Mikiska - 29. týden

Těhotenství

Ahoj holky pupíkatý, tak tu máme zase pátek a já začínám poslední týden s 2 na začátku uf to to utíká příště už to bude trojka a pak už jen krůček k vytouženému miminku. Začíná se prodlužovat den (už nechodím z práce po tmě) a taky sluníčko po dlouhé době vykukuje, samé pozitivní stavy. Jak vyleze sluníčko, hned mám lepší náladu a mám takový krásný pocit přívalu energie.

Mimísek kope co mu síly stačí nejvíce v noci, což jak jsem si od vás přečetla není nic neobvyklého a zřejmě už jsem se smířila s tím, že už se v kuse moc nevyspím. Po odmlce chození v noci na záchod se opět vrátilo pochodování postel ? záchod, postel ? záchod a mezitím vypít alespoň trochu vody. V meilíkách od rodiny jsem se dočetla, že v tuto dobu naše drobátka vypijí denně až 1 litr vody to je co ? To se potom nemůžu divit, že toho vypiji a vyčůrám tolik. Mám období, kdy bez zásoby pití v kabelce neudělám ani krok. Pálení žáhy se nějak zmírnilo ťuk ťuk musím to rychle zaklepat takže zase můžu baštit. Holky já se ráno probouzím s pocitem hladu máte to některá taky ? To je hrůza jen co otevřu očka myslím na jídlo. Zřejmě mimísek potřebuje více jídla, protože taky začíná honem rychle přibývat na váze což vidím zvenčí každým dnem. Je to hrozně legrační, protože si myslím, že začínám rozeznávat v jaké poloze se mimísek nachází hlavně, když se protahuje tak to 100 % poznávám, akorát si nejsem jistá zda se ho snažím chytat za nohu, ruku nebo hlavičku. Jo taky už vím co to tam vyvádí, když cítím ty silné kopance ? kotrmelce a přemety to mi taky poslaly z rodinky a myslím, že mají pravdu. Je opravdu hodně aktivní tak nevím zůstane mu to ? Že by po porodu byl takhle aktivní ? To by jsme se asi už neodpočinuli nikdy.

Tak a teď to hlavní povánoční přeměřování naštěstí jsem našla lístek, kde jsem měla ty úžasný modelkovský míry napsané takže :
před vánoci pas 82 nyní 85 jestli se tomu tedy dá říkat pas, prsa zůstaly na 97 no ty klidně mohly vyrůst, ale nevyrostly, boky před 95 nyní 96 no 1 cm to jde a bříško před vánoci 92 teď 95 celé 3 cm, i když mně to připadá, že je to víc no ale snad mi nelže krejčovský metr. Váhu jsem si nenapsala, ale myslím, že jsem měla asi tak 60 kg a nyní 62 někdy i 62,5 (máme od Ježíška tu digitální váhu hihi) to znamená, že už mám od samého začátku těhotenství 12 kg navíc tak snad jak píšou v těch chytrých knihách se ten nárůst váhy začne zpomalovat. Myslím, že už je to dost kg, líbily by se mi tak ještě 3 maximálně 4 navíc, ale víc už opravdu ne, kdo to má potom shazovat, že jo ? Navíc já shazovat kg neumím, protože jsem to ještě nikdy nepotřebovala.

Tak jsem zjistila, že spousta z vás už navštěvuje předporodní kurzy to schvaluji a pěkně pište poznatky ať jsme chytré rodičky. Já se stydím a musím se taky přihlásit do těch kurzů vždyť mi termín porodu pokaždé návštěvě u lékaře posunou na dřívější datum poslední datum bylo 29.3. takže počítám někdy na konci března takže už bych asi měla nějaké ty kurzy navštěvovat. V pondělí jdu na kontrolu tak jsem zvědavá jestli je mimísek stále o těch 14 dní napřed.

Moje nástupkyně ještě všechnu práci nezvládá a 23. mám v práci rozlučku takže bohužel příští týden ještě pošupajdím do práce, ale už opravdu snad naposled, někdy mi připadá, že ten odchod pořád oddaluji, že tam snad budu do porodu. Nééééé to ne mám plno práce s obíháním obchodů s mimínčíma věcičkama, ještě toho musím tolik nakoupit a taky koupit tu skříň a začít prát a žehlit a vůbec určitě se doma nudit nebudu.

Holčičky pěkně se opatrujte užívejte sluníčka pokud nějaké bude a pište. Nezapomeňte na míry ať v tom nejsem sama.

Krásný víkend papa Mikiska

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.03 09:21

ahoj všichni, vaše stránky si prohlížím už dlouho i když miminko nečekám a zatím ani neplánuju. Měla bych jeden dotaz, myslím že tady o tom někdo psal, ale nemůžu to zpětně najít. Chtěli bysme se s přítelem vzít, ale problém je v tom že oba studujeme. Já už studuju postgraduál a u školy pracuju, takže nějaké peníze bysme měli, případně bych mohla začít studovat dálkově. Ale přítel zatím studuje normálně na VŠ, takže jediný příjem jsou přídavky a brigády. Chtěla jsem se zeptat jestli s tím máte nějakou zkušenost, kdybysme se vzali dostával by dále přídavky jako nezaopatřené dítě nebo ne? Mohla bych si ho odečíst z daní jako studenta nebo jako manžela, který nevydělává nad určitou částku? Teď nevím přesně kolik ta částka je, ale z přídavků by to asi dohromady nedal. Takže pokud mi můžete někdo odpovědět budu moc ráda.

Přeju Vám všem klidný zbytek (někdo opravdu je zbyteček) těhotenství, bezproblémový porod a zdravé miminko. A čekatelkám ať se daří úspěšně nakazit virem těhotenství.
Díky moc Marča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.03 10:55

Ahoj holky!!!!!!§ Už zase pátek!!!!!!!

Marčo, tak s tvým dotazem Ti fakt neporadím, jsem na tyhle úřednicko - účetnický věci absolutní antitalent, ale možná některý holky tady se v tom vyznají.....Já si jen myslím, že pokud by manžel studoval denní a bylo mu do 26 let, tak by ty přídavky měl asi dostávat, ať už je svobodnej nebo ženatej… Ale, jestli je to pravda, to fakt nevím. Já jsem taky dělala VŠ a do 26 let naši dostávali normálně na mně přídavky a měla jsem takový ty různý výhody studentů (jako slevu na vlak a tak....., ale úderem 26 let byl útrum, ikdyž jsem studovala, naštěstí už jsem končila, tak mně naši nemuseli živit moc dlouho..). Ale možná byste měli nárok i takový ty příspěvky na bydlení a tak......Spíš bych si zkusila najít nějaký inetový stránky třeba MPSV nebo něčeho takovýho.

Mikisko, tak žádný převratný změny v rozměrech nenastali, viď?????
Já jsem se teda musela přeměřovat asi 3×, protože mi přišlo neuvěřitelné, že se to zase až tak nezměnilo, ale jedině dobře. Takže dávám taky k lepšímu svou super postavičku, tak jestli máte někdo podobné výchozí míry a váhy a přibližně stejně pokročilé těhotenství, tak můžete porovnávat.

PRSA (výchozí - 95, vánoce 96, teď 97, takže, co měsíc to +1cm, to mi přijde docela málo, nato že už teď si připadám jako kojná pro celej regiment, ale je fakt, že to výchozí jsem měřila až ve 3.měs a vždycky jsem mívala 90, pak by to bylo dost)
PAS (vých. 73, vánoce 80 !!!!!, teď taky 80 - je to možný??????)
BŘICHO (vých. -84, vánoce 87, teď 89 - +2cm, což mi taky nepřijde moc nato,že mi tak najednou začalo růst)
BOKY (vých. 97, vánoce 100, teď taky 100)
STEHNA - stále +0cm (hurá, to znamená 58, což je hodně a rozhodně není nutno v těchto partiích cokoli měnit, to jsem Venuše, co?
VÁHA (vých. 65kg, vánoce +1kg, 66, teď 68, takže celkem jsem + 3kg, což myslím, že zatím jde.....
Tak jsem ráda, že se šok až tak nekonal, docela mile mně to překvapilo, tak si teď v klidu pochutnávám na tatrance.

Jo, přidávám se k Mikisce, ať na nás chrlíte ty poznatky z předporodních kursů, většinou ty praktické rady jsou mnohem lepší než ty učené vyčtené z chytrých knih.

Jinak se moc těším na víkend a vlastně až do pondělka to si beru dovču, protože jedeme na hory - do JIzerek.Hurá! To bude příjemná změna, čerstvej vzdoušek, snad???! sluníčko, jenom trochu škoda, že už nemůžu lyžovat, přece jenom už mám strach, protože jsem na sjezdovkách takovej povaleč, co často brázdí sníh kde čím, jen ne lyžema, takže pády nebrat......Ale bude asi hodně legrace, protože jedeme s partou asi 20 lidí, z přítelovi rodné vesnice, mimochodem pěkných pařmenů, tak bude asi hodně živo a veselo, zítra tam budou opíkat prase a asi bude prostě dobře…

Tak se mějte holčinky zatím mooooooc dobře, pěkně ode mně a našeho mrňouska pozdravujte ty vaše pokládky, manžílci, ať vám dají pusinku na bříško jako, že ji posíláme my a zpívejte jim, povídejte pohádky a ukazujte obrázky......

Jo, myslím, že Mishicka psala o tom budíku, podle mně ho vaše beruška úplně normálně slyší, to naše drobátko se mi zase zdá, že nemá rádo prudké světlo z lampičky, vždycky, když na něj posvítím, že budu ty kopanečky pozorovat, tak přestane kopat, ikdyž podle knih by mělo mít ještě očka zavřené, tak nevím.....

Já se dneska ještě možná ozvu ahoj

Eržika, zítra 25 t. - jupajdááá!!!

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 17.01.03 14:58

Ahoj holky!

Kde se všechny touláte??????? Teď budu zase vypadat blbě, že si dopisuju sama se sebou…

Mischel, ten úsměv jak z americkýho filmu Ti fakt sluší, jseš kóóóča (hahahaaaa) a hlavně, že už to máš šťastně za sebou a porcelánovej zoubek se Ti nebude kazit…
S těma novýma termína porodu podle pohybů, to je teda opravdu síla, o kolik se to liší, kdyby se tím měl člověk řídit, tak se může chystat na porod taky třeba měsíc předem..... (je ale divný, že dřív, tak 5 - 10 let se, myslím ten termín bral docela vážněji, že by je dřív těhotné cítily později (?), to se mi nezdá.....hlavně to ale bylo ve všech těch starších knihách tak napsané, že prvorodičky asi ve 20.t., teď ty novější nebo zahraniční knížky uvádějí už i 16. a 17.t. pro první pohyby.., Takže by asi i naši čeští doktoři mohli upravit nějak ten výpočet, aby to aspoň trochu odpovídalo…

Mishicko, gratulace k necukrovce, ať to tak pokračuje i dál (doufám, že pokud jsi ji vůbec měla (cuk.), tak že se jí u tebe vůbec nelíbilo, málo jsi ji přikrmovala a vzala definitivně roha, potvora. Tak jsem ráda, že si můžeš občas aspoň něco malinkaktého sladkého zobnout.

Judyno, zlevněná vánoční kolekce mi teda pěkně rozklepala břicho smíchy, aspoň na 5 minut, úplně jsem se viděla, jak jí taky kupuju......a konzumuju......

No tak pro dnešek vše a já se zase někdy ozvu, papaááá

Eržika, 24.t.

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 17.01.03 15:03

Ahoj holky!

Kde se všechny touláte??????? Teď budu zase vypadat blbě, že si dopisuju sama se sebou…

Mischel, ten úsměv jak z americkýho filmu Ti fakt sluší, jseš kóóóča (hahahaaaa) a hlavně, že už to máš šťastně za sebou a porcelánovej zoubek se Ti nebude kazit…
S těma novýma termína porodu podle pohybů, to je teda opravdu síla, o kolik se to liší, kdyby se tím měl člověk řídit, tak se může chystat na porod taky třeba měsíc předem..... (je ale divný, že dřív, tak 5 - 10 let se, myslím ten termín bral docela vážněji, že by je dřív těhotné cítily později (?), to se mi nezdá.....hlavně to ale bylo ve všech těch starších knihách tak napsané, že prvorodičky asi ve 20.t., teď ty novější nebo zahraniční knížky uvádějí už i 16. a 17.t. pro první pohyby.., Takže by asi i naši čeští doktoři mohli upravit nějak ten výpočet, aby to aspoň trochu odpovídalo…

Mishicko, gratulace k necukrovce, ať to tak pokračuje i dál (doufám, že pokud jsi ji vůbec měla (cuk.), tak že se jí u tebe vůbec nelíbilo, málo jsi ji přikrmovala a vzala definitivně roha, potvora. Tak jsem ráda, že si můžeš občas aspoň něco malinkaktého sladkého zobnout.

Judyno, zlevněná vánoční kolekce mi teda pěkně rozklepala břicho smíchy, aspoň na 5 minut, úplně jsem se viděla, jak jí taky kupuju......a konzumuju......

No tak pro dnešek vše a já se zase někdy ozvu, papaááá
Jo, nějak dlouho se neozvala KITTY z Německa (že by něco s tím stěhováním?) a PIDULE (myslím, že psala, že i na neschopence se občas připojí, nebo, že by jí dala tak zabrat ta svatba o Vánocích (myslím, že to psala ona, že se bude vdávat, pokud se pletu, tak se omlouvám) nebo si možná užívá nějakou prima svatební cestičku, ale hlavně, aby byly v pořádku.
A co naše studentky _ Jitule, Anička a všechny Lucky, Káťa, Darina, Danka a slovenské těhulky?

Eržika, 24.t.

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 17.01.03 15:08

No tak nejen, že vypadám blbě, že si píšu sama se sebou, ještě to ani neumím poslat (něco jsem tam dopisovala a myslela jsem, že jsem to poslání včas zastavila)
Tak se OMLOUVÁM
 eržika

Judyna
Povídálka 48 příspěvků 17.01.03 17:19

Holcinky,
dneska nejak nestíhám, tak skutecne jen velmi strucne. Kocárek budu mít az zítra, tak snad to vydrzím. Zítra si ho budu cely den skládat, rozkládat a popojízdet alespon 3 metry sem a tam.
Erzi, napadlo mi resení te otázky pohybu. Stíhlé je cítí drív a intenzivneji - tak tím to bude. S temi nasimi postavickami je to prece jasny, ne? :-)) V posledních tydnech je Deborka opravdu moc, moc cilá. „Bohuzel“ nejvíc pres den, kdy jsem v práci, vecer je pak asi unavená, tak si manzílek neuzije tolik co já. No, alespon se v noci vyspím. Tedy kdyz zrovna nerádí nás kocour, má ted takové divoké období, kdy pravidelne od tretí hodiny ranní provádí vsechny jemu zakázané aktivity. Porádá závody v honu za imaginární koristí, leze po zdi, vesí se na cokoliv, drápe tapetu, sustí s igelitkami (vzdycky si nejakou najde), „prozpevuje“ si písen o tom, ze má hlad a skáce na mimískovo komodu, coz má zakázáno nejprísneji.

Zdeni psala jsi u Johanky, ze más také kocicí zvírectvo a más obavy, jak to pak bude s miminkem. S námi zije vyse zminovany kocour (jménem Vasil Silny) a fenka Bernského salasnického psa (Chava). O Chavcu strach nemám, ta bude maximálne ze zacátku mozná trochu zárlit - ke vsem detem se chová moc hezky. Co ale pan Silny, to nevím, já mu desne verím, tak doufám, ze me nezklame. V kazdém prípade nebudu nechávat mimi nikdy bez dozoru, tak myslím, ze to v nasich dvou místnostech uhlídám. Víc mi trápí moje maminka a babicka, které mi s blízícím se termínem porodu prímo bombardují svymi obavami ohledne Vasila, jako ze bude chtít urcite spát s mimi v postylce, ze si ho splete s myskou, a tak. Vasil je sice nejrozmazlenejsí kocour ve strední Evrope, ale také je napul pes - ne, ze by poslouchal na slovo, ale pul kocky znamená pul starostí s kockou, tak snad.. Jinak jak jsi uvazovala, co se záchudkem - to jsme museli kvuli fence vyresit uz dávno. Vasil má misku se záchudkem v drevotrískové bedne, ta má otvor (tak akorát, aby se protáhl jen kocour) a víko.

Tak a tady jsou ty císla, co nás dneska zajímají. Bohuzel mám jen aktuální, protoze minulé merení jsem s vámi jeste neabsolvovala. Jo a váhu musím také odhadnout, protoze zádnou nevlastním a poslední presny udaj mám z minulého tydne.
prsa 94 (mám maly hrudník-jinak podprsenka uz D!)
pas (teda tam co byval) 78
boky 98
brisko 96
váha - minuly tyden 59, tak ted myslím tak o 1 kg víc (podle toho jak pekne papám), od zacátku tedy +3-4

Tak si hezky uzívejte víkend a dávejte na sebe a mimi pozor, at uz na snehu nebo na sousi.
Jo, málem bych zapomnela - muj manzílek vás vsechny mooc pozdravuje a podle toho, jak Deborka kope, tak i ona.

Judyna, 29. tyden

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 17.01.03 20:30

Ahoj holky,

tak se taky přidávám k přeměřování:
váha: před 65, Vánoce 70, teď 72 = celkem 7 kg - myslím, že to ujde
prsa: před 90(maximálně), Vánoce 101, teď 103 = celkem 13 cm - začínám se bát, abych si o ně za chvíli nezakopla :-)))
pas (žádnej už nemam, tak měřím bříško u pupíku): před ?, Vánoce 99, teď 101 - teda taky jsem čekala, že to bude víc, ale mě se spíš bříško zvětšuje celkově a hlavně teď spíš od shora než po obvodu
boky: před ?, Vánoce 107, teď 109 - hanba-fuj, ani se k tomu nebudu vyjadřovat
No takže zkráceně mé nové modelkovské míry: 103/101/109 - ó, kdybych žila v nějaké africké nebo arabské zemi, chlapi by po mě šíleli a zahrnovali mě bohatstvím :-))))))))))) No, hlavně, že se cítím dobře a na nějaký ty ceňtáky navíc už stejně léta kašlu - jsou důležitější věci na světě, teď třeba ten lovečák, co si vysušuju ve špajzu :-)))))))))

Mikisko držím palce, ať Ti ten poslední týden v práci rychle uteče a můžeš zůstat doma v klídku, nudit se určitě nebudeš.

Judyno teda máte perfektně pojmenovanýho kocoura - úplně si ho živě představuju, jak si vyvaluje bříško a v královské póze se nechá obdivovat. No s kočkama je trochu problém, že si prostě dělají, co samy chtějí a nějaké zákazy a příkazy jsou jim ukradený. Víceméně může člověk být rád, že ho Vážená kočka bere na vědomí a dovolí mu s ní sdílet společný prostor :-))))) Hihi, taky jsem měla číču a právě pro ty kočičí vlastnosti, hlavně, že si nenechají nic diktovat mám kočky hodně ráda. I když třeba pravidelně roztahanej odpadkovej koš, kytky vyhrabaný z květináčů a rozcupovaný na kousíčky, chlupy a vyleželej důlek v koši s prádlem na žehlení (kam teda zá:,–(ně nesměla) atd., to mě vždycky přivádělo k šílenství. No jo, uvidíš, jak se Vám to po narození mimi bude dařit, já myslím, že to půjde. Holt jen ze začátku budeš muset víc sledovat, jaký budou reakce Jeho veličenstva Vasila a snad to nebude taková hrůza. A až mimi povyroste, tak to určitě Vasilovi všechno bohatě vrátí, takže pak zas můžeš hlídat obráceně :-))))

Jdu si asi napustit vanu a chvíli tam poležet a pak se taky těším na manžílka, jestli dneska dorazí nějak dřív domů, že bysme trochu pokecali, moc se teď nevídáme, protože když přijde večer domů, tak už většinou jsem akorát tak na spaní. Jo a mám pocit, že se mi včera večer Barča v bříšku nějak převrátila, to bylo dloubání a vyboulování a škubání a hopsání - asi 2 hodiny. A pak jsem se ráno probudila a zjistila, že mám tvrdší levou stranu břicha místo té dosavadní pravé. A taky jsem nemusela v noci na záchod, takže tlaky na močák zřejmě povolily. To jsem teda zvědavá, co tam ta divoška vymýšlí. Už se na ní moc těším, ale zrovna teď by teda mohla trochu přestat, protože mi posílá oříšky co jsem spapala hezky kopanečkama ze žaludku zpátky nahoru - fuj. Joj, prostě sedět už dneska nebudeme a nebudeme, hezky chodit a kolíbat miminko! A pak, že se těžko pozná, co malé mimi chce :-)))))

Tak přeju všem moc hezký víkend a těším se na další výsledky přeměřování.

Mishicka 27.t.

Romina
Nováček 9 příspěvků 18.01.03 20:42

Ahoj holky!!!
Tak se taky konečně hlásím, včera (pátek) mi to vůbec nevycházelo, neměla jsem možnost si ani v klidu přečít Vaše příspěvky.
Byla jsem se podívat v práci, jak se tam všichni mají a jak to tam beze mě zvládají (cha, cha - dělám, jako by to tam všechno záviselo jenom na mě). Ale musím uznat, že hlavně moje nástupkyně, kterou jsem se snažila, hned jak jsem odešla na neschopenku, alespoň v rychlosti zaučit do toho nejdůležitějšího, to snad zvládá.
Mikisko s tím nočním chozením na záchod - mám úplně stejný problém - i když jdu na záchod bezprostředně před spaním, tak minimálně ještě 2× v noci musím znovu - a to už jsem se snažila omezit pití minerálky těsně před spaním. A nejhorší na tom je, že někdy mám i pocit, že zrovna jak se vrátím ze záchodu zpět do postele a ulehnu do nějaké pohodlné polohy, tak mimísek se začně pohybovat a já bych opět mohla vstát a jít znovu.
Ráno se také budím s pocitem hladu, vždycky když se probudím, tak už se vyloženě těším na snídani!

Teď k tomu přeměřování - můžu udat pouze nynější hodnoty, protože minulé přeměřování a převažování jsem nezaznamenala, snad to nebude problém. Takže: začnu alespoň s výchozí váhou před těhotenstvím, ať je s čím porovnávat tzn. výchozí váha 48 kg - nyní 54 kg tj. +6 kg. Prsa nyní 87 (já, ale nikdy skoro žádná neměla, přiznám se, že jsem čekala více!), pas - tedy tam kde normálně bývá - 78, bříško - 90 a boky - 91 cm. Ty boky to mám skoro ještě jako modelka, že??? Ha, ha, ha!!!
Manžílek se mi tady směje, jak to beru zodpovědně, jak měřím a zapisuju všechny hodnoty, tak jsem mu vysvětlila, jak je to důležité :-), že to bylo domluvené, tak, že se do toho prostě musím zapojit také !!!
A ještě jednu perličku k přeměřování - jelikož jsem doma nenašla krejčovský metr, tak jsem si musela poradit jinak, nejprve mě napadlo, že si vezmu nějakou šňůrku nebo bavlku, kterou budu přiměřovat a potom na metru odpočítávat hodnoty, ale pak jsem přišala na lepší nápad - vzala jsem si takový ten zatahovací metr (snad víte, který myslím, ten co se sám roluje do krabičky) no a tím jsem se pěkně přeměřila! Chvíli jsem sice přemýšlela, jestli to měření mám ještě vydržet do pondělka, potom bych si ten krejčovský koupila, ale nakonec jsem se rozhodla to měření udělat hned.

V úterý jdu na další hodinu přípravy k porodu, takže když budu zase chytřejší o nějaké dobré rady, tak Vám dám určitě vědět!

Zatím se holčiny všechny mějte moc, moc krásně, pěkně opratujte miminka a pokud je krásně a svítí sluníčko, tak nabírejte enegrii - mě to sluníčko teda opravdu sílu a energii dodává.

Už se těším na vaše další příspěvky!!!
Ahoj Romina, 24 t.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 19.01.03 18:31

Ahooooj holky,
víkend byl vážně nádherný alespoň tady u nás svítilo sluníčko co mu síly stačily. V sobotu jsme byli na oslavě narozenin našeho kamaráda, který má miminko co se narodilo loni v létě na apríla tak jsem se zase pokochala a zase se o něco víc těším. Dneska jsme měli plán na super procházku, protože jak říkám bylo nádherně ovšem v noci manžílek zvracel a chodil po bytě a teď má skoro 39 teplotu takže bylo po procházce teda mohla jsem jít sama jenže mně to samotnou nebaví tak jsem doma něco poklidila (zas po dlouhé době) a jen tak se celý den povaluji prostě odpočívám. Akorát mám strach aby manžílek neměl nějakou hroznou virózu a abych to od něj nechytla. Na ty teploty mu vůbec nic nepomáhá a ještě ke všemu nemá chuť k jídlu, kdo by tedy po takové noci měl a je zelený jak sedma. Ach jo vždycky to přijde, když to člověk nejmíň potřebuje.
Tak to přeměřování dopadlo celkem dobře co ? Sice nám ještě nějaké ty míry od ostatních chybí, ale zatím to není vůbec strašný. Na to jak pěkně všichni papáme tak to jde.
Mischicka mě strašně pobavila s tím uherákem to jsem opravdu dostala záchvat smíchu, což teda poslední dobou u mě není nic nenormálního mívám teď hrozný nezadržitelný záchvaty smíchu tuhle jsem se z toho až přičurla hihihi.
Zítra jdu k doktorovi tak se moc těším večer vám dám vědět novinky, přes den se tu asi ani neobjevím, protože pak jdu na Finanční úřad (pěknej voprus) a do práce už nepojedu. Manžílek bude pěkně ležet, ale nejdřív pošupajdí k doktorovi. No a připojím se až tak po sedmé hodině večer, protože je to levnější.
Tak holčiny pište a opatrujte se pápá
Mikiska

anicka01
Povídálka 47 příspěvků 20.01.03 10:12

Ahoj holčiny a mimískové,

jak jde život -pěkně nám to utíká - nezdá se Vám ? Já zítra začínám podle MS 25.týden čili má cca 8 týdnů do odchodu na mateřskou - hrůůůza. Jeětě si pamatuju, když holky od Monáčka nebo od Johanky odcházely, tak mi to přšlo jako hudba budoucnosti a už se nám to blíží:)) Jen ještě nemám za sebe náhradu- prý šéf někoho sežene, tak doufám, že jí stihnu alespoň trochu zaučit.

Moc jsem nestíhala přispívat- zaměstnávala mě škola (ještě 2 zkoušky a je to), ale čtu emimino pravidelně takže abych reagovala:

Nevím která z Vás řešila žravou - já jí neměla o vánocích já jí mám teď asi budu za chvíli jako koule .
Ohledně MĚR A VAH: váha stále + 6 kg(55 kg), prsa 91, pas 78, pupík 88 boky jsem raději neměřila :(. Bříško mi roste snad denně - nevím jak budu vypadat v dubnu už teď si se svým 158 cm výšky připadám jak kolos.

ERŽIKO k otázce pohybů mám jeden kuriozní příspěvek: moje švagrová , která je asi o dva týdny napřed pohyby relativně dlouho necítila (je poněkud baculka)asi 21. týdnu - myslím osobně, že o.k. Když na otázku jejího doktora takto odpověděla, řekl jí , že to není možné, že se spletla a tak mu hodila od boku jiné datum a on jí podle tohoto „vycucaného z malíku“ posunul termín porodu - no síla !!!! Můj doktor, se jen ptzal, jestli pohyby mám a ani neřešil od kdy a do průkazky mi to nezapisoval a termín neposunoval(takže stále 13.5.).

Jinak máme snad už konečně jasno ve jménech - poslední změny u chlapečka - budeme mít Ondřeje :))) Co vy a jména - vybíráte nebo máte jasno ??

Jak jste na tom s výbavičkou? Scháníme vaničku, ale všechny mi připadají děsně pidi - poradíte ??

Ještě bych měla dotaz ohledně PRÁŠKU NA PRANÍ -LOVELA - poradíte, která jste z prahy, kde ho mají za rozumnou cenu? Zatím nejlevnější jsem viděla v Makru za 590 Kč 8 kg.

To jsem se nějak rozepsala, musím končit.

Mějte se krásně

Anička (23+6)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.03 10:38

Ahoj holčiny,

tak s mírami se omlouvám, že jsem ještě nedodala, ale manžílek slavil o víkendu kulaté narozky. No je na tom skoro stejně jako ty Mikisko akorát, že on tu trojku na začátku už o víkendu dostal a nikdo mu ji neodpáře :o))) Tak hned dneska se doma změřím, ale jak sem koukala na ty Vaše míry, tak zas tady určitě největší žrout budu já s největším příbytkem cm.
Jinak od včerejška se řadím mezi těhulky s dvojkou na začátku, protože sem přesně ve 20. týdnu. To je krása. Mimísek o sobě dává vědět každým dnem čím dál tím víc, takže sem moc ráda, že se má čile k světu.
Jinak jak jsem Vám psala, že sem dostala od sestřičky na gyn. to CD pro mimi, tak se mu to moc líbí a připadá mi, že tam při tom snad i tancuje. Třeba to je malá princeznička a nacvičuje si břišní tance :o))
Jinak jsme teď od známých, kteří přijeli na oslavu těch manželovo narozenin dostali krásné bačkůrky s hrošíkama a ve předu hrošíci zanechali svoje ťapičky, jsou fakt kouzelný.
Tak se mějte moc krásně i když počasí se nám zas pokazilo a napadl sníh. To včerejší počasí plné sluníčko se mi rozhodně líbilo víc, ale co naplat musíme se smířit s tím, že zima to své žezlo zatím jaru nepředá.
Pa Mischel 20. týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.03 14:51

Ahojte babuľky!
Pred dvoma týždňami som plánovala vziať si jeden deň voľno ? a nakoniec sa z toho vykľula PN-ka až do dnešného dňa. Ale našťastie sme už zdravý a v poriadku. Bolo to iba prechladnutie, ale načo má človek riskovať, nie? Veď v ovzduší sa to len tak hemží chorobami :).
Keď som otvorila stránku e_mimina, nemohla som uveriť, že sa od toho 8. januára nazbieralo toľko príspevkov … kým som to všetko preštudovala, už pomaly pôjdem aj domov. Veď dnes to bolo hrozné ? keď budík zazvonil o 4.50, myslela som, že sa mi to iba sníva, ale bola to tvrdá realita. Celkom by som už aj pristala, keby som mohla ostať doma až do pôrodu… V kľude, pohodičke.
Dnes pôjdem z práce na nákupy ? pozrieť nejaké tehot. nohavice. Už som si kúpila jedny škoricové asi pred mesiacom, ale pomaly sú tesné. Ak si budete kupovať teh. nohavice pozerajte hlavne na to, ako sa Vám v ich bude sedieť. Ja som urobila chybu ? na brušku sú perfektné (tvarované na rastúce bruško a dajú sa zväčšovať), ale v sede tlačia na stehnách. Dá sa to vydržať, ale na celodenné sedenie v robote nie sú… Tento problém som pri kúpe obyčajných nohavíc nikdy nemala a tak som to, či v sede tlačia ani neskúšala… Mám ešte jedny rifle na traky, ale dnes ma celý deň tak zožierali, že ich už nechcem ani vidieť. Keď sedím na stoličke, mám ich naplno rozopnuté, ale aj tak ? nie je to pohodlie :(. Vrcholom bolo, keď som išla na WC. V robote máme iba takú kuťku asi 1,5×1 m široké WC ? tam má problém aj netehotný človek, nie to ešte tehulka. Poviem Vám, mala som čo robiť… Kým som zachraňovala sveter, aby mi nespadol do misy, už sa mi tam močili traky až po sedlo…Takže zo záchoda som išla mokrá… Teraz už som skúsenejšia ? v jednej ruke traky, v druhej sveter ? prehodiť do zubov a vziať si papier, potom späť a konečne sa obliecť. Brrrr
Ozaj, čítala som, ako ste sa bavili o tej MD a čerpaní dovolenky. Radím Vám tiež si ju čerpať až po tých 28. týždňoch ? ja som si ju pred tým čerpala celú pred pôrodom, a potom, keď mimi zomrelo, musela som ísť do roboty a nemala som do konca roka (11. mesiacov) žiadnu dovolenku. Bolo to besné…
A ešte k tomu nástrihu hrádze. Samozrejme, že to nie je nič príjemné, ale bolesť sa dá vydržať. Narežú Vás počas kontrakcie, takže tú bolesť si človek ani veľmi neuvedomí. Horšie je to potom, keď zašitie bolí tak, že sa nedá ani sedieť. Ak šijete, tak by nemal byť problém ušiť si taký vankúšik, ktorý má tvar plávacieho kolesa (nemusí byť taký široký, ale má mať dieru v strede). Vyplní sa molitanom alebo drťou. Určite sa zíde pri sedení a kojení ? vyskúšajte to, fakt to pomáha. No a hlavne ? často sa sprchovať, omývať si ranu napr. repíkom a čo najskôr vstať z postele a pomaly chodiť. Mne to pomohlo, rana sa pekne zahojila a stehy rýchlo vypadali… Ináč v nemocnici v jedálni to bolo po pôrode fak srandovné. Hneď človek vedel, kto rodil bez nástrihu a kto s ním ? tie s nástrihom jedli takmer na stojáka alebo v takom neklasickom sedo-stoji. Tie šťastnejšie (bez nástrihu) sedeli normálka :).
A ešte jedna skúsenosť s pôrodom. Ak máte manžela, ktorý jednoducho nechce ísť k pôrodu, nenúťte ho (aby nezostal impotent :)) ), ale navrhnite mu, aby s Vami ostal počas 1. doby pôrodnej ? vtedy sa najviac zíde a má to aj ten aspekt, že sestričky sú oveľa príjemnejšie a trošku viac Vás obskakujú. A vždy je možnosť poslať manžela za nimi, že niečo potrebujete. Samotná druhá doba trvá relatívne krátko a na tú chvíľu muž môže čakať von. Keď Vás zašijú, zase musíte ostať 2 hodiny pod dozorom na sále ? a to je pekné prežiť v prítomnosti Vám blízkej osoby. Nemôžete vstať, ale manžel Vás môže trošku obskakovať :))).
Jéj, ale som sa rozpísala. Idem ešte raz bojovať na to WC a potom hurá na nákupy.
Ivana (26.t.t.)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.03 14:52

Ahojte babuľky!
Pred dvoma týždňami som plánovala vziať si jeden deň voľno ? a nakoniec sa z toho vykľula PN-ka až do dnešného dňa. Ale našťastie sme už zdravý a v poriadku. Bolo to iba prechladnutie, ale načo má človek riskovať, nie? Veď v ovzduší sa to len tak hemží chorobami :).
Keď som otvorila stránku e_mimina, nemohla som uveriť, že sa od toho 8. januára nazbieralo toľko príspevkov … kým som to všetko preštudovala, už pomaly pôjdem aj domov. Veď dnes to bolo hrozné ? keď budík zazvonil o 4.50, myslela som, že sa mi to iba sníva, ale bola to tvrdá realita. Celkom by som už aj pristala, keby som mohla ostať doma až do pôrodu… V kľude, pohodičke.
Dnes pôjdem z práce na nákupy ? pozrieť nejaké tehot. nohavice. Už som si kúpila jedny škoricové asi pred mesiacom, ale pomaly sú tesné. Ak si budete kupovať teh. nohavice pozerajte hlavne na to, ako sa Vám v ich bude sedieť. Ja som urobila chybu ? na brušku sú perfektné (tvarované na rastúce bruško a dajú sa zväčšovať), ale v sede tlačia na stehnách. Dá sa to vydržať, ale na celodenné sedenie v robote nie sú… Tento problém som pri kúpe obyčajných nohavíc nikdy nemala a tak som to, či v sede tlačia ani neskúšala… Mám ešte jedny rifle na traky, ale dnes ma celý deň tak zožierali, že ich už nechcem ani vidieť. Keď sedím na stoličke, mám ich naplno rozopnuté, ale aj tak ? nie je to pohodlie :(. Vrcholom bolo, keď som išla na WC. V robote máme iba takú kuťku asi 1,5×1 m široké WC ? tam má problém aj netehotný človek, nie to ešte tehulka. Poviem Vám, mala som čo robiť… Kým som zachraňovala sveter, aby mi nespadol do misy, už sa mi tam močili traky až po sedlo…Takže zo záchoda som išla mokrá… Teraz už som skúsenejšia ? v jednej ruke traky, v druhej sveter ? prehodiť do zubov a vziať si papier, potom späť a konečne sa obliecť. Brrrr
Ozaj, čítala som, ako ste sa bavili o tej MD a čerpaní dovolenky. Radím Vám tiež si ju čerpať až po tých 28. týždňoch ? ja som si ju pred tým čerpala celú pred pôrodom, a potom, keď mimi zomrelo, musela som ísť do roboty a nemala som do konca roka (11. mesiacov) žiadnu dovolenku. Bolo to besné…
A ešte k tomu nástrihu hrádze. Samozrejme, že to nie je nič príjemné, ale bolesť sa dá vydržať. Narežú Vás počas kontrakcie, takže tú bolesť si človek ani veľmi neuvedomí. Horšie je to potom, keď zašitie bolí tak, že sa nedá ani sedieť. Ak šijete, tak by nemal byť problém ušiť si taký vankúšik, ktorý má tvar plávacieho kolesa (nemusí byť taký široký, ale má mať dieru v strede). Vyplní sa molitanom alebo drťou. Určite sa zíde pri sedení a kojení ? vyskúšajte to, fakt to pomáha. No a hlavne ? často sa sprchovať, omývať si ranu napr. repíkom a čo najskôr vstať z postele a pomaly chodiť. Mne to pomohlo, rana sa pekne zahojila a stehy rýchlo vypadali… Ináč v nemocnici v jedálni to bolo po pôrode fak srandovné. Hneď človek vedel, kto rodil bez nástrihu a kto s ním ? tie s nástrihom jedli takmer na stojáka alebo v takom neklasickom sedo-stoji. Tie šťastnejšie (bez nástrihu) sedeli normálka :).
A ešte jedna skúsenosť s pôrodom. Ak máte manžela, ktorý jednoducho nechce ísť k pôrodu, nenúťte ho (aby nezostal impotent :)) ), ale navrhnite mu, aby s Vami ostal počas 1. doby pôrodnej ? vtedy sa najviac zíde a má to aj ten aspekt, že sestričky sú oveľa príjemnejšie a trošku viac Vás obskakujú. A vždy je možnosť poslať manžela za nimi, že niečo potrebujete. Samotná druhá doba trvá relatívne krátko a na tú chvíľu muž môže čakať von. Keď Vás zašijú, zase musíte ostať 2 hodiny pod dozorom na sále ? a to je pekné prežiť v prítomnosti Vám blízkej osoby. Nemôžete vstať, ale manžel Vás môže trošku obskakovať :))).
Jéj, ale som sa rozpísala. Idem ešte raz bojovať na to WC a potom hurá na nákupy.
Ivana (26.t.t.)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.03 15:55

Ahoj Ivanka,
mam dobry typ na teh. nohavice - ja som svoje kupila za cca 890 SK este v Novembri v Colins jeans a do aprila isto vydrzia - su zo zmesi 95% bavlna a zvysok elastan - mali kaki zelene a bezove - vpredu maju vsite brusko z hrubsej trickoviny tej istej farby a po celom obvode tunel s gumickou s dierkami - netusim odborny nazov, ale za nasich mamin sa pouzivala v puncochacoch - boli urcite na vyssiu postavu, lebo cely sed mi maminka skratila asi o 5 cm (mam 172cm), takze rozhodne nikde netahaju, puosobia elegantne a su velmi prijemne na nosenie aj udrzbu, a hlavne celoelasticke…(mali aj s rifloviny-tiez do pasa a navyse s vreckami, ale tie mi pripadali velmi tmave). Prajem uspesny nakup.
PS: zajtra prispejem aj ja so svojimi modelkovskymi mierami :-))
Danka 27.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.03 09:08

Hmmm…
Včera mi blbla sieť ? ospravedlňujem sa za tie dva rovnaké príspevky. Myslela som, že neprešiel ani jeden.
Danka, ďakujem Ti za ten typ na nohavice. Neuveríš, ale včera som išla práve do Colinsu. Mali však inventúru, tak som opäť bez nohavíc :(. Hádam budem mať dnes viac šťastia…
Ozaj babulky, nepozeráte náhodou na RTL II vo štvrtok večer o 20.15 Cumlíkový poplach? Určite si to skúste pozrieť. Je to taký dokumentárny film na pokračovanie, kde sledujú vybrané tehotné páriky skoro od počatia až po pôrod. Väčšinou sa tie ženy rozhodujú pre alternatívne pôrody, ale minule bol napr. pôrod do vody a cisársky rez. Samozrejme, že na Západe majú trošku iné podmienky v pôrodniciach ako u nás, ale je sa na čo pozerať, aj podučiť sa… Fakt sa mi ten program páči.
Doma som sa opäť zabudla premerať, ale určite to vyhrám. Moje bruško už riadne vytŕča :)))
Veľmi sa teším sa štvrtok, že uvidím svojho drobčeka na ultrazvuku :). Dúfam, že pekne rastie a priberá, keď maminku neustále núti papať… Určite sa ozvem, ako sme dopadli. Zatiaľ sa držte. Papa
Ivana (od zajtra 27.t.t.)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.03 10:20

Ahoj holky,
tak jsem v práci, ještě 3× vstanu a pak hurá doma odpočívat, prát a žehlit a nakupovat a cvičit a zpívat mrňouskovi a chodit na procházky a vůbec připravovat se na ten krásný den už se moc těším. Dneska jsem myslela, že snad nevstanu a to jsem vstávala v 6,30 pak když čtu, že Ivanka vstává v 4,50 chudáčku to ti opravdu nezávidím a vůbec se ti nedivím, že bys radši zůstala doma. Děkujeme ti za rady k porodu. Jinak jsi mě vážně pobavila s tím záchodem hihihi.
Aničko ještě ti zbývají 2 zkoušky ? Tak ti držím palce ať už to máš za sebou. Jsou na tebe hodnější když si těhotná ?
Mischel to je moc hezký s tim CD pro mimi škoda, že to nedávají všude.
Tak jsme včera absolvovali další prohlídku u pana doktora. Holky představte si, že já tam jdu příště NAPOSLED pak už mě posílá do porodnice, toto uteklo, že jsem z toho byla úplně v šoku. Jinak jak jsme se bavily o těch krevních odběrech tak 2. odběr krve na krevní obraz se dělá v 32. týdnu už mě na to upozorňoval abych za 2 týdny přiklusala na krev. Mimísek je v naprostém pořádku, já taky všechno je fajn, tak jsem včera zase měla super náladu. Jsem s panem doktorem domluvená, že si v pondělí 27. přijdu pro neschopenku v pohodě jsme se domluvily, akorát jsem se zapomněla zeptat na ty vycházky holky jak je to máte vy co jste doma omezené vycházky ? Napište prosím tak zatím papa
Mikiska

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.03 10:46

Ahoj babulky,
tak sa hlasim po dlhsej pauze (trosku nestiham dokoncovat jeden pracovny projekt a cas sa mi uz vyrazne krati).
Po vcerajsom premerani a prevazeni som mierne v soku - budem musiet prestat s mojimi milovanymi zmrzlinami a koko tycinkami - pre objasnenie uvadzam miery v poradi puovodna - predvianocna - sucasna:
vaha: 62 - 72 -77
boky: 96 - 100 -105
pas: 71 - 81.5 - 92
brusko: – 89 - 100
prsia: 94 - 100 - 101
cize 7. mesiac zacinam s 15kg auuaaaa, ako to zastaviiit… - jasne ze nezacnem drzat hladovky ani nic podobne, chrustika obmedzovat nemienim; ale som rada ze som si objednala ten trojkolkovy kocik, vyuzijem ho na sviznu chuodzu, mierny beh a hodiny korculovania po puorode, aby som svoj zadok dostala opat pod kontrolu :-))
Dufam ze pri tempe akym mi rastie brusko - nebudem rodit maleho obrika, predsa len mam vo vybavicke dost veciciek v 58-kove velkosti a rada by som ich aj pouzila :-)).
Tento tyzden aj mna caka glukozovo-tolerancny test a moc sa nan netesim - radsej by som zjedla kilo hrozna ako pila sladku vodu… Ale je mi jasne ze je to duolezite, lebo pripady tehotenskej cukrovky a naslednej gestozy su stale castejsie - mala ju dokonca aj spoluziacka mojej sestry a musela kuoli tomu rodit pred terminom cisarskym rezom (a to bola kocka odo mna asi o 7 rokov mladsia vo veku pre puorod idealnom). No nejdem nas dalej strasit…
Vsetkym zelam aby sa im cukrovky, problemy s tlakom a oblickami vyhli sirokym oblukom a aby sme v zdravi a s minimalnymi bolestami priviedli na svet tie najkrajsie a najzdravsie deticky.
Tesim sa na dalsie postrehy z kurzov predpuorodnej pripravy - u nas v Ziline sa totiz ziadne nerobia (a to sme krajske mesto), takze som odkazana len na videopasky. Ale nastastie obe puorodnice, ktore som si predbezne vybrala (Topolcany a Banska Stiavnica) tieto kurzy robia, takze by som na ne dochadzala mesiac pred terminom raz do tyzdna.
Tak sa pekne opatrujte a prepacte mi nepouzivanie diakritiky, ale som na to tak zvyknuta, ze som si to fsimla az ked som mala 3/4 spravy napisanej.
Ked budem mat nejake novinky z poradne opat sa o ne rada podelim - tu ma uz nik nepocuva a mna uz pol roka ina tema nezaujima :-))
Danka, 27.t.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 21.01.03 12:06

Ahoj Mikisko,

to je fajn, že se Ti to krátí. Já mám na neschopence u vycházek od doktorky napsáno „bez omezení“, takže si můžu dělat, cokoli - kdykoli :-)))

Mishicka 28.t.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 21.01.03 12:31

Ahoj holky i všechna bříška,

koukám, že se nám ty míry váhy pěkně sbírají, to jsem sama zvědavá, na kolika kilech skončím.

Danka držím palce, ať Ti ten glukózový test vyjde dobře - ta sladká voda je fakt hnus, ale dá se to přežít. A samozřejmě nové zážitky z poradny piš piš, tady nás zajímá všechny to samé :-))) Taky se tu vykecám líp, než doma :-)))

Ivano, to RTL II zkusím, myslím, že to doma chytáme, jen to asi bude německy, že? To je blbý, protože němčinou doma nikdo nevládneme. Ale zkusím to, dík za tip.

Holky já jsem předevčírem propadla panice, po spočítání věciček pro mimi jsem dospěla k názoru, že vlastně „NIC“ nemám a co budu dělat, že to všechno nestihnu a jak teda s těma velikostma, atd. No blbla jsem tu do půlnoci, samozřejmě úplně zbytečně, už mě to přešlo. Ale vyrážím na nákupy, ať toho pak nemám moc najednou. Taky jsem koukala na vaničky a nedaří se mi vybrat, přijdou mi malé a nepraktické, tak musím ještě někam jinam, než jsem byla. Často zjišťuju, že co se velikostí oblečení týká, tak je v tom u jednotlivých firem takový rozdíl, že kupuju spíš od oka, než podle čísla. Chystám se dneska obejít secondhandy a omrknout, jestli mají nějaké dětské věci ve slušném stavu - nevíte někdo o nějakém speciálním bazárku v Praze? Zkusím zatím Letnou, tam je bazarů a sekáčů víc, tak snad se mi zadaří. Protože budeme mít mimísky všechny na léto, tak si myslím, že asi užijeme nejvíc nějaké lehké oblečky, takže třeba ty sametové dupačky mám jen jedny, kdyby náhodou ještě uhodily mrazy, ale jinak spíš lehčí a k tomu nějaká tričíčka nebo body s krátkým rukávem. No a pro holčičku samozřejmě šatičky!!!
Slyšela jsem taky, že je užitečná „lehačka“. To je takový polohovací sedátko - lehátko a většinou to vyrábějí na konstrukci jako houpací křeslo. Miminko se do toho dá zapnout jako do autosedačky a postavit kamkoli v bytě nebo i venku a dobrý je, že z toho narozdíl od postýlky nebo kočáru dobře vidí kolem sebe. Jen ještě zvažuju, jestli to užijem, jestli by třeba nestačila autosedačka?

Tak já jdu pro změnu něco sbaštit, a pak si budu chvíli hrát s Barborkou, protože se mi tu děsně legračně boulí na bříšku - už zase nechce sedět u počítače :-)))

Mějte se všechny moc fajn a pište, pište, pište!

Mishicka 28.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.03 13:08

Ahoj holky,
ještě jednou Mikiska, dneska mám volný PC. Jenom jsem se chtěla Danko zeptat jakou značku trojkolky máte objednanou, já bych taky chtěla tříkolku jenže jsem zatím na žádnou co bych chtěla nenarazila tak jsem myslela, že bys mi dala tip smaozřejmě i ostatní holky jestli máte tip na tříkolku napište. Já bych taky chtěla bruslit za kočárkem a ta trojkolka mi přijde jako nejvhodnější. Jinak Danko konečně někdo s pořádným přírůstkem váhy už jsem se začala stydět za těch 12 kg navrh holky tady ty kg přírůstky nic moc.
Mishicko nevím jestli znáš dětský bazar Krtek je to na Letné, ale bohužel nevím z hlavy ulici tak ti ji zítra jestli ti to bude stačit napíšu (doufám tedy že na to nezapomenu) ale tam mají opravdu super věcičky na miminka a navíc i vykupují to tedy do budoucna, kdybyste některá chtěla prodávat věcičky a měla blízko k Letné. Já ti teda zítra napíšu přesně kde to je a jak mají otevřeno. A s tím lehátkem to je super vynález, ale já jsem usoudila, že když budu mít autosedačku tak je to zbytečný.
tak papa Mikiska

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.03 13:16

Ahoj Danko,
po přečtení tvého příspěvku mi připadá,jako bych ho psala já.Jsem taky v 27.týdnu a přibrala jsem už 14kg.Za minulé čtyři týdny to je 6kg!Zítra mě čeká taky ten glukozový test,minulý týden jsem byla na krvi kvůli cukrovce,výsledky zatím nevím.Dej vědět,jak jsi dopadla.
Měj se fajn
Lůca,27.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.03 15:13

Ahojky Mikisko,

ja teda nevim jestli to neznas, ale zkus www.ajuty.cz, tam maj obrazky i ceny vsech moznych kocarku, treba se ti tam nejakej zalibi maj tam i ty trikolky a ten obchod je myslim na Praze 5. Tak snad sem trosku poradila. Jinak doufam, ze si me pochopila s tim prirovnanim te trojky na zacatku, ze muj manzilek ji ma ve veku a ty do ni vkrocis pristi tyden se svym tehotenstvim :o)
Pa Mischel

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.03 15:21

Ahoj Mishicko,

ja jsem chtela pouze reagovat s tim lehátkem. Teď nevím jestli nekecám, ale mám takový dojem, že když sem se byla podívat v dětským světě jaký nabízejí autosedačky, tak mi tam paní prodavačka nabízela autosedačku, která se ale zároveň po vyndání a poležení kamkoli v bytě kolíbala stejně jako to lehátko. Jelikož manžela to lehátko zaujalo, že bych měla mímu pořád u sebe a na očích a ona nám právě nabídla tuto autosedačku s tím, že to je za jednu cenu a plní to zároveň funkci i toho lehátka. Tak se zkus nikde zeptat, protože si na značku opravdu nevzpomínám, to bylo nikdy na začátku těhotenství, kdy jsem tomu nevěnovala až tolik pozornosti. Měj se hezky
Mischel

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 21.01.03 15:23

Ahoj holky!

Tak vás pěkně zdravím, krásně odpočatá z hor, nadýchaná čersvého vzduchu a už jsem zase v pracovním procesu........Na výletech na horách jsem dýchala, co mi síly stačily, abych dopravila k tomu našemu mímovi, co nejvíce kyslíku a taky jsem se krásně kochala těma slunečnýma panorámatama.­.....No pěkné to bylo, jen co je pravda.......Jo a taky tam byla děsná sranda, no věčně se mi natřásalo břicho a chvílema při těch záchvatech smíchu jsem měla i namožený smíchový svaly na ksichtíku, tak doufám, že se dobře pobavilo i to naše drobátko…Takže doporučuju pro pravidelný přísun dobré nálady buď číst denně a pravidelně emimino, to se směju skoro pokaždé nebo vyrazit na hory s takovýma „magorama“ jako jsme byly my. (nebo mít jednoho z nich doma…).
Taky tam jeden den bylo 6týdenní miminečko prťavoučké, to jsem si užila, tahala jsem rozumy ohledně všeho, pochovala si toho drobečka, měl 5 kilo a přišel mi hrozně malej!!!!!!! Jak musel vypadat po porodu, když měl skoro o 2 kila míň (3,10)????? To si nedovedu ani představit......

Judyno, vy se máte, že máte bernskýho salašnickýho psa!!!!!!! O tom my sníme už pěkně dlouho a určitě si ho plánujeme, jestli se teda někdy zmůžeme na nějaký pididomeček (zatím to máme alespoň v plánu). Vy máte berňáka v paneláku??????? V pohodě?
Jo, pozdravuj Vasila Silného, super jméno......
A jak to děláš, že máš ve 27.t. jen 3-4 kg navíc????????!!! To já jsem ve 25.t. a mám ty 3 až 4 kila navrch teď, tak nevím, jak to bude za 2 - 3 týdny počítám tak nejmíň o 2 kila víc......

Mishicko, tvé míry bedlivě sleduju, máš výchozí váhu stejnou a jseš vždycky tak o 2 až 3 týdny napřed, takže jsi má věčná inspirace.

Ale holky, jak můžete mít výchozí váhu pod 50 kilo!!!!!!!!!!­!!! To musíte být pěkný žížalky!!! (Romina 48? a spol…), někdy z toho chytnu úplný depky, že takhle se na konci těhotenství nedohrabete ani na mojí výchozí váhu...... Takže se připojuju do klubu terénních trajdilek s kočárkama (kdo bude mít tipy na opravdu hezké a levné trojkolky, dáte vědět?????) Já jsem v obchodě viděla samý hnusný a přitom na ulici jezdí samý hezký (možná, že taky pěkně mastný). Nemají náhodou nějaký v tom bazaru na Černým Mostě, jak se to cenově pohybuje??????

Aničko, ve vaničkách neporadím, žádnou nesháníme, mám jednu od sestry, taky prťavoučká, řekla bych tak na první 3 až 5 měsíců a potom si od ní vezmu takovou tu klasickou obyčejnou velkou (možná). Chceme totiž s naším mímonkem chodit na palvání kojenců (to je v bazénu až od půl roku, ze začátku se to právě nacvičuje doma a myslím, že v normální dospělácké vaně), takže uvidíme.
Po Lovele se taky dívám (to mám zase vyčtený tip od Johanky, jinak bych nevěděla, tady na emiminu se člověk dozví tolik užitečných věcí,,,,,,), kde kolik stojí, abych měla páru a nekoupila zrovna tu nejdražší a tu 8 kilovou jsem taky někdy viděla za 599,–, takže si myslím, že o moc levnější to asi nikdy nebude. A nevím, jestli nezkusit tu tekutou Lovelu, nevít někdo?????

Ivanko, ty ranní ptáčátko, kdyby mě zazvonil budík ve 4.50, tak letí z okna jednou provždy......VYD­RŽ!!!! Bude líp a pak taky možná zase hůř......

Mishicko, autosedačka x lehátko, vím, že se to rozebíralo svýho času na Johance, moc o tom nevím, ale mám dojem, že tam psaly, že není moc zdravé nechávat mrňouska moc dlouho v autosedačce, a že by se právě neměla moc tady na to domácí ležení používat????????
Já jsem si teda ani to lehátko neplánovala pořizovat a představte si, že už ho mám jako jednu z prvních věcí doma…Byla jsem na návštěvě u kamarádky co má dvojčata - holčičiky (1,5 roku, rozkošňoučké) a pěkně mně napakovala - půjčila mi tu lehačku, potom krásné oblečky, hlavně ty prťavoučké velikosti, které jsem skoro vůbec neměla - 58,62 a všechno dvojmo!!!!!! Většinou buď bílé, nebo jedno žluťoučké a druhé zeleňoučké, no rozkošné a použitelné na berušku i broučka, tak jsem se nad tím doma zase rozplývala. A hlavně aspoň vím, co jí mám vrátit, když je to všechno dvakrát.....

Jinak hlásím úspěch!!!!!!! Minulý týden na mně konečně první člověk poznal, že jsem těhotná (aniž by to věděl! HUrá!!!!) Je fakt, že jsem měla schválně takovou sukni a tričko, ve kterým to podle mně je děsně vidět, ale "chytl " se jenom jeden člověk, ale i ten je dobrej… Jinak dneska v riflích, to zase tak vidět není, což se sama divím, protože jinak mi doma, když jsem nahatá, přijde, že mám teda už bříško pořádný…
Jinak hlásím, že dneska už možná konnečně budu ta správná TĚHOTNÁ, jdu omrknout a možná si koupit ty krásný manžestrový lacláče, mají dostat zboží, různý barvy a tak…Takže za chvilku pádím......V té Praze jsem nakonec nic nekoupila (nevím, jestli jsem vám to psala), ikdyž hned první obchod CaA na Václaváku byl úspěšný, jednak tam měli toho mnohem víc než na ČM a i jiný druhy kalhot, ale nebyla jsem si žádnýma úplně jistá, že je chci, tak jsem si je tam snad hodinu zkoušela, nemohla se rozhodnout (to že jsem Váha), pak jsem tam vyčerpaná zničeně chodila mezi regálama a najednou mně snad sám Pán Bůh zavedl k jednomu regálu, kde na mně čekaly jedny poslední úžasný normální netěh. rifle, který někdo tak geniálně ušil, že jsou v pase děsně volný a ještě ke všemu pružný (no kdybych nebyla těh., tak nadávám, kdo to tak mohl ušít…), takže mi krásně a pohodlně jsou a myslím, že ještě nějaký ten týden v pohodě budou…Jsou jednoduchý, tmavý, dole mírně rozšířený, přesně takový jsem chtěla. A hlavně ta cena byla výborná, sleva z 1200,– na 600,–, tak jsem je raději hned koupila ještě dřív ,než jsem obešla ty ostatní obchody, měla jsem strach, že už by je potom neměli. (zamluvit si je, mně samozřejmě vůbec nenapadlo) Samou radostí jsem si pak ještě koupila v jedný výprodeji letní šatičky (ze 700,– na 100,–, no nekup to), jsou moc pěkný, tak doufám, že je po porodu obleču, ale když jsou mi i teď, tak si myslím, že to bude v pohodě. Mám v nich krásný těhotenský bříško a úplně jsem zalitovala, že není léto a nemůžu se v nich promenádovat po venku a celýmu světu ukazovat, že čekáme mimi a jak mi to s bříškem sluší!!!!!!!!!!­!Hahahaaaaaaa­a…
(ps. už se vidím, jak budu po porodu v létě to zbývající bříško zatahovat…,…). Jo taky nevím, v létě to asi moc na jednodílný šaty nevypadá, co?????? Když budeme kojit, to se bude asi víc hodit tričko a sukně nebo šortky?????? Abychom mohly tasit ty naše mléčné vaky dle potřeby kdykoliv a kdekoliv, to v šatech asi těžko půjde......
V Praze jsem ještě obešla ty těhotensko - miminkovské obchody na Příkopech (díky všem za tipy), ale už jsem nic nekoupila. Jenom jsem se divila, že třeba v tom MOTHERCARE mají i normální oblečení (rifle, bundičky, šatičky) už v těch nejmenších velikostech 58,64 - to mě teda nenapadlo něco takového pro to novorozeňátko pořizovat, připadá mi to dost nepohodlné, aby bylo to maličké mimi hned v rifličkách (ale jsou teda krásný, rozkošný). Já si plánuju jen takový ty klasický miminkovský oblečky - body, dupačky, trička, kombinézky....... Vy holky něco takovýho kupujete??????????­???

Mám dojem, že už to zase s psaním přeháním, tak se mějte krásně!!!!!

Eržika,25.t.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 21.01.03 16:09

Ahoj Mikisko,

budu ráda za kontakt na toho Krtka, dneska jsem ten výlet zrušila, chtěla jsem to spojit s návštěvou v práci, ale šéf tam není a má pro mě k podpisu nějaký papíry u sebe schovaný. Takže pojedu asi příští týden a vezmu to při jednom. Takže určitě budu ráda, když mi to napíšeš. Díky.

Mishicka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.03 16:27

Ahoj tehulky dnes po druhe :-))
Takze este raz k tomu nasmu kociku - spominala som ho tusim pred dvoma alebo troma tyzdnami, ale samozrejme upresnim:
Po dlhom vyberani a zvazovani cien a parametrov kocika - hlavne jeho hmotnosti (lebo bezbarierovych pristupov u nas moc nieje a spojenie medzi nasim bytom a mojou maminkou je cez kopec a lesopark) a terennych vlastnosti som sa rozhodla pre Asahi Scirocco3 od firmy Hauck (niekto uvadza ako vyrobcu Asahi). Je to lacnejsia kopia alebo obdoba trojkolky od Queeny Freestyle3 - akurat nema samonatacacie predne koleso. Ja som si k nej objednala aj original prsiplast, teplucky fusak a hlboku korbicku - puovodne som uvazovala iba nad autosedackou, ale v tej by nemalo byt dietatko dlhsie ako 2.5 hodinky a auto maju len svokrovci - tak som autosedacku nakoniec nehala na nich :-)). Vahu ma do 12kg. Dlho som uvazovala aj nad trojkolkou od Spanielskej firmy Jane-powertrack, ktora ma len 8.4Kg, ale tam mi nevyhovovala neodnimatelna hrazdicka vpredu pred dietatkom (co zacne byt okolo 2 rokov zbytocne) a dost otvorene-vzdusne prevedenie sportovej verzie (inac hlboke korbicky maju super, dokonca aj s polohovatelnym luozkom) - co sa mi pri nasich veternych jeseniach a zimach zda byt az prilis, nehovoriac o tom ze ani nevyrabaju fusaky alebo nanozniky. Vzhladom na to ze mame v Nemecku kamarata, mohla som si dovolit pohladat najlacnejsieho internetoveho predajcu, a podarilo sa mi najst komplet kocik+korbicka+fu­sak+prsiplast na sportovu cast (korbicka ho ma automaticky) za 504 Euro na www.kidsroom.de . V Cechach ho isto predava niektory z obchodov v Brne - z diskusie na Rodine viem o jednej panej ktora si ho tam kupila. Ma ho isto aj Detsky Ruzek v Prahe - ale na internete nemaju zatial dokonceny katalog, aj ked mne sa to „podarilo“ najst:
http://www.detskyruzek.cz/…occo%203.jpg - na tejto linke je obrazok z tlaceneho kataloogu s ich cenou (odpoveda tej v Brne), a viem ze hlboka korbicka s nadstavcami stala do 5400 Kc. Rozhodla som sa pre takuto verziu najma s duovodu, ze nemam v umysle neskuor kupovat este „golfove palice“, lebo u nas je po celom meste zamkova dlazba alebo macacie hlavy a v zime minimalna udrzba chodnikov. Vacsina mamin, ktore si kupia troj alebo stvorkombinaciu, nakoniec tieto kociky postupne predavaju, lebo su bud prilis tazke pre vacsie deti, alebo sportova cast kocika je umiestnena prilis vysoko nad zemou a pri zivsich detickach sa stava dost nestabilnou - a hlavne dietko si nemuoze na:,–(nut same, ale musite ho zakazdym dvihat. Samozrejme ze muoze niekedy lacnejsie vyjst kupit si najskuor polsky hlboky kocik(tie su pekne a cenovo super a do tych 6-8 mesiacov stacia) a potom nejaky lahsi a lacnejsi sportovy kocik, ale my by sme radi este druheho potomka a pri kvalitnych znackach je zaruka zivotnosti na 3 deti. Moja sesternica (ma momentalne 2.5 rocneho maleho draka) uz takto stihla vystriedat 5 kocikov a aj ked sa jej ich zakazdym podarilo predat uz minula viac ako 9000Sk (po odratani „zisku“ z predaja).
Druha sesternica (s 3.5 rocnym sintrom), ma ine skusenosti, lebo skoro stale jazdia autom, takze ta vystacila s lacnym hlbokym na inzerat - ktory aj tak sluzil vacsinou na spanie u prababicky na dvore a s lacnejsim sportakom, ktory vacsinou vyuzivali na prechadzky stary rodicia.
Vzhladom na to ze my auto v najblizsej dobe mat nebudem, rozhodla som sa investovat do kocika na tunajsie pomery trochu viac a mat istotu ze mi naozaj vydrzi. (Mimochodom svokrovci si mysleli ze ma odbyiju kocikom do 6000, takze zostali mierne v soku ked som im ukazala svoje predstavy a kocik si nakoniec kupujeme sami - ale je to ako s autami - tiez sa radsej vozia v lagune, ako by si mali kupit male Tico- dufam ze sa tymto majitelia tejto „zapalkovej skatulky“ neurazia).
No tymto by som asi moju kocikovu prednasku mala ukoncit - najduolezitejsi pri kupe kocika je pohlad a spokojnost matky, ktora ho bude kazdy den vyvazat/vynasat z a do bytu, don bude x krat denne dietko nakladat a vykladat, tlacit ho po ruoznych schodoch, obrubnikoch a dierach v chodnikoch, ktora v nom bude musiet obcas vozit aj nakupy, alebo vecer hodinu chodit cez prah izby aby maleho nespokojenca uspala (to bola realna prax jednej zo sesternic).
Takze zelam vsetkym maminkam aby si vybrali ten pravy pre seba aj svoj maly poklad. ;-))

PS: ak nahodou s mojim niekolko mesacnym 20-tisicovym kocikovym vyberom nebudem spokojna, prezradim to len vam, ale u svokrovcov ani neceknem - lebo si skutocne tie vsetky reci „mudrejsich a skusenejsich“ ani nechcem predstavovat. ;-))

Danka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.03 08:44

Ahojte dievčence!
Tak sa konečne hlásim so svojimi mierami. Takmer modelkovské:))) :
pôvodná váha + výška: 64kg / 174cm
váha: predvianočná 68kg - teraz 72 kg
pás: 90 cm 96 cm
boky: 100 cm 102 cm
prsia: 94 98 cm

Paráda, nie? Som zvedavá ako to bude ďalej pokračovať. Včera som si trošku zdvihla sebavedomie, keď som bola na nákupoch. Všetky nohavice, čo som skúšala mi totiž boli veľké a akurát to ?moje? číslo nemali… Na jednej strane som bola sklamaná, že ostanem zatiaľ bez nohavíc, no na druhej strane ? poteší, že ešte nemusím vymetať po obchodoch tie úplne tuči čísla :).
Už by konečne mohla prísť jar. Tak veľmi sa na ňu teším. Aby bolo v ovzduší cítiť ?to? niečo veľmi príjemné. Slniečko by hrialo, trávička by sa zozelenela a stromčeky by začali pučať. Jar je ozaj nádherná! Teraz sa poriadne ani nedá chodiť na prechádzky lebo chodníky sú riadne namrznuté. Je to hrozné dostať sa bez doprovodu hoci len do obchodu. Brrr. Môžem byť ešte celkom rada, že ma zatiaľ manžel môže každé ráno voziť do práce a z práce domov. Inak by som to zvládala len veľmi ťažko…
Zatiaľ sa teda majte, ideme trošku pracovať.
Ivana (od dnes 27.t.t.)

Jitule
Kecalka 225 příspěvků 22.01.03 14:34

Ahoj holky,
yla jsem ted 14 dní na neschopence, tak jsem se neozývala - tvrdlo mi bříško, ale už je to v pohodě, pak u mě taky bylo podezření na cukrovku - našli mi cukr v moči, tak mě doktorka poslala na další vyšetření, ale tam mi nedávali pít tu sladkou vodu (tomu se i ta moje doktorka divila), jen mi vzali krev a tam nic nenašli, jen možná nějaký bakterie, ale to s cukrem nemá nic společnýho, tak to je dobrý, protože se po sladkým můžu utlouct :-). Nakonec jsem musela kvůli těm bakteriím ještě na jedno vyšetření a výsledky budou zítra, snad to taky dopadne dobře :-).
Tak jsem se nechala uschopnit - doktorka se divila, že chci do práce, ale ono je tu toho hodně a nikdo to za mě neudělá, náhradu taky ještě ani neshání, tak jsem si řekla, že když už se cítím dobře, tak proč bych byla doma :-) Na druhou stranu jsem se aspoň mohla učit na zkoušky, v pátek mám jednu hodně těžkou a to učení mi vůbec nejde, když přijdu pozdě z práce a pak myslím pořád na miminko (večer nejvíc kope, tak si s ním povídám) a to se nedá učit … :-)
Tak připojuju se s mírama, akorát jsem se neměřila v tom prosinci:
jsem teď 24 týden, výška 158 (stejně jako Anička :-)): výchozí/teď
váha: 54 / 59
prsa:87 / 92
pas: 65 / nemám
břicho: --/92
boky: 90/ 92
vypadá to tak souměrně ty 92, co :-) ale jinak je to docela tvarovaný, mám břicho hodně do špičky, a Erži, vůbec nechápu, jak to děláš, když jsi o týden předemnou, že to na Tobě ještě není poznat, já už jsem úplná mamina (tak mě oslovuje šéf při příchodu do práce :-)). Ale ono to bude i tou výškou, přecejen jsem prcek :-)

K těm kočárkům, nestihla jsem přečíst všechno, co tu k nim píšete, taky se dívám na trojkolku (předpoklávám, že půjde líp složit do malýho kufru u auta) a co jsem tak hledala na internetu, tak jsem narazila firmu maxi-cosi (začalo to autosedačkou), tak jsem zjišťovala dál a teď je můj favorit: Maxi-taxi Speedi - to je sporťák, trojkolka a dá se na to použít hluboká korbička: Maxi-dreami, a taky autosedačka Maxi-cosi, celkem cca 16000,– (i s tou autosedačkou, která je něco kolem 3600,– a někdo o ní psal u Johanky, že je super).
Někdo tu psal, že ty korbičky bývají hrozně malý, tak jsem hledala rozměry, ale našla jsem je až na webu, který je ve španělštině, každopádně, ta hluboká korbička má být široká 46 cm, což je snad dost. Má to jeden háček, nevím zatím, jak to celý vypadá ve skutečnosti :-) Dost informací jsem našla přímo na www.maxi-cosi.cz a na www.dudlik.cz mi přišly docela rozumný ceny. V pátek se chystám podívat do obchodů tady v Brně, tak pak dám vědět, jak dopadnem :-). Prodávat by tyhle kočárky měli v Shoppingparku u Tesca.

mějte se krásně a pohlaďte za mě svoje bříška :-)

Jitule, 24.t.

pidule
Povídálka 21 příspěvků 22.01.03 15:00

Ahoooj pupikaty vice ci mene,
tak jsem zase tu- po dlouhy dobe a nemuzu se nabazit vasima krasnyma prispevkama. My jsme s Matyskem zacali 30 tyden, dneska jsem byla na UZ vysetreni- vse je ok, broucek se ma cile k svetu, novy termin mam 26.3.03, tak jsem zvedava Mikisko, ktera z nas bude driv, treba me jeste predhonis:-)))
Vybavicka uz je pripravena- s maminou jsme praly a zehlily, je to vsechno krasne pripraveny. Taky jsem kupovala ten praci prasek Lovella- je drahej, ale co by jsme pro prcka neudelali. Jo mam taky jednu novinu- 20.2. se vdavam!!!!! To jsem svihla co? Ale jelikoz jsem se v lednu rozvedla a aby miminko melo spravnyho tatinka a ne toho, kteryho urci Zakon o rodine, tak se musime vzit nez se prcek narodi. Takze do pripravy na miminko resim svatbu, ale bavi me to. Dneska jdu na svatebni saty- koukala jsem, ze maji specialni pro tehotny- fakt hezky tak jsem zvedava jak nam to s pupikem bude sluset. Prstynky uz mame objednany, oznameni taky- proste je to vsechno v pohode.
Jo a uz mam i kocarek, autosedacku a lehatko- vse od znacky Inglesina- hezky, prakticky a neni to jedno z tech nejdrazsich. Ja uz se na toho naseho kluka tak tesim:-))))
Pridam taky svoje miry- prsa vychozi 89 ted 95 (cela pamela anderson-hihi)
pas 70 ted pas nemam- ale v tech mistech 94
boky 90 ted 96 takze se to do minule moc nezmenilo
vaha 54 ted 67
myslim, ze to vcelku ujde co????

jo pristi tyden si jdeme vyzvednout postylku, tak se tesim, az povliknu perinky a poradne mu to nacincam a pak uz muzu jit rodit- uz aby to bylo za mnou. Chtela jsem se zeptat, mate strach z porodu? Jaky mate pocity kdyz se to blizi?
Tak se mejte zatim krasne , drzim vam palce at jste vsichni zdravy a ja se zase ozvu. Piste pa Pidule 30 tyden

Judyna
Povídálka 48 příspěvků 22.01.03 15:47

Ahojky holcinky,
poslední 2 dny jsem vas jen z povzdálí sledovala, v pondeli se v práci opet rozebírala moje materská, bolela mi z toho pak cely den hlava, a tak jsem sem nechtela vnáset pesimismus. Také si v tehotenství víc vsímáte lidské netolerantnosti, neprejícnosti, závisti a vubec vsech tech „peknych“ vlastností? Clovek se neubrání slzám, kdyz si uvedomí, ze v jeho okolí existují lidé, kterí jsou schopni jeho stavu (myslím tehotenského) akorát vyuzívat (tedy spís zneuzívat) ve svuj prospech - fuuj, fuuj. A jeste k tomu neprímo dávat najevo, ze tím, ze jsem si tento luxus dovolila jim pridelávám problémy. Uz to nebudu rozebírat, akorát do toho vzdy znovu zabrednu. Povazuji se sice za cloveka, ktery prijímá veci takové jak pricházejí a nestezuje si , ale tohle by bylo líto asi kazdému. Uf, uf uz se tesím az budu moci zustat doma.

Jak uz jsem psala budu s nejvetsí pravdepodobností na materské jen tech 28 tydnu (manzel - studující), tak nastoupím az tech 6 tydnu pred, abych si pak mohla s mimískem uzívat co nejdéle. Jeste mám 5 dnu staré dovolené (bohuzel jsme si nemohli prevest více), tak bych mela k 1.breznu uz konecne zustat doma. Uz se opravdu moc tesím!

V poslední dobe mám dost casto pocity, ze nic nestíhám. Kdyz si predstavím, ze jsem chtela mít v 30. tydnu pripravené uz alespon oblecky… Nejhorsí je, ze stále tápu - stále se mi zdá, ze toho má mimi zatím málo, ze mu to bude velké, ze vlastne porádne nevím, co potrebuje. Erzi, rozhodne nebudu kupovat zádné kalhoty (uz vubec ne z dzínoviny), bundicky a dalsí oblecky podobné tem dospeláckym v miminkovskych velikostech. Myslím, ze pro ty malé drobecky jsou nejpohodlnejsí dupacky, overálky a tak. Nedokázu si predstavit, ze by mela Deborku skrtit nejaká guma v pase. Jinak se musím pochlubit, v nedeli jsem vytáhla manzílka po nákupech, objevili jsem uuuzasny slevy (v obchode, ktery je jinak smradlave drahy) a koupili jsme parádní zelené kalhoty s laclem a s aplikovanymi háckovanymi kvetinkami, zelenou bundicku a ruzovofialovy letní overálek s trickem - to vse jiz ve velikosti 12 mesícu! :-)) To bude Deborka parádnice, uz jí vidím, jak si v tom vykracuje. Jinak jeste k nákupum, stejne jako vy zjistujete ceny Lovely, obcházím obchody s tuzkou v ruce a opisuji si ceny plenek. Ze zacátku jsem z toho byla totálne zmatená, ale uz se zacínám orientovat jaká cena je skutecne akce a jaká se tak jenom tvárí. Uz máte nekdo nejaké plenky koupené? A máte nekdo zkusenosti (treba od príbuznych) s jednotlivymi znackami? Také nevím, zda je lepsí kupovat nejdríve vel. 2-5 kg, kdyz dalsí v rade je 3-6 kg. No, tak mi napadá, jestli me nekdo videl v nekterém z obchodu v hlídací kamere, musel me povazovat za potenciálního zlodeje, nebo se musel alespon vydatne nasmát.

Mikisko, jak je na tom manzel, je uz mu lépe? Myslím na Tebe, tak snad to bude v pohode. U me to vetsinou funguje tak, ze kdyz se oslabím psychicky, tak na me neco skocí. Takze hlavne nemej obavy.

Anicko, Tobe drzím palecky na zkousky. Mám doma také studenta, tak vím co to je. Manzel by mel snad letos koncit, tak uvidíme. Vzdycky ríká, ze je jeden z profesoru povzbuzoval slovy: zkouska je od slova zkusit ne zkouset, jinak by to byla zkousecka. Jméno pro holcicku (kterou máme predpovezenou) uz máme od zacátku tehotenství - Debora, ale u kluka stále váháme, nic me nezaujalo tak, abych si rekla: jo, to je to pravé (nebo se nehodilo k príjmení). Jedna z definitivních verzí byl Oliver (asi vám to pripadá dost divné, ale jmenuje se tak jeden kamarád), ale ted to uz opravdu definitivne vypadá na Erika.

Danko, jsi krome me jediná, co tu zbyla s problémy s glukozou - uvidís, ze to bude dobré!!!

Erzi, „Bernák“ Chava s námi opravdu bydlí v cinzovním dome (2 pokoje bez predsíne, se záchodem na chodbe - ktery je ale jen nás). Vím, ze by me spousta chovatelu mozná odsoudila, ale já se radím mezi ty, kterí verí, ze kdyz poskytnes psovi dostatek pohybu, muze zít i v byte. Koneckoncu, prístí rok se s nejvetsí pravdepodobností budeme stehovat do domku manzelovych rodicu. Bernák je ale pes, ktery chce byt ve spolecnosti svych lidí a vetsinou uprednostnuje zit uvnitr a ne na zahrade, kde by byl sam, samozrejme za predpokladu, ze se venku dost vyrádí. Jestli si ho jednou porídíte, urcite nebudes litovat, nekriticky musím ríct, ze je to nejuuuzasnejsí pes na svete!!! A to je nase Chava ustrasená (bojí se odmala lidí), coz je vada na standardu, to by u bernáka nemelo byt, jsou to klidní a vyrovnaní psi. Vasil dekuje za pozdravení, jmeno jsme nevymysleli my, ale puvodní majitelka - nase kamarádka (jmenuje se Silná - Silny je tedy obycejné príjmení), jejíz dcera je astmaticka, a tak jsme Vasila asi pred 2 lety adoptovali. Jelikoz se odmala tváril prílis aristokraticky, jmenoval se puvodne Zumpa (s háckem nad Z), pak jednou moc zlobil a Marta (puvodní panicka) na nej zakricela „Vasil, co vsechno zprasil“, on na to slysel, a tak zjistili jeho pravé jméno, které jim do té doby tajil. K váze - uplne na zacátku tehotenství jsem hodne zhubla, tak jsem dlouho nejprve dohánela vychozí váhu. Jo, a také mi zezacátku nic nechutnalo, coz je ted zcela jinak. Vzdyt víme…

Puvodne jsem plánovala (asi jako vetsina z vás) pouze koupi autosedacky, ale dostalo se mi nekolik informací, na základe kterych jsem se rozhodla jinak. Jelikoz nevlastníme auto, chtela jsem ji pouzívat hlavne na domácí sedo-lezení a samozrejme na prílezitostné cesty autem s babickami a dedecky. Tento tyden byla moje maminka na návsteve u sestry své kolegyne, která má asi 2,5 mes. miminko a která pouzívá na doma lehátko, pry byla moc pochválená detskou doktorkou. Jak píse Erzika, není autosedacka na delsí sezení doma prílis vhodná. Tak koupíme nejaké pekné lehátko a autosedacku budu mít bud pujcenou nebo koupím jiz pouzitou.

Teda to jsem toho napsala, ze to snad ani nemuze nikdo docíst do konce (Erzi, más konkurentku) - neumím se vyjádrit strucne.
Mejte se moooc hezky, myslím na vás (a nejen já - Deborka zas pekne kope, tedy v posledních dnech je to spís takové dloubání, asi me zevnitr masíruje :-))).
Judyna, 29.tyden

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 22.01.03 18:09

Čauky holčiny,
tak vždycky když nemám čas tak se tak pěkně rozjedete. Všem moc děkuji hlavně Dance za informace o kočárcích myslím, že už díky vám začínám mít jasno co vlastně chci.

Pro Mishicku tady je ta adresa : Dětská burza u Krtka, Šternberkova 17, Praha 7 Út a Čt mají otevřeno 9-13, 14-17,30, ve středu 9-12, 14-17,30 v Po jenom vykupují a v pátek mají zavřeno. Mrkni se kdyžtak do mapy kde to je jenom ti dávám záchytný bod Veletržní palác a jak je tam zastávkla tramvaje - Veletržní tak je to kolmá ulice na tu zastávku tak hodně štěstí ať chytneš nějaké pěkné zboží.

Pidule dlouho si se neozvala a teď takové zprávy blahopřeji ke svatbě pěkně si to užij určitě ti to bude moooc slušet, vidíš ani jsem nevěděla, že nabízejí těhulkovský svatební šaty. Jo a s tím termínem porodu to jsem zvědavá kdo znás pojede dřív, já už ani neříkám přesný datum jenom vždycky říkám někdy konec března začátek dubna, protože to vlastně vůbec nevím takže to nechávám na mimískovi.

Judyno hlavně se vykašli na netolerantní lidičky taky jsem si užila v práci s jednou dámou, ale naštěstí jdu už jen 2× do práce a bude klid. Alespoň mě to nijak netrápí, že odcházím dřív než mám podle chování té dámy už by jiná byla dávno doma s nohama nahoře a pěkně by se jí na to vyprdla, takže jestli můžu radit jestli tě budou hodně štvát zůstaň pěkně doma nestojí to za to. Jedna známá kvůli práci porodila o 6 týdnů dříve, protože se nervovala v pondělí byla v práci naposled a ve čtvrtek se malá narodila, takže vážně žádný nervy vyprdnout se na to oni nás živit nebudou. Fuj to jsem se úplně rozčílila já to prostě nechápu, že někdo může být protivný na těhotnou ženskou nebo vůbec jinak být neohleduplný.
Tak a teď k těm plenám já jsem taky lítala s tužkou a papírem, protože člověk si to vůbec nemůže zapamatovat a ty jejich akce..... vždyť to znáte. Já osobně mám už 1 balík asi 57 plen od 3-6 kg. Asi koupím ještě jeden v týhle velikosti a víc nic co když budu mít malího obříka.
Taky jsem slyšela, že existuje nějaký jiný prací prášek pro mimi stejně kvalitní jako Lavela, ale o hodně levnější tak nevím co myslíte ? Jmenuje se nějak přímo batole, nebo miminko nebo tak nějak kdybych ho viděla dám vědět. Akorát radím nekupovat ve velkém množství jakýkoliv prášek mimi může být háklivý i na tu Lavelu.
Jo a taky děkuji za rady ohledně toho lehátka vůbec mě nenapadlo, že by mimi nemělo být moc dlouho v té autosedačce, teď když jste to napsaly tak mi přijde logický, že tam nemůže být půl dne kvůli zádíčkům, že jo ?
Tak holky já končím a jdu omrknout ty kočárky
papapa Mikiska

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 23.01.03 08:10

Ahoj holčinky!!!!!!

Judyno, Mikisko, hurá hurá hurá, nejsem sama švihlá, kdo obchází obchody s tužkou a papírkem.......Ne že bychom byly nějaký sociálové, ale peněz na rozhazování taky nemáme, tak jsem prostě tenhle týden zvolila tuhle variantu, protože zapamatovat si to prostě nelze, já jsem to teda rozšířila kromě plen ještě na ty prášky a další miminčí věci a koukala jsem, že se to někdy liší klidně i o stovku, což mi teda přijde dost (přebalovací podložka, rychlozavinovač­ka…). No ale přesně jsem si představovala, jak píše Judyna, že mně někde sledujou kamerou a každou chvíli mně musí odchytit, že buď kradu nebo odvézt do blázince.
Plínky koupím pro to naše novorozeňátko jeden balík těch Pampers Newborn a pak už asi budu dokupovat větší - nějaké MINI, ale moc do zásoby asi ne, kdyby ta značka byla zrovna blbá… Jinak kamarádka s 6týdenním miminkem říkala, že má spotřebu plín tak 8 denně ( někdy i 5), tak to se teda asi finančně prohneme.(třeba i 2000,– měsíčně) Budete používat jenom jednorázovky????? Já uvidím, jak to všechno půjde, ale možná, že bych ze začátku používala i látkové pleny(taky i kvůli kloubkům) třeba na doma (nějak to zkombinovat) a taky mi přijde, abych naplnila těma miminkovskýma věcma pračku, že by se tam těch pár plín docela hodilo…
Včera mě zase chytla nakupovací nálada a nakoupila jsem pro mímonko oblečky asi za 400,–, ale samý krásný a levný (výprodej koj. textilu Weiser - šijou pro Tesco a Carefour) a za ty prachy toho bylo asi 6 kousků!!! A držela jsem se a nekupovala už dupačky, body a tak, toho už mám asi dost, ale jenom to co mi chybí - čepičky, overálky, kalhotky s kšandičkama­......kouzelný­.....
A stejně jako Judyna, nekupuju jen na to nejmenší, ale klidně i velikosti 74, 80, takže jsem v tom obchodě stála a přepočítávala, kolik mrňouskovi bude v létě a na podzim, aby mu případné sezonní věci byly v té správné době…
Judyno, na vztahy v práci se vykašli, u nás se to začíná taky nějak prapodivně mlít (ne teda ve vztahu ke mně), ale k jednomu kolegovi, kterého mám moc ráda, chuďatko, rozešel se po 3 letech s holkou, nechal si udělat dredy a v práci ho teď za to buzerujou!!!!!!!!!!!! No hrůza, prej se musí nechat ostříhat!!!!!!!! Připadá mi to jak za socialismu, kdy se nesměly nosit dlouhý vlasy a rifle.......děs běs a to jsem myslela, že jsou tady všichni (spoluzaměstnanci) v pohodě, ale asi ne a vybíjí si svoje mindráky tam, kde je to pro ně nejsnadnější FUJ. A přitom to ten kolega s našema klientama (duševně nemocnýma) moc umí a teď ho dohnali až k tomu, že dává výpověď (nechce totiž přistoupit na to ostříhání, přitom mu klienti nový účes chválí.) Taky jsem jeden čas přemýšlela, že si na protest ty dredy nechám taky udělat, ale vzhledem ke svému požehnanému stavu....., aby ze mně v porodnici nebyly v šoku a chovali se ke mně slušně, jsem to zavrhla, tak máme dneska odpoledne poradu, tak tam aspoň řeknu, co si o tom myslím........
Jitule, vidět to (bříško) na mně přece jenom už trochu je, ale je fakt, že mám o 15 cm víc (173) než ty a zatím jsem ještě moc nepřibrala (3-4 kg), tak se to asi nějak rozloží........
Pidule, ať ti svatba pěkně vyjde!!!!!!!!!! A hlavně v klidu, abys na ní třeba taky už neporodila...­.........
Pocity z porodu - už jsem tady nedávno psala, že se zatím těším - a to hodně, ale je fakt, že to mám ještě o dost za dýl než ty - až (už) na začátku května, takže ty strachy taky asi přijdou......
Mikisko, Batole jsem viděla obchodě, takže existuje a určitě je o hodně levnější než Lovela, nemáte s ním někdo (zprostředkovaně) zkušenosti????????

Tak zatím papá

Eržika,25.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.03 10:45

Ahoj babulky a brušká,
tak som dnes bola v poradni a na tom GT-testu, naozaja to nebolo nič katastrofálne, ešte aby tie výsledky boli v pohode, ale vzľadom na to že mám vo zvyku sa doobeda riadne napchávať ovocím (hrozno, jabľčka, hrušky, kiwi, kokos a med a nejaké tie citrusy vo forme asi litrovej misy šalátu), tak si myslím že mám odbúravanie glukózy dobre natrénované (hrozno môžem aj v kilových množstvách, samozrejme v sezóne, teraz by som sa finančne zruinovala). A navyše som si včera večer riešila miernu depku z hnusného počasia litrovou zmrzlinou a ráno bol cukor v moči negatívny, takže si myslím, že to bude v poho.
Chrústik sa pred pani doktorkou slušne predviedol- skoro jej vrazil ten odpočúvací lievik do ucha, takže doktorka s úsmevom skonštatovala, že pohyby sú… :-) Nasledujúci Utz ma čaká až 12.2., takže moja trpezlivosť a zvedavosť dostane riadne zabrať, a to už budem mať len 4 týždne do nástupu na materskú, čiže v robote sa mi nasledujúce týždne bude asi dymiť z klávesnice, aby som si stihla dohnať celoročné resty.
Ja som tiež dlho uvažovala nad kúpou lehátka, ale nakoniec som si povedala, že keď už kupujem šatku na nosenie (Vatanai), tak ju riadne využijeme aj doma- aj môj mužíček sa už na to teší. Pred dvoma dňami ma naozaj dojal, keď so závisťou pozeral na moje bruško a vravel že aj on by chcel, aby ho to naše chrúsťa škrabkalo po rebrách, alebo odstrkávalo od postele, keď si lahne na bok… On si tých kopancov moc neužije, lebo na chrústika pôsobí ako ukľudňovací faktor - len čo položí na moje bruško ruku, nastane absolútny kľud a malé sa pohne až keď dá tú ruku opäť dole. No čo - však si ho ešte užije - rozhodne nehám veľkú časť starostlivosti aj na ňom, aby si nemyslel, že materská je skutočne dovolenka - takýto termín mohol vymyslieť asi len chlap.
Majte sa pekne, riadne sa opatrujte a ládujte čerstvými vitamínmi, lebo sa opäť blíži chrípkové obdobie, tak aby sa nám tie vírusy vyhli..:-))
Danka, dnes už 28.t.

Romina
Nováček 9 příspěvků 23.01.03 11:59

Ahoj holky,
zdravím Vás všechny a samozřejmě i Vaše miminka!
Judyno, když jsem četla tvůj postesk nad netolerantností lidí, tak se musím jedině připojit k názoru Mikisky, že než něco takového snášet, tak raději odejít na neschopenku, ještě před nástupem na mateřskou. Když se nad tím člověk zamyslí, tak co je nejdůležitější - přece zdraví Tvoje a především toho miminka!!!
Já jsem na neschopence také a jsem docela ráda. Vlastně jsem si to pořádně uvědomila po mojí návštěvě v práci tento týden, kdy jsem bezprostředně musela zasáhnout do jenání s klienty a můžu říci, že kdyby se něco podobného mělo opakovat několikrát za týden (což v mém zaměstnání může být i na denním pořádku, protože jednání s klienty byla moje každodenní práce), tak bych opravdu měla obavu, abych svoje miminko v pořádku donosila. A i kdyby se tak stalo, měla bych strach, aby nebylo nějak poznamenané tím každodenním stresem, vždyť přece víme, že to malé už všechno vnímá!!! Takže můj závěr k tomuto je jednoznačný - ochránit sebe a především svoje miminko!!!

Teď něco k tomu nakupování a zapisování. Abych se přiznala, tak jsem ještě moc ceny plen nezjišťovala, ale je mi jasné, že to není žádná levná záležitost. A celkem mě udivilo, jak píšete, že ty ceny se mohou až tak lišit. Takže opět zjišťuji, jak je dobré takto s Vámi diskutovat - opět mám další inspiraci - vyrazit do obchodů s tužkou a papírem a začít zapisovat a potom vyhodnocovat.
Erziko, k té otázce používání i látkových plen, třeba v kombinaci - já samozřejmě teď ještě nevím, pořizovat budu i ty látkové, ale mám spíš takovou představu, že i když bude třeba miminko přebalovat „na široko“ (kvůli těm kyčlíkům), tak bych asi volila variantu - mám ze zkušenosti kamarádky, která to takto praktikovala, - že dávala nejprve tu papírovou a přes ni naširoko přebalila tou látkovou. Ale jak říkám, nevím, asi to zjistím, až to bude aktuální, ale přiznám se že představa denního vyvařování a žehlení látkových plen mě celkem děsí! Obdivuji všechny maminy, které to takto, když ještě ty jednotázovky nebyly, všechno zvládaly.
Ještě k těm práškům na praní - jelikož jsem si už nějaké oblečky na mimíska přivezla od své starší sestry, která je pro mě tak pečlivě schovala, tak i pro mě bylo už teď aktuální sehnat nějaký prášek na praní miminkovského oblčení včetně aviváže. Když jsem byla v obchodě, tak jsem samozřejmě předpokládala, že koupím Vámi zmiňovanou Lovelu. Ale najednou jsem stála před problémem - měli pouze 8 kg balení za hroznou cenu, ale teď i kdybych se rozkrájela, tak si nevzpomenu, kolik to bylo. Tak jsem začala hledat něco v menším balení a vybrala jsem BABY OBZOR - 2,4 kg za cca 130,– Kč. Podle obalu to vyrábí v ČR a je to prášek speciální pro citlivou dětskou pokožku.
A to co radí Mikiska taky beru - že každé miminko je jiné a může snášet něco jiného - takže nejprve je lepší začít s malým balením, vyzkoušet ho a poté co se osvědčí, tak to třeba začít používat.
Aviváž jsem koupila Silan s mandlovým mlékem, taky pro citlivou pokožku. U té aviváže jsem se nechala asi ovlivnit reklamou, protože jsem to viděla v televizi.

Taky děkuji za rady ohledně lehátek pro miminka. Přiznám se, že jsem o něm vůbec nepřemýšlela - nebo spíše - jsem ani nevěděla, že něco takového existuje. Ale jakmile jsem si tady o tom přečetla, začala jsem se o to zajímat více a zjišťuji, že to zřejmě bude nepostradatelné a určitě si ho pořídíme. Moc se mi na tom líbí, že když v něm to mininko leží, že si ho můžu postavit kamkoliv, aby jsem na něj viděla a i mimi má z něho pěkný výhled.

Tak se holčinky mějte moc, moc pěkně, opatrujte sebe a svá bříška.

Romina, 25 t.

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 23.01.03 12:02

Ahoj Danko!

Jen k tomu šátku Vatanai na nošení mrňousků, taky se mi moc líbí a určitě si ho chci pořídit, ale zdá se mi moc drahej, tak jsem se zeptala jedné holky tady ve městě, viděla jsem jí někdy před rokem, že v tom nesla mimi a ta mi poradila brandýské mateřské centum, kde ho šijí za mnohem přijatelnější cenu, tak si ho objednám u nich (550,–). Adresa na ně je www.bmc.brandysnl.cz, tak kdyby jsi ho ještě neměla, tak se na to můžeš mrknout.
Ahoj
Eržika,25.t.

Deni
Nováček 9 příspěvků 23.01.03 16:46

Ahojky Aničko,
já mám termín porodu na konec května, takže asi o 14 dní po Tobě. Čekám holčičku Giulii a moc se na ní už těším. Je to malá čiperka, protože jí cítím velmi intenzivně už tak od 19.týdne. Co se týče váhy tak mám teďka o 9 kg navíc :((( No co sedá dělat, snažím se jíst jablíčka a mrkve apod, ale nijak to nezabírá. Kamarádky, co už mají holčičky říkají, ře je to vcelku normální a shodí se to, no ale moc tomu nevěřím.
Měj se moc krásně a pozdravuj tvého Ondřeje, už víš, že to bude chlapeček ??
 Deni

Judyna
Povídálka 48 příspěvků 23.01.03 17:59

Ahojky tehulky,
díky moc, moc za vasí podporu, beru si vase slova k srdci a rozhodne se nemíním opakovane rozcilovat.
Tak jsme vcera koupili 2 balíky plen Huggies Beggining 3-6 kg, byly v uzasny akci a jeste k tomu 10% gratis (jeden kus vysel asi na 4,10 Kc). Jeste ze jsem se dnes od jedné známé dozvedela, ze nemá smysl delat si prílis velkou zásobu urcité velikosti, jelikoz její chlapecek mel tech 6 kg pry jiz ve trech mesících. Já kdyz vidím akci, tak se neznám… :-))) Asi me musíte mít za blázna s tím neustálym porovnáváním cen, ale kdyz on je tatka ten student, tak se snazím. Jen díky mym uchylnym obalkovym metodám jsme na první rok miminka nasetrili ani ne za rok. Tak dost o penezích.

Pidule, moc Ti preji tu svatbu s miminkem v brísku a drzím palce. Já jsem se vdávala ted 28. prosince a bylo nádherné, ze to mohla Deborka prozít se mnou. Ani jsem si pritom neuvedomila, ze jsem dokázala nehnute prostát na míste skoro víc jak trictvrte hodiny (meli jsme církevní snatek a ten je o neco delsí). Myslím, ze si to Deborka opravdu pekne uzívala, protoze vzdy kdyz nasí farárku slysí souvisle mluvit nebo zpívat, tak tuká, ze je jí to príjemné. Já jsem si nechávala sít zelenobílé saty ze lnu s aplikacemi lístecku.

Erziko, myslím, ze ty látkové pleny se stejne musí pouzívat (pres jednorázovky) az asi do trech mesícu (nevím - mozná ne tak dlouho), kdy jde miminko na kontrolu s kyclemi. Pak teprve Ti doktor rekne, zda muzes zustat jen u papírovych. Také jsem koupila nejaké Weiser vecicky, pripadají mi na omak „krásne bavlnené“.

Co se tyká prásku, také nevím, zda sáhnout po nejznámejsí (a nejdrazsí) Lovele nebo po jedné z levnejsích vetsinou ceskych alternativ. Co jsem videla, tak existuje Titan baby, Mimino a vámi zminované Batole, ke kterému existuje i aviváz stejného jména od stejného vyrobce. Vsechny se v mnozství asi 2,4 kg pohybují asi okolo120 Kc. Abych byla uprímná, do té doby, nez jsem si vsimla té aviváze Batole (docela pekne voní) v obchode, jsem vubec nevedela, ze nejaká speciálne pro miminka existuje. Myslela jsem si, ze se vubec nepouzívá, aby to mimi zbytecne nedrázdilo, tak nevím.

Danko, obcas je mi mého manzela také líto, pripadá mi, ze by si to se mnou rád vymenil, aby si mohl Deborku uzívat jeste intenzivneji.

Jitule, s temi zkouskami Te obdivuji a myslím na Tebe! Já nevím, jak vy ostatní, ale já kdyz prijdu odpoledne z práce, tak jsem vetsinou uz moc unavená, ze pres tyden nic porádného neudelám. Obcas mám tendenci mít z toho vycitky svedomí, ale nastestí mi manzel vzdycky propomene, ze pro miminko je dulezitejsí, abych se pekne prospala a odpocinula si. Jeste ze ho mám!

Holky (myslím, ze to nakousla Pidule), uprímne se priznávám, ze od te doby, co chodíme na predporodní kurzy a co si uvedomuji, ze se „TO“ opravdu rychle blízí, mám obcas z toho dne (co ho Mikiska nazvala krásnym) trochu obavy. Reknu to jednoduse, uz se mi o porodu zdá i v noci. Jediné, co me uklidnuje je fakt, ze nejsem jediná a ze ta prípadná bolest bude tisícinásobne vynahrazena tím, co nás ceká pak.
Tak jen hlavu vzhuru!!!

Mejte se mooooc hezky, pozdravujte broucky i berusky!
Zítra máme v Praze novorocní vecírek nasí firmy, jeste nevím, zda se mi chce opravdu jet, ale pro prípad, ze bych jela a stacila si dopoledne jen precíst vase príspevky, vám preji krásny víkend.
Judyna, 30. tyden (Jupajdá - to mám naucené od Tebe Erzi - uz to ríkám i doma :-))))

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 23.01.03 18:52

Ahoj holčičky,

tak jsem dneska nějaká nijaká. Jsem od rána hrozně unavená a tak jsem půl dne proválela v posteli. Donutila jsem se vstát aspoň na jídlo, ale jsem jak praštěná. Doufám, že mě to přejde.

Koukám, že řešíte plíny, tak se taky hlásím do klubu šmíráků-zapisovačů :-))) Už to teda studuju delší dobu a taky zjišťuju dost velké cenové rozdíly. Takže když se mi náhodou někde podaří objevit fakt slušnou cenu, tak balík nebo dva plen koupím. Už mám doma slušnou zásobičku - od těch pidipidi až po ty do 10 kg. Zdá se mi lepší kupovat to takhle postupně, než pak vyrazit a utratit naráz velkou sumu. Takže když děláme velký nákup domů, tak k tomu nějaké plenky přihodím, a ono se to v té celkové sumě tak nějak ztratí. No aspoň mám ten pocit. Jinak taky mám i látkové pleny, ale nehodlám je běžně používat. Spíš jen kdyby bylo třeba balit naširoko, ale i pak bych pod to dávala papírovou plenku. Ale hodí se ty hadrové i jinak, třeba k doktorce jako podložka. Takže jich mám 20 a myslím, že to bude stačit.

Oblečky taky kupuju i větší, už máme pár hezkých kousků na 1 rok, myslím, že se to neztratí. Navíc teď mám na to vybírání a nakupování docela času dost, ale až bude mimi, tak už to asi taková sláva nebude.

Danka musela jsem se smát, jak jsou některá miminka už v bříšku vyčůraná :-))) Naše holčička se taky před taťkovýma rukama schovává, jakmile mi manžel dá ruku na bříško, tak obvykle je najednou jakoby prázdné :-)))

Jo holky, teď jsem si vzpomněla, jak jsem se včera večer nasmála. Můj muž přiletěl vítězoslavně ze záchoda s časopisem Maminka, že si tam udělal nějaký test „jaký budeš táta“. A jak mu to hezky vyšlo. A našel tam moc hezký článek o vhodnosti rozdílných přístupů maminek a tatínků k dítěti a byl z toho úplně na větvi. No a pak začal rozvíjet teorii, jak už se těší, a že nejlepší to bude, až malá „začne nosit sukně a bude mít dlouhé vlásky“, to že se moc těší, že s ní bude nejvíc řádit. Tak jsem z toho byla trochu vedle, on byl úplně celej rozzářenej, ale pak to pokračovalo. Najednou se ocitl ve svém plánování u budoucích nápadníků a to že teda ne, že žádný takový, že si pořídí brokovnici. Že prý jsou ty dnešní kluci hrozný a žádnej mu nesmí přes práh. Dospěl k tomu, že jak mají ve filmech ohraničený místo činu takovou tou žlutou policejní páskou, tak že my budeme mít takovou kolem domu, ale bude to speciální páska otcovská. Lidi já jen zírala, jak to z něj padalo. Došel až k tomu, že jedinýho puberťáka, kterýho snese bude budoucí atomovej fyzik zabývající se nejlépe teorií strun (to je něco úžasnýho v oboru, já tomu ale vůbec nerozumím). Tak jsem z toho jeho povídání byla vedle, že jsem chvílema vůbec nebyla schopná se mezi salvama smíchu nadechnout. Musely byste ho znát, vůbec není takovej bojovej typ, ale včera z něj byl LEV :-)))))))))))) Tak jsem chvíli sondovala, jak moc je to vážný a dospěla jsem k názoru, že na něj najednou dolehla zodpovědnost za jeho malou holčičku a začal se skutečně těšit a reálně si uvědomovat, že budeme mít mimi a tohle byla jen taková reakce. No byla to fakt sranda, on se u toho povídání hrozně rozvášnil a lítal tady jak fúrie. :-)))))))) Tak jsem ráda, že i chlapi blázněj - i když trochu jiným způsobem, než my. Ale Barče se to asi líbilo, jak za ní tatínek (i když fiktivně) bojuje a za odměnu se od něj nechala hladit a tentokrát mu i odpověděla :-))))))))))) To jsem teda fakt zvědavá, jak to u nás bude jednou probíhat :-)))) Doufám, že jsem nevylekala Vás, co budete mít chlapečky, já si myslím, že to naše zlatíčko si tatínka obtočí kolem prstu a bude si randit, s kým se jí zachce hihi :-)))))))))

Mikisko díky za ten vyčerpávající popis bazárku, příští týden se tam chystám vyrazit.

Romino, já teda nevím s tou aviváží, někde jsem četla (možná tady na emiminu), že pro malé mimi se aviváž vůbec nemá používat a prádlo radši po vyprání ještě jednou nechat přemáchat jen tak. Ale možná že to platí jen na těch prvních 6 neděl - fakt je, že bez aviváže by ty jejich hadříky asi brzy byly dost drsný.

Judyno držím palečky, ať Tě v práci moc nepruděj, bohužel to taky znám, ale mám tu možnost být doma a nejsem nucena okolnostmi se tam ani vracet. Ono nepříjemný lidský pracovní prostředí rozhodí i „normálně“, natož když s Tebou cvičí hormony. Některý lidi jsou opravdu tupý hovada a nejspíš jsou i zamindrákovaný, když si na těhotnou dovolujou i křivě se podívat. Tak se drž a mysli hlavně na mimíska, ať se netrápí s Tebou.

Holky, tak jsem to dneska zas s tim psanim přetáhla, ale zase jsem se u toho docela hezky probrala. Mějte se moc hezky a ať se Vám nufukující se bříška pohodlně nosí a miminka ať se před tatínky nestydí :-)))

Mishicka 28.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.03 21:01

Mishicko,
moc jsem se nasmála, tomu jak se z nástavajícího taťky stal LEV:o))). My máme doma holčičku Míšu, které bylo včera 9 měsíců a tatínek se chová naprosto stejně. Už když byla v bříšku, rozvíjel teorie o ženiších a že mu žádný nesmí přes práh. No a teď už máme doma malou příruční zbraň.....to jsem tedy zvědavá, co si pořídí, až jí bude osmnáct.
Měj se i s miminkem hezky. Hanka

Zdenina
Stálice 51 příspěvků 24.01.03 10:29

Ahoj holčičky bříškatý,
tak se dneska hlásím se smutnou náladičkou. Včera jsem byla u pana dr. a ten mi sdělil, že mám zvýšené hodnoty AFP a HCG v krvi a posílá mě do genetické poradny na podrobnější vyšetření ( UTZ, echo atd. ). Jsem z toho celá smutná a bojím se o toho našeho malýho mimozemšťánka. Objednala jsem se hnedka na pondělí odpoledne abych to už měla za sebou. Bohužel manžílek musí být v práci, tak tam se mnou půjde kámoška.
Měly jste to některá taky tak?

Ahojky Zdenka, zítra už 20. týden

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 24.01.03 12:25

Ahoj Zdeni!

Nesmutni moc, ono to může být úplně v pohodě!!!!!!!!!! A bude!!!!!!!!
Myslím, že Johanka to měla taky špatný, tak jí zkus napsat do jejího deníčku.
Přeju ti hodně optimismu a moc na Tebe myslím. Měj se i s mimozemšťánkem pěkně.
Ahoj
 Eržika

Zdenina
Stálice 51 příspěvků 24.01.03 12:30

Ahoj Erži, děkuju moc za podporu, taky doufám, že to bude v pohodě.

Byla ses podívat na tom Čerňáku?

Ahoj Zdenka

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 24.01.03 13:43

Ahoj Zdeni!
Na ČerŇáku jsem ještě nebyla, ale už se tam těším a myslím, že tak do měsíce pojedeme do Prahy, takže se tam určitě mrknu.
Měj se ještě jednou moc pěkně, co nejoptimističtější víkend a v pondělí na Tebe budu myslet, až se mi bude kouřit z hlavy......

Všem vám přeju pěkný víkend, opatrujte broučky i berušky, odpočiňte si a příští týden se ozvu. (vidíte to zlepšení, jak jsem stručná, žádné sáhodlouhé komentáře.......).
My odjíždíme na víkend k našim na Vysočinu, tak doufám, že zase nepřijedu o 2 kila těžší......

Eržika, 26.t. - teda až zítra)

veraK1
Povídálka 26 příspěvků 24.01.03 16:15

Ahoj skoromaminy,

již delší dobu pročítám deníček Mikisky a všechny vaše komentáře. Vždycky najdu něco zajímavýho.
Co se týče nákupu jednorázových plen, tak jsem taky podobně postižená - obcházím obchody a porovnávám. Od kamarádky vím, že jednorázovky zatíží rozpočet až 1.500 Kč za měsíc, proto jsem byla rozhodnutá, ze budu používat normální pleny. Pak jsem ale četla v deníčcích, jak miminka nespí, a jak jsou maminky unavené a ještě jsem si představila, že budu stát u žehlícího prkna …

Zatím ještě chodím do práce, do MT mám ještě 4 týdny - hrůůůůůůza!

Co se týče aviváže pro miminka, tak jsem taky všude četla, že se nemá používat až asi do 2 let. Prášek Lovela jsem koupila 8kg za 520,– Makru.

Uz se těším až bude sluníčko, abych mohla prát všechny ty věcičky! Mám převahu růžových, čekáme holčičku. Ale neberu to na 100%, po všech těch překvapeních u některých deníčků.

Ohledně autosedačky jsem slyšela jen samý dobrý hodnocení. Včera jsem koupila autosedačku na inzerát za 1,000 Kč. Nová stojí asi 2,000 a mimčo ji bude potřebovat asi 7 měsíců, tak mně to přijde zbytečný.

At vám víkend uteče pomalu!

vera - 30 tyden

Romina
Nováček 9 příspěvků 24.01.03 18:58

Ahoj Zdeni,
k tomuto mám tuto svoji zkušenost: po odběrech krve na AFP testy mi oznámili, že výsledky testů jsou zvýšené, že jsem objednaná na genetický ultrazvuk. Ten jsem absolvovala hned druhý den po tomto oznámení. Pan doktor nám (byla jsem tam s manželem) vysvětlil, co to v těch testech vlastně vychází špatně a řekl, jak se bude postupovat (vyšetření popř. odběr plodové vody). Udělal mi UTZ vyšetření, při kterém ovšem zjistil, že stáří plodu, které jsem měla vypočítané dle posledních MS (tady musím podotknout, že opravdu termín mého otěhotnění ani mě vůbec takto podle MS nevychází, protže asi přibližně vím, kdy to bylo), neodpovídá stáří plodu a tudíž i krevní testy byly vyhodnocovány ke špatnému stáří plodu. Doktor řekl, že to naprosto mění situaci, že se musejí udělat nové krevní testy. Ještě při tom vyšetřování UTZ také říkal, že se mu vše jeví v pořádku. Následoval opět odběr krve na nové testy, jejichž výsledky měli být známy za 14 dnů. Na tento termín si nás doktor opět pozval na prohlídku. Asi tady ani nemusím popisovat, jak pro mě bylo těchto 14 dní neskutečně dlouhých a s jakými obavami jsem na tuto další prohlídku šla. Ovšem - nové krevní testy dopadly dobře - už tam žádné zvýšené hodnoty nebyly!!! Ještě znovu mi pan doktor udělal ultrazvuk a posunul mi termín porodu o 14 dní později než je první termín dle MS. Takže ani ten odběr plodové vody jsem absolvovat nemusela.
Zdeni, pevně věřím, že i u Tebe bude všechno v pořádku, snaž se nadcházející víkend prožít pokud možno v klidu. Je moc fajn, že když s tebou nemůže jít Tvůj manžel, že půjde alespoň kámoška - určitě Ti bude oporou.
Budu na Tebe vzpomínat a držet pěstičky, aby bylo všchno O.K.
Ahoj Romina, 25 t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.03 19:15

Ahoj holky,
konečně jsem se dostala k PC, máme doma rozbitý modem, takže sedim u mamči a jsem anonymus, ale aspoň něco.
Pěkně mi emimino chybělo, ani jsem nestihla všechno přečíst, takže se nemůžu řádně rozepsat. Doufám, že budem mít brzy spraveno, uniká mi spoustu informací.
Holky, vy jste ale pilné včelky a já ostuda. Oblečky se mi už docela hromadí, ale to ostatní vázne. Musim vše kupovat a ještě k tomu jsem z malýho města, takže mi dá práci vybrat to co chci, teda spíš to najít. Například jsem po marným usilovným hledání zjistila, že přebalovací komodu se šuplíkama seženu fakt asi jenom v Praze. Chystáme se tam zítra, jak radila,myslim, Mikiska, do Skonto nábytku. Moc Prahu neznám, ani nevim kde jsou jaký obchody, ale předpokládám, že ty větší obchodní centra jsou u sebe a nebo že se případně přeptám na centra s dětským zbožím. Nemám ještě vlastně nic. Nejhorší je to s kočárkem, nemůžu se rozhodnout. Kombinace s autosedačkou je skvělá, jenže mě odpuzujou golfky, nebo když je to tříkolka. Já si na to nějak nemůžu zvyknout. Snad mi zítřek umožní lepší výběr.
Některá jste se ptala na to, jak je to s neschopenkou a vycházkama. Já mám neschopenku od začátku listopadu a paní doktorka mě ujistila, že těhotným kontroly nechodí. Pohybuju se jak chci, žádnou kontrolu jsem nezaznamenala. Nevim ale jestli to platí všude.
Holky opatrujte bříška i sebe a já doufám, že se brzo budu moc připojit častěji.
Káťa 31.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.03 21:01

Ahoj Zdenko, taky mi zjistili zvýšené hodnoty, aby toho nebylo dost, mluvila genetička o „atypicky“ zvýšených hodnotách. Prý že z jejího pohledu je moje těhotenství „ohrožené“ (co to je?) a mám asi 50 procentní šanci, že se dítě narodí předčasně (i o 3 měsíce) - že by prý mohla špatně fungovat placenta. Hned jsme šli na ten UZ, kde jsme se dozvěděli, že zatím je vše v pořádku, ale na 100 procent to není nikdy, a taky že dítě je o 11 dní mladší. A rovnou nám udělali amniocentézu (rozklepala jsem se až poté …). Následujících 14 dní čekání jsem prozvracela (do té doby žádné nevolnosti, prostě psychika). Manžel nastudoval lékařské knihy, zjistil samozřejmě samé strašné, i když naprosto nepravděpodobné diagnózy. Nakonec to dobře dopadlo, i když „proroctví“ o případných problémech s placentou vlastně nikdo neodvolal a nikdo nevysvětlil, proč asi byly hladiny zvýšené. Prý to může být i prodělaným nachlazením. Taky se můžou seknout s věkem dítěte. Neboj se. Oni to lékaři obvykle myslí dobře a snaží se podávat co nejvíc informací, jenže … Nezapomeň, že „falešně pozitivních“ nálezů je u triple testu dost a dost. Jinak, jestli jsi z Prahy, můžu na tu amniocentézu vřele doporučit Genet v Klimentský, jsou tam moc příjemný a šikovný. Držím ti palce a ozvi se, jak to dopadlo!
Katka, 29. týden

Vložit nový komentář