Mé pocity

O životě

Vlastně ani nevím, jak začít, v poslední době se tu roztrhl pytel s problémy s tchyněmi, mám je i já. Abych začala pěkně popořádku... Vzala jsem si cizince. Moje i jeho matka byly od začátku proti naší svatbě a vlastně dodnes nechápu proč. Můj manžel je o 17 let starší než já, nevidím v tom žádný problém, ale moje tchyně zřejmě ano. Z předchozího vztahu mám syna, takže ho manžel vlastně vyženil. Sám má z předchozího vztahu teď již 13letého syna, kterého nevídá, kluk nemá zájem, a tak čekám, kdy nám zazvoní u dveří, až ho puberta přejde, manžel by si to moc přál. Teď mám 2 další krásné děti, takže v podstatě skoro 4. Problém mi ale dělá má tchyně. Ani nevím, jak to napsat, protože mi to přijde směšné, ale urazila se proto, že jsem jí zeptala, jestli není nachlazená. Začalo to již minulý pátek, nejmladší měl po očkování a byl trochu nahřátý, do toho se z toho osypal, prostě reakce na vakcínu a ona promluvila velice chraplavým hlasem a hrnula se mi ke kočáru, tak jsem se zeptala. Nemyslela jsem to nějak špatně, ale ona z toho udělala, že už se ani nemůže podívat na vnoučata, že mi je nepřišla nakazit atd. Jen jsem zírala a nechápala, co to má znamenat. Prostě se urazila, co jsem si to dovolila a můj manžel se jako vždy snažil zachránit situaci, což už jsem vůbec nechápala. Ztropila komedii před obchodem i před ostatními lidmi a odešla.

Už víc než týden na nás nemluví, nepřišla ani za vnoučaty, udělala z toho bůhví co, ani si to nechci domyslet. Můj manžel je prvorozený syn. Je fakt zlatý, stojí vždy při mně. Ona mě do rodiny nikdy nechtěla, protože i její mladší syn je sám a bezdětný a bydlí s ní. Asi čekala, že bude mít své dva chlapečky na stará kolena pěkně doma, letos jí bude 70, tchán je o 6 let starší, prostě jsem jí do jejích plánů jaksi nezapadla.

Vzali jsme se v ČR, bez rodičů, na úřadě jsem měla jen 2 svědky, dodatečně jsem pozvala celou mojí rodinu na oběd, tak jsme to s manželem chtěli a udělali. Malá se nám narodila měsíc po svatbě v květnu, v červenci jsme jeli na 7 týdnů na dovolenou do Řecka. Samozřejmě, měli jsme tu náš byt, ale tchyně trvala na tom, že všichni zůstaneme přes léto na baráku u moře. Moc jsem nechtěla, čekala jsem z její strany útok. To se stalo za 3 dny. Říkala, že po sobě neumyji ani nádobí, že mi prát nebude, což jsem po ní fakt nechtěla, a vařit pro všechny jí unavuje, moji českou kuchyni by nejedla, nic jiného vařit neumím.

Když jsem po sobě nádobí umyla, tak ho po mně v rukavicích přemyla, jako bych byla nějaká špína, což jsem fakt nasr…, protože jsem nevěděla, co po mně vlastně chce. Takže jsme za 3 dny šli pěkně na byt. Manžel nemá rád problémy. Tenkrát prohlásila, že se stejně rozvedeme, že jsem horší než manželova první žena a že jsem princezna, které nemůže dát takový luxus, jaký potřebuje atd. Věděla o mně prd, vůbec mě neznala a už mě odsoudila. Přišla za 2 týdny, jakoby se nechumelilo, žádná omluva.

Nechala jsem to plavat, protože jsem viděla, že to manžel těžko nese. Léto jsme nějak přežili a pak v září pěkně do ČR. Manžel šel zase do práce a nejstarší syn začal školku. Tentokrát jsem na Vánoce do Řecka jet odmítla, s manželem jsme se pohádali, ale neustoupila jsem, měly to být naše poslední Vánoce v ČR. Následující léto jsme se definitivně přestěhovali do Řecka. Manžel šel do práce, nejstarší syn nastoupil v září do nultého ročníku školy, řecky neuměl nic a za 3 měsíce válel líp než taťka. Mě řečtina dělá problém i teď, preferuji angličtinu, což v tak velkém městě není na domlouvání problém, a tak tady tak nějak žijeme…

Jen kdyby nebylo tchyně a jejích moresů, jsem citlivá a špatně to snáším, celý týden už nespím, protože hledám chybu u sebe. Jsem zvyklá problémy řešit, a to nejlépe hned. Manžel ví, že má jeho matka ráda komedie, je na to zvyklý, ony byla vždycky taková, jako kdyby se nic nedělo. Ubližuje mi to, nedokážu to prostě pustit jedním uchem tam a druhým ven. Přemýšlím nad tím, proč je na mě taková. Její syn je přece šťastný, konečně má rodinu, což je to, co si moc přál, a funguje nám to. Proč mi ona pořád hází klacky pod nohy a snaží se, aby mě manžel vidět horší než jsem? Jako by mu chtěla dokázat, že udělal chybu, že si mě vzal a ona by byla zase ta hvězda rodiny, vždy na prvním místě, ke které se vzhlíží.

Bylo i pár měsíců klidu, kdy jsem si naivně myslela, že jsme k sobě našly nějakou cestu, že už konečně budeme rodina, ale teď to začíná nanovo. Snažím se to pochopit, ale nějak mi to nejde. Tak kde je ta chyba?

Hodnotilo 3 lidí. Score 3.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Betty1981
Kecalka 275 příspěvků 18.10.11 09:11

No, jakmile v tobě začne hlodat červíček, jestli to není tvoje chyba, tak tchýně dosáhla svého. Stojí to asi hodně sil, ale na tohle platí jen být příjemná, milá, usmívat se a nenechat se zdeptat (i když bys jí místo toho nejradši zakroutila krkem). Pokud uvidí, že nic nezmůže, přestane jí to bavit… :wink:

 
Munenka
Kecalka 145 příspěvků 18.10.11 09:40

Jsem vzdy prijemna, pred ni nedavam pocity najevo,tyhle veci resime doma, ja samozrejme bouchnu a manzel ceka az skoncim proslov, pak rekne svuj nazor, v podstate se za matku stydi, ale neprizna to, ceka, az me to prejde ale me dela problemy to stravit. Prijde mi. ze se ridi heslem „Nemame problemy, tak si je udelame“. Proste se asi tak chova, protoze nema pocit dulezitosti a potreby, sice mam male 3 deti, ale jsem zvykla si vsechno kolem nich udelat a nikoho neotravovat, coz ona asi necekala, cekala asi prosby pohlidani atd.

 
katyca
Závislačka 3376 příspěvků 18.10.11 10:18

Ahoj já si myslím, že na tebe tvoje tchýně hodně žárlí dáváš jejímu synovi to co ona nemůže, a proto vším možným se ti snaží znepříjemnit život. Moje rada co se týká tchýně neustupuj, začni se chovat jako ono , neboj ona na to příjde ve svém životě asi neměla pořádnou sokyni a nebo její tchýně byla naprosto stejná a ona se mstí na tobě.

 
Petra2829
Echt Kelišová 7873 příspěvků 18.10.11 11:23

Tchýně a uzené je nejlepší studené…Kašli na ní.Potvora jedna.A nehledej chybu v sobě,nebo fakt vyhrála. :pocitac: :pocitac: :pocitac: Mi připomíná moji první tchýni baba jedna jedová.Chce se to anučit jí přehlížet a být milá.Hodně štěstí … :kytka:

 
tetma
Kelišová 5164 příspěvků 18.10.11 12:31

hele je jí 70 let, jetsli bde furt tak hysterčit tak to s ní do roka klepne a je klid :mrgreen: :wink: nejhorší ej stará tchýně, taky mám starou a vím co to je :hug:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 18.10.11 12:55

omlouvám se všem hodným tchýním!Ale ta vaše je příkladem kdy se říká, že je to složenina ze slova tchoř a svině!!!!!
Myslím ,že žárlí!!!!A to fest , a co tchán ?Že by si manžel taky promluvil třeba s taťkou o tom jak se maminka chová… možná by jí utnul tipec! Jinak úsměv a neustupovat!!!! :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Munenka
Kecalka 145 příspěvků 18.10.11 13:19

Tchan drzi pri tchyni, ona umi jak se rika udelat kolem vseho „omacku“ a vsechno pribarvit, aby vypadala jako chudinka, ta nejublizenejsi. Ja tohle neumim, doslova to nesnasim, ale tchan mi nijak neublizuje, on se nevyjadruje, je jako manzel, ceka az bublina splaskne a jede se dal jako by nic.
Dekuji vsem moc, kteri se tu vyjadrili, chtela jsem se na vec podivat taky jinyma ocima a myslenim, abych to aspon trochu pochopila…

 
Maryška11  18.10.11 13:40

Ahoj, s tím naprosto souhlasím. Zkus vydržet být milá a vstřícná a ono ji to snad přestane bavit.
Měla jsem podobné výstupy se svou „skorotchýní“ nedávno. Narodil se nám prcek (teď mu jsou necelé 4měsíce) a ona se do porodnice přihnala navoněná tak, že to bylo cítit přes zavřené dveře. Chtěla si pochovat malého, ale ten u ní vřískal jako pavián. Když jsme pak už byli doma a ona přišla na návštěvu znovu takhle převoněná, snažil se jí přítel opatrně vysvětlit, že tohle prckovi prostě vadí. Jasně, urazila se a víš na koho? Na mě … protože já jí nechci malého půjčit a zakazuju jí ho vídat!!! Stropila scénu a tři neděle se u nás neukázala. Já to samozřejmě ořvala, přítel naštěstí stojí při mě. Ještě párkrát přišla s takovou tou uraženou náladou, kdy na mě třeba před domem, aby to pěkně všichni sousedi slyšeli zavolala, že mi moc děkuje, že jsem jí dovolila pochovat si Marečka a podobné scénky. Když jsme na ně nereagovali a zase ji s úsměvem pozvali, aby se přišla brzy podívat, přestalo ji to asi bavit a dala se do kupy. Je pravda, že už mi neříká „beruško moje hodná“,ale co … bez toho dokážu žít :wink: .
Tak se drž.

 
Káka74
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 18.10.11 13:40

Neznám detaily, ale při čtení mne napadlo, jestli s tím nebude mít něco společného „řecký temperament“, tedy jestli něco takového existuje. Teď mám na mysli ty scény a zraňující poznámky, které možná ta tchyně ani nemyslí tak vážně, jako to tobě zní. Proto pak nepovažuje za důležité se omluvit, protože to nevnímá tak vyhroceně jako ty. To samozřejmě neomalenost neomlouvá. Pokud tě to hodně trápí a pokud na to máš, zkus jí svoje pocity nějak přiblížit. Je to náročné, člověk se musí dost zapřít, aby to udělal, ale pokud ona není opravdová s…ě, tak by to mohlo pomoci. Jo a chlapi? Pokud neteče krev, tak se do hádek míchat nebudou, je jim to bytostně odporné :evil: V žádném případě bych s ní nebojovala. Buď smíření nebo ignorace, vše ostatní je destruktivní a člověk by si tím sám ubližoval.V každém případě přeji hodně sil na vyřešení :wink:

 
Evikk
Zasloužilá kecalka 926 příspěvků 18.10.11 14:00

Mě taky napadlo, že to bude jiným uspořádáním vztahů v řeckých rodinách. Jak to mají jinde třeba u vašich přátel? Není to tak, že tam je hlavou rodiny nejstarší žena a ty mladé nemají nárok na vlastní názor? A tys tam přišla, jsi jiná, samostatná, nevzhlížíš k ní a to jí štve, tak má potřebu Ti dokazovat, že jsi k ničemu a vlastně její radu a pomoc potřebuješ.
Co to celé otočit a zkusit zahrát na její ješitnost … že bys ráda, aby Tě třeba naučila vařit řecká jídla apod. a ona bude spokojená, protože bude mít pocit důležitosti. Prostě dej jí, co chce, přestaň se tvářit, že jí nepotřebuješ a věřím, že se „skamarádíte“ … bude to chtít leccos překousnout, ale o tom vztahy v rodinách (a zvláště kulturně odlišných) jsou … vím, o čem mluvím … manžel je taky cizinec.

 
Munenka
Kecalka 145 příspěvků 18.10.11 14:19

Evikk, asi mas pravdu, ona byla, tedy aspon me se to tak jevi, hlava rodiny, Je to o tom, ze ted co mam toho nejmladsiho na svete, ji tak nejak odsouvam na vedlejsi kolej, ale ja v podstate na ni nemam cas. Mam 3 male deti a vsechno je takovy stereotypni kolotoc, tedy aspon momentalne. Vidim ji par hodin tydne, kdyz ona prijde, nebo nam vyjde cas se tam stavit, bydlime od sebe 15 minut chuze. Jsem tak unavena a vecne ospala, totiz spat par hodin denne neni jen tak. Malej skola, to musim stavat v 6 rano, vypravit 3 deti a sebe, vsechny komplet oblect, protoze ten skolou povinny jeste v polospanku nefunguje, abych to stihla tak mu obouvam i boty. Malej ma necele 4 mesice, chce porad chovat, do toho mam moji 2 letou princeznu, musim uklidit a uvarit atd. Vetsinou to delam v case kolem obeda, kdy deti spi, tedy aspon mala, malej moc nenaspi, v podstate se nezastavim, po 4 jdu do skoly a pak prijde manzel, takze zase kolem nej, aspon chvilku, pak ukoly, nakup a tak bezne a je vecer. Vecere ,koupat, uspat, a pak o pul noci zalehnu. Mezitim vstavame jeste 2× na mliko a male se ted zacali asi zdat sny, budi se v prestavkach s malym, takze spim prd, jsem uz znacne vyrizena. Tchyne se ani nezepta jestli nepotrebuju pomoct, nevezme si ani malou na hodku, protoze je z ni vyrizena a pak jeste po ni nekolik hodin uklizi. Takze v podstate na tchyni nemam cas, a kdyz uz mam chvilku, jsem rada, ze si dam kafe a nohy nahoru, protoze to trva opravdu par minut..

 
Lotynka
Stálice 93 příspěvků 18.10.11 14:20

Souhlasim s predchozimi 2 komentari - za prve si myslim, ze je problem v recke mentalite, kde matka zustava Matka s velkym M (zvlast pokud ma syny) az do smrti. Za druhe me napadlo, jak spolu vubec komunikujete - predpokladam, ze anglicky nemluvi? Jedinou radu mam - zvyknout si na to. Ji ve sedmdesati nepredelas, pro Rekyni budes vzdycky cizinka, navic co ji „ukradla syna“. Jinou radu nez prestehovat se zpatky do Cech bohuzel nemam, nebo pevne nervy! :srdce:

 
Lotynka
Stálice 93 příspěvků 18.10.11 14:24

Munenko, ted jsem si precetla tvuj posledni komentar - bude lip, uvidis! Ted si to beres i proto, ze jsi unavena. Vim, o cem mluvim, mam stejne stare mimi a starsi decko, taky toho moc nenaspim a taky me zamrzi, ze mi nikdo nepomuze (zvlast v tvem pripade, kdy je tchyne jen co by kamenem dohodil). A co tvoji rodice, nemuzou prijet na delsi navstevu a trochu ti pomoct? Drzim palce, pevne nervy, deti povyrostou, budete mit svoji rutinu, ty treba pak budes pracovat a mit svoje kamarady a zname a tchyne uz nebude vypadat jako velky problem.

Příspěvek upraven 18.10.11 v 14:25

 
Mafalda05  18.10.11 14:25

Ahoj,
ja myslim, ze to taky muze byt rozdilnou mentalitou, prece jen Rekove - Cesi jsou dva rozdilne narody. Ona urcite tezko chape tebe ale ty taky mozna nechapes uplne presne ji a treba si prilis beres k srdci chovani nebo gesta, ktere pro Reky mozna vubec neznamenaji to, jak to pusobi na tebe. Sama ziju v cizine, uz dvanact let, takze neco o rozdilnych mentalitach vim, cim dele tady ziju, tim to teprve zacinam chapat a odhalovat. Kdyz si k tomu pridas, ze je ji 70, tak se od ni asi moc velke prizpusobivosti a ochoty te pochopit nedockas, ale myslim, ze by stejne reagovala na jakoukoli cizinku v rodine. Neber si to osobne, neni to lehka situace. Dulezite je, aby tvuj manzel stal pri tobe, i kdyz se otevrene nepostavi proti sve matce, ony ty jizanske narody maji vic zakorenene rodinne hodnoty a uctu k rodicum, ale aspon ve vasem soukromi at te podpori.

 
Munenka
Kecalka 145 příspěvků 18.10.11 14:28

Ano, asi jsem ji ukradla syna, to ano, zpatky se stehovat opravdu nechceme, mame to tu radi, me mrzi to, ze me ani po tak dlouhe dobe neprijala a nebere me, uz jsem vyzkousela hodne, jak k ni najit cestu, ale ona me nenecha, nechce, manzel ke me vzhlizi, stoji vzdy pri me, a tady je asi ten kamen urazu..
Najednou tu neni jen ona, ale jsme 2 zeny jeho zivota, jen nechapu proc by to tak nemohlo byt..

 
Munenka
Kecalka 145 příspěvků 18.10.11 14:34

Moji rodice nemohou prijet, mamka je plne invalidni a nevlastni otec chodi do prace, taky je to o financich, nasi maji silene dluhy, tak nejak prezivaji a my jsme na tom financne tak tak, pri tehle situaci ted tady sahli jiz nekolikrat manzelovi na vyplatu a jsme radi, ze jsme radi. A taky muj manzel moji matku fakt nemusi, ma duvod, ona mu uz nekolikrat umyslne ublizila a to nepravem..

 
Lotynka
Stálice 93 příspěvků 18.10.11 20:14

Munenko :hug: nemas to jednoduche, hodne tvoji situaci rozumim, jsem v cizine bez pomoci a navstev rodicu, jen tchyni mam daleko taky, takze o problem mene :lol: Drzim palce!

 
MeloryNox
Kelišová 5616 příspěvků 18.10.11 23:32

Na to mám jen jedno:

Tchyně a uzený - nejlepší studený!

 
kakacko
Povídálka 45 příspěvků 18.10.11 23:39

Tak to je síla, ale proč ty tchýně jsou takové? Já si říkám, že jednou budeme taky tchýně a budeme taky takové? Moje tchýně řekla před naší svatbou, že přichází i posledního syna (má tři kluky), jakože pak chlapi více táhnou k rodině manželky :roll: Jenže sám manžel po tom co poznal moje rodiče řekl, že do té doby, než je poznal, nevěděl co to pořádně je mít férové rodiče :-?

Já jsem zvolila přístup, který ti tady radí většina z komentovaných… Být milá, příjemná, nic neřešit… atd. Manžel stojí při mě, zastane se mě! Ví jaká jeho matka je a ví, že tu už nezmění, tak jí bereme jaková je.

Nauč se to házet za hlavu, ale sama vím, že to úplně nejde, vždycky udělá něco co mě tak rozhodí a naštve, ale prostě s tím nic nenadělám :-?

Přeji ti pevné nervy a ať se s tím nějak naučíš žít, přece jenom je jí 70let a nemá cenu se pouštět do sporu, pak by tě to mohlo mrzet

 
Munenka
Kecalka 145 příspěvků 19.10.11 08:27

Dekuji vsem, co se tady vyjadrili, tchyne na nas stale nemluvi, mrzi me to, protoze to nese tezce mala, pta se na babicku. Manzel ji nevola a ani se na ni nepta bratra, stoji pri me. Myslim si, ze by pomohlo, aby si s ni promluvil, jenze on nechce. Ona neni spatna, kdyz chce, ale ty jeji komedie me nici, je to jak na houpacce. Vnoucata ma v podstate jen nase deti, ja jsem jedinna zenska v rodine, jsou dny, kdy je fakt vyborna, dostala jsem od ni zlaty retizek se srdickem k svatku. Byli i tydny, kdy jsem si myslela, ze mame k sobe blizko a bylo to moc fajn. Ted uz u me ale nastal zlom, kdy ji uz nemuzu verit, jednou rika jak jsem uzasna mama a vsechno mam zorganizovane atd. a z toho na me nenecha nit suchou. Mam pocit, ze hraje jen divadlo jak se ji to hodi a me to mrzi…

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 20.10.11 14:33

Drž se! Chyba není na tvé straně,Tvá tchýně si zdřejmě opravdu myslela,že bude mít oba synáčky už doma a ouha. Možná bych i když to asi bude bolet,nereagovala na její výstupy,jednala s chladnou hlavou,prostě si říkat,že tě nezlomí. Mysli si jak si lidově říká ´´o prdeli¨(pro­minte mi ten výraz) a jednej absolutně v klidu,ono ji to přestane bavit. Podle mě se tě pokouší tak vydeptat,aby jsi odešla sama. Držím palec,ty to zvládneš…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama