Křesťanské Jesličky - Naděje a povzbuzení

Rodičovství

Ahoj holky, tak jsem se rozhodla pro nový deníček.Dnes mi poslala naše pacientka, která je těžce nermocná email, jak se posílají, a pošli to dál a většinou je mažu, ale tenhle jsem ani nevím proč otevřela a překvapil mě.Pokud vím ona věřící není a o to víc mě to překvapilo a potěšilo.V emailu byla modltiba s prosbou pošli ji dál.Měla by být od sv. Terezy a mě ty slova oslovily a přiměly zamyslet se. Posudtě samy.

MODLITBA SVATÉ TEREZY:

Nechť dnes pokoj a mír kraluje ve Tém nitru. Důvěřuj Bohu, že se nalézáš přesně na tom místě, kde jsi měl být. Nesmíš zapomínat na nekonečnémožnosti , které vyplývají z tvé víry. Použij vděčnosti, které seti dostalo a užij si ji s láskou, kterou jsi dostal/a…Buď spokojený/ás vědomím, že jsi dítě Boží…
Nech, aby se Jeho přítomnost vlila až do tvých kostí a dovol své duši svobodnězpívat, tancovat, chválit a milovat. On je pro každého z nás a zároveň i v každém z nás. Amen.

Barča

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 03.11.08 19:16

Huuu,
tak jsem se vzmužila a sesmolila nový deníček (vím, se zpožděním, ale fakt to nějak nešlo) a koukám, že Barunka mě „předběhla“. Nakonec jsem možná ráda, protože s tím mým stejně nejsem nějak spokojena, je to taková smatlanina všeho možného, možná i dost nezáživná, ale nějak nejsem schopná pojmenovat, co bych chtěla… Bětuška už tu zas bečí „mamííí“, tak jen odesílám jako komentář:

Zdravím všechny Jesličkandy i nahlížející.

Věřte nebo nevěřte v České republice, dokonce na jihovýchodní Moravě, tradičně považované za baštu katolicismu J , fungují misie (viz lidovemisie.cz). Jsme misijním územím a myslím, že je dobře, že si to někdo uvědomil a do toho velkého díla se pustil. Mše, kázání, škola modlitby, přednášky, diskuse a jiné podobné zabraly celý týden.
Původně jsem si malovala, čeho všeho se budu účastnit, ale vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, třetí na cestě a pracovně hodně vytíženého manžela (jak na potvoru poslední měsíc zvlášť) se nakonec akce zdrcla na pár přednášek pozdě večer. Napíšu tak jen pár dojmů:

 • Misie bez každodenní účasti na mši svaté jsou k ničemu - vždycky, když jsem dorazila na přednášku a ve farním kostele právě končila bohoslužba, měla jsem divný, smutný pocit, že mi něco důležitého chybí…
 • Řeholníci a kněží, kteří mohou působit nebo nějaký čas působili za hranicemi ČR mají v sobě (v 90%, mohu-li odhadovat) důležitou devizu, které se řadě místních nedostává - vnitřní svobodu víry, umění vyjádřit pochyby a zároveň bez okolků definovat svůj názor na rozporuplné věci v církvi…
 • Pocit roztrpčení z ankety, která před zahájením misií ve farnosti proběhla. Když na jedné z přednášek misionáři avizovali, že ta naše anketa byla hodně jiná, než jinde, že byli překvapeni množství otázek - aktivitou. Žila jsem v příjemném očekávání dne, kdy se o anketě mělo diskutovat. Mno, nevím, jestli to bylo zkresleno výběrem témat, ale… „U nás" pláčeme po předkoncilní (zjednodušeně) latinské mši, nechceme respektovat přijímání na dlaň a bojíme se o existenci církve. Jak řekl redemptorista z Vídně. Berme už vážně II.Vatikán(!). Neodvolávejme se na autoritu papeže při prosazování návratu k latinské liturgii. Magisterium v tomto směru vyjadřuje plné sepětí s posledním koncilem, zároveň nezavrhuje potřebu věřících po „staré" mši, kdo chce ten může, ale nesmí vnucovat druhým, pokud papež někdy vyjádřil něco víc, byl to jeho názor, se stejnou platností jako každého druhého. Podobně při přijímání bychom měli hledět spíš do svého srdce než jak přijímá ten přede mnou a za mnou. (Já osobně vnímám přijímání na dlaň jako daleko estetičtější, a pro mě především i pokornější, způsob, než vypláznutí jazyka na podávajícího J ). A k církvi. Že nikdo/On neřekl, že církev bude silná, nejsilnější, hlavním směrem, po kterém půjdou zástupy… Zazněla i věta na kterou nemůžu zapomenout a se kterou tenhle krátký výtah zakončím:
  JSME ODZBROJENI JEŽÍŠOVÝM KŘÍŽEM…
  *A ještě jen. Nedostala jsem se ke svátosti smíření. Je to tak dlouho, co jsem nepřijímala…Mám pocit, že už to ani neumím (zpovídat se)… Bylo to tak lehké, dřív… Je to (pro mě) tak těžké, když nemůžu spontánně vběhnout za knězem a vylít na něho/Něho ten svůj kbelík špíny…Je to tak blbé, když nevím, jestli se moc nepsychologizuju, místo abych se odevzdala… Hřích nevyhnije… Chybí mi můj zpovědník… Jsem náročná, nechci jednoduché odpovědi, přitom chápu, že v daných podmínkách… Jsem misijním územím…čím dál víc…

Vaše Markéta

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 03.11.08 20:56

Ahoj,  

já jsem své poslední komentíky napsala v minulém deníčku, nevěděla jsem, že nový už je na cestě :-). Tak pokud někoho zajímá, jak u nás po příjezdu ze špitálu, koukněte tam. Píšu o tom docela podrobně a kopírovat sem už se mi to nechce. Také jsem tam přidala poslední poselství P.Marie z Medjugorje.   Maky: napsala jsi to hodně záživně a tvé pocity ohledně zpovědi a přijímání velmi chápu. U mě je to chápání ale víceméně v rovině teoretické, neboť je zkresleno ještě stále tím, že místo zpovědi a přijímání sedím dál v lavici… Ale stále doufám, že se to změní, protože manžel stále jde za svým rozhodnutím. Nedávno mě v tom opět utvrdil, tak tomu věřím.   Lamvi: ten text dobře znám, také mi došel a také jsem si to původně ani nechtěla číst. Takových a podobných mailů mi chodí každou chvíli kupa, ale občas se mi některý líbí. Myslím na vás, doufám, že už se cítíš lépe na těle i dušičce.  

Zatím všechny zdraví
Demi.

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 03.11.08 20:58

Ahoj holky, moc zdravím a děkuji za deníček, tedy vlastně za oba dva deníčky!
Jak dlouho nebyl nový, tak teď máme dva najednou, to je prima:)  

Jelikož opět nemám mnoho času, tak je z rychlíku píšu, že vás poctivě čtu, jenže čtu často při kojení a k psaní se už nedostanu. Říjen byl pro nás společensky velmi náročný, bylo hodně akcí a zvládat to ještě s prcky dalo zabrat.  

Je mi hrozně líto, jak vás pronásledují všechny ty potíže, připadá mi, že teď je toho nějak moc, dobrých zpráv pomálu. Často na vás myslím, hlavně na marody, doufám, že u Lamvinků už se to bude všechno uzdravovat (s výplatou nemocenské ne­mám zkušenosti, takže nevím, ale ten přístup je dost hrozný) a i Danečkovy výsledky budou dobré (ledvinové problémy mne straší, protože u nás máme nějakou rodinnou zátěž).
Já si teď stále víc uvědomuju, jaký je to dar, když jsme zdraví. Pokaždé, když jdu ven, říkám si, díky Bohu za to, že nejsme marodní, musím si vážit toho, že můžeme ven na obyčejný nákup, vždyť jakmile děcka onemocní, tak i to je problém.
Jinak Helenka se nám úžasně rozmluvila, říká básničky, učí se písničky (já mám hudební hluch, takže ode mne ne:)), tento týden jsme oddudlíkovali, ale plínek jsme se zatím nezbavili. Pavlíček už má přes šest kilo, tedy na čtyřech měsících jako H. v půlroce. Spí pěkně, ale večery jsou náročné, chce se pořád nosit a je mi to těžko skloubit, musím se taky starat o Heli a domácnost a manžel jezdí domů pozdě. No ale nechci si tu stěžovat, když se nic neděje.  

Už jsem měla dvě schůzky s knězem v rámci křestní přípravy, čtu po večerech katechismus, tedy jen výtah v otázkách a odpovědích, připravuju si z toho otázky pro další schůzku. Moc mě to těší, je to takové zklidnění, děti spí a já si v klidu sednu u čaje a rozmýšlím o tom, co čtu. Zkusím o tom časem napsat víc.
Budu končit, nemocným přeju brzké uzdravení, Demi a Lamvinku, držte se a napište zase brzy, jak to u vás vypadá.
Maky přeju ať se podaří nahradit obavy jen pozitivními myšlenkami, určitě všechno proběhne dobře, vždyť už jsi zkušená maminka a nic tě nezaskočí.
Janku, krásné fotky. Doufám, že teď už prodej finišuje a budete si moci odškrtnout tuhle velkou starost.  

Jo, ten pořad Cesty víry jsem neviděla.
Demi, ty interrupce, lidi prostě smýšlejí ve stereotypech, které slyší v médiích, a je hodně těžké to změnit. Ale je mi z toho taky smutno.
Všechny zdravím, Christabel + 2  

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 03.11.08 21:58

ahoj holky

prv Janku - zapomnela jsem ti pochválit fotky, protože se mi fakt moc líbí (letos je vůbec tak nádherný podzim.)

lamvinku - možná ta modlitba byla myšlena prave pro tebe! právě ve tvé situaci! (aspon je tak jednou za čas SPAM někomu k užitku, což je dobře. Mám pár kamarádů, kteří mi posílají desítky různých přeposílaných mailu tydne, a je fakt, že už se mi nekolikrát stalo, že jsem otevařela třeba jen jeden a bylo v něm zrovna něco co mne oslovilo - a to jinak je běžně také hromadně mažu)

maky - moc hezky jsi to napsala o misii- tam odkud jsi se stale jeste často přijímá do úst? když si člověk vezme, že od II.vatikánského koncilu uběhlo přes 40 let, tak je vážně s podivem , jak pevně je v lidech zakoveny tridentský koncil a jak urputně se ho drzí. ach jo. no radši nic.

Demi -

chris - a s tebou se těším, že budeš psát o přípravě na křest! moc! takže i tak pro sebe doufám, že tve deti budou večer spát a dají ti čas na přípravu :-)

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 03.11.08 22:16

nějak mi to vypadlo:
Demi: tyhle záhadné choroby. kde seto bere? dej vedet, na co přijdou - snad není možné, aby lékaři neobjevili žádnou příčinu. a už to vypadalo tak nadějně.
s tím kašem a jeho (ne)léčbou jsi mi připomněla kamaráda - lékaře, který říká, že na hodně drobnýc honemocnění doporučuje místo medikamentů výdrž- protože lékama jednu věci „vyléčíš“ a druhou způsobíš :-) ne, že bych se tím jeho heslem moc řídila, ale asi má v něčem pravdu…

K tomu pořadu- no nechala jsem se unést. přitom ta rodina určitě žila pekný život, takový v souladu s přírodou a tak, jen prostě nechápu doted, co měl společného s křestanstvím :nevim: konec s tím :-)

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 03.11.08 23:13

Ahoj holčiny,
Lamvinku - díky za povzbuzující deníček a snad i ta naděje z něj se přenese i na nás.
Demi- myslím na Danečka. Moc mě to mrzí, že se ty zprávy tak zvrtly. Věřím, že všechna nepříjemná vyšetření močových cest  zvládnete na 1 ( ikdyž narkoza není nic moc, ale je  dobře, že ho nebudou trápit při vědomí). Lékaři se snad pohnou dál a budou moct zacílit léčbu. Určitě jste stále na mém modlitebním seznamu :-)))
Kamarádčin chlapeček měl hned po  narození problémy s návratem moči do ledvin. Zjistili neprůchodnost (nevím do jaké míry) močové trubice. Museli řešit operativně dočasný umělý vývod nad „pindíkem“ , po čase zprůchodnili močové cesty a vše uvedli do normálu. 
Doufám, že u Vás to nabere správný směr a Daník bude zase zdravý čipera. Určitě můžeš posílat v případě potřeby SMS.
Maky- dík za čas, za postřehy z misijí. Občas je to fajn, když se vyvětrá co ? Vítr vanoucí odjinud je  občerstvující  a starých zatuchlin zbavující. Ad zpověď - chápu pocity, po delší době je to hrozně těžké se připravit … já se k začátku školního roku po   půl roce dokopala. Kápla jsem na supr zpovědníka - člověk dopředu neví kdo tam bude,se střídají  a redemptoristi su borci. V poslední době jsem borka já , když to zvládám aspoň po 2 měsích.Tuž  vzhůru do boje :-))
Chi, chi, zítra jdu máknout na vnější fasádě - bude změna v účesu, docela se těším :)
Christabel - taktéž kvůli své zvědavosti přeji klid na študování a přípravu a posléze tvé komentáře :-))
Byt - se snad do konce týdne pohne k podpisu smlouvy. Doufám, že se zase něco nevymamláskuje , no…
Minulý týden jsem skončila kurz Rodičovství není sociální vyloučení - postřehy časem zkusím sesmolit do jednoho z budoucích deníčků.Teď stručně super.Nové info, zkušenosti, nové přátelství..... v prosinci si doplním jednu lekci za absenci - těším se - pohled muže na rodičovství.   
25.10.08 byla ve frýdecké bazilice Pouť matek - já tedy byla až růženec  a   na mši, ale i tak úžasně povzbuzující .
Pořádalo Hnutí modlitby matek (Mothers Love Conquers The World)    www.modlitbymatek.wz.cz  Pane Ježíši, Ty miluješ naše děti a vnuky víc než my. Věříme, že cokoliv se s nimi stane, Ty o tom víš. Důvěřujeme Ti, odevzdáváme Ti je, abys Ty mohl konat v jejich životě - ne podle naší představy, ale podle své moudrosti a lásky. Amen

******
Rodičovské požehnání
Pane Ježíši, vztáhni svoji ruku na moje děti a vnuky  a požehnej jim.
Prosím Tě, zahrň je svým milosrdenstvím a láskou.
Smiluj se nad nimi a odpusť jim všechny hříchy.
Přikryj je svou Krví a chraň jejich mysl, srdce a vztahy.
Uzdrav svou láskou všechna citová zranění jejich srdcí.
Osvoboď je ode všech vlivů Zlého.
Pane Ježíši, děkuji Ti, že při nich stojíš a že jim žehnáš.
Požehnej i mně, abych se k nim choval/a s Tvou trpělivostí, moudrostí a láskou.
 Amen

******
Ahoj JaneK
PS Díky za fotochválu :-)))    

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 03.11.08 23:18

Tak šup sem s další :-))
Balíčci.

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 04.11.08 09:14

Krásná modlitba, díky!
Demi.

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 04.11.08 17:40

Ahoj holky!
Moc děkuju za nový deníček. Naděje a povzbuzení, to je něco, co opravdu potřebuju. Zase mám trápení s manželem. I když včera byl prý na faře, popovídal si a prosil mě za odpuštění. Já jsem mu snad už odpustila, ale hrozně moc se bojím, že to udělá zas. :-((  Jsme manželé přes děvět let. příští rok deset, ale od toho kritického sedmého je to jen horší…
Také moc děkuju za přání k narozeninám a uzdravení nohy. Nárt už opravdu bolí jen někdy a den ode dne je to lepší.

Janku, i já tě chválím za mo hezké fotky… a také moc brzo přeju vyřešení bytu.
Chris, trošku to závidím křest teď. Já si ho „užila“ jako malinké miminko, ale kdyby se dal zažít znovu, šla bych do toho zas..

Co se týká zpovědí, už jsem si dala i upomínku do mobilu, míváme příležitost 1. sobotu v měsíci a já pořád nejsem schopná. V 99% si nevzpomenu včas (4 hodiny po a podobně) a v 1% si řeknu, že příště… Mám trošku strach… A hrzně se stydím za své hříchy. Jako hnací motor působí to, že 1.12. je mše za mou mámu a já bych moc chtěla jít při té přéležitosti ke svatému přijímání, a to bez zpovědi opravdu nejde..

Požehnaný večer a další dny
Rafuska

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 05.11.08 11:00

Ahoj holky,
moc vás všechny zdravím!   Barčo: to je moc pěkný deníčkek. Krásná modlitba, výstižná. Myslím na vás, aby se zdravotní stav tebe, manžela i Terezky zlepšil. Dej pak vědět, co bylo na té zdravotní komisi, jak jdete teď v listopadu. A co Anetka a Zuzi?   Maky: šetři se a opatruj miminko v bříšku! Nestresuj se a hlavně vnitřní klid a pokoj - to je teďka nejdůležitější! Vím, že to někdy nejde, ale aspoň se pokus. Jsi ostřílená mamka!   Christabel: mluvíš mi úplně z duše. Taky jsem vděčná za každý úplně normální obyčejný den, který mohu prožít. Když čtu o všech těch trápeních a nemocech, tak mám dojem, že moci tak nějak prostě žít bez nějakých stresů je snad něco neobyčejného. Jak říkáš - moci dojít na nákup nebo na procházku…
Jak píšeš, že večer čteš a připravuješ se na křest, tak podobné zklidnění mysli a srdce prožívám já, když každý večer vyrábím ty korálkové hvězdičky - už jich mám 100! To bude na rozdávání na vánoce lidičkám známým i méně známým…je mi jasné, že někomu tohle může připadat jako něco banálního nebo úplná prkotina, ale já z toho mám ohromnou radost. A je to pro mě pokaždé krásně prožitý večer.   Demi: myslela jsem na vás s Danečkem. Špatně jsem to minule pochopila, myslela jsem, že nejste v nemocnici, tak se omlouvám. Ale už jste zaplaťpánbuh zase doma, tak je to dobré. Snad budete teď hooooodně dlouho doma a v klidu. Taky se divím, kde se takové nemoci vůbec berou. Snad i Honzíček je dobrý, chodí do školky a zvyká si na společnost dětí, je to taky dobře. Jak psala Christabel o léčbě toho kašle, tak něco podobného říkala i naše dětská doktorka - prostě výdrž, no. To když jsem tam lítala každou chvíli s Inuškou, když chodil do školky - zejména druhý rok jeho školky, to byl děs. Naštěstí jsem si mohla brávat OČR a nikdo nic nenamítal, u soukromé firmy bych byla nezaměstnaná hned.   Janku: nádherné fotečky!! Ten podzim úplně úžasný i tvoji kluci!   Rafusko: ať tvoje trápení s manželem brzo přejde a je to zas všechno dobré! Pevné nervy, jste určitě dobří manželé, my jsme letos měli 11 let, utíká to.  

Tak se mějte hezky a brzy na viděnou,  

Gerberka

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 06.11.08 22:48

Ahoj holky ,
jen se nám to asi s bytem „psuje“ nebooli jde  do háje…
středa noviny- hypoteční banka zvedla úrok o 0,2% , znovu musí zájemce rpověřit, oni zvvažují jestli do dražší hypotéky půjdou, makléřka tvrdí , že už se pro jistotu kouká do databáze na další případné klienty..... no člověk to nechápe proč ty banky tak plaší a zdražujou když ČNB úrok snižuje … ?????
podporu prosím .....
 JaneK

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 07.11.08 11:55

ach Janku, mate to ted fakt složité, a ze zrovna to padlo do tehle chaotické doby - to je fakt smula- zdrazovani hypotek mi bohuzel pripadá v tehle situaci naprosto logické, ale pro vás je to fakt k vzteku. Myslim na te, a doufám, že si to kupci nerozmysli…

Rafusko - hmmm trable s manzelem - zrejme jde o nejaký váš dlohodobý opakovaný problém??? a chápuli to dobře neni to asi zadna „maličkost“ kterou tu řešíme občas všechny… A protoze nevím přesně za co konkrétně bych se ve vašem případě měla modlit, svěřuji vás prostě boží ochraně- oba - a snad do budoucna vás tři- docela to letí, že už máte rok od podání žádosti!

har.

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 09.11.08 13:24

Ahoj holky!
Tak jsem doma sama. Manžel odjel hrát divadlo a ještě chvíli čekám, jestli se nevrátí, že něco zapoměl a pak vyrazím s pesem. Včera jsme u zpovědi nebyli, ale domluvili jsme se, že buď příští nebo tu další sobotu bychom rádi na sv. Hostýně.
Janku, vy a byt to už je fakt nekonečný román. Ale děsně napínaný a moc jsem zvědavá na konce. Věřím v ten nejlepší..
Harpyje, tak tři budeme nejdříve za rok (kéž by) a už to máme 2 roky od podání žádosti. Holt se ve Zlínském kraji tak 4 roky čeká… A velmi moc děkuju za motlitbu. Manžel se (doufám, že už můžu psát v minulém čase) cítil nevybouřený a chtěl si užívat i s jinými ženami…

Dnes jsem se naštvala v kostele při pastýřském listu. Hlavně při jeho části o dětech ze zkumavky. Prý to už není akt z lásky. Hm, já jsem fakt netušila, že jsme byla na IVF jen kvůli utrácení peněz. Já jsem fakt šíleně nadšená z měsíčků každý měsíc, kdy bych se bolestí zastřelila, kdybych měla čím. Miluju,když každou chvilku slyším, že jsem neschopná, že nemám vlastí děti…
Omlouvám se, opravdu pěním.
Požehnaný nový týden
Rafuska

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 09.11.08 14:56

ahoj všem,   JaneK: to je na pytel… kéž by se to příští týden už rozuzlilo, takkhle pořád jeden neví, na čem je. Ach jo, to nás za chvíli čeká podobná „radost“. Za jakou cenu byt prodáváte?   Rafuško: tenhle pastýřský list jsme dnes neměli, ale možná mi to o nějaký den uniklo. Moc mě mrzí, chápu, že se tě to muselo dotknout a zabolet, protože ten, kdo neokusil, co to je - beznaděj každý měsíc - sotva se dokáže vžít do problému. Chápej to pouze jako v rovině teoretické - tak jako konečně u dalších věcí, co si budeme vykládat. Já jsem svého času řešila vnitřní problém, co dělat, kdyby se u nás nedařilo… Po dlouhých úvahách jsem se rozhodla, že pokud by u nás taková situace nastala, asi bych zvolila kompromis - IUI, protože s IVF bych měla morální problém (nikoli ten, zda se jedná nebo nejedná o akt lásky… :-))) - docela směšný argument ). Ale to je pouze a jen má cesta, nikomu ji nevnucuji, protože jde o záležitost velmi individuální a taky bolestnou.   Lamvinku: ptali se na tebe a Kamila naši, tak jsem jim poreferovala, co vím. Moc vás i děti pozdravují a máte se opatrovat!!!
A já se chci zeptat i na Jiříčka - víš, kterého myslím… Jak se mu vede?  

Zdraví Demi.    

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 10.11.08 09:21

Ahojte!
Bětuška kouká na Sezame (to je takový rituál, 1/2 hodinka ráno, nebo Kouzelná školka, tak už na TV není v kolotoči dne díkybohu čas :-)) a já tu rychle koukám co nového. Poslední dobou se nám upravilo spaní (nezakřiknout!). Děti spí od cca 20-20.15h do šesti (občas chce Běta vodu, ael Michal se nabídl, že bude vstávat on, huráááá), budí se v klidu, ne s řevem, jak v těch 5h, takže je den hned hezčí. Asi se divíte, že jásám nad šestou, ale už sjem si nějak zvykla, alespoń toho člověk víc stihne (už sjem vyluxovala celý byt, vyprala, teď to jdu pověsit). Bětuška sice asituje, ale naučila sjem se ji do všeho zapojovat (i Míšu) a ono je to děsně baví, mají to jak hru a já zas nemám pocit, že musím všechno zvládnout, když spí, to se pak spíš snažím relaxovat taky… Co jsem to vlastně chtěla říct :-), už jsem nějaká těhotensky dementní (byť to sousloví nemám ráda), ale plkám tedy děsně :-/
Janku, to je fakt děs s tímbytem. Já už bych se hroutila. Nesnáším tohle čekání, které šlověk nemůže ovlivnit, chjoooo. Zkusím se pomodlit, i když hodně to teď flákám. Tedy s dětmi se modlím, ale sama už nějak lenošním.
Rafusko, s manželem je mi to líto. Popravdě si to vůbec nedovedu představit. Máš můj obdiv, že to zvládáš. Říkám si, že ybch snad jednorázovou nevěru taky dokázala přežvýkat, ale nevím, jetsli bych fyzicky snesla, že byl s někým jiným než se mnou. Je to takové strašně intimní, až je mi to blbé to psát na net, ale nikdy jsem jiného nepoznala (fyzicky) a ani si to nedovedu představit. Dlužno dodat, že v tom byl zřejmě silný Boží záměr, protože jsem se tedy určitě nepohybovala ve sférách, kde by to bylo normální, spíš naopak. Taky to z mé strany nebyla žádná obět, spíš jsem byla tak pyšná, nebo jak to nazvat, že bych nemohla být jen jednou v řadě…No, ael to sjem zas odbočila. Přeju ti, aby se manžel utřepal a zklidnil (jako že už asi trochu jo, jetsli jsem to pochopila správně). no je to dneska těžké, když člověk ze všech stran slyší, jak si má užívat, jak zavázat se s někým před třicítkou je vážně děs a že norma je minimálně tři a více sexuálních partnerů. Bavila jsem se na tohle téma se svými spolužáky z VŠ (žádný veřící) a strašně mě překvapovalo, jak často i hodně inteligentní lidi podléhají těmhle tlakům, přestože jim kolikrát nejsou vlastní. osobně třeba nemám pořád vyřešenou otázku předmanželského sexu. Tím nemyslím vztahy na jednu noc,ale společné žití se svým šudy ale bez svatby. Částečně chápu argumenty, že to není jen tak, že by to mělo být se všemy závazky, které k tomu patří a pokud někdo ty závazky chce dodržovat, tak proč se vlastně nevzít, na druhou sranu vím, že to často není tak jednoduché, zlášť, když to má být opravdu na celý život…Tím sjem se vlastně dostala k tomu nedělnímu listu. O IVF apod. sjem moc nepřemýšlěla, neb jsem nemusela, zjednodušeně to beru jak Demi…co mě však vždycky na podobných dokumentech zaráží je to zjednodušování! Hergot, vždyť biskupové jsou většinou hodněvzdělaní lidé, proč mají pocit, že to budou poslouchat blbci, kteří nejsou schopni hlubšího vhledu a musí se jim zjednodušeně předžvýkat černá a bílá, navíc se stále stejnými řečmi, chtěla sjem napsat argumenty, ale v řadě případů se to tak ani nazvat nedá. Mě třeba zarazila i ta slova o eutanázii. Ne že bych byla pro, ale každopádně to není jen v rovině, kdo chce eutanázii, je pekelník se skrznazkrz špatný člověk, který se chce zbavit blízkého… Kdyby byla třeba hospicová péče běžně dostupná, v reálu bylo zřejmé, že i hodně fyzicky či psychicky nemocný člověk může poržívta i bolest se smířením, s pomocí odborně vedené medikace…ale chápu, že když někdo vidí blízkého doma řvát bolestí od rána do večera, kdy sám ten nemocný ho prosí, ať to skončí, že říct jednoduché,má to smysl, je to tvůj/váš/náš kříž, je prostě trapné…zvlášť když se onen dotyčný nemůže opřít o Ježíše ( a popravdě i to je někdy „málo“, chápete jak to myslím). K asistované reprodukci. Osobně třeba na IUI nevidím nic portikřesťanského, IVF snad jde též ošetřit tak, aby nezůstávaly zárodky, se kterýmis e bude zacházet jak s biologickým odpadem?, dárcovství vajíček/spermií moc nechápu (ale nebyla sjem v té situaci velké touhy). Tak buď chci mít „svoje“ dítě nebo ne, ale pak snad raději zvážím adopci… To je ale jen ta technická stránka. O té lásce mě to též zaráží, prootže jakoby pomíjí období těhotenství… Mno, radši budu končit, neb Sezame už dávno skončilo a já už tu narozumovala dost. omlouvám se, ani to po sobě nebudu opravovat, tak snad to přežijete :-)
M+2+28a2tt

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 10.11.08 09:36

Ahoj Rafuško,   četla jsem tady, že máš nějaký problém s mužem, ale netušila jsem, oč jde, až Maky (níže) se toho dotkla. Je mi to moc líto, ale věřím, že to zvládnete spolu, a ne každý sám.
Drž se!
 Demi.

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 10.11.08 09:38

Maky,
naprostý souhlas a díky za názor. Vždycky si ráda přečtu právě tvůj pohled na spoustu věcí, protože se mně zdá, že se v mnohém shodujeme, su­perženo! :-)  

Demi.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 10.11.08 12:27

Jojo, Demi, s narůstajícím počtem dětí rostou i schopnosti :-))) Šak víš :-). M

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 10.11.08 14:38

Nemám moc času holky pastýřský list jsem nečetla ani neslyšela, ale myslím si dovedu představit.
Jen zkuste zjednodušeně zauvažovat - potrat (třeba i z důvodů, že nebude mít matka na to denně se dívat na utrpení svého postiženého dítěte) x euthanasie ( protože člověk vidí a nemůže unést utrpení  druhého člověka). Mi u toho vychází rovnítko a s obojím prostě nesouhlasím. Na druhou  stranu člověka za  to co udělá bude tady soudit jeho vlastní svědomí a na onom světě Bůh.
 JaneK

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 14.11.08 11:01

Ahoj,  

je tady jak po vymření, tak využívám chvilky, kdy D. spí a H. je ve školce.  

V úterý jsme s D.byli ve fakultní nemocnici na vyšetření u nefrologa - super specialisty na dětskou nefrologii. Vyšetřil malého, udělal mu ultrazvuk ledvin a změřili mu i TK. Obojí je v pořádku, jen spodní krevní tlak je podle naší dětské dr. hraniční (spíše vyšší). Vychází nám to na nefritidu (vývojová porucha ledvin), ale zatím na 100% nepotvrzenou. Uvidí se ještě časem, ale podle mě to tak asi už bude. Bílkoviny v moči má stále, někdy víc, někdy míň. Má se to hlídat denně, což doma dělám. Aspoň se Daník naučí na nočník.
V úterý nastupujeme do špitálu na 24 hodinový monitoring TK. Daneček dostane dětský hallder, aby si doktoři udělali přehled od tom, zda má TK opravdu vyšší, což je u nefritidy průvodním jevem. Nefrolog z úterka mu doporučil léčbu lékem Tritace, který má TK snižovat a zamezit propouštění bílkovin do moči - z čeho má potom dítě růst, když neustále bílkoviny vypouští…
Ovšem onen lék není žádná legrace - děti to vůbec užívat nesmí, ani těhotné a kojící ženy, aby se složky léku nedostaly k dítěti… A Daneček to má užívat rovnou… Moc se mi to nelíbí, taky proto, že nežádoucím jevem při tomto léku jsou závratě (když se sníží tlak) a dusivý kašel (to je něco na Danečkovy opakující se laryngitidy…). Takže jsem rozhodnuta požádat naši paní Dr. nefroložku v poradně, aby tento způsob léčby zvážila a navrhla Danečkovi jiný lék, snad se najde nějaký šetrnější.  

Tak zatím tolik ode mě. Vzhledem k tomu, že se nehlásíte, tak jen doufám, že je u vás ostatních veseleji, než u nás.  

Zdraví Demi.

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 14.11.08 11:35

Ahoj holky,   Demi: díky za vyčerpávající zprávy o Danečkovi a držím moc palce, aby se našel nějaký šetrnější lék. Dej pak vědět, jestli se ta vývojová porucha ledvin potvrdila nebo ne, ještě je přece naděje. Dobře zvládněte další pobyt v nemocnici, samo o sobě je to taky zátěž.    

Jinak u nás celkem v pohodě, Béďa teď minulý týden rýmu, ale bez teplot.    

Tak moc pozdravů všem    

Gerberka

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 16.11.08 17:15

Ahoj,
u nás jsme momentálně zvolili podivný způsob marodění, děti zdravé (díky BOhu!!!) rodiče „na šrot“. Tedy teploty nemáme, zato úporný kašel, zahlenění až na průduškách, nejde vykašlávat, dráždí. Už je to pátý den a jestli to nepřejde, musím k obvoďákovi, což se mi tedy vůbec nechce. No, sand pro:,–(ím aleposń CRP, porotože brát ATB jen tak, se mi nechce, uvidíme, sand se to uklidní. BOjím se hlavně kvůli mimču, určitě mu to dráždění kašlem neprospívá a to nemluvím o své děloze :-(. Při předchozích těhotenství sjem nezažila, tak nevím, co dělat.
Demi, „užíváte si“… Doufám, že najdete ideální kombinaci léků, věřím, že je to stres, já taky nemám ráda volbu mezi dvěma zly, snad bude paní dr. vědět lepší variantu.
Holky, ráda bych ještě reagovala, ale strašně blbě se mi dýchá (to je mimochodem ve spojení s kašlem chuťovka), musím končit. M v 30tt a 2 raubíři

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 16.11.08 20:22

Ahoj holky hlásíme že žijem a jsme celkem zdraví.Já jsem si užila od středy do pátku, jelikož jsem odstavila Zuzzinku, tak jsem nezvládla zástavu mléka a musela jsem k dr. pro tablety, už nikdy více, radši budu doživotně odstříkávat.Byly to nějaké hormony, no nemohla jsem ani chodit, usínala v estoje a šílené bolesti hlavy, skončila jsem na infuzi, ale klepu už je to dobrý.Jsem už i bez límce a všichni jsme zdraví.Díky Bože, ten závěr byl  hrozný.
Jinak v práci mě dost tlačí, kolegyně vypadla ze dne na den na rizikové těhu.Tak neví co s tím, nikdo už nezbyl.
Ještě problémy s mamkou a vyrovnáním kvůli bytu s nevlastním bratrem, prosím moc o modlitbu.Někdy to rozepíšu.
Moc velký dík Chris,jsi můj anděl.
Jinak u nás doma pohoda aspon tak.
Píšu trochu zmateně, jsem taky zmatená. :-(
Demi budem na Vás myslet v modlitbách, i s holkama, začaly se ted s námi rády modlit růženec.
Všechny moc zdrsavíme, ale víc nedávám.
Papa Barča

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 16.11.08 21:43

Ještě k malému Jiříčkovi je tento víkend poprvé po těch operacích doma na propustku,
Díky Bohu se mu daří dobře a pomalu přibývá, ale pořád má uavedené hadičky do bříška s výživou.Není to jednoduché, ale je to Bojovník.
 Barča

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 17.11.08 12:43

Ahoj holky,
moc zdravím při dnešním volném dni.
Předně Barčo: to jsou super zprávy, jak píšeš, že jste vlastně všichni už opět v pořádku, už jsi bez límce. A jak jsi dokázala odstavit Zuzanku! To je výborné, sice s těma lékama, ale hlavně že se povedlo, to jsem ráda. Opravdu jsem ráda, že se vše začíná u vás obracet, snad to taky teď hooodně dlouho vydrží dobrý:-))   Maky: už jsi ve 30. týdnu, to strašně rychle utíká, máš termín na konci ledna, že? S tím kašlem - neboj, to bude OK, i s dělohou se nic „nepohne“, myslím, nemusíš mít obavy. Napišu ti svou zkušenost: u Bédi jsem byla v těhu asi 5× takhle nachcípaná, jak píšeš, jednou víc, jednou míň, na začátku i s teplotama, jak píšeš - taky strašné zahlenění, no, užila jsem si teda dost, jednou to byly hlasivky, podruhé nosohltan, potom zas průdušky..... Navíc jsem ještě pořád chodila do práce, naštěstí jsem byla párkrát na OČR s Inuškou, což mi pomohlo. Kámoška mi říkala, že halt to tělo všechno „bere“ pro mimčo a na člověka sedne každej virus nebo bacil. Tak vydrž!!! Určitě se mimču nic nestalo, neboj!! Hlavně, že děti jsou zdravé, to je taky dobrá zpráva.   Demi: budu na vás od zítřka myslet, jak jsi psala, že nastupujete na ten monitoring TK s Danečkem do nemocnice. Tak zvládněte to opět dobře! A jsem zvědavá, na co přijdou nebo jak se dohodly ty léky, snad to bude šetrnější.  

Tak se mějte všichni moc pěkně,  

Gerberka

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 17.11.08 16:19

Ahoj,
taky všechny moc zdravím!   Gerbi: díky moc, podpora je důležitá. Sama jsem zvědavá, jak to bude nebo nebude náročné. Honzíka máme zase u našich, a tak se teď můžu zase plně věnovat Daníkovi. Budou mu dělat i nějaké odběry, to je asi to nejhorší, když ho slyším naříkat ze sesterny - ikdyž vím, že je to pro dobro, ale stejně…   Lamvinku:už jsem se o tebe bála! Užila sis teda… Já nevím, ale nebylo lepší přestat kojit a odstříkávat pak už jen po troškách?
Já jsem se rozhodla, že do toho půjdu po Vánocích, prostě pomalu ubírat MM, ikdyž D. si zatím moc říct nedá. Ale ono to jinak nepůjde. Doufám, že do jeho 2 let už budeme odstavení. Na druhou stranu já po celých 15 měsíců nemám menstruaci, a na každém kontrolním utz jsem neplodná, takže taky to není špatné. Všechno má své pro a proti.  

Díky moc za dobrou zprávu o Jiříčkovi. A jaká je prognóza? Je lepší, než tehdy?   Maky: brzy se uzdrav a opatruj se!  

Demi.

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 19.11.08 17:14

Ahoj holky!
Moc vám všem děkuju za podporu. Nějak fungujeme, ale spíš než spolu, tak vedle sebe. I když herečka jsem vynikající. Pro celou rodinu jsem schopná hrát, jak se pořád máme rádi…
Pátek začal hnusně, šéf nám oznámil, že kolegovi umřela manželka. Tři roky bojovala s rakovinou. Možná to zní hnusně, ale už je jí lépe… Dnes už byl kolega v práci a opravdu se drží.
V pátek večer dorazila návštěva ze Slovenska. Bylo to docela fajn, jen mě trochu vytáčel Ondrej, který se mnou a mým manželem nekomunikoval, ani když jsme se ho ptali a že by náhodou pozdravil, tak to už vůbec ne. Hodně mě také štvalo to, že když jeho máma kojila jeho sestru, tak tu malou štípal do tváří a do mámy kopal!!! Málem jsem mu jednu vlepila. Ale udržela jsem se, oni ho nikdy neuhodili a já mám pocit, že by to občas potřeboval jako sůl.
Odjeli v neděli odpoledne, my jsme pak jeli za babičkou a mým nejoblíbenějším strýcem. :-)). V pondělí byl u nás manželův kamarád z vojny s manželkou. Oba vždy moc ráda vidím.  A jako bombónek na závěr u nás byla i manželova mladší sestra s přítelem. Dveře se u nás fakt netrhly. :-))
Mám k vám obrovskou prosbu o motlitbu. V pátek to bude 10 let, co umřela moje maminka. Jsou dny, kdy mě chybí úplně šíleně. Moc vám děkuju…
Demi, moc na vás myslím a čekám na jakoukoliv zprávu o Danečkovi.
Lamvínku, ani jsem netušila, že přestat kojit, je až takový šok pro tělo. Jsem moc ráda, že i přes problémy je to za tebou a že už nemusíš nosit límec. Věřím, že už bude jen dobře.
Požehnaný celý týden (jako sich, netuším, kdy se k vám zase dostanu)
Rafuska

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 19.11.08 22:06

Ahoj děvčata.   Rafuško: předně díky za podporu. O Danečkovi a zážitcích z nemocnice píšu níž. Každopádně podporu bys jistě zasloužila sama, jak statečně zvládáš svou domácí situaci. Kdo ví, jak dlouho je takový stav udržitelný a zda to časem všechno nebouchne - jak se znám, takovou náročnou roli bych dlouho nevydržela hrát. Není lepší o problému hovořit a nevytvářet si zbytečně komunikační barieru? Já vím, to se mi to mluví, když vás neznám osobně a můžu maximálně teoretizovat. Ale možná by víc stálo za to, abys s manželem o svých pocitech mluvila a nedusila se tím sama. Takhle se přece nedá žít…
S modlitbou za maminku na tebe nezapomenu.  

A kde jsou další jesličkandy? Zvláště Christabel, Maxik, Harpyje… Ozvěte se, holky!  

A jak u nás s Danečkem? Takže chronická nefritida s doporučením léčby oním lékem, který jsem tady zmiňovala. Podle paní doktorky nefroložky ten lék opravdu pomáhá a neškodí ani dětem - prý s ním mají dobré zkušenosti. Dušného kašle ani omdlévání u Danečka se prý nemusím obávat. Ovšem nasazení léku je odvislé na včerejším výsledku z monitorování tlaku. Pokud bude v pořádku, tak se ještě uvidí, jaký lék a v jakém množství se na:,–(í. Možná se to bude kombinovat: lék proti úniku bílkovin do moči a na vyrovnání TK.
Podle paní doktorky je mnohem vyšším rizikem to, kdybychom Danečka tím neléčili - postupně by mu odmumřely ledviny (doslova by uhnily…) a mělo by to fatální následky.
Mno, zatím má všechny ostatní testy o.k., ultrazvuk ledvin o.k., tak uvidíme příští týden v nefrologické poradně.
Monitoring tlaku není nic, co bych musela opakovat… Ráno mu to na kardiologii na:,–(ili a nastavili interval měření, jeli jsme na příjem do nemocnice a pak už jen měřili co půl hodiny (v noci co hodinu), sbírali a měřili množství moči, odběr krve a další nemocniční „chuťovky“. Jak já se těšila, až Daníkovi ten přístroj sundají… Ještě teď má pravou paži zarudlou, a včera mu to dost i tvrdlo. Noc byla krušná, jak se budil a křičel při každém nafukování manžety, a já s ním a s ním i mimčo, co leželo s námi na pokoji. Jeho mamka už pak byla docela na Daníka naštvaná - považte, její holčičku ani nenechal vyspat…! Dokoce mi doporučovala, abych mu ten „aparát“ vypnula… Jako bychom tam byli jen tak pro nějaké vzrůšo… Bylo zbytečné jí vysvětlovat, že to máme doporučeno lékařem a když se má tlak měřit i během noci, tak já nic vypínat nebudu. Proto jsem jí krátce sdělila, že kdybych mu ten „aparát“ vypnula, začal by hlasitě houkat. :-))) To zabralo - její holčička by přece do rána v takovém kraválu oka nezamhouřila, že. Naštěstí Daneček po 1 hodině v noci už tvrdě usnul a spal až do 5 ráno, kdy dostal žízeň. V 6 hodin už mu ten monitor odpojili, tak už byla pohoda. Výsledky budou až za týden.  

No, nebudu už vás unavovat podrobnostma, protože se mi klíží oči a už se těším do své pohodlné milované postýlky!  

Demi.

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 20.11.08 11:33

Ahoj holky,
DEMI: díky za informace o Danečkovi, je to halt boj. Ale důležité je, že už se ví příčina a může se léčit. Jste stateční, jak zvládáte vždy pobyt v nemocnici!!   RAFUSKO: určitě vzpomeneme na tvou maminku, samozřejmě ti strašně moc chybí. Ať se co nejdříve vyřeší tvoje problémy doma s manželem, takové předstírání musí být strašně únavné, nejde to asi na dlouho. Snad k sobě s manželem naleznete cestu.   MAKY: ať už je ti lépe s tím kašláním a zahleněním!

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 20.11.08 12:42

Ahoj holky, jsem tu:) ovšem máme tu improvizovaný lazaret.
Není to nic vážného, jen nějaká rýma či viroza, bohužel nás to vzalo celou rodinu, úspěšně si tu předáváme bacily. Manžel přitom pořád chodí do práce a já tu bojuju s Heli při odsávání rýmy. Je to teda legrace, protože si sama řekne „vysát rybu“, donese odsávačku, řekne „boji, boji“ a když dojde na věc, začne se se mnou prát jako zkušený zápasník:) No ale když to tady čtu, pořád si říkám, že tohle ani nemůžu pokládat za nějaký problém.   Demi, také děkuji za zprávy o Danečkovi. Doufejme, že mu léčba pomůže. Ten návrh sousední maminky na vypnutí přístroje, to tedy nevím, zda se mám smát nebo plakat, asi si myslela, že jste tam na dovolené, jak se zdá.
Ještě bych se chtěla zeptat, nějak si to nepamatuji, na ten problém s ledvinami se přišlo náhodou při testech souvisejících s laryngitidou nebo měl D. nějaké problémy, kde se pátralo po příčině? Omlouvám se, že se tak ptám, ale právě ledviny mne hodně zajímají, protože máme oboustrannou rodinnou zátěž, tak o tom tak přemítám.   Rafuško, vůbec nevím, co napsat. Holky mají pravdu, je otázka, jak to lze dlouho vydržet. Také přeju, ať si vše ujasníte. Já si to nedovedu vůbec představit, teď se stydím, kvůli jakým banalitám se občas doma zlobím. Nicméně láska doma je pro mne stěžejní, bez toho bych já osobně těžko čelila každodenním problémům. Jedno zcela odcizené manželství mám před očima u známých a je mi z toho moc smutno. Ale já těžko můžu soudit, my jsme spolu teprve tři roky, minulý týden jsme měli výročí (Helenka se nám uprostřed malé slavnostní večeře totálně počůrala, je právě v procesu odplínkování:)), to jen na okraj).
Také už se blíží doba, kdy dostanete vaše miminko, že? To bude určitě náročné samo o sobě, takže pevně věřím, že se to u vás do té doby srovná.
S maminkou - úplně ti rozumím, za pár týdnů to bude také deset let, co mne postihlo totéž co tebe. I když po těch letech už se s tím člověk jakž takž srovná, stejně si tak často říkám, co by mi teď maminka řekla, co by se jí líbilo a co ne, z čeho by měla radost a tak. Někteří lidé s námi „žijí“ pořád, že?
Tak budu končit, vedle hospodaří naše slečna a je tam nějaký podezřelý klid.
Moc zdravím i ostatní, Gerberko, Lamvinku, Janku, Harpyji a Maxika pozdravim v DbŽ.
Chris + 2    

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 20.11.08 12:44

Jo, ještě mi tu vypadl pozdrav pro Maky, ať jste brzy fit!  

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 20.11.08 17:36

Ahojte!
Jen bleskově, potřebuju poradit. Nakonec jsem ve středu byla u dr. (i s Bety, neměla jsem hlídání, ale dopadlo to docela dobře. Míša naštěstí v MŠ). Nejdřív, že mám koupit Stodal a ještě počkat, pak že, když už je to týden, že mi dá ATB, já že ATB nechci, bez vyšetření. Tak mi nakonec vzala výtěr (bude až za týden) a krev na sedimentaci, a o to mi jde: za jak dlouho jsou výsledky sedimentace? Oni mi vzali krev a za deset minut (to už sjem čekala v čekárně) sestra jen vykoukla a že prý dobré, že můžu jít domů…bez ATB. Když sjem hledala na netu, tak výsledky vždy až po 1-2h?! Nevíte? Byla to vůbec sedimentace, co přesně S ukáže? O tom, že na poliklinice v laborce je CRP, na které z mně neznámého důvodu praktici ani dětští neposílají, pomlčím…už jsem se rozčilovala nedávno jinde :-/. jinak kašlu už trochu míň, ale pořád není ok, ale zas se mi přidala děsná rýma, takže si připadám hrozně, ale rýmou to u mě většinou končí, tak sand můžu doufat. Už sjem z toho strašně unavená. Teď navíc nudlíme celá rodina, tak se ke všemu bojím, aby děti nechytly ještě ten kašel. V noci nemůžu spát, jednak mi tvrdne břicho a druhak nemůžu dýchat, tak sjem se dneska aleposŃ pomodlila růženec ;-). Zítra máme z práce večírek, jsem pozvaná, ale jak sjem nemocná, vůbec se mi nechce, jenže zas bych se tam asi měla ukázat, aby se na mě nezapomnělo…
Příspěvky sjem přečetla, Demi, úplně se mi vybavila nemocnice s Bety, jsi statečná, jak to zvládáš, já už bych hysterčila. Maminka byla fakt výživná.
Rafusko, líto, líto je mi…co dodat…vzhledem k povaze manželství asi opravdu nezbyde než mluvit…jak už jsem naznačovala minule, měla bych strašný porblém si ho „neznechutit“. Moc na tebe myslím. Drž se!
Christabel, Gerberko, děkuju za přání k uzdravení, snad už se blíží. Nebyla jsem teď dlouho nemocná, tak v tom neumím chodit. Nedovedu si představit, že bych v takovém stavu rodila, to musí být maso… M

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 20.11.08 17:42

Zrovna ještě nakukuju. Já nevím, za jak dlouho jsou výsledky, ale když jsem byla malá, tak u dětského mi to někdy dělali a co si tak matně vzpomínám, netrvalo to dlouho. Ale to je jen dávná vzpomínka, třeba někdo bude vědět přesněji. 
Hlavně ať už je nemoc za tebou, já mám teď jenom z nachlazení dost a to nejsem těhotná.
 Papa!

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 20.11.08 21:39

Maky,
tak oni Ti neudělali CRP? U nás to dělají normálně doktoři praktici v ordinaci na počkání. Stejně tak i dětští lékaři. Tak se divím. Pokud jde o sedimku, není teď nějaká nová metoda vyšetřování, která je rychlejší?
Jinak výsledky výtěru opravdu trvají týden.
Mmch - ten Stodal je homeopatikum, že…? :-))) Vzpomínám na naši debatu na Hostýně. Být tady někdo z „průbojnější“ denominace, asi by Ti to moc neschvaloval :-))). Já říkám - hlavně ať to pomůže. Dej pak vědět.
Jo, a jakpak se bude klučík jmenovat? Zvědavice zvědavá jsem, co?   Gerbi: vůbec to nezvládám, jsem k smrti unavená, bolí mě v krku, takže sotva mluvím, a dneska jsem ječela na kluky, když stávkovali u oběda - i přes ty oteklé mandle. Fuj, už aby nás to přešlo. Snad si to vybereme teď před Vánoci, aby nás to nepostihlo na Štědrý den, jako loni…   Chris: ó, jak ti s odsávačkou rozumím… Mám doma totéž, ale totééééž :-)))! Sama jsem si zkoušela odsávat nos tak, jako dětem, abych věděla, co jim na tom tak vadí (Honzík dojemně křičí Už to bude, už to bude, když mu odsáváme), ale vůbec nic jsem necítila. A to manžel vyssával hodně silně.  

Tak zatím všem dobrou noc!
Demi.

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 21.11.08 15:53

Maky: tak ty výsledky výtěru z krku trvají fakt asi tak ten týden. Krev na sedimentaci - jednou mi to brali po dobrání antibiotik a sestra mi to přišla říct jako hned do čekárny. Vzala mi krev, poslala mě od čekárny a za nějakých 10 minut přišla s výsledkem, tak nevím. Nevím, co je to CRP. Stodal - to je to homeopatikum, důvěrně znám z léčení Jindříškova školkového kašle, ale bohužel jemu tohle vůbec nezabíralo. Je to asi individuální. Neboj - určitě tě to přejde a vyléčíš se. Je to strašná otrava, dovedu si to představit, jak jsem říkala, já byla takhle „na hromadě“ asi pětkrát za dobu těhu s Béďou. A ty čekáš třetí mimčo, to je taky zátěž pro tvoje tělo a mimčo si prostě vezme od tebe všechno nejlepší. Jo, na jméno jsem taky zvědavka zvědavá :-)))) Jaké máte tipy??? šup sem s nimi   Demi: no, holka, myslím na tebe. Ale já se ti nedivím, máš toho moc - s Daníkovou nemocí, Honzík ve školce.....ani se není co divit, že jsi vyčerpaná, fakt.   Christabel: tak co Pavlíček? Určitě je to velký šikulka a Helenka taky zvládá na nočník, že? Tak ať se vám daří.  

Tak zdravím všechny, mějte hezký víkend, Gerberka

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 22.11.08 21:18

Ahoj holky koukám divočina, u nás se to ustaluje holky jsou zdravé, já jsem po čtvrtečním obstřiku taky OK a manželovi taky lépe.jediné co zkazilo náladu je, že manželovi dali ultimátum z práce, že musí nastoupit na Vánoce nebo ho přeřadí a mohli by i propustit, jsem z toho strašně naštvaná, ale jak koukám co vy je to banalita.Mě už taky tlačí do práce, kolegyně odešla na rizikové těhu a doktor zůstal sám,sem tam už chodím, ale asi budu muset naplno.
Demi jsi tak statečná, doufám, že Vám to s Danečkem dopadne dobře a ty se uzdravíš.Posíláme Vám modlitbu.Někdy ot holt maminky nechápou, že v nemocnici nejste jen tak, a nevyšetřují Vás zbytečně.Ta manžeta je fakt hrozná pro dospělé natož pro takového bobíška.  

Maky brzy se udravte, s tou sedimentaci je to tak, normálně trvá 1 hodinu, ale při sklonu se odečítá po čtvrt hodině,
sedimentace určuje zánět, nebo něco co se děje v těle, přesnější je CRP které se specifikuje na bakterialní zánět, kdy je vhodná léčba ATB.Nám Stodal někdy zabere, někdy ne.Dle druhu kašle.  

Rafusko to je mi moc líto jak to máte doma, ale je fakt že v sobě to dlouho nevydržíš dusit.My měli letos taky krizi, ale když jsme si to s manželem probrali a promodlili se tím, je to ted fajn.Sem tam vybuchnu a hned je čistší vzduch.Moc na Vás myslíme a držíme palce, at se to u Vás vyřeší.  

Chris tak vy taky marodíte,přejem brzké uzdravení tobě i dětem a mnželovi.Jak roste Pavlíček?  

Gerberko moc zdravíme jak se daří Jindříškovi ve škole, často na Vás myslím když bojujem s holkama.  

Maxíku jak vy s bytem?
Všem požehnaný večer Barča

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 22.11.08 21:22

Ještě Maky sedimentace v těhu je celkem zbytečná, je fyziologicky zvýšená.Měli ti určitě udělat CRP, je to zbytečně riskantní, tě tak nechat, bez vyšetření.Já tak byla v těhu se Zuzi, taky jsem čekal a pak jsem ležela tři týdny na ATB.
Barča  

 
maxik
Kelišová 5744 příspěvků 1 inzerát 23.11.08 00:40

Ahojte,  

tradičně nestíhám. K věcem probíraným v první části komentářů se ani nevyjadřuju, už je to stejně passé.   Demi - tož to máte radosti, snad to s tím lékem nebude taková divočina nebo najdou nějakou alternativu, která bude menší dryák. V nemocnici to musí být záhul, hlavně s takovou spolubydlící. Tahle Danečkova nemoc se nezobrazila na UTZ při  screeningu ledvin po narození?   Rafuško:-(  snad se manžel definitivně srovná, krizi se podaří překonat a nebudeš dál hrát divadlo pro rodinu a okolí.   Janku - jak ten váš byt? Už máte podepsáno - peníze - cokoli? (Jestli jsem to přehlédla, omlouvám se.)   Maky, Christabel - přeju brzké uzdravení vám i dětem.   Barčo - jsem ráda, že je líp, s tou manželovou prací je to blbé; chápu, že na dlouhé nemocenské jim nic platný není, ale tohle je fakt špatné. Co holky, jak to nesou? Jak se to vyvíjí s Terezčinou školou? Je jí dobře tam u vás?  

My pomalu balíme, kombinujeme, co brát a co ne, byt vzhledem k situaci na trhu zkusíme pronajmout a snad nám to pokryje díru v rozpočtu; Hanka je zase nemocná (horečky, kašel, rýma… Stodal ani jiné vodičky s účinky pochybného původu nepodáváme ;-), dostává Hedelix a Nurofen, po tom se může utlouct, sápe se po lahvičce a vřeští), takže přes den fňuká, v noci nespí, mi taky není nadvakrát, ale narozdíl od ní si nemůžu dovolit přes den fňukat, jen v noci nespat ;-)  Práce mi tím pádem prakticky stojí. Ale jinak to tady celkem jde.  

Mějte se hezky. E.

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 23.11.08 19:55

Ahoj holky,
doufám,  že jste všechny měli pěknou zasněženou požehnanou neděli!!   Barčo: moc děkuju za optání na našeho Jindříška. Ani tomu nemohu uvěřit, že všechny problémy a starosti se školou zmizely jako mávnutím kouzelného proutku a to díky té nové a strašně trpělivé paní učitelce! Minulý týden jsme měli hovorové hodiny a opravdu někdy nemohu věřit svým uším, když mi říkala, že s Jindrou nemá vůbec žádný problém, vždy se domluví, na všechno se zeptá a kroutila hlavou nad diagnózami typu autismus potažmo Aspergrův syndrom. Nechápala, jak mohla stará učitelka vidět v Jindrovi autistu. Strašně ho chválila, a dokonce z pracovního vyučování, ze kterého měl minule dvojku, tak mu chce dát jedničku, že prý je aktivní a vyrábí věci navíc. Kdyby mi tohle někdo řekl v první třídě, že takový zá:,–(ní zlom nastane v jeho třetí třídě, nevěřila bych ani náhodou. Tenkrát to byla situace na zabití nebo přinejmenším „kdo z koho“. Jsem ráda, že jsme „vydrželi“, protože ta škola tady u nás je taková malá, u řeky, pěkné okolí s velkou zahradou, žádný hluk…není to taková ta sídlištní megalomanská škola, prostě akorát. A taky je samozřejmě blízko našeho domu, takže Jindra od začátku školního roku chodí normálně do školy sám bez doprovodu, jenom do družiny pro něho odpoledne chodím, protože to jsem zároveň i venku s Béďou, tak se pro něho stavujeme. Tak jsme nechtěli ho dávat někam jinam.  

Ještě perlička (bohužel smutná) - když potkáme starou paní učitelku a pěkně slušně pozdravíme - já i Jindříšek - tak paní učitelka nám neodpoví.....Jin­dříšek jí dokonce několikrát přidržel vstupní dveře, když jsme ji potkali - a bez sebemenší reakce…tak to člověka zamrzí a pouze to zapadá do celkového obrazu o dotyčné učitelce…díkybohu je to za námi!!! Nejsem naivní - samozřejmě tahla nová paní učitelka není napořád, časem bude opět jiná, ale díky aspoň za to, že Jindříškovi se škola nezprotivila, že chodí rád, doma v pohodě děláme úkoly a prostě je to dobré.  

Jsem moc ráda, že i ty a holky jste zdraví, že se ti spravily ty problémy s krční páteří a budeš moct opět chodit do práce. No, a s manželem je to taky v pořádku, to víš, že rodinné zázemí je to nejdůležitější.   Maxíku: tak už se stěhujete, to musí být teda záhul, ale určitě to zvládnete!!! Držím moc palce. A Hanička se brzy uzdraví. Chtěla jsem se zeptat, když jsi zmínila ten Nurofen - já občas dávám Bédíkovi Nurofen sirup na noc, protože někdy mám pocit, že ho třeba možná trápí zuby nebo něco bolí, jenom nevím, jestli to takhle jde, když třeba ani viditelně nemá teplotu. Tak nevím, jestli to není třeba na škodu.   Maky: jak ti je? Termín máš na konci ledna? A co jméno pro chlapečka - halooooo - já jsem zvědavka zvědavá!! :-))))))   Demi: myslím na tebe, aby ti bylo lépe s krkem. No, ještě teď venku k tomu to zimní počasí, že…u vás na severu musí být sněhu požehnaně. Taky mě napadlo něco podobného, jak píšou holky - jak se vlastně přišlo na problém s těmi ledvinami - proto, že se hledala příčina těch opakovaných laryngitid? A utz ledvin je u Daníka v pořádku? tak na to s přišlo z opakovaných odběrů krve?  

Omlouvám se za román s tou školou,
tak pěkný celý příští týden,
Gerberka

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 23.11.08 23:07

Ahoj všem,  

moc času nemám, tak jen napíšu Chris (omlouvám se, že jsem prve zapomněla) a Gerberce odpověď:

 • ano, proteinurie (bílkovina v moči) Danečkovi byla poprvé zjištěná náhodou při první hospitalizaci v srpnu. Přitom ještě v červnu ji měl v pořádku… Lékaři se původně domnívali, že jde o dočasnou záležitost spojenou s onemocněním dýchacích cest, ale ono to přetrvávalo i nadále. Pak se objevila v moči i krev, i přes léčbu ATB. Postupně se to začalo řešit a trvá to dodnes. Tohle se na utz zjistit nedá - ledviny jsou díky Bohu v pořádku, zánět nepotvrzen ani žádný ledvinový syndrom. Jde o vadu vrozenou a léčba se asi bez „dryáku“ neobejde…
 

Bohužel dnes se Daneček zase zhoršil, má horečku a moč úplně bílou. Doufám, že ráno neskončíme ve špitále.  

Demi.  

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 24.11.08 16:49

Ahoj všem  

mám dnešní zprávu od DEMI- Daneček i dnes s horečkami, takže nemocnice je prý hodně reálná :-((. Ach jo, je mi Danečka moc líto, co zkusí, ale snad když se na:,–(í ten lék, že se to stabilizuje. A Honzíček má prý angínu, tak bude u Deminých rodičů. Uvidím zítra, jestli se ozve a napíše nějakou zprávu, jak to vypadá.  

Tak ahoj, Gerberka

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 24.11.08 19:51

Ahoj holky, tak my se přidáváme s posly špatných zpráv. Celý den brečím, Přišly výsledky od Terezky z nemocncie má celiakii.Tedy ode dneška celoživotní bezlepkovou dietu.Jsem z toho úplně na nic, ještě do toho dostala nagínu, ted mám strach jí dát cokoliv lepek je totiž iv lécích a vitamínech.Ale bez diety by dopadla špatně, jen nevím jak ji uhlídám, aby jsme to zvládly.
Papa Barča

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 25.11.08 10:52

Barčo: úplně s tebou soucítím. Byla jsem tak ráda, že už je všechno špatné teď za vámi - po té bouračce, že už jste zdraví, s manželem se to urovnalo a můžete chodit opět do práce a teď opět Terezka. Jenom prosím tě pro připomenutí - jak se na to přišlo? Měla nějakou infekci nebo bakterie v žaludku? A měla nějaké příznaky nebo tak něco? A to je možné, že celiakie může „propuknout“ už u tak většího dítěte? Asi se ptám jak blbec, tak se omlouvám, ale jsem věci neznalá, tak se ptám, snad pochopíte. Já akorát vím, že celiakie je nesnášenlivost lepku, myslela jsem, že to je už od mimina, pokud to někdo má.  

Tak se drž!! Posílám pozdrav a modlitbu!! Od Demiještě žádná zpráva, mám obavu, jestli neskončili s Danečkem opět v nemocnici :-(  

Gerberka

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 25.11.08 13:33

Achjo, Barčo, je mi to moc líto. Přidávám se ke Gerberce, první co mne napadlo, bylo zda to není omyl, že by se na to přece mělo přijít už dávno.
Ani nevím, co napsat, hrne se toho na vás moc, tak jen že na vás myslíme a přejeme, ať to zvykání na novou situaci proběhne co nejlépe. Budu čekat na další  zprávy!
Christabel + 2

 
maxik
Kelišová 5744 příspěvků 1 inzerát 25.11.08 13:50

Ahoj,   Demi - aha, já právě dumala, co je to za chorobu, jestli by byla viditelná i na tom UTZ u novorozeněte. Doufám, že jste zas neskončili v nemocnici nebo aspoň budete brzy doma.
S tím dryákem - já ti mám pocit, že v podstatě kromě léků na nachlazení, když se začteš do příbalového letáku do možných vedlejších a nežádoucích účinků, orosíš se skoro vždycky; schválně si zkus najít třeba vitamín D; totéž třeba moje kortikoidy. Volíš menší zlo. :-( Snad bude časem stačit i menší dávka a nebudou se u Danečka ty vedlejší účinky projevovat.   Barčo - :-( to je mi líto, zase další starosti a práce pro tebe navíc s jídlem. Snad to omezení Terezka ponese právě lépe, že už je velká a dá se jí kde co vysvětlit. Kdysi jsem četla, jakou může neodhalená celiakie, třeba bez těch klasických příznaků působit z dlouhodobého hlediska v organismu paseku - určitě je dobře, že na to přišli. Možná na tom bude s dietou celkově zdravotně lépe (co si vzpomínám, nemělo to vliv jen na stav střev).   Maky - včera jsem narazila na BC na tvoje předporodní úvahy a vzpomínky - našla jsi nějakou tu PA u vás?  

U nás jsme nemocní už všichni, stěhování se o týden odkládá, protože nový byt nebude v termínu volný, ještě nemáme nájemce na ten náš… veselo.  

Mějte se v rámci možností fajn. E. 

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 25.11.08 16:15

Ahojky,   Baruš: to snad ani není možné, co vás ještě nepotká… Tak celiakie - ach jo, chudák Terezka. Asi si užila, než se přišlo na to, proč ji pořád tak trápí bříško. Shodou okolností moje sousedka to má také - je to prý dědičné. Jejímu synovi rok lékařka léčila průjmy a bolesti bříška, než přišla na to, že nesnáší lepek. Hubnul, neprospíval, málem skončili v nemocnici s fatálními následky. A nakonec sousedka řekla paní doktorce, jestli to nemůže být tou celiakií, kterou ona trpí také… A bylo. Ovšem na druhé straně oba jsou naprosto v pohodě, stravu si dovedou přizpůsobit a naučili se s tím omezením velmi dobře žít. Sousedka je nepřekonatelná optimistka, velmi hodná paní, mám ji ráda. Jděte do toho, zabojujte, a s pomocí Boží to zvládnete!   Maxiku: jo jo, tak léky už jsme vyfasovali, a až Danečkovi ustanou ty horečky a přestane kašlat, začnu mu je dávat. Není to lék pro děti, takže nám toho odměří minimální dávky a budeme to Danečkovi drtit do čaje. Bohužel - při dobré snášenlivosti léku nám nefrolog doporučuje dávku zdvojnásobit :-((( Bojím se toho.   Gerberko: celiakie se může projevit i v dospělosti­. Děs.  

Jinak dnes jsme na kontrole na nefrologii dopadli docela o.k., Daník už teploty nemá od rána, je občas zakašle, ale není to nic zvláštního. To spíš já mluvím jako z hrnce, posmrkala jsem už kopu kapesníků a kašlu jako zkušený tuberák. No nic.
Máme doporučeno Danečkovi doma sbírat moč po 24 hodin a vzorek pak musím běžet zanést do nemocniční laborky. Rozkaz provedeme v neděli a pondělí. Pozítří zaběhnu s Daníkem k naší dětské dr. na stěry z krku a v pátek odnést moč obou kluků na kontrolu. S Honzíkem ještě v pátek ráno kmitám do fakultní nemocnice na kontrolu očí. Ufff, doufám, že příští rok bude zdravotně příznivější, nejen pro nás.  

Jinak připravuji v duchu nový deníček - bude se jmenovat Sen o Bohu. Včas dám vědět, až jej pošlu.  

Všechny zdraví Demi.

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 26.11.08 00:14

Holčinky ahojte,
ikdyž nepíšu, jsem tady a čtu co vše chudiny prožíváte. Každý den na Vás všechny myslím a stále jste v mých modlitbách - zvláště pak všichni marodi.
Vím, že už jsem se dlouho neozvala , ale nějak se snažím si na spoustu věcí zvyknout, hodně věcí stihnout, hodně věcí v rodině překousnout, jinou ustát … Jsem vysosaná psychicky…
S bytem ještě nechci předbíhat, snad příští týden se vše dořeší.
Zatím se za vás modlím AHOJ JaneK

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 26.11.08 10:01

Ahojky Jani,  

také na tebe myslím a moc přeji, aby se už to konečně s bytem dotáhlo ke zdárnému konci.
A určitě piš, jak budeš moci. Neboj se, svěř všechno trápení Pánu. Kdo jiný lépe naplní „vysosaného“ člověka?  

Dem.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 26.11.08 14:37

Holky!
Baru, když tu tak čtu, co vás všechno stíhá, tak se úplně stydím, že řeším takové blbosti…jenže znáte to, člověk si prostě nepomůže… K celiakii. Je to blbé, ale zas alespoň víte, na čem jste. Dneska už naštěstí existuje síť poraden, spolupracujících rodičů, kteří vytvářejí komunity, weby, kde se řeší všechno od doktorů po recepty a též už sortiment bezlepkových výrobků je širší; bohužel ty ceny, to už je horší… Asi by se vám vyplatila domácí pekárna, i tak je kilo bezlepkové mouky hříšně drahé. Je to děs, když je něco dětem, zvlášť, když je to „napořád“.
Demi, podobně k tobě… A jakou máte prognozu, jako jak dlouho ty léky musí užívat a proč by mu je měly zvyšovat? Co vlastně jako mají (dobrého) způsobovat? Jestlis to někde už psala omlouvám se, ale teď mě to tak napadlo. Jinak souhlas s Maxíkem, že podle příbalových letáků by člověk po tom léku snad spíš ochořel, než že by měl pocit, že mu pomáhá.
Gerberko, my jsme si nejdřív říkali, že nebudem nikde zmiňovat ani pohlaví, pak to z nás ale vytáhli (tedy resp. z mého syna, který byl se mnou, neb babička chtěla hlídat jen jedno dítě), tak jsme řekli, že nebudem tedy mluvit o jménech, protože nesnáším takové to, hmmmm on se bude jmenovat …  a není to blbé, a nemohl by se jmenovat alespoň …, což s velkou radostí porvozují manželovi rodiče, no, ale pak to stejně nešlo, porotže oni jsou hrozně neodbytní a jsou schopni výslechu věnovat třeba celou návštěvu, tím jsem chtěla předeslat, že tvoji zvědavost můžu uspokojit, třebaže sjem zpočátku těhotenství chtěla mlčet jako ryba :-). Asi to bude Matouš. Už jsem to, myslím, na HOstýně zmiňovala mezi řečí Janě, že se mi to jméno moc líbí.
Takže Janku, až budete mít kauzu byt za sebou, bouchni tady alepspoň virtuální šampáňo. Stavy psychické vysosanosti důvěrně znám, snaž se užít každý pokojný den. Zrovnadnes jeden takový zažívám a užívám (kupodivu obě děti jsou doma, tak nevím, kde je zakopaný pes)
Maxiku, přečetlas moje webové beče? NO, asi nějaké „zpětné bolesti“ vícerodiček. Ale nechci to zlehčovat, opravdu mě to vzalo. V noci sjem nespala, ale zas jsem měla čas to promodlit, trochu se zlidnit a hlavně na tom začít něco dělat. Dneska mi přišla radostná zpráva od PA, ke které chodím na kurz, a která mi rodila Bětušku (náhoda), že, pokud nebude v hodinu H mimo město je ochotná, za nějakou úhradu (to sjem jí samo nabízela), k porodu mě doprovodit. Moc mě to potěšilo, i když nechci se na to upínat, protože člověk nikdy neví, kdy se miminko uráčí vylézt. Každopádně si o tom na příštím posledním setkání promluvíme. K bytové otázce už se ani nevyjadřuju.
A ještě,Gerberko, to nám musíš psát, takové radostné zprávy o Jindříškovi, a ne to nechávat na našich sklerotických dotazech…
Míša už mi tu provázkem opletl celý byt, jdu se vyprostit a něco pojíst než se vzbudí Bětula. M

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 26.11.08 16:53

Ahoj všem,  

můj padesátý příspěvek tady opět nebude zrovna z jásavých:

 • mou mamku dnes odvezli do nemocnice s trombozou v noze. Už nějaký čas ji měla nateklou, pak začala bolet a už to šlo. Není to žádná sranda - před lety prodělala oboustrannou embolii plic, kvůli uvolněnému trombu… Je tam u nich Honzík s angínou, hrozně prý odjezd babičky oplakal a nakonec dostal horečku. Je tam s ním ještě naštěstí teta, která bydlí nedaleko, tak ho s taťkou hlídají a manžel už je na cestě pro něj.
 • Daník opět dusivě kašle, ale zůstaneme doma
 • tchánovi dnes vyslovili neurologové předběžnou diagnozu Parkinsonova choroba nebo P.syndrom. Inteligentní, sečtělý, chytrý a laskavý chlap, horal s pevným kořínkem se nám mění před očima ve svůj přesný opak…
 

Po dlouhé době jsem opět sáhla po růženci…  

Asi nebudeme mít moc veselé Vánoce.  

Demi.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »