KVĚTŇÁTKA 2005 - Prvý vs druhý

Rodičovství

Ahoj holky, tak mi napadlo, že napíšem nejaký denníček;o)) taký porovnávací”;o) začnem prvým porodom...

Skrátená verzia: ráno na svitaní ma zobudili nejaké bolesti, tvárila som sa akože nič, Vlada som vypravila do práce. Celý deň som mala nepravidelné kontrakcie, nič strašného, stále som nevedela, či je to už ono;o) Okolo tretej poobede som trochu zakrvácala, tak som zavolala Vlada a šlo sa… samozrejme cez špičku - brzdenie a pridávanie počas kontrakcíí je fakt super;o) do porodnice sme dorazili okolo pol 6. Po monitore ma poslali ešte na hodinu sa poprechádzať - pred Podolím som vtedy videla porod z auta v priamom prenose;o)) no, na porodnú sálu som sa dostala okolo 19:30, v podstate celý čas som potom strávila v sprche. A Lucka sa narodila 5.5.2005 o 22:25. Dvojky a päťky ju sprevádzali aj ďalej;o))

Pretočíme čas a je tu apríl 2007. Porodila stania, vzápätí kaktus… čítam si o jej porode a nadávam, že zase som posledná;o)))) je 20.4. večer… mám nejaké čudné pocity, tak ani nejdem spať… okolo 22:00 som bola na wc, moc to nepomohlo;o) no a presne o pol noci mi praskla voda… najskor sme sa s Vladom smiali ako blázni, potom sme zalarmovali Luci s rodinkou, zobudili Lucku a vyrazili… čakala som dosť dlho na príjem, som myslela že porodím v čakárni;o) na príjme som sa stretla s pani, ktorá bola presne na deň rovnako tehotná ako ja a tiež jej presne o polnoci praskla voda /potom sme sa stretli aj na izbe;o))), má asi o 3 mesiace staršieho synčeka ako Lucka/.
Jej na príjme povedali, že sa neotvára, tak že počkajú, či sa to rozjede. Mne našťastie povedali, že som otvorená na 5 cm a príprava musí byť do pol hodinky hotová. Potom to šlo rýchlo, v sprche som bola len chvílu, najhoršie boli asi 3 kontrakcie, ktoré som musela stráviť na boku, lebo síce som už bola otvorená ale mimino nebolo zostúpené… Potom som usúdila, že už MUSÍM tlačiť, a 21.4.2007 o 03:03 sa narodil Jakubko;o)
Neskor sa Vlado priznal, že keď ma videl na porodnej sále ako sa usmievam a pod, tak keď to porovnal s prvým porodom myslel si, že tam budeme minimálne do rána;o) nakoniec tam so mnou strávil asi tak hodinku;o)))

No a detičky? Sú úúúplne rozdielne…
Lucka bola flegmoš, ležala a pozorovala,. Všetko robila na poslednú chvílu /otáčanie na bruško, lezenie…/ - vždy dr. povedala, že ak to nebude robiť do ďalšej poradne, pošle nás na vyšetrenie a Lucka vždy tak 3 dni pred tou poradňou teda usúdila, že už je čas. Bola tichučká, vadil je hluk…
Kubko sa na bruško otáča od 6 týždňov… neviem ako, ale vždy sa dostane tam kam chce, precestuje celú postieľku;o))) Za všetkým sa naťahuje, oveľa skor ako Lucku ho začali zaujímať hračky. Vykrikuje, spieva si uspávanky, piští ako mandragora;o) Nevadí mu hluk, kludne spal na detskom dni plnom hudby a kriku;o)
Lucka bola spokojné bábo, ale museli sme sa snažiť, keď sme ju chceli rozosmiať… na kubka sa stačí pozrieť, a už sa usmieva;o)

Sú to moje poklady najväčšie na svete… Robia mi radosť, nedajú mi spať, vedia ma vytočiť;o), strašne sa o nich bojím…no veď to poznáte;o) a tak to má byť;o))))

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek
 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 23.09.07 09:51

První!!!! Uáááááááááááá­ááááá:O)
J.

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 23.09.07 09:58

že by druhá? :)

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 23.09.07 09:59

tretia :)

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 23.09.07 10:00

Ahoooooj maminaaaaaaaaaaaa :)))) ako sa mate??? Vyrazame von, tesim sa na tvoje prve dojmy :))

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 23.09.07 10:09

Ahojte,

ctrvrtaaaaaa.

Pekne napsane, takove kratoucke. POckej az je budes porovnavat za 15 let a jeste se k tomu pridaji trebas dalsi deti. To Ti zabere vic mista. :-))))

Tak se vsichni mejte, jdu vymyslet neco k obedu a pritom likvidovat bordel. Prestehovala jsem bananove krabice do vykuovych pytlu a tak to musim nekam umistit, krabice vyhodit  a zse tu bude trosku vic mista, hlavne pro holky prima kutloch pod schodama na hrani.

Zatim se mejte.

Hamina

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 23.09.07 10:19

Jak koukám, tak jo:)
Steno, pěkný deníček, zrovna se probírám podobnými pocity, analyzuju si je pro sbee, coby novopečená dvojmatka:) ale zatím je brzo dělat ukvapené závěry, tak uvidíme…  

Minuký deníček dočtený nemám, jen jsem do něj včera narychlo nahlížela. Děkuji všem za gratulace, potěší:)  

Jak už Nat psala, byla to nakonec rychlovka, taky ale ty kontrakce stály za to…:) Dr. mi vlastně udělal v pondělí toho Hamiltona, od té doby jsem měla den a půl poslíčky, místy i po 5 minutách, pak to na noc ustalo, při pohybu zas začlo…tak střídavě…To mi asi paradoxně pomohlo se během toho dne a půl trochu otevřít.
V úterý večer jsme šli normálně spát, bze poslíčků, ve 3 mě vzbudily kontrakce po 5 minutách, za půl hodiny byly už po 3..to jsem tu ještě na emimi chvíli opruzovala, jak to začlo sílit, tak jsem hned budila Františka a volala hlídací kámošce. Ta řekla, že dorazí během půl hodiny. No stihla to až za 40 minut, a to už sem se fakt kroutila jak had a bála se, že to snad nestihnem..Ona totiž u nich doma ještě v noci hledala foťák-my si ten náš totiž zapomněli na chalupě předchozí víkend a F pro něj chtěl jet až ve středu během dne…  

A pak už to šlo ráz naráz…Jet třídvéřákem terénním neodpruženým s ko po 3 minutách je taky lahůdka:)))
Na příjmu jsme yli jako třetí porod v tu danou chvíli, z toho jedni už byli odrozeni a za hodinu nám uvolnili nadstandard. Během té hodiny jsme vypisovali porodopis a já ležela na ktg, dostali jsme úplně tu nejlepší PA, co ve Zlíně je. Já s í byla domluvená už na prood Vítka, jenže ona tenkrát byla zrovna po noční a já ji nechtěla budit. Hned jsem se k ní hlásila, a ona, že nám to zas nevyjde, že v 6 ráno jí končí služba…No jenže před 6 hod mě konečně došla vyšetřit doktorka, řekla, že su na 6 cm a PA řekla, že to vypadá na rychllovku a že s námi tedy zůstane, tak jsem byla happy:)))
Pak jen malý klystýrek, Yal bysme ani enstihli dát, a po něm šup na porodní pokoj. Tam už to bylo psycho, jedna KO za druhou a strašně dlouhé, to už sem slušně hekala:) Ale to už jsem byla na 8cm, za 3 kontrakce PA řekla,že chybí 3 mm a jde se na věc…  

Neměla jsm nakonec porodní plán, ale u příjmu jsme se s PA i dr. domluvily , že zkusím porod na stoličce…  

Takže F seděl za mnou na židli, já mu v nohách na stoličce, opírala jsem se o jeho stehna předloktími, držela se ho za palce:))
No bolelo to samo děsně, co si budem povídat, aletlačení šlo jak po másle, PA mě instruovala, aby se hráz stihla pěkně rozvinout, tlačila jsem jen lehce a při posldní silné kontrakci jsem zatlačila fest, a hlavička byla venku. Pak už jen tlačení trošku a Fanoušek byl na světě:))) bylo 6.50 hod.  

Byli jsme předem dohodlí, že nám ho nebudou nikam odnášet, jak námto udělai s Vítečkem, takže hned  šel ke mě už na stoličce do náručí-jen museli hned odstřihnout pupečník, neb byl moc krátký a na hruď by mi nedosáhl- a už jsem ho tam měla:)  

Pocit, kdy to teplounké hladké klzké a ulepené tělíčko jsme si mohla přitisknout hned k sobě byl úžasný…ani moc neplakal. Mezitím vyšla placenta, já si přešla dva metry vedle na postel. Než jsem přešla a uvelebila se tam, tak dětská sestra bběhem minutky malého jen otřela od mázku suchou plenou, zvážila a změřila a hend mi ho dali.  

No a pak nás nechali o samotě všechny tři, občas mě došli zkontrolovat atd… Mezitím začal na chodbě docela šrumec a po nás ten den  měli ještě 13 porodů..takže mazec a my jsme měli obr. štěstí.
Zároveń nahoře na 6tinedělí nebyla jediná volná postle, takže jsme si v klídku na nadstandardu užívali všichni 3 přes 4 hodiny. Až v 11 mě vypakovali nahoru na pokoj- a to byla taky sranda, neb neměli žádný ozík, tak jsme šli se setřičkou pěšky, a výtahem:))  

Summa summárum-druhý prood byl úžasný, i když bolestivý (který není), i když jsem si o prvním prodou myslela, jak nebyl v pohodě, tak to se nedá srovnat.
Rodit na stoličce fakt doporučuji, jde to samo. A bylo to bez nástřihu, PA mi pak řekla, že vůbec nemám vysokou hráz, jak mi řekl doktor u předchozího porodu a zdůvodnil tím, proč mě musel nastřihnout…
Takže byly jen nějaké povrchové oděrky a šití minimální…  

a to je vše, neb Fanošek už tu řve. Pokračování příště:)  

Jinak su děsně grogy z nevyspání, Vítek je rozhozený, takže veselo u nás…
 pa

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 23.09.07 10:35

Hlásím se do docházky :-)

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 23.09.07 10:55

tak som posielala žiadosť o opravu, tak uvidíme.. ale do detských som to zaraďovala určite!!! ;o)

Hami - no povodne malo to byť trochu dlhšie /napríklad porod z auta by som rozpísala, heheh;o))/, ale chcela som to rýchlo poslať koli stanii, tak je to len taká rýchloverzia napísaná za 3 minúty;o))) a zase, nemám ani moc dar na písanie, tak som vás nechcela nudiť;o))))

S.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 23.09.07 12:14

Ahoj :)  

No dobre tema,,,az budete mit odrostle deti tak to srovnani budu psat teprve ja, ta vam to pripomenu :-DD  

Kris-vitam doma a at se pekne zabehnete.  Mozna Vitkovi vadi, zes jim narusila panskou jizdu hehehe…uz ses rozkojila,vsecko ok? Fanous vypada drobinkove, takovy fakt kulisek maly …  

U nas kalamita hehe, ale zatim se zda ze cim vice cinnosti delam,tim lepe :-D Muz jel na prevaz te dlahy a volal, ze v zacelene rane mel hnis tak mu strhaval strup a vatahoval to ven a daval dren. Dlahu ma zpet ,takze stale mam doma dve deti. Fajne, este ze ji sam ,kdyz je levak.  

No decka musim jit tmelit…zatim cus nat  

 
Pomlenka
Kelišová 5361 příspěvků 23.09.07 13:39

Jestli dobře počítám, tak sedmá???

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 23.09.07 15:41

Čau, sem osmá asi. Radši nebudu nic psát, neni mi dobře, protože jsme všichni chytili nějakýho viruse a kromě toho sem nasraná. Holky, vy víte, že jsem soudnej člověk a že jsem se dost rozmejšlela, jestli toho nahatýho pupka do galerky mrsknu nebo ne. Nakonec jsem si řekla, že lepší blbě vyfocenej než žádnej pupík a že je to stejně jenom pro vás a že určitě pochopíte, že mít nějakou lepší fotku, určitě ji tam dám. Dokonce jsem napsala i do toho komentáře, že se omlouvám. No, byl to omyl, teď je mi to jasný. Už jen ten počet přístupů, že jo. A pak  jsem náhodou narazila na jednu zdejší diskuzi a nestačila se divit. Fakt jsem znechucená.  Teď čekám, kdy si jako nějakej admin vzpomene, že by moh adminovat a tu nešťastnou fotku smázne.  Mea culpa, sem blbá, no.
 K.

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 23.09.07 15:42
:(
 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 23.09.07 16:01

No skoda, zes to nehodila na labradorky. Tam muzeme jenom my. A diskuse mi nejak unikla, jaka? Abych jim tam mohla taky neco napsat. Vo co jim jako de.

A admin??? Ten asi moc neadminuje. Viz jak dlouho trvalo poveseni clanku.
No skoda, ze se tady vetsina podrizuje mensine a setrvavame zde. Je fakt, ze jsme se tu sesly skvela parta a to tak skvela, ze by vetsina sla jinam a je jedno z jakych duvodu, tak nechceme prijit o nektere jedince a jsme porad tady.
Ja vim, ze se tady o tom uz diskutovalo, lec jsem se nikdy te diskuse nezucastnila. Protoze jsem byla vzdycky nekde v lufte. A ted  jsem mela potrebu to napsat, v souvislosti s tou fotkou. I kdyz jsem diskusi necetla, zive si dovedu predstavit co v ni je. A kdyby bylo na me tak se okmazite prestehuju. A je uplne jedno kam, ale pryc odsud. :-((((

Miso na lidi se vys.....

Hamina

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 23.09.07 18:10

Kaeda, to je jen bledá závist ne? Neříkej, že ta fotka mohla někoho pohoršit. Jedině někoho, kdo nevypadá tak úžasně s pupíkem měsíc před porodem. Myslela jsem, že vymazat ji můžeš i ty, ale nepřišla jsem na to. Můj muž to zhodnotil slovy, ať si všichni trhnou nohou a má recht!!!!!!

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 23.09.07 19:05

Míšo, taky by mě teda zajímalo, co je to za diskuzi,ráda bych jim tam něco řekla! Tvoje nahatá fotka s Luníčkem je krásná, je to úplný umělecký foto, mně se moc líbí a moc vám to všem třem na ní sluší. Nenech se,prosím Tě, rozhodit nějakejma žvástama lidí, který si takhle zřejmě léčej svý kompexy, nemáš to zapotřebí. Takoví lidí Tě nemůžou přece rozčílit… A pokud si admin vzpomene, že je adminem a usoudí, že jeho náplní práce je tuhle fotku smazat, tak ať…
Jinak mi to taky nedá se znovu nevyjádřit k tomuhle serveru - já konkrétně jsem dlouho držela jazyk za zubama a snažila se tohle místo, kde jsme se poprvé sešly, neopouštět. Ke konkurenci jsem totiž měla a stále mám také jisté výhrady a říkala jsem si, no, nikdo nejsme dokonalý, že… Jediný, co já vlastně od místa, kde se budeme setkávat požaduju, je slušnost, lidskost, tolerance a žádná závist či podobné záležitosti… Musím se přiznat, že tady už jsem se v poslední době setkala několikrát s jednáním, který mi nesedí, nehledě na to, že je tu totálně mrtvo a vydání deníčku se teda taky na můj vkus dosti protáhlo… „Vedle“ mi sice stále vadí jistý přístup k jistým lidem, ale jednání je tam férový a to je pro mě zá:,–(ní. Tím samozřejmě nechci říct, že bych chtěla opouštět loď, pokud nebudou všichni pro (zdravím Tě, Nat:O), ztráta i jedné jediné Květňandy by mě mrzela víc, než to, co se tady děje.  Jenom jsem chtěla říct, jestli se třeba znovu nezamyslet nad tím, zda musíme nutně podporovat takovýhle jednání…
Papa, Jaa

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 23.09.07 20:17

Holky, jste moc hodný, fakt že jo! Jestli ona ta fotka vám nevadí hlavně proto, že mě znáte a víte, že opravdu nejsem exhibicionista s pedofilníma sklonama.  Ale už je to pasé - před chvilkou jsem dostala SZ, že už je to konečně smazaný. K.

 
Pomlenka
Kelišová 5361 příspěvků 23.09.07 20:21

Kaede, právě  jsem ti chtěla napsat, že už tam není, koukala na jsem na Kulíška. Píšu ti teď sz

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 23.09.07 21:10

Ahojky holky,  

Steno - dekuju mockrat za denicek. Ten nas internet je se zacatkem skoly akorat tak k odstrelu, desne me to sejri, protoze kdyz mam vecer konecne klid na cteni a psani, tak se mi nic delsiho jak tri radky nenatahne.:(  

Ja teda deti taky porovnavam, i kdyz vim, ze se to nema.:) Jsou oba jini, i kdyz si jsou podobni. A zacalo to uz tehotensvim a porodem - s Erikem oboji hruza des, Andulka uplne v pohode. Oba celkem dobre spi i ji /dokonce usinaji v uplne stejne poloze/, i kdyz Ana neni tak trpeliva a kdyz se ji v noci hned nevenuju, tak to slysi vsichni. Ale ma na to narok, Erika jsem kojila trikrat za noc snad do pul roku, ji kojim jednou za noc od jejiho druheho mesice. Ale odlisnosti jsou i jinde - Erik rad usinal u prsa, Ana u nej nikdy neusne, ani v noci. Erik rad sedel a vsechno pozoroval, Andulka hned po vsem chnape a chce si to osahat. Taky je mrstnejsi, ale to bude asi tim, ze je dlouha jak zizala, ale nema kila, co mel Erik v jejim veku. Celkove jsou to obe pohodove deti, az na to, ze se A. straaaasne rada nosi.:( Jakmile ji polozim, spusti srdceryvny krik, jen co ji zvednu, tak je ticho. Takze vsechno delam s ni na ruce, zatimco ona si v klidu cuca prsty. Manzel rika, ze je „needy girl“, vyzaduje o hodne vic pozornosti a to hlavne ode me. S manzou se spokoji na chvili, ale pak uz vriska po me naruci. Jenze…Kdyz si tak na to vzpominam, Erika jsem taky hodne chovala. Na neho jsem mela cas, mohla jsem se mu plne venovat, nikam jsem nespechala, vsechno se podrizovalo jemu. Takze si myslim, ze vyzadoval pozornost uplne stejne, jenomze ji taky okamzite dostal, takze nemusel brecet. U ni je to jine, protoze porad tady je Erik, kteremu se musim venovat. Kolikrat si s litosti vecer uvedomim, ze Andulka byla sice cely den u me na ruce, ale ja s ni nestravila skoro zadny cas. Jesti vite jak to myslim… No takze je dobre, ze se umi i hlasite ozvat, aspon se ve svete neda jen tak odbyt.:) Jo a jeste jedna zajimavost - kdyz usina, tak mruci…:)  

Zpravy z kontroly - Ana zase vyrostla 2 cm /ma 69 v 5 mesicich/, ovsem pribrala jen 300 g. No ale doktor pravil, ze ja jsem zrejme byla taky takova a jelikoz je zdrava a jinak uplne v poradku, tak se o ni vubec neboji.  

Kris - vitej doma, fotky jsou nadherny, taky nemuzu uverit tomu, ze je Vitek uz tak velky! Vypada strasne rozumne. Fanyskovi jeste jednou vsechno nejlepsi k jeho narozeninam.:)

Kaede - nevim, o co se jednalo v diskuzi, ale chci ti rict, ze ta fotka byla nadherna, opravdove umelecke dilo a moc vam to vsem sluselo. Lidi jsou vselijaci a bohuzel ne vsichni jsou k sobe tak tolerantni jako jsme my tady. A tak ti radim - VYKASLI SE NA NE!  

Ad presun - byvala jsem ejdna z tech, co by radsi z lenosti zustaly, ale za poslednich par mesicu jsem zmenila nazor. Pominu pozadi a spravcovani, bot tomu nehovim, pro me tady proste chcip pes. Rozcilujou me vselijake horoskopy a recepty a souteze, ktere mam pocit vyplavaly jenom aby to vypadalo, ze to tu zije. To si muzu precist v kazem pitomem casaku, kvuli tomu sem nechodim. Ale pochopitelne nechci prijit ani o jednu z vas, takze se budu drzet tlupy at budeme kde budeme.  

No nic, musim ji vzbudit decka, jedeme ke znamym na vecu, budeme grilovat. :)
Tak papa
 S+E+A

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 23.09.07 22:18

Ahoj všichnísci:O)
*Steno: Děkujeme za deníček, jsem zvědavá jednou na své vlastní pocity:O)
*Kaede: No, fotečka tedy zmizela, ale všechno špatné, pro něco dobré - tím se mi alespoň potvrdilo to, co jsem si myslela… Byla bych docela ráda, kdybys nám mohla napsat, co dotyčná osoba uvedla za důvod. Víš, myslím, že soudný člověk pozná, že kdybys byla exhibici­onistka s pedofilníma sklonama, fotka by vypadala zcela jinak… Určitě hraje roli to, že se známe, ale kdyby takovou fotku „vylepil“ někdo mně neznámý, nemyslím, že bych ji odsoudila. A už vůbec si nedovedu představit důvod, proč bych to měla s někým konzultovat, případně napadat a vůbec řešit. Ta fotka je Tvoje, chtěla jsi ji ukázat nám, nám se líbila a nevím, proč by se do toho měl někdo plést… Fakt nevím, co k tomuhle lidi vede… A že se tady lidi vzájemně napadaj, že se někdo na něco ptá a místo toho dostane ledovou sprchu, že to tady jde od desíti k pěti, teda spíš to jde už do mínusu…to zřejmě „povolaným“ nevadí…
***Sany: Držíme všechno, co máme, stále na vás myslíme a těšíme se na dobré zprávy!!!**
*Strako: Pošli adresu, pošlu Lipu:O) (CD se jmenuje Lipa spieva Lasicu, úspěch zaručen:O)
*Shrek: Holky, já na to úplně zapomněla, fakt se hrozně stydím a omlouvám se:O(  Jestli o něj máte ještě zájem, dejte vědět!
*Jyty: Díky za tip na Berouska, nějak mi to uniklo, či co:O) Já teda cirkus miluju, respektive pamatuju si ho jenom z dětství a to mě to hrozně bavilo. Dneska jsme jely kolem, v týdnu tam určitě vyrazíme, pokud se nám to teda vejde do programu… Jinak já jsem taky chtěla chodit se Sárou do Radlic, ale nakonec na to v tu chvíli nebyly penízky, takže tam chodíme jen tak spolu. Chodily jsme tam i v létě, vyhovuje mi, že to je malý, není tam tolik lidí, ve venkovním bazénku Sára stačí a je tam poměrně teplá voda (oproti jiným pražským bazénům). Krom toho to máme kousek…Můžu se zeptat, co tam na těch hodinách děláte a jak to probíhá? Díky.O)   *Jinak my jsme byly včera na předních Brdech na houbách, super počasí, skvělý „úlovek“, smečka tří neidentifikova­telných voříšků pobíhajících radostně po lese, nadšená Sára.....prostě pohodička:O) Dneska jsme to vzaly už spíš odpočinkově, byly jsme u babičky, trochu jsme jí tam pomohly poklidit a pak jsme vyrazily na prochajdu s Aldíkem. K večeru se tady ještě stavila kamarádka a přivezla nám další houby, byly u Mnichova Hradiště, prý absolutní houbařský orgie:O))) My jsme trošku houboví šílenci, takže v úterý odpolko snad vyrazíme i s Ondrou ještě do lesíka, doufám, že nám tam něco zůůůůůstane:O)
Víc jsem neudržela, trochu mě vykolejila ta „aférka“ s fotkou. Jo, Míšo, pošli mi, prosím, odkaz na tu diskuzi, hledala jsem ji jak šílená, ale nenašla…
Papa, hezký večer všem přejí Jaa a Sára  

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 23.09.07 22:28

no dobry vecer…
chtela jsem reagovat, necham to na jindy.  

Nat    

 
straka
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 23.09.07 22:30

Ahoj holkyny,
hlásím svou 1. účast v novým deníčku, trochu mě to zmátlo, když jsem neviděla v nadpise „Květňátka“ :-)
Zas je po víkendu, i když my máme zítra ještě neděli. Manža si vzal dovču, když má být tak hezky a ještě si zítra zavýletíme.
Dnes jsme byli po Eminčině budíčku v 5.30h dost hotoví (nedělní ráno si fakt představuju jinak…). Po o opět beze spánku, nechápu, kde to dítě bere energii k celodennímu řádění a zlobení bez chvilky odpočinku…
Včera jsme byli na horách na krásný túře kolem hraničního potoka, lesy, teplo, pohoda, sem tam houbař či cyklista, jinak klid. Začínají mě zmáhat i mírné kopečky, břicho mi tvrdne jak blázen.
Dnes dopo jsme dali jen prochajdu kolem zatopeného lomu, kde se v létě koupem, Eminka na kole, my pěšo. Překvapilo mě pár jedinců povalujících se tam jak u moře, jedna paní dokonce v plavkách. Teplo bylo, ale tolik zase ne, aspoň na mně ne. Odpo jsme se plácali na zahradě, sekali trávu, hrabali, zametali chodník, louskali ořechy, myla jsem kočár, věšela prádlo, myla okno, koupelnu, záchod… A prej, že se v neděli nedělá.
Při tý příležitosti mám dotaz na majitelky zahrad. Snad všichni naši sousedi mají kočky a já mám pocit, že všechny chodí kadit zrovna k nám na zahradu. Což je mi dost nepříjemný, smrdí mi to, nota bene to po nich uklízím a děsím se toxoplazmózy. Neřešila jste některá podobný problém? Neexistuje třeba nějaká chemikálie, kterou bych místa postříkala, aby chodily kálet jinam? Jsem z toho nešťastná, nechci mít na vlastní zahradě bordel tohoto typu a v klidu vypouštět dítě do všech koutů. Díky za tipy.  

Eminka nějak hodně moc zlobí. Absolutně neposlechne, fakt na ni neplatí nic. Nereaguje na žádný povel, ani prosbu, v klidu či hlasitěji vyřčený. Věty typu: „Nelez tam, nedělej to či ono či naopak pojď sem, vezmi si bačkory…“ úplně ignoruje a naopak udělá pravý opak. Vytáčí mě to, i když se snažím být v klidu, moc mi to nejde. Beru to už od ní jako naschvály a nevím, co s tím. Nepomáhají ani domluvy, vysvětlování, křik, plácnutí přes zadek, vyhrožování, slibování… Nechci po ní zázraky, jen běžné věci a když jí něco zakazuju, tak tehdy, když čuju možnost ublížení si či větší škody. Nevím už, co dělat, jak reagovat. Kromě toho furt hází slova: „Ne, nechci nebo nebaví mě to.“ Mám pocit, že mám fakt nejneposlušnější dítě na světě. Ach, jo. Sorry za výlev, potřebovala jsem to ze sebe vypsat.
Kromě toho se mi zdálo o hadech (nějaký šílenci tyrkysový lezli všude, brrrr).
KRIS - vítejte s Fanouškem doma, ať se pěkně zabydlíte a sžijete. Co velkej brácha Vítek? Na fotkách vám to moc všem sluší. Porod rychlej, super.
SARACH - s těma Sante botkama nemůžeš nic zkazit. Kámošky holčina má do botiček vložky (i do bačkůrek), aby se jí nožky srovnaly. Máme taky malý enduro a větší asi ani kupovat nebudem, když máme kolo-odrážedlo. Nohu má Eminka t.č. 23.
KAKTUS - prosím si objednávku na UTZ (myslíš, že to zmáknem v den Řípu?)
HAMI - jak jsem Ti psala do SZ, zatím nevím, zdali zboží k vyzvednutí bude skladem, ještě bych se Ti ozvala (slibují ST či ČT). Předem díky za ochotu. A moc mi na fotbalový Teplice nesahej :-) Školačkám školní dny bez koulí. Nechce Barunka zpátky do školky, když smlouvá? Ten zánět máš furt? Šetříš haxničku?
HaLuMa - básničky, jech … :-) Furt jsi mi nevysvětlila „mýtí“.
BIBI, JAA - ještě, že ty pády holek dopadly dobře. Jsou jak z gumy, naštěstí.
GYTA - nevím, proč by sis nemohla od moře odskočit na Říp :-) Škoda, že s námi nebudete. Užijte si parádní dovču!
KAEDE - fajn, že jsi OK a doma. Kašli na všechny kecy a diskuse, na fotce Ti to moc slušelo!!!
SANY - věřím, že i u Tebe bude všechno v pořádku, myslím na Tebe
PIKI - jaký bylo přivítání s Mikim? Jsi hééérečka, viď? Doufám, že na Říp dorazíš!
NAT - Marek si pěkně vymejšlí… 2 děti na krku… Jak okna a přestavba?
LENKA_ - co Vaše viroza, je to lepší? Snad Jessy zas nezvrací. Jo, na ty zimní boty jsem měla taky zálusk, ale nejmenší velikost č. 26 byla bezpředmětná…
ZDENAS - fajn, že jste si užili dovču. Barča je šikulka s busem. Biokovo je krásný!!!
POMLENKA - doufám, že Marečka prdíky brzy pustí, bude klidnější, tím pádem i Ty a zbude víc času na Tomíka. Musíš mít teď fofry, tak se neobviňuj, bude líp. Co novej kotel, fachá?
ad vánoční tipy - asi boby (snad bude sníh) a dětské ložní povlečení (vím, nebude asi oceněno)
LUCI- zvládli jste chajdu ve zdraví? A jak se cítíš s bříškem?
TULEŇ - vítej z dovči, cestu jste zmákli parádně a na ostatní taky určo budete v dobrém vzpomínat. Brzo zdebordelizuj a hoď nějaký foto z dovči do galerky.
STENA - na to, žes to psala 3 minuty, tak dobrý :-)) Taky jsem zvědavá na svoje pocity za pár měsíců.
STANIA - Ty na grilovačce, my do hajan :-) Fajn, že je Aňa OK, bude to dlouhánka hubená.  

Mám toho od rána plný brejle, jdu do pelechu. Tož se mějte fajnově a všichni ve zdraví, hlavně SANY.
Ráďa, neposlucha Eminka a Ledňáček 22tt

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 24.09.07 00:11

Na cizi kocku na vlastni zahrade by mohla zabrat vlastni kocka. O chemikalii nevim, ale ani to by nemuselo byt pro Eminku to nejlepsi.
Dej vedet jak s tim zbozim. Muzu to vyzvednout nejpozdeji ve ct dopolko, abych Ti to dopravila nejak na Rip, nejspis pres Sarach. Nebo potom neni zaden problem to vyzvednout a poslat.
Zanet  mam porad, boli to furt jako das. V tydnu jdu na kontrolu, tak jsem zvedava.

Dobrou.

H.

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 24.09.07 08:32

Holky prosim Vas nemate nekdo tel cislo na Tulene? Sanynka by ho potrebovala. Dikec

 
Pomlenka
Kelišová 5361 příspěvků 24.09.07 08:46

DObré ránko.

Hami, číslo bohužel nemám, ale mooooc držím palce, jen mám trochu pocit, že to zas nevyšlo na propuštění, když Sany shání Tuleně… Moc ji pozdravuj.

Kotel bafá, ale ráno tchán měl nejspíš pocit, že je tu teplo, tak nepřiložil… Asi si budu muset nechat dát lekci o zatápění, protože tu fakt je docela chladno na 2 nudlící děti…

Kris, jsi dobrá, takhle bleskově popsat porod… Já se k tomu ještě nedostala ;o) Ale to je tím, že jsem jaksi neschopná…

Holky, kdy se chodí na kontrolu očka proti tbc?? Neměli bychom jít v šesti týdnech? Mi nepřišla pozvánka, tak jsem z toho jelen, protože srpňátka tak nějak hromadně jdou…

Říp - akce definitivně padá, prostě to nezvládnem. Tak co, třeba tam dorazíme konečně za 5-10 let, tradice snad vydrží, ne?? ;o)
ALe moc si to užijte i za nás.

Strako - k Eminčinu zlobení. My měli taky docela drsný období, přesně, co píšeš, vzdor od rána do večera. Bylo to někdy v 7. měsíci?? Už nevím, ale je fakt, že už jsem si připadala totálně vyřízená z toho, že neposlechnul s ničím… Ono to přejde, neboj, myslím si, že je to jen reakce na tvoje těhu. Teda tak jsem si to odůvodnila u Tomíka. Přešlo to, i když teď má občas kvalitní zásek, ale není to od rána do večera. To víš, zkoušej, jak my zareagujeme. Tak přeju pevné nervy a ať je brzy líp.

Musím ještě veřejně pochválit manžu - i přes to, že se celou sobotu patlal s kotlem, tak stihl udělat podlahu v ložnici (beton) a dodělat odpad v koupelně a zasypat to hlínou, takže si chlapi docela mákli (pomáhal tchán a dokonce i švagr - že by mu konečně došlo,ž e je i v jeho zájmu trochu máknout, ať maj klid?? Mareček 2 noci po sobě trochu víc brečel, než jsem ho přebalila - to měl až za krkem…). Ještě jeden velký rest je voda v předsíni - vede tudy do kuchyně. Ale to by mohli stihnout teď o víkendu, pak se to vyzkouší a zabetonuje se podlaha v předsíni. No a než to ztuhne, tak se tam nebude dát jít, tak to sice chvíli bude stát, ale manža si aspoň odpočine. No apak už to budou „jen“ dodělávky - obrousit okna a natřít druhý nátěr, vymalovat, položit podlahy, nalepit kachlíky a můžem se těhovat… He he, toho je docela dost, co? Jsem hlavně zvědavá, kdy že bude ta podlaha v předsíni…
No nic,s e omlouvám, že zas prudím,ale mám z toho fakt radost. Zase o krůček blíž k pohodičce DOMA.

Nat - copak jsi nám chtěla písnout???

Mějte se fajn a pozdravujte prťata květ'nátkový i nekvětňátkový.
L+chlapi

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 24.09.07 08:46

Ahoooj,
no prepáčte, že som vás zmiatla s tým názvom… som trubka, ale je tu u nás doma teraz vela ludí a riešime milión vecí, tak mi niektoré veci potom zase unikajú;o)))

Ešte k tomu denníčku, chcela som tam ešte moje deti chváliť a chváliť, ale potom som usúdila, že radšej nie… viete ako to chodí, napíšem sem pochvalu a hneď sa to otočí;o)))

Straka - mne sa zase snívalo o pavúkoch, fuuuuj, brekeke…

Kaede - no ja som si pri pohlade na tú fotku pomyslela niečo v zmysle „škoda, že ja sa tak nemožem odfotiť“ = že nemám takú postavu ako ty… NA tých neprajníkov sa fakt vykašli, bola to pekná umelecká fotka. Nabudúce vieme, že si to rašej sekneme na labradorky a bude! ;o))

no vidíte, ešte som niečo chcela, ale boli tu na mňa nejaké požiadavky a otázky, a už neviem.. ;o) tak příště;o)

S.+L.+K.

PS: tiež si myslím, že to tu nefunguje…

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 24.09.07 08:51

NAT určitě má!

H.

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 24.09.07 09:22

Ahojte :)

V prvom rade STRAKA  :) kedze v den Ripu aj Zuzicak chce sono tak jedno alebo dve je uplne egal, ak mi ostatne ucastnicky prepacia chvilkovu absenciu tak Vas zmaknem :)

A teraz trocha prihodim svoju trosku do mlyna.

Myslim si, teda nemyslim… viem, ze sme super partia. Je fakt, ze v podstate je jedno, kde sa schadzame ALE

Zoznamili sme sa v jednom fajn podniku, kde sa doteraz stretavame… ale priznajme si… prach na stoloch sa tu vobec neutiera, obsluha je pomala a obcas sa jej ani neda dovolat , jedlo stale to iste(niekedy ho dokonca zabudnu doniest) a v podstate uz bez chuti… ked sa to tak vezme, tak uz do tohto podniku nechodi nik, len obcas niekto zabludi a hned zase odide… ano, mame k tomuto miestu urcity vztah, ale ono k nam zjavne nie a zda sa, ze mu je jedno ci tu sme alebo niesme, napriek tomu, ze by zaujem mohol mat…
Na druhej strane je tu novy podnik… uznavam, ze sefova tam obcas podava az prilis sladke mucniky, ale ved ich nemusime jest…

tolko odo mna.
k.

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 24.09.07 09:24

Ahoj holky :-)

Tak se snad taky dostanu  k trochu delšímu psaní. Já zažívala šoky se svým mužem. V neděli časně z rána nám měl na měsíc odjet makat do Chorvatska. Takže jsem mu ještě na poslední chvíli doprávala zbytek oblečení, aby si tam musel přepírat jen nejnutnější věci. Psychycky jsem se připravovala jak měsíc na všechno budu sama. Stresovala, jak budu zvládat učení, když pět dní po příjezdu manžela budu dělat zkoušky a hlavně Matyse s jeho ranním vstáváním a kterej teď zlobí jak čert a neposlechne a neposlechne. Tímto zdravím Straku, protože mám též pocit, že mám nejneposlušnější dítě na světě. Zase to za mě vyřešil osud a jelikož film na kterým měl muž pracovat byl nízkorozpočtový, tak si producentka našla maníka přímo s chorvatska a muži v sobotu odpo práci odvolala. Muž si lebedil, že takhle narvaný skříně už dlouho neměl :-)

Sany - bojujte bando!!!!!!

Kaede - vraž nám fotku na labrouše, ať si ji můžeme hezky připomínat. Docela bych se ráda na tu diskuzi taky koukla. Fakt mi to hlava nebere 8-O

Kris - vítej zpátky doma i s tím nádherným miminkem :-) Co Víteček na brášku?

Kaktus - dobrej nápad se srazem pod Řípem. Já se hlavně viděla, jak budu šlapat sama s Matysem, ale muž zůstal doma, tak pokud mu čas dovolí razí s námi.

Už zase musím pádit. Mažu nakoupit a pak hurá vzdělavání. jen s eděsím toho, jakej záhul bude dítko dávat babičce :-(

Zoo - úterý bohužel nestíháme. Mám nějaký vyřizování a moc mě to mrzí :-(

Pa M+M s medvídkem Pů

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 24.09.07 09:27

Nebo někdo ví třeba o úplně jiném podniku, kde mají ještě volno. Musím říct, že já stejně chodím jenom do deníčku, ale včera jsem hledal tu diskuzi a akorát jsme se vytočila a koukala jsem, že se mnou byli na diskuzích celý 4 lidi :-/

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 24.09.07 10:18

Ahojky v novem denicku, taky jsem vcera cihala a nedockala se …

mame tu na „tabore“ nasi psi nejmladsi Noru, uz je teda velka jako nase holky. Co mne ale bere je, ze je z ni Eliska porad desne paf, a Norinka si k ni muze dovolit to, co nase holky ne …, muze ji povalit, olizovat, honi se …, kdyz ji olizuji nase holky, tak na ne hned jeci. Dokonce rano hned jak se vzbudila a slysela Noru na chodbe knourat, tak na ni volala Norinko neplakej, nas vzbudila s tim ze Norinka place a ze ji musi jit dat pusinku … A Noru desne bavi nosit balonky, rano jsem s nima byla pres hodinu venku a furt hazela a ona furt nosila a nemela dost ;). Sare jsem aport zrusila uz jako male, trestala jsem ji za noseni veci :(, nepoucena, ze to je u retrievra normalni a Bara si roste jak drivi v lese, teda obcas neco prinese, ale nevydrzi ji to a neni tak dusledna. Jinak se u nas v obyvaku seka elektrina, chodba pak za 14 dni …, je to narocnejsi nez se zdalo.

Kris - vitejte doma, fotky jsou nadherne :), tak at se brzy zajedete a je vse fajn. Kulisek je krasnej a Vitek uz je hrozne obrovskej :), velkej bracha! Uz se tesim, az bude klokanek taky na svete a tez doufam, ze ty pohodove porody se prehoupnou i do noveho roku ;).

Kaede - at se brzy vykuryrujete! Nevim co je za problem s fotkou? Aha, tak uz zadny :(. Nechapu to, co je komu do toho? Byla moc pekna a jsem rada, ze jsi nam ji tam dala, i kdyz uz tam neni, ale na labradorky, jak psaly holky se urcite vejde a kdo tam na ni muze koukat se da nastavit ;).

Stena - diky za novy denicek, jsem moc zvedava, taky uz deticky srovnavam a to jeste klokane neni na svete ;) …, tak treba na rozdil od Eli se TP lisi dle UZ a PM jen asi o 4 dny, u Eli to bylo o 12 dni a klokane ma vic pres brisko, asi vic jim, ale do ted jsem stejne hubla. Taky bude mit klokane vic a rozhodne hezci fotky z UZ, diky Kato a pravdepodobne to nebude prekvapko :)).

Sany - moc na Tebe a bojovnicka myslime a posilame dalsi energii!

Straka - na cizi kocky je nejlepsi pes ;), staci ze jsou holky pres den ve vybehu a uz si pres zahradu troufne mene kocek. Drzime palce at Emcu negativisticke obdobi brzy mine, Eli je posledni dobou na zabiti tez, nastesti obcas je zase k sezrani, tak jak rika manza „zabit a snist“ :)). Vydrzte, snad to prejde jako to prislo. Taky kolikrat nevim, mam pocit, ze se mi vychova vymyka, ze na ni jen rvu, vyhrozuju a ona jakoby neslysi, nereaguje a dela si po svem … Vcera zacala s A PROC? Tak doufam, ze tim opusti predesle obdobi ;).

Marci - drzime palce s ucenim! Skoda, ze vam to zitra nevyjde.

HaLuMa - tak kdy a kde zitra v ZOO?

uz to smolim druhy den, tak zatim, papa
Sarach & spol.

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 24.09.07 10:42

Moc hezky jsi to napsala.

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 24.09.07 11:23

Zdravíme všechny :-)

Mně už začíná být naprosto jedno, kde nakonec opravdu budeme, jen už mě nebaví, když skoro v každém deníčku řešíme, jestli b jinde nebylo líp… :-/ A nedá se říkat, že tu zůstáváme kvůli menšině, přece se hned na začátku řeklo, že všichni nebo nikdo… nechci, aby to dopadlo jak před rokem, nebo ještě hůř.

Ano, vypadá to, že v tohle lokálu už se na to kašle… Zase ale, pokud vyjde deníček o den později, to jako tragedii nevidím, zvlášť, když to byl víkendový den. Však, kolik z nás tady bylo přes víkend pryč a nebo vůbec nezapnuli počítač? To, že nefungují jiné věci, nebo se objeví jiné problémy, to už je horší… :-/

Takže tolik od nás, prostě nechci, abychom přišli o další spřízněnou duši či duše…

ad ZOO - no takže jen my a Sarach s Eli? Nikdo další se nepřidá? Tak jestli vyhovuje 10:30 u hlavního vchodu? teda doufám, že jim nevyjde ta pršavá předpověď na zítřek…

H.

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 24.09.07 11:44

oki, budeme tam, 10:30 u hlavniho vchodu

S. a spol.

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 24.09.07 14:49

fakt pekne napísané!! súhlas

S.

 
tulen
Kecalka 321 příspěvků 24.09.07 15:41

Zdar.  

Tchyna mi vzala detatka kuzlatka na hodku ven, tak intenzivne docitam a rychlodatlim.  

Kurnik, uplne jsem new denicek prehlidla, bo jsem nevidela napis Kvetnatka. Ale pak jsem uvidela: Stena a to mi bylo podezrele, toz to otevru a hle, novy denicek.  

Jinak muzu podepsat to, co napsala Stania - taky se Hanicka umi ozvat, desne rada se nosi a presto, ze ji stale nosim a venuju se i Ondrovi, jako bych s ni vubec nebyla......  

Strako - neboj se nic, ja mam taky pocit, ze je momentalne Ondra to nejzlobivejsi dite na svete. Cely den zlobi, absolutne neposloucha, kdyz po nem neco chci, tak jako ze neslysi, nebo rekne ze nema cas, ze ho boli nozicky…atd, domluvy nepomahaji, dostat na prditko nezabere, tedy jo, ale jen tak na pet minut...... no proste je to narocne obdobi a uklidnuje me to, ze v tom nejsme sami,hehe a ze je to snad brzy prejde. Jen to prezit, ze ano .....  

Kaede - fotku jsem bohuzel nevidela, urcite byla moc krasna. Ja uplne cumela, kdyz jsem videla Tve fotky jeste z prvniho tehu, takove ty s nahym briskem v polostinu, no ty byly desne krasne, jako na nejakou reklamu. Kdyz jsem si fotila pupik, tak jsem si vzdycka vzpomnela na ty Tve fotky a bylo mi lito, ze takove hezke nikdy mit nebudu:-))
Takze se primlouvam, aby jsi je hodila na labradorky, jo?  

Kris - vitej doma, at se brzy vsichni ctyri zabydlite. Neboj, vitecek bude brzy v klidu, prece jen to pro nej byla zmena:-)  

Task zatim zdar, jdu docitat minuly denicek. V.    

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 24.09.07 16:47

Teď jsem teda nakrknutá! Tady půl hodiny smolím komentář a pak si ho inteligentně vymažu, když vám sem chci hodit jeden odkaz…no nejsem pako!? grrrrrrrrrrr.
Chci se jenom omluvit za tu poplašnou zprávu o té leptospiroze, co jsem Vám poslala! Byl to klasický HOAX. Takže sorráč! Taky je víc…
http://www.hoax.cz/cze/index.php?…   ***
Ahojky tedy ještě jednou…
Přivítání s Mikim by proběhlo ve velkém (info pro Straku), kdyby k tomu byli dva :-) Já jsme si pro něho jela do Pardubic natěšená jako nikdy, jak se pomluchlánkuju a tak…a on? Hajzlík! Řekl mu, že bude hodný, ať ho necháme tam :-( No budiž mu omlouvou, že byl už rozespalý. Přijeli jsme pro něho před 14tou hodinou a babička se ho snažila udržet vzhůru. Doma potom prohlásil, že máme krásný domeček a že se mu tady líbí :-) Ale už jsme měla Pardubice na talíři víckrát. Chtěl se totiž koupat jako u babí…což mu nedopřávám, protože druhá koupelna, kde je vana, ještě není dodělaná. Proto se převážně z 99%sprchujeme. No a řekl, že teda pojede do Pardubic. Když jsem říkala, že bude maminka smutná, s kým bude spinkat, tak mi na to odvětil, že mám zavolat Titince (nevlastní dcera). dobrý, ne?:-) Přiznávám, že mi to bylo líto! Je na něm sice vidět, že dost laškuje a zkouší, jak budu reagovat, ale stejně.......Na jednu stranu je určitě dobře, že je u babí rád. Na druhou stranu je mi to líto, že se mu víc nestýskalo :-) Prý jenom rádno, v půl šesté ráno říkal, že chce maminku , tak radši vstávali. No to by mě asi šiblo :-) Teď to ale dospává......­.protože každý den lezeme až po deváté :-))) *

Steno - díky za deníček! super srovnání! těším se, až budu mít šanci taky porovnávat :-) Na deníček jsem tady čekala skoro celý víkend…no hlavně, že jsme se nakonec dočkaly :-) *

Kristain - porod jsi měla fakt rychlý! Musím se podívat do galerky, jestli už je ten Tvůj druhý poklad tam. Myslím na Vás a věřím, že se hezky sžíváte dohromady. *

Kaede - že se na to nevys…! Fakt!  Vždyť víš, že my jsme v pohodě a ostatní Ti můžou být šumák. Když jsi tu fotku zvěřejňovala, muselo Ti být jasné, že nějaké emoce vyvolá (naštěstí jsem na ni stihla kouknout, než ji vymazali :-)). Přece jenom jsi tam byla dost odhalená a ne každý se na to dívá uměleckýma očima :-) Jsi krásná ženská a to mnozí nesou nelibě! Vždyť která baba vypadá chvíli před porodem jako ty? Pokud někdo pomlouvá, tak je to ze závisti! Takže to neřeš a užívej života :-))) *

Strako - tak s kočkama neporadím. Jedna nám sice přes zahradu chodí, ale naštěstí za sebou nic nenechává. Taky je moc nemusím…s toxošky trnu! Ale na chemii bych se vykašlala. Ani nevím, jestli bys něco takového sehnala. Jedině toho bafana pořídit :-) Pusinu divošce Emince! Jo a Mikouš teď taky zkouší a dělá všechno, co zakážu. Snažím se do aleluja vysvětlovat proč NE. Takže ne jenom zákaz ale hned vysvětlit. Docela to u nás zabírá. I když mu to musím říkat pořád dokolečka :-) *

Pomlenko - na baráku se teda ještě pěkně nadřete…ale zase makáte na svým :-) Přeju hodně sil *

Marci - to jsi ráda, že Ti manžílek zůstává, co. Se Ti nedivím :-) *

Kaktus - bych podepsala to, co jsi napsala! *

Nat - trucuješ? nebo co se děje? *

Hami - o víkendu jsme podlahovku vypnuli :-) *

tož tak..dítě se mi právě vzbudilo…to zase bude večer :-) jdu, nečtu, omlouvám se za chyby
papa
Piki + Miki

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 24.09.07 17:52

Čaues,

teda koukám na reakce, holky, jste fakt moc hodný! Děkuju!
Určitě jsem nechtěla vyvolat další debatu o stěhování, ale je pravda, že sem včera byla hodně namíchnutá, co sem na éčko chodí za lidi a taky jak ta zdejší správa vázne. Myslim, že Kaktus to vystihla výborně; to podepisuju. Za mě, já vidim, jak dobře jsme se tu sešly, že mezi sebou nemáme třenice, rozumíme si - a toho si strašně vážim.  Myslim, že nám spolu bude dobře všude.

Hamino - neřeknu, ty bys tam šla a rozmetala to tam na cucky :-D

Kris - Kulíšek je sladkeeeej! Krásný miminečko!

Marci - to je dobře, že manža nikam nejel, viď? :-)

Pomlenko - bledá závist, co tvůj manža všechno zvládne. Ten můj je takovej kavárenskej intelektuál, že jemu se dostat do ruky kladivo, ani nebude vědět, na co to je. A i kdyby jo, ještě by si s tim ublížil. Takže po baráku s vercajkem pobíhám já, protože on to má zakázaný :-)

Strako - k nám přišla nedávno kočička a taky máme zahradu slušně posranou. A pes teda rozhodně nepomáhá, protože bernardýní hromady jsou… velký! A navíc voni se kamaráděj, takže žádný souboje na život a smrt se nekonají. Moc jsem ti teda neporadila, ale s chemií asi moc neostojíš. Nevim, jak bys to prakticky chtěla províst, abys náhodou ještě neublížila Emče nebo aby tě nějakej blbej soused neobvinil, žes mu tu kočku otrávila.
S tou toxoplazmózou, taky jsem se bála a hned jak to bylo možný, vzala jsem číču na veterinu. Tam mi ten doktor řek, že to stejně nemá jak poznat a že období, kdy je kočka aktivně infekční (většina to v sobě stejně má) je dost krátký, takže riziko, že to chytíš, je malý. No a pak taky mi řek, že se kolem těhotnejch a toxoplazmózy dělá zbytečnej humbuk - což mi mimochodem potvrdila i jedna doktorka, když jsem teď byla v porodnici.

Piki - hehe, to znám, jak jsi popisovala nevěrníka Mikouše. Necháš ho hlídat, okusuješ si nehty, jak to chudáček bez tebe zvládá, jak se mu strašně stejská a pak zjistíš, že si ten malej neřád na tebe ani nevzpomněl. No jo, to máme doma taky :-)

Mějte se hezky!

K. 35+2

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 24.09.07 19:09

No prave to bych chtela. Tak nedelej fory dej mi tu adresu :-))))). Prosim. Slibuju, ze neprasknu, ze Te znam. Nebud labut.

Co se tyce toho naseho seskupeni, uz jsem z nekolika nezavislych zdroju slysela, jak se nam povedlo se takhle sejit a hlavne se tu normalne bavit, schazet se, nezavidet si, nepomlouvat se. Proste se tu neuklovat. Tak se vzdycky dmu pychou, ze preci jen ty zenske nejsou vsechny slepice a  ze kdyz chteji, tak muzou drzet i takhle pohromade.

Posledni info od Sanynky je doma na revers, uz to nejak nemohla psychicky snaset. Takze tomu nechava volny prubeh a dej se vule Bozi, jak psala. Ale ona se uroco brzo sama ozve a napise sama vic.
Takze jsou to bojovnici a budou bojovat dal.

Mejte se.

Hamina

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 24.09.07 19:12

Ahoj pri veceru…  

Dite prave sbira pexeso s krtkem :) konecne dojedlo obed - na po pate- bruska nemam spaleny povrch jak jsem si myslela a najednou zas vsecko vypada lepe :)  

PIKI netrucuju nemam to zapotebi  

Strako  - Rio ma ted super hodne obdobi, ale i tak si myslim ze pozlobit umi lepe nez Emcuzinka :D nicmene to obdobi znam a pomaha jen snazit se to obratit ve hru, Nekdy se zadari nekdy nee…treba u sbirani hracek, RIO dela jerab a uz mu to netrva 20 minut ale jen 10 :-D u nas se bojuje s jidlem…posledni sousto,kdy vi ze jde spat je schopen vyplivovat…dnes jsem vytrvala a snedl ho az po 15 minutach!!! Takze TI nic neporadim, jen se uklidnuj tim, ze tady na severu je nekdy stejne blbe ..  

Kaede - fotku jsem videla dizkuzi nikoliv. Mne osobne prisla odvazna a tu svou bych na net takhle nedala, ALE vim zes ji tam dala jen  proto, ze jsme skemraly a chtely videt pupik a ja se taky rada koukla :D. Co se tyka reakci, lidi jsou vsude stejni..a reakce taky. Nemyslim, ze na jinem serveru by ses toho nedockala, ale tam jsou uzamcene obrazky ze, takze neregistrovany to vidi zmensene…  

Tema stehovani nebo ne uz me vazne nebavi rozebirat a reagovat a vubec se tim zaobirat. Je to porad dokola a zacina to nudit a s prominutim obtezovat. Po celem dnu kdy se chcu zrelaxovat se kouknu na emimi co noveho a hned se s prominutim zas malem naseru.:) takze pokud vam v ceste stojim jen ja a vsechny si myslite ze, ze emimi je nejhorsi, admini jsou na prd, je tady mrtvo,stoji to tu za starou belu, tak to klidne presunte, Je mi to uz fakt docela jedno. Pro mne to znamena akorat to, ze budu muset najizdet na dva servery,protoze i tady nemam jen kvetnatka, Muj nazor znate, ale opravdu nejsem tak uvzata, aby kdyz vy jste nespokojene tak ja si tady budu hyckat pozici toho, kvuli kteremu se nejde pryc. TO fakt ne…takze pokud to presunete,dejte mi vedet. No verim, ze ocenite uprimnost.  

U nas nic noveho…momentalne brousim ramy takovou bruskou co je tezka jak prase,je problem se shanenm tech pasu ,pak se na to speka barva ,jak to jde dolu atd…ale to sou normalni veci pri rekonstrukci,  

Aspon jsme meli stesti a koupili dnes skrinku v akci :-D toz aspon tak.  

Sany - tak jak???????Posilam hordu, co hordu…kopu co kopu,,,,proste velikanskou hromadu energie a stesti!!!!! Pupikovi domluv at uz te nezlobi :-D  

Kris tak jak u vas? Vitek lepsi?  

Jdu koupat lotra,nejak zacal smrkat ,snad bude ok.  

Nat

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 24.09.07 20:47

Já jsem myslela kvůli těm řečem o stěhování…doufám, že jsem se Tě nijak nedotkla! Snad víš, jak jsem to myslela :-)
 Piki

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 24.09.07 20:48

dyt pisu ze ne, nestresuj teta :-D

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 24.09.07 20:48

Ještě musím napsat _SANYNKO, moc na Vás myslím! Pokud budeš mít chvilku času i náladu, tak písni co se vlastně děje. Držím pěstičky, ať všechno dobře dopadne!!!
 Piki

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 24.09.07 20:58

Tak to mi spadl kámen ze srdce! Už jsem Ti chtěla volat, že nejsi připojená :-)
 P.

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 24.09.07 21:07

Holky ,,stavařky´´ já vás fakt obdivuju. Já vzít nářadí  do ruky, tak jsme bez :-D

Sany - vítejte doma a hlavně se držte :-)

 
Pomlenka
Kelišová 5361 příspěvků 24.09.07 21:41

Ahoj.

SANY - moc na tebe myslím, všichni na tebe myslíme a posíláme energii a držíme palce bojovníčkovi. Hlavně ať je ti doma líp a dávej na sebe velikej pozor a fakt odpočívej. Bojivníček určitě bude statečně bojovat dál.

Stěhování - mně je to tak nějak asi jedno, stejně lezu tam i sem. Je fakt, že tady chcípl pes, ale zas nejsem tu s vámi od začátku, tak to beru jinak. A vedle je zas někdy děs s tím „kastováním“ nebo nevím, jak to jinak nazvat… Já nevím, jestli jsem to sem psala nebo ne,ale fakt mi to před rokem přišlo celý děsně ulítlý a přitažený za vlasy a od Missorky i sprostý, že takhle vlastně vytěžila perfektně rozjetej web hned o d začátku. Brala jsem to tak i proto, že adminuju na jednom webu a ani s hooodně velkou dávkou fantazie jsem si nedokázala představit, že bych tohle udělala majitelce toho webu já… No nic, to je můj pocit. Nicméně chodím i tam, žije to tam, je to pohotovější a pružnější…

Kaede - jo jo, právě, ty lítáš s nářadím a pak máš nařízenej klid, co?? Tak už to nářadí nech, jo? ;o)) Mně zas děsně se....., že nemůžu manžovi pomoct. Když jsem naposled měla tu snahu a sekala tam kus elektriky, tak mi tak tvrdlo břicho, že to za to nestálo, teď zas je to tak, že než nakojím a tak, tak do dalšího kojení mám 2 hodinky maximálně - akurát tak se ušpinit a před kojením se sprchovat, protože tohle všechno je tak špinavá práce, že jen umý ruce nestačí..... Bych potřebovala hlavně aby někdo pohlídal Tomína a aspoň bych šla dolu „překážet“, takhle mám pocit, že jsem k ničemu… A tak sjem se na to těšila, že si taky máknu.. No co, aspoň tu elektriku jsem si až na kousíček vysekala s manžou napůl…

Nat - když ti to tak jde, nechceš mi přijet obrousit židle??? Bych je potřeboval anamořit na třešeň místo světlého dřeva současně…

Jdu spát, brou brou.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 24.09.07 21:54

no zkus odstranovac nateru :-D a moreni jde samo od ruky hehehe

 
Pomlenka
Kelišová 5361 příspěvků 24.09.07 21:57

No, to jsem si taky myslela, ale švagr truhlář to právě na následné moření nedoporučil… Prej to neni dobrý ani pod nátěry, ale pod to mořidlo to chce fakt obrousit… Tak třeba příští vánoce bychom už mohli mít v kuchyni židle???? ;o)))

ALe dík za radu

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 24.09.07 22:01

vidis to mne netrklo s tim  moridlem, jsem myslela zes tam mela jen lak…rozhodne nekupuj ale balakryl jako barvu dost se to obiji na tech zidlich…mam takhle jednu doma a des bes. za to jsem koupila obyc OBI barvu a ta drzi perfketne.  

ale dyt mas svagra truhlare tak at to da do rychtyku ni?

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 24.09.07 22:16

No tak já tu mám jednu docela pěknou kredenc, akorát že je fujtajxlově bílozelená. Chtěla jsem ten lak odstranit opalovačkou, tak jsem na zkoušku dala pryč nátěr na šuplíku, že to pak namořim nějak napřírodno. Jenomže von už to přede mnou někdo pálil a moc se s tim ne-píp-, takže jsou tam zčernalý místa a z moření nebude asi nic. To sem zvědavá, co teď s tim budu dělat, páč to teď vypadá ukrutně hnusně. Možná to zamazat tmelem na dřevo…

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 24.09.07 22:30

Ahojky,  

PIKI - klid, zrovna dneska Anička mohutně ječela, že jí mám přesunout postýlku k našim do ložnice, že chce spát s dědečkem a babičkou. Zatím jsme to nikdy nerealizovali. U nás je zcela běžné, že mi řekne: „Běž plyč! Jdi do kuchyně dělat svačinu (dívat se s babičkou na televizi)! Já budu s dědou!“ Je to možná daň za to, že jsem s ní jen 4 dny v týdnu, ale s tím nic nenadělám.  

NAT - taky to píšu po x-té, nemám potřebu se stěhovat, ale když se většina rozhodne, tak se trhat nebudu. Přiznám se, že mně tady nic nechybí - načítá se mi to rychle, na hraní s fotkami stejně nemám čas, na diskuze v podstatě taky ne. Na Missorku jsem dřív sem tam mrkla, ale vadila mi a) přeslazenost, b) ujetost některých dam c) do diskuzí se sice zapojuje spousta lidí, ale někdy to vypadá, že každý jen napíše svůj názor, aniž by četl to, co napsaly předchůdkyně. A ostatně prokousávat se sedmistránkovou diskuzí mě osobně taky nebaví, respektive nemám na to čas. Takže nejsi sama, osobně jsem proti stěhování, ale nebudu většině bránit v pokroku))  

SANYNKO - držím pěsti.  

Světlana

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Květňátka 2005 - Lodný denník Kostelec


Reklama