Křesťanské Jesličky: Zázrak života

Rodičovství

Náš deníček je hodně vzadu tak jsem se rozhodla napsat nový, pomohl mi k tomu jeden náš soused hodil mi do schránky krásnou brožůrku ZÁZRAK ŽIVOTA.A proto že je u nás v deníčku hodně těhulek a snažilek a maminek tak jsem si řekla že Vám z něj něco napíšu:

Milá maminko, ještě si nejste docela jistá.Hluboké štěstí nebo tísnivá obava naplňuje vaše srdce.Satlo se něco ,co se poprvé nebo znovu dotklo vašeho života a změnilo jej.

Začal žít nový člověk.Možná, že jste vy a váš manžel v hluboké lásce a touze tento nový život vědomě probudili.Proto prožíváte radost,když jste zjistili:Žije!Proto nezapomeňte za tuto skutečnost Bohu poděkovat.Vzdyť také Bůh řekl své „ANO“ k vašemu dítěti.Dal mu jeho jedinečné, nesmrtelné „já“ a také svou lásku.Toto „já“ nikdy nezahyne.Vyšlé od Boha, bude se svým způsobem podílet na jeho tvůrčím plánu světa, aby se potom k němu vrátilo a bylo u něho na věky šťastné.

Je však také možné, že se vaše srdce uleklo:" Bože, co jsi nám to udělal!

Když takto smýšlíte, máte již za sebou největší otřes.Ano, učinil to skutečně velký Bůh.Neměl by být nyní také schopný přivést všechno k dobrému konci? Zná vaše poměry.Ví, co může od vás očekávat.Svěřuje vám toto dítě a vy mu můžete důvěřovat, že bere svou odpovědnost vážně.

Těhotenství je doba, ve které jste s ním spojena tak, jako nikdy později.V této době očekávání, aby jste šla se svým dítětem vstříc jeho příchodu v lásce,úžasu a modlitbě.

Jistě vám udělá radost, když uslyšíte, že mnoho matek z jednoho apoštolského díla se za vás každý měsíc modlí, za všechny maminky, které očekávají dítě, které tento měsíc dají dítěti život a také za ty, kterým je obtížné dítě přijmout.

KDO PŘIJME JEDNOHO Z TĚCHTO MALIČKÝCH, MNE PŘIJÍMÁ(Mt 18,5).

DŘÍVE NEŽ JSEM TĚ UTVOŘIL V MATČINĚ LUNĚ,MYSLEL JSEM NA TEBE (Jer 1,5).

Doufám, že se vám bude tento deníček líbit.Pokud ano pokračovala bych v dalších kapitolách.Je to moc krásné a moc se mi líbí.Krásné povzbuzení.
Barča a tři zázraky

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 08.02.07 21:55

Ahoj Baruš,  

tak jsem první :-))  

Díky za krásný nový deníček. Měla jsi moc dobrý nápad, čtení mě dojalo. Určitě pokračuj ve psaní, má to všem co říci.
Všechny zdravím a moc se omlouvám, že nebudu dnes reagovat na komentáře. Je mi opět špatně - vím, už se neustále opakuju, ale holt taková je realita. Vždycky mám chvíli klid a pak další návaly.  

Ale stejně: Maxiku, dostala jsi moji SMS?

Od zítřka trávíme víkend u rodičů mimo Ostravu, takže zase tady nebudu. Přeji vám krásný den!  

Demi (15tt)

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 09.02.07 07:37

Ahoj holky z Jesliček
BARUNKO: moc děkuji za nový deníček. Strašně mě to dojalo a přesně tahle slova jsou úplným balzámem pro moje srdce. Je to moc krásné a určitě pokračuj v dalších kapitolách. Přesně tímto způsobem vnímám svoje těhotenství i já - jakože Pán mi „svěřil“ dítě a cítím, že mám za úkol o něj pečovat, starat se, učit ho, ukazovat mu svět.....vždycky si řeknu: „když jsi mi teď dal to další miminko, prosím, řekni mi, jak o něj mám nejlépe pečovat nebo co mám dělat“ a moc to pomáhá. Opravdu moc děkuju. Pozdarvuju tvoje tři krásné princenzničky!!
DEMI: zdravím tě, užij si hezký týden u rodičů, pohlazení Honzíkovi.
Snad jste holky všechny zdravé i vaše dětičky.
tak pápá, Gerberka (17. týden)

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 10.02.07 21:11

Ahoj děvčátka,moc vás zdravím.
Lamvinku hezký deníček.Hlavně se dá najít.Někdy u těch starších je to problém,když zapadají hloub a hloub.
Nezanevřela jsem na vás nebo tak něco,ale je to teď u nás nějak náročné.Přes to se vás snažím čist,ale reagovat nestíhám vždycky.
Díky Bohu je alespoň manžel už v pořádku.Chodí bez berlí a skončil rehabilitaci.Vypadá to,že úraz nezanechá žádné vážnější následky.Holky jsou taky celkem v pořádku.Akorát Vendulka byla skoro měsíc nemocná.Zklátila ji nějaká úporná viróza.Dlouho kašlala,měla rýmu a zalehlá ouška,takže neslyšela.Vys­vědčení u obou bylo dobré.Jana měla pět dvojek a Vendy samé jedničky a pochvalu třídního učitele.Jsou to šikulky.
Ráda čtu,že je vás hodně,co čekáte miminko.Hlavně ať je vám dobře a mrňouskům taky.
Mějte se požehnaně a hezký víkend.Marodům i marůdkům přeji brzské uzdravení.

 
maxik
Kelišová 5743 příspěvků 1 inzerát 11.02.07 10:51

Ahojte,
Demi, SMS jsem asi dostala, jenže já už jsem přes týden bez telefonu, Dalek se ho zmocnil během jednoho z mých návalů nevolnosti a když jsem zase byla ve stavu ho sledovat, už ho neměl a než se vrátil manželk z práce a já zkusila ten můj zašantročený jeho telefonem prozvonit, už byl vybitý a prostě jsem ho zatím nenašla :-(
Snad už tě ty nevolnosti brzo přejdou; já si vždycky říkám, když je mi zle, že horší by bylo, kdyby se miminko neudrželo (dvě kamarádky, co otěhotněly kolem Vánoc jako já, teď potratily - jedna začala krvácet a druhá měla zamlklé těhu), tak je mi to moc líto a radši na svoje stavy neskuhrám.
Co Honzík, zdravý a čilý?   Barčo - pěkný deníček. Minule jsi psala o moc hezkém Terezčině vysvědčení, musela mít radost, co?  Úplně se bojím zeptat, jestli jsou holčičky zdravé? Jak to dopadlo s tou manželovou prací - posledně jsi myslím psala, že si ten, co měl nastoupit místo něj, vzal dovolenou - už se to dořešilo?   Zazu - taky dobré zprávy ;-) Pracující mamka toho má dost, co? Jestli budeš s Karolínkou, tak ji pozdrav.

 

 
maxik
Kelišová 5743 příspěvků 1 inzerát 11.02.07 10:55

jsem si to odklikla moc brzo…   Gerberko, doufám, že i nadále všecko v pořádku, šéf to koukám vzal víc než dobře ;-)  

Já mám momentálně k nevolnostem ještě chřipku, manžel hlídá (teď jsou s Dalískem ve sboru) a od pondělka asi skončí na OČR - nějak pořád nejsem ve stavu se o to naše torpédo starat a hlavně se bojím, aby to ode mě nechytl. Ale má to i svá pozitiva - konečně jsou spolu chlapi trochu víc a celkem si to užívají. Ovšem v noci pořád mamánek ;-)  

Mějte se hezky. Eva

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 11.02.07 21:58

Ahoj děvčata,  

všechny moc zdravím :-))
Včera ráno jsem byla na kontrole u svého gyne, miminko nám krásně roste, na utz bylo vidět, jak se snaží cucat paleček. Bylo v klidu, jen se občas zavrtělo :-). Dr. mi vysvětloval, kde se co na tak malinkém tělíčku nachází, a tak jsem viděla miniplíce, minijátra, očička, prstíky. Byla to úplná paráda.  A jak jsem tak pozorovala drobečka a viděla, co viděla, tak tuším, že Honzík dostane brášku. Uvidíme, zda mi to za 14 dnů Dr. potvrdí. Moc ráda bych už miminku vybírala jméno a tím jej i oslovovala už v bříšku. Ještě ale nevím, jestli to všechno oznámíme příbuzenstvu, nebo je necháme v napětí až do srpna :-).  

Taky už mi snad ty nevolnosti přejdou, ne že bych nebyla ráda, že je mimi v pořádku (Maxiku) a chtěla tady nějak vyskuhrávat, ale mrzí mě jen, že mě ty potíže dost vyřazují z provozu. Nezvládám uvařit jídlo, nakrmit Bobšíka, vyprat prádlo, úklid naštěstí zajišťuje manžel. Do toho mám už delší dobu nízký tlak, takže bez závratí pomalu neudělám krok, bez doprovodu se podle dr. nemám raději pohybovat mimo domov. Krom toho už asi 2 měsíce bojuju se silnými bolestmi hlavy, díky kterým jsem už delší dobu nezažila klidnou noc. Je to docela legrační, když mi dr. při každé kontrole vnucuje nemocenskou. Vždycky mu připomínám, že jsem na RD… :-)).
Ale jinak si nestěžuji, věřím, že maličkému se tam někde uvnitř daří dobře. Už ho i docela cítím, asi tak 14 dnů. Nejdřív to byly jen takové bublinky, pak bubliny, a teď je to už mnohem zřetelnejší.  

Jinak s Honzíkem jdeme v úterý na FNsP na dětské oční v pořadí na 3.kontrolu. Minule nám dr.řekla, že zřejmě bude muset mít Honzík brýle - na jednom oku mu zjistila dalekozrakost (+cca 4 dioptrie). No, moc optimisticky to nevidím, on totiž nesnese na sobě nic, co by se mu nelíbilo. A brýle - to bude problém :-). Nemůžete mi někdo poradit, jak mu pomoci, aby se s brýlkama smířil?   Gerberko: jsem ráda, jak taky pěkně rosteš a že se ti i miminku dobře daří. Taky je dobře, že ti v práci nedělali problémy, jak tomu bylo u některých mých kamarádek. Někdy je to fakt síla…  

Tak zatím dobrou noc všem!
Demi.

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 11.02.07 22:00

Ty bláho, chřipka - to je to, čeho se děsím. Užíváš nějaké léky? Šetři se, jak to jde, a brzy se uzdrav! Teď ať zase zabere manža, ne?
 Dem.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 12.02.07 18:17

Ahoj holky tak u nás jsme všichni zdraví díky Bohu.O víkendu jsme byli u Terezky ve škole na maškarním plese bylo to moc fajn holky si to užily.Až na Zuzi ta byla nevyspaná soused totiž od rána řezal mototrovou pilou dřevo a měl výdrž i jak jsme odjížděli.Ale bylo dobře.Holky byly za karkulky až budu mít chvilku tak pošlu fotky, jen to ted nestíhám.Dneska jsme slavili Anetčiny a tchánovy narozeniny Anetka je má sice ve středu,ale přijel i švagr tak jsme to vzali najednou.No a má rodina ta přijede v¨neděli.Jdeme s manželem v sobotu zase na ples doufám že se nám zase vydaří.Měli jsme jít ještě i na farní ples k mým rodičům v pátek,ale dva dny za sebou bych to asi nezvládla.
No tak uvidíme.
Vidím milé těhulky že je Vám mizerně trápí vás nevolnosti a chřipky tak vám posílám modlitbičku pro úlevu a uzdravení.Už mi ten náš srazík chybí tak se dejte dohromady.  

Manžel už je v nové práci, celkem se dobře přijal.No příští úterý mě čeka bowling s jeho spolupracovníky a manželkami.Tak musím plnit maželskou povinnost.Ještě že to není v postní době.
Tak musím končit děti už jsou unavené.
Jinak Terezka byla Maxíku moc štastná z vysvědčení vím že jí paní učitelka přidala,a le ona si ho zasloužila má to vydřené.Moc ji to těší.
Zdravéí Barča

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 12.02.07 18:17

Ahoj holky tak u nás jsme všichni zdraví díky Bohu.O víkendu jsme byli u Terezky ve škole na maškarním plese bylo to moc fajn holky si to užily.Až na Zuzi ta byla nevyspaná soused totiž od rána řezal mototrovou pilou dřevo a měl výdrž i jak jsme odjížděli.Ale bylo dobře.Holky byly za karkulky až budu mít chvilku tak pošlu fotky, jen to ted nestíhám.Dneska jsme slavili Anetčiny a tchánovy narozeniny Anetka je má sice ve středu,ale přijel i švagr tak jsme to vzali najednou.No a má rodina ta přijede v¨neděli.Jdeme s manželem v sobotu zase na ples doufám že se nám zase vydaří.Měli jsme jít ještě i na farní ples k mým rodičům v pátek,ale dva dny za sebou bych to asi nezvládla.
No tak uvidíme.
Vidím milé těhulky že je Vám mizerně trápí vás nevolnosti a chřipky tak vám posílám modlitbičku pro úlevu a uzdravení.Už mi ten náš srazík chybí tak se dejte dohromady.  

Manžel už je v nové práci, celkem se dobře přijal.No příští úterý mě čeka bowling s jeho spolupracovníky a manželkami.Tak musím plnit maželskou povinnost.Ještě že to není v postní době.
Tak musím končit děti už jsou unavené.
Jinak Terezka byla Maxíku moc štastná z vysvědčení vím že jí paní učitelka přidala,a le ona si ho zasloužila má to vydřené.Moc ji to těší.
Zdravéí Barča

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 12.02.07 18:19

Holčinky, já jen na skok. Malá tu řve jak tur - dostihly nás větry, chjo. Myslela jsem, že holčičky na to tolik netrpí (zas ty „ověřené“ babské rady), ale to jsem se spletla, malá kanonádí jak starej chlap. Nejhorší je, že začíná vyšilovat i v noci, což je tedy pro mě hrob. Dneska plakala od tří do šesti. Kojila jsem (au au bradavky), chovala, masírovala, nechala chvíli vyřvat (už jsem fakt nemohla)…usnula po té šesté a v 6.40h dorazil Mišula. myslela jsem, že umřu. Odpoledne se mi nevím jak podařilo uspat obě děťulata, schrupla jsem si hoďku a pak byla ještě praštěnější než předtím. Modlím se za klidnou noc, ale moc to nevidím. Navíc mi zas nějak začala vadit manželova mamka, která k nám zas pořád chodí, furt se na ěnco vyptává, něco organizuje a mně už to leze krkem. Razantně jí nic říct nedokážu (ach ta výchova), na jemnější upozornění nereaguje. Ona to asi myslí dobře, ale mně tím nepomáhá, naopak. Vyvádí mě z rytmu a já pak jsem ještě víc na nervy. Tak se omlouvám, že jsem si tu příspěvek prostěžovala, ale muselo to ven. Končím, jdu přebalovat a chovat, snad někdy i komentáře k ostatním. M

 
maxik
Kelišová 5743 příspěvků 1 inzerát 12.02.07 18:19

Ahojte,
tak  mám k té chřipce i zánět močových cest a nafasované antibiotika :-(   Demi - brýlky zvládnete, pokud bude třeba; já nosila brýle od roku a půl a prý bez větších potíží (možná i proto, že jsem konečně pořádně viděla). Ptala jsem se mamky, ani nevymýšlela žádné taktiky jak na mě, jen mě s nimi ze začátku hlídala, ať je někam nemrsknu.

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 13.02.07 09:30

Ahoj holky z Jesliček,
tak vás moc zdravím v dalším únorovém týdnu. Zítra je Valentýna - ale já nevím, jak vám, ale mně a mým blízkým tenhle svátek vůbec nic neříká, takže se nepřemáháme s nějakým slavením či co. Myslím, že to víc oslovuje ty -náctileté.
LAMVÍNKU: koukám, že jdeš z oslavy do oslavy :-))), oslava Anetčiných narozenin, pak zase ples…máš o zábavu hezky postaránu :-)). Jsem moc ráda, že princezny jsou zdravé, že školačka měla hezké vysvědčení, to je pro ty děti moc důležité. Taky je dobře, že manžel má tu novou práci - bowling určitě zvládneš! Já ho teda nikdy nehrála, ale prý je to celkem zábava. A těším se na další kapitoly „Zázraku života“.
DEMI: to mě mrzí, že tě pořád trápí ty nevolnosti, k tomu ještě (jak píšeš) bolesti hlavy a nízkej tlak. Pevně doufám, že s pokračujícími týdny těhotenství a s rostoucím mimi těchto potíží bude ubývat. To je snad čirý zázrak, že mně vůbec nic není a pořád chodím do práce na plný úvazek.
MAXÍKU: v kolikátém seš týdnu? Doufám, že ti dali antibiotika, která teďka můžeš. Ať se brzo vyléčíš jak z chřipky, tak i z toho zánětu močáku - hodně pít!!! (ale to už dávno určitě víš).
MAKY: tak holčička Alžbětka pěkně roste? A dává o sobě vědět, že? Já nevím, holky, ale já bych v šestinedělí snad všechny návštěvy totálně zakázala (teď narážím na tvoje stížnosti ohledně té manželové maminky). To je tak strašně křehké a choulostivé období, a je potřeba hodně trpělivosti. No, my máme štěstí, že k nám se nikdo po narození malýho nehrnul (nemáme skoro vůbec žádné známé, jenom já mám pár kamarádek). Navíc bráchu mám v Praze. A manželova matka byla celkem ohleduplná a nechávala mě v klidu. Tady jde taky o to, jestli ta manželova matka ti nějak třeba pomůže (když už teda tak často chodí) - mně například moc pomohlo, když mě tchýňka poslala nějaké uvařené jídlo, že jsem nemusela vařit - tak to byla pro mě moc veliká pomoc.
ZAZU: jsem ráda, že ses taky ozvala. Ty býváš v kontaktu taky s Karolínkou? Nevíš, jak se jí daří, v kolikátém je týdnu, co Eliška a tak vůbec? :-)))))
Tak se mějte všechny hezky, ať bříška rostou a marodi se brzo uzdraví. Já jsem teďka v 18. týdnu, před týdnem v úterý mi sestra brala krev na ty tripple-testy a výsledky bývají do týdne. Říkala, že kdyby ve výsledcích něco bylo, tak že se ozve, a zatím nic :-))), tak snad to dopadlo dobře. Příští středu 21.2. si jdu pro žádanku na ten „velký“ utz. Jinak bych vůbec nedokázala říct, jestli nosím holčičku nebo chlapečka, opravdu vůbec se na nic konkrétně necítím, hlavně, aby bylo zdravé. Jak ale psala DEMI, že už cítí nějaké pohyby, tak já necítím pořád vůbec nic!!!!!! Nebo si to aspoň myslím, že to nic není.....
Gerberka (18. týden těhu)

 
maxik
Kelišová 5743 příspěvků 1 inzerát 13.02.07 09:52

Ahojte,
Lamvínku, ty si žiješ - plesy, bowling… ;-)  Mě vždycky mrzelo, že na vysvědčení není kolonka na snahu a dobrou vůli; taky jsem to pak vylepšila na známkách.
Maky - fuška, co? Doufám, že ty prdíky dají Bětušce brzo pokoj a ty se víc vyspíš a odpočineš si.
Gerberko - Buď ráda, že ti je dobře :-) Testy budou asi v pořádku, u nás taky volají, jen pokud je problém.
Antibiotika můžu, kontrolovala jsem je na www.safebryo.cz ; upřímně řečeno, kontroluju všecko, co mi kdo napíše, buď tam nebo podle příbalových letáků na www.lekarna.cz  , tam si i vybírám, když si potřebuju koupit nějaký volně prodejný lék, protože v naší lékárně lékárníci asi nestudovali nebo co, každopádně už mi párkrát řekli úplný nesmysl. Zrovna včera mi obvoďačka napsala lék, který se v 1 trimestru nesmí :-(  

Mějte se, jdu si zas lehnout. E.

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 13.02.07 13:36

Ahoj děvčata,  

od včerejška jsem zase úúúplně v pohodě - nevolnosti nikde, bolesti hlavy a závratě taky nikde. To je taková pohoda :-). Konečně jsem si oddechla, jistě to od ted bude jen lepší.  

Dnes jsme byli s Bobšíkem na dětském očním, dopadli jsme docela o.k. Malý se dokonce nechal vyšetrit - měl ho na klíně tatínek. Brýle zatím nejsou nutné, jen s ním máme procvičovat „šilhání“ k nosíku, aby si procvičil vnitrní oční svaly. Tak jsem moc ráda, ještě ráno jsem byla trochu nervozní, ale pak jsem to svěrila do rukou Pánu a bylo to bez problémů :-) Další kontrola bude az v červnu - to se tam budu muset taky nějak dokulit :-))   Gerberko: ty krevní testy máš určitě v o.k., mně taky dr. povídal, pokud by tam byl nález, tak volají ihned. Tak to klidně házej za hlavu.
Já jdu na odběry príští sobotu.   Maky: ty větríky vám nezávidím, taky vím, co to je. Ale u Honzíka jsme si tím prošli všeho všudy jen 4× během prvních 2 měsíců. Pak měl pokoj, odešlo to samo, jakmile se začal více hýbat a otáčet. Jinak jsem mu masírovala bríško větrovým krémem, po lzičkách pil fenyklový čaj - pomohlo to.   Maxiku: ten odkaz na webové stránky je dobrý, vůbec jsem netušila, e něco takového existuje. Já se většinou ptám v lékárně, jestli si kupuji prípravek vhodný i pro těhotné. Jinak taky pozor na kosmetiku, zvláště s obsahem retinolu. Je to pro miminko škodlivé.
Ten zánět močového měchýe ti vůbec nezávidím, vím, jaké to je. Pomáhá hodně pít, já jsem pojídala i zavarené bru­sinky. Taky existují doplnky stravy na bázi brusinek, které jsou zvláště vhodné pro nastávající maminky, jako prevence. Vím, o čem mluvím, moje kamarádka priš­la o zdravé dítě v 7.měsíci poté, co onemocněla zánětem močových cest.   

Jinak se omlouvám, špatně nám funguje kláveska, tak mi to vynechává některá písmena s háčky.  

Všem ahoj!
Demi (16tý tt)  

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 13.02.07 16:47

Ahoj holkky tak já jenna skok babička si vzala Zuzanku na procházku a a já se jdu učit s holkama.
Dneska jsme byli se Zuzankou na alergo imunologii kvuli těm teplotám a výsledkum tak jí dělali další odběrz.Byla zlatinká ani nepípla koukala jak kape krev.No u holek to bylo trauma a Zuzi ani muk.
No Maky to ti nezávidím ty větříky u nás jsou stále každou noc jsme tak tři hodiny vzhůru chodím jak můra.Dělali Zuzi i odběry na alergie na jídlo tak uvidíme.Jestli nám tam něco vyjde.U nás pomáhala nahřát bříško plínkou a gel proti nadýmání a v krizi jsem šáhla po rektální rource a byly to palby jak říkáš.
Ted jsme na SAb simplex a bojujem tak ti přeju at Vám ty větry brzy skončí.  

Maxíku ty si teda nevíš kdy to vybrat.Přidávám se k Demi s brusinkama mám moc dobré zkušenosti.Moc mi pomáhá
Urinal ale nevím jestli se může v těhu.Brala jsem ho dlouhodobě i v těhu dr. říkala že raději přírodní déle než se cpát opakovaně atb.
Všechny zdravím.
 Barča

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 14.02.07 07:47

Ahoj holky,
DEMI: jsem moc ráda, že už tě přešly nevolnosti a další nepříjemné doprovodné jevy. Mně sice nebývalo tak špatně jako tobě (byly to takové návaly - přes den a i v noci), ale vždycky jsem to nějak „rozdýchala“ nebo tak. A neměla jsem bolesti hlavy ani motání. Ale chci říct, že u mě to bylo úplně stejné jako u tebe - že to prostě přešlo absolutně ze dne na den, a sice úplně jak podle učebnice přesně po 3 měsících, tj. v tom 12. týdnu. Ale bylo to taky tak najednou. Tu krev mi brala minulé úterý a dneska je středa a nikdo se neozval, takže to bude asi dobrý - díky Bohu. Stejně tam jdu příští středu 21.2. pro žádanku na ten „velký“ utz, který mi budou dělat někde jinde. To je fajn, že Honzík je nakonec zatím bez brýliček, to je moc dobře, tak teď musíte procvičovat oční svaly, že? Tak ať vám to jde dobře!
MAXÍKU: také jsem nevěděla, že existují tyto užitečné stránky. Já když jsem měla v prosinci tu virózu a trochu teplotu, tak ve třech různých lékárnách mi řekli něco úplně jiného ohledně Paralenu - v jedné lékárně ano, ve druhé lékárně v žádném případě atakdále. Nakonec jsem si vzala dva večery po sobě 1 tabletu jenom na noc. A moje gynekoložka úplně mávla rukou, že Paralen prý nic neudělá. Ale u antibiotik musí být člověk ještě více opatrnější, to je jasné. Jenom chci říct, že  v lékárnách měli prostě jiný názor.
LAMVÍNKU: to je dobře, že Zuzi neplakala u toho odběru krve a že jste všichni opět zdraví.
Jakpak se asi má STAZI s Kubíčkem?
Tak pápá, Gerberka

 
stazka
Kelišová 5511 příspěvků 15.02.07 10:16

Ahoj holky,  

jemnomna skok, protoze nejak vubc nestiham..... Kuba dopoledne skoro vubec nespi, max tak 20min a to se snazim spacifikovat domacnost a odpoledne travime venku - v kocarku spi jak zarezany. Jinak se mame diky PB moc dobre. Prdiky nas ani moc netrapi, meli sme zatim cca 3 vetsi boleni, je to chlap sikovny, vsechno vytlaci. Nejlepe mu to jde pri kazani ve shromku..... :-))) Na sestinedelni prohlidce jsme meli 60cm a 5,55kg. Zadny drobecek to neni. Pan doktor nas chtel ockovat, jelikoz si myslel, ze je mu 3m.  

Dite prave prolouploi oka a v postylce uz nenene, tak se mu jdu venovat, reakce snad priste…  

pa  

St +Kubik, dneska 7t

 
stazka
Kelišová 5511 příspěvků 15.02.07 11:24

dite mlati do hrazdy, tak sem vyuzila situace a mate v galerce novejsi fota Kuby  

pa  

St

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 15.02.07 13:23

Ahoj STAZI:
Kubík už je vééééélikej kluk, hned jsem mrkla na fotečky, moc krásný, takový cvalík a roztomilý. Určitě je moc hodňoučký, že jo? Můj synek byl taky z těch větších :-)). A to je průhledná taková žlutá vanička? Ta je moc hezká.
Tak pápá, Gerberka

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 19.02.07 14:23

Ahoj všem,  

holky, kde jste? Je po víkendu a tady se to odminulého týdne vůbec nezměnilo.
Já nebudu doma zítra ani pozítří, jedeme s Honzíkem k našim. Jdu tam ke své zubní Dr. na preventivku v těhotenství a beru s sebou na první kontrolu i Honzíka. Bude to asi hodně náročné, udržet jej v tom křesle… :-)
Taky jdu ve středu na kontrolu na gyne, i s odběrem krve na AFP testy. Původně jsem měla jít až v sobotu, ale když už tam budu teď, tak proč to odkládat. Aspoň to budu mít z krku.   Gerberko: taky jsem ráda, že už mě to přešlo. Já jsem si myslela, podle toho, co jsi psala, že ti nebylo špatně vůbec, a naopak, jsi plná energie.
Jsem zvědavá, jestli na velký UTZ mě pošlou taky někam jinam. U Honzíka to udělal můj gyneDr., tak uvidíme. Taky jsem se doslechla, že asi v polovině těhotenství se dělá i screening na cukrovku - odběr krve z prstu. To je pro mě novinka, protože před těmi 2 lety mi to nikdo nedělal.    Lamvinku: jejda, to jsou trampoty s alergiemi. Doufám a moc vám přeji, aby to nakonec dopadlo dobře. Zuzanka je zlatíčko - to Honzíka jsme musely u odběru krve držet dvě. On když chce, tak má ohromnou sílu :-)
Napiš, jak jste dopadli a pohlaď Zuzanku.   Maxiku: tak jak je? V kolikátém už jsi týdnu? Uvažovala jsem nad tím, že se přihlásím do FNsP na těhotenské kurzy a cvičení v bazénu. Začala bych tak koncem května, nechceš se přidat? 4 lekce se platí, stojí to cca 1000Kč.
A jak se má Dalísek, přežil tu chřipkovou invazi bez úhony?  

Tak všem papá!
Demi (17tý tt)

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 19.02.07 15:50

AhojDEMI
moc tě zdravím. Ty bláho - když si vzpomenu - víš, jak mi bývalo ze začátku blbě? :-)))) A pěkně sakumprásk až do toho 12. týdne? No, a ještě k tomu na plný úvazek v práci! Návaly jsem měla tentokrát i v noci, takže jsem špatně spala (respektive někdy vůbec, následkem čehož jsem v práci usínala). Ale brala jsem to celkem normálně a nechtěla jsem si moc stěžovat. Celé vánoce jsem marodila - s teplotama a zvracela jsem prosím pěkně celkem třikrát (myslím, že oproti některým z vás to zas až tak hrozný nebylo, ale je to blbý - myslím to zvracení - to jsem z prvního těhu neznala vůbec). A samozřejmě mi pomohlo, že jsem první dva týdny v lednu byla doma pěkně v klídku ještě na OČR se synem - to je jasné, to řeknu rovnou.
Ale to už je pryč dikybohu. Opravdu teď je mi nádherně - začínám 19. týden. V práci se už vyjasňuje můj odchod. Byla jsem dneska na osobním oddělení, mám 27 dnů dovolené na letošek a klidně si ji můžu celou vybrat ještě před nástupem na mateřskou!! To je mi novinka - já myslela, že pouze poměrnou část. Mám v plánu vzít si dovolenou okolo Velikonoc, potom na ty květnové svátky (vycházejí na úterý - takže to jsou dva pondělky dovolená), no, a potom plánuju tak od 15. května už být na dovolené a nevracet se. Na mateřskou dovolenou bych podle výpočtu měla nastoupit 6 týdnů před porodem, tj. 4. června (termín mám 18. července). Takže takhle asi nějak to mám v úmyslu. Na moje místo je potřeba vypsat inzerát - požadavek musí napsat vedoucí.
Už jsem taky těžce neodolala, a koupila něco na mimi :-)))) Jinak všechny věci mám schované u našich, tam jsem si to byla prohlédnout minulý týden, to byla fuška se tím prohrabat - je to vše pro novorozence až po šestileté dítě, oblečení schovávám pořád. Mám tam i tři kočárky, autosedačku, klo­kanku a postýlku - prostě všechno a bude se mi to hodit, tak to jsem moc ráda.
Ať ti dobře dopadnou výsledky těch tripple-testů!! Já si jdu ve středu pro žádanku na ten velký utz. Test na cukrovku?? To vůbec neznám! To se teďka dělá?? Tak to mě taky čeká, sestra zatím nic neříkala.
Tak pápá a měj se hezky,
Gerberka 

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 19.02.07 18:12

ahoj holky tak u nás nic moc nového po sobotním plese jsem nějak grogy.Včera jsme ještě slavili Anetčiny narozeniny.U nás je protivná nálada.Nějak to počasí funguje i na nás.Zuzi lezou další zuby tak si to vybírá.
Doufám že se mi podaří poslat zítra deníček zase o miminkách.
No Zuzanka se už na mě sápe tak toho moc nenapíšu.
Tatínek má tento týden noční a zítra nás čeká bowling.
Terezka je dneska nějaká špatná nějak má uplné výpadky asi je unavená, ale nevím z čeho úkoly jsme psali na dvakrát a pak jsem to ostatní vzdala.
Demi gratuluju k ústupu nevolností konečně si to začneš užívat.
Gerberko jseš statečná.Taky schovávám oblečky po holkách i po Zuzance sice jsem něco půjčovala kamarádce.
Ale i tak jsem si něco schovala kdyby náhodou :-)
Tak požehnaný týden všem.
Barča a cácorky

 
stazka
Kelišová 5511 příspěvků 20.02.07 09:42

Ahoj holky,  

u nas taky nic noveho. Kuba dopoledne vubec nespi, proste nezabere a je pak logicky kolem obeda pretazeny a desne protivny. Resim nejaky kocar na balkon, snad by spal tam, jen se bojim, ze mi pak nebude spat v noci.
Holky, ty blaho, uz test na cukrovku?!? Vzdyt ten mi delali o prazdninach, a pak uz  to nabralo rychlost blesku!! U nas to ale nespravilo pichnuti do prstu. U nas se dela kompletni OGTT krivka s pitim hnusne sladke vody a merenim glykemie v hodinovych intervalech. Zalezitost na pul dne!  

Musim utikat, kolotoc prestal byt atraktivni… pohladte briska i deticky!!!!  

pa

St+Kuba

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 20.02.07 10:59

Ahoj holky,
BARČO: už se těším na další povídání o miminkách. Tak jste zvládli ples i oslavu Anetčiných narozenin, to je dobře.
STAZI: mně u prvního těhu žádný test na cukrovku nedělali. Zírám, že se teď něco takového dělá, ale sestra se mi ani slovem o ničem nezmínila, fakt nevím, jaká je kde praxe. Zato mi opět bude brát krev na toxoplazmózu, protože máme doma kocoura (neočkovaného a běhajícího venku).
Jinak s kočárkem na balkon - nevím. Malý usnul jedině, když jsem s ním vyrazila v kočárku zhruba na 5-tikilometrovou procházku místními luhy a háji. A tak jsem chodila každý den asi od 2 měsíců věku. Bylo to perfektní, kromě jiného šly kila po porodu pěkně dolů :-))

 
stazka
Kelišová 5511 příspěvků 20.02.07 13:27

Gerberko - moje mati diabetolozka se taky podivovala, ze nas zenou na test vsechny bez vyjimky. Ale u nekterych holek u nas z diskuze to spravilo 1 pichnuti do prstu v ordinaci gynekologa. Zrejme jen nekolik „osvicenych“ mest to dela jinak...... Jinak ke spani, odpoledni kroseni s kocarkem je samozrejmosti, jen bych nerada pobihala s kocarem dopoledne i odpoledne, to pak nechapu, kdy bych se starala o chod domacnosti?!? Musim to nejak vyspekulovat.

 
maxik
Kelišová 5743 příspěvků 1 inzerát 20.02.07 20:05

Ahojte,
Tak jsme na začátku 11.tt a příští týden mám UTZ, tak snad to miminko zvládlo a je v pořádku. Ten zánět v močových cestách by měl už být pryč, říkal dr.   Lamvínku - snad je to jen nějaká únava po plesu a ne začátek nějaké nemoci. Je už líp.   Demi - já na kurz do fakultky chodila (jestli myslíme stejný - pořádá to FNsP, 4 lekce, cvičení + nějaká teorie; bazén byl zvlášť na rehabilitaci a platil se, ten kurs ne) a bylo to úplně o ničem - PA, co to vedla, papouškovala jednu knihu - mám ji doma, několikrát mi řekla vyložený nesmysl, na spoustu otázek nebyla schopná odpovědět vůbec, no a beseda s vrchní sestrou a porodníkem, tam padaly takové nehoráznosti, že jediný přínos kurzu pro mě bylo rozhodnutí nejít rodit na fakultku ;-)
To plavání si ale holky pochvalovaly (já jsem chodila plavat normálně na bazén). Moc se mnou asi nepočítej, i kdyby to byl kvalitnější kurz, pokud to začíná dříve než v pět odpoledne, tak bych stejně nemohla, nemám kam dát Dalíska :-(   Stázko - taky nespavec? Mě vždycky bavily chytré knihy, které tvrdily, jak dítě ve 2 měsících spí osmnáct hodin denně :-)))  Nedá se svítit, zkoušej ukládat. Jo, vy nemáte v kočáru vložnou tašku?  

Musím končit, manžel má hlad. Mějte se hezky. Eva  

 
stazka
Kelišová 5511 příspěvků 20.02.07 22:03

Jo, chytre knihy me bavi taky a pak jeste maily z Rodiny - spi pres den 4 delsi casove useky..... chachacha!!!! to my si 3vybereme pres noc a 1je odpoledne v kocarku. Vloznou tasku nemame a hlavne mame uplne desnej pristup na balkon - pres cely byt, na zaver pres loznici, kde se momentalne nachazi postylka tudiz je tam k nehnuti. Budu teda muset mit ten kocar nastalo na balkone a jen tam Kubu strkat. Teda jestli to budu praktikovat, protoze dneska usnul dopoledne a ted vecer stropil takovou scenu s usinanim, ze netusim, co bude nasledovat v noci....... :-(( Ale jinak je uplne suprovej, nechci, aby to vyznelo, ze si stezuju. Dneska rano mel dlouhosahlou promluvu k plysovymu slonovi, ja myslela, ze se smichy pocuram!!!!

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 22.02.07 14:00

Ahoj děvčátka,  

všechny vás moc a moc zdravím!
Včera jsem s Bobšíkem absolvovala prohlídku u zubaře (jeho první a mou těhotenskou). Jo jo, se mnou pohoda, ale Honzík uspořádal rodeo… Pusu otevřel až tehdy, když se rozplakal, ale naštěstí to paní doktorce stačilo k prohlídce :-)). Ještě než jsme tam šli, pečlivě jsem mu vysvětlovala, že paní doktorka se mu podívá na zoubky a že je moc hodná, aby se nebál, ale marně. No nic, za půl roku jdeme opět.
Také jsem si zašla na kontrolu ke gyne Dr. a všechno je v pořádku. Jsme v 17 tt, rosteme jako z vody a budeme kluk! To bude zajímavé s výběrem jména, mám pocit, že jsme se z toho vyčerpali už u Honzíka… Nevolnosti už jsou ty tam, závratě taky, takže teď už konečně nastala ta má vytoužená pohoda. Určitě už budu moci i ven, snad už i bez doprovodu (dr. jsem raději ani neříkala, že teď v neděli jsem v kostele při mši málem omdlela, ještě že tam byl i manžel, který hlídal Honzíka…). Teď už se cítím úplně dobře.
Zítra jedeme k rodičům manžela na celý víkend, tak si to určitě taky užijeme. Těším se moc, že půjdeme na dlouhou procházku do polí i s Bobšíkem, aby zužitkoval svou překypující energii :-)).   Stázko: koukala jsem se na Kubíčka do galérky - to je tak hezký chlapeček…  Musí vám dělat opravdu hodně radosti, a podle toho, co píšeš, jak si vykládá s hračkou, je s ním legrace už teď.
Taky jsem se tě chtěla zeptat, jestli ten „cukrovkový“ test se dělá plošně všem nastávajícím maminkám, nebo jen některým? Mně totiž o tom nikdo nic u doktora neříkal, kontrolují mi jen moč a tu mám zatím o.k.   Maxiku: tak to s kurzy máme obě stejnou zkušenost. Já jsem chodila na kurz do Vítkovické nemocnice a bylo to naprosto o ničem. Vedla to porodní asistentka, nevím, možná jsem měla jen smůlu, že to nijak neprožívala, ale vždycky monotónně povykládala, pak jsme se trochu protáhly a šly jsme domů. Taky jsem z ní měla pocit, že vždycky byla nejradši, když už to měla z krku.
Ale tu Porubu bych si klidně zkusila k porodu, pokud by mě vzali (bývá prý nacpaná, když tam rodí i rizikové těhulky). Ohledně přístupu porodního personálu, horší, než u Honzíka to snad být nemůže… Tak bych aspoň mohla využít kvalitní vybavení pro sebe i miminko (ve Vítkovicích ten porodní stůl s rozviklanými opěrami nohou - no nevím).
Jinak já si taky budu muset zajistit hlídání Honzíka, abych mohla chodit alespoň plavat, když jsou ty kurzy taková ztráta času. Kdy v Porubě kurzy probíhají, nevíš? Na internetu píšou něco o středě a pátku, ale nic konkrétního.   Lamvinku: tak ples jste si užili, no jo, s těžkým ránem se pak musí počítat… :-)) Ale stálo to za to, ne? Co holky, už jsou zdravé? A Zuzanka, už identifikovali, co jí vlastně je? Nejsem sice doktor, ale nemůže to být u ní nějaká dlouhodobá porucha imunity?  

No, napsala jsem toho dost, koukám. Tak jdu zase něco dělat.
Všem požehnaný den přeje
 Demi.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 22.02.07 17:34

posílám nový deníček víc napíšu až tam ozvu se o víkendu.
 Barča

Vložit nový komentář