Market + Cipísek 36tt

Těhotenství
  • 16.06.03

Ahojky holčiny!! Tak tu máme další týden a tudíž další díl deníčku. Je fajn, jak mi to s vámi rychle utíká, ještě že vás mám. A jsem taky strašně moc ráda, že jako minulý týden i tento musím moc moc gratulovat k novým emiminkovským přírůstkům ? k Valentýnce, Vilíkovi a teď koukám i Pavlínce. Holky jsem šťastná s vámi, že Vám to tak dobře dopadlo a máte už ty svý mrňousky v náručí. Zuzka je sice ještě slabounká, ale určitě to bude každým dnem lepší a lepší. No a Janice měla porod opravdu překotný, taky bych si takový přála a Vilík, to je opravdu chlap jak hora, určitě se za ty své míry nemusí stydět. Takže ještě jednou ? holky ať se vám daří moc fajn a ty vaše štěstíčka vám dělají jen samou radost. A komu budu blahopřát příští týden? Že by opět souboj ? Šárka versus Karla?

Jinak co nového u mě. Jak říkám, tento týden opět utekl jako voda, že už si skoro nepamatuji, co jsem dělala v pondělí atd. Na co nemůžu zapomenout jsou ty strašná vedra, ale co jsem teď koukala na předpověď počasí, tak by se to příští týden mělo umoudřit a snad by nám už pokročilým těhulím mělo trošičku přát ? kolem 25°C je tak akorát, nemyslíte? Třeba dnes mi přišlo, že bylo opravdu příjemně, ani vedro ani zima, takže jsem celý den seděla na zahrádce a bylo mi moc fajn. I otoky se už trošku zmírnily, i když ráno mám pořád ruce jak bambule a bolestí nemůžu ohnout prstíky :o(

Takže jaký byl můj 35tt? Jak už jsem psala ? opět rozlítaný. V pondělí jsem byla na poslední těhu prohlídce u zubařky, zoubky mám naštěstí v pořádku, takže další prohlídka mě čeká až za půl roku :o) Jen mě upozorňovala, abych při kojení brala dost vápníku, protože se prý můžou začít víc kazit, takže asi začnu brát opět Maternu. Holky neslyšela jste některá z vás, co by mohlo pomoct, aby po porodu nezačaly vypadávat vlasy a kazit se zuby?

V úterý jsem byla na dalším předporodním kurzu ? tentokrát na téma 1-2 doba porodní. Musím říct, že mě to celkem uklidnilo, kecala bych kdybych tvrdila, že nemám strach až to přijde, ale porodní bába, co nám přednášela (dokonce z Brandýsa :o) byla moc sympatická a příjemná a vše nám super vysvětlila a přesně poradila, jak se v jaký situaci chovat, tak snad to zvládnu. To víte, taky říkala že nám nebude tvrdit, že porod nebolí, ale jak tu psala sestra Zuzky a i jiný, tak i ona říkala, že všechna bolest zmizí až vám daj miminko na bříško, takže není čeho se bát.

No a ve středu a ve čtvrtek jsem se už flákala jen doma ? naštěstí, protože ty parna byly vážně k nevydržení. Jen cesta do krámu a nazpátek mě odrovnala na zbytek dne :o(

Zato pátek, to byl den, to jsme jeli s manžílkem na tu sportovní akci, jak jsem vám už psala. Holky to bylo tak moc fajn. Já jsem si nejdřív myslela, že tam budu spíš jako taková kulisa a budu representovat manžílka, ale nakonec jsem se taky zúčastnila soutěžení a moc jsem se při tom bavila. Bylo to formou takové bojovky, lítali jsme po lese jak malé děti a plnili různý úkoly (nějaký byly tedy dost odvážný, třeba skok na zavěšenou tyč v 10m nad zemí ? brr, ještě že jsem se mohla nač vymluvit :o) a za to jsme dostávali bodíky a kdo myslíte že vyhrál ? no samozřejmě družstvo s Pupendem v týmu, to byl tedy gól. No a večer se pak grilovalo a oslavovalo. Celý den jsem se cítila opravdu moc dobře, vůbec mi nepřišlo, že nosím už skoro 3kg dítě v bříšku, ale opět jako minulý týden po svatbě ? v sobotu jsem vůbec nemohla chodit a celkově fungovat, nohy mě vůbec neposlouchaly a záda, o nich ani nemluvim. Takže jsem si řekla že už končím s flámováním a začnu se pomalinku připravovat na roly zodpovědné matky a už budu jen odpočívat.

No a zítra mě čeká další prohlídka u doktora a pak už začnu chodit každý týden. Doufám, že vše bude v pořádku, protože až na ty nateklé nožky a párkrát za den tvrdnutí bříška se cítím opravdu moc fajn.

Takže tolik můj 35tt a dnes mi začíná 36tt a mám přesně měsíc do porodu :o) Přesný termín mám 13.7. ? přesně na můj svátek :o) a druhý 17.7., tak doufám, že to vyjde, protože jak už tady psala Aprilmouse, tak bych taky radši malého Ráčka než Lvíčka. Teď jsem si četla příspěvek ?Rak ve znamení Ovce? a podle toho by to měl být vážně pokládek, tak uvidíme.

No nic holky, tolik asi pro dnešek vše. Doufám, že to počasí nám vážně už začne přát a my už se nebudem muset tak péct jako to bylo minulé týdny.

Těhulky mějte se vážně moc fajn, opatrujte svá bříška a pište, ať je co číst a hlavně ať nám to už taky uteče a můžem se přidat k Zuzce a Janice.

Pa pa pa Market + Cipísek 36tt

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 16.06.03 09:59

Ahojky Market,

to je super, že jsi vypustila do světa další deníček.

K těm vitamínům - já budu po porodu brát Mamavit. Brala jsem ho skoro celé těhotenství a vlasy i nehty mi po něm rostou jak blázen.
Teď už jsem přestala vitamínovat, protože jestli mimčo půjde tím koncem pánevním, tak nechci, aby moc vyrostlo.
Se zubařkou jsem domluvená na prohlídce po skončení šestinedělí, tak udivím, co poradí na zoubky. Já se zuby žádné problémy nemám, tak snad to bude O.K..

Měj se hezky v posledním těhuměsíci :-)).

Pa

Šárka R. 39.t.

 
klarka
Kecalka 138 příspěvků 16.06.03 11:09

Ahojky holčiny!

To jsme rády, že se ta vedra snad umoudří, co?
Všem maminkám, co už mají své pokládky u sebe moc gratuluji a všichni tady se těšíme na zprávičky, jak se vám daří.

Přihazuji do placu svůj termín: 20.7. i když už od poloviny těhotenství si myslím, že to bude 14.7. - no uvidíme, za měsíc touhle dobou už budu vědět, jestli jsem měla pravdu.

Ve čtvrtek jsme byli s manželem na první ze dvou lekcí předporodního kurzu na Kladně - jedním slovem hrůza - sestřička co nám tam povídala se neuměla vyjádřit a vlastně nám nedala vůbec žádné informace - snad jen, že mě má manžel držet za ruku a hladit po vlasech. :o) A to za to chtějí 300,– Kč, teď ve čtvrtek jdeme na tu druhou lekci - budou nám poštět video, tak to snad bude lepší. Doufám, že mě moc nevyděsí, protože zatím jsem docela v klidu. Jaké máš dojmy Ty, bazalko? Bylas tam taky?

Konečně nám přivezli komodu, tak jsem začala s praním a žehlením věciček pro Karolínku. Teda ještě nikdy mě žehlení tak nebavilo, jsem zvědavá jak dlouho mi to vydrží. Ale je to tak krásný mazlit se s těma věcičkama a představovat si v nich tu naší princeznu. Už abych jí tu měla.
Už se strašně moc těším, pořád si představuju, jaké to bude, až tady bude s námi.

Karolínka je šíleně živá a aktivní a mě už bolí celé břicho od těch jejích kopanců a boulí. Nejhorší to je, když mi vystrkuje nožičky přímo pod prsama, to mám pocit, že se zblázním.
Mám pocit, že se mi tam otáčí pořád celá. Vůbec nevím v jaké je poloze a zřejmě se to ani nedozvím. Jak už jsem tady psala můj doktor je docela free, takže na kontroly chodím jednou za měsíc a jedinou informaci, kterou mám je CS 1-2, ale to už mám od pátého měsíce.

Fakt jsem zvědavá jak poznám začátek porodu, protože mě pořád někde něco bolí a někdy dost intenzivně, občas mám pocit, že mi Karolínka vypadne, protože ?tam dole? cítím obrovský tlak. No snad mě instinkty nezklamou.

Tak se zatím mějte a piště, ať je co číst a ať víme, že v tom nejsme samy!!!

Klárka + Karolínka 35+1

 
Anonymní  16.06.03 13:53

Ahoj holky!

Jsem moc ráda, že Market napsala nový deníček. To se vyklubalo nových miminek, co? Jsem zvědavá, kdo bude další - je to docela napínavý.
Já jsem byla v poradně v pátek. Nečekaně mě můj doktor poslal na ultrazvuk - prý kvůly mým kolísavým hodnotám cukru. Takže jsem se zase podívala na mimíska. Už je to pěkný kousek - má asi 2,80. Ale prý je všechno v normě. Taky jsem byla prvně na monitoru. To se ze začátku miminku nelíbilo a asi deset minut kopalo jako o závod. Ale potom usnulo a sestřička ho musela budit. Moc to ale nezabralo. Jsem zvědavá, jaký bude spáč až se vyklube na svět. Jinak je snad všechno normální. Jo a CS mám 7, alespoň jsem to vyčetla v průkazce. Jinak mi nic nového neřekli.
Taky jste tak rádi, že se už trošku ochladilo? Není to sice tak velká změna, ale určitě je to příjemnější než ta velká vedra.
Vitamíny taky poctivě jím a byl mi doporučen Gravital. Prý je dobrý i po porodu pro kojení. Zatím jsem s tím spokojená. Stojí asi 200 Kč a je tam 60 tablet.
Holky mějte se všechny moc krásně a pište, protože já jsem taky závislák na emiminu a hlavně jsem zvědavá jak to každá prožíváte.

S pozdravem Katka 37t.

 
Anonymní  16.06.03 18:18

Ahoj Market!

Je to neuvěřitelné, ale čtu tvůj 3.deníček a vypadá to jako bychom byly spojené nádoby. A dneska to dovršil tvůj přesný termín porodu 13.7.2003. Manžel když to četl, tak si myslel, že deníček píšu já sama a tajně!!
Abych to uvedla na správnou míru - jsem taky Markéta (Neratovice okr.Mělník), termín porodu mám na „Markéta“ 13.7. a tvoje pocity z prožívajícího těhotenství jsou téměř stejné jako moje - te´d naposledy otoky s bolestmi rukou, jen zubařku máš za sebou a já jdu podruhé v těh.tuto středu!! Chodím taky na kursy, čtu chytré knížky, ale stejně mám z porodu obavy!!
Tak se měj moc fajn - ať jsou ty naše zlatíčka hlavně zdravá a v pohodě! Budu se těšit na nový deníček nebo mi klidně napiš na kejka@centrum.cz.
Ahoj Markéta 36 tt

 
Anonymní  16.06.03 18:27

Ahojky Marketo,
tak to jsem se vážně pobavila, že mám takovou dvojnici. Dokonce i bydliště skoro odpovídá - já jsem teda z Prahy, ale kousek od tebe, z Horních Počernic. To určitě budeš rodit v Neratovicích, nemám pravdu? Já jsem nad nima taky přemýšlela, ale nakonec jsem se rozhodla pro Brandýs, prý je totožný s Neratovicema, akorát že Neratovice jsou soukromé.
A už víš, jestli budete mít chlapečka nebo holčičku - jestli se i v tomto shodujem?
Tak se měj moc krásně, pozdravuj v Neratovicích a určitě nám sem párkrát napiš, ať je nás tu co nejvíc.
Pa Market

 
Anonymní  16.06.03 18:37

Ahojky emamči s emimčama!
taky jste tak rádi, že se dnes po těch pařácích trošičku ochladilo a dalo se konečně přežít i na sluníčku? Já strašně, hned ráno když jsem šla k doktorovi, tak jsem si to spojila s příjemnou procházkou.
Pan doktor mě dneska moc nepotěšil. Za prvé mi sdělil, že v mém termínu se chystá do brandýské porodnice asi dalších pět mamin, takže už vidim, jak tam bude nabušíno, ale to by tak nevadilo jako to, že mi bohužel našel kvasinky :(( TAkže jsem vyfasovala takový pěkný čípky a budu jen doufat, že se to do toho porodu vyléčí. Trošičku mě to vyděsilo, celý těhotenství byl klídek a teď měsíc do porodu tohle. No budu doufat a uvidíme.
Jinak Cipísek je prý ještě pořád nahoře, tomu odpovídá i mé bříško, je pořád strašně vysoko, takže zatím můžu být prý v klidu a mám přijít zase za týden.
Dnes jsem si taky napsala ten seznam do porodnice a pomalinku si to začnu skládat na hromádky.
Ve čtvrtek se chystám s taťuldou taky na přípravu k porodu, tak doufám, že se tam dozvím trošičku víc než jak psala Klárka. Manžel si kvůli tomu musel vzít skoro celý den volno v práci, tak aby to alespoň stálo za to.
No nic, slyším že přijel, tak jdu připravit večeři.
Mějte se moc fajn a pište.
Pa Market

 
Adina
Kecalka 127 příspěvků 16.06.03 20:11

Ahojky holky a hlavně Market,
asi to bude vypadat,že si dělám legraci,ale jsem svým jménem taky Markéta/i když zaregistrovaná jako Adina/ a první termín mám 13.7. a druhý 17.7..Čekám klučíka a jsem z Prahy a manžel mě taky podezíral,že ten deníček píšu já.
To jsme se teda sešly trojka!!Já jsem se sice nechtěla až tak odhalovat,ale s těma termínama si mě TOTÁLNĚ dostala.
Mějte se všichni krásně
pa pa Adina/Markéta/36.t

 
Nikky
Kecalka 336 příspěvků 16.06.03 20:18

Ahoj holky,

to jsem rada že už je nový deníček. :o)
Koukám že kolem 13. - 17. 7. tu bude pěkný vzrůšo. Která z vás porodí dřív Markétky?

Zítra jdu do poradny tak jsem zvědavá co nového se s námi děje nebo neděje. :o)
Dám vám vědět jak jsem dopadla.

Zatím se mějte krásně

Nikol 38+1

 
Veru
Kecalka 242 příspěvků 16.06.03 21:32

Ahoj holky,
ta je teda super, jak jste se tu sešly. Samá Markéta a ještě k tomu máte stejně termíny. V mém seznámku jste mi teď udělaly pěknej hokej :o)))
Podle mých výzkumů by jsme měly rodit asi v tomhle pořadí, tak snad mi v tom zas neuděláte zmatky :o)
Karla 18.6.
Nikky 21.6. Šárka 23.6.
Veru 28.6.
Sluníček 3.7.
3× Markéta (tak která dřív?) 13.7.
Klárka 20.7.
U ostatních mi stále chybí termíny, takže se omlouvám pokud jsem někoho vynechala. Jak už jsem psala do minulého deníčku, nejvíce se bere termín podle UZ z 12 týdne a ty z 20. a 30. týdne ho jen upřesňují podle velikosti miminka. Stejně si ale pak ty naši drobečkové přijdou na svět kdy chtějí, termín netermín, že? Zítra jdu stejně jako Nikol do poradny, tak se pak ozvu jak to vypadá. Nejraději bych už rodila, ale ještě si chci počkat na malou račici, teď jsou ještě blíženci.
Tak zatím ahoj Veronika + Tina (zítra 39.tt)

 
aprilmouse
Kecalka 414 příspěvků 16.06.03 21:53

Ahojky, připiš si tam malé Aprilmousče v termínu 23.7. :-)) ale podle mě to bude 15.7. a moje mamka tipuje dokonce už 10.7., protože pohyby jsem cítila o 14 dní dříve ( i jakožto prvorodička! už v 16 týdnu) a je skoro o dva týdny větší, než by měl být :-)))

Jinak dneska jsme se byli podívat v porodnici v Trutnově a jsem docela nadšená, sice se tam nedá rodit do vody, ale jinak ty pokoje, porodní sál, hekárna… vše nové, krásné, vybavené maximálně. A pokoje jen po dvou s vlastními sociálkami. DOufám, že se tam znovu podíváme co nejdřív :-))

 
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 16.06.03 22:03

Ahojky holky,

zítra jdu taky do poradny a poprvé na monitor. Dneska u mě byla na kafíčku moje kolegyně a ta mi říkala, že má takové tušení, že si mě tam už zítra nechají a že už budu rodit. Ona je taková vědma, má dobrou intuici a spoustu věcí opravdu vytuší předem. Tak jsem teda zvědavá, jak to zítra dopadne. Radši bych teda do porodnice vyrážela z domova, abych si mohla ještě dozabalit porodní zavazadlo (doklady, kartu zdr.poj. a tak, jinak ty základní věci mám už připravené a zabalené).
Veroniko, díky, že jsi ty naše termíny hezky zrekapitulovala.

Tak se zatím mějte hezky a zítra se ozvu až přijdu z poradny (jestli teda přijdu - chá, chá).

Šárka R. 39.t.

 
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 16.06.03 22:04

P.S. Pořád jukám do fotogalerie, protože manžel Zuzky slíbil na dnešek fotky malé Valušky, ale kde nic tu nic. Tak snad zítra. Šárka R.

 
Rendula
Nováček 10 příspěvků 16.06.03 22:14

Ahoj Klarko,
sice obcas pisu k Bouli,ne k vam, ale komentar k predporodnimu kursu v Kladne si nemuzu odpustit.
To byla katastrofa, co? Ja jsem byla tak nastvana, je to proste ztrata casu, hlavne me ta sestra dojimala jak se furt chvalila. Delaji nejlepsi kursy z vlastni iniciativiy, jsou nejlepsi, nejlevnejsi… Ja chodim v utery na to cviceni a to taky zadna slava neni. Por. asistentky jsou sice mile, ale jejich nazory me mnohdy dost prekvapi, zkratka kladenska porodnice me moc nepresvedcila. Ted v sobotu jsem se byla s manzelem podivat ve Vrchlabi a asi je rozhodnuto. Vubec to neni v tom, ze by to tam bylo buhvijak super zarizeny, proste to neni ve vybaveni ani v technice ale jen a jen v lidech a jejich pristupu. A to je na tom docela smutny! Takze pokud neporodim pred terminem, jede se do Vrchlabi.
Jo, jeste jsem se chtela zeptat na jmeno Tveho gynekologa, teda predpokladam, ze do poradny take chodis do Kladna. Z Tveho popisu bych tipovala na Dr. Hlavace. Nebo ne? Ja k nemu chodim taky, je free, ale mne vyhovuje a jsem s nim moc spokojena.
Takze, zatim se mej hezky a ahoj ve ctvrtek na druhe lekci toho desivyho kursu, Rendula

 
Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 17.06.03 08:09

hehe
a to ja vas dorazim, protoze jsem taky Marketa a termin mam sice 11.7., ale treba mimina pocka ty dva dny do myho svatku:-))).
Myslite, ze je to nejaky pravidlo, ze Markety rodej za:,–(ne kolem svych jmenin:-))?
Ja se teda akorat lisim tim, ze nejsem z Prahy a okoli…
Slunicek, 37.tt

 
Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 17.06.03 08:12

Ja (Slunicek) mam dva terminy - podle UZ 3.7. a podle menstruace 11.7. Doktor mi rikal, ze se mam spis drzet terminu podle menstruace, ze je mimi akorat vetsi, ale ze podle nej neprijde driv.
Tak nevim. Uvidime pristi tyden na dalsim UZ, jestli zase vyrostlo a dostanu nejakej novej termin.
Slunicek, 37.tt

 
Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 17.06.03 08:21

Veroniko,
ja nemam UZ z 12. tydne, ale z 10. a tam mi to vychazi jeste stejne jako podle menstruace, ale pak do toho mimi nejak slaplo a ve 20. tydnu uz bylo o tyden napred a ve 32. o tri tydny:-)) takze dobrej hokej… Ted uz je zase napred jenom o tyden a kousek. Muj doktor dela UZ pri kazdy navsteve, tak uz mam peknou sbirku UZ obrazku, tabulek a terminu…

Nejvic to mate meho manzela, kterej chudak nevi, jak si naplanovat dovolenou:-))
Slunicek

 
karla1
Stálice 83 příspěvků 17.06.03 09:00

Dobré ranko,

to teda zírám, jaký je nával Markét :-).

Já jsem včera byla na monitoru a vyšetření. Miminku se daří moc dobře, dokonce tak dobře, že se zřejmě nic moc nechystá, takže v termímu zřejmě neporodím…Neva, nejsem soutěživý typ a klidně to přenechám dalším :-).

Počásko se taky umoudřilo, včera bylo vysloveně příjemně, tak doufám, že nám to vydrží.

Teď mám lehký pocit bezprizornosti, protože jsem všechny restíky vyfackovala, vše je připravené, uklizené, žádné schůzky už jsem si s kamarádkama nedomlouvala a teď se nic neděje, takže musím zase nějaký program vymyslet, když se naše princezna ještě chvíli nechá od mamky nosit vevnitř.

Dneska si jdu vyzvednout na poštu Babyvak, kt. jsem si objednala, tak se na to těším- jsem zvědavá, jak nám to s ním půjde…

Tak to je zatím vše, využiju ranního chládečku a vyrazím do ulic koupit nějaké ovocko na koláček- chci něco napéct do zásoby na mrazák, ať to POTOM může manžel jenom rozmrazovat a krmit mě :-).

Ahoj,

Karla- posledni den 39. tt

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 17.06.03 12:13

ahoj holky,
vy jste sibalky, sama marketa ..no tohle..jeste si dejte sraz v jedne porodnici a nastane velky chaos ;-)))))

konecne se nam trochu umoudrilo pocasi co? vcera jsem naprosto dokonale relaxovala s tatkou na chate pod tresni, vedle sebe plny kosik a cpala jsem se jako o zivot…proste pohodicka.

doktori me porad honi na prohlidky a me uz to moc nebavi..zase me strasili spatnym prutokem pupecniku a zjistilo se, ze kdyz mi pul hodiny sleduji jedno mimco a ja jsem na zadech (a dela se mi pekne spatne) tak to jde spatne i miminu..jakmile se otocim na bok je to dobry..druhy mimco, protoze ho vetsinou kontroluji az kdyz uz jsem na boku ma vsechny hodnoty v norme…a mezi nami ja tedy dobrovolne na zadech nevydrzim, dela se mi pekne zle..a ted uz to mam zakazany i od doktoru ;-))))

jinak se holky drzi, a pekne se melou..a abych se pridala, tak ja mam termin 21.7. (podle UTZ i menstruace).

pustila jsem se do prvni varky zehleni pidi oblecku..na to by mela byt nejaka pidi zehlicka…;-))

market: na ty kvasinky omez hodne sladky..melo by to pomoct

jeee prave mi dorazila sestra na navstevu. mejte se zatim ukazkove a setrte sily

uz jsem zvedava kdo bude dalsi s mimcama!!

Zdenik 35+1

 
Anonymní  17.06.03 12:22

Ahojky,

tak já mám oba termíny (podle menstruace i pohybů) ve stejný den a to 9.7. Tak jsem zvědavá, kdy to vlastně přijde. Jenom doufám, že to nebude o moc dýl. No uvidíme. Jsem zvědavá, která tady začne další kolo s miminkama.
Mějte se bezva.

Katka 37t.

 
klarka
Kecalka 138 příspěvků 17.06.03 12:30

Ahoj holky! (nevím, jestli nemám psát Markéty, když se jich tu sešlo tolik :o)

Koukám, že s termínem porodu jsem zatím úplně poslední, ale pořád věřím, že ještě některou z vás předběhnu!!!

Rendulo! Máš pravdu, chodím k Hlaváčovi, je free, ale taky jsem s ním vcelku spokojená - alespoň mě zbytečně neděsí. Škoda, že nemůže být i u porodu. Jsem ráda, že nejen já jsem byla znechucená z toho kurzu. Uvidíme ve čtvrtek, snad to bude lepší. Já teda budu rodit na Kladně, i když ten kurz je šílený - slyšela jsem na naší porodnici téměř samou chválu, tak věřím, že to bude dobrý. Jen doufám, že se dostanu na nadstandart, protože návštěvní hodiny jsou na normálních pokojích jen chvíli a to by se za námi manžel nemohl přijít ani podívat, protože bude v práci. Kdy se chystáš rodit?

Karlo! Taky už mi přišel babyvak a nějak jsem z něj bezradná, mám pocit, že mi z něj musí Karolínka vypadnout a hlavně, že je hrozně veliký. No on ho stejně chtěl hlavně manžel, protože já se svýma zádama to asi úplně nebudu zvládat. Tak napiš svoje dojmy.

Holky co máte termín až v červenci, máte už zbalenou tašku do porodnice? Já ještě ani nezačala přemýšlet co si vlastně vezmu, četla už jsem spoustu seznamů, ale musím si z nich udělat ten svůj. Pořád nevím, jestli si mám vzít pro Karolínku pleny nebo jestli nám jich dají dostatek, jestli si mám pro ní vzít nějakou kosmetiku nebo jestli to tam taky bude. No snad to ještě nějak vyzjistím.

Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli provádíte masáž hráze. Pořád jsem si říkala, že od 34. týdne začnu (nebo spíš manžel) a ještě jsem ani nebyla schopná si koupit ten olejíček. Tak nevím, jestli se k tomu dokopu a hlavně jestli to k něčemu bude.

No to jsem se zase rozepsala.
Mějte se krásně a užívejte (jestli se tomu dá říkat užívání, protože já pořád jen fňukám) poslední dny a týdny bříškovství!

Klárka + Karolínka 35+2

 
Libor02
Nováček 1 příspěvek 17.06.03 12:42

Milé dámy,
omlouvám se, že jsem nepsal tak často jako Toffiffe :o) slíbil sem že uveřejním fotky naší Valušky…takže tady link na naše stránky http://sweb.cz/…Libor/myweb/
Jinak: zotavujeme se a domů půjdeme nejspíše v pátek nebo v sobotu. Valča je trošku líná pít, ale snad se to poddá. Jo a dneska prý zjistila že má ručičky :o)

a ted se pokusím vložit obrázek do Vaší emiminkovské galerie
 L

 
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 17.06.03 13:06

Ahoj holky,

tak se hlásím po kontrole v Podolí. Byla jsem dnes poprvé na monitoru. Nějak jsme mimčo nemohli najít a nakonec jsem tu sondu měla na boku. Tak se sestřička divila, že je až tam. Ostatní maminky (jak jsem tak po nich pokukovala) měly vzorně sondičku uprostřed bříška.

Pak jsem šla ještě do poradny. Dnes tam nebyl pan doktor, ke kterému chodím, ale nějaká mladá doktorka. Říkala, že teda neví, kde pan doktor co našel, ale že prý podle ní jsem úplně zavřená a na porod to v nejbližších dnech nevypadá. Tak jsem si chtěla rejpnout, že třeba pan doktor má delší ruce, ale pak jsem byla radši zticha :-)))

Taky jsem dnes v Podolí odevzdala dotazník se jmény pro miminko.

Na monitor jdu znovu v pátek a pak v úterý do poradny a zase na monitor. Radši už bych porodila, než tam chodit takhle 2× týdně.

Tak já si jdu dát něco k obídku. Ještě nevím co, protože od včera nějak nemám moc hlad a docela se mi z pomyšlení na jídlo dělá špatně. Nemohlo by to znamenat blížící se porod? :-))

Mějte se hezky a opatrujte pupíky.

Šárka R. 39+1

 
Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 17.06.03 13:17

Klarko,
ja si chtela sbalit tasku uz minuly tyden, ale pak jsem zjistila, ze na seznamu jsou prevazne veci, ktere pouzivam i doma a mam je jen jednou (backory, zupan, kartacek), tak jsem se na to zatim ehm vybodla. Doufam, ze nebudu muset do porodnice v nejakym kvapu.

Hraz si teda masiruju asi od 35. tydne nepravidelne a posledni tyden pravidelne a mam pocit, ze je to tam takovy elastictejsi. Jestli to teda k necemu bude, to nevim. Porad mam pocit takovyho dost nepomeru otvor - hlavicka:-)))
Mej se krasne.
Slunicek

 
karla1
Stálice 83 příspěvků 17.06.03 15:04

Čau Šárko,

asi tě zklamu, ale mně se dělá špatně po ránu a nemám chuť na jídlo už asi 14 dní (jako bych se vrátila do 1. tirmestru), ale asi to nic moc neznamená-bohužel. Dokonce jsem dneska ráno měla mírný náběh na zvracení, tak nevím- asi to má s tím nějakou souvislost (že by se tělo čistilo?), ale evidentně nijak významnou… Takže to doháním odpoledne, když už je mi líp- tolik třešní, meruněk a melounů jsem nesnědla už roky :-).

S tím monitorem je to otrava, taky mě to nebaví tam sedět jako pecka, natož 2× týdně, ale co se dá dělat.

Tak se všechny mějte prima a zatím ahoj.

Karla

 
karla1
Stálice 83 příspěvků 17.06.03 15:13

Ahoj Libore,

mrkla jsem na vaše stránky na webu- máte naprosto krásnou maličkou princezničku a oba (ty se Zuzkou) vypadáte moc šťastně.

Moc blahopřeju, už bych to taky chtěla mít za sebou :-)

Karla

 
karla1
Stálice 83 příspěvků 17.06.03 15:13

Ahoj Libore,

mrkla jsem na vaše stránky na webu- máte naprosto krásnou maličkou princezničku a oba (ty se Zuzkou) vypadáte moc šťastně.

Moc blahopřeju
Karla

 
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 17.06.03 16:12

Ahoj Libore,

Valentýnka je mooooc krásné miminko a už o ní dokonce píšou v novinách :-)))

Pozdravuj Zuzku. Všem Vám to moc sluší a vypadáte spokojeně.

Šárka R.

 
Lenuli
Povídálka 48 příspěvků 17.06.03 16:36

Ahojte holky

Nejdriv bych chtela poprat Zuzce, Janici a Smrckovi k narozeni jejich miminek.
Uz dlouho vas denicek procitam a ted kdyz jste zacaly psat terminy porodu, rozhodla jsem se ze se k vam tady pridam :-)
Nejmenuju se sice Marketa, ale Lenka :-)
Ale termin mam skoro stejny jako Markety a stejny jako Slunicek 11.7.
Mam jen jeden podle posledni menstruace, ale cyklus mam delsi, tak to bude mozna pozdeji. I kdyz jeden nikdy nevi a mimco se treba rozhodne naopak podivat se na svet driv, coz by mi v tomhle letnim pocasi ani moc nevadilo :-)
Tak s napetim sleduju ktera z vas bude dalsi a preju bezproblemove a rychle porody at uz to mame vsechny brzo za sebou a drzime sva miminka v naruci.
Zatim pa Lenuli 36+4 tt

 
bazalka
Stálice 90 příspěvků 17.06.03 17:13

Ahoj Klárko!
Dostávám se ke psaní až dnes, ale komentář si taky nemůžu odpustit :-)) Já jsem pořád nevěděla, jestli se mám smát nebo brečet, kvůli tomu jsem se hnala v tom vedru z práce v Praze do Kladna! Ještě že tam přítel se mnou nebyl /nemohl se uvolnit z práce/! Z věcí které by mne zajímaly /např. co s sebou do porodnice, jak je to s nástřihy hráze a další/ jsem se nedozvěděla vůbec nic a ani nebyl prostor na dotazy a všechno ostatní jsem věděla i já, jelikož jsou to věci které jsem načetla tady na E-miminu a Rodině. Tak jsem nakonec seděla a pochechtávala se. Jediné pozitivum bylo, že jsem se šla podívat jak to vlastně vypadá v porodnici. No a tenhle čtvrtek se tedy ženu do Kladna zase, ale nevím jestli nemám raději jít na tu přednášku „Péče o novorozence“ od 13 hodin… Ještě uvidím :-)) Tak zatím papa a v pátek si povíme jaké to bylo :-))
Bazalka /Simona/ 34+3tt.

 
bazalka
Stálice 90 příspěvků 17.06.03 17:36

Ahoj Klárko,
taky budu rodit na Kladně, i když předporodní kurs mě moc nepřesvědčil :-))
Se seznamem do porodnice jsem na tom podobně jako Ty /to jsem právě doufala, že se na tom kursu dozvím/-nevím co, kolik atd. /jen jsem si zapamatovala, že tatínek má přijít v lehkém oblečení a dostane takový ten, cituji: „papírový oděv, který pak můžete využít třeba při mytí auta“ :-))))), ale příští týden jdu na návštěvu ke kamarádce, která rodila na Kladně před 2 lety, tak zjistím co a jak, počítám že se to od té doby moc nezměnilo :-) Jinak jsem slyšela na kladenskou porodnici taky spíše chválu, tedy minimálně na porodníky, se sestrama na šestinedělí je to prý horší, nejsou moc ochotné… Tak se teď zmítám v pochybnostech, jestli mám chtít /pokud bude volný/ nadstandard, kde budu mít klid, ale budu tam sama a tudíž nebudu mít šanci něco odkoukat od jiných mamin a nebo být ve společnosti ostatních na standardu a zase nemít ten klid a soukromí… Termín porodu mám asi o trochu později než Ty /první 27/7/, nicméně já mám před sebou ještě kromě balení té tašky do porodnice v příštích 2 týdnech stěhování z Prahy do Kladna, zařizování bytu, přípravu výbavičky /mám tak z poloviny :-)/ atd, takže doufám a věřím, že mimino vydrží v bříšku tak dlouho, jak by správně mělo a tašku do porodnice, která mi připadá při tom všem ostatním jako maličkost, zatím neřeším :-)) Olej na masáž hráze jsem zakoupila od firmy Nobillis Tilia, nicméně zatím mi doma leží ladem, stejně jako malinov listí na čaj… A pořád ještě váhám jestli mám kupovat na nošení miminka šátek /zvládla bych vůbec při své šikovnosti ty úvazy??/ a nebo baby vak… Od jaké firmy jsi ho kupovala Ty?
No koukám že samé otazníky a žádné odpovědi :-)
Tak se zatím měj krásně, užívej bříška a hlavně žádnou paniku :-)) No a ve čtvrtek na druhém dějství komedie, třeba to bude lepší /můžeme minimálně doufat/
Ahoj
Bazalka

 
bazalka
Stálice 90 příspěvků 17.06.03 17:46

Ahoj Libore v.z. /v zastoupení Zuzky a Valušky :-))/
Fotky jsou moc krásný, zase jsem zamáčkla slzu v oku!
Bazalka

 
Rendula
Nováček 10 příspěvků 17.06.03 18:16

Ahoj Klarko,
ja jsem „teprve“ ve 32. tt., takze se docela tesim jak mi s Bazalkou poreferujete o kladenske porodnici.
Ptala ses na masaz hraze. Chodim v utery cvicit a na totez jsem se tam ptala. A por. asistentka mi odpovedela neco v tom smyslu, ze je to ted modni hit a ze ona by se radsi nechala dvakrat nastrihnout nez aby se masirovala. Jak uz jsem psala, nekdy me sesticky svou odpovedi uplne odrovnaji.
Ty ses Hlavace ptala jestli chodi k porodum?

Zatim se mej, Rendula a prtous (pohlavi si nechavame tajit, i kdyz je to fuska odolat pokuseni!!!)

 
klarka
Kecalka 138 příspěvků 17.06.03 18:36

Ahoj Bazalko!

To jsem ráda, že taky budeš rodit na Kladně i když ten kurz je hrůza. Když porodím dřív, tak ti budu moct poreferovat.
Babyvak máme od Pechů. Zatím ale nemám žádné zkušenosti, takže ti neporadím, ale i v porodnici jsem při té prohlídce na něj viděla reklamy a prý je v hodnocení nejlepší.
Určitě mi dej vědět co s sebou do porodnice až to budeš vědět, jsem z toho docela bezradná.
Ta přednáška „Péče o novorozence“ se kryje s tím předporodním - to je nějaký na hlavu, ne? A to je taky v porodnici. To by mě docela zajímalo.
Zatím se měj a díky za odpovědi.
 Klárka

 
klarka
Kecalka 138 příspěvků 17.06.03 18:40

Ahoj Rendulo!

Hlaváče jsem se neptala, ale myslím, že nechodí do porodnice. Taky bych potřebovala někoho kdo mi poreferoval o té porodnici, určitě ti ale dáme vědět, jaké to bylo.
Na tu hráz se asi stejně vrhnu, abych si pak nevyčítala, že jsem pro to nic neudělala.

Měj se hezky!

Klárka

 
Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 17.06.03 19:07

Čauky holky,
tedy Marketky, vy jste se tu pěkně vyklubaly? POřád jsem si řákala, jak jsem tu jediná a najednou jsme hned čtyři, to je super :)).Jsem zvědavá, které z nás se poštěstí nadělit si ty naše drobečky k svátku :)) Doufám, že všem.
Jinak já si už pomalinku taky připravuju věci do porodnice, i když jak říká Markéta (Sluníček), tak spoustu věcí mám jen jednou, takže to budu muset zabalit až půjde vážně do tuhého, ale věřím, že to zvládnu. Napsala jsem si opravdu velký seznam, který připevním na lednici a ještě než se vyrazí, tak to radši překontroluju, abych náhodou na něco nezapomněla.
TAky se chystám jít co nejřív koupit podprsenky na kojení. Prý mají být do porodnice dvě. Naštěstí co jsem koukala v Globusu, tak tam maj takový obyč za 309,–-, tak to ještě jde, protože co jsem si kupovala těhotenské od Anity, tak tam na kojení stály kolem 700,–- a to by se mi vážně nechtělo dávat. Holky vy už je máte koupené? Poraďte, myslíte že stačí ty obyč, nebo se na tom radši nemá šetřit a vyplatí se koupit nějakou lepší a kvalitnější?
A co se týče věcí do porodnice pro mrňouska, tak nám říkali, že třeba pleny dávaj 7ks na den, ale prý to stačí, oblečení a kosmetiku taky, ale podle mě je to opravdu v každé porodnici úplně jiné, takže by se chtělo informovat přímo tam.
Tak se tu holčiny mějte moc krásně, já se jdu kouknout na fotky Valušky, ať se taky trošku pokochám.
Pa pa a opatrujte se.
Market + Cipisek 36+2

 
Nikky
Kecalka 336 příspěvků 17.06.03 19:38

Ahoj holky,

Tak dnes na kontrole jsem se zase nic nového nedozvěděla jsem na tom pořád stejně. Tlak se mi zlepšil z vysokého na přímo ukázkový 120/70, a přibrala jsem zase půl kila což už dělá dohromady 3 kg. :o) Malá roste jak má, tak je to v pořádku. Na další kontrolu jdu až zase příští týden v úterý, teda pokud do té doby neporodím. :o)
Holky jak jste na tom s poslíčkama? Já je mám teď nějak často a trvají třeba hodinu po 5 minutách a zase zmizí. Už asi týden to pozoruji s nadějí, že s toho třeba něco vznikne a ono nic! :o(

Veru ? ten můj termín raději počítej 29. 6. Ten je podle měsíčků a bylo mi řečeno, že je hlavní. Takže napětí, která z nás dvou bude první, když ty máš termín 28.6. ? :o) Naše první dítko (Jareček) vykoukl na svět o 3 dny dřív tak uvidíme. S ním jsem měla podle MS termín 21. 6. 2000 a narodil se 18. 6. 2000 což mi připomíná, že má zítra 3. Narozeniny. :o)

Libore a Zuzko ? Valuška je nádherná!!!! Už se těším na tu naší :o)

ŠárkoR a Karlo ? já mám taky už 3 dny zase nevolnosti a celé dopoledne nemám vůbec na jídlo ani pomyšlení, ale odpoledne to do mě zase začne padat jedna dobrota za druhou. Taky jsem slyšela, že by to mělo znamenat blížící se porod. Ale jak moc se blíží to nikdo neví! :o)

Zatím ahoj a pište.

Nikol 38+2

 
Veru
Kecalka 242 příspěvků 17.06.03 20:31

Ahoj holky,
tak jsem dnes taky po kontrole a stále nic nového. Prý vše pevně drží a na porod to nevypadá. Asi na tom budu stejně, jako říkal Ross v seriálu Přátelé Rachel. Malé se u mě těch 9 měsíců tak líbí, že ven nechce :o) Taky vám připadá, že se v televizi jen rodí? Moc ji nestíhám sledovat, ale když už, tak je tam porod. Na pásech to dnes vypadalo, že jim naše slečna tu sondičku prokopne. Ráno jsem ji totiž domlouvala, ať se nezapomene hýbat, protože minule spala, museli jsme ji budit a sestřička to dělala na můj vkus dost razantně.
Díky za všechny termíny, udělala jsem si pořádek v seznámku a vypadá to, že by Karla mohla rozjet tu smršť porodů. Tak Karlo, začni a my se přidáme!!! Pak jde hned na řadu Šárka, já,
Nikky a první Markéta ? Sluníček.

Aprilmouse ? termín podle pohybů už jsem prošvihla, měla jsem ho v pátek 13., ale předběhla mě Zuzka. Nepřemýšlela jsi o Vrchlabí, když píšeš o Trutnově? Už to je docela blízko.

Sluníčku? to teda opravdu nevím, kdy ty vlastně porodíš. Chudák manžel, to aby si domluvil dovolenou radši na měsíc. Abys nás ještě všechny nepředběhla, to by byl gól :o))))

Karlo ? jak to máš po termínu? Deset dní a pak nástup? Já se začínám psychicky připravovat na to, že mě to nemine. Jen doufám, že nám Tina moc nenaroste ;o)

Market ? Marketková ? Kojící podprsenku mám zatím jednu, je od Anity a stála 305 Kč. Koupila jsem si bavlněnou, protože prý budou bradavky hodně citlivé a na začátku těhotenství jsem ty z mikrovlákna nesnesla, jak mě bolely.

Nikky? ta tvá váha mě fascinuje. Až porodíš, tak vlastně musíš jít do mínusu, že? Tak která z nás bude dřív? Myslím, že jako prvorodička nemám šanci, ale uvidíme.

Holky, nevolnosti mě začali trápit taky, ale teď už zase likviduji další půlku melouna :o)
Tak se zatím mějte a pište, pište, pište.
Veronika 39.tt

 
karla1
Stálice 83 příspěvků 17.06.03 21:39

Čau dámy,

Veru - máš pravdu, pokud budu za zoufalce a přenášet 10 dnů, tak nastupuju na vyvolání. Ale ani by mi to nevadilo, vzhledem k tomu, že miminka teď nabírají 3 dkg denně a to moje má už teď hodně přes 3 kila.

Jinak dneska jsem taky sledovala Přátele, dost mě pobavilo (!). že Rachel rodila 42 hodin… tak to je doufám jenom výplod amerického scénáristy a ve skutečnosti nic takového nemůže nastat…

Market- kojící podprdy mám dvě, jednu za draho od Anity (tu budu nosit na ven) a druhou za cca 300 Kč nevím od koho- je to spíš takový polobody (ale určený na kojení) a tu budu nosit na noc a na doma, protože je moc pohodlná…

Tak se holky držte a zítra čau.

Karla

 
Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 18.06.03 08:59

Ahoj holky,
potrebovala bych radu: snazim se teda zabalit tu tasku do porodnice a nevim, co mam vzit pro mimiska za obleceni a jak veliky. Ja chci rodit ambulantne (tj. hned po porodu jit domu) - jestli teda bude vse OK -a ted stojim pred komodou a nevim, co vzit mimune. Asi dupacky, body a co dal? Cepicku? Svetr? Co jeste? Hlavne nevim jakou velikost. Prece tam nepotahnu celej satnik, ale zase si rikam, co kdyz to bude obr a bude mu ta nejmensi velikost mala:-))) A co zavinovacka? Kdyz pojede zpatky v autosedacce, tak tam stejne nejde ta zavinovacka pridelat, ne?
Teda ja kdyz si ten seznam ctu, tak to povlecu do porodnice fakt lodni kufr veci…
Taky jsem se chtela zeptat, jak velky zasoby plinek pro prvni dny mate doma nachystany?
Diky moc za rady!
Slunicek

 
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 18.06.03 09:13

Ahoj Sluníčku,

já jsem si pro mimíska na odvoz z porodnice koupila přímo takovou :,-(u, co prodávají. Jsou tam dupačky, kabátek, čepička, rukavičky (vel. 56). A k tomu jsem si přihodila ještě nějaké bodýčko, plínky (jednoráz.), plínku látkovou (třeba se bude hodit pod nebo na mimčo do autosedačky). Ale teď mi přišlo (jak bylo to vedro), že by se v tom mimísek musel upéct, tak jsem si ještě přibalila slabší dupačky a další bodýčko. Tak nevím, v čem nakonec mímo pojede z porodnice. Budu to mít připravené v taštičce doma a manžel to pak za mnou přiveze. My určitě povezeme miminko v autosedačce, protože bych se bála mít ho jen tak v náručí v zavinovačce.
Jinak jednoráz. plínky, jak tak na to koukám, tak mám 2× balíky Huggies a 3× balíky Pampers. Koupili jsme dvě značky a vyzkoušíme, co nám bude vyhovovat. Každý si chválí něco jiného. V Podolí používají Huggies a mamina tam dostane asi 25 ks a když bude potřebovat víc, tak si musí přivézt vlastní. Ale většinou to prý stačí. Ty zásoby co máme doma, tam jsme spočítali, že by měly vydržet asi na měsíc. Prý je denní spotřeba asi 6-8 plínek.

Jo, a to porodní zavazadlo mám jak hrom. Chtěla jsem to zabalit do menší cestovní tašky, ale tam se to jaksi nevešlo, tak jsem musela vytáhnout kufr, se kterým jezdím na dovolenou. Včera jsem na to zase koukala a ptala jsem se manžílka, jestli to zavazadlo není nějaký veliký a on říkal, že je, že budu mít největší tašku ze všech :-)))

Pa

Šárka R.

 
karla1
Stálice 83 příspěvků 18.06.03 09:21

Ahoj Sluníčku,

Já myslela, že všude v porodnicích zůstáváš alespoň 3-4 dny… Kde se chystáš rodit?

Jinak já mám připraveno pro mimi košilku (protože se líp oblíká než bodíčko-nemusíš to přetahovat přes hlavičku-já si ze začátku moc nevěřim:-), dupačky na ramínka, tenký bavlněný svetřík a čepičku. Všechno je to dle cedulky velikost 58, ale zdá se mi to spíš větší- ale to neva, lepší větší než menší, navíc naše holčička bude pořádný pořízek, takže se moc nespletem… Takže tohle mám připraveno doma a vezme mi to manžel, až budeme odcházet… a taky zavinovačku s tím, že tu v autosedačce polorozbalíme, abychom do ní mohli holčinu připnout… Ještě jsem někde četla radu, abych přibalila do porodnice s sebou i ponožtičky na dobu, co tam budeme, protože miminka tam balí do zavinovaček a někdy mají studené nožičky…

Plínek máme hafo, protože byla nějaká akce, tak jsem nakoupili různé velikosti od Fixies- počítám 8-10 plinek na den, tak podle toho…

S objemem tašky si nedělej starosti, mám taky pocit, že se chystám na 3 týdenní dovolenou :-), to máme asi všechny stejný.

Tak hezky zabal a zatím se měj prima.

Karla

 
Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 18.06.03 09:58

Ahoj Karlo,
ja bydlim a rodim v Nemecku a tady je ambulantni porod (nemocnici opoustis 4-6 hod po porodu) normalni - samozrejme pak za tebou chodi domu porodni asistentka a kontroluje tebe a mimi. Nekdo spocital, ze je to levnejsi nez pobyt v nemocnici, takze to i pojistovny podporujou. A pry se spousta maminek zotavuje doma lepe nez v nemocnici (ja treba:-)) a lepe koji. A tim, ze se tady neockuje proti TBC, tak vlastne neni zadny duvod, proc zustavat v nemocnici. Vsechny testy provadi Hebamme (porodni asistentka) pri navstevach doma - krev z paticky, bilirubin atd. Samozrejme je to mozne, pouze pokud je mimi po porodu naprosto v poradku, neni nedonoseny a maminka se taky citi dobre a neztratila treba hodne krve.

S plinkama jsem to teda odhadla dobre, mam 3 baleni pamprsek a 1 fixies, tak by to melo stacit. Kdyztak vyslu manzilka na nakupy a uvidime co prinese za velikost:-))
A oblecky vezmu asi teda ve dvou velikostech, ono to zas tak moc mista nezabere - na rozdil od myho zupanu, kterej ma asi metrak.
Jsem rada, ze nejsem jedina, kdo potahne obri kufr - protoze i kdyz chci jit hned domu, tak si stejne musim brat veci pro pripad, ze bych tam nakonec musela zustat.

Mejte se hezky a diky za rady
Slunicek

 
karla1
Stálice 83 příspěvků 18.06.03 10:20

Jéé, to je super, taky by se mi víc líbilo zotavovat se v domácím prostředí…tak možná, že až budu mít druhý mimi, tak to k nám taky dorazí :-)

Ahoj

Karla

 
karla1
Stálice 83 příspěvků 18.06.03 10:26

Ahoj Klárko,

tak včera jsem si babyvak vyzvedla na poště a příjde mi docela dobrý- vyzkoušela jsem ho s plyšovou opicí a připadá mi, že to bude fungovat. Velikej je, ale když ho pořádně stáhneš tou sponou na rameni, tak se dost smrskne…Navíc mám pocit, že když se tam dobře mimi položí/zapře, tak se jakoby ta kapsa uzavře. Já mám spíš obavu, aby se tam v létě nepřehřívalo, to musím nějak doladit s oblečením…

Ahoj, Karla

 
aprilmouse
Kecalka 414 příspěvků 18.06.03 12:07

Ahojky holky :-)

VERU já jsem rozhodnutá pro Trutnov - o Vrchlabí jsem uvažovala asi tak 10 minut, ale nepojedu tam. Patřím k těm „tvrdým hlavám“ co tam nepojedou jen proto,že tam jezdí celá republika. Trutnov je úplně nová porodnice, skvěle vybavená, kromě porodní vany - ale jinak vířivá vana je normálně k dispozici na hekárně. Byli jsme se tam mrknout a jsem fakt nadšená, úžasné asistentky i prostředí, pokoje po dvou s vlastníma sociálkama atd. A porody v přirozených polohách naopak podporují. Navíc mám pár dost dobrých doporučení od známých :-))

Jinak dneska mi na gyndě konečně sdělili, že termín podle ultrazvuku mám 18.7., jinak 24.7.. Tak jsem zvědavá. Všechno je v pořádku, ani se ještě vůbec neotevírám, tak doufám, že se otevřu aspoň před porodem

 
Anonymní  18.06.03 21:21

Ahoj!
Tak co si zatím nosím v bříchu to nevím - nechtěli jsme to vědět a vydrželi jsme, i když mám tušení na kluka. Tak jsme všichni zvědaví!

Rodit jsem se rozhodla na Mělníku, o Neratovicích jsem nejprve slyšela jen špatný, ale jelikož chodím do kurzů a cvičení, které vedou sestry a por.asistentky z Neratovické nemocnice, kdybych předtím rozhodnutá nebyla, šla bych sem! Ale teď už to nebudu měnit.
O Brandýse jsme taky zprvu uvažovala!
Příští týden už jdu právě na Mělník na monitor apod. Už 14 dní jsme hlavičkou dole, tak doufám, že to „Pupíkovi“ vydrží, hrát si na malého Australánka!!
PS: Hurá - ochladilo se!!
Ahojky Markéta

 
Veru
Kecalka 242 příspěvků 18.06.03 21:45

Ahoj Karlo,

babyvak máme už nějakou dobu koupený a taky jsme to trénovali s plyšovou opicí :o))) Vzali jsme ho jednou ke kamarádce, že to vyzkoušíme na jejich čtyřtýdenním mrňouskovi. Zatím co kamarádku vak nenadchl, nám se to s manželem moc líbilo. Myslím si, že je to o tom, jestli ho chce někdo používat, nebo ne. Ona je spíš nakloněná klokankám a já jsem zá:,–(ně proti nim, kvůli zádíčkům. Mrňousek v něm vypadal krásně a spokojeně, tak už se těším až v něm budeme nosit tu naši berušku. Akorát si myslím, že u nás způsobíme malé pozdvižení, protože bydlíme na udrbaném maloměstě, kde jsem nikoho s babyvakem neviděla! No co, ať si trhnou nožkou, že? Hlavně aby byla naše slečna spokojená!!!

Ahoj Veronika

 
karla1
Stálice 83 příspěvků 19.06.03 17:39

Ahoj Veroniko,

přesně tak, do toho, v čem miminko nosím si nenechám od nikoho mluvit- ale nemysli, že v Praze lidi nečučej :-)… momentálně jenom na břicho, ale mám pocit, že v životě neviděli nikoho těhotnýho a pěkně mi lezou na nervy. No tak snad už jen pár dnů… Já jsem hodně váhala mezi Vatanaiem a tím babyvakem, ale nakonec mi přišel ten babyvak jendodušší pro začátek, protože se nemusíš vázat s uzlama… ten Vatanai si možná necháme koupit později od příbuzmých k Vánocům nebo tak nějak…

Měj se prima a čau

Karla, 40 tt

 
Adina
Kecalka 127 příspěvků 19.06.03 18:45

Čau kočky,
to je témat!Nevím,na co se vrhnout první.Tak třeba pobyt v nemocnici-ani u nás nemusíme být když nechcem 4 dny v porodnici,ne­existuje žádný předpis,který by to nařizoval,takže když se žena cítí dobře a miminko je v pořádku,může podepsat revers a tradá.Samozřejmě to chce silnou náturu,ale opravdu vám nikdo nic nemůže nutit,když o to nestojíte.Ani různé procedury,zákroky nebo léky.Tedy když je vážně všechno v pořádku.Musíme se naučit být uvědomělými pacienty…
Dneska jsem byla taky poprvé v poradně v porodnici,bylo to fajn až na to čekání,ale jinak dobrý,všechno OK.
Kojící podprdu jsem zakoupila jednu od Tima,zdá se mi fajn a myslím,že je vlastně jedno,jestli je dražší nebo levnější/co se kvality a příjemnosti týče/protože tam stejně budeme mít nahňácaný vložky na mlíčko.Holky,já si vůbec nedovedu představit,že bysme tam musely nosit plíny jako to bylo dřív-to se ani nedivím,že ty naše mamky to kojení tak „odflákly“,dva tři měsíce a dost.To mi připomíná,jak je legrační,když tady řešíme,jestli vzít s sebou do porodnice velikost 56 nebo 58 a když jsme nedávno koukali s mužíčkem na naše fotky,když jsme byli mimina/abysme si udělali představu,jak krásňoučkej Adámek bude/tak nám oboum visely od nožiček ještě asi půl metru dupaček,no zkrátka takový nevzhledný neforemný oblečeníčka.Jó,jó,moc toho asi mamči na výběr neměly a jestli je to růžový nebo modrý se taky asi moc neřešilo.No legrace.A hlavně prát dokola ty látkový plíny!To by mě asi drblo.Zaplaťpán­bů,že je rok 2003.
Když jsme u plen,mám přichystaný 1×Newborn Pampers a 1×Mini Pampers,pořád přece budeme v Praze a ne na Marsu,tak se event.podrandí dokoupit,co bude potřeba.Tím se vždycky uklidňuju,když nevím,jestli je všeho dost.
Já jsem se dneska strašidelně rozkecala,tak se omlouvám,mějte se nádherně,počasí nám přeje,tak
pá pá
Adina/Markéta/něco kolem 36t.

 
Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 19.06.03 20:05

Čauky holčiny,
tak jsem si teď přečetla, že bude mít taky emimino dovolenou (ty se mají!!) a nevím, jestli mám přidat ještě jeden deníček nebo to ten týden vydržíme ještě tady, co navrhujete?
Jinak dneska jsem se měla opět moc fajn. Počasí bylo pro mě snad nejideálnější za poslední tři neděle, takže jsem byla celý den pěkně čilá a vyřídila jsem si opět spoustu restíků, do kterých se mi v tom parnu co byly vůbec nechtělo.
Tak za prvé jsme dopoledne byli s manžílkem na předporodním kurzu „Příprava taťky k porodu“. Bylo to moc fajn, opět tam byla ta porodní bába z Brandýsa, my jsme tam byli sami, takže nám prakticky řekla vše co se týče brandýské nemocnice a musím říct, že jsem se opět pěkně uklidnila. Pořád mám tedy strach z porodu, ale když vidím, jaký se tam o mě budou starat sestřičky a prý i doktoři tam jsou moc fajn, tak to se člověk hned trošku uklidní. No a manžel tedy řekl, že to bude asi pěkná fuška, ale statečně se učil dýchat a masírovat, tak si myslím, že to zvládne.
Pak jsme se byli pěkně projít po Praze, zašli jsme si na obídek (tedy jen do KFC, ale já to tam prostě miluju a ty tři neděle si ještě trošku toho pálivého můžu dopřát, že jo:)).
Taky jsem si konečně koupila ty kojící podprdy, nakonec jsem si koupila dvě obyč od té Doriny a taky to není až tak hrozný a říkám si, že si koupím ještě jednu lepší pod letní šaty, asi od Anity. NO a večer jsem si skočila ještě na těhucvičení, takže opravdu prima prožitý den.

Ale teď koukám, kdepak máme Nikky, Šárku a Karlu, že by nám už holky rodily? Podle Verčinýho seznamu by měly být na řadě, takže holky, do toho, držíme palečky.

Tak já se jdu pomalu natáhnout k TV, už na mě začíná padat únava.
Tak se tu mějte moc fajn a pište, nějak to tu vázne :((
Pa Market + Cipis

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama