabrala. za par dni se uvidi, jestli infekce po sobe nechala nejake skody,ke by se musely resit - doufejme, ze ne.

Rafusko - nazdar - jeste pporad mas hodne prace?

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 10.06.08 15:20

Ahoj holky,
Harpyje- koukám, ty se staráš o narkomany ? Kde, jak napiš , jsem zvědavá, ještě jsem neměla možnost si s někým , k do se o ně stará pokecat. Jsem moc ráda, že to s kamarádčiným miminkem vypadá lépe. Božátko si užije bolesti už tak maličký… kamarádka má 1. ? Je s ním v nemocnici nebo tam dochází ?
S těmi úrazy - nedávno mi naši říkali o chlapečkovi , kterého zabil proud , když strkal do pusy konec od zapojené nabíječky na mobil. To jsem si uvědomila, že taky nechávám nabíječku k mobilu v zásuvce a jen mobil odpojím. člověku to nedojde, že i takhle se může něco stát. Brrrr.
S bytem - zvolili jsme zatím jen jednu realitku M&M + náš soukromý inzerát přes seznam.cz. Zprvu, když byl inzerrát nový, zájemci se hlásili. S realitkou přišlo cca 4-5 zájemců a  na ten náš se ozvali taky 4. Z toho např. jedni vietnamci.
Hodně vážný zájem měla poprvé se  „ohlásivší“ rodinka s těmi 7 dětmi. Poprvé přišli na zelený čtvrtek a řekli, že se rozmyslí a spíš chtěli cenu snížit. Znovu se ozvali až za měsíc, to se u nás byli mezitím podívat skorov šichni ostatní. Rodinka napsala dlouhý mail, že ten byt je opravdu velký jim by vyhovoval ,ale hypotéku dostanou jen 2 mil. a chtějí ještě za 150 tis. udělat v bytě nějaké úpravy ( v koupelně  druhý záchod, vyměnit v pokojích stávající parketové čtverce za plovoučku…)tak že prostě nad 1,85 mil . nejdou. Když jsme se s nimi sešli a povídali o tom, pán řekl, že ddělá v nějaké realitce co shání podnájmy korejcům. Taky jsme se domluvili, že ještě přijde okouknout s kamarádem,  co by dělal případné úpravy na kolik by je viděl. Následoval týden klid. Napsali jsme SMS, že si chceme naplánovat víkend, kdy s kamarádem přijdou. Napsali jestli by nevadilo pondělí, ale na domluvenou hodinu nikdo nepřišel. To bylo 26.4. pak ani omluva, nic… Nová SMS až 7.5. jestli už máme byt prodán nebo stále čeká na ně. Následně SMs  s mírným vysvětlením, že kamarád se mu neozval asi zapoměl… že si dělali kalkulace sami a s opravami se nehnou pod 150tis. tudíž cena 1,85mil. a můžem uzavřít smlouvu. My se pořádně zamýšleli, co dál , jestli jít s cenou dolů. Naše představa by byla cca 1,9mil. , brali jsme v úvahu placení daně3%, platba za projekt, taky jestli to má smysl s nimi jednat vzhledem k způsobu a délce nekominikace - když má někdo hypotéku předjednanou a tvrdí,že jen do konce května asi bych byla na jeho místě v komunikaci pružnější-, taky jsme si říkali, jestli dělá v realitce má přehled ví jak psychologicky na lidi a jak cenu srazit dolů...... no napsali jsme nakonec 11.5. SMS s navrženým kompromisem 1,875mil. a vysvětlenými důvody. Bylo ticho , vůbec se neobtěžovali. Mezi tím jak na potvoru jen jedni zájemci - ti na koupi nespěchali vůbec, že ještě počkají na nějaký jiný. Koncem května 27.5. už naše (hlavně moje) trpělivost nevydržela a napsala jsem jim znovu jak SMS tak mail , že si myslíme že tu poslední SMS asi nečetli a tak ji posíláme znovu. Až za dva dny přišel sáhodlouhý mail, že už začali uvažovat i o domečku náši nabídku, že sledují na netu a pokud bude byt k mání a oni se rozmyslí, že domek ne, ozvou se . Ale určitě, že se můžeme ozvat i my kdykoliv. No když jsem to četla v podstatě mi vyšlo, až klesne cena  pod 1,850 pak se ozveme. pokud zavoláte a slevíte mosžná se domluvíme. Manžel to 2krát zkoušel a za tím se ještě jdou koukat na byt na neoblíbenou Slezskou  a furt z jejich strany nic. Od realitky taky nic a navíc dobíhá smlouva, tak už fakt nevím. Jestli je to „okurková sezona“ nebo jsme to prošvihli a přešvihli s cenou. Fakt něznaju ! Dnes jsme chodili s děckama házet inzerátky do schránek v sousedství. zatím se ozval jeden chlapík z věžáku naproti - možná zítra přijde okouknout- možná se ještě někdo ozve.
No koukám, radši nekoukám co jsem to tu splichtila.  Neumím to dobře slohově zestručnit tak sorry, ale musela jsem si vylít srdce. Třeba poradíte co s tím. Díky
JaneK     

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 10.06.08 16:01

Holky,
je mi blbě, jsem děsivě unavená, pořád bych spala, což samozřejmě nejde :). Počítač se mi vůbec nechce zapínat, tak jen, že se asi na chvíli odmlčím, ale myslím na vás. Hostýn se zrušit nechystám, tak doufám, že ani mimi nebude proti. M

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 10.06.08 16:16

Ahoj holky, od zítřka se má ochladit, tak myslím, že to přivítám já a možná ještě Maky:)   Maky, přeju ať nevolnosti brzy poleví, odměna bude stát za to!   Demi, číslo Tvého mobilu nemám, tak mi ho případně pošli, ale mám mobil i na Harpyji, tak dám vědět určitě. Jen doufám, že už to nebude dlouho trvat. Dneska jsem 37+4, tuším tuším. Ale podle poslední kontroly se stejně nic nechystá. Výbavičku mám vypranou a vyžehlenou, ale ještě mi chybí přeprat nějaké zavinovačky a tak, no kluk bude v těchto věcech trošku do růžova a do kytiček, oblečky jsem vyměnila, ale z těch ostatních věcí jsem si něco nechala, přece jen se to používá jen chvíli, tak to snad vydrží:)   Janku, s bytem je to teda story. Věřím, že to je nepříjemné čekání, nejistota, váhání a ještě když se vám chodí do bytu porůznu dívat kupci, no nic moc. Přitom já bych myslela, že o takový velký byt bude fakt zájem, teď se obvykle staví menší byty, na sídlištích jsou taky menší, takže ty větší jdou docela na odbyt. Ale uvidíš, že ono to najednou přijde, určitě nějaké příhodné řešení vyplyne ze situace, věřím tomu, často to tak bývá. Kápnete si s někým do noty a bude. Nevím, jestli jste realitce slíbili exkluzivitu nebo jestli to můžete zadat i jiným real. kancelářím, aby byly sítě více rozhozeny. To je vždy na domluvě. Tak přeju, ať se to vyvine rychle a co nejlepším směrem.  

Mi to přijde neuvěřitelné, že je ten předěl tak blízko:) No ale než to přijde, tak se za vámi jistě ještě stihnu podívat.
Krásný den všem,
Christabel    

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 10.06.08 16:55

Ahoj holky!
Včera jsem zase měla v práci 12-tku. Byla jsem úplně hotová, to počasí mi vůbec nepřidalo. Dnes jsem byla jen 8 hodin a nejsem tak unavená. Jen musím na zahrádku. Dnes jsme dostali výplatu, jsem moc ráda. Zlobí mě levé rameno, a tak se konečně můžu objednat na masáže.
V práci je nás 6 ženských. Věk 55,50,48,45,3­2,29. Ale ty dvě nejstarší, to je hrůza. Pořád někoho pomlouvají a při tom pracují jen pusou a rukama ne. Dnes ta nejstarší tak hnusně seřvala tu věkem skoro prostřední, málem jsem bečela s ní. A nejhorší je, že neprávem a omluvit se nepůjde. Já nechápu, jak může být někdo tak zlý!!! Úplně nejhorší je, že to ještě všechny musíme asi tak 2 roky vydržet, než úpůjde do důchodu. I tak je to pozdě. Už nadělaly tolik zla…
Tak jsem si trošku postěžovala pomalu jdu plít a znovu sázet mrkev.
Požehnaný den všem
Rafuska

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 10.06.08 19:14

Ahoj,   Janku: teda, to je mi docela ouzko, když tak čtu tu vaši bytovou story - nás to čeká za 2 roky taky. Máme 3+1 s nějakou tou rekonstrukcí a plast.okny a hodláme jít s cenou tak na 1,5 mil. Víc bych si netroufla. Ale pod náma v přízemí prodali byt během pár týdnů, byt v původním stavu za 1,6 mil (3+1) a další minimálně 500 tis do toho vrazili v rozsáhlé „z gruntu“ rekonstrukci.
To s tím mrtvým chlapečkem je hrůza - mně se až zvedl žaludek z toho, co na ty děti číhá za nástrahy… Děs.   Maky: zní to hrozně, ale je lepší, že je ti blbě. Kdo zvrací, nepotrácí. Drž se, holka, nějak těch pár týdnů přežij - hlavně ta vedra, moc na tebe myslím a posílám modlitbičku. Bude líp, jen co se miminko hezky zabydlí!   Chris: to ti to ale uběhlo :-). Ještě nedávno jsi psala, že jsi otěhotněla a ono už je to skoro na spadnutí. A co jméno pro chlapečka?   Rafuško: to je dost drsná pracovní realita… nevím, jak bych takovou atmosféru zvládala. Přeji hezkou a příjemnou masáž, hlavně, aby ti pomohla.   Holky, četly jste dnes tu zprávu o té intervenci církve v případě té znásilněné Polky? Co si o tom myslíte? To zas bylo jednou sousto pro naše „humánní a lidové“ zpravodajství, co?  

Tak zatím pa, Demi.

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 10.06.08 22:54

Ahoj holčiny,
Maky - tož drž sa děvčico i za to malé . Mi tedy blbě nebylo vůbec nikdy, jen se mi mírně zvedal žaludek , když jsem měla hlad, tak to moc neznám. Ale soucítím a myslím na vás , přeju aby to pokud možno brzy odeznělo a pak sis mohla v klídku užívat těhu. Taky ti přeju ať ti ti dva malí rarášci dají pokoj a mohlas více odpočívat.
Chris - taky se nestačím divit jak rychle ti to uběhlo. že bude mimi růžové to nevadí. Fakt je to chvilinka a bude všechno malé. Škoda, já už se věciček po VaFim zbavila, mohla jsem ti třeba něco předat. Tak teď ještě honem koukej odpočívat a naspat něco do zásoby :-) až se malej narodí to bude doma hukot. Přeju vám hodně zdaru ve finále.
Rafuško - teda to ti nezávidím. Já se modlím za to, aby moji kolegové v práci byli aspoň trochu OK. Až si teda jednou (co vlastně jednou už to bude příští rok na podzim brrrr ) budu hledat novou práci. Užívej volna. Btw. kde pracuješ?
Demi- s tou  polskou holčinou jsem to zaslechla až ve zprávách. Co dodat ? To je klasika , média si zase musela rejpnout . Nejvíc mě štve ,ale pohled na nenarozené děti, který tímto způsobem mohout  „formovat“ nebo spíše deformují  u společnosti celkově. Už to dávno pro ně nejsou děti , jen embryo bez cítění… :-((((((  smutno
Nedávno jsem se dívala na diskuzi ČT1 s Jílkovou na toto téma a to se mi z ní a jejího způsobu vedení diskuze dělalo špatně.
K bytu - docela mám pocit , že ceny bytů šly mírně dolů. Hodně lidí chce do bytů nově postavených byť malých , ale moderně dispozičně řešených. Pokud vypadají i domy z vnějšku moderně je to o něčem jiném než klasické paneláky. Jsem docela ráda, že už to řešíme letos. Myslím si, že to bude čím dál horší byt z paneláku udat. Všude kolem se staví nové. Lidi z Ovy se hrnou na Čeladnou (to i denně dojíždí do O za prací) a tam jsou nové moderní byty kolem 3mil. a výš, no pod horama s výhledem.    No a ten náš byt je myslím hodně dobře řešený. Abych ho trochu víc popsala - 98m2 , velká kuchyň s dostatkem místa pro jídelní stůl a klidně 6 i víclidí cca10m2. Dlouhá velká chodba -po levé ruce 3 místnosti -kuchyň +2pokoje, po pravé 2 pokoje - nejsou průchozí fakt velké největší má 18 a nejmenší cca15m2. Před 5 lety se stěhovali naši do domečku a byt nám nechali. My jsme nechali udělat plovoučku do chodby a kuchyně, novou linku včetně spotřebičů, renovovali jsme dveře- zárubně jsou, ale v kovu. Protože sousedi naše vytopili došlo i na omítky, na WC jsme měnili obklad a dávali nové PVC na podlahu. Koupelna i Wecko jsou zděné umístěné každé na opačné straně bytu. Před narozením Vafiho jsme zvládli vyměnit obložení šachtice v koupelně a  loni měnili umyvadlo , manžel tam dělal úložné prostory jinak jsme zachovalý a vcelku vkusný obklad neměnili- už taky nebylo za co neboť jsme dali co jsme měli do plastových oken v kuchyni a dětském pokojíku, kde  už to hrozilo havárkou. U nás je taky nevýhoda přízemí bez balkonu. Tak nevím kam se pohnem.
Dnes se  zase ozvali ti dotyční, že jim máme poradit !  Neví jak se rozhodnout, ten byt na Slezské je realitkama nabízen od 1,79 do 1,83mil. a majitelé by chtěli 1,75mil. Byt (i z toho co se dá zjistit na sreality) má 90m2,lodžii, jeden pokojík je malý, malá i kuchy%n, ale zcela nová. Původní umakartové jádro je předělané do sádroše s moderním obkladem, ale koupelna jen pro vanu umyvadlo a pračku. Prý bydlí blízko babi a manželka tam vyrostla , no ale on zas blízko našeho v Místku. Z místeckého současného malinkého bytu se jim nechce. A tak neví jak se rozhodnout. No co jim na to říct?   Už mě fakt štvou, manžel je ochoten slevit až na 1,8 já už ne. Školu školku, obchody, centrum tu mají pod nosem..... vrrrrrčím . nevím jestli se nezhádáme ještě my dva. A jak na potvoru nikdo další nemá o byt zájem.
Už končím jinak se naštvu ještě víc a nebudu moct ani spát.
A koukám, že román :-))))
Zdravím Maxíka a Gerberku- co je s vámi?
Všem hezkou dobrou Fotbalovou :-)) noc
AHOJ JaneK      

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 11.06.08 10:20

holky - nestiham. ale nemohu nez par slov k Jance .

Jani, ty jo, neslevujte! Uz jen proto, ze je to pro vas obchod v takove vysi ktery po druhe v zivote uz tezko udelate a tudiz at chces nebo nechces, zustane v tobe hodne hluboko vryty. Kdyz pujes dolu - o pitomych par tisic, tak te to zbytecne bude stvat. V realitce na mrikali, a meli pravdu, ze z obchodu s bytem maji obe strany vyjit jak ospokojene, jinak se jim to promita do zivota jeste roky.

ti lide se chovaji divne az nevkusne - handrkovat se u dvoumiliono­vecastky o dvacet pet tisic! to je proste jenom jejich potreba mit navrch - vyhrat. bo ty prachy jsou z pohledu celeho bytu fakt směšné. Ten mail at jim poradíte, to uz je uplne nechutne. Presne cekaj ze slevite :-(
Pocit ze byt nikdo nehcce mas ted par dni - ale objektivne myslim, ze je to nesmysl - pohroz realitce, ze pujdete od nich, nebo pokud muzes, nabidni ho k prodeji jine realitce. A i kdybys sla s cenou o kousek dolu, je snad lepe prodat ho nakonec nekomu jinemu, nez lidem, kteri se vas snazi srazit na kolena. Byt s renovacema, ktere jsi tu popsala podle mne tu cenu ma. zkus to tak rict i muzi, ta pachut by ve vas byla dlouho…
(pripadne pokud nabizite byt presne za dva miliony, tak u realitky slev o pet tisic, psychologicky to skvele pusobi, a pritom pet tisic , to je jen jeden velkej nakup pro velkou rodinu :-)

PS: pokud jsou ti me nazory v tehle veci nemile, proste je ignoruj :-)
 h.

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 12.06.08 17:56

Ahoj,
Harpyje - díky moc za tvoji reakci. Moc jsi mi to pomohla formulovat. Trochu se pročistil vzduch no. Manžel, ale přesto chce odepsat a nabídnout 1,81.Ach jo, já nevím. 
Všichni 3 prckové mají teploty, Václavek poslech na obou stranách. Mudra říkala,že vysloveně nechce mluvit o zápalu plic. Výsledkem jsou ale antibiotika, nevím jestli tak neskončí i Kajka. Imunomodulans chce náš imunoalergoDr. na:,–(it až někdy v srpnu a to po kontrole krve. Prozatím rušíme školku a její nákazy. Nevím jak to bude do pondělka a tím pádem se srazíkem z naší strany :-( Dám vědět v neděli.
Zatím jme měli na naše roznesené inzeráty 5telefonických dotazů. Uvidíme jestli se někdo odhodlá.
AHOJ JaneK

 
Sati
Extra třída :D 11483 příspěvků 12.06.08 19:27

Janku, doufám, že se nebudeš zlobit, že jsem si přečetla tvé byt story. Nevím v které části Místku byt máš, ale slyšela jsem od známé, že prý snad Hundai skupuje nějaké byty pro své zaměstnance. Možná, že to by byla jedna z možností jak se bytu zbavit.

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 12.06.08 19:49

Ty jo, Janku, to mě moc mrzí… Lamvinek taky nemůže, tak uvidíme, jak na tom bude Maxik. Alespoň takto komorně kdybychom se sešly, bylo by fajn.  

No nic, brzy se uzdravte a buďte zdraví. Pohlazení dětem!  

Demi.

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 12.06.08 21:47

Ahoj
Demi - s tím pondělím to asi fakt z naší strany nedopadne , moc je mi to líto. Doufám, že se dáme do kupy a na Hostýně se naskok uvidíme. :-)
Sati - my už jsme přímo do H. volali, ale oni mají zájem o pronájmy, tak pokud pro ně někdo skupuje jsou to realitky a zrovna v jedné dotyčný pán pracuje :-)(    
Tak doufám, že to všechno dobře dopadne. Novinka 14 dní už během dne nekojíme ani na spaní po obědě, zato v noci je pijavice. A zkoušeli jsme bez plínky , v těch vedrech se cítil lépe bez ní a začal trošku volat. Tak je to ještě v začátku občas úspěch, ale i loužičky a sem tam hromádka :-), ale snaží se . Za odměnu chodíme splachovat na velké WC.
Těším se na zítřek man žel má povinné volno z práce (celému úřadu nepůjde proud), že budeme mít víc času. Večery jsou hodně o fotbalu, no však víte.  
AHOJ JaneK

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 13.06.08 09:41

Ahoj holky hlásíme se že jsme OK
jen malý Jíříček zase bojuje o život, předvčerem jsem Vám chtěla napsat pozitivum, že ho konečně přeložili na kojenecké oddělení a včera ho zase převezli na ARO, čeká ho asi další operace, prosím moc o MODLITBU za něj.  

Já jsem dnes první den v týdnu doma,jinak jsem stále na zástupech, včera jsem měla ranní a odpolední tak jsem ještě ted hotová, ráno jsem málem nevstala ani k holkám vypravit je do školy, sebrala jsem zbytek sil, ted už jsem celkem probraná, Zuzi mě nenechá, když mě skoro celý týden neviděla.Takže perem uklízíme a mazlíme se, včera jsem přijela až v půl desáté, takže usla bez mlíčka, ale ráno v půl páté volala mlíčko je tady.Lumpačka jedna.  

Janku s tím bytem to máš teda těžké, nás to taky brzy čeká, budem asi měnit byt mamince, no teda prodávat  a pak kupovat.Držíme palce at se najde kupec a at se už uzdravíte.  

Demi srazík mě moc mrzí, naplánuj další, mi končí zástupy příští pátek.Pohlad klučíky.  

Chris držíme palečky at to máte za sebou a at už brzy držíte mimíska u sebe v náručí.Mé číslo máš tak písni.    

Rafuško, to máš teda těžké v práci, já to zažila v nemocnici a odešla jsem, psychicky se to nedalo a jsem ráda, že jsem to udělala, ted máme celkem dobrý kolektiv, jedna rušilaka, která mě dusila, odešla letos, takže snad klid.  

Harpyje tvá práce, asi není jednoduchá, ale moc záslužná.At Ondrášek roste.  

Maky posíláme modlitbičku at je ti líp, já to měla do 16 týdne u Anetky, tak se drž.  

Maxíku jak u Vás?  

Gerberko jak jste dopadli s Jindříškem?  

Všem krásný den Barča a sluníčka

 
maxik
Kelišová 5744 příspěvků 1 inzerát 13.06.08 13:32

Ahojte,  

jsem celkem odtržená od světa, mobil má po několika pádech, žužlání a opakovaném máčení ve WC časté a dlouhé výpadky, s netem je to ještě horší, funguje tak obden, když venku nefouká a náš provider má zkouškové, čili než uzavře ročník, asi se přes veškeré urgence nehne. Už chodím vyřizovat pracovní věci do internetové kavárny - tam to zas ale s děckama je opravdu tak na poslání dvou tří mailů.   Lamvínku, jsem ráda, že to byla pro Terezku i pro vás všechny jako rodinu důležitá událost a určitý mezník v její cestě za Bohem. S tím knězem tě chápu, oni to sice nemají žádný med, aby se vyhověli všem lidem a ještě Bohu je prakticky nemožné, ale na druhou stranu se lidé často podle jejich přístupu dělají obrázek o Bohu a je škoda, když ten obrázek není hezký - třeba pro moji mamku, která jinak naprosto nelpí na prkotinách, je odmítnutí připuštení k prvnímu přijímání někdy před 55 lety, protože nemá bílé šaty, dodnes věc poměrně živá, která překvapivě moc ovlivňuje její nevztah s Bohem.   Maky - gratuluju a přeju úplně úžasné a vzorné miminko jak v bříšku, tak i po narození.   Janku - uf, s tím bytem máte pech, ale Harpyje mi mluví z duše; my se takhle zbavili bytu pod cenou, manžel chtěl už být rychle pryč, kupující se snažil srazit cenu úplně trapně, handrkovali jsme se o pětistovky a dodneška mě to svých způsobem mrzí, jednak, že jsme šli pryč, jednak za jakých podmínek (ono to má ale i dost společného s tím, že tady, kde bydlíme, si pořád nějak nemůžu zvyknout). Ale to dohadování a věčné udržování pořádku kvůli potenciálním kupcům musí být otrava.   Demi, opožděně Honzíkovi všecko nejlepší k narozeninám; co se srazíku týče, my v pondělí stále můžeme; budu se tady snažit sledovat vývoj, když byu nás byl problém, napsala bych od manžela.  

Tak, další pokus odeslat. E.

 
maxik
Kelišová 5744 příspěvků 1 inzerát 13.06.08 13:46

Koukám, že píšu jak absolvent kurzu čeština pro cizince :-(, ale spěchala jsem, pořád čekám, kdy to zas chcípne. Jdu platit složenky. Pa. E.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 13.06.08 16:14

Holky dík za „soustrast“ :). Já tedy nezvracím (zvracela jsem jen jednou), ale je mi blbě tak nějak permanentně, blbě mi není akorát když jím, tj. při akci, jenže to bych měla za chvíli jednou tolik, takže to praktikovat nelze. A hlavně trpím šílenou únavou. Pořád bych spala, což je teď normální, akorát že to nějak nesouladí s mými aktivními dětmi. Sbírám poslední zbytky energie, abych vymyslela alespoň trochu zajímavý program, abychom byli venku dopoledne i odpoledne. A protože mám tempo šneka, nemůžu se ještě víc brzdit internetem. Včera v noci ale přijela na návštěvu mamka, tak mě trochu vypomůže, hurá!!!
Teď tedy musím přerušit těhotenské nesnáze a napsat, že Bětuška si právě poprvé řekla o čůrání na nočník, úplně sama. Běhá tu s holým zadkem a zahlásila „kakat“, tak jsme jí šoupli nočník a fakt to teklo! Jsem zcela dojata:) Ona se totiž doteď tvářila, že tedy chápe, že čurá, ale zcela nerozumí tomu, proč by měla chodit na tu podivnou věc, na kterou nikdo z rodiny nechodí. Tolik vyměšovací okénko.
Maxiku, díky za přání hodného třeťodítka, ale mám pocit, že jsme podobnou debatu vedly už při Bětušce, takže radši nedoufám
Janku, jak já ti nezávidím. Úplně si dovedu představit sebe, jak by mě to žralo, jak už bych to chtěla mít za sebou a zároveň bych nechtěla ustupovat podobným „vyčůránkům“. Tak jestli na to nějak strašně moc nespěcháte, počkejte. Praktické rady už poskytla Harpyje, tak já jen držím palce a zkusím poslat modlitbu.
Rafusko, též rozumím. Měla jsem šílený kolektiv v předchozí práci a úplně mě to odrovnalo, a to jsem tam byla jen asi3/4 roku. Vždycky jsem si myslela, že je jedno s kým pracuješ, když tě práce baví, ale teď už vím, jak někteří lidé dovedou otrávit život. Tož se drž.
Ještě jsem určitě moc věcí chtěla, ale už si nepamatuju ani ťuk, mějte se, ať vám Bůh žehná. M+3
P.S. V pondělí jdu na první kontrolu, tak držte pěsti, ať je všechno v pořádku:)

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 13.06.08 18:08

Ahoj holky, tak se opět hlásím abych se podělila s naší dnešní katastrofou.
Dnešní den pátek 13. probíhal úplně v pohodě jak jsem psala po dlouhé době den doma se Zuzinkou, kolem poledne jsme se šli podívat za babičkou nahoru, popovídali si a šli dolů, byla jsem už dole když Zuzinka volá HOP! a skočila z 4.schodu já se otočila a viděla jak malá letí a přistává páteří na 1. schodu a hlavou na 2.schodu.
Ten řev a její reakce si asi nedokážete představit. zbledla a začala promodrávat kolem pusinky, já coby zdravotník ztratila hlavu a nevěděla kudy kam, vzala ji do náručí a honem chlácholit, mezitím jsem volala rychle souseda jestli by nás nezavezl do nemocnice a babička mi pomáhala obléci Zuzinku.A jedem­.Jako vždy když se něco děje tatínek je v práci.Zuzančina barva byla pořád bílo šedá .
Přijeli jsme do nemocnice tam nás vzali přednostně, moc hodný pan doktor si vzal Zuzinku k sobě a snažil se ji získat, aby ji mohl vyšetřit, měla jsem velký strach, den pád na páteři byl v urovni ledvin, no hlavou mi šlo všechno.
Pak ji pan doktor prohlédl a provedl vyšetření díky BOHU to jsou jen naražené obratle.Doporučil klidový režim a sledování jejího stavu, aby si ji tam nemuseli nechta, že to máme kousek a hned dojedem.Byla jsem štěstím bez sebe.Pak si všiml zprávy z dubna to když spadla na Hostýně Zuzance na ruku lavička, říká, to máte živé dítě.
Když jsme dojeli domů už na nás netrpělivě čekala babička as holkama , naše Zuzi se nesla jako hrdinka.
Zrovna dneska slavím i své narozeniny, ale myslím, že slavím další den našeho života a života našich dětí.který nám pán dal.
Díky Bohu, že to dopadlo tak dobře, ted ji pořád sleduju, ale ona je živel, sice má mít klidový režim, ale i když ji to bolí, pořád pobíhá.
Tak proběhl náš štastný den  Barča a hopsalím Zuzinka.

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 13.06.08 19:21

Ahoj holky,
Lamvínku- tak to přeju všechno nejlepší k narozeninám a HODNĚ BOŽÍHO POŽEHNÁNÍ !
Zuzince pohlazení ať ji to nebolí a  vše je OK.
Maky - budeme na vás  myslet a ať je  v pondělí kontrola OK. To je supr , že přijela  babička a může pomoct. Uživej si to. A Bětulce gratuluju k nočníkování, to je šikulka, no holčička se nezapře :-). Hezké  pojmenování „vyměšovací okénko“ - trefné.  
Maxíku - teda sleduju ten tvůj frmol a  pořád nechápu. Jo ten mobil si děcka jsou schopné samy vzít a nedat?
Na čem to pracuješ? Obdivuju tvoji pilnost, já se nevzmůžu ani na otevření knížky, natož něco pracovně tvořit a psát. Jsi dobrá.  

Dík za vyjádření podpory s bytem. Pokud se vám podaří vyslat nahoru aspoň malinkatou myšlenku , budu vděčná.
Přeju krásný víkend (u nás doufám v trošku zdravější) AHOJJaneK        

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 13.06.08 19:30

Ach, Barčo, tak to jsem ráda, že to tak dopadlo, ty děti občas naplňují naše noční můry, no doufám, že to bude všechno v pořádku, díky Bohu. A vše nejlepší k narozeninám!     Demijsem také zapomněla pogratulovat Honzíčkovi k narozeninám a popřát mu vše nejlepší, hlavně co nejvíce zdraví a nejméně karambolů!
Jak jsi se ptala na jméno pro našeho chlapečka, zatím neprozradím, ale máme vybrané už od minule. Je tu trošku problém, že se asi narodí  hodně blízko svého svátku, tak se k vám brzy chystám na rady ohledně slavení jmenin, jmen v katolickém kalendáři odlišných od občanského a tak. Ale nechci předbíhat:)  

Také jsem zapomněla napsat ohledně toho případu v Polsku, jak se církev vehementně vložila do případu dívky, která chtěla po znásilnění na interrupci. Upřímně musím říct, že mne na tom zarazil ten způsob - prostě myslím, že církev by měla v tomto směru působit mírněji, slovem, kázáním, pochopením, rozhovory a tak. Ale přišlo mi poněkud přehnané, jak tam ten konkrétní kněz zasáhl, že se nějak dozvěděl, kde se to má stát a přímo tam přijel zasahovat vlastním tělem. Nechci aby to vyznělo nějak špatně, ale prostě se mi zdálo, že by to působení kněžích mělo být v jiné rovině než se „jít přímo prát“. Omlouvám se pokud jsem se někoho dotkla, ale píšu tady, jak na mne ta zpráva působila, když jsem ji na netu četla. Jinak že by bylo i takovém naprosto extrémním případě nejlepší, aby se dítko narodilo (a bylo třeba předané k adopci nebo o něj bylo nějak láskyplně postaráno, když už nebylo počato z lásky, ale za takových děsných okolností), o tom samozřejmě žádná diskuse. Církev má ale nějaké hranice působení a s rozhodnutími některých lidí prostě nic neudělá…     Jankovipřeju, ať se brzy vyléčí a s bytem to nabere lepší směr. Trochu mi to připomíná naši situaci, sice odlišnou, ale když jsem čekala Helenku, tak jsme pořizovali náš první vlastní společný byt, předtím jsme byli v podnájmu. Všechno zařizování se hrozně vleklo, já už byla netrpělivá, nakonec jsme se stěhovali, když jsem byla v osmém měsíci. Bylo to dost otravné, pořád řemeslníci, shánění toho a tamtoho, nakonec se to ale všechno krásně stihlo a Helenka se narodila až když bylo vše podstatné hotovo:)    

Zdravím Maky a těším se na dobré zprávy o kontrole, je to jako včera, kdy jsem fascinovaně koukala na nové srdíčko na UZ:)
Christabel 38+0  

 
maxik
Kelišová 5744 příspěvků 1 inzerát 15.06.08 18:07

Demi, mám od tebe nějaké nepřijaté hovory, ale mám zničený vytáčecí čudlík a manžel s 2. telefonem cho­dí domů až pozdě; napiš prosím sem, zda zítřek platí. My můžeme. Nakouknu ještě později večer, teď je krmení šelem, koupel atd.  

E.

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 15.06.08 21:30

Maxiku,  

my můžeme taky, tak pokud nebude přímo hnusné počasí, sejdeme se podle plánu. Bohužel budeme jen my dvě, snad to neva. Vezmi si s sebou nějakou hračku pro děti.   Lamvinku: pastorační centrum může být pro nás pondělky nebo pátky - já pátky nemůžu, jezdíme na víkend pryč. Písni, jestli by pro tebe byly pondělky reálné.  

Zatím ahojky!
Demi.

 
maxik
Kelišová 5744 příspěvků 1 inzerát 16.06.08 06:14

Dobře, dojdu. E.

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 16.06.08 19:20

Ahoj holky,
Demi, Maxiku - tak jaký byl duo srazík ?
Maky - jak dopadl UZ, co dělá mimi ?
Můj gyndr. dělal UZ při každé kontrole a na velký UZ mě poslal jen u Matouše(tedy 1.mimi) cca 3týdny - 14dní před termínem porodu.
Christabel - ještě jsi vcelku ?
AHOJJaneK  

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 16.06.08 19:58

AHOJ, zdravím,  

máme za sebou srazík ve dvou, účast já+Maxik a pinďata. Myslím, že to dopadlo super, přišel nás pozdravit i otec Řehulka, což mě výrazně potěšilo. Taky nám uvařil dvě pressa s mlíkem - prý že farářské, neboť v baru Pastoračního centra nebyla paní obsluha… Jinak je tam normální dobré pressíčko za 10 korun - no kde jste to viděli? :-)  

Děti se docela vyřádily, mini děti Hanička a Daník popolejzali po místnosti (je tam jedna přímo určená pro mámy s dětmi, s kobercem a dětským nábytkem), starší Dalík a Honzík řádili jako tajfun, ale naštěstí se jim tam nemohlo nic tak hrozného stát. Měli jsme s sebou hračky, pokryly málem celou místnost :-)). Takže jsem moc ráda, že nám to vyšlo alespoň v takové miniúčasti, ale i to se počítá.  

Místnost pro dětičky je tam tak akorát pro nás 4 - tedy Demi+2, Maxik+2, Lamvinek+3 a Janek+3. Já byla pro větší nábor maminek z kostela, ale podle pana faráře by to nebylo kapacitně zvládnutelné… Takže jako by to bylo jen pro nás.  

Ale teď to nejdůležitější: navrhuji pravidelná setkání každé první pondělí v měsíci od 9,30 do cca 11,30. Co na to fórum nás, účastnic? S Lamvi už jsem mluvila, je pro, takže je to nyní na Jankovi, dej prosím vědět! Tento týden jsem to slíbila nahlásit panu správci. Čili další srazík plánujeme na 7.7. Maky: ty tvé stavy docela dobře znám, u Danečka jsem měla mořskou nemoc ještě v 5.měsíci, ale srovnalo se to. Horší bylo, že mi to vyřadilo z provozu můj zdravý jídelní režim (z krůtích prsíček na zelenince a celozrrné rýži se mi zvedal žaludek a naopak hranolky, loupáčky, kakao, vánoční cukroví - to jsem mohla po kvantech) a teď musím řešit následky.
A kdypak máš termín?   Lamvinku: moc myslím na Jiříčka a je mi to strašně líto. Už nevím, jak se modlit.   Chris: tý jo, tak takové tajnosti se jménem? Už se těším na zprávičku - těch posledních pár týdnů uteče… Jo a pokud jde o tu zprávu z Polska o té vynucené interrupci - víš, já jsem se už naučila moc to těm novinářům „nežrat“ a raději hledat informace i z druhé strany, abych mohla mít objektivnější názor. Bohužel se mi z druhé strany informací nedostalo, ani nemám čas si poserfovat na polském křesťanském netu, takže raději se zdražuji jakýchkoli odmítavých komentářů stran polské katolické církve a postoje onoho pana faráře. Mám ale pocit, že nebýt tak extrémních situací, lidé by nebyli obecně nuceni se nad takovým hrozným problémem, jako jsou interrupce, vůbec zamýšlet.   Maxiku: dojeli jste dobře? My jsme zmokli :-)).   Janku: už jste lepší s nemocemi?  

Všechny zdraví Demi.

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 16.06.08 23:05

Ahoj,
Demi - to je fajn , že jste si to s Maxikem tak užily. Taky prima, že za vámi přišel „Padre“ a schválil i naše případné další řádění s dětmi v pastoračním centru:-).  Ty první pondělky v měsíci jsou dobrý nápad a jen doufám, že se jich budeme moci zůčastnit vícekrát.  Jé 7.7. to je naše svatební výročí ( letos je to  sedmiletka ), tak to doufám už budeme zdraví a budeme moct s děckama přijet. Těším se a moc díky za nabídku a přizvání.
AHOJ JaneK

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 17.06.08 11:13

HOlky jen v letu. Včera na kontrole dobrý. Akorát, že tam místo mého doktora byl zástup, tak toho moc nevím. miminku už tluče srdíčko, jsem asi 7tt+3, další kontrola za měsíc.
Demi, tu mořskou nemoc si popsala trefně, jen doufám, že to nebude trvat tak dlouho. Běta začala vstávat v pět a zlobí v noci, doufám, že je to tím, že jí rostou špičáky a zas se vrátí k „normální“ šesté ranní. Jinak grrrrr!
Sousedi vaří guláš, akorát nechápu, proč nezapnou digestoř a místo toho oblažují nás, co máme otevřenou ventilačku, blééé. Končím. M+3

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 19.06.08 14:32

Ahoj,
tak jen pro doplnění naší bytstory:
v sobotu jsme dotyčným přece jen poslali manželem stvořený mail s nabídkou 1,8ml. za byt a s prosbou o jejich vyjádření do konce týdne. No a dnes to přišlo. Jejich odpověĎ, že se rozhodli pro náš byt je optimistická jen na 1. řádku, protože hned následuje , že út a st jednali s bankou o hypotéce, ale  ta najednou chce doložit to , co  neprve nepožadovala a oni teď nejsou schopni tyto údaje bance poskytnout . Tudíž z hypotéky a taktéž koupě nebude nic.
V pondělí se mi ozval zájemce o prohlídku ,ale odpoledne volal, že to nestíhají dojet - jsou nemocní a chystají se na dovolenou.Tak byla depka-všecko vypiglované a nikdo nepřijde:-(((
No, já teď trochu nevím,  co je lepší dělat dál. Jestli to dát někomu exkluzivně nebo uzavřít smouvy s co nejvíce realitkama (taky nevím jestli zkoušet některé mimo město?). Jisté je ,že v září nebudeme schopni začít se základy a v půli srpna ještě budeme muset po rodině schrastit prachy na výměnu zbylých oken:-(. Ledaže by to teď bleskurychle někdo koupil.
Taky jsme  si říkali :-), že  nás třeba Duch Sv. chrání před stavbou  a prodej bytu není pro nás to pravé.
Tuž tak .  
Je tu nějak ticho. Co u vás holčiny?
AHOJJaneK           

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »