Mé spolubydlící popelnice

Ostatní
  • veverunka11
  • 07.10.11

Ahojky holky, ale i kluci, chtěla bych vás seznámit s tím,co se děje u vašich i našich popelnic sídlištních. Vím, že je to normální věc, ale proč to nepopsat, že?

To není sídlištní,ale naše bývala,než jsme se přestěhovali na sídliště
1 komentář

Chtěla bych vám vyprávět o tom, jak se žije s popelnicemi. Když jdu brzy ráno do práce, míjím velké zelené obrněnce, kteří se nedají přehlédnout, to bychom musely být hodně zamýšlené :-) Každý den se pyšní novým a novým příběhem. Je to asi týden, co jsem viděla 70letou stařenku u popelnice na židli a v duchu jsem si říkala, hele, co tam ta asi může hledat? Viděla jsem její utrápený výraz a zeptala jsem se slušně, co se stalo. Vyprávěla mi, jak šla do popelnice vyhodit odpad a klíče sjely i s tím odpadem.

Tak a teď veselý a zároveň smutný zážitek. Jé, co se to tu zase válí, že by starý koberec pro psa či kočku? Pomalu se stmívá a nastupuje naše oblíbená četa bezdomovců. Tentokrát jde žena ještě s jedním mužem. Co si budeme povídat, bezdomovci v té popelnici většinou hledají jídlo. Pokud už je popelnice plnější :D No a ani dnes to nebyla výjimka, odnesli si plné tašky, no co aspoň se pomějí, když na jídlo nemají :-( :-)

Jinak asi nemusím vyprávět, že spusta lidí, co je jim líto vyhodit nějaké hadříky, je dají na popelnice a ani já nejsem výjimkou. Zrovna dneska mi můj 21letý syn řekl: „mami, tady jsou boty Ivušky“ (mé dcerky). A já jsem mu řekla: „to jsi hodný, ale měl jsi je tam nechat“ :-) Také byste si vzali např. něco ze zastavárny? Kdo šetří má za tři.

Hodnotilo 20 lidí. Score 2.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LeaZbrna
Závislačka 3577 příspěvků 07.10.11 09:45

A kdeze to bydlis? U nas bezdomovci chodi pro jidlo do kontejneru u supermarketu a­tak.

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 07.10.11 11:59

omlouvám se nějak moc nechápu význam tohoto deníčku :-o přijde mi že jsi měla potřebu se vypsat a neměla o čem tak jsi sepsala popelnice :mrgreen:
obrázek hrabajících důchodců, bezďáků ale i lovců ještě použitelných věcí byl, je a bude vždycky :jazyk:

 
LeaZbrna
Závislačka 3577 příspěvků 07.10.11 12:05

No co, clovek si vsimne, ne? :mrgreen:

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 07.10.11 13:06

všimnout všimne ale psát o tom někde? vedle deníčku o tom jak někomu umřelo mimi nebo se nedaří otěhu mi přijde deníček o popelnici sice jako odlehčení ale v první moment mě to až naštvalo

 
jitka 11
Neúnavná pisatelka 18025 příspěvků 07.10.11 13:13

Je to pěkný deníček, zase nějaké odlehčení od každodenních starostí co uvařit, když je málo peněz nebo když právě výše zmiňované úmrtí miminka.
Děkuji za tento příběh. :mavam:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 07.10.11 13:53

A proč by se nemohlo psát o normálních běžných věcech? Já si deníček přečetla ráda… osobně nepotřebuji stále číst o úmrtí miminek..tedy ani to nečtu, nemám na to..raději si přečtu něco pro nás všechny tak běžného, jako popisuje autorka tohoto deníčku :wink:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 07.10.11 15:56

¨zase lepší než číst do kola stále stejné deníčky.O popelnici tady ještě nebylo.Sice je to velmi krátké,žádnej velkej příběh ale proč né :lol:

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 07.10.11 16:34

no co :nevim: ja si taky rada precetla :dance: aspon zase den kdy u denicku nebulim :lol:

 
Almatka
Kelišová 6459 příspěvků 07.10.11 19:00
:lol:

Popelnice jsou důležité téma:-) Když jsem likvidovala věci, co nepotřebuji, a v krabici je nechala u kontejneru, tak asi do hodiny už u mě zvonili rozčilení sousedé proč dělám u popelnice nepořádek a že tam natahám nekalé živly…no a dopadlo to vtipně, protože, když jsem to šla vyhodit, viděla jsem už jen další sousedy pelášit od popelnice s obsahem krabice:-) (Podotýkám, že jsem tam nechala vzkaz, že věci včetně elektoniky jsou plně funkční a volně k dispozici a že je na večer vyhodím…)

 
veverunka11  07.10.11 19:20

ano ejn jsem to chtela zevrejnit,když se o tom nikde nepovídá,ale bohužel pro některé!!to nepříjde důležité-není to důležité,ale je dobré o tom napsat

 
lys
Kelišová 6155 příspěvků 07.10.11 20:58

taky jsem teda chvíli přemýšlela, co to jako toto…? :think: Je to napsané tak zmateně, bez hlavy a paty, pořád jsem očekávala pointu. Pointou nejspíš je zavést diskusi na téma popelnice :lol: proč ne :nevim: jsem zvědavá, co z toho vyleze.

My máme obecní skládku. Můj muž je takový koumák, že nezřídka se stane, že sobotní mise „vyvézt odpad“ dopadne tak, že toho přiveze víc, než s čím odjel.
"Předstv si, někdo vyhodil skoro úplně funkční vysavač! No ten motor z toho se přece dá na něco využít!!! :roll: :zed: Někdo vyhodil starý lešenový rezavý trubky! Z toho by se dala udělat králíkárna :-? :-D " a už to máme ve stodole :oops:

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 07.10.11 21:02

proboha Lys nepíšeš ty o mým chlapovi? :roll:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14423 příspěvků 07.10.11 21:47

Že by se někde načítaly body za uveřejněné deníčky…?? 8-o 8-o :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ať je to, co je to, hlavně že to tu bude viset… Nic jiného mne při čtení nenapadlo. :nevim: :nevim: :nevim:

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 07.10.11 22:00

Osobně jsem se pobavila jako poslední dobou vůbec… Takže díky, že taky někdo napíše deníček o něčem jiném než-li porodu, dětěch a úmrtích… nebo o tchýních apod…

Takže ještě jednou díky za zasmání… :palec: :palec:

 
tripetri
Echt Kelišová 9615 příspěvků 07.10.11 22:29

Jojo, taky sem se zasmála, hlavně ta fotka popelnice mě pobavila :lol: :palec:

 
minonci
Kecalka 221 příspěvků 07.10.11 22:32

tenhle deníček se mi líbí..přiznám se když něco pěkného vidím u obchudku-tak tomu říkám tak samozřejmě beru. :palec: :oops: :oops: Jinak když já něco potřebného vyhazuji tak taky dávám vedle popelnice,někomu se to hodit muže. Určitě každý někdy něco vzal-teda myslím. Děkuji za zasmání :lol: fakr super :dance:

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 08.10.11 00:39

Já se upřímně taky těšila na něco pro zasmání, ale v tomhle deníčku není nic.Néé nic pro zasmání, ale jako fakt nic.Když autorka napsala o stařence u popelnice, čekala jsem historku o tom, jak jí do popelnice pro ty klíče lezla, přičemž až v kontejneru zjistila, že do něj někdo předtím vysypal kočičí záchod.Nebo když zmínila koberec, myslela jsem, jak si pro něj chtěla jít, protože vypadal celkem solidně a nakonec koukala na to, jak jí ho před nosem odnášejí bezdomovci…Když se zklamaná vracela, došlo jí, že v tom spěchu za pokladem zabouchla klíče v bytě.

No nic, asi je moje fantazie větší než realita :lol:

Jinak lys to znám, to znám.Ne od mého muže, ale od otce…Takhle jsem nedávno přijela na návštěvu k našim a máma hlásila, že to nové rádio otec přitáhl z nějakého smetiště. :lol: Vrchol byl, když šli naši spolu s tchánovci na prochajdu a náhodou našli v křoví jídelní židličku oblepenou od shora dolů slimákama.No kdo se k ní nevrhnul? Otec a tchýně samozřejmě a už měli představu, jak jí věnují mému synovi a já se budu klanět až k zemi vděčností.Díkybohu je máma velmi důrazně okřikla, tak jsem toho byla ušetřena :mrgreen:

Příspěvek upraven 08.10.11 v 00:51

 
veverunka11  08.10.11 08:27

xangel ano ja jsem si ten koberec odnesla domů,pěkně jsem si ho tam dala,měla jsem ho tam asi 24 hodin,jenžš ;šííííííííleněěěě zapáchal,tak jsem ho vYHODIla a proč pro psa??Protože fakt smrděl nějakou psinou,né uz nikdy více v životě a pak práce,ho dostat ven už nikdy.NaŘEZAT TAK ABY TIO MŮJ MILÝ NEVIDĚL :lol: :lol: ,ŽE BYL Z POPELNICE A PO MALÝCH ČÁSTI VYNÁŠET,UŽ NIKDY

Příspěvek upraven 08.10.11 v 08:27

 
Angua
Hvězda diskuse 50732 příspěvků 08.10.11 17:04

Nooo a tom ses měla rozepsat :mrgreen:

Jinak za sebe taky nevidím důvod, proč by tu nemohl být takový deníček. Já bych zas oželela ty o umřelých dětech, nečtu to, nedělá mi to dobře…

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 08.10.11 19:20

xangel další příběh o popelnici musíš napsat ty!!!!!!!To bych si fakt ráda přečetla :mrgreen:

Muj je taky koumes.Taky je schopnej přinést cokoliv a hlavně svoje věci nikdy-NIKDY nevyhazuje.Dokonce i od nefunkčního telefonu,žehličky atd odřízne šnuru kdyby jí někdy potřeboval :mrgreen: nepotřebuje.O­blečení schovává fakt 30 let staré(jojo už je starej)nikdy si to neobleče proto že by se musel pak zařadit taky o 3 generace k mladším klukum :mrgreen: atd.. atd..
Když není doma tajně mu to kolikrát vyházim.Pak jde ze psem a donese to zpátky :zed: :zed: :zed: :zed:
Naštěstí ted už naše odpadky musim vozit 10 km a tam to nenajde tak na tajno to balim a vyhazuju :mrgreen: a dělám blbou že nevim kam si to dal. 8-)

Ted sem se pustila do organizace kde se pozbíraj věci ze šuplíku a prodá a výtěžek jde pro utulky.Tak už tu mám plnou krabici zašitou a těšim se že alespon k něčemu to bude dobré :potlesk:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama