Máme doma ADHD

O životě

Nikdy jsem si nemyslela, že se s tímto setkám máme v rodině dítě s ADHD. Začalo to teprve před nedávnem.

Dominik, syn mojí sestry, se narodil jako zdravé, krásné miminko v roce 2009. V roce nám doktor řekl, že je trochu opožděný, ale že se malý srovná.

Když měl tři roky, byl divný. Pořádně nemluvil, neuměl poznávat barvy, měl občasné záchvaty vzteku. Nakonec ho ani do školky nechtěli vzít. Prý až podle toho, co řeknou lékaři.

Ségru a malého čekala řada vyšetření, ježdění všude možně po doktorech - dětský psycholog, raná péče, logopedie a dětská neurologie. Diagnóza zněla, že je malý pomalejší ve vývoji a má středně těžkou mentální retardaci. Ségra brala do jeho čtyř let příspěvěk na péči - teď jí ho vzali, prý už je malý zdravý.

Nedávno jsme byli na dětské neurologii a přišla další diagnóza. „Váš chlapeček má ADHD s autistickými rysy. Připravte se, bude to běh na dlouhou trať,“ zněla slova dětské neurologické doktorky.

V této chvíli je to tak, že malý pozná barvy jen ve formě: červená-jahodová a podobně. Mluvit se naučil, do školky ho vzali. Má svoji asistentku, která s ním je ve školce 4 hodiny.

Čeká nás dlouhá cesta, ale já věřím, že malý to zvládne. Ségře jsem ochotná za každou cenu pomoct. Nebude to lehké, vím to. Ale pro děti cokoliv, i když nejsou moje.

Domi, třeba si to někdy přečteš. Tento deníček jsem napsala pro Tebe, zlatíčko.
Teta stojí a vždycky bude stát při Tobě.

Miluji Tě, broučku.

Hodnotilo 40 lidí. Score 2.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kaja00
Extra třída :D 12710 příspěvků 05.07.14 08:30

Krasny denicek :hug: Jsi hodna a urcite mas sveho synovce moc rada :hug: :kytka:

 
hatatýtla
Povídálka 23 příspěvků 05.07.14 09:34

Obdivuju Tvoje velké srdce

 
P.e.t.r.a
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 05.07.14 13:17

Krásný deníček :hug:
Taky mám doma ADHD, sice ne s autistickými rysy, ale zato více s poruchou pozornosti. Ve 3 letech ještě nemluvil, od narození Vojtova metoda, opožděný psychomotorický vývoj. Návštěvy klinické psycholožky, následně projekt Portage, docházení do PPP ( ped-psy poradny ), logopedie a zase logopedie… Neurologie nás nejspíš ještě čeká, zatím mi bylo řečeno, že pokud se to nezlepší. Práce doma, motivace, trpělivost a zase trpělivost… Jak píšeš, běh na dlouhou trať. Někdy je to těžké, ale stojí to za to! Ty pokroky, i když maličké… S největší pravděpodobností nás čeká odklad školní docházky, což jsme zprvu nesla hůř, ale pak jsem si řekla, že nám stejně nic neuteče a šance na další rok, kdy se to může trochu zlepšit, posunout…, je k nezaplacení.
Držím moc palce! :hug:

 
Anonymní  05.07.14 18:55

U nás doma ADHD 4× (dříve se tomu říkalo LMD-lehká mozková dysfunkce, nyní ADHD) a u každého dítěte se to projevovalo jinak.
Nejstarší syn (nyní 27.let) hyperaktivní, neřízená střela, ve škole jedničkář, ale chování-na zabití, magnet na průsery.
Druhý syn, abnormálně klidný, pomalý, nic ho nevykolejilo, občas byl tak mimo, že kdyby se vedle něj střílelo, tak to s ním nehne.
Třetí syn z každého trochu a dcera u ní se přišlo na tuto diagnózu až ve škole, kdy se těžce adaptovala, navíc její třídní brala prvňáky jako čtvrťáky.
Vím, co to je, kluci všichni tři chodili na logopedii, k psycholožce. Byla to běh na dlouhou trať, ale zvládli jsme to, chce to hooooodně trpělivosti.

 
blonďatájarů
Stálice 67 příspěvků 06.07.14 21:56

Svého synovce miluji nejvíc na světě, nedělám mezi ním rozdíly s ostatními dětmi. Je to občas těžké, ale já i jeho maminka, která má ještě dalšího syna a je na ně sama, my dvě mu chceme pomoct-stejně tak jako babička s dědou.

Já ho mám nejradši na světě :) :srdce:

 
mahdalka
Neúnavná pisatelka 16560 příspěvků 08.07.14 09:20

Taky mám synovce s ADHD. Žijou teda ve Švýcarsku, ale jak už tady padlo - nezřízená střela, neuvěřitelně zlobí, ve škole si ho chválej ale v 8 leteh jí rukama nebo lžící, neumí si zavázat tkaničky, ustlat postel…Druhý synovec, jeho starší brácha je mimozemšťan a snílek tak trochu mimo realitu, ve škole se hezky učí, má paměť na jazyky, ale věčně něco zapomíná, všechno se mu musí desetkrát opakovat…Ségra je z nich na nervy, chodila s nima k psychologovi, teď nechodí nikam aby to prej neměli napsaný v papírech :roll: :zed:

 
Brapet
Nováček 7 příspěvků 24.10.14 19:39

Krásný deníček :hug:

Můj syn má taky ADHD, které nám bylo diagnostikováno v 6ti letech před zápisem do školy. Následoval odklad školní docházky, kterého rozhodně nelituji, protože za ten rok udělal obrovský pokrok. Nyní má téměř 9 let, chodí do 2. třídy a jeho vývoj, který byl opožděný o 2 roky se zkrátil na 1 rok. čím je starší, tím menší problémy nám tato porucha dělá a pevně věřím, že to bude i Váš případ.

Držím palce :palec:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

I já stále věřím


Reklama